Nova vozila v prodaji, konceptna vozila in vsa vozila, o katerih lahko (zaenkrat) le sanjamo...
 
Uporabniški avatar
INFINITI
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7259
Pridružen: So maj 01, 2004 11:28 am
Kraj: Ljubljana

Re: 2015 Škoda Superb III.

Napisal/-a INFINITI Sr feb 18, 2015 9:42 am

Meni je daleč lepša limuzina od Passata. Je pa res, da ne bodo dovolili bonbonov ala full lcd display, full LED sprednje luči, biturbo TDI....

Live reveal reportaža:
https://www.youtube.com/watch?v=qKJCmut ... 16&list=WL
2000 Hyundai Coupe 2.0 → 2003 Hyundai Coupe 2.0 → 1999 BMW 740i → 2009 BMW 530d M
→ 2010 Škoda Superb TDI → 2008 Renault Laguna Coupe GT 2.0T → 2016 KIA Sportage CRDi → 2021 KIA Xceed 1.5 T-gdi
 
Uporabniški avatar
.com
Uporabnik
 
Prispevkov: 993
Pridružen: Če avg 18, 2011 4:09 pm
Kraj: Ljubljana

Re: 2015 Škoda Superb III.

Napisal/-a .com Sr feb 18, 2015 11:15 am

bela osvetlitev je pa ja veliko lepša oz. sodobnejša kot raznorazne rumene, oranžne, plave, rdeče ipd...

glede bombončkov iz passata... seveda ne bodo v lastno skledo pljuvali, mar ne?
-mene bolj zanima, kaj lahko ponudi audi a4 več od passata...
| GOLF 6 in 7 | TSI power |
 
mavrica
Novinec
 
Prispevkov: 394
Pridružen: Ne nov 13, 2011 3:36 pm

Re: 2015 Škoda Superb III.

Napisal/-a mavrica Sr feb 18, 2015 11:20 am

res impozanten
 
peroRS
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5601
Pridružen: To apr 21, 2009 3:28 pm

Re: 2015 Škoda Superb III.

Napisal/-a peroRS Sr feb 18, 2015 12:39 pm

.com je napisal/-a:-mene bolj zanima, kaj lahko ponudi audi a4 več od passata...


Gumbe na klik :EE :mrgreen:
A4ko je že zdavnaj povozil čas...

Glede dolgočasnosti pa no comment.....ko zmanjka drugih argumentov. :roll:
Me prav zanima kaj je za nekatere nedolgočasen avto.
 
Uporabniški avatar
drugmirko
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2660
Pridružen: Ne apr 17, 2005 9:30 pm
Kraj: LJ

Re: 2015 Škoda Superb III.

Napisal/-a drugmirko Sr feb 18, 2015 12:57 pm

eh, kaj pa vem... če ga gledam v navezavi s prejšnjimi modeli Superba, potem je vsekakor fascinanten! saj je prvi Superb bil en tak... "brezveznež brez identitete in kakršnegakoli karakterja", drugemu so identiteto poskusili dat z "drugačnostjo", pa jim razen tega, da je bil grd IN brezvezen istočasno, ni ratalo kej drugega... no... tale končno "zgleda"!
ma pa še zmerej probleme z "identiteto", saj bi nanj brez problema nataknli katerokoli značko VAG koncerna in ob tem praktično nihče ne bi niti "trepnil z očesom"... če se pogovarjamo o "dizajnu, po moram reč, da se mi dopade samozavestni rahlo "BMW-jevsko/Maseratti-jevski" nos (kateremu pa bi istočasno lahko očital prav to =P), da mi je kvazi-Audijevski zadek skrajno brezveze, da je mi je notranjost skrajni "zeeh" in da je to, kako daleč je še od tam, kamor Superba (že rahlo na silo) "tiščijo" najlepše videt iz bočne silhuete.... avto ma haubo skoraj krajšo od "lastne riti" in mi zaradi tega rahlo deluje kot tiste, na mejo C segmenta "nategnjene", B segmentne "limuzine"... zato mi vseskupaj in kljub očitnemu napredku v "koherentnosti" dizajna še zmeraj deluje kot en tak... "C-Elysse" al pa (da ostanemo "vhiši", "Rapid E segmenta"...

skupni vtis popravlja že iz fotk razvidna očitna natančnost in kvaliteta izdelave in čisto iskreno, mislim, da bo tale Superb resna "kost v grlu" marsikateremu modelu D segmenta! saj (kljub zgoraj opisanim očitkom) za razliko od prejšnjega ni več avto za tiste, ki avto kupujejo skrajno racionalno po sistemu "na meter" oziroma, "največ za dani denar".... sicer ni, da bi si Passata v kakšni srednje oddaljeni bodočnosti želel ampak, tudi jaz bi ga definitivno vzel raje kot Passata! in če sem čisto iskren, še kakšnega iz D segmenta...
živeo drugmirkooooo!!!!
 
Uporabniški avatar
.com
Uporabnik
 
Prispevkov: 993
Pridružen: Če avg 18, 2011 4:09 pm
Kraj: Ljubljana

Re: 2015 Škoda Superb III.

Napisal/-a .com Sr feb 18, 2015 1:02 pm

peroRS je napisal/-a:Me prav zanima kaj je za nekatere nedolgočasen avto.


rižota ...RICE ... rajž pu dumače...
| GOLF 6 in 7 | TSI power |
 
peroRS
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5601
Pridružen: To apr 21, 2009 3:28 pm

Re: 2015 Škoda Superb III.

Napisal/-a peroRS Sr feb 18, 2015 1:02 pm

Ker se mi ne da brat tole, bom samo napisal....to je TVOJE (VAŠE) mnenje in imaš pravico do njega.
Meni je tudi 90% drugih avtov, ki se jih tukaj gor kuje v zvezde dolgočasnih, grdih, brezveznih pa jih pač sploh ne komentiram.
 
Uporabniški avatar
BoneS
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2556
Pridružen: To jul 19, 2005 1:56 pm
Kraj: Moćvara

Re: 2015 Škoda Superb III.

Napisal/-a BoneS Sr feb 18, 2015 1:57 pm

Uf, zelo lepa. Se mogoce ve kaksna bo cena? Lahko da je ze blo objavljeno, pa sem povrsno preletel prispevk..
Slika
 
Uporabniški avatar
sonic
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2393
Pridružen: To okt 14, 2003 9:26 am
Kraj: Ljubljana

Re: 2015 Škoda Superb III.

Napisal/-a sonic Sr feb 18, 2015 2:30 pm

INFINITI je napisal/-a:Še tehnični podatki:
http://www.autoforum.cz/predstaveni/nov ... obrazek/25

Najmočnejši TSI špricne 250km/h in 0-100 v 5,8s :shock:


Meni je pa padlo v oči, kako ima 1.8 TSI motor precej manjši navor, če ga kombiniraš z DSG namesto običajnim ročnim. Kar je delno logično, ker DSG s suho sklopko prenese max 250 Nm, 1.8 TSI v 'nezadušeni' varianti z ročnim pa ima 320 Nm. Edino škoda ker ga ne kombinirajo z DSG z oljno sklopko (razen če pri slednji ne moreš imeti 7 prestav in ko gledaš prestavna razmerja pri 1.8 TSI DSG in 2.0 TSI, se vidi kar razlika, očitno 1.8 kar rabi več prestav in krajša razmerja)...
1997 Chevrolet Tahoe LT 5.7 V8
2010 VW Touran 1.4 TSI DSG

"Everything in life is somewhere else, and you get there in a car." (E. B. White)
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7523
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: 2015 Škoda Superb III.

Napisal/-a pskoda Sr feb 18, 2015 2:59 pm

Tista tabela je nekaj čudna glede 1.8 tsi, ker ta motor ima u ročnim ali DSG-jem 250Nm
Lp
 
zany
Uporabnik
 
Prispevkov: 1035
Pridružen: To nov 27, 2007 6:34 pm

Re: 2015 Škoda Superb III.

Napisal/-a zany Sr feb 18, 2015 3:34 pm

BoneS je napisal/-a:Uf, zelo lepa. Se mogoce ve kaksna bo cena? Lahko da je ze blo objavljeno, pa sem povrsno preletel prispevk..


Uradnih cen še ni, v nekaterih prispevkih se omenja cena za nemški trg, ki naj bi se pričela nad 25.000€.
 
Uporabniški avatar
BoneS
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2556
Pridružen: To jul 19, 2005 1:56 pm
Kraj: Moćvara

Re: 2015 Škoda Superb III.

Napisal/-a BoneS Sr feb 18, 2015 3:43 pm

zany je napisal/-a:
Uradnih cen še ni, v nekaterih prispevkih se omenja cena za nemški trg, ki naj bi se pričela nad 25.000€.


Hvala.
Slika
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7523
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: 2015 Škoda Superb III.

Napisal/-a pskoda Sr feb 18, 2015 4:37 pm

Kar drag za osnovno verzijo glede na to, da je to facelift
Lp
 
Uporabniški avatar
tr00per
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 711
Pridružen: Ne jul 13, 2014 12:01 pm
Kraj: kransterdam

Re: 2015 Škoda Superb III.

Napisal/-a tr00per Sr feb 18, 2015 4:46 pm

hmmm, kaj pa vem, sej ne, da bi bil grd al slab, ampak razen nosu (ki je lep) in zadnjih luči (tud zgledajo kot se zagre), mi je preveč podoben Octavii (sploh kar se tiče armature), pri čemer bo slednja za 25000€ že pro lepo opremljena.
 
Uporabniški avatar
drugmirko
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2660
Pridružen: Ne apr 17, 2005 9:30 pm
Kraj: LJ

Re: 2015 Škoda Superb III.

Napisal/-a drugmirko Sr feb 18, 2015 7:26 pm

pskoda je napisal/-a:Kar drag za osnovno verzijo glede na to, da je to facelift


kako to misliš facelift... če jaz kaj razumem, je to popolnoma nov avto, narejen na popolnoma drugačni platformi (MQB, stari na A6/PQnevem kaj), ki ma s prejšnjim skupnega samo katerega od motorjev in to., da z boka še zmeraj zgleda kot en jazbečar... rahlo "klobasasto" =P
živeo drugmirkooooo!!!!
 
Uporabniški avatar
Gyga
Uporabnik
 
Prispevkov: 1355
Pridružen: Pe maj 28, 2004 1:10 pm

Re: 2015 Škoda Superb III.

Napisal/-a Gyga Sr feb 18, 2015 7:53 pm

Seveda ne gre za facelift.

Na srečo je tale jazbečar veliko bolj fit od predhodnika.
Malo para malo muzike!
Najboljši avto je novi avto!
 
Uporabniški avatar
tomzzi
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2175
Pridružen: Pe mar 11, 2005 8:47 pm

Re: 2015 Škoda Superb III.

Napisal/-a tomzzi Sr feb 18, 2015 7:53 pm

Velik lepše kot novi Passat. Oziroma bom tako rekel... Passat izgleda bolj "bogo" proti Superbu.
Tudi notranjost je meni osebno lepša od Passatove.
 
Uporabniški avatar
dask
Uporabnik
 
Prispevkov: 1097
Pridružen: Če jul 31, 2008 9:53 am

Re: 2015 Škoda Superb III.

Napisal/-a dask Če feb 19, 2015 8:48 am

Jep, oblikovno se tule Passat lahko skrije. Mi je pa končno potegnilo, na kaj me novi Passat spredaj spominja - na Fredija Milerja :twisted: "unibrow"
 
Uporabniški avatar
Tattoo-
Uporabnik
 
Prispevkov: 1318
Pridružen: Če dec 16, 2004 10:33 pm
Kraj: Circuit de la Sarthe

Re: 2015 Škoda Superb III.

Napisal/-a Tattoo- Če feb 19, 2015 9:06 am

drugmirko je napisal/-a:...da z boka še zmeraj zgleda kot en jazbečar... rahlo "klobasasto" =P

Bi mi lahko nekdo od poznavalcev designa razložil, kateri avto v tem segmentu pa ne izgleda "kot en jazbečar" in "klobasasto"...in kaj naj bi to sploh pomenilo?! :|
There are only three sports: bull fighting, car racing and mountain climbing. The rest are mere games! - Ernest Hemingway
 
Uporabniški avatar
drugmirko
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2660
Pridružen: Ne apr 17, 2005 9:30 pm
Kraj: LJ

Re: 2015 Škoda Superb III.

Napisal/-a drugmirko Če feb 19, 2015 11:13 am

Tattoo- je napisal/-a:
drugmirko je napisal/-a:...da z boka še zmeraj zgleda kot en jazbečar... rahlo "klobasasto" =P

Bi mi lahko nekdo od poznavalcev designa razložil, kateri avto v tem segmentu pa ne izgleda "kot en jazbečar" in "klobasasto"...in kaj naj bi to sploh pomenilo?! :|

z veseljem :) .... gre preprosto za vprašanje karoserijskih razmerij hauba/kabina/zadek... da bi zadeva zgledala očesu skladno, morajo bit ta ravno pravšnja. na tem mestu ti zdej ne bi razpletal cele teorije zlatega reza in tega, koliko morajo nizji deli celote bit daljši od višjih, da "vspostavijo ravnovesje"... gre pa preprosto za to, da ima Superb ta razmerja rahlo "podrta"! in to popolnoma namenoma.... prvi razlog je ta, da ga s poudarkom na izjemni prostornosti, odmaknejo od tehnološkega in segmentnega "dvojčka" Passata, drugi pa ta, da Superba že od samega začetka "rinejo" proti segmentu E, ker po prostornosti mirno tekmuje s kakšnim Mercedesom E ali A6... seveda, teh primerjav sicer ne zmaga, a "poraz" zelo enostavno opravičjo z njegovo ceno ;)... ampak, pustmo to. v glavnem, Superbova "strategija" je enaka Octavijini... oba sta namenoma večja od svojega segmenta, problem Superba pa je, da je zaradi tega "optično manj skladen", ker njegova hauba v primerjavi s kabino zgleda kratko, kabina kot "avtobus", zadek pa, kot da "ni njegov" (kar je blo še posebej očitno na prejšnjem Superbu)! seveda karikiram, z namenom pojasnitve in novi Superb je glede vsega tega absolutno boljsi od starega, pa vseeno... jaz te stvari pač opazim! oziroma, vem zakaj natančno mi določena forma zgleda boljše od katere druge...
ker slika "pove več kot 1000 besed" maš tukaj "grafični prikaz tega o čemer "drobim"... bočni pogled na avtomobil z boljšimi razmerji iz njegovega segmenta in bočni pogled na avto z res carskimi razmerji, iz segmenta, kamor Superba po tihem rinejo:

Slika
Slika
Slika

in za "foro", še bočni pogled na avtomobil, narejen po istem principu (da bi deloval večji, kot v bistvu je =P):
Slika

in bočni pogled na prešjnji Superb, kjer so vse stvari o katerih govorim še očitnejše:
Slika

...opaziš podobnosti v "optični kratkosti" haube, "razpotegnjenosti" kabine in posledičnem občutku "klobasaste" sihuete sedanjega Superba in C-Elysseja (ter "sorodnost" v dolžini kabine s prejšnjo generacijio Superba)?
če jih, super! če ne oziroma, če ti je to nekaj popolnoma nepomembnega, nemotečega ali celo všečnega -pa tudi v redu! vsak od nas ima absolutno pravico, da se mu dopade tisto, kar se mu dopade! vendar, "osebni okus" nikakor ne pomeni, da "pravilnost telesnih razmerij" nima povezave s skladnostjo celote! masikdaj je celo matematično določljiva!
živeo drugmirkooooo!!!!
Vrni se na Vozila prihodnosti

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 118 gostov