Nova vozila v prodaji, konceptna vozila in vsa vozila, o katerih lahko (zaenkrat) le sanjamo...
 
Uporabniški avatar
Tattoo-
Uporabnik
 
Prispevkov: 1318
Pridružen: Če dec 16, 2004 10:33 pm
Kraj: Circuit de la Sarthe

Re: 2015 Škoda Superb III.

Napisal/-a Tattoo- Če feb 19, 2015 12:45 pm

@drugmirko: Mi je jasen koncept "zlatega reza" in tudi kaj si v osnovi želel povedati...ampak pri avtomobilu je pomembno vse kaj drugega, kot pa (samo) zunanja skladnost forme in simetrijska razmerja. Avtomobilski design je pač vaja kompromisov in če želiš pri dani zunanji dolžini avtomobila narediti kolikor toliko prostoren avto (na kar stavi Škoda s svojimi modeli) moraš za to pač žrtvovati nekaj forme. In če se navežem kar na tvoja konkretna primera...ne KIA Optima, ne BMW 5 (seveda vsak v svojem razredu) ne blestita na področju prostornosti...še posebej na zadnji klopi sta zelo skromna! Na račun (lepše) zunanje forme...najbrž?!
There are only three sports: bull fighting, car racing and mountain climbing. The rest are mere games! - Ernest Hemingway
 
peroRS
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5601
Pridružen: To apr 21, 2009 3:28 pm

Re: 2015 Škoda Superb III.

Napisal/-a peroRS Če feb 19, 2015 2:02 pm

Konkretno ima BMW 5 bolj žalost kar se tiče prostornosti. Sploh na zadnji klopi se upam trditi, da ima še Octavia več prostora, pa je uradno ene 2 klasi nižje.
Ogromna havba, povsem nepotrebno prevelika (pregloboka) armatura, potem pa še zelo majhna širina kabine v primerjavi z zunanjo širino avta.

Enako velja za Audija A6, zunanje mere velike, notri pa še povprečno visoki ljudje komaj sedijo. :roll:
Tako, da ni vse v slikah, risbah in oblikovalskih (ne)skladjih.

Še vedno pa nisem dobil odgovora kaj je "nedolgočasen" avto.
 
Uporabniški avatar
Cefizelj
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1635
Pridružen: To dec 22, 2009 5:35 pm

Re: 2015 Škoda Superb III.

Napisal/-a Cefizelj Če feb 19, 2015 4:10 pm

Ga tudi ne boš, ker je subjektivno. Recimo temu "koliko človeku srce zapoje" ob pogledu na določen avto.

In večini ljudi ob pogledu na Superba ne bo, zato dolgočasen avto.
 
Uporabniški avatar
emozul
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1793
Pridružen: So jan 26, 2013 12:11 pm

Re: 2015 Škoda Superb III.

Napisal/-a emozul Če feb 19, 2015 4:40 pm

Cefizelj je napisal/-a:Ga tudi ne boš, ker je subjektivno. Recimo temu "koliko človeku srce zapoje" ob pogledu na določen avto.

In večini ljudi ob pogledu na Superba ne bo, zato dolgočasen avto.


Ja, se popolnoma strinjam s stabo.
Meni recimo alfe niso dolgočasne, pa citroeni (nekateri).

Tale voz je meni tudi dolgočasen, ampak bi ga imel, ker mi ja po slikah sodeč LEP.
Cene pa približno iste kot passat, tako, da bo res huda konkuranca!
Me pa zanima koliko bo imel karavan prostora v prtljažniku, ker to kar imajo sedaj 625-limuzina, mislim, da je to največ, kot keri koli limuzina, ali pa se pač motim?
 
peroRS
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5601
Pridružen: To apr 21, 2009 3:28 pm

Re: 2015 Škoda Superb III.

Napisal/-a peroRS Če feb 19, 2015 4:48 pm

Zanimivo, da kjerkoli drugje poslušam ljudi oz. berem komentarje, se veliki večini (tudi dolgoletnim nasprotnikom nemških avtov) zdi avto "hud, lep, zanimiv", samo tukaj na a.com velja neko pravilo, da je "nemški" avto (še posebej VAG) avtomatsko dolgočasen, grd, za bruhat itd.

Me pa še vedno zanima, ob pogledu na kateri avto (konkretno) človeku zapoje srce. Da vem primerjat.....
 
Uporabniški avatar
Cefizelj
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1635
Pridružen: To dec 22, 2009 5:35 pm

Re: 2015 Škoda Superb III.

Napisal/-a Cefizelj Če feb 19, 2015 4:57 pm

Lej ne tega jemat kot napad, če so tebi všeč škode... super, ti pa verjetno kakšni drugi niso.

Pri čem je pa že predhodnik omenil. Meni osebno.. alfe, francozi (seveda ne vsi), kakšna mazda 6 zadnja ali predzadnja generacija, nova panda, Lancia Thesis, itd.. To je zdej čist na blef.
 
peroRS
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5601
Pridružen: To apr 21, 2009 3:28 pm

Re: 2015 Škoda Superb III.

Napisal/-a peroRS Če feb 19, 2015 5:05 pm

No evo, primerjava:

SlikaSlika

SlikaSlika

A se res komu zdi en avto zelo dolgočasen, drug pa kao zelo lep? Osebno ne vidim nobene bistvene razlike.
Da ne bo pomote, meni sta oba lepa.
 
Uporabniški avatar
Cefizelj
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1635
Pridružen: To dec 22, 2009 5:35 pm

Re: 2015 Škoda Superb III.

Napisal/-a Cefizelj Če feb 19, 2015 5:11 pm

Zato pa že skos tumbam da je subjektivno. Ampak očitno je nekaj na tem če je bilo večino komentarjev tukej gor da je avto dolgočasen. Sicer pa če ne vidiš očitne razlike med voziloma, ki si ju primerjal je to pač tvoja stvar. :) Zadek je na mazdi bistveno bolj dinamično oblikovan, nos je bolj agresiven na mazdi, škoda je pa taka kot so bile že vse limuzinske škode pred njo, samo da ima ledice in tisti prelom čez bok.
Največja razlika pa je da Mazdo na cesti opazim, škode pa vem da ne bom, kot ne opazim passata ali audija a4. Še enkrat, so pa to moja subjektivna mnenja, ker je to kot poezija, objektivno se ne da merit.
 
nejc1
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1912
Pridružen: Ne maj 30, 2010 9:39 am

Re: 2015 Škoda Superb III.

Napisal/-a nejc1 Če feb 19, 2015 5:20 pm

Sicer mi ta superb sploh ne zgleda napačno, ampak govorit o neki lepoti pa res ne morem. Evo (meni osebno) nekaj res lepega:

Slika
Slika

Sem pa siguren, da bo komu drugemu pa ta avto grd, pač vsak ima svoje mnenje in svoj okus in prav je tako... ;)
 
Uporabniški avatar
Ivan36
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4568
Pridružen: Po feb 19, 2007 3:16 pm
Kraj: Primorska je lepa. 100 ljudi 100 čudi !

Re: 2015 Škoda Superb III.

Napisal/-a Ivan36 Če feb 19, 2015 6:30 pm

En linkec do fotk 8)
http://www.autoexpress.co.uk/90460/wrap ... pictures#2
Slika
Slika
Tako od spodaj gor je mična gospodična :DDD
Slika
 
Uporabniški avatar
emozul
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1793
Pridružen: So jan 26, 2013 12:11 pm

Re: 2015 Škoda Superb III.

Napisal/-a emozul Če feb 19, 2015 8:10 pm

PeroRS, vse jemleš preveč osebno.
Škode so meni dobri avtomobili, ampak so res dejansko skoraj vsi isti (fabia, octavia, rapid, superb pa tudi ni nek presežek).
Je pa tako, da nemci večino stavijo prav na konzervativnsot, pa jim gre kar dobro od rok, glede na prodajne številke.

Meni je iz vw grupe najlepši seat (zunanji videz).
Tale jaguar je meni tudi ZELO lep.
 
Uporabniški avatar
sonic
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2393
Pridružen: To okt 14, 2003 9:26 am
Kraj: Ljubljana

Re: 2015 Škoda Superb III.

Napisal/-a sonic Če feb 19, 2015 8:34 pm

peroRS je napisal/-a:(primerjava slik Superma in Mazde 6).


Meni se zdita kar različni obliki. In bolj mi je všeč Superb, vsaj od teh dveh.


@nejc1: ja, tisti Jaguar je res lep, ampak po drugi strani cenovno verjetno Superb ni v isti ligi?
1997 Chevrolet Tahoe LT 5.7 V8
2010 VW Touran 1.4 TSI DSG

"Everything in life is somewhere else, and you get there in a car." (E. B. White)
 
blaz2013
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 517
Pridružen: To dec 03, 2013 3:50 pm

Re: 2015 Škoda Superb III.

Napisal/-a blaz2013 Če feb 19, 2015 8:58 pm

Jaz se pa strinjam z PeroRS glede dimenzij. Dostikrat se dogaja da se piše kako se avtomobili večajo v širino in dolžino, v notranjosti so pa zaradi oblikovalskih potez zelo utesnjeni čeprav na papirju zrastejo.
Zunanje linije moderni oblikovalci pri skoraj vseh novejših tipih vozil nekako vlečejo od spodaj navzgor kot da bi piramido gledal + zelo širok menjalnik(oziroma plastika okoli njega) in na ta račun notranjost postane utesnjena. Pri Škodi te utesnjenosti ni čutiti, moram pa reči ko sem se prvič usedel iz Golfa 5 v Golfa 7(v Golfu 6 nisem nikoli sedel) se je pa ta davek aerodinamičnosti/designa kar lepo poznal in sem malo pogrešal tiste prostornosti in škatlaste oblike, ki ti daje občutek širine in dejansko tudi je. Tudi še večje limuzine kot Pero omenja Audi A6, BMW 5, ... imajo ta "problem" neprostornosti. Da ne bom delal komu krivice...kot sem zgoraj napisal se to danes dogaja pri vseh proizvajalcih. Mercedes A in CLA sta šla še korak dlje in je zadaj tako nizko streha da človek višine 1,88m ne more sedeti z zravnano glavo in je Golf 7 v primerjavi z njima še vedno "škatlast" in prostoren. Čeprav to ni ravno najboljša primerjava ker za cla se ve da je športni kupe in je na prvem mestu videz šele potem funkcionalnost zadaj.

Meni je ta Škoda Superb zelo všeč samo zadnje luči mi delujejo nekako Kitajsko. Mogoče je to davek ker Škoda največ vozil proda prav na Kitajskem in je to njihov glavni trg in zato prilagajajo zunanjost na njihov trg. Na Kitajskem načrtujejo tako vsi avtomobilski proizvajalci velik prodajni delež oz. nekateri EU proizvajalci ga že imajo in ni naključje da so si evropski in azijskih proizvajalci po zunanjosti vedno bolj podobni.
To bi bila zame prava evropska škoda superb ;)
Slika
Zadnjič spremenil blaz2013, dne Če feb 19, 2015 9:24 pm, skupaj popravljeno 2 krat.
 
Uporabniški avatar
tha_man
Uporabnik
 
Prispevkov: 1007
Pridružen: To nov 08, 2005 7:18 pm

Re: 2015 Škoda Superb III.

Napisal/-a tha_man Če feb 19, 2015 9:21 pm

Še vedno konzervativen dizajn, ampak vsaj grd ni več, pravzaprav se mi zdi kar lep in trenutno najlepša Škoda. Lepši od novega Passata, ki mi milo rečeno zgleda čudno. Glede prostornosti ima sicer že nova Octavia več kot dovolj prostora zadaj, tk da niti ne vidim neke poante tako velikega avtomobila, samo parkirano mesto je v gužvi trežje najti. Je pa res, da Škoda vsaj ima prostor, če je že velika, za razliko od marsikaterega velikega a kljub temu utesnjenega tekmeca. Davek dizajna...
 
evilfury
Uporabnik
 
Prispevkov: 870
Pridružen: Pe jul 10, 2009 9:04 am

Re: 2015 Škoda Superb III.

Napisal/-a evilfury Če feb 19, 2015 9:47 pm

blaz2013 je napisal/-a:To bi bila zame prava evropska škoda superb ;)
Slika


Čist preveč na A6 C6 bi potem spominjala
 
blaz2013
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 517
Pridružen: To dec 03, 2013 3:50 pm

Re: 2015 Škoda Superb III.

Napisal/-a blaz2013 Če feb 19, 2015 10:01 pm

Sedaj me zadnje luči spominjajo na neko mešanico med novim Passatom in novim A6.

Slika

Mene osebno moti tisti trikotnik je pa to stvar okusa.
Slika
 
zany
Uporabnik
 
Prispevkov: 1035
Pridružen: To nov 27, 2007 6:34 pm

Re: 2015 Škoda Superb III.

Napisal/-a zany Če feb 19, 2015 10:02 pm

Meni pa zadnji del deluje zelo neznačilno za škodo, kljub tem ostrim linijam. Ja, konkretno "plovilo" jim je uspelo ustvarit. Ampak najbolj pa čakam fotografijo tiste srednje verzije brez vseh lepotnih dodatkov, ki bo v Sloveniji verjetno našla največ kupcev.
 
Uporabniški avatar
drugmirko
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2660
Pridružen: Ne apr 17, 2005 9:30 pm
Kraj: LJ

Re: 2015 Škoda Superb III.

Napisal/-a drugmirko Če feb 19, 2015 10:40 pm

Tattoo- je napisal/-a:@drugmirko: Mi je jasen koncept "zlatega reza" in tudi kaj si v osnovi želel povedati...ampak pri avtomobilu je pomembno vse kaj drugega, kot pa (samo) zunanja skladnost forme in simetrijska razmerja. Avtomobilski design je pač vaja kompromisov in če želiš pri dani zunanji dolžini avtomobila narediti kolikor toliko prostoren avto (na kar stavi Škoda s svojimi modeli) moraš za to pač žrtvovati nekaj forme. In če se navežem kar na tvoja konkretna primera...ne KIA Optima, ne BMW 5 (seveda vsak v svojem razredu) ne blestita na področju prostornosti...še posebej na zadnji klopi sta zelo skromna! Na račun (lepše) zunanje forme...najbrž?!


čakaj... če jaz napišem, da mi še zmeraj zgleda rahlo "klobasasto" oziroma, "kot jazbečar", potem NE govorim o prostornosti temveč govorim o izgledu in proporcih... in če me ti vprašaš:
Tattoo- je napisal/-a:...kaj naj bi to sploh pomenilo?! :|


potem dobiš odgovor o obliki, izgledu in proporcih, ki so bili razlog za uporabljene "pridevnike"... prostornost Superba pa ne samo, da z ničemer ni bila osporavana, sploh ni bila vprašljiva! kot tudi ni bila predmet kometarja! ...to kar praviš ti je približno tako, kot da gledava fotografijo jabolka, katero jaz pokomentiram, da je lepe rdeče barve, sam oblika malo "vleče na kutino", ti mi pa odgovoriš "ja, sam marmelada iz nje je pa kisla"... =P ! štekaš...dve, sicer vzročno-posledično povezani a različni stvari! in v najinem primeru ne govoriva (vsaj jaz ne) o tem, kaj vse je v avtomobilu pomembnega in kateri kompromisi so za to potrebni... jaz sem pač pokomentiral obliko, oziroma njen (bočni) izgled. "izgled" pa se običajno ne "meri" s prostornostjo ;)
in da... oba modela iz moje primerjave sta manj prostorna prav na račun (lepše) zunanje forme! razmerje med tema dvema lastnostima pa že (in res) spada v "kompromise" o katerih govoriš ti :)


peroRS je napisal/-a:Še vedno pa nisem dobil odgovora kaj je "nedolgočasen" avto.


ja... sicer so ti o subjektivnosti "dolgočasnosti" povedali že komentatorji pred mano (in da, kaj je komu dolgočasno v veliki meri spada v subjektivno oceno!), pa vseno...
osnovni problem tiči v tem, da ljudje običajno mešajo "dolgočasnost" in "lepoto"... torej, nekdo bo za neko stvar rekel: "...meni je dolgočasna", nekdo drug bo pa odgovoril "meni je pa lepa"... ampak, ti dve lastnosti nista nujno IZKLJUČUJOČI, sploh pa ne tako izključujoči, kot jih ljudje običajno dojemajo! da ne dolgovezim, bom dal "empirični primer"... v moji mladosti so ble slavne štiri manekenke... dve od njiju sta bile Claudia Shifer in Linda Evangelista! tu maš obedve, če slučajno ne veš kdo sta:

Claudia:
http://www.penelopeg.com/wp-content/upl ... hiffer.jpg
Linda:
http://www.theplace2.ru/archive/linda_e ... 5_PV_5.jpg

OBE nedvomno lepi! koliko in katera komu je stvar osebnega okusa, vendar je bila Claudia, s svojim skorajda popolnoma pravilnim obrazom DOLGOČASNEJŠA od Linde... ;).
no, če zdej pustimo "ponazoritve z babami" in se vrnemo k avtom... dolge, ravne linije, oštri koti ter velike ravne in gladke površine na avtomobilu ne pomenijo avtomatsko nekaj "grdega"... lahko tudi, ni pa nujno. nikakor ne! vendar bodo dolge, ravne linije, oštri koti ter velike in gladke površine veliko prej delovale bolj dolgočasno od česa bolj "oblega" in "ukrivljenega".... še posebej, če se te linije in detajli, skoraj nespremenjeni "reciklirajo" prek več različno starih modelov! sinonimi za "dolgočasno" so "pusto", "že videno", "togo", "nerazburljivo"... ne pa "grdo" oziroma, "ne-lepo"!
torej, ko jaz rečem, da mi nek avto zgleda dolgočasno, ne dajem sodbe o "lepoti" ali "skladnosti", dajem sodbo o "zanimivosti" in "privlačnosti" videnega! o tem, ali se bom zaradi tega avtomobila ustavil in obrnil tudi, ko ga bom videl šestič, devetič ali petnajstič... ;)


in da se razumemo... novi Superb jeodličen avto, ki je -predvsem v zunanjem dizajnu- naredil velik napredek naspram svoji prejšnji generaciji in bo več kot dostojen tekmec čisto vsakemu modelu D segmenta! za oceno kako dejansko zgleda "lepo/grdo/impozantno/dolgočasno/šarmantno/nesorazmerno" itd, pa bo treba počakat, da ga vidimo v živo... ziher sem pa eno stvar: nobeden od bodočih lastnikov ne bo več rabil kej posebej "trpeti" od kakšnega pretiranega manjvrednostnega kompleksa ;)
živeo drugmirkooooo!!!!
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4341
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: 2015 Škoda Superb III.

Napisal/-a Firediver Pe feb 20, 2015 7:26 am

Se pridružujem tovarišu mirkotu..še enkrat pa poudarjam, da s tem Superbom postajajo razlike med bratranci v istem koncernu še manjše..čemu le? Vse te firme znotraj VAG grupe (mogoče je še najbolj samosvoj ostal Seat) izgubljajo svojo identiteto v obliki dizajna (motorizacijo in pogone imajo itak enake na razpolago že od prej).

Kaj želim povedati? En tak lep primer koncerna, kjer se malo bolj trudijo, da si bratranci niso preveč enaki, je PSA. Ste razumeli?
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
Uporabniški avatar
emozul
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1793
Pridružen: So jan 26, 2013 12:11 pm

Re: 2015 Škoda Superb III.

Napisal/-a emozul Pe feb 20, 2015 7:32 am

Firediver je napisal/-a:Se pridružujem tovarišu mirkotu..še enkrat pa poudarjam, da s tem Superbom postajajo razlike med bratranci v istem koncernu še manjše..čemu le? Vse te firme znotraj VAG grupe (mogoče je še najbolj samosvoj ostal Seat) izgubljajo svojo identiteto v obliki dizajna (motorizacijo in pogone imajo itak enake na razpolago že od prej).

Kaj želim povedati? En tak lep primer koncerna, kjer se malo bolj trudijo, da si bratranci niso preveč enaki, je PSA. Ste razumeli?


+1
Vrni se na Vozila prihodnosti

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 28 gostov