Nova vozila v prodaji, konceptna vozila in vsa vozila, o katerih lahko (zaenkrat) le sanjamo...
 
Uporabniški avatar
Sonderklasse
Novinec
 
Prispevkov: 241
Pridružen: Pe okt 23, 2015 10:50 am

Re: 2015 Škoda Superb III.

Napisal/-a Sonderklasse Sr nov 11, 2015 6:15 pm

Spectre je napisal/-a:jaz predlagam da se ustvari nova tema z naslovom npr. Ljudske vs Luksuzne znamke in tam prediskutirate v detajle kvaliteto, ceno itd... Bi bilo zanimivo branje, ker nihče ne popusti in to je po eni strani dobro za poglobljeno razpravo. :)


Jaz nimam kaj za popustiti, ker sem oba avta veliko prevozil, si enega celo kratek čas (a vendarle) lastil - poznam filozofije obeh znamk in me zato ne bo nobeden učil. Vsaj v tem delu, da je Škoda ekvivalentna Mercedes-Benzu, ker bi se tovrstni izjavi še krave smejale.

Kar pa se cen tiče, pa sem primerjave že naredil nekaj strani nazaj (najprej po Nemških uradnih cenikih, malo kasneje pa še po SLO uradnih cenikih) in prišel do zaključka (z dokazi črno na belem): da za dobrih 6.000 EUR več, kot stane Superb 2.0 TDI DSG LK, dobim 90 % Superbove opreme v E 220 CDI.
In za tem faktom stojim vsakič kadar želite.
Enough said. Kdor bo pameten, naj se kar malo znajde in pobrska nazaj, namreč ne bom se več v nedogled ponavljal (sem se že prevečkrat).

Tako, i rest my case.
____________________________________________
CL 600 (C215)
Mitsubishi Sigma 3.0 V6 24V 4WS aut.
ex S 500 CGI 4matic Lang (W221 mopf)
ex S 600 (W220) /////AMG Paket
ex S 500 (W220)
ex BRABUS R 320 CDI
ex S 420 (W140)
ex E 280 (W124 mopf2)
 
Uporabniški avatar
MatejW
Uporabnik
 
Prispevkov: 1495
Pridružen: To apr 10, 2007 5:12 pm
Kraj: Maribor

Re: 2015 Škoda Superb III.

Napisal/-a MatejW Sr nov 11, 2015 7:23 pm

Ok, dovolj primerjav z MB. :)

Kdo ma novega Superba? Zadovoljni? Izkusnje?
Slika
 
Uporabniški avatar
blindek
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 553
Pridružen: Če jun 16, 2005 4:55 pm
Kraj: Pomurje

Re: 2015 Škoda Superb III.

Napisal/-a blindek Sr nov 11, 2015 8:07 pm

Prevzem imam ta petek, če mi ne bo časovno šlo skoz pa naslednji pondeljek.

Sicer sem imel dizla 190KM DSG za 4 dni na probi. Kaj te zanima?
Slika
 
Uporabniški avatar
Locher
Uporabnik
 
Prispevkov: 860
Pridružen: Sr avg 28, 2013 5:21 pm

Re: 2015 Škoda Superb III.

Napisal/-a Locher Sr nov 11, 2015 8:14 pm

Mene (bo) zanima(la) primerjava s Talismanom.
 
Uporabniški avatar
blindek
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 553
Pridružen: Če jun 16, 2005 4:55 pm
Kraj: Pomurje

Re: 2015 Škoda Superb III.

Napisal/-a blindek Sr nov 11, 2015 8:35 pm

Vozil še ga nisem in še en čas ne bom, tak da izkušnje iz prve roke ti lahko povem čez >6 mescov :) Naj bi tam nekje bile prve dobavljene v tujini, tako da prvi kupci dobijo verjetno poletje 2016?
Sicer pa ta tema je čisto zašla... bi raje videl novo temo za primerjavo vozil, kot pa še bolj zasmetena ta.
Slika
 
Uporabniški avatar
mtl
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 595
Pridružen: Sr jul 14, 2010 8:56 am
Kraj: Vetrovno mesto

Re: 2015 Škoda Superb III.

Napisal/-a mtl Sr nov 11, 2015 8:39 pm

Sonderklasse je napisal/-a:še vedno velja moja stava, ki sem ti jo ponudil nekaj strani nazaj - upaš ali boš samo glasen za računalnikom ?

Stava? :roll: Mi lahko citiraš, kje si mi ponudil stavo? Očitno sedaj še sam za sebe ne veš več, kaj trdiš. :lol: Ali je pač vabilo na test spet enako stavi...
Primerjat se mi pa res niti najmanj ne da, ker odgovor sam že vem, ne da se mi pa poslušat opravičil ali pa tvegat življenja v S-klasi.
Še več pametovanj na Mtl blog.
 
Uporabniški avatar
Sonderklasse
Novinec
 
Prispevkov: 241
Pridružen: Pe okt 23, 2015 10:50 am

Re: 2015 Škoda Superb III.

Napisal/-a Sonderklasse Sr nov 11, 2015 8:53 pm

mtl je napisal/-a: Mi lahko citiraš, kje si mi ponudil stavo? Očitno sedaj še sam za sebe ne veš več, kaj trdiš. :lol: Ali je pač vabilo na test spet enako stavi...
Primerjat se mi pa res niti najmanj ne da, ker odgovor sam že vem, ne da se mi pa poslušat opravičil ali pa tvegat življenja v S-klasi.


Kar pobrskaj...napisal sem ti, da si lahko sposodim svoj bivši S 600 letnik 2001 ampak z distronicom ki bil prezentiran 1998, ti pa vzemi novi superb in
greva primerjati odzivnost ter natančnost. Glede na to, da sem sam vozil in novi Superb kjer testiral njegov radar in si lastil S 600 z distronicom, najbrž ''malo'' bolje vem kdo je deloval bolje, kaj misliš ? ;) :D

Odgovor misliš, da sam veš, ker dejansko verjameš stari tehnologiji v Škodi, ki ti jo prodajajo kot novo napram izumitelju tega sistema :)
In če se ti je pri katerem izmed teh2 avtov za bati tveganje življenja, je to the one and only škodilak
____________________________________________
CL 600 (C215)
Mitsubishi Sigma 3.0 V6 24V 4WS aut.
ex S 500 CGI 4matic Lang (W221 mopf)
ex S 600 (W220) /////AMG Paket
ex S 500 (W220)
ex BRABUS R 320 CDI
ex S 420 (W140)
ex E 280 (W124 mopf2)
 
Uporabniški avatar
mtl
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 595
Pridružen: Sr jul 14, 2010 8:56 am
Kraj: Vetrovno mesto

Re: 2015 Škoda Superb III.

Napisal/-a mtl Sr nov 11, 2015 9:12 pm

Sonderklasse je napisal/-a:
mtl je napisal/-a: Mi lahko citiraš, kje si mi ponudil stavo? Očitno sedaj še sam za sebe ne veš več, kaj trdiš. :lol: Ali je pač vabilo na test spet enako stavi...
Primerjat se mi pa res niti najmanj ne da, ker odgovor sam že vem, ne da se mi pa poslušat opravičil ali pa tvegat življenja v S-klasi.


Kar pobrskaj...napisal sem ti, da si lahko sposodim svoj bivši S 600 letnik 2001 ampak z distronicom ki bil prezentiran 1998, ti pa vzemi novi superb in
greva primerjati odzivnost ter natančnost. Glede na to, da sem sam vozil in novi Superb kjer testiral njegov radar in si lastil S 600 z distronicom, najbrž ''malo'' bolje vem kdo je deloval bolje, kaj misliš ? ;) :D

Odgovor misliš, da sam veš, ker dejansko verjameš stari tehnologiji v Škodi, ki ti jo prodajajo kot novo napram izumitelju tega sistema :)
In če se ti je pri katerem izmed teh2 avtov za bati tveganje življenja, je to the one and only škodilak

Me veseli, da se ne strinjava; spet. In stava ali pa vabilo na test je razlika. Samo v vednost.
Jaz sem se v kanti od Škodilaka dovolj prevozil, tudi brez rok na volanu, tako da mi je čisto jasno kako zadeva deluje. Ne rabim testirat.
Še več pametovanj na Mtl blog.
 
Uporabniški avatar
Sonderklasse
Novinec
 
Prispevkov: 241
Pridružen: Pe okt 23, 2015 10:50 am

Re: 2015 Škoda Superb III.

Napisal/-a Sonderklasse Sr nov 11, 2015 9:16 pm

mtl je napisal/-a: Jaz sem se v kanti od Škodilaka dovolj prevozil, tudi brez rok na volanu, tako da mi je čisto jasno kako zadeva deluje. Ne rabim testirat.


to ni poanta, pač pa

mtl je napisal/-a: saj trdi, da radarski tempomat iz leta 1998 baje deluje bolje kot v novi Škodi Superb.


zato te izzivam, da zadevo stestirava in posnameva.

Ker imam jaz prednost pred tabo, saj se nisem prevozil le v škodilaku (kot ti) pač pa tudi z avtom z distronicom iz leta 1998 (kar se ti še nisi) imam ''rahlo'' več osnove za mojo absolutno trditev ;)

javi če si za - pa greva stavit...reciva 10.000 EUR.
____________________________________________
CL 600 (C215)
Mitsubishi Sigma 3.0 V6 24V 4WS aut.
ex S 500 CGI 4matic Lang (W221 mopf)
ex S 600 (W220) /////AMG Paket
ex S 500 (W220)
ex BRABUS R 320 CDI
ex S 420 (W140)
ex E 280 (W124 mopf2)
 
Uporabniški avatar
mtl
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 595
Pridružen: Sr jul 14, 2010 8:56 am
Kraj: Vetrovno mesto

Re: 2015 Škoda Superb III.

Napisal/-a mtl Sr nov 11, 2015 9:21 pm

Sonderklasse je napisal/-a:javi če si za - pa greva stavit...reciva 10.000 EUR.

Sam se zavedam kaj točno pomeni 10.000 EUR in jih nikakor ne zamenjam za cente, tako da ne bo nič s stavo.
Kot rečeno, se strinjava, da se ne strinjava. Meni je to več kot dovolj. Imam drugo pametnejše delo, kot primerjat take zadeve, sploh pa se mi od par dni nazaj ob omembi Mercedesa obrača želodec :lol: , tako da bom potreboval kakšen mesec, da bom prišel spet na normalno stanje. 8)
Še več pametovanj na Mtl blog.
 
Uporabniški avatar
Sonderklasse
Novinec
 
Prispevkov: 241
Pridružen: Pe okt 23, 2015 10:50 am

Re: 2015 Škoda Superb III.

Napisal/-a Sonderklasse Sr nov 11, 2015 9:24 pm

mtl je napisal/-a:Sam se zavedam kaj točno pomeni 10.000 EUR in jih nikakor ne zamenjam za cente, tako da ne bo nič s stavo.


Torej tvoja trditev
mtl je napisal/-a:saj trdi, da radarski tempomat iz leta 1998 baje deluje bolje kot v novi Škodi Superb.

le ni več tako samozavestna in prepričljiva
zanimivo :mrgreen:

Toliko o tveganju :D

Lahko noč

p.s.:enako tudi meni, le da meni ob znamki skoda :-P
____________________________________________
CL 600 (C215)
Mitsubishi Sigma 3.0 V6 24V 4WS aut.
ex S 500 CGI 4matic Lang (W221 mopf)
ex S 600 (W220) /////AMG Paket
ex S 500 (W220)
ex BRABUS R 320 CDI
ex S 420 (W140)
ex E 280 (W124 mopf2)
 
Uporabniški avatar
blindek
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 553
Pridružen: Če jun 16, 2005 4:55 pm
Kraj: Pomurje

Re: 2015 Škoda Superb III.

Napisal/-a blindek Sr nov 11, 2015 9:25 pm

Sonderklasse je napisal/-a:
mtl je napisal/-a: Mi lahko citiraš, kje si mi ponudil stavo? Očitno sedaj še sam za sebe ne veš več, kaj trdiš. :lol: Ali je pač vabilo na test spet enako stavi...
Primerjat se mi pa res niti najmanj ne da, ker odgovor sam že vem, ne da se mi pa poslušat opravičil ali pa tvegat življenja v S-klasi.


Kar pobrskaj...napisal sem ti, da si lahko sposodim svoj bivši S 600 letnik 2001 ampak z distronicom ki bil prezentiran 1998, ti pa vzemi novi superb in
greva primerjati odzivnost ter natančnost. Glede na to, da sem sam vozil in novi Superb kjer testiral njegov radar in si lastil S 600 z distronicom, najbrž ''malo'' bolje vem kdo je deloval bolje, kaj misliš ? ;) :D

Odgovor misliš, da sam veš, ker dejansko verjameš stari tehnologiji v Škodi, ki ti jo prodajajo kot novo napram izumitelju tega sistema :)
In če se ti je pri katerem izmed teh2 avtov za bati tveganje življenja, je to the one and only škodilak



Prosim, če razložiš kako je stari sitem deloval boljše?

V Superbu ACC z Lane Assist deluje skorajda kot Autopilot. Spustiš volan in se pelje po AC brez problema, če ne bi "težil" s tem da primi za volan(mora zaradi veljavne zakonodaje).Naredil sem 1000km z testnim na AC, pa je deloval ves čas zanesljivo. Zaviral je glede na nastavljen profil vožnje (eco,comfort,normal,sport) in tudi na nastavljeno razdaljo. Tudi na 4 pasovnici nisem zaznal problema oz. da bi kakor koli nervozno cukal.

Res nevem zakaj pišeš tukaj, če ti očitno Škoda v trenutni obliki ni všeč? Si doživel kako travmo kot otrok v Škodi? Ali pa samo hočeš vsem povedati, da si že leta super uspešen poslovnež, ki se poščije na Škodo in si lahko kupi novega Mercedes-Benza?

Ne vidim smisla takih debat na forumu. Martinovo je, pokliči prijatelje(če jih imaš) in pojdi na en hladen špricar, nato pa njim izlij čustva kako zelo je Škoda slaba in Mercedes odličen.

Aja pa ena pripomba. Danes me je znanec peljal v CLS350 letnik 2014 (katerega sem pred kartkim peljal po AC s testnim Superbom): "se mi zdi da je tam vse skupaj boljše delovalo kot tukaj, kdo bi si mislil". To je letelo predvsem zato, ker je parkrat na AC kar naenkrat začel zavirati in tudi pospeševati. Tisti moment ni blo smešno, saj bi lahko prišlo do nesreče.

Taki hvalospevi mogoče delujejo za šankom, ne pa med ljudmi kateri so si vozila lastili ali pa kar nekaj kilometrov prevozili tako ali drugače.

Brez zamere, MB je še vedno super avto! Kdor je pripravljen plačati 100k€ zanj, go for it!(čeprav bi raje vzel A6 za ta denar :P )

Sedaj pa nazaj ON TOPIC:

MTL, bom kar izkoristil temo in te tukaj vprašal.
Si že odkril kako dodatno funkcijo za naše kante po imenu Škoda? Npr. spremeniti interval opozorila pri Lane Assistu?
Slika
 
Uporabniški avatar
mtl
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 595
Pridružen: Sr jul 14, 2010 8:56 am
Kraj: Vetrovno mesto

Re: 2015 Škoda Superb III.

Napisal/-a mtl Sr nov 11, 2015 9:34 pm

blindek je napisal/-a:Si že odkril kako dodatno funkcijo za naše kante po imenu Škoda? Npr. spremeniti interval opozorila pri Lane Assistu?

Se da kar nekaj stvari ''uredit''. Žal interval opozorila ostaja ''zaklenjen''. Je kar nekaj interesentov, če se to ''sprosti''. :lol: :lol: :lol:

@Sonderklasse: moja trditev ostaja popolnoma enako samozavestna.
Nikakor pa ne bi rad bruhal ob hvalospevih Mercedesu in razlagah o vlaganjih ter razlagah zakaj je pa nekaj kar pri Škodi stane par 100 EUR stokrat slabše kot pri Mercedesu staremu 17 let.
In tvoja prednost v tem, da si vozil obe kanti popolnoma izpuhti ob tvoji zaslepljenosti z Mercedesom, ki ti ne dovoljuje niti približka objektivnosti.
Kot je bilo razvidno iz obeh mojih video posnetkov ustrezno opremljena OCTAVIA (Superb ima še nekoliko izboljšan sistem) zagotavlja zelo dober približek avtonomni vožnji, kar za S klaso letnika 2006 ne moremo reči, kaj šele za predhodnika.
Loool (res se moram iz srca nasmejati), pa smo spet pri primerjavi med Superbom in sedaj že S-klaso, ki jo je načel kdo drugi kot Mercedesov poet. :lol: :lol: :lol: :lol:
Ni kaj, izgleda vas Škode res bolijo. :mrgreen:
Še več pametovanj na Mtl blog.
 
Uporabniški avatar
blindek
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 553
Pridružen: Če jun 16, 2005 4:55 pm
Kraj: Pomurje

Re: 2015 Škoda Superb III.

Napisal/-a blindek Sr nov 11, 2015 9:43 pm

Se še da kaj drugo kot tisto, kar imaš opisano na spletni strani?
Slika
 
Uporabniški avatar
mtl
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 595
Pridružen: Sr jul 14, 2010 8:56 am
Kraj: Vetrovno mesto

Re: 2015 Škoda Superb III.

Napisal/-a mtl Sr nov 11, 2015 9:45 pm

blindek je napisal/-a:Se še da kaj drugo kot tisto, kar imaš opisano na spletni strani?

Zaenkrat je to to. Se pa dodajajo postopoma zadeve. Poln ESP izklop recimo že gre, zelo verjetno se bo dalo tudi Performance Monitor vključit, kot ga imajo močnejši Passati. Ostalo je pa gor. Imata pa Superb in Passat že tako precej serijskih zadev. 8)
Še več pametovanj na Mtl blog.
 
Uporabniški avatar
Sonderklasse
Novinec
 
Prispevkov: 241
Pridružen: Pe okt 23, 2015 10:50 am

Re: 2015 Škoda Superb III.

Napisal/-a Sonderklasse Sr nov 11, 2015 9:49 pm

mtl je napisal/-a:@Sonderklasse: moja trditev ostaja popolnoma enako samozavestna.

potem pa pristani na stavo
če je tvoja trditev popolnoma samozavestna, kot trdiš, boš dobil skoraj za pol oskubljene superbice
če zmagam jaz, pa imam za ene boljše feltne za na S-a :mrgreen:

mtl je napisal/-a:Nikakor pa ne bi rad bruhal ob hvalospevih Mercedesu in razlagah o vlaganjih ter razlagah zakaj je pa nekaj kar pri Škodi stane par 100 EUR stokrat slabše kot pri Mercedesu staremu 17 let.

zakaj bi bruhal? rekel sem ti: narediva test in boš tudi še na lastni koži doživel da to kar pri škodi stane par 100 eur dela slabše, kot pri 17 let starem Merđu.


mtl je napisal/-a:In tvoja prednost v tem, da si vozil obe kanti popolnoma izpuhti ob tvoji zaslepljenosti z Mercedesom, ki ti ne dovoljuje niti približka objektivnosti.

Ne drži. Če bi Mercedes delal z zakasnitvijo, če bi butal, cukal, prepočasi-prehitro izvajal manevre, bi to pač počel in nimam biti kaj zaslepljen.
Problem je, ker je to delal superb (tisti ki ima izboljšan sistem iz octavie - mimogrede, kdaj je golf, pardon octavia mera za dober sistem? loool)

mtl je napisal/-a:zagotavlja zelo dober približek avtonomni vožnji

ja, če pelješ samo škodo letnik 2014/2015 imaš morda res ta občutek , če pelješ MB isti letnik, pa vidiš kaj vse še škodi manjka na finesah
in kar je najhujše: tudi če pelješ MB letnik 1998 še vedno ugotoviš kaj manjka 2015 škodi na finesah :?

mtl je napisal/-a:kar za S klaso letnika 2006 ne moremo reči, kaj šele za predhodnika.

seveda da ne, saj ta tudi ni imel še te funkcije (kaj je škoda ponujala od elektronike leta 2006 raje ne bom).
In jaz ti pri primerjavi nisem govoril o funkciji avtonomne vožnje, pač pa o primerjavi samega radarja, njegove učinkovitosti, preciznosti ter odzivnosti, torej o klasični in prvotni funkciji adaptivnega tempomata. In tu tvojo superbico tudi predhodnik od 2006 S-a, poje za zajtrk.
____________________________________________
CL 600 (C215)
Mitsubishi Sigma 3.0 V6 24V 4WS aut.
ex S 500 CGI 4matic Lang (W221 mopf)
ex S 600 (W220) /////AMG Paket
ex S 500 (W220)
ex BRABUS R 320 CDI
ex S 420 (W140)
ex E 280 (W124 mopf2)
 
Uporabniški avatar
mtl
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 595
Pridružen: Sr jul 14, 2010 8:56 am
Kraj: Vetrovno mesto

Re: 2015 Škoda Superb III.

Napisal/-a mtl Sr nov 11, 2015 9:56 pm

Sonderklasse je napisal/-a:ja, če pelješ samo škodo letnik 2014/2015 imaš morda res ta občutek , če pelješ MB isti letnik, pa vidiš kaj vse še škodi manjka na finesah

Čestitam. Ravnokar si dvignil primerjavo Škode iz starega S-a na nov S. 8)

Še vedno nisi razumel, zakaj se ne grem stavit ali pa primerjat, kar si sicer v original predlagal? Zato, ker bo zate ''nišan'' boljši kot Superb. Tudi če bi tvojo kanto šla primerjat s Superbom 10-e generacije, bi ti še vedno ''dokazal'', da je boljši.

Torej, sam bom ostal na tem, da se strinjam, da se ne strinjava in ne bom več odgovarjal na tvoje pozive k stavi ali pa ''testu''.
Še več pametovanj na Mtl blog.
 
Spectre
 

Re: 2015 Škoda Superb III.

Napisal/-a Spectre Sr nov 11, 2015 10:05 pm

Včasih se pač ljudje ne strinjajo med sabo tak da se ne razburjajta ker ne bosta prišla skupaj pri stališčih, to je evidentno.
Sonderklasse nima kante ampak odlično limuzino, ki meji na nivo kvalitete Bentleya, škoda superb se pa po kvaliteti približuje passatu(vendar se mu po moje še ni). ;)

Je že vozil kdo 2.0 tsi v Škodi superb?
 
Uporabniški avatar
chan
Moderator | Naj pisec
 
Prispevkov: 1611
Pridružen: Pe sep 05, 2008 10:15 am

Re: 2015 Škoda Superb III.

Napisal/-a chan Če nov 12, 2015 9:28 am

Na željo marsikaterega uporabnika naj bo v tej temi prostor zgolj informacijam o novi generaciji Škodinega Superba. Raznorazne debate in primerjave med tzv. prestižnejšimi avtomobilskimi znamkami ter ostalimi pa naj se nadaljujejo v tej temi: viewtopic.php?f=2&t=105372 :!:
"Quidquid latine dictum sit, altum viditur."
 
Uporabniški avatar
MatejW
Uporabnik
 
Prispevkov: 1495
Pridružen: To apr 10, 2007 5:12 pm
Kraj: Maribor

Re: 2015 Škoda Superb III.

Napisal/-a MatejW Po nov 23, 2015 6:10 pm

chan je napisal/-a:Na željo marsikaterega uporabnika naj bo v tej temi prostor zgolj informacijam o novi generaciji Škodinega Superba. Raznorazne debate in primerjave med tzv. prestižnejšimi avtomobilskimi znamkami ter ostalimi pa naj se nadaljujejo v tej temi: viewtopic.php?f=2&t=105372 :!:

Koncno :)

@mtl,... a gre vklopit funkcijo -zapiranja prtljaznega prostora z gumbom v notranjosti vozila? S tem gumbom normalno odpiras prtljaznik, zapret pa ga negre (varnostna funkcija kao) :)
Slika
Vrni se na Vozila prihodnosti

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Bing [Bot] in 36 gostov