Nova vozila v prodaji, konceptna vozila in vsa vozila, o katerih lahko (zaenkrat) le sanjamo...
 
Spectre
 

Re: 2015 Škoda Superb III.

Napisal/-a Spectre Po nov 09, 2015 5:50 pm

darkside je napisal/-a:6k razlike, ampak Škoda ima še vedno Keyless kar pa Mercedes nima in še nekaj stvari. Mogoče je res cenik iz leta 2014 ampak po tistem še preden sem dal keyless je bilo dobrih 8k razlike ;)

lp
darkside



chan je napisal/-a:In glede na to vprašanje:

Spectre je napisal/-a:Ne vem kdo se je sploh spomnil primerjat škodo in mercedes, to je velika žalitev za mercedes in njihovo ekipo.


... je moč najti odgovor par postov prej:

Sonderklasse je napisal/-a:Design zunaj: izjemno lep.
Design notri: stari Passat, torej prežvečeno.
S tem da so materiali notri slabši (veliko trde plastike).
In ko potem pogledam, da je (res da nalowdan) diesel 39.000 EUR (?), majke mi raje dam še 5 jurjev več in si kupim E-razred, pa četudi z manj opremo in manj zmogljivim motorjem - še vedno se bom peljal bistveno lepše (ker podvozje je,kakršno je), imel v avtu boljše materiale, lepšo obliko, užival boljši customer-service in fural boljši imadge.


... je vse ostalo zgolj apologija na ta post ...

Bom še zadnjič v tej temi repliciral, potem imam pa dosti.
Sonderklasse kot kupec premium značke, nekdo ki ima 50.000€ za nakup vozila razmišlja popolnoma drugače kot nekdo, ki je kupec vozila za 20.000-30.000€ ali celo kupec vozila od 10.000-20.000€.
On je hotel s tem post-om zgoraj ki ga citira chan samo reči da raje doplača par tisočakov in ima osnovnega E-ja, kot da si kupi Superba nabitega z opremo. Zanj je Mercedes še vedno Mercedes in mislim da ima prav. Mogoče se je oštel za kakšnega tisočaka ampak to je kar je hotel povedati, sedaj pa z primerjavo opravičuje svoj post. Brez potrebe Sonderklasse, ker jaz te razumem marsikdo te pa ne bo. Isto kot Sonderklasse razmišlja večina kupcev A6 ali BMW 5. Če bi jih vprašali ali osnovni A6, BMW 5 z "malo" ali nič doplačila ali Superb nabit z opremo bi večina izbrala osnovnega A6, BMW 5, serijo E....

Glede opreme je pa tako. Nekdo ki kupi novega cliota expression mu je nerazumljivo in mu bo nerazumljivo kako lahko ima njegov avto serijsko neko opremo recimo MB C klassa ali A4 tega pa tega nimata serijsko, npr. tempomat. Ta ima keyless ta nima, ta ima to ta nima... Začnite delat strojno primerjavo ne pa neke poceni elektronike(keyless), ki ne igra neke posebne vloge pri vožnji. Logično je da so pri dražjih znamkah dražja doplačila za dodatno opremo... Lahko se kupi tudi ferarija za 150.000eur pa bo imel ročno odpiranje sprednjega "stekla" naprej-nazaj. Ni vse v dodatni opremi in v primerjavi cen to je moj point...
 
Uporabniški avatar
Locher
Uporabnik
 
Prispevkov: 860
Pridružen: Sr avg 28, 2013 5:21 pm

Re: 2015 Škoda Superb III.

Napisal/-a Locher Po nov 09, 2015 6:01 pm

Spectre je napisal/-a:Sonderklasse kot kupec premium značke, nekdo ki ima 50.000€ za nakup vozila razmišlja popolnoma drugače kot nekdo, ki je kupec vozila za 20.000-30.000€ ali celo kupec vozila od 10.000-20.000€.

Bilo poudarjeno že zelo zgodaj v debati.

Spectre je napisal/-a:On je hotel s tem post-om zgoraj ki ga citira chan samo reči da ...

Der Anwalt von Sonderklasse?
 
Uporabniški avatar
honeybee
Novinec
 
Prispevkov: 267
Pridružen: Če jun 04, 2015 9:38 pm

Re: 2015 Škoda Superb III.

Napisal/-a honeybee Po nov 09, 2015 6:17 pm

Mogoče res. Ampak moje mnenje je, če znamka želi videti MOJIH 50.000 eur bo morala dati nekaj več kot pa malo bolje opremljenega kot čisto osnovnega in raje nepremium znamko z veliko opreme, kot pa premium z osnovno in par malenkosti.

Ampak to je moje mišljenje in vsak dela kar hoče.


EDIT: je pa res razlika, če nekomu ni oprema toliko pomembna in bo raje segel po bolj premium znamki kot manj premium z več opreme. Potem pa imaš kot @masko: BMW tega kao ne rabi ker ni neka Škoda (zraven pa cel rdeč v obraz kako lepo bi to bilo imeti).

So pa moje zahteve veliko višje kaj mi mora nov avto za 50.000 eur nudit. In žal tukaj noter je mogoče zgolj Mercedes A, E zagotovo ne...

lp
darkside
 
Uporabniški avatar
mtl
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 595
Pridružen: Sr jul 14, 2010 8:56 am
Kraj: Vetrovno mesto

Re: 2015 Škoda Superb III.

Napisal/-a mtl Po nov 09, 2015 6:22 pm

Spectre je napisal/-a:Treba je upoštevati da Škodo superb bodo v večini kupovali ljudje z mesečno plačo od 1.000€ do 3.000€, Mercedes pa ljudje z povprečno plačo vsaj 5.000€ mesečno. In jabolko spora je samo tole;
da je izračunana nakupna razlika za kupce Mercedesa ali Audija v primerjavi z Škodo majhna ker imajo v večini kupci teh znamk zelo lepe plače, za nekoga s povprečno plačo je pa ta razlika ogromna in bo raje izbral Škodo, Forda, Peugeot, VW in pri njih vsak tisočak šteje. Govorim v večini in ne v izjemah da tudi direktorji z 10k si kupijo škodo ali pa delavci z 1k si kupijo MB. Zato je tudi ta razprava nesmiselna, kaj kateri avto za nek denar ponudi več, ker je to relativna razprava.

Zanimiv komentar, ki pa v Sloveniji žal ne velja ravno. Po mojih izkušnjah.
Precej (ne večina) Škod se namreč proda s top opremo. Lahko si samo ogledaš recimo koliko Octavij 3 RS je v Sloveniji na cesti. In to so nova vozila, kupljena v Sloveniji. E-klase se večinoma prodajajo rabljene (med drugim tudi pooblaščeni prodajalci prodajo precej Jahreswagen), tiste ki so pa v Sloveniji kupljene nove pa nimajo ravno veliko dodatne opreme (kapo dol izjemam). Da niti ne omenjamo kakšnih top AMG varijant, ki jih lahko verjetno na prste ene roke prešteješ, če sploh.
Recimo sam sem v zadnjih treh mesecih imel v delu nekaj Superbov s ceno med 35 in 40k EUR, da ne omenjam kakšnega Passata, katerega cena je bila KONKRETNO višja od zgoraj omenjene za E-klaso (po moji oceni bi primerljiva C-klasa imela ceno okrog 100.000 EUR). Vsi avtomobili so bili slovenski in novi.
Sicer se bo pa po mojem mnenju Superbov največ prodalo s 150KM TDI in Style opremo, ter še kakšnim dodatnim bombončkom, kar bo končno ceno zaokrožilo na okrog 30.000 EUR. Torej še vedno daleč od E-klase, kar je tudi logično, saj teh dveh avtomobilov ni smiselno primerjati.
Še več pametovanj na Mtl blog.
 
Uporabniški avatar
mtl
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 595
Pridružen: Sr jul 14, 2010 8:56 am
Kraj: Vetrovno mesto

Re: 2015 Škoda Superb III.

Napisal/-a mtl Po nov 09, 2015 6:28 pm

Spectre je napisal/-a:On je hotel s tem post-om zgoraj ki ga citira chan samo reči da raje doplača par tisočakov in ima osnovnega E-ja, kot da si kupi Superba nabitega z opremo. Zanj je Mercedes še vedno Mercedes in mislim da ima prav.

Seveda ima prav (ZANJ) in nihče mu tega ne brani. Ko se pa začne z lažmi, da primerljiva E-klasa stane 6 jurjev več kot Superb se pa zgodba obrne. Sicer smo Slovenceljni, ampak tako butasti pa le nismo. :twisted:
In če je njemu 6 jurjev dražja E-klasa primerljiva ali boljša, potem naj to NAPIŠE, da je NJEMU TO TAKO. Ne pa, da to postavlja kot objektivno informacijo, ker je to daleč od resnice.
Spectre je napisal/-a:Mogoče se je oštel za kakšnega tisočaka ampak to je kar je hotel povedati, sedaj pa z primerjavo opravičuje svoj p

Ga čisto razumem: lastnikom Mercedesev je očitno vseeno ali je razlika kakšen tisočak ali kakšen desettisočak :twisted: . To se ja čisto enostavno zmotiš... :lol:
Še več pametovanj na Mtl blog.
 
Spectre
 

Re: 2015 Škoda Superb III.

Napisal/-a Spectre Po nov 09, 2015 6:44 pm

mtl je napisal/-a:
Sicer se bo pa po mojem mnenju Superbov največ prodalo s 150KM TDI in Style opremo, ter še kakšnim dodatnim bombončkom, kar bo končno ceno zaokrožilo na okrog 30.000 EUR. Torej še vedno daleč od E-klase, kar je tudi logično, saj teh dveh avtomobilov ni smiselno primerjati.

Misliš da je ali bo kaj vplivala vw afera na prodajo vw dizlov?

V svojem prvem odstavku demantiraš mojo izjavo v drugem odstavku(citiram) pa potrdiš mojo izjavo, to je kontradiktorno. Škoda RS je dobra tržna niša, ki me osebno ne prepriča kaj dosti. Če bi hotel športnega dizla bi kupil BMW 320d 140kW dodal m podvozje in dokupil dinamično krmiljenje in to je vse kar bi rabil za športno vožnjo. Z popustom 12% za nakupno ceno bmwja 3 za 36.000€ bi plačal nekih 5 tisočakov več od škode RS, vendar bi imel veliko bolj športen avto in težko primerljiv z škodo RS.
Audi A6 in Mercedes E sta daleč od cene 30.000€ tudi z osnovno opremo in tako redko kot se prodata audi A6 in MB E klasa z osnovno opremo, tako redko se bo prodajala škoda superb nabita z opremo za 40.0000€. Če je pa 1/10 pogosto pa naj bo.
Tisto da se pri nas rade kupujejo zjahane nemške lux znamke pa tako vemo da je popularno...Nemci na 2 leti menjujejo, Slovenci pa navalijo na zjahano robo. Samo da je dobro opremljen in dobra značka na haubi.
@locher Ja sem odvetnik z multikultivatorjem ki mi služi odlično.
Zadnjič spremenil Spectre, dne Po nov 09, 2015 6:52 pm, skupaj popravljeno 2 krat.
 
Uporabniški avatar
mtl
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 595
Pridružen: Sr jul 14, 2010 8:56 am
Kraj: Vetrovno mesto

Re: 2015 Škoda Superb III.

Napisal/-a mtl Po nov 09, 2015 6:49 pm

Spectre je napisal/-a:Misliš da je ali bo kaj vplivala vw afera na prodajo vw dizlov?

Po mojem bo vpliv minoren. Vsaj pri nas.
Spectre je napisal/-a:V svojem prvem odstavku demantiraš mojo izjavo v drugem odstavku(citiram) pa potrdiš mojo izjavo, to je kontradiktorno.

Style oprema je druga od zgoraj navzdol in tretja od spodaj navzgor. Torej je kar krepko proti vrhu, kar za slovenske A6-ke in E-klase močno dvomim. Vsaj kolikor sem jih jaz videl. Itak je pa L&K (torej top oprema) v bistvu skoraj fully loaded avto in je seveda logično, da jih dokaj malo prodajo.
Spectre je napisal/-a:Tisto da se pri nas rade kupujejo zjahane nemške lux znamke pa tako vemo da je popularno...Nemci na 2 leti menjujejo, Slovenci pa navalijo na zjahano robo. Samo da je dobro opremljen in dobra značka na haubi.

Jah, tako pač je. Ampak je tega pri premijskih vozilih občutno več kot recimo pri Škodah ali drugih nepremijskih znamkah.
Zadnjič spremenil mtl, dne Po nov 09, 2015 6:51 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
Še več pametovanj na Mtl blog.
 
Spectre
 

Re: 2015 Škoda Superb III.

Napisal/-a Spectre Po nov 09, 2015 6:51 pm

sem malo popravil svoj post pa si me prehitel.
 
Uporabniški avatar
mtl
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 595
Pridružen: Sr jul 14, 2010 8:56 am
Kraj: Vetrovno mesto

Re: 2015 Škoda Superb III.

Napisal/-a mtl Po nov 09, 2015 6:59 pm

Spectre je napisal/-a:sem malo popravil svoj post pa si me prehitel.

Bom še jaz kar tukaj dodal :lol: : Škoda RS je daleeeeč od športnika. Dejansko je to kar si ti napisal: dobra tržna niša kvazi športnika. Avto je namreč bistveno bolj na udobje mahnjen kot pa na čisto športnost, recimo če primerjaš z Golfom GTI.
Sicer pa bo potem razlika kmalu 10 jurjev proti trojki in ne 6.000 EUR. Ampak spet, po mojem teh dveh avtomobilov ni smiselno primerjati.

Drugače pa Škoda lastnikom, ki pravijo, da je športna Škoda isto kot BMW, vedno zastavim tole vprašanje:
Ali veste, kakšna je razlika med športno Škodo in BMW-jem v ovinku?
BMW, ko greš v ovinek, stalno teži, dej še, dej še, a si dedi ali kaj? :lol: :lol:
Ko greš s Škodo v ovinek je pa tako: ok, dej se je ok, sej gre, samo ne bi raje malo bolj ''lagano'' vzel te ovinke? :lol:

Je pa res, da če nisi še imel priložnosti peljati BMW-ja, potem pač tega enostavno ne razumeš. Sam imam Škodo s serijskim športnim podvozjem, pa mi tudi v sanjah ne pride na misel, da bi jo primerjal z recimo natančnostjo in ''lahkostjo'' BMW-ja, ki dobesedno požira ovinke in prav čutiš, ko ti avto dovoli več, kot si normalen človek sploh misli, da je mogoče.

PS: Ne me razumet, da je RS-ka slab avto. Le ciljna skupina je drugačna in pri nas (in ne samo pri nas) je to dejansko terna. Ker vozit se s čistokrvnim športnikom in recimo 19-kami po naših cestah je že podobno mučenju. RS-ka je pa odlično dopolnilo, je kvazi športna, tudi potegne lepo in vse, ampak hkrati ne prideš domov z vsemi plombami v roki :lol: . In zvočni generator je v RS-ki prav hud, tudi kocine lepo pokonci postavi. 8)
Še več pametovanj na Mtl blog.
 
Spectre
 

Re: 2015 Škoda Superb III.

Napisal/-a Spectre Po nov 09, 2015 7:17 pm

RS si kar naložijo z opremo tako da bi po moje bila manjša razlika kot 10k. Bi se raje pri BMW odpovedal bonbon opremi za užitke M podvozja. ;)

Pa še dokaj majhna razlika je v pospeških med tdi 2.0 150 km in tdi 2.0 184 km. Jaz sem jo opazil šele nad 150km/h. Cena je pa bistveno drugačna. Škoda octavia RS je športen avto ampak je tudi šminka ki ni tako budget kot bi si kdo mislil.
 
Uporabniški avatar
blindek
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 553
Pridružen: Če jun 16, 2005 4:55 pm
Kraj: Pomurje

Re: 2015 Škoda Superb III.

Napisal/-a blindek Po nov 09, 2015 9:45 pm

Kaj vsi tukaj vozite, da tako na veliko kritizirate vozila za 40k€ in več?

Med sodelavci in prijatelji imamo vozila od 20-100k€ pa ni takega sovraštva. Ravno danes se je sodelavec, ki si lasti novo E220CDI Avantgarde, za katero je po ceniku odštel dobrih 60k€, plejal s Superbom 190KM DSG ki stane cca. 20k€ majn in nudi še kak kos opreme več, pa je jo na veliko hvalil da je res ogromno avta za ta denar.
Seveda ni tako prefinjen kot E, saj tudi ne misli bit oz. ni namen.

Po ceniku je Superb L&K 190KM DSG 38.952€ - osnovni 190KM z 6 stopenjskim ročnim menjalnikom je 26.375€ oz. 150KM 6ST 24.875€
potem Mercedes E- Class 220CDI 6stopenjski ročni menjalnik v osnovi stane 44.990€

res je 6000€ razlike, vendar je primerjava osnovni E in skoraj dokonca opremljen Superb oz. v osnovi skoraj 20.000€ razlike - skoraj 2 superba.

Oprostite, ampak E v osnovi je srednja žalost in razen dokaj tihe vožnje na avtocesti ne nudi kaj veliko. Kdor trdi drugače, se še ni peljal v lepo opremljenem in doživel, kaj resnično lahko nudi.
Vsi premium proizvajalci nudijo VEČ samo v boljših opremah, saj še le takrat pride do izraza kaj to pomeni Premium. V usnje oblečena armaturna plošča, izvrstni materiali, vrhunska ozvočitev itd.

Resnično ne vidim logike takih primerjav. Kdor ima denar za E razred si ga naj kupi, pa če tudi brez opreme, nekdo drug pa naj vozi Superba(kot tudi sam), glavno da si kot lastnik zadovoljen.
Ne vidim razloga zakaj bi vsak moral zagovarjati svojo odločitev? Razen če vam je kdo drug avto kupil pod pogojem, da dobro obrazložite svoj nakup.


P.S.: Na tem forumu ni moderatorjev, da bi take debate držali v nekih mejah normale?

Naj raje kdo napiše konstruktivno kritiko oz. lastnik kako izkušnjo in priporočilo.
Slika
 
Spectre
 

Re: 2015 Škoda Superb III.

Napisal/-a Spectre Po nov 09, 2015 10:46 pm

blindek je napisal/-a:Oprostite, ampak E v osnovi je srednja žalost in razen dokaj tihe vožnje na avtocesti ne nudi kaj veliko. Kdor trdi drugače, se še ni peljal v lepo opremljenem in doživel, kaj resnično lahko nudi.
Vsi premium proizvajalci nudijo VEČ samo v boljših opremah, saj še le takrat pride do izraza kaj to pomeni Premium. V usnje oblečena armaturna plošča, izvrstni materiali, vrhunska ozvočitev itd.


Očitno še nisi peljal mercedesa E brez veliko opreme, so res redki, ker potem bi ugotovil da že v osnovni nudi več kot katerakoli škoda superb(tudi tista ki je nabita z opremo). Govorim o vožnji in ne o usnju in ostalih dodatkih. Meni je užitek med vožnjo poslušati motor in gledati njegove karakteristike, opazovati vozne lastnosti vozila(podvozje, volan), kako se obnaša na ovinku, kako je kabina zatesnjena pred pišom vetra, požiranje lukenj.... ni mi pa pomembno božati usnja, imeti asistenco ki naredi vse namesto tebe(ali pa celo cuka, prehitro zavira in je v napoto) in imeti gretje sedežev ki te pri 40ih naredijo neplodnega. Tak je moj pogled ki ni rečeno da je pravilen.

Sem vozil novo škodo superb in sem od začetka rekel da je primerjava z mercedesom brezvezna kot bi bila brezvezna primerjava škode superb z A6.
Škoda superb je za moje pojme soliden avto do neke cene 25.000€, čeprav ima to mejo vsak drugače zastavljeno. Ji nič ne manjka ampak v določenih segmentih je narejena slabše kot vw, ford ali toyota in jim ne more ravno enakovredno konkurirati se jim pa zelo približa. Z razpravo o mercedesih škoda preskakuje ne eno, ampak dve stopnici in je razprava brezpredmetna ne glede na stičišče cen.
Je pa res, da pri škodi in ostalih ljudskih znamkah je dandanes dosegljiva določena oprema(po kar zmerni ceni), ki je bila včasih rezervirana samo za višji cenovni razred kar je samo plus.
 
Uporabniški avatar
emozul
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1792
Pridružen: So jan 26, 2013 12:11 pm

Re: 2015 Škoda Superb III.

Napisal/-a emozul To nov 10, 2015 8:24 am

Dobro, lahko bi že nehali primerjati superba z MB.
Dejmo raje primerjat s passatom, mondeotam, peugeot 508, insignio,....
 
Uporabniški avatar
drugmirko
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2660
Pridružen: Ne apr 17, 2005 9:30 pm
Kraj: LJ

Re: 2015 Škoda Superb III.

Napisal/-a drugmirko To nov 10, 2015 12:07 pm

emozul je napisal/-a:Dobro, lahko bi že nehali primerjati superba z MB.
Dejmo raje primerjat s passatom, mondeotam, peugeot 508, insignio,....



kar bi bil tudi razred v katerega Superb paše... Mečkina klasa E je pač štengo višje, v razredu A6, serije 5 Volvov V80/90 in bivših C6, 608, VelSatisov etc...

poleg tega pa me neizmerno čudi, zakaj bi bla cena 38 jurjev za polno opremljen model D segmenta tako "nezaslišana"!?! ... a 38, 40 ali celo več jurjev za bolj naloudanega, a razred manjšega A3, DS5 ali V40, je pa nekej normalnega?
živeo drugmirkooooo!!!!
 
Uporabniški avatar
Sonderklasse
Novinec
 
Prispevkov: 241
Pridružen: Pe okt 23, 2015 10:50 am

Re: 2015 Škoda Superb III.

Napisal/-a Sonderklasse To nov 10, 2015 2:06 pm

Huh, me ni malo manj kot 2 dni in vidim roman za romanom s po 5-10 min razmaki - tu se mi poraja vprašanje ali kdo od večino teh uporabnikov kaj dela v življenju ali cele dneve visijo samo na forumu ?
Če nimate kaj delati, pridite v moje podjetje, vam hitro najdem delo :mrgreen:
Resnično mislim...tole je prav groteskno, eni kot da bi živeli na forumu...

Skratka, šokiran sem nad sposobnostjo branja nekaterih, namreč:
6x, z besedo ŠEST KRAT sem napisal, da se 6.000 EUR razlike NE nanaša za EKVIVALENTNO opremljen E razred napram Superbu, ampak kot da bi pisal zraku, še vedno nekateri pišete, kot da tega nisem napisal. Mislim..halo no ??!
Resnično se sprašujem koliko od vas dejansko sledi VSEM topciom v tej temi, koliko pa vas odgovoraja le na zadnjega.
Kajti tako seveda vse pomešate, ne vidite kaj je bilo napisano še/že vmes in pride do totalne zmešnjave, še več: človek vam mora ŠEST KRAT napisati ENO IN ISTO stvar. Patetično. Pa grem glavo staviti, da se bo v naslednjih topicih spet našel nekdo, ki bo vprašal-napisal ISTO.
Adijopamet.

Vidim, da z mojim razmišljanjem (bolje malo manj opremljena, torej NE gola, ampak zgolj MANJ opremljena E-Klassa, kot totalno nalowdan Superb).
Namreč boljši avto ne naredi le oprema. Naredijo ga tudi materjali, vzdržljivost, zvočna izolacija, performanse, podvozje, menjalnik itd.
Ali se kufr odpira na daljinca ali ne (čeprav pri E-ju se), ni NOBEN pokazatelj da je nek avto premium ali pa ne. Noben.
Pokazatelj o tem koliko je avto premium so 3 stvari:
- kako se počutiš po 800 km dolgi vožnji, ko izstopiš iz avta
- za koliko boš ta avto lahko prodal rabljen
- in koliko km boš lahko prevozil z njim brez težav
Zaenkrat nisem še videl Škode s čez 1 mio prevoženih km, Mercedesov pa kolikor želiš.
Pa to je zgolj EDEN izmed razlogov.

Chan je naredil bolj podrobno primerjavo cen, a je spet naredil isto napako (katero sem tudi že ŠTIRIKRAT napisal): vzemal je vsako opremo posebej in ne v paketu - to pa je v povprečju skoraj 3x dražje potem.
Tudi en drug uporabnik pravi da je bil celo pri dealerju in prideta na 20.000 EUR razlike.
Jasno, ker prvič dala kompletno identično opremo in ker drugič bil ta prodajalec pravi prodajalec in mu nabil vsako opremo posebej, da bo čimbolje zaslužil.

Še enkrat:

Če primerjamo E 220 CDI serijski PLUS :
- asistenčni paket (ki vsebuje VSE asistenčne sisteme kar jih znamka Mercedes trenutno premore, ki vsebuje komfortni boljši podvozje, ki vsebuje 9G-tronic avtomatik)
- svetilni paket (ki vsebuje najboljše luči kar jih trenutno je, torej led, adaptivni, dodatni in v ovinek)

z superbom 2.0 TDI DSG L&K pridemo na 6.000 EUR razlike.

Res je, nimamo keylessgo, nimamo ledra, nimamo touchscreena, nimamo kljuke. In kaj sedaj? Še vedno imamo 100x boljši avto kateri nam bo vsakič ko ga bomo pogledal na dvorišču in se vsedli in šli ven prikradel nasmešek na obraz, nas bo bistveno bolj udobno ter varno prevažal in se bomo vsakič s ponosom z njim pripeljali-odpeljali kamorkoli.

E 220 CDI ima že serijsko: milijon airbagov, pre-safe varnostni sistem, mp3 radio, soundsystem, potovalni računalnik, usnjen volan, komfortne sedeže, multifunkcijski volan, esp,abs,bas, šipe na štrom, direktni servo volan, hlajen predal, ambi-osvetljavo, letvice, alu platišča, avt.klima, tempomat itd.
Torej že serijsko vse kar človek potrebuje.
Da pa bi mu dodal še največ kar se da na varnostnem področju, sem mu dodal še asistenčni paket ter svetilni paket, da pa bi mu dodal še največ na komfortnem paketu pa sem mu dodal 9G avtomatski menjalnik in komfortno podvozje.
Torej? kaj želite še več? resnično me zanima.
Usnje? enim sede, eni ga celo ne marajo. Vlečna kljuka?ja, sigurno bom z E-jem drva vozil, če pa imam jahto, bom pa prevoz plačal profesionalcem.
Keylessgo? je vredu, ampak nič brez česar nebi mogel živeti. Štrom zici? fajn, ampak sam recimo se vozim ves čas sam, tako kot sem si nastavil sedež ko sem avto kupil, tako bo ostal dokler ga ne prodam. Večje feltne? jih še vedno lahko enkrat dokupim.

Skratka da bo res razločno:
za 6.000 EUR pridem pri E-ju na cca.90 % ISTE opreme kot pri superbu in s tem dobim avto:
- ki je narejen iz boljših materjalov
- ki ima asistenčne sisteme ki delajo bistveno bolj odzivno ter eksaktno
- ki ima žaromete ki svetijo 10x boljše
- ki ima 2 prestavi več
- ki ima bistveno boljše podvozje
- ki ima boljšo zvočno izolacijo
- ki ima boljše sedeže
- ki ima boljši customer service
- ki mi bo delal bistveno več km dlje brez težav
- ki bo bistveno več vreden ob prodaji
- in je iz premium segmenta

In to so dejstva, ki jih lahko kadarkoli, kjerkoli preverite in so črno na belem.
Nisem govoril o obliki in ljubezni do znamke, ker je to pač subjektivna stvar.
Brez problema pa lahko dodam tudi imidž, ki je pri MB na najvišjem nivoju, pri škodi pa pri tleh (slabšega ima morda le kakšen citroen,renault in korejci).

Zato že prenehajte pisati od 20-25 tisoč EUR razlike, ker ni bil to moj point.
Pač pa da zgolj za 6.000 EUR razlike dobiš avto z 90 % enake opreme kot pri škodi.
In to najbolj premium serijsko znamko.
Če pa so sedaj še 20 % popusti, kot je eden napisal, pa sploh raje ne bom računal, ker bo potem nekatere še bolj peklo 8)

Mi je pa smešno, da se moram sploh s kom pregovarjati o tem ali je MB boljši ali ne, ker je to jasno kot beli dan.

In lepo sem napisal kaj ima že serijski E, že tukaj imate praktično vse kar potrebujete, če pa mu dodaš še te2 paketa, kot sem jih jaz, pa je avto res več kot zadovoljiv.

Se pa tudi sam strinjam glede nivoja komunikacjie. Jaz sem se ves čas trudil, da nisem bil žleht, čeprav bi kdaj (glede na to kaj vse se je meni reklo,napisalo, brez osnov sodilo) lahko bil.
..
Zadnjič spremenil Sonderklasse, dne To nov 10, 2015 2:18 pm, skupaj popravljeno 5 krat.
____________________________________________
CL 600 (C215)
Mitsubishi Sigma 3.0 V6 24V 4WS aut.
ex S 500 CGI 4matic Lang (W221 mopf)
ex S 600 (W220) /////AMG Paket
ex S 500 (W220)
ex BRABUS R 320 CDI
ex S 420 (W140)
ex E 280 (W124 mopf2)
 
Uporabniški avatar
Sonderklasse
Novinec
 
Prispevkov: 241
Pridružen: Pe okt 23, 2015 10:50 am

Re: 2015 Škoda Superb III.

Napisal/-a Sonderklasse To nov 10, 2015 2:07 pm

drugmirko je napisal/-a:poleg tega pa me neizmerno čudi, zakaj bi bla cena 38 jurjev za polno opremljen model D segmenta tako "nezaslišana"!?!

ker za par jurjev več dobiš že avto premium segmenta

drugmirko je napisal/-a: ... a 38, 40 ali celo več jurjev za bolj naloudanega, a razred manjšega A3, DS5 ali V40, je pa nekej normalnega?

da, ker gre za premium znamke in je logično.
____________________________________________
CL 600 (C215)
Mitsubishi Sigma 3.0 V6 24V 4WS aut.
ex S 500 CGI 4matic Lang (W221 mopf)
ex S 600 (W220) /////AMG Paket
ex S 500 (W220)
ex BRABUS R 320 CDI
ex S 420 (W140)
ex E 280 (W124 mopf2)
 
Uporabniški avatar
dask
Uporabnik
 
Prispevkov: 1097
Pridružen: Če jul 31, 2008 9:53 am

Re: 2015 Škoda Superb III.

Napisal/-a dask To nov 10, 2015 2:16 pm

Sonderklasse je napisal/-a:Zaenkrat nisem še videl Škode s čez 1 mio prevoženih km, Mercedesov pa kolikor želiš.
Pa to je zgolj EDEN izmed razlogov.
kot zadovoljiv.


Da se ne boš preveč mučil :roll: https://www.youtube.com/watch?v=VUqBMDgLCRc

Pa je Fabia svetlobna leta od Mece, tako po ceni kot po razredu.
 
Uporabniški avatar
Sonderklasse
Novinec
 
Prispevkov: 241
Pridružen: Pe okt 23, 2015 10:50 am

Re: 2015 Škoda Superb III.

Napisal/-a Sonderklasse To nov 10, 2015 2:17 pm

dask je napisal/-a:
Sonderklasse je napisal/-a:Zaenkrat nisem še videl Škode s čez 1 mio prevoženih km, Mercedesov pa kolikor želiš.
Pa to je zgolj EDEN izmed razlogov.
kot zadovoljiv.


Da se ne boš preveč mučil :roll: https://www.youtube.com/watch?v=VUqBMDgLCRc

Pa je Fabia svetlobna leta od Mece, tako po ceni kot po razredu.


ja to je eden, kateri vmes bogve kaj vse moral menjati , da jih je naklepal, saj že nick name 'felicia' pove da je fan in je v videu 100% skril vse napake ki so se mu vmes zgodile...tako da tale video zame ni vreden nič
najdi mi jih na mobile, pa jih pojdimo pogledati in primerjajmo z MB-ji kjer jih imaš na 100ine - edino to je zame relevantno
____________________________________________
CL 600 (C215)
Mitsubishi Sigma 3.0 V6 24V 4WS aut.
ex S 500 CGI 4matic Lang (W221 mopf)
ex S 600 (W220) /////AMG Paket
ex S 500 (W220)
ex BRABUS R 320 CDI
ex S 420 (W140)
ex E 280 (W124 mopf2)
 
Uporabniški avatar
mtl
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 595
Pridružen: Sr jul 14, 2010 8:56 am
Kraj: Vetrovno mesto

Re: 2015 Škoda Superb III.

Napisal/-a mtl To nov 10, 2015 2:24 pm

Sonderklasse je napisal/-a:najdi mi jih na mobile, pa jih pojdimo pogledati in primerjajmo z MB-ji kjer jih imaš na 100ine - edino to je zame relevantno

Izvoli jih:
http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/searc ... DESCENDING
Glede na to, da si v Nemčiji, ti ne bo težava skočit jih preverit in nam podati tvojo strokovno oceno in primerjavo s tistimi 100-tinami Mercedesov. 8)
Bom z veseljem prebral tvojo oceno. In ker ne verjameš nikomur drugemu, bo zame čisto dovolj, da jih greš sam preverit. Ti bom verjel, vidim da si res popolnoma neodvisen strokovnjak, ki bo zadevo lahko objektivno ocenil. 8)
Zadnjič spremenil mtl, dne To nov 10, 2015 2:44 pm, skupaj popravljeno 3 krat.
Še več pametovanj na Mtl blog.
 
Uporabniški avatar
ban
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3579
Pridružen: Po nov 15, 2004 10:37 am

Re: 2015 Škoda Superb III.

Napisal/-a ban To nov 10, 2015 2:33 pm

Zaj*** vse in si kupš BMW :mrgreen:
Vrni se na Vozila prihodnosti

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 46 gostov