Nova vozila v prodaji, konceptna vozila in vsa vozila, o katerih lahko (zaenkrat) le sanjamo...
 
Uporabniški avatar
honeybee
Novinec
 
Prispevkov: 267
Pridružen: Če jun 04, 2015 9:38 pm

Re: 2015 Škoda Superb III.

Napisal/-a honeybee Ne nov 08, 2015 7:45 pm

Očeta je bilo sram, da njihov BMW tega nima, tvoja Škoda pa ima :) Ne dam za Mercedesa 6.000 eur več, kateri je čisto osnovni s kakšno malenkostjo v primerjavi s Škodo, ki ima skoraj vso opremo (najvišjo rang opreme, ter najmočnejši motor) samo zato, da imam premium znamko in zadnje ročke na premiumu na roko.

lp
darkside
 
Uporabniški avatar
mtl
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 595
Pridružen: Sr jul 14, 2010 8:56 am
Kraj: Vetrovno mesto

Re: 2015 Škoda Superb III.

Napisal/-a mtl Ne nov 08, 2015 7:51 pm

darkside je napisal/-a:Očeta je bilo sram, da njihov BMW tega nima, tvoja Škoda pa ima :) Ne dam za Mercedesa 6.000 eur več, kateri je čisto osnovni s kakšno malenkostjo v primerjavi s Škodo, ki ima skoraj vso opremo (najvišjo rang opreme, ter najmočnejši motor) samo zato, da imam premium znamko in zadnje ročke na premiumu na roko.

lp
darkside

No, tukaj je stvar posameznika. Nekdo bo raje ''socialno'' E-klaso, drugi naloadanega Superba. In oba imata s svojega vidika čisto prav, jima pač tisti avtomobil nudi največ za določen denar.
Ko pa nekdo trdi, da E-klasa stane 6 jurjev več kot identičen Superb gremo pa v popolnoma druge vode in le temu se lahko reče direktno, da LAŽE. Kar pa ga očitno vseeno ne bo ustavilo. :lol:
Še več pametovanj na Mtl blog.
 
Uporabniški avatar
masko
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 77
Pridružen: Ne jan 10, 2010 3:49 pm

Re: 2015 Škoda Superb III.

Napisal/-a masko Ne nov 08, 2015 8:18 pm

Imaš prav. Vendar k udobju in premiumu sodijo določene zadeve. Npr: webasto, odpiranje, zapiranje vrat, zagon motorja, vse to brez ključa v roki, avtomatski preklop dolge-kratke luči( mimogrede, sistem deluje odlično) glasovno upravljanje večine sistemov, ACC, velik zaslon na dotik z navigacijo, usnje, šest let garancije..
Vse to in še kaj imamo v škodah.
Pa še nekaj me zanima Sonderclasse, kaj so to tvoje poprodajne prednosti.
 
Uporabniški avatar
Locher
Uporabnik
 
Prispevkov: 860
Pridružen: Sr avg 28, 2013 5:21 pm

Re: 2015 Škoda Superb III.

Napisal/-a Locher Ne nov 08, 2015 10:34 pm

Z znamkami za vsako ceno se običajno kitijo največji teveži, ker mislijo, da bodo s tem podobni bogatim, da bodo delovali uspešni. Patetika, pa naj gre za 700 eur iJabčk, premium avtomobil ali kaj tretjega.
 
Uporabniški avatar
Sonderklasse
Novinec
 
Prispevkov: 241
Pridružen: Pe okt 23, 2015 10:50 am

Re: 2015 Škoda Superb III.

Napisal/-a Sonderklasse Ne nov 08, 2015 11:22 pm

Očitno nekateri ne znate ali pa nočete brati za menoj.

Primerjal sem
- E-razred (W212 mopf) 220 CDI
- in superb 2.0 TDI LK DSG
vzel sem motorja, ki sta si po performansah zelo blizu (tako končna hitrost, posepešek, poraba) - če bi vzel E200 bi bil podhranjen napram superbu, če bi vzel 250 bi bil prehud za superba, zato je 220 zlata sredina.

E-razred sem vzel serijski in ga s paketi dopolnjeval :
- asistenčni paket (lane-keep, mrtvi kot, attention assist, distronic plus) ki pa je dobavljiv le v kombinaciji z direct control komfortnim podvozjem ter 9G-tronic avt.menjalnikom
- ILS paket (svetilni paket: bixenon, LED, adaptivni dolgi in kratki žarometi, dodatni žarometi za v križišče, žarometi ki svetijo v ovinek)
V serijski opremi so že vsi možni varnostni sistemi (abs,bas,esp,pre-safe), milijon airbag-ov, usnjen volan, krom, alu platišča, radio, soundsystem, multifunkcijski volan, tempomat, vložki v cockpitu. delno el.sedeži itd.itd.
IN KOT TAK je le 6.000 EUR dražji ! Torej s serijsko opremo + to dodatno je le 6.000 EUR dražji.
Res je, ni čisto enaka oprema, je pa ZELO blizu tisti v LK (nima usnja, nima touchscreena in nima 18''...vau, res groza, sedaj se pa sploh ne more več primerjati lol :roll: )
In tudi če ni ista oprema, halo, še vedno gre za Mercedes-Benz, firmo ki je 100x bolj priznana kot Škoda. 6.000 EUR dragi moji.
Če pa mu dodam še sedežni paket (ki vsebuje popolnoma električne sedeže, hlajene, ogrevane, napihljive, memory) ki grejo le v kombinaciji z električno nastavljivim volanom, ogledali s samodejno zasenčitvijo, pa pridem na še dodatnih 2.000 EUR, torej 8.000 EUR. Pri skoraj 45.000 EUR kot je superb, torej le nekaj procentov več.

MTL je napisal, da s to razliko dobim E200 ki je podhranjen, ima ročni menjalnik in nobenih asistenčnih sistemov (kot v superbu ki ga vozi že praktično sam) in tu zadeva postane duhovita, namreč v sekundi sem vse njegove teze totalno demantiral, saj :
- dobim E 220
- dobim avt.menjalnik z 2 prestavama več
- in dobim še več asistenčnih sistemov in to še bolj preciznih in odzivnih kot v škodi
Toliko o tej primerjavi. :D

Še enkrat da bo za vse jasno:
škoda superb LK ima res nekaj (torej ne ogromno, ne veliko, ampak le nekaj) več dodatne opreme, a to take, ki ne pogojuje udobja ter varnosti.
In tudi če bi bil 'socialni' e samo 6 jurjev dražji od čisto nalowdanega superba, bi bilo to groteskno.
Pa ni, vzel sem zelo ekvivalenten motor in zelo primerljivo opremo, pa je samo 6 jurjev razlike in TO dragi moji je tisto dejstvo, ki dokončno dokazuje da je škoda precenjena.

Tako da JA, milijonkrat raje vzamem E-ja z vso zgoraj našteto dodatno opremo in se odrečem vlečni kljuki (ki jo v življenju ne potrebujem), keylessgo-u, touchscreen-u (sploh škodinovemu), usnju in večjim feltnam.
Ker za teh 6.000 EUR več dobim toliko DRUGIH stvari, ki jih škoda nima za nobeno doplačilo:
- boljše udobje
- boljša zvočna izolacija
- boljši avt.menjalnik
- boljši asistenčni sistemi
- boljši customer-service
- višjo odkupno ceno ko bo rabljen (ravno za vsaj teh 6.000 EUR, tako da bi teh 6.000 EUR dobil čez 3-4 leta že nazaj, kar sem jih prej vložil več)
- boljši image

Zato razčistimo:
@mtl:
- če se nekomu, ki ti zapre usta z dejstvi (printscreen-i uradnih dealerjev s številkami črno na belo) reče zaslepljenc, sem rade volje zaslepljenec 8)
- ne bom vzel za primer 150 konjski superb napram 170 konjskemu E-ju, ker ima 170 konjski E bistveno bolj primerljive lastnosti s 190 konjskim superbom, kot pa 150 konjski superb z 170 konjskemu E-ju
- Mercedes se poceni razprodaja? ne, Škoda se predrago PROdaja ;)
- to da je škoda precenjena, ni le moja teorija, ampak dejstvo marsikaterega drugega uporabnika na telih 13 straneh, sploh pa dejstvo podatkov, ki ne lažejo
- primerjati dacio za 8 jurjev in a-ja za 22 jurjev, kjer je razlika skoraj 40 % in superb za 44 ter E za 50, kjer je razlika 10 %, kaže na to, da ali delaš še oš ali pa si matematiko konkretno prešprical
- dacia ne da ima skoraj, sploh NIMA enake opreme kot a-razred, medtem ko ima E ki sem ga skonfiguriral 95 % opreme ki jo ima Superb (in spet sva pri matematiki)
- skoraj enaka oprema pri E-ju ne nanese 10.000 eur, pač pa 6.000 eur - IDENTIČNA oprema bi bila 10.000 EUR
- haha 6.000 EUR je zate 50 % cene superba? haha, pa ti si res genij prjatu, daj ti jaz plačam kakšno uro matematike hahahaha....jaoooo
- pišeš da lažem, ko govorim da je E 6.000 eur dražji kot identičen superb, prosim najdi mi kje pišem da je identičen po opremi

@darkside
- zato ker nisi jemal paketov, pač pa si jemal posamezno opremo (to kar sem tudi že 3x do sedaj napisal)
- ker gledaš cenik iz neta iz leta 2014
- nisi dobro prebral: ni 6.000 EUR več za osnovni model s kakšno malenkostjo, pač pa model z enakimi performansami in skoraj identično opremo
Skratka ne, razlika je 6.000 EUR za 95% opreme od superba

@masko:
- ne ni mi vseeno, če ima Mercedes kaj opreme ali ne, drugače si nebi skonfiguriral E-ja s skoraj 95 % opreme od superba, ane??
ni mi pa pomembno če ima eno colo večje feltne, usnje, touchscreen in kljuko, res je - to mi je pa totalno vseeno
Ima pa zato vse ostalo enako.
- kot premium znamka ne da bi večino opreme morala imeti, IMA JO, še več kot bo superb imel kdajkoli, a proti doplačilu, tako kot moraš doplačati tudi pri superbu zanjo
- se strinjam s tistim očetom BMWja, namreč on se je (ko se je vsedel v avto) odpeljal s ponosom in nasmeškom na obrazu, ti pa najbrž z dokaj manjšim in to je pač dejstvo. Veš...določeni gadgeti (npr.odpiranje prtljažnika na daljinec) so sicer kul, ampak ne pretehtajo kvalitete, vozne dinamike, materialov, menjalnika, motorjev, podvozja pri BMWju in to je tisti oče mislil s tem stavkom. In to drži kot pribito.
- 100x boljša kvaliteta se tako le reče, s tem sem želel povedati, da je MB narejen pač bistveno bolje, uporablja boljše materjale, je bolj vzdržljiv itd.
- pišeš da k premium znamki spada keylessgo, webasto, adaptivni žarometi, glasovno upravljanje, radar usnje
tjah..očitno potem jaz pišem in govorim tole steni, saj očitno nisi bral mojih prejšnjih postov, namreč: ta E bi imel tako adaptivne žaromete, kot radar, kot glasovno upravljanje. Touchsreena pri MB-ju ni, ker imajo comand (ki bi ga ta E tudi imel), webasto večina folka ne rabi (jaz recimo ne, ker imam tako v podjetju garažo, kot tudi doma), keylessgo se da preživeti brez problema brez njega in se ne počutim nič manj premium (pa sem ga imel v bivšem S 600 in ga imam v sedajšnjem S 500, ja je ok, ampak bi komot živel tudi brez)

@locher:
zanimiva teza, le da ne pije voda
jaz se ne z Mercedesom, ne z iphone-om ne kitim nobenemu - oboje imam za svoj gušt
in ja, če nebi bil uspešen, si ne enega-ne drugega tudi privoščiti nebi mogel in thats a fact 8)

Torej da se razumemo:
škoda superb je dober avto, nič več in nič manj - je bistveno boljša od svojega predhodnika, ki je bil res poraz vseh porazev, ampak je še daleč od premium segmenta. Zato nima osnove, da si jemlje pravico za premium ceno. End of story.
Tako, i rest my case.

Lep večer.
____________________________________________
CL 600 (C215)
Mitsubishi Sigma 3.0 V6 24V 4WS aut.
ex S 500 CGI 4matic Lang (W221 mopf)
ex S 600 (W220) /////AMG Paket
ex S 500 (W220)
ex BRABUS R 320 CDI
ex S 420 (W140)
ex E 280 (W124 mopf2)
 
Uporabniški avatar
mtl
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 595
Pridružen: Sr jul 14, 2010 8:56 am
Kraj: Vetrovno mesto

Re: 2015 Škoda Superb III.

Napisal/-a mtl Po nov 09, 2015 7:07 am

Sonderklasse je napisal/-a:In tudi če ni ista oprema, halo, še vedno gre za Mercedes-Benz, firmo ki je 100x bolj priznana kot Škoda. 6.000 EUR dragi moji.
......
MTL je napisal, da s to razliko dobim E200 ki je podhranjen, ima ročni menjalnik in nobenih asistenčnih sistemov (kot v superbu ki ga vozi že praktično sam) in tu zadeva postane duhovita, namreč v sekundi sem vse njegove teze totalno demantiral, saj :
- dobim E 220
- dobim avt.menjalnik z 2 prestavama več
- in dobim še več asistenčnih sistemov in to še bolj preciznih in odzivnih kot v škodi
Toliko o tej primerjavi. :D

Bom opozoril samo na ENO LAŽ, ostalih se mi ne da komentirat. Tole je moje besedilo:
Ti si napisal kaj vse je super v E-klasi, spregledal pa si, da v tem primeru KONKRETNO primerjamo Superb-a za 40.000 EUR in ''socialno'' E-klaso za 42.000 EUR. In ta E-klasa ima 136KM štirivaljnik z ročnim menjalnikom, nemetalih barvo, itd.

Torej ti trdiš, da sem jaz napisal, da za 6.000 EUR razlike dobiš ''socialca''. No, mislim da ta citat zelo jasno razodene, kaj sem napisal. Laži si pač ne pustim podtikat. Ostalih laži niti ne mislim komentirat.
masko je napisal/-a:Imaš prav. Vendar k udobju in premiumu sodijo določene zadeve. Npr: webasto, odpiranje, zapiranje vrat, zagon motorja, vse to brez ključa v roki, avtomatski preklop dolge-kratke luči( mimogrede, sistem deluje odlično) glasovno upravljanje večine sistemov, ACC, velik zaslon na dotik z navigacijo, usnje, šest let garancije..
Vse to in še kaj imamo v škodah.

Delim tvoje razmišljanje. Poznam pa nekaj ljudi, ki so ekstremno zadovoljni s premium vozili brez dodatne opreme, torej s čisto osnovno opremo. To je pač stvar preferenc in jaz jim dam čisto prav. Imajo pač takšne zahteve in jih tehnika niti najmanj ne zanima ali pa enostavno še niso imeli avtomobila, ki bi to imel in niso spoznali prednosti.
Še več pametovanj na Mtl blog.
 
Uporabniški avatar
Locher
Uporabnik
 
Prispevkov: 860
Pridružen: Sr avg 28, 2013 5:21 pm

Re: 2015 Škoda Superb III.

Napisal/-a Locher Po nov 09, 2015 7:45 am

@Sonderklasse: Nisem napisal, da ti osebno nimaš dovolj denarja za luksuz. Očitno ga imaš več kot dovolj in prav je tako. Zgornja hipoteza pa vseeno ni največja neumnost.

Res pa je tudi, da registracija avta v tujini diši po "šparanju".
 
Uporabniški avatar
Sonderklasse
Novinec
 
Prispevkov: 241
Pridružen: Pe okt 23, 2015 10:50 am

Re: 2015 Škoda Superb III.

Napisal/-a Sonderklasse Po nov 09, 2015 8:24 am

Locher je napisal/-a:Res pa je tudi, da registracija avta v tujini diši po "šparanju".


da si ne boš kaj naredil no
imam podjetje v Nemčiji - delam tam, bo sedaj šlo ?
Zadnjič spremenil Sonderklasse, dne Po nov 09, 2015 8:31 am, skupaj popravljeno 2 krat.
____________________________________________
CL 600 (C215)
Mitsubishi Sigma 3.0 V6 24V 4WS aut.
ex S 500 CGI 4matic Lang (W221 mopf)
ex S 600 (W220) /////AMG Paket
ex S 500 (W220)
ex BRABUS R 320 CDI
ex S 420 (W140)
ex E 280 (W124 mopf2)
 
Uporabniški avatar
Sonderklasse
Novinec
 
Prispevkov: 241
Pridružen: Pe okt 23, 2015 10:50 am

Re: 2015 Škoda Superb III.

Napisal/-a Sonderklasse Po nov 09, 2015 8:31 am

mtl je napisal/-a:[Ti si napisal kaj vse je super v E-klasi, spregledal pa si, da v tem primeru KONKRETNO primerjamo Superb-a za 40.000 EUR in ''socialno'' E-klaso za 42.000 EUR. In ta E-klasa ima 136KM štirivaljnik z ročnim menjalnikom, nemetalih barvo, itd.

No in tu se čisto lepo LAŽEŠ. Namreč nikjer in nikoli nisem primerjal 136 KM ročnega za 42, pač pa že od vsega začetka trobim o razliki 6.000 EUR v 170 KM, 9G, vseh asistentih, lučeh etc. Če si pozabil, še printscreen sem naredil.
Tako da pač, ujel si se na svojo laž, ker sem ti tvoje teze vsako posebej zminiral.
6.000 EUR več za MERCEDESA (!) z 95 % dodatne opreme superba, je preprosto groteskno in žalostno.
A ne za Mercedes, ker bi bil prepoceni, pač pa za skodo, ki lebdi nad oblaki.
____________________________________________
CL 600 (C215)
Mitsubishi Sigma 3.0 V6 24V 4WS aut.
ex S 500 CGI 4matic Lang (W221 mopf)
ex S 600 (W220) /////AMG Paket
ex S 500 (W220)
ex BRABUS R 320 CDI
ex S 420 (W140)
ex E 280 (W124 mopf2)
 
Uporabniški avatar
Locher
Uporabnik
 
Prispevkov: 860
Pridružen: Sr avg 28, 2013 5:21 pm

Re: 2015 Škoda Superb III.

Napisal/-a Locher Po nov 09, 2015 8:33 am

Sonderklasse je napisal/-a:da si ne boš kaj naredil no
imam podjetje v Nemčiji - delam tam, bo sedaj šlo ?


Ne skrbi, ne bom si. Malce bom prijazna komunikacija? Bi šlo?
 
Uporabniški avatar
mtl
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 595
Pridružen: Sr jul 14, 2010 8:56 am
Kraj: Vetrovno mesto

Re: 2015 Škoda Superb III.

Napisal/-a mtl Po nov 09, 2015 8:34 am

Sonderklasse je napisal/-a:
mtl je napisal/-a:[Ti si napisal kaj vse je super v E-klasi, spregledal pa si, da v tem primeru KONKRETNO primerjamo Superb-a za 40.000 EUR in ''socialno'' E-klaso za 42.000 EUR. In ta E-klasa ima 136KM štirivaljnik z ročnim menjalnikom, nemetalih barvo, itd.

No in tu se čisto lepo LAŽEŠ. Namreč nikjer in nikoli nisem primerjal 136 KM ročnega za 42, pač pa že od vsega začetka trobim o razliki 6.000 EUR v 170 KM, 9G, vseh asistentih, lučeh etc. Če si pozabil, še printscreen sem naredil.
Tako da pač, ujel si se na svojo laž, ker sem ti tvoje teze vsako posebej zminiral.
6.000 EUR več za MERCEDESA (!) z 95 % superba, je preprosto groteskno in žalostno. A ne za Mercedes, ker bi bil prepoceni, pač pa za skodo, ki lebdi nad oblaki.

A mi lahko označiš (po želji tudi narišeš :lol: ), kje sem zapisal, da si TI primerjal socialca s Superbom L&K?
Še več pametovanj na Mtl blog.
 
Uporabniški avatar
Sonderklasse
Novinec
 
Prispevkov: 241
Pridružen: Pe okt 23, 2015 10:50 am

Re: 2015 Škoda Superb III.

Napisal/-a Sonderklasse Po nov 09, 2015 8:47 am

Locher je napisal/-a:Malce bom prijazna komunikacija? Bi šlo?

Bo šlo takoj, ko ne boš več na pamet obsojal&sodil.
____________________________________________
CL 600 (C215)
Mitsubishi Sigma 3.0 V6 24V 4WS aut.
ex S 500 CGI 4matic Lang (W221 mopf)
ex S 600 (W220) /////AMG Paket
ex S 500 (W220)
ex BRABUS R 320 CDI
ex S 420 (W140)
ex E 280 (W124 mopf2)
 
Uporabniški avatar
ban
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3582
Pridružen: Po nov 15, 2004 10:37 am

Re: 2015 Škoda Superb III.

Napisal/-a ban Po nov 09, 2015 8:49 am

Tale video mi nekako ne gre iz glave ko se omenja mercedes :D
https://www.youtube.com/watch?v=BYY7OfQ4-5A
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7523
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: 2015 Škoda Superb III.

Napisal/-a pskoda Po nov 09, 2015 9:13 am

:lol: plužne od mercedesa po vrhu tega pa še hočejo ogromno denarja za te gare :roll:

Pa da bi kupil mercedesa, ki sam vozi! Nikoli, ker to je isto kot bi pištolo na glavo prislonil in pritisnil petelina
Lp
 
Uporabniški avatar
chan
Moderator | Naj pisec
 
Prispevkov: 1611
Pridružen: Pe sep 05, 2008 10:15 am

Re: 2015 Škoda Superb III.

Napisal/-a chan Po nov 09, 2015 9:15 am

Moram priznati, da bi kot potencialni kupec nove limuzine večjih proporcev ob tej temi dodobra trznil ter pričel s preračunavanjem, če so modeli višjega srednjega razreda znamke Mercedes-Benz resnično zgolj malenkost dražji od Škodinega modela nižjega, D segmenta. Zatorej bi se dodobra opremil s kalkulatorji, računali na kroglice ter knjigo Osnove kvantne fizike in pričel z EKSAKTNIMI preračunavanji, saj denar (zaenkrat) pač (še) ne raste na drevesu.

1. Torej, če upoštevam teorijo, da je MB E zgolj in samo 6.000 eur dražji od Superba, vzamem v roke Škodin cenik ter osnovni model, ki se ceni na 21.874 eur – posledično potemtakem dobim MB E za … 27.874 eur. Mikavno, ni kaj! A žal mi lahko Mercedesov prodajalec v salonu ponudi za omenjeno ceno zgolj malega A! :huh:

2. A ker je bil govor pri Superbu o opremskem paketu L&K, upoštevam njegovo ceno (t.j.: 38.952 eur), dodam 6.000 eur in pridem na znesek … 44.952, si sposodim od soseda še 38 eur in dobim … KONČNO … model MB E 220 CDI, ki ima … pazi zdaj to … SKORAJ isto opremo kot Škoda. :mrgreen:

A ker pravi kupec, ki ni »šlampast«, ne zaupa slepo pavšalnim ugibanjem ter preračunavanjem »na uč«, vzame v svoje roke tako Škodin, kakor tudi Mercedesov uradno objavljen cenik na internetni strani, saj je stoodstotno prepričan, da ima VSAJ SLEDNJI zaradi svojega odličnega customer service-a povsem AŽURNE in TOČNE cenike na svoji spletni strani!!! Ter poskuša natančno ugotoviti, koliko dražji je kolikor toliko PODOBNO opremljen MB E od Superba - oziroma ker si kupec MB E pač ne more privoščiti, da bi »Feltne lahko tudi še enkrat dokupim in če sem ultra gorenc, za jurja preoblečem v usnje, za 500 pa dam top Alpine zvočnike

Tako je spodaj navedena zgolj oprema, ki jo ima Superb L&K in jo je potrebno pri MB doplačati (skupaj s kodami opreme)- upoštevajoč prav vse takšne in drugačne pakete, ki jih je deležen potencialni kupec. Pri MB tudi pakete Elegance ali Avantgarde, ki pa sta zgolj in samo »lepotilnega« značaja in v primerjavi predraga, glede na to kaj ponujata – pri čemer je racionalneje doplačati posamezen kos, da se približamo opremi L&K:

- senzor za mrtvi kot "BLIND SPOT DETECT", "Traveller assist" - prepoznavanje prometnih znakov, aktivni tempomat "ACC" z avtomatskim uravnavanjem razdalje do hitrosti 160km/h, "Lane assist" (Paket voznih asistentov PLUS – 23P: 3.038 eur)
- avtomatska 3-področna klimatska naprava (Samodejno uravnavanje klimatizacije THERMOTRONIC – 581: 972 eur)
- biksenonska žarometa z dnevnimi LED lučmi in napravo za čiščenje žarometov (žal ni jasno ali ima MB med serijsko opremo takiste LED žaromete, zatorej se upošteva: Inteligentni sistem luči v LED tehnologiji – 642: 1.958 eur)
- električno odpiranje in zapiranje prtljažnih vrat, "KESSY" sistem za zagon motorja, odklepanje in zaklepanje vozila brez uporabe ključa (Paket KEYLESS-GO – P17: 1.499 eur)
- električno nastavljiva prednja sedeža (upoštevam serijsko, čeprav nima spominske nastavitve)
- aluminijasta platišča "PEGASUS" 8J x 18˝ antracitna (45,7 cm (18 palčna ) večprečna – 04R: 473 eur)
- dinamično uravnavanje podvozja (DCC) (upoštevajoč serijski Podvozje DIRECT CONTROL, udobno naravnano)
- kamera za pomoč pri vzvratni vožnji (Kamera za vzvratno vožnjo - 218: 540 eur)
- naprava za pomoč pri parkiranju "PARK ASSIST 3.0" z 12 parkirnimi senzorji in RTA (Rear traffic alert) (Aktivni asistent za parkiranje – 235: 986 eur)
- navigacijski sistem "Columbus" z integriranimi zemljevidi Evrope, 8" barvnim zaslonom občutljivim na dotik, ločljivosti 800 × 480, možnostjo povezave 2xSD, AUX-IN, USB in "Apple", dvojnim FM sprejemnikom, ločenim sprejemnikom za prometna poročila TMC, glasovnim upravljanjem in WLAN (Hotspot) (Predpriprava za Becker® MAP PILOT – 508: 459 eur; Becker® MAP PILOT – 509: 1.175 eur; Aplikacija InCar Hotspot – E77: 675 eur)
- ogrevani prednji in zadnji sedeži, usnjeno oblazinjenje L&K z ventilacijo v prednjih sedežih (Klimatizacija sedežev za voznika in sovoznika – 401: 1.458 eur; Usnjeni sedeži: 2.336 eur)
- "Sun set" - dodatno zatemnjena stekla od B-stebrička naprej (na voljo samo pri T modelu)
- zvočni sistem "Canton" z 12 zvočniki skupne moči 610W in digitalnim izenačevalnikom zvoka (Zvočni sistem Harman Kardon® Logic 7: 810 – 1.134 eur)
- električno poklopni zunanji ogledali s spominsko funkcijo in samodejno zatemnitvijo (Paket ogledal – P49: 729 eur)
- DSG menjalnik (Samodejni menjalnik 9G-TRONIC vključno izbirna ročica DIRECT SELECT – 421: 2.903 eur)


Skupaj Škoda Superb 2.0 TDI DSG L&K: 38.952 eur
Skupaj MB E 220 CDI s podobno opremo: 65.325 eur

Razlika: 26.373 eur … hmmm … je razlika za šest … indvajset tisoč evrov!!! :huh: :?: :DDD
Res vredno premisleka, če za omenjeno razliko dobim … še enega Superba!!! :mrgreen: =P

In četudi sem fer in upoštevam trenutno MB akcijo, ki dodaja 20% popust za vse modele E (ker se model pač počasi poslavlja) na zalogi (če bi imeli seveda tako konfiguriranega sploh na zalogi), me le ta potem stane 52.260 eur. A je potrebno biti fer ter upoštevati trgovčev popust tudi pri Škodi, pri čemer lahko upoštevamo vsaj cca 5% in pridemo na 37.004 eur. Realna razlika je torej 15.256 eur oziroma skorajda 30%! Ali je MB toliko boljši od Superba, pa naj vsak sam presodi … :!:

A četudi se ne gremo omenjene »visoke« matematike, lahko naredimo osnovnošolski izračun ter se poigramo z logičnim razpredanjem: osnovni Superb je 21.874, osnovni MB E pa 42.100. MB je torej skorajda še enkrat dražji - a če je obenem tudi natančno enkrat (!) boljši, pa naj zopet sam pri sebi razčisti. Upam, da je bilo omenjeno razmišljanje dovolj razumljivo ...

Btw, kdor ima drugačne podatke pri konfiguraciji omenjenih vozil, naj jih prosim eksaktno specificira in ne računa na pamet :!:

In glede na to vprašanje:

Spectre je napisal/-a:Ne vem kdo se je sploh spomnil primerjat škodo in mercedes, to je velika žalitev za mercedes in njihovo ekipo.


... je moč najti odgovor par postov prej:

Sonderklasse je napisal/-a:Design zunaj: izjemno lep.
Design notri: stari Passat, torej prežvečeno.
S tem da so materiali notri slabši (veliko trde plastike).
In ko potem pogledam, da je (res da nalowdan) diesel 39.000 EUR (?), majke mi raje dam še 5 jurjev več in si kupim E-razred, pa četudi z manj opremo in manj zmogljivim motorjem - še vedno se bom peljal bistveno lepše (ker podvozje je,kakršno je), imel v avtu boljše materiale, lepšo obliko, užival boljši customer-service in fural boljši imadge.


... je vse ostalo zgolj apologija na ta post ...
"Quidquid latine dictum sit, altum viditur."
 
Uporabniški avatar
emozul
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1793
Pridružen: So jan 26, 2013 12:11 pm

Re: 2015 Škoda Superb III.

Napisal/-a emozul Po nov 09, 2015 10:01 am

Bravo chan.
Pa tudi če bi bilo razlike 8000 evrov, kot je rekel Sonderklasse ni malo denarja.
Pa še to, on tako poveličuje MB, pa nisem še nikjer zasledil, da bi bil med prvimi tremi po zanesljivosti (glede na statistike).

Je pa definitivno res, da je superb DRAG!
 
Uporabniški avatar
Locher
Uporabnik
 
Prispevkov: 860
Pridružen: Sr avg 28, 2013 5:21 pm

Re: 2015 Škoda Superb III.

Napisal/-a Locher Po nov 09, 2015 11:10 am

Sonderklasse je napisal/-a:Bo šlo takoj, ko ne boš več na pamet obsojal&sodil.


Brez raznih šefovskih pogojevanj. Kulturno komuniciranje je temelj.

Nihče te ni obsojal, sodil, ipd. Mi samo ni bilo znano navedeno dejstvo. Če imaš firmo v De, plačuješ davke v De, živiš v De, si pač v De. Mnenje "Slo raje" zate ne bi smelo imeti nekega pomena.
 
Uporabniški avatar
masko
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 77
Pridružen: Ne jan 10, 2010 3:49 pm

Re: 2015 Škoda Superb III.

Napisal/-a masko Po nov 09, 2015 4:25 pm

chan, vrhunsko,
to primerjavo sem imel tudi jaz v mislih. Danes sem se iz firbca oglasil pri uradnem prodajalcu mercedesov in je povedal da E 220CDI BlueTec v osnovni ceni nima skoraj nobenih asistenčnih sistemov, vse je potrebno paketno dodati in doplačati. Z podobno opremo kot superb sva prišla nekaj pod 60.000€ s popusti.
To so cene pri nas. Lahko da je v Nemčiji drugače.
 
Spectre
 

Re: 2015 Škoda Superb III.

Napisal/-a Spectre Po nov 09, 2015 4:45 pm

@ chan
tako je, kaj bi bilo pa za pričakovati drugače od lux znamke Mercedes. Meni je izračunana razlika 15.000€ čisto realna.
Primerjate raje cene škode z Kio, VW, Ford, Peugeot 508 in podobnimi vozili ne pa z Mercedesom. Če bi naredil cenovno primerjavo Audi A6 proti Škoda superb bi prišel do podobnega zaključka kot si za Mercedes E. Odkrivanje tople vode? Sonderklassu pa po žilah teče mercedes tako da ni čudno da se prepira in vztraja. Pri Audi A4 stane klasični tempomat 380€(ki ga ni serijsko pri vozilu z začetno ceno 32.000€), pa je vreden toliko če dobiš super opremljenega superba za 32.000€? :)

Realno si napisal da bi bilo razlike 15.000€, dejansko bi jo bilo okoli 12.000€ saj pri Mercedesu je možen čez 22% popust pri odhajajočem modelu E. Sicer je pa Mercedes znamka ki ne prodaja popustov ampak produkt in kvaliteto in neka primerjava s Škodo ni najbolj na mestu, niti cenovno niti po kvaliteti.

Sam bi doplačal 12.000€ velika večina jo pa ne bi. Treba je upoštevati da Škodo superb bodo v večini kupovali ljudje z mesečno plačo od 1.000€ do 3.000€, Mercedes pa ljudje z povprečno plačo vsaj 5.000€ mesečno. In jabolko spora je samo tole;
da je izračunana nakupna razlika za kupce Mercedesa ali Audija v primerjavi z Škodo majhna ker imajo v večini kupci teh znamk zelo lepe plače, za nekoga s povprečno plačo je pa ta razlika ogromna in bo raje izbral Škodo, Forda, Peugeot, VW in pri njih vsak tisočak šteje. Govorim v večini in ne v izjemah da tudi direktorji z 10k si kupijo škodo ali pa delavci z 1k si kupijo MB. Zato je tudi ta razprava nesmiselna, kaj kateri avto za nek denar ponudi več, ker je to relativna razprava.

Tretja stvar, superba z motorjem 1.4 TSI ne bi hotel pa če bi mi ga uvoznik podaril, ker ko bi ga naslednji dan prodal ne bi hotel kupca nasrati. Trikrat sem kupil tsi prvič zadnjič in nikoli več. Hvala lepa VAG za nateg in vse skrbi.
Lahko bi bili vsi skupaj pametni in šli debato v primerjavo Škode z njej konkurenčnimi in cenovno podobnimi modeli. Koliko Škod superb pa bodo prodali za 40.000€? Mogoče 1/10 ali pa še to ne...
 
Uporabniški avatar
honeybee
Novinec
 
Prispevkov: 267
Pridružen: Če jun 04, 2015 9:38 pm

Re: 2015 Škoda Superb III.

Napisal/-a honeybee Po nov 09, 2015 5:37 pm

6k razlike, ampak Škoda ima še vedno Keyless kar pa Mercedes nima in še nekaj stvari. Mogoče je res cenik iz leta 2014 ampak po tistem še preden sem dal keyless je bilo dobrih 8k razlike ;)

lp
darkside
Vrni se na Vozila prihodnosti

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 57 gostov