Nova vozila v prodaji, konceptna vozila in vsa vozila, o katerih lahko (zaenkrat) le sanjamo...
 
Uporabniški avatar
Locher
Uporabnik
 
Prispevkov: 860
Pridružen: Sr avg 28, 2013 5:21 pm

Re: 2015 Škoda Superb III.

Napisal/-a Locher To nov 10, 2015 7:02 pm

blindek je napisal/-a:V naši majhni sloveniji nasploh velja, da bi vsi imeli premium vozila in če voziš kaj majn si takoj "neuspešen" oz. si sam sebi zdiš majnvreden. Zato pa nastajajo take debate, kjer se najdejo ljudje kateri na vso silo zaničujejo "cenejšo".


Mislim, da to že kar nekaj časa ne drži več.
 
Uporabniški avatar
Sonderklasse
Novinec
 
Prispevkov: 241
Pridružen: Pe okt 23, 2015 10:50 am

Re: 2015 Škoda Superb III.

Napisal/-a Sonderklasse To nov 10, 2015 7:06 pm

blindek je napisal/-a:Res se sprašujem, kako se vam da sploh odgovarjati v tej temi, če ste tako zelo proti škodi?

Ker ne morem verjeti, da se nekaterim sploh nič ne da dopovedati.
In nisem proti Škodi, dobra firma, a pri zadnjih modelih precenjena.
In res je, preveč je te debate...sploh sem presenečen nad nekaterimi uporabniki, jaz se javim vsakih nekaj dni in bolj zvečer, nekateri pa nonstop, kot da so brez dela in visijo samo tukaj. Ampak ja, kot komu paše, jasno.

blindek je napisal/-a:Vedno primerjajte enako opremljena vozila.

Jaz jih nisem, sem pa primerjal 100 % in 90 % opremljenega z le 6.000 EUR razlike, ker s tem zgolj želel pokazati-dokazati, kako predrag je superb, tudi če ima še tisto kljuko in usnje več.


blindek je napisal/-a:In nekje sem zasledil, da omenjate da je potrebno upoštevati izgubo. Tkaj vsa premium vozila "popušijo".

Niste me razumeli: če je tak E, kot sem ga sam opisal (torej z 90 % opremo Superba) dobrih 6.000 EUR dražji, vam GARANTIRAM, da ga boste prodali za VSAJ 6.000 EUR VEČ, ko bo rabljen, ergo Vas E v bistvu v celoti sploh ni prišel dražje, ker bi na Superbu toliko več izgubili kasneje.
To sem želel povedati s tem.

blindek je napisal/-a:Seveda je E-razred super avto in vsekakor boljši od Superba! To nihče ne trdi in če kdo trdi drugače, se še ni peljal v njem.

Se strinjam, ampak mislim, da temu tudi nobeden ne oporeka - če pa še temu kdo oporeka, potem pa res nevem več...govora je bilo zgolj o razmerju cena:kaj dobim.

blindek je napisal/-a:Je pa Superb ipd. odličen avto za cca. 40k€, ker dobiš odličen družinski avto.

Res je. Je dober avto. A 40k € za superba je zame preprosto nezaslišano, lahko me sedaj vsi kamenjate, ampak meni je to res preveč, ker kakorkoli obračamo, še vedno je to škoda, torej noben premium segment, ampak uradno celo sub-brand volkswagna.

blindek je napisal/-a:In ja, žalostno je da mercedes za cca .55k€ nima niti gretja sedežov v Avantgarde opremi! Ampak premium pač stane, tako kot servis takega vozila in vse ostalo.

Se strinjam popolnoma z obema trditvama.

blindek je napisal/-a:V naši majhni sloveniji nasploh velja, da bi vsi imeli premium vozila in če voziš kaj majn si takoj "neuspešen" oz. si sam sebi zdiš majnvreden. Zato pa nastajajo take debate, kjer se najdejo ljudje kateri na vso silo zaničujejo "cenejšo".

Upam, da to ni letelo name, jaz namreč ne zaničujem noben avto - jih le primerjam med sabo.
In povedati, da se mi zdi en avto precenjen, še ne pomeni, da ga zaničujem. Nasprotno: večkrat sem celo napisal, da je dober avto.


blindek je napisal/-a:Superb Style nudi VEČ opreme kot osnovni E-razred! Bom v kratkem naredil en hiter seznam obeh, da bo jasno razvidno.
Prosim, da ostali brez konkretnih dokazov ne pišete!

Možno, vendar ne trži teza, ki jo je nek drugi član prej napisal, da bi stal osnovni E z opremo kot jo ima Superb style, 60.000 EUR.
To pa preprosto NE DRŽI.

p.s.: kot že rečeno: želim, da čas čakanja na novi avto čimprej mine in bo čimveč varnih km z njim. Sam sem podoben, komaj čakam na avto in ni lepšega občutka, ko se prvič vsedeš v svoj novi avto in narediš prve kilometre...
____________________________________________
CL 600 (C215)
Mitsubishi Sigma 3.0 V6 24V 4WS aut.
ex S 500 CGI 4matic Lang (W221 mopf)
ex S 600 (W220) /////AMG Paket
ex S 500 (W220)
ex BRABUS R 320 CDI
ex S 420 (W140)
ex E 280 (W124 mopf2)
 
Uporabniški avatar
blindek
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 553
Pridružen: Če jun 16, 2005 4:55 pm
Kraj: Pomurje

Re: 2015 Škoda Superb III.

Napisal/-a blindek To nov 10, 2015 7:11 pm

Superb Style:
Pomembnejša serijska oprema :
(dodatno k opremi Active
- aluminijasta platišča "ORION" 6.5J x 16˝
- avtomatska 2-področna klimatska naprava ˝Climatronic˝
- avtoradio "BOLERO" + "smart link"
- barvni "MAXI DOT"
- električno nastavljiv voznikov sedež s spominsko funkcijo
- "LIGHT ASSISTANT" - avtomatski vklop in izklop zasenčenih luči
- LED lučke za osvetlitev okolice v vzvratnih ogledalih in nad registrsko tablico zadaj
- "Mirror Link", možnost preslikave zaslona vašega pametnega telefona na zaslon v vozilu
- ogrevana prednja sedeža
- parkirni senzorji spredaj in zadaj, z grafičnim prikazom
- priprava za prostoročno telefoniranje "BlueTooth"
- senzor za dež
- senzor za mrtvi kot "BLIND SPOT DETECT"
- tempomat z omejevalnikom hitrosti
- usnjen 3-kraki večfunkcijski volan
Pomembnejša serijska oprema :
(dodatno k opremi Ambition)
- aktivni tempomat "ACC" z avtomatskim uravnavanjem razdalje do hitrosti 160km/h
- avtomatska 3-področna klimatska naprava
- aluminijasta platišča "STRATOS" 7Jx17"
- biksenonska žarometa z dnevnim LED lučmi in napravo za čiščenje žarometov
- dekorativni elementi iz temnega poliranega aluminija
- dekorativni elementi na pragovih vrat
- električno odpiranje in zapiranje prtljažnih vrat
- električno nastavljiva prednja sedeža
- "KESSY" sistem za zagon motorja, odklepanje in zaklepanje vozila brez uporabe ključa
- LED ambientalna osvetlitev
- virtualno pedalo za odpiranje prtljažnih vrat

Mercedes E 220CDI - tukaj bom težje spisal, saj ima mercedes zelo nepregledno na spletni strani in kopiram iz cenika, ki je v PDF

-TEMPOMAT
-Podvozje DIRECT CONTROL udobno naravnano
40,6 cm (16 palčna) platišča iz lahke kovine z 9 prečkami
7,5J x 16 ET46,5, velikost pnevmatik 225/55 R16
-Tesnilno sredstvo za pnevmatike TIREFIT z električno tlačilk
-Električno nastavljiva sprednja sedeža (višina sedeža, nagib naslonjala in nagib sedežne blazine)
-Vzglavniki 5-krat, nastavljivi spredaj in zadaj, spredaj vzglavnika NECK-PRO, ki se aktivirata ob trku,
zadaj mehansko nastavljivi po višini
-Mehanizmi za pritrditev otroškega sedeža ISOFIX zadaj in Top-Tether pritrdilne točke
-Oblazinjenje tkanina Straßbourg s prečnimi šivi v črni (011) ali sivi barvi (018)
-Kromirane okrasne obrobe
-Večfunkcijski volan s 4 kraki v napa usnju in 12 funkcijskimi tipkami
-Volanski drog, mehansko nastavljiv po višini in globini
-Samodejno uravnavanje klimatizacije THERMATIC 2-območna z ločenim delovanjem za voznika in
sovoznika, kombinirani filter za prah in škodljive pline, senzorjem za sonce in šobami za zračenje
prostora zadaj
-Žarometi delno v LED izvedbi in integrirano funkcijo dnevnih luči
-Zadnje luči, zadnja meglenka in 3. zavorna luč v LED izvedbi
Osvetlitev notranjosti - luči spredaj s časovnim relejem, osvetlitev prtljažnega prostora
-Ogrevani zunanji ogledali levo in desno, električno nastavljivi od znotraj, asferično izbočeni
in z vgrajenim smernikom
-Brisalniki s senzorjem za dež
-Radio Audio 20 CD z barvnim zaslonom z diagonalo 14,7 cm, CD-predvajalnik, ki podpira datoteke
mp3/wma/aac, vmesnik USB vključno s prikazom CD naslovov in vmesnik Bluetooth® s funkcijo
prostoročnega telefoniranja, prikazom SMS sporočil in načinom Audio Streaming za prenos glasbe
-Sistem PRE-SAFE® preventivna zaščita potnikov
-Opozorilo pred trkom COLLISION PREVENTION ASSIST vključno prilagodljivi zavorni asistenti
-Asistent pazljivosti ATTENTION ASSIST,
ki analizira obnašanje voznika in mu pri znakih utrujenosti svetuje počitek
-ADAPTIVE BRAKE s funkcijo HOLD,
s pomočjo za speljevanje navkreber in funkcijo za suho zaviranje na mokrem cestišču

ostalih stvari ne bom pisal, kot so električni pomik stekel, abs, airbagi itd., ker je vse to dan danes že pri skoraj vseh standardna oprema.

Skratka, nudi 2 consko klimo, tempomat navaden, električna stekla in okna, radio na usb in cd, nekaj varnostne opreme, ki je v veliko vozilih že serijsko in to je to. Nekateri ne želijo več niti ne rabijo več, drugi zopet hoče/mo več, vendar nismo za to pripravljeni plačati 20k€+ več

Edit: prosim, če lahko še enkrat napišeš kako prideš do razlike 6000€?
Vzamimo kot primer 190KM DSG Superb, z ACC, DCC, Smart Light, Opozorilo za mrtvi kot, usnje, gretje + hlajenje sedežov, velika navigacija. To naj bo nekako osnova. Tak superb te stane cca. 39k€ po ceniku, pa odštej recimo 10% popusta in si na 35k€ (samo za primerjavo).
Tukaj bi za primerjavo verjetno moral vzeti E250cdi, saj je E nekaj kilogramov težji kot Superb, da se potem nekje izenači, lahko pa tudi 220CDI.
To ni mišljeno kot kreganje, ampak prosim podprite svoja dejanja z dejstvi in to realnimi uradno dostopnimi.
Slika
 
Uporabniški avatar
RedBaron
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2184
Pridružen: Ne okt 27, 2002 11:56 am
Kraj: Med Velenjem in Slovenj Gradcem

Re: 2015 Škoda Superb III.

Napisal/-a RedBaron To nov 10, 2015 7:22 pm

blindek je napisal/-a:
ostalih stvari ne bom pisal, kot so električni pomik stekel, abs, airbagi itd., ker je vse to dan danes že pri skoraj vseh standardna oprema.



Pa ravno tu, je superb nekoliko v prednosti (vsaj na SLO trgu), ker v serijski opremi nudi tudi zadnje bočne AirBage (v naslonjalih zadnjih sedežev), kar mislim, da BMW ali Mercedes (pa še marsikateri proizvajalec) sploh nimata v ponudbi...
 
Uporabniški avatar
blindek
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 553
Pridružen: Če jun 16, 2005 4:55 pm
Kraj: Pomurje

Re: 2015 Škoda Superb III.

Napisal/-a blindek To nov 10, 2015 7:32 pm

A tako, potem se opravičujem! Na to niti nisem bil tako pozoren!

Pa da ne boste rekli, da je Superb edini tako drag. Sem pred leti dal za novo Insignio 160KM dizla z zelo lepo opremo dobrih 40k€ in tudi danes po konfiguratorju ni problem to ceno prebiti. Res škoda, da nima mercedes v sloveniji konfiguratorja, bi bla primerjava veliko lažja.

Sicer pa, lepo da si nekdo vzame čas in primerja Škodo (znamka, katera je pred leti slovela po modelu Felicia :lol: ) z Mercedes E-Class :)

Upam, da se ta debata počasi zaključi in se mogoče začne primerjati s sotekmeci, kot so Insignia, Mazda 6, Peugeot 508, Mondeo, Talisman, Optima, pa še kaj sem verjetno pozabil. Sam sem tudi mel na testu vse prej naštete in mogoče lahko podam kako konstruktivno mnenje.
Slika
 
meganer
Uporabnik
 
Prispevkov: 1163
Pridružen: So nov 03, 2012 8:25 pm

Re: 2015 Škoda Superb III.

Napisal/-a meganer To nov 10, 2015 7:45 pm

Res je avti z vso opremo so močno precenjeni. Zadnjič sem šel mimo wv salona in so notri meli šarana za 47.000 :DDD
Povem po pravici da sem bil čisto šokiran da se dvakrat bral.za 50.000 maš multivana. Tukaj mislim vse avte nasploh. Če se ne motim je imel Mercedes par let nazaj 5000 doplačila za neko hudo barvo. Superb sa recmo 22.000 in možno skoraj 100 posto opreme. Isto je mačka recmo e klasa kot pišete od 40000 potem pa pogledaš AMG 65 k je ...? Vem da je čist "drug" avto ampak še zmer je e klasa.

Sam sem mnenja, da kupi kar rabiš in nič več.
 
JG2
Novinec
 
Prispevkov: 214
Pridružen: Po avg 01, 2011 8:58 pm

Re: 2015 Škoda Superb III.

Napisal/-a JG2 To nov 10, 2015 9:42 pm

Jaz se pa tukaj povsem strinjam z Sonderklasse in ga razumem.
Povem svoj primer. Leta 2012 sem imel prometno nesrečo z Volvom V70 II. Za nadomestni avto sem dobil takrat novo škodo Superb, s katero sem v dobrem tednu naredil cca 1000 kilometrov. V glavnem, kljub temu, da je bil Volvo takrat star šest let mu Superb ne seže niti do kolen. Že ko zapreš vrata pri enem in drugem je občutek popolnoma drug, vožnja sama tudi, materijali občutno boljši, da ne govorim o udobju.
Mogočo bo kdo rekel, da je pa sedaj tretja generacija ne vem kakšen preskok (mimogrede to so že govorili ko so šli iz prve na drugo generacijo in pri naslednji bodo spet govorili točno to kar se govori sedaj) pa ni, le malo bolj nališpan je kot Superb II, v generalu je pa to isto,... saj veste kaj.
In če se dobi zvezda za, pa magari za samo 10k več, pa četudi kakšen del opreme še vedno manjka, moraš biti pa že res malo poseben da greš po Škodo ;) .
Zadnjič spremenil JG2, dne To nov 10, 2015 9:44 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
 
Uporabniški avatar
Sonderklasse
Novinec
 
Prispevkov: 241
Pridružen: Pe okt 23, 2015 10:50 am

Re: 2015 Škoda Superb III.

Napisal/-a Sonderklasse To nov 10, 2015 9:43 pm

JG2 je napisal/-a:Jaz se pa tukaj povsem strinjam z Sonderklasse in ga razumem.
Povem svoj primer. Leta 2012 sem imel prometno nesrečo z Volvom V70 II. Za nadomestni avto sem dobil takrat novo škodo Superb, s katero sem v dobrem tednu naredil cca 1000 kilometrov. V glavnem, kljub temu, da je bil Volvo takrat star šest let mu Superb ne seže niti do kolen. Že ko zapreš vrata pri enem in drugem je občutek popolnoma drug, vožnja sama tudi, materijali občutno boljši, da ne govorim o udobju.
Mogočo bo kdo rekel, da je pa sedaj tretja generacija ne vem kakšen preskok (mimogrede to so že govorili ko so šli iz prve na drugo generacijo in pri naslednji bodo spet govorili točno to kar se govori sedaj) pa ni, le malo bolj nališpan je kot Superb II, v generalu je pa to isto,... saj veste kaj.


točno tako, bravo.
:bow
____________________________________________
CL 600 (C215)
Mitsubishi Sigma 3.0 V6 24V 4WS aut.
ex S 500 CGI 4matic Lang (W221 mopf)
ex S 600 (W220) /////AMG Paket
ex S 500 (W220)
ex BRABUS R 320 CDI
ex S 420 (W140)
ex E 280 (W124 mopf2)
 
Uporabniški avatar
Locher
Uporabnik
 
Prispevkov: 860
Pridružen: Sr avg 28, 2013 5:21 pm

Re: 2015 Škoda Superb III.

Napisal/-a Locher To nov 10, 2015 9:50 pm

blindek je napisal/-a:... Talisman, Optima, pa še kaj sem verjetno pozabil. Sam sem tudi mel na testu vse prej naštete in mogoče lahko podam kako konstruktivno mnenje.


Tvoje mnenje o Talismanu me zanima.
 
Uporabniški avatar
blindek
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 553
Pridružen: Če jun 16, 2005 4:55 pm
Kraj: Pomurje

Re: 2015 Škoda Superb III.

Napisal/-a blindek Sr nov 11, 2015 7:05 am

Locher je napisal/-a:
blindek je napisal/-a:... Talisman, Optima, pa še kaj sem verjetno pozabil. Sam sem tudi mel na testu vse prej naštete in mogoče lahko podam kako konstruktivno mnenje.


Tvoje mnenje o Talismanu me zanima.


Talismana se nisem imel na testu, videl pa ga sem na predstavitvi v zivo. Tukaj se opravicujem za napako.

Saj ni 10.000€ razlike med Superbom in E, ampak 20k€ pri podobni konfiguraciji brez upostevanja popustov(kateri so pri skodi vecji kot pri MB). To pa je skoraj za se enega superba zraven, tako da imas lahko 2 na dvoriscu za ceno 1 MB (vem da ni tocno tako).

Nevem, jaz zaenkrat se denarja ne "serjem" in dati dobrih 50k€+ za privatno vozilo je absurdno. Kot sluzbeni avto je seveda cisto drugo, saj so vzame na 3 leta in te izguba itd. ne zanima.

Res me zanima, kaj za boga vsi pocnete, da govorite o 10.000€+ kot da to ni nic oz. enotavno iz levega zepa doplacate za MB ipd.

Saj je tukaj se vedno govora o druzinskih avtih ala Superb ipd. oz. privat vozilih katera se v vecini placajo z gotovino?
Slika
 
Uporabniški avatar
chan
Moderator | Naj pisec
 
Prispevkov: 1611
Pridružen: Pe sep 05, 2008 10:15 am

Re: 2015 Škoda Superb III.

Napisal/-a chan Sr nov 11, 2015 9:06 am

Sonderklasse je napisal/-a:
chan je napisal/-a:
Sonderklasse je napisal/-a:
Seven for all Mankind (http://www.7forallmankind.com/)
Citizens of Humanity (http://www.citizensofhumanity.com/)
True Religion (http://www.truereligion.com/)
Hudson (http://www.hudsonjeans.com/)

Ter vsi ostali prestižni proizvajalci, ki imajo svoje jeans linije (Versace jeans, Armani jeans, itd, ...)

Bodi dovolj, tema je namenjena Škodinemu Superbu in pri tem naj tudi ostane :!:


prvič slišim za te firme - nobena od njih ni tako prepoznavna, niti tako prodajna kot Levis



V modnem svetu se tzv. luksuznost in prestižnost pač meri z malce drugačnimi merili (beri: velikokrat povsem iracionalnimi), kjer je bistveno bolj važna ekskluzivnost ter dokajšnja unikatnost (dokaj podobno tudi pri prestižnih ročnih urah, kjer so imena podjetij najdražjih primerkov povprečni populaciji povsem neznana). Btw, med proizvajalci športne obutve ni moč najti tzv. premijskega proizvajalca, "modnim osveščencem" pa vseeno ponujajo prestižnejše (beri: dražje) linije, pri katerih so se povezali s priznanimi modnimi strokovnjaki (npr. linija Adidas Yamamoto, ...) in jih prodajajo za precej zasoljeno ceno.

Vseeno pa je vseeno omemba znamke Levis (ki, btw. nima nobene zveze s tzv. prestižnostjo, saj gre za povsem konfekcijsko znamko, in se s svojimi cenami na domačem trgu preko luže že bliža rangu nizkocenovneža, pri čemer je že pri nas moč najti kar nekaj dražjih jeans znamk, kot npr. Diesel, G-Star, ...) v tej temi tudi dobrodošla. Namreč znamka Levis je svojevrstna "Škoda" v modni industriji, saj ponuja dovolj kvaliteten produkt za dostopno ceno (beri: price performance) in je kot takšna namenjena splošni populaciji (in ne "preseravanju" ;) ).

Hkrati je bila velikokrat omenjena teza, da je (postala) Škoda predraga. Ta trditev je nastala na podlagi razmišljanj še iz tistih časov (pra)starih Škodinih modelov (Felicia, Favorit), ko so bili izdelki iz Mlade Boleslave bistveno cenejši od konkurence. Dandanes pa so postali Škodini produkti tehnološko povsem enakovredni ostali konkurenci, kar se pozna tudi na njihovi ceni. Zatorej tudi teza o (pre)dragih Škodah pri polno opremljenem Superbu, ki stane okrog 40 tisočakov, niti ne drži vode, saj se podobno opremljena in podobno motorizirana konkurenca ceni podobno drago (glej cenike Passata, Mondea, ipd). Zgolj za primerjavo, tudi polno opremljena Optima nekdaj nizkocenovne znamke Kia je po ceniku 35.730 eur (resda pa zaradi menjave generacije ponujajo 6.100 eur popusta).

Sonderklasse je napisal/-a:
Si pa spet eden izmed tistih, za katere sem danes napisal, da se bo kljub sedaj že mojem SEDMEM zapisu o tem da je le 6.000 EUR razlike med Superbom in E-jem z 90 % opreme od Superba, našel in spet napisal, da je MB 2x dražji. Očitno samo ''pristavljanje lončka'' v teh temah ni dovolj, prej je treba prebrati tudi prejšnje topic-e, da veš kaj je bilo že ugotovljeno.


A kljub omenjenim sedmim poskusom še vedno čakamo na TOČNO specifikacijo omenjene diference šestih tisočakov :!: V nasprotnem primeru gre pri omenjeni trditvi zgolj in samo za drastično zavajanje informacij! In, prosim, brez lepljenja linkov iz nemških oglasnikov, ki so povsem brezpredmetni na slovenskem trgu :!: Drugače, prosim, NE NAVAJAJ več netočnih informacij!

Pa se gremo matematiko 2. razreda OŠ: namreč, če vzamemo za osnovo polno opremljenega Superba 2.0 TDI DSG z opremskim paketom Laurin & Klement, ki se ceni (po slovenskem ceniku!!!) na 38.952 eur in prištejemo 6.000 eur, pridemo na 44.952 eur, kar je CELO MANJ od zneska (beri: 44.990 eur), ki ga zahtevajo v MB salonu za POVSEM OSNOVNEGA 220 CDI :roll: Kar pač nikakor in nikoli ne predstavlja 95 oz. 90% opreme Superba L&K! In še enkrat - takisto opremljen MB E je kar 26.373 eur dražji! Pa nismo niti upoštevali modela 250 CDI, ki bi bil po performansah celo bližji ...

Torej, če je podobno motoriziran in podobno opremljen MB E toliko dražji od podobno opremljenega in podobno motoriziranega Superba, potem tudi drugošolec nekako pričakuje, da mora MB E nuditi "malce" boljše vozne užitke in občutke. Če pa so le ti vredni dodatnih 26 tisočakov, pa je že drugo vprašanje (podobno kot pri 300 eur dragih kavbojkah, ki bi jih lahko pri Levisu dobil precej ceneje ;) ) ...
"Quidquid latine dictum sit, altum viditur."
 
blaze11
Novinec
 
Prispevkov: 128
Pridružen: Ne okt 24, 2010 8:23 pm

Re: 2015 Škoda Superb III.

Napisal/-a blaze11 Sr nov 11, 2015 11:10 am

Očitno ni MB e tako superioren!!
http://www.avtomanija.com/default.asp?rb=3&id=14859

Sicer ni testiran superb ampak je pasat. Z doplačilom pa si je mogoče naročiti tudi prepoznavanje pešcev kot ga ima pasat in očitno je boljše kot pri mb.
 
Uporabniški avatar
MatejW
Uporabnik
 
Prispevkov: 1495
Pridružen: To apr 10, 2007 5:12 pm
Kraj: Maribor

Re: 2015 Škoda Superb III.

Napisal/-a MatejW Sr nov 11, 2015 12:31 pm

Pa kaj je to tema o E-klasi, ali o Superbu?!
Slika
 
hippo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1858
Pridružen: Pe dec 14, 2007 12:43 pm

Re: 2015 Škoda Superb III.

Napisal/-a hippo Sr nov 11, 2015 1:25 pm

chan je napisal/-a:Hkrati je bila velikokrat omenjena teza, da je (postala) Škoda predraga. Ta trditev je nastala na podlagi razmišljanj še iz tistih časov (pra)starih Škodinih modelov (Felicia, Favorit), ko so bili izdelki iz Mlade Boleslave bistveno cenejši od konkurence. Dandanes pa so postali Škodini produkti tehnološko povsem enakovredni ostali konkurenci, kar se pozna tudi na njihovi ceni.

Trditev je nastala iz časov prihoda prve Octavije in neverjetnega vsakoletnega dvigovanja cene.
Tehnološko je bila na nivoju Golfa 4 vključno z enakim 90 in 110KM 1.9 TDI motorjem, ki je bil hit.
Edini underdog je bila 1.4 octavia popolnoma gola brez kakršnekoli opreme. Cena je bila temu primerna.
Ampak od leta 97/98 so vsako leto dvigovali ceno, ker so zašnofali dobiček do nivoja, kjer so pač danes...
 
Uporabniški avatar
dask
Uporabnik
 
Prispevkov: 1097
Pridružen: Če jul 31, 2008 9:53 am

Re: 2015 Škoda Superb III.

Napisal/-a dask Sr nov 11, 2015 2:07 pm

blaze11 je napisal/-a:Očitno ni MB e tako superioren!!
http://www.avtomanija.com/default.asp?rb=3&id=14859

Sicer ni testiran superb ampak je pasat. Z doplačilom pa si je mogoče naročiti tudi prepoznavanje pešcev kot ga ima pasat in očitno je boljše kot pri mb.


Se pravi tule pade še teorija o superiornosti, boljšem delovanju MB sistemov. Naslednji prosim.

Aja, pa glede "poprodajnih aktivnosti" - evo, kje jih plačate, citiram @sonderklasse - "Servis je dokaj odvisen kaj se dela...ura dela mislim da je okrog 75-80 EUR" - krat 2 ali še več napram Škodi. Za ta denar me morajo nosit skozi salon na rokah na kavico. Res pa je, da si 80 EUR na uro za servis ne morem privoščit, mogoče je tu vzrok :lol:
 
Uporabniški avatar
a_sist
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1526
Pridružen: To jun 26, 2007 8:36 am

Re: 2015 Škoda Superb III.

Napisal/-a a_sist Sr nov 11, 2015 2:10 pm

MatejW je napisal/-a:Pa kaj je to tema o E-klasi, ali o Superbu?!


Vsaka tema v katero piše določen MB fan ( :) ) postane tudi tema o MB. Take mamo zadne cajte.. :?
No escape from the mass mind rape...
 
Spectre
 

Re: 2015 Škoda Superb III.

Napisal/-a Spectre Sr nov 11, 2015 2:53 pm

Sonderklasse je napisal/-a:
JG2 je napisal/-a:Jaz se pa tukaj povsem strinjam z Sonderklasse in ga razumem.
Povem svoj primer. Leta 2012 sem imel prometno nesrečo z Volvom V70 II. Za nadomestni avto sem dobil takrat novo škodo Superb, s katero sem v dobrem tednu naredil cca 1000 kilometrov. V glavnem, kljub temu, da je bil Volvo takrat star šest let mu Superb ne seže niti do kolen. Že ko zapreš vrata pri enem in drugem je občutek popolnoma drug, vožnja sama tudi, materijali občutno boljši, da ne govorim o udobju.
Mogočo bo kdo rekel, da je pa sedaj tretja generacija ne vem kakšen preskok (mimogrede to so že govorili ko so šli iz prve na drugo generacijo in pri naslednji bodo spet govorili točno to kar se govori sedaj) pa ni, le malo bolj nališpan je kot Superb II, v generalu je pa to isto,... saj veste kaj.


točno tako, bravo.
:bow


par postov nazaj:

Spectre je napisal/-a:Sem vozil novo škodo superb in sem od začetka rekel da je primerjava z mercedesom brezvezna kot bi bila brezvezna primerjava škode superb z A6.
Škoda superb je za moje pojme soliden avto do neke cene 25.000€, čeprav ima to mejo vsak drugače zastavljeno. Ji nič ne manjka ampak v določenih segmentih je narejena slabše kot vw, ford ali toyota in jim ne more ravno enakovredno konkurirati se jim pa zelo približa. Z razpravo o mercedesih škoda preskakuje ne eno, ampak dve stopnici in je razprava brezpredmetna ne glede na stičišče cen.


Nočem zanetit prepira in se komurkoli zamerit ampak men sta tečna oba pola ki se kregata kaj je boljše Mercedes ali Škoda in delate primerjav cen in specifikacij. Totalno brez veze resno. Še vsak frizer ve da Mercedes in Škoda nista primerljiva, pa post za post se ponavlja škoda to mercedes ono... kot pokvarjen radio. Kaj bo pa imel od primerjave Mercedes:Škoda povprečen kupec ki ima budget med 20.000-30.000€ ki kupuje novo vozilo in bo malo prelistal forum? Popolnoma nič. Dajte moderatorji malo oblikovat to grmovje ki nima nobene oblike. ;)
Komentatorji pa pišite o škodi če ste že vozili, kaj vas je presenetilo, mogoče kaj razočaralo in delajte primerjavo z vozili ki so ji neposredna in pogosta konkurenca.... O špagetih, kavbojkah, supergah in premium markah bomo pa kdaj drugič kje drugje ;)




a_sist je napisal/-a:
MatejW je napisal/-a:Pa kaj je to tema o E-klasi, ali o Superbu?!


Vsaka tema v katero piše določen MB fan ( :) ) postane tudi tema o MB. Take mamo zadne cajte.. :?

Obojni pretiravajo tako zagovorniki Škode kot zagovorniki MB.
 
Uporabniški avatar
mtl
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 595
Pridružen: Sr jul 14, 2010 8:56 am
Kraj: Vetrovno mesto

Re: 2015 Škoda Superb III.

Napisal/-a mtl Sr nov 11, 2015 5:52 pm

dask je napisal/-a:
blaze11 je napisal/-a:Očitno ni MB e tako superioren!!
http://www.avtomanija.com/default.asp?rb=3&id=14859

Sicer ni testiran superb ampak je pasat. Z doplačilom pa si je mogoče naročiti tudi prepoznavanje pešcev kot ga ima pasat in očitno je boljše kot pri mb.


Se pravi tule pade še teorija o superiornosti, boljšem delovanju MB sistemov. Naslednji prosim.

To je seveda popolnoma logično, saj je sistem v Passatu najmanj generacijo novejši. Ampak to MB entuziastu dopovedat ne gre, saj trdi, da radarski tempomat iz leta 1998 baje deluje bolje kot v novi Škodi Superb. :lol: :lol:
Ne dvomim, da bo nova E-klasa imela vsaj enak, če ne boljši sistem za zaznavanje pešcev. Kot rečeno, ti sistemi zelo napredujejo že na skoraj letnem nivoju.
Še več pametovanj na Mtl blog.
 
Uporabniški avatar
Sonderklasse
Novinec
 
Prispevkov: 241
Pridružen: Pe okt 23, 2015 10:50 am

Re: 2015 Škoda Superb III.

Napisal/-a Sonderklasse Sr nov 11, 2015 6:04 pm

dask je napisal/-a:Se pravi tule pade še teorija o superiornosti, boljšem delovanju MB sistemov. Naslednji prosim.

Nikakor, saj NCAP vemo kdo sponzorira. In verjamem, da je šofer naredil potezo, ki je distronicu omogočila kar mu je omogočila.
Namreč Daimlerjev sistem je toliko pameten, da ve koliko si ti pri stvari, ima 3 stopnje (samo zvočno in signalno opzorilo, samo odvzem gasa ali pa celo vižanje). In ta nesposobni šofer je očitno naredil nekaj, kar ni vklopilo zavore. Vem, rekli boste da zagovarjam MB, ampak resnično sem prepričan da je bila napaka šoferja ali pa je šlo zgolj za očrnitev premium znamke - kar se je tudi velikokrat že zgodilo.

In preden boste spet skočili, si poglejte ta video, kjer je moja teza tudi podrpta s konkretnimi testi - tu boste sedaj lahko videli kako velik je DAIMLER in kje so šele ostali na področju razvoja varnostnih sistemov:
:arrow: https://www.youtube.com/watch?v=faVKN7yzb1U

dask je napisal/-a:Aja, pa glede "poprodajnih aktivnosti" - evo, kje jih plačate, citiram @sonderklasse - "Servis je dokaj odvisen kaj se dela...ura dela mislim da je okrog 75-80 EUR" - krat 2 ali še več napram Škodi. Za ta denar me morajo nosit skozi salon na rokah na kavico. Res pa je, da si 80 EUR na uro za servis ne morem privoščit, mogoče je tu vzrok :lol:

Nekaj je S-razred in Nemčija, drugo pa E-razred in Slovenija.
Ko boš primerjal jabolka z jabolki, se lahko pogovarjava naprej ;)

Spectre je napisal/-a: Še vsak frizer ve da Mercedes in Škoda nista primerljiva

Res je, a nekateri skoda privrženci, bi radi zavajali in pokazali, da temu ni tako in ob bok izumitelju avtomobila postaviti cenejšo verzijo passata.
Patetika fantje in dekleta, patetika. Ampak kot kdo želi.

mtl je napisal/-a:saj trdi, da radarski tempomat iz leta 1998 baje deluje bolje kot v novi Škodi Superb. :lol: :lol:

še vedno velja moja stava, ki sem ti jo ponudil nekaj strani nazaj - upaš ali boš samo glasen za računalnikom ?
____________________________________________
CL 600 (C215)
Mitsubishi Sigma 3.0 V6 24V 4WS aut.
ex S 500 CGI 4matic Lang (W221 mopf)
ex S 600 (W220) /////AMG Paket
ex S 500 (W220)
ex BRABUS R 320 CDI
ex S 420 (W140)
ex E 280 (W124 mopf2)
 
Spectre
 

Re: 2015 Škoda Superb III.

Napisal/-a Spectre Sr nov 11, 2015 6:11 pm

jaz predlagam da se ustvari nova tema z naslovom npr. Ljudske vs Luksuzne znamke in tam prediskutirate v detajle kvaliteto, ceno itd... Bi bilo zanimivo branje, ker nihče ne popusti in to je po eni strani dobro za poglobljeno razpravo. :)
Vrni se na Vozila prihodnosti

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 54 gostov