Nova vozila v prodaji, konceptna vozila in vsa vozila, o katerih lahko (zaenkrat) le sanjamo...
 
Uporabniški avatar
R 26
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 631
Pridružen: To maj 15, 2007 1:27 pm
Kraj: dolenjska je moja mati

2015 Renault Kadjar

Napisal/-a R 26 Sr jan 23, 2013 10:20 pm

Renault is working on its own version of the Nissan Qashqai, and our exclusive images show how it could look

Renault is readying a new Megane-based SUV as part of the rejuvenation of its range.

The car, due in 2015, is designed to tackle the Peugeot 3008 head-on, and cash in on alliance partner Nissan’s success with the Qashqai. Our exclusive images show how the car – which is based on the platform of the new Qashqai, also due in 2014, and the Megane hatch – may look.

The new model will share key mechanical elements with the Nissan, but will be instantly recognisable as a Renault. Its distinctive front end is inspired by the DeZir concept car and looks similar to that of the ZOE electric hatchback and recently unveiled Alpine sports car. LED daytime running lights will feature and it will ride high on 18-inch alloys.

A tapering roofline will meet a rising waist to give the new car an athletic profile, while plastic cladding will trim the blistered wheelarches, side sills and bumpers to give that crucial off-road style. The rear end will be typically Renault, with a small wraparound screen as well as a roof-mounted spoiler and a muscular bumper.

The Megane SUV will be a similar size to the Qashqai, at 4.5 metres long, yet is a strict five-seater. There will be no Qashqai+2-rivalling seven-seat version – a conscious decision so the new car doesn’t tread on the toes of the Nissan. Renault will also position the car as a premium product to distance it from budget sister brand Dacia’s Duster SUV.

Inside, the new car will have to match its Peugeot rival for standard equipment; the 3008 comes with air-conditioning, hill-start assist and electric front windows. Plus, the Megane SUV must achieve a five-star Euro NCAP crash test rating.

It will be offered in front-wheel drive only, just like non-hybrid versions of the 3008, while buyers will be able to choose from a wide engine line-up. Diesel options could include Nissan’s 1.6-litre turbodiesel, which is capable of nearly 70mpg, and a 150bhp 2.0-litre.

Petrol engines will include a 113bhp 1.2-litre turbo with 190Nm of torque and 50mpg-plus economy. There will be a choice between six-speed manual and dual-clutch auto transmissions as well.

The Megane SUV will sit above a smaller, Juke-based Renault SUV – previewed by the Captur concept at last year’s Geneva Motor Show – which will arrive in 2014. This will join a growing crossover class that includes Vauxhall’s imminent new Corsa-based Mokka.

Prices for the Megane SUV are expected to start at around £15,500, which is the same as the Peugeot 3008.


Read more: http://www.autoexpress.co.uk/renault/me ... z2IpqrYwlZ

vir: http://www.autoexpress.co.uk/renault/me ... megane-suv

nekatere slike, ki se se pojavljale že v temi Capturja, naj bi prikazovale Megana SUV-a
Slika
testne mule
http://s8.postimage.org/6651d6ll1/big_r ... 014_01.jpg
http://s8.postimage.org/qg2csbmpx/big_r ... 014_04.jpg
http://s8.postimage.org/vq7bjm6yt/big_r ... 014_03.jpg
http://s8.postimage.org/zcd4w9dc5/big_r ... 014_05.jpg
 
zany
Uporabnik
 
Prispevkov: 1035
Pridružen: To nov 27, 2007 6:34 pm

Re: 2015 Renault Megane SUV

Napisal/-a zany So jan 26, 2013 3:31 pm

Slika
 
Uporabniški avatar
odprti clio
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1550
Pridružen: So avg 22, 2009 3:38 pm

Re: 2015 Renault Megane SUV

Napisal/-a odprti clio Ne jan 27, 2013 4:32 pm

O.K., tale modr je pa grd...
Ne bi šv zdj peš u mesto, pa da mi plačaš taksi.

Prosim, pošljite mi informacije o avto dogodkih.
 
 
Uporabniški avatar
odprti clio
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1550
Pridružen: So avg 22, 2009 3:38 pm

Re: 2015 Renault Megane SUV

Napisal/-a odprti clio Če sep 11, 2014 10:54 pm

C stebriček ne bo tak, na žalost. No, vsaj na eni različici (če jih bo slučajno več). Se vidi na slikah zakamufliranega modela: Link
Ne bi šv zdj peš u mesto, pa da mi plačaš taksi.

Prosim, pošljite mi informacije o avto dogodkih.
 
Uporabniški avatar
~toMmy~
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5806
Pridružen: Sr dec 07, 2005 3:19 pm
Kraj: Vinica

Re: 2015 Renault Megane SUV

Napisal/-a ~toMmy~ Če sep 11, 2014 11:02 pm

Iz teh mul si je težko predstavljat kaj drugega, kot še eno "kompresorsko" napihnjeno kravo v stilu koleosa, kar je žalostno, glede na to, da imajo (verjetno?) na razplogao kaškaja...
Slika
"Deutschen sind vielleicht nicht die Humorvollsten, aber wer will schon ein lustiges Auto?"
 
matejxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 961
Pridružen: So okt 06, 2012 3:46 pm

Renault - Splošno o prihodnosti

Napisal/-a matejxx Pe jan 02, 2015 11:04 am

Mal sem gledal kateri avti pridejo kaj v naslednjem letu. In sem zasledil, da bo imel Renault imel Espace in Laguno. To zraven pa piše, da bo v juniju predstavljen nek mestni križanec. Ali kdo slučajno ve kateri avto bi to naj bil. So že kakšne slike?
 
 
Uporabniški avatar
darkside
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 581
Pridružen: Po jan 17, 2011 10:08 am

Re: Renault - Splošno o prihodnosti

Napisal/-a darkside Pe jan 02, 2015 3:57 pm

Samo tile Renaultovi virtualni števci so mi pa zelo všeč. Ne vem ali bo serijsko ali doplačilo. Pri doplačilu upam, da ne bo vredno celo premoženje kot pri VAG grupi.

Čeprav sem se zaklel da Renaulta nikoli več zaradi glupega problema moram priznat da mi je Escpace všeč, pa tudi tale Koleos ne zgleda švoh.
 
Uporabniški avatar
tr00per
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 711
Pridružen: Ne jul 13, 2014 12:01 pm
Kraj: kransterdam

Re: Renault - Splošno o prihodnosti

Napisal/-a tr00per Pe jan 02, 2015 3:57 pm

zgleda ok zaenkrat, tudi notranjost ima potencial, če jo bodo le še malo "oplemenitili" s kako letvico ipd.
 
matejxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 961
Pridružen: So okt 06, 2012 3:46 pm

Re: Renault - Splošno o prihodnosti

Napisal/-a matejxx Pe jan 02, 2015 4:06 pm

Sam tole pa zgleda lepo. Ali bo imel tale SUV 4x4 pogon. Ker to pa res pogrešam pri renaultu. Bi ga lahko vgradili tudi v Megana in bi bil avto sigurno zelo dobro prodajan.
 
Uporabniški avatar
esem
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9970
Pridružen: Ne mar 27, 2005 6:35 am
Kraj: Ljubljana pri Kozarjah

Re: Renault - Splošno o prihodnosti

Napisal/-a esem Pe jan 02, 2015 4:33 pm

Ime mu bo Qolqdashqai :mrgreen:
Tudi stari koleos je imel 4x4 in tudi ta ga bo imel - za doplačilo 2k+ € - kar pomeni, da jih ne bodo ravno dosti prodali (4x4) - še posebno, ker ima njegov brat QASHQAI (ista firma drugo pakovanje) začetno ceno (2WD) nad 20 k € in tudi menegane SUV bo podobno (pre)cenjen.
 
Uporabniški avatar
~toMmy~
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5806
Pridružen: Sr dec 07, 2005 3:19 pm
Kraj: Vinica

Re: Renault - Splošno o prihodnosti

Napisal/-a ~toMmy~ Pe jan 02, 2015 4:35 pm

A ni pri gumbu za ročno še Nissanov gumb za pogon, se pravi, da ima AWD? Za Megana pa zelo dvomim, da bi se jim ga splačalo vgrajevat oz. prilagajat celotno platformo temu, ker se jih izven Slovenije vseeno relativno malo proda.
Slika
"Deutschen sind vielleicht nicht die Humorvollsten, aber wer will schon ein lustiges Auto?"
 
matejxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 961
Pridružen: So okt 06, 2012 3:46 pm

Re: Renault - Splošno o prihodnosti

Napisal/-a matejxx Pe jan 02, 2015 4:51 pm

~toMmy~ je napisal/-a:A ni pri gumbu za ročno še Nissanov gumb za pogon, se pravi, da ima AWD? Za Megana pa zelo dvomim, da bi se jim ga splačalo vgrajevat oz. prilagajat celotno platformo temu, ker se jih izven Slovenije vseeno relativno malo proda.


Saj tudi sam dvomim, da bo renault dal kdaj AWD v megana. Toda če ima lahko to golf bi sigurno meganov prodali kar nekaj. Ker bi že po ceni bil megan bolj priročen kot pa golf. V glavnem pogrešam pri renaultu kakšnega karavana, ki bi imel AWD, ker SUV-ov ali pa enoprostorcev pa sigurno ne mislim kupovat.
 
Uporabniški avatar
~toMmy~
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5806
Pridružen: Sr dec 07, 2005 3:19 pm
Kraj: Vinica

Re: Renault - Splošno o prihodnosti

Napisal/-a ~toMmy~ Pe jan 02, 2015 11:54 pm

Pri Golfu je fora v tem, da so trije modeli iz tega segmenta, ki si delijo platformo (in seveda AWD pogon) zadnje čase med 10 (oz. 8 ) najbolj prodajanimi v Evropi in je razvoj (oz. nadgradnja že dolgo obstoječega) pogona stroškovno kaplja v morje v primerjavi s tem, koliko bi to stalo Renault in kako (relativno) malo bi se jih prodalo, enostavno ni računice.
Slika
"Deutschen sind vielleicht nicht die Humorvollsten, aber wer will schon ein lustiges Auto?"
 
Uporabniški avatar
dobek
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4310
Pridružen: So mar 02, 2002 5:12 pm
Kraj: MarburgAnDerDrau

Re: Renault - Splošno o prihodnosti

Napisal/-a dobek So jan 03, 2015 11:34 am

esem je napisal/-a:Tudi stari koleos je imel 4x4 in tudi ta ga bo imel - za doplačilo 2k+ € - kar pomeni, da jih ne bodo ravno dosti prodali (4x4) - še posebno, ker ima njegov brat QASHQAI (ista firma drugo pakovanje) začetno ceno (2WD) nad 20 k € in tudi menegane SUV bo podobno (pre)cenjen.


cakaj, cigav brat? koleos je bil samsung in ni imel veze z nissanom
se pa ze lep cas sirijo govorice, da bo koleosov naslednik delil platformo z nissanom, kar ta mula tud z velikostjo lepo kaze
SlikaSlika
Ce v svojih postih slucajno koga uzalim - prisezem, da je bilo nalasc!
 
Uporabniški avatar
esem
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9970
Pridružen: Ne mar 27, 2005 6:35 am
Kraj: Ljubljana pri Kozarjah

Re: Renault - Splošno o prihodnosti

Napisal/-a esem So jan 03, 2015 12:35 pm

"ta" (in tudi ta ga bo imel) je nov in nima zveze s starim koleosom (za zdaj samo ime, a po moje bo drugačno), ima pa gotovo veliko bratsko zvezo s QashQai-om.
Za tiste, ki ne vejo - stari Qq je bil zgrajen na platformi (takrat prihajajočega novega) megana in tudi z novim bo očitno tako, le da se je vmes v trikotnik pririnil še tale "naslednik" Koleosa.

Odgovor se je nanašal na to: "Ali bo imel tale SUV 4x4 pogon. Ker to pa res pogrešam pri renaultu.", kjer ni bilo razvidno, da je v igri samo megane, zgledalo je bolj splošno ("pri renaultu"), zato sem omenil Koleosa kot Renaulta, ki ima 4x4. Je sicer generacijski predhodnik, a zveze s tem novim nima.


So pa bili tudi seniki in kanglice s 4x4 in če bi se dobro prodajali, bi verjetno 4x4 našel pot tudi v megana. Očitno temu ni bilo tako...
 
Uporabniški avatar
tr00per
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 711
Pridružen: Ne jul 13, 2014 12:01 pm
Kraj: kransterdam

Re: Renault - Splošno o prihodnosti

Napisal/-a tr00per So jan 03, 2015 5:35 pm

no, ampak vsaj glede Scenica vem za primer, ko je nov avto na cestni vožnji na pripravljenem poligonu odpovedal sodelovanje, bolje rečeno, njegov 4x4 pogon, zato bi rekel, da avto morda ni bil najbolj kvaliteten in se tudi zato ni prijel (čeprav za pogledat je bil in tudi z opremo so večinoma bili kr založeni).
 
matejxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 961
Pridružen: So okt 06, 2012 3:46 pm

Re: Renault - Splošno o prihodnosti

Napisal/-a matejxx Ne jan 04, 2015 9:34 am

Ime tega križanca naj bi bilo Renault Racoon.
 
Uporabniški avatar
odprti clio
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1550
Pridružen: So avg 22, 2009 3:38 pm

Re: 2015 Renault Megane SUV

Napisal/-a odprti clio Ne jan 04, 2015 11:36 pm

Scenic 4x4 je že na smetišču zgodovine, tako da je primerjava na mestu kot novi Cee'd in Pride.

Trenutni modeli 4x4 so opremljeni z Nissanovim pogonom (Koleos, Qashqai, Duster), platforma je ista. Tudi ne bi dal v roke v ogenj, da ima Renault-Nissan v C segmentu novo platformo z Meganom III. Bi si skoraj upal trditi, da je platforma ista kot pri Meganu II.

@dobek - Koleos je res Samsung QM5, a pogon je vseeno Nissanov, motorizacija je skupna... Tako da tvoja trditev ni ravno na mestu.

@~toMmy~ - v C segmentu si platformo deli precej modelov, C platforma. Platforme torej ne bi bilo potrebno prilagajati, zgolj bi ven pobrali plastičen vložek za rezervno kolo in ga nadomestili z ravno plato. Drugo je pa proizvodna linija. Če sva čisto iskrena, je Nissanov 4x4 pogon čisto soliden izdelek (tudi v športnem segmentu), tako da tudi tu ne bi trošili na razvoju. Res pa je, da Renault finančno čedalje bolj zatira Renault Sport segment (kolikor lovim po tiskovkah).

Nekateri boste ugotovili, kaj nas "fan-e" moti. Celoten koncern ima na policah nekaj osupljivih izdelkov, ki jih ni težko združiti v celoto. A raje izumljajo toplo vodo z nalepkami in barvami... Go figure.
Ne bi šv zdj peš u mesto, pa da mi plačaš taksi.

Prosim, pošljite mi informacije o avto dogodkih.
Vrni se na Vozila prihodnosti

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Majestic-12 [Bot] in 31 gostov