Nova vozila v prodaji, konceptna vozila in vsa vozila, o katerih lahko (zaenkrat) le sanjamo...
 
Uporabniški avatar
esem
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9970
Pridružen: Ne mar 27, 2005 6:35 am
Kraj: Ljubljana pri Kozarjah

Re: 2014 Renault Espace V.

Napisal/-a esem Če sep 25, 2014 2:52 pm

jack86 je napisal/-a:... Po dosedanjih skicah ....

Saj imaš v članku (link) fotko zadnjega dela. Dobro so skrili volumen. Pri starem je zgledal zadaj skoraj kot kombi.
 
Uporabniški avatar
Renault VG
Uporabnik
 
Prispevkov: 1519
Pridružen: Če nov 11, 2010 1:21 pm

Re: 2014 Renault Espace V.

Napisal/-a Renault VG Če sep 25, 2014 3:19 pm

Nekaj več slik, tudi notranjosti:
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
 
Uporabniški avatar
whitee
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 798
Pridružen: Pe nov 22, 2013 8:25 pm
Kraj: Kozje

Re: 2014 Renault Espace V.

Napisal/-a whitee Če sep 25, 2014 3:32 pm

Zelo lep izdelek, Renaultu gre vedno na bolje, če bo le kvaliteta dobra.
 
Uporabniški avatar
martin_krpan
Mojster foruma
 
Prispevkov: 11008
Pridružen: Sr feb 22, 2006 8:26 pm
Kraj: Ribnica

Re: 2014 Renault Espace V.

Napisal/-a martin_krpan Če sep 25, 2014 3:39 pm

Čestitke Francozom, da so se spet vrnili h pogumno oblikovanim avtomobilom.
Sicer mi po prvih fotografijah Espace ni preveč všeč, zarado oddaljenosti od tal, debelih gum in terenskih elementov. Verjetno so se tako odločili, da pritegnejo tudi kupce velikih SUV, nimajo pa denarja za razvoj takega vozila.

armaturka pa... očitno dandanes velja, velik ekran in minimalno število gumbov = napredna in premijska notranjost
Kobilica:
http://www.avtomobilizem.com/forum/viewtopic.php?f=7&t=88076&start=0
 
Uporabniški avatar
emozul
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1793
Pridružen: So jan 26, 2013 12:11 pm

Re: 2014 Renault Espace V.

Napisal/-a emozul Če sep 25, 2014 7:10 pm

Zadej lep, spredaj tako, tako.
Bo potrebno vidt v živo, pa kakšna bo cena?
 
Uporabniški avatar
Patrik_A3
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4873
Pridružen: Če nov 02, 2006 11:08 pm

Re: 2014 Renault Espace V.

Napisal/-a Patrik_A3 Če sep 25, 2014 11:44 pm

:shock:

izredno lepa zadeva.
Slika One day......BACK TO BLACK! Slika
 
Uporabniški avatar
jack86
Uporabnik
 
Prispevkov: 1268
Pridružen: Ne feb 24, 2008 8:01 pm
Kraj: Dolenjska

Re: 2014 Renault Espace V.

Napisal/-a jack86 Pe sep 26, 2014 6:38 am

esem je napisal/-a:
jack86 je napisal/-a:... Po dosedanjih skicah ....

Saj imaš v članku (link) fotko zadnjega dela. Dobro so skrili volumen. Pri starem je zgledal zadaj skoraj kot kombi.


Uf, bolj po "presledki" spremljam :)

Tole pa bo! Naj to francosko eleganco prenesejo še na nivo lagune.
 
Uporabniški avatar
~toMmy~
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5806
Pridružen: Sr dec 07, 2005 3:19 pm
Kraj: Vinica

Re: 2014 Renault Espace V.

Napisal/-a ~toMmy~ So sep 27, 2014 4:06 am

Prvi vtis je zame bolj kot ne porazen, sploh glede na številne kilometre prevožene z Vel Satisom. Eno navadno skropucalo med Cliom karavanom, Capturjem in s Scenicom, volan pa star kakšno desetletje..
Slika
"Deutschen sind vielleicht nicht die Humorvollsten, aber wer will schon ein lustiges Auto?"
 
Uporabniški avatar
tomzzi
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2175
Pridružen: Pe mar 11, 2005 8:47 pm

Re: 2014 Renault Espace V.

Napisal/-a tomzzi So sep 27, 2014 6:49 am

A si ga že vozil? Glede na to, da omenjaš številne prevožene kilometre z Vel Satisom. Oziroma stavek izpade kot primerjava vožnje z njima.
Meni je pa oblikovno všeč. Bravo Renault. Nasplošno so zadnji modeli lepi.
 
Uporabniški avatar
Al_Capone
Novinec
 
Prispevkov: 119
Pridružen: To avg 06, 2013 11:58 am

Re: 2014 Renault Espace V.

Napisal/-a Al_Capone Ne sep 28, 2014 12:52 pm

Izredno lep. Bravo Renault!
 
Uporabniški avatar
StajercS
Novinec
 
Prispevkov: 327
Pridružen: Če nov 02, 2006 2:05 am
Kraj: MB

Re: 2014 Renault Espace V.

Napisal/-a StajercS Ne sep 28, 2014 5:18 pm

Prava piška. :D Edino osrednja konzola za kozlat. Pa še malo števci. Svetleča plastika, knofa za klimo. Pohvala/graja za klimo. Pohvalno, da je klima fizična! Tako mora biti. Klima ni za v radio. Graja,da so tipke za smer pihanja vseeno na radiu (vsaj videti je tam spodaj na radiu).
Slika
 
Uporabniški avatar
IcEm4n
Mojster foruma
 
Prispevkov: 6395
Pridružen: Če jun 22, 2006 11:17 am

Re: 2014 Renault Espace V.

Napisal/-a IcEm4n Ne sep 28, 2014 5:37 pm

Mi je kar všeč, me pa tud zanima, kako bo notranjost izgledala v primeru ročnega menjalnika.
Slika
 
Uporabniški avatar
Schkorc
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 529
Pridružen: Po apr 21, 2003 11:38 pm
Kraj: Celje

Re: 2014 Renault Espace V.

Napisal/-a Schkorc Če okt 02, 2014 3:31 pm

Fotke potniške kabine (predvsem prtljažnik):
Slika

Slika

Slika
Vir: http://paultan.org/

http://www.siol.net/avtomoto/novice/201 ... space.aspx

Kaj pa vem... saj je vse OK, zanimiv in lušten avto. Bi ga imel (če bi si želel tak avto), ampak nekako res ne bi smel nositi ime Espace. Tak avto je bolj za tiste, ki so sedaj gledali za Grand Scenic-om (v smislu prostornosti) in so si mogoče želeli malce več "premium" avtomobila. Ne pa za tiste, ki so gledali za trenutnim Espace-om 4 ipd., ali sploh tisti, ki smo ga kdaj že imeli (po možnosti Grand Espace). Za takšne pa je tole "KrNeki" (spet v smislu prostornosti). Verjetno nisem edini, ki je nameraval zamenjati starega z novim, ampak s tem si lahko bolj malo pomagam :roll:. Kaj takšne nas potem preusmerjajo v nakup kombija (niso s prvim Espace-om delali ravno nasprotno?) ali nas selijo k drugim znamkam? Ali pride še kakšen "Espace" z drugim imenom :lol:? Kolikor mi je poznano temu ne bo tako, zato mislim, da si Renault strelja v koleno... Sicer še čakam dimenzije potniške kabine, ampak že tretja vrsta sedežev in ostalo... to je samo približek tega kar nam Espace ponuja sedaj.

LP, Primož
Avtoslalom? Več na: www.amd-sempeter.si
 
Uporabniški avatar
E=mc^2
Novinec
 
Prispevkov: 278
Pridružen: To maj 17, 2005 6:52 pm

Re: 2014 Renault Espace V.

Napisal/-a E=mc^2 Če okt 02, 2014 5:44 pm

Kaj naj rečem...kot človek, ki kar podrobno spremljam razvoj v avtomobilski industriji (in v njej tudi delam kot razvojnik) sem res razočaran, kaj vse znamke spravijo na trg zadnje čase. Lahko rečem le, da vse skupaj, spominja na dizajnerska skropucala, ovešena z led diodami in touch screeni v masivnih plastičnih konzolah, ki poleti, ko je avto na soncu akumulirajo tako količino toplote, da še 1h sevajo in držijo klimo na MAX. Praktičnost, učinkovitost in prijaznost uporabniku jim je zadnja skrb. Ko sem videl tole sliko prtljažnika na espacu, sem se kar zjokal:

1. ) že v štatru je višji od prejšnjega->višje postavljena vrata
2.) potem pa še rob okrog in okrog, da vzame dodatnih pribl.5 cm v višino in najmanj 15 v širino

Slika

Kako praktičen je bil prejšnji:
Slika

Protorna notranjost prejšnjega:
Slika

trenutna, kot v bobu:
Slika
[povezava odstranjena]
 
Uporabniški avatar
Lignage
Moderator foruma
 
Prispevkov: 3902
Pridružen: To mar 21, 2006 3:17 am

Re: 2014 Renault Espace V.

Napisal/-a Lignage Če okt 02, 2014 7:12 pm

E=mc^2 je napisal/-a:Kaj naj rečem...kot človek, ki kar podrobno spremljam razvoj v avtomobilski industriji (in v njej tudi delam kot razvojnik) sem res razočaran, kaj vse znamke spravijo na trg zadnje čase. Lahko rečem le, da vse skupaj, spominja na dizajnerska skropucala, ovešena z led diodami in touch screeni v masivnih plastičnih konzolah, ki poleti, ko je avto na soncu akumulirajo tako količino toplote, da še 1h sevajo in držijo klimo na MAX. Praktičnost, učinkovitost in prijaznost uporabniku jim je zadnja skrb.


Tole sem pa zelo rad prebral, ker se tudi sam sprašujem zadnje čase, kje so strokovnjaki za notranji ambient v avtomobilski industriji?

Notranjost starega Espaca (ali pa tudi VelSatisa in Avantima) je bila zame neprimerljivo boljša od te nove. Bilo je elegantno v preprostosti in prijazno za uporabo. Od te nove armature pa bolijo oči že samo, da jo vidiš na sliki. Zunanjost, kot sem že omenil, je sicer lepo oblikovana, vendar pa je res velika škoda, da so se odrekli prostorskim kvalitetam prejšnje generacije, kar sigurno ni dobra osnova za prodajo. Razen, če pri novi generaciji pač toliko stavijo na kaj drugega....?
 
Uporabniški avatar
~toMmy~
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5806
Pridružen: Sr dec 07, 2005 3:19 pm
Kraj: Vinica

Re: 2014 Renault Espace V.

Napisal/-a ~toMmy~ Če okt 02, 2014 8:35 pm

tomzzi je napisal/-a:A si ga že vozil? Glede na to, da omenjaš številne prevožene kilometre z Vel Satisom. Oziroma stavek izpade kot primerjava vožnje z njima.
Meni je pa oblikovno všeč. Bravo Renault. Nasplošno so zadnji modeli lepi.


Če si nadrkan proti meni oz. se ne moreš sprijaznit z določenimi mojimi mnenji, si še ni treba razlagat mojih izjav na najbolj retardiran možen način! :roll:
Slika
"Deutschen sind vielleicht nicht die Humorvollsten, aber wer will schon ein lustiges Auto?"
 
Jerry007
Novinec
 
Prispevkov: 306
Pridružen: Če sep 30, 2010 11:59 am

Re: 2014 Renault Espace V.

Napisal/-a Jerry007 Če okt 02, 2014 9:24 pm

Tomi žal res čudno izpadeš pa brez zamere, ampak vsak ima svoje mnenje in se je nesmiselno kregat. Meni npr je zunanjost ful dobra(edin S max se mi bolj dopade) medtem pa notranjost kiks, glede samga prostora tud kiks...
 
Uporabniški avatar
tomzzi
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2175
Pridružen: Pe mar 11, 2005 8:47 pm

Re: 2014 Renault Espace V.

Napisal/-a tomzzi Če okt 02, 2014 9:29 pm

@tommy Daj se ti umiri malo. ;)
Oziroma bom kar jaz nehal in te dam na ignore listo. Ne moreš verjet.
Ajde mogoče sem nerodno zapisal. Pa recimo, da razumem kaj si hotel povedat. Sorry če sem te kakorkoli prizadel. :cry:
V bistvu pa niti nimam več nobene želje sodelovat na tem forumu tako, da...

edit:
@Jerry007

jaz sem zaključil na tem forumu. Vsaj za nekaj časa. Prebiral bom še občasno samo v debate se pa ne spuščam več.
 
Uporabniški avatar
radar
Uporabnik
 
Prispevkov: 916
Pridružen: Po maj 09, 2005 9:44 am

Re: 2014 Renault Espace V.

Napisal/-a radar Pe okt 03, 2014 10:17 am

 
Uporabniški avatar
INFINITI
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7259
Pridružen: So maj 01, 2004 11:28 am
Kraj: Ljubljana

Re: 2014 Renault Espace V.

Napisal/-a INFINITI Pe okt 03, 2014 11:01 am

Meni je zelo všeče, pa tudi super poteza da so šli z ponudbo 4control sistema za krmiljenje vozila.
2000 Hyundai Coupe 2.0 → 2003 Hyundai Coupe 2.0 → 1999 BMW 740i → 2009 BMW 530d M
→ 2010 Škoda Superb TDI → 2008 Renault Laguna Coupe GT 2.0T → 2016 KIA Sportage CRDi → 2021 KIA Xceed 1.5 T-gdi
Vrni se na Vozila prihodnosti

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 72 gostov