Nova vozila v prodaji, konceptna vozila in vsa vozila, o katerih lahko (zaenkrat) le sanjamo...
 
gasolinedream
Uporabnik
 
Prispevkov: 1039
Pridružen: Po nov 29, 2010 10:07 pm

Re: 2014 Renault Espace V.

Napisal/-a gasolinedream Pe okt 03, 2014 11:33 am

oo, alu vrata in par podobnih zadev, 200PS verzija, 4Control, nekoč biturbo diesel.. same zanimive stvari :D
 
Uporabniški avatar
StajercS
Novinec
 
Prispevkov: 327
Pridružen: Če nov 02, 2006 2:05 am
Kraj: MB

Re: 2014 Renault Espace V.

Napisal/-a StajercS Pe okt 03, 2014 12:49 pm

Malo odlagalnih površin na armaturki proti prejšnemu, ko si lahko celo truplo skril v predalih. Zanimiva osrednja konzola/most, spodaj predalčka za pijačo. Pa slabo postavljena napajalna vtičnica. Prenizko,da bo trebalo 2 metra kabla do šipe vlečt. Pa še splošno vprašanje. Zakaj za radiem ne zmontirajo dva USB-ja na armaturko???? 12V vtičnica je uporabna v avtu in lahko ostane, ampak v teh časih, ko je milijarda različnih naprav, ki se napajajo z USB-jem, pa bi lahko montirali par komadov v avto. Sicer se da naknadno montirat tudi, samo 5V +/- zvežeš, vtičnice pa na Conradu dobiš, samo to ni to. :D
Slika
 
Uporabniški avatar
Schkorc
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 529
Pridružen: Po apr 21, 2003 11:38 pm
Kraj: Celje

Re: 2014 Renault Espace V.

Napisal/-a Schkorc Pe okt 03, 2014 1:03 pm

gasolinedream je napisal/-a:oo, alu vrata in par podobnih zadev, 200PS verzija, 4Control, nekoč biturbo diesel.. same zanimive stvari :D

No ja... ALU vrata in par podobnih zadev, ter (več kot) 200 PS za Espaca niso neka zanimiva novost glede na to, da so to imele že prejšnje generacije :). Zanimiva bi (poleg 4Control) za Espace-a bila recimo stranska drsna vrata (seveda, če se ne bi preobrazil v SAV oz. nek Crossover SUV razred) ali kaj podobnega.

LP, Primož
Avtoslalom? Več na: www.amd-sempeter.si
 
Uporabniški avatar
kljukec
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3380
Pridružen: To jan 04, 2005 10:50 pm
Kraj: Ljubljana

Re: 2014 Renault Espace V.

Napisal/-a kljukec Pe okt 03, 2014 9:06 pm

meni je avto vrhunski, tako znotraj kot zunaj, bi pa raje imel nižje dno prtljažnika brez 6. in 7 zica
lp
 
Uporabniški avatar
darkside
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 581
Pridružen: Po jan 17, 2011 10:08 am

Renault - Splošno o prihodnosti

Napisal/-a darkside Sr jan 07, 2015 9:53 pm

Mislim da espace nima posebej teme ali je ne najdem? :shock:

online je že 3d konfigurator http://www.renault.fr/gamme-renault/veh ... nfigurator
treba si bo malenost pomagat z google translate ker zaenkrat je samo v francoščini.

se bom jutri z njim igral. je treba iti na šiht :D

edit: čakaj, kaj 43k eur spodaj? to je osnovna cena al kaj? šment, je ja :shock: :shock: :shock: :o
 
Uporabniški avatar
odprti clio
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1550
Pridružen: So avg 22, 2009 3:38 pm

Re: 2014 Renault Espace V.

Napisal/-a odprti clio Če jan 08, 2015 3:18 pm

Šment ne ni. Pa kako ne vidiš stvari, ki jih imaš pred seboj? Osnovna cena je 34.200 €. Upam, da ti bo šlo lažje pri branju opreme osnovnega modela.
Ne bi šv zdj peš u mesto, pa da mi plačaš taksi.

Prosim, pošljite mi informacije o avto dogodkih.
 
meganer
Uporabnik
 
Prispevkov: 1164
Pridružen: So nov 03, 2012 8:25 pm

Re: 2014 Renault Espace V.

Napisal/-a meganer Če jan 08, 2015 4:20 pm

Pomoje nič bat, bo 5000eur popusta za dobr dan, sam imam na g.senicu 8300 popusta med dejansko ceno in po ceniku za kasko.
 
Uporabniški avatar
darkside
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 581
Pridružen: Po jan 17, 2011 10:08 am

Re: 2014 Renault Espace V.

Napisal/-a darkside Če jan 08, 2015 4:40 pm

odprti clio je napisal/-a:Šment ne ni. Pa kako ne vidiš stvari, ki jih imaš pred seboj? Osnovna cena je 34.200 €. Upam, da ti bo šlo lažje pri branju opreme osnovnega modela.

sem napisal zgoraj da se bom danes igral s tem. mi pa takoj ko konfigurator odpre piše ceno 43.020 eur.

nad to ceno pa napis à partir de kar v slovenščini pomeni od
 
Uporabniški avatar
darkside
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 581
Pridružen: Po jan 17, 2011 10:08 am

Re: 2014 Renault Espace V.

Napisal/-a darkside Če jan 08, 2015 6:03 pm

Evo da javim ;)

razumevanje opreme je šlo tekoče razen notranjosti. Če pravilno razumem (žal tukaj ni opisa ampak je samo 3D pogled in iz tega sklepam) da notranjost lahko izbiraš črno s klasičnim ročnim menjalnikom kot smo ga vajeni in s tistim menjalnikom kjer premikaš ročico v + ali - če hočeš prestavljati. Če je tole res tako kot sem napisal potem bi moral imeti testno vožnjo ker še nisem niti videl takega avta (razen nekaterih avtomatikov - probal nisem)

no glede opreme.... paket zen, najmočnejši dizel (mora biti v tem paketu, drugače je potreben osnovni model). ko bo bencinar bo malo ceneje, nekaj opreme (zlahka bi se recimo odpovedal kompletni panoramski strehi čez celo streho namesto samo spredaj (1100 eur doplačila) in cena je prišla na 42.820 eur

zanimivo bi bilo doplačati 4control (1700 eur) ampak je potrebno izbrati tudi 19" platišča +700 eur)

no z moje strani je to to. če koga zanima kaj sem nametal v opremo naj javi pa mu lahko napišem.
 
Uporabniški avatar
esem
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9970
Pridružen: Ne mar 27, 2005 6:35 am
Kraj: Ljubljana pri Kozarjah

Re: 2014 Renault Espace V.

Napisal/-a esem Če jan 08, 2015 6:16 pm

Koliko so torej osnovni modeli?
 
Uporabniški avatar
drugmirko
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2660
Pridružen: Ne apr 17, 2005 9:30 pm
Kraj: LJ

Re: 2014 Renault Espace V.

Napisal/-a drugmirko Če jan 08, 2015 6:27 pm

evo vam francoski cenik pa si računejte... 8)

Slika

pa "vračunajte" tudi to, da so francoske cene vsej kakšne 3 jurje višje kot naše ;)
živeo drugmirkooooo!!!!
 
Uporabniški avatar
darkside
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 581
Pridružen: Po jan 17, 2011 10:08 am

Re: 2014 Renault Espace V.

Napisal/-a darkside Če jan 08, 2015 6:54 pm

Če so 3 jurje višje kot naše in če gledam tole ceno za bencinarja in če se odpovem recimo komplet panoramski strehi je avto že v mojem nekem maximumu ki bi ga dal za avto ki bi ga vozil 10 ali 15 let.

Aja, ko sem sestavil paket Zen sem sedaj videl da imam vse kar ima višji paket Intens le da ima Intens paket usnjene sedeže in s tem povezane dodatke. Cena pa 46.000 eur (obdržal konfiguracijo in menjal samo paket opreme).

Če bi bil rabljen Intens bi ga kupil kljub usnjenim sedežem, čeprav osebno z usnjenim sedežem avta ne bi kupoval. čeprav ima usnje pluse kar ima blago minus in obratno.
 
Uporabniški avatar
Lignage
Moderator foruma
 
Prispevkov: 3902
Pridružen: To mar 21, 2006 3:17 am
 
Uporabniški avatar
benf1
Novinec
 
Prispevkov: 226
Pridružen: Po jun 18, 2007 1:47 pm
Kraj: Šentjernej

Re: 2014 Renault Espace V.

Napisal/-a benf1 Pe jan 09, 2015 9:38 pm

darkside je napisal/-a:Aja, ko sem sestavil paket Zen sem sedaj videl da imam vse kar ima višji paket Intens le da ima Intens paket usnjene sedeže in s tem povezane dodatke. Cena pa 46.000 eur (obdržal konfiguracijo in menjal samo paket opreme).


Intens ima poleg tega še električna prtljažna vrata, Park Asist, aktivni tempomat, head-up display

spisek opreme po paketih:
http://www.media.renault.com/global/en- ... &nodeid=-1
 
Uporabniški avatar
darkside
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 581
Pridružen: Po jan 17, 2011 10:08 am

Re: 2014 Renault Espace V.

Napisal/-a darkside Pe jan 09, 2015 9:44 pm

Res je, ampak vse to sem jaz dal v paket Zen in na koncu je bila razlika samo v tem da sem jaz imel sestavljene sedeže iz blaga in ne usnjenih.

pa 3 jurje razlike ;)

Spišem v razpredelnico kaj vse paketi vsebujejo in potem dodam kaj vse sem jaz dal v paket?

to kar sem jaz sestavil bi dal 42.820 teoretično vsa možna oprema (dobesedno ni da ni), če bi bil intens bi imel VSE isto kar bi bilo več bi bili usnjeni sedeži in cena 46.000 eur
 
Uporabniški avatar
srcnik
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1594
Pridružen: Po nov 22, 2010 10:51 am

Re: 2014 Renault Espace V.

Napisal/-a srcnik Pe jan 09, 2015 9:56 pm

Ko bo pa tole 25k€ (osnovna verzija) bo pa kar top družinski avto, torej čez kakšni 2 leti.
 
Uporabniški avatar
benf1
Novinec
 
Prispevkov: 226
Pridružen: Po jun 18, 2007 1:47 pm
Kraj: Šentjernej

Re: 2014 Renault Espace V.

Napisal/-a benf1 Pe jan 09, 2015 10:48 pm

darkside je napisal/-a:Res je, ampak vse to sem jaz dal v paket Zen in na koncu je bila razlika samo v tem da sem jaz imel sestavljene sedeže iz blaga in ne usnjenih.

pa 3 jurje razlike ;)

Spišem v razpredelnico kaj vse paketi vsebujejo in potem dodam kaj vse sem jaz dal v paket?

to kar sem jaz sestavil bi dal 42.820 teoretično vsa možna oprema (dobesedno ni da ni), če bi bil intens bi imel VSE isto kar bi bilo več bi bili usnjeni sedeži in cena 46.000 eur

oprosti, sem te malo narobe razumel. Še vedno pa mi je čudno, da je takšna razlika... Usnjeni sedeži + elektrifikacija pri Renaultu ponavadi koštajo cca. 1500€ (če se ne motim).
 
Uporabniški avatar
darkside
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 581
Pridružen: Po jan 17, 2011 10:08 am

Re: 2014 Renault Espace V.

Napisal/-a darkside Pe jan 09, 2015 11:59 pm

Bom spisal točno kaj in kako da se bomo lažje razumeli. Vidim sedaj da sem tudi nerazumljivo napisal in si lahko narobe razumel.

razlika med Zen in Intens: http://www.renault.fr/vn/configurator/p ... &diff=true
ker verjamem da se bo našel kdo ki ne razume francosko še tale različica: http://translate.google.si/translate?hl ... iff%3Dtrue

Sedaj vidim v čem je bila razlika. Konfigurator mi je pustil opremo ki sem jo opcijsko izbral pri opremi Zen in jo dodal v Intens. Nova oprema je sedaj tako da če paket Zen opremim tako daleč kot je Intens + dodano panoramsko steklo pridem na 42.820 kot sem prišel zgoraj.
Paket Intens je enak kot sem ga opremil Zen le da ima usnjene sedeže, dodan zimski paket (gretje sedežev) ter pravtako panoramsko streho. Cena: 44.850 eur

No pa gremo......
Vzamem paket Zen in dodam naslednje opcije:
Paket City (električen prtljažnik ter avtomatsko parkiranje - PAZI celo izhod ima da te še ven spravi :D zakon!! ) :D 770 eur
Paket tehnologije (nekak tak) (adaptive cruise control (a to je to da prilagaja glede na hitrost avta pred tabo?), Head-Up display 850 eur

Zen če gledam samo to kar sem tukaj napisal s 160KM dizlom stane 41.540 eur
Intens, kot sem rekel ima usnjene sedeže s 160KM dizlom stane 43.020 eur

Lahko dodamo tudi senčnike na zadnja stekla 180 eur
panoramska streha 1.100 eur

Zakaj mi je zadnjič dodal opcijsko opremo še to kar je v paketu Intens serijsko mi ni jasno

tisti ki boste zgornja linka odprli. Tam ko je ikonca Slika morate odpreti na original strani in ne v google translate saj se tam ne odpre

PS: Upam, da nisem naredil kje napake in da sem sedaj dal vse ;)
 
Uporabniški avatar
Cefizelj
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1636
Pridružen: To dec 22, 2009 5:35 pm

Re: 2014 Renault Espace V.

Napisal/-a Cefizelj Sr feb 04, 2015 4:52 pm

Kopirano iz Renault foruma:

Evo če je kdo iz Grosuplja ali okolice ga lahko vidi na parkirišču avtotransportov Kastelec.
Slika
Slika
Slika
Slika


.... in cenik....

http://www.renault-klub.si/renault-espace-cenik/

Slike by Sport driver, link by clio open.
 
Uporabniški avatar
darkside
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 581
Pridružen: Po jan 17, 2011 10:08 am

Re: 2014 Renault Espace V.

Napisal/-a darkside Sr feb 04, 2015 6:45 pm

briši raje če iščeš dlako
Zadnjič spremenil darkside, dne Sr feb 04, 2015 7:38 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
Vrni se na Vozila prihodnosti

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 66 gostov