Nova vozila v prodaji, konceptna vozila in vsa vozila, o katerih lahko (zaenkrat) le sanjamo...
 
Uporabniški avatar
sašo5
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5033
Pridružen: Po sep 10, 2007 4:29 pm
Kraj: Brežice

Re: 2015 Audi A4

Napisal/-a sašo5 Po jun 29, 2015 6:51 pm

v zunanji špegu ga boste pogledali in ugotovili če je B8 ali B9 :lol: Po 22-tih letih zopet na vratih.....prva stvar, ki mi ne sede....ostalo se treba navadit....preskok kot golf 6 :mrgreen:
 
Marek_
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2207
Pridružen: Po maj 18, 2009 9:13 am

Re: 2015 Audi A4

Napisal/-a Marek_ Po jun 29, 2015 8:01 pm

Bat_zajla je napisal/-a:Nemci vedo, da se konzervativa prodaja in tudi tokrat se bo ;) Tehnološko pa mu alfa ne bo mogla konkurirat.


Napačno. Audija ne prodaja konzervativa, ampak prepoznavnost. Ta dva pojma nimata prav nič skupnega.
 
Uporabniški avatar
Bat_zajla
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 504
Pridružen: Če dec 09, 2010 10:32 pm

Re: 2015 Audi A4

Napisal/-a Bat_zajla Po jun 29, 2015 8:15 pm

Marek_ je napisal/-a:
Bat_zajla je napisal/-a:Nemci vedo, da se konzervativa prodaja in tudi tokrat se bo ;) Tehnološko pa mu alfa ne bo mogla konkurirat.


Napačno. Audija ne prodaja konzervativa, ampak prepoznavnost. Ta dva pojma nimata prav nič skupnega.


Misliš če bi bil slab avto, se bi vseeno prodajal? Danes ni dovolj, da ima izdelek eno dobro stvar. Audi dela avtomobile, ki so kot paket, izredno dobri in zato se prodajajo. V tem segmentu ni dovolj samo da je lep, mora biti tudi vse ostalo v vrhu. Takole po forumih se prodaja izgled, v salonih pa vse ostalo šteje.
 
Dr.M3
Uporabnik
 
Prispevkov: 1408
Pridružen: Sr dec 19, 2007 12:28 pm

Re: 2015 Audi A4

Napisal/-a Dr.M3 Po jun 29, 2015 8:39 pm

Zunanji videz me je malce presenetil - negativno. Preveč je to podobno faceliftu B8. V bistvu boljše zgledata cenejša bratca Passat in Superb. Saj izgleda dokaj moderno s temi ostrimi linijami. Ampak ni to čisto to kar sem pričakoval.
Notranjost mi je pa všeč. Ampak to je pri Auidijih že pravilo. ;) Moti me edino ekran, ki ni več videti tako dobro integriran ampak gre bolj v stilu Mercedesove oblikovalske šole, kjer izgleda vse skupaj kot ena tablica iz ebaya za 50EUR (s tem da tule bolj prestižno izgleda kot v kaki C klasi). :|
Zadnjič spremenil Dr.M3, dne Po jun 29, 2015 8:42 pm, skupaj popravljeno 2 krat.
 
Uporabniški avatar
esem
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9970
Pridružen: Ne mar 27, 2005 6:35 am
Kraj: Ljubljana pri Kozarjah

Re: 2015 Audi A4

Napisal/-a esem Po jun 29, 2015 8:41 pm

Bat_zajla je napisal/-a:
Marek_ je napisal/-a:
Bat_zajla je napisal/-a:Nemci vedo, da se konzervativa prodaja in tudi tokrat se bo ;) Tehnološko pa mu alfa ne bo mogla konkurirat.


Napačno. Audija ne prodaja konzervativa, ampak prepoznavnost. Ta dva pojma nimata prav nič skupnega.


Misliš če bi bil slab avto, se bi vseeno prodajal? Danes ni dovolj, da ima izdelek eno dobro stvar. Audi dela avtomobile, ki so kot paket, izredno dobri in zato se prodajajo. V tem segmentu ni dovolj samo da je lep, mora biti tudi vse ostalo v vrhu. Takole po forumih se prodaja izgled, v salonih pa vse ostalo šteje.

Kdo je govoril o kvaliteti? Vsem je jasno, da to mora biti, zakaj torej o tem govoriti - in to kot repliko na razločevanje med konzervativo in prepoznavnostjo? Zakaj pisat, če ni razumljiva niti taka očitna zadeva?
 
matejxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 961
Pridružen: So okt 06, 2012 3:46 pm

Re: 2015 Audi A4

Napisal/-a matejxx Po jun 29, 2015 10:02 pm

Ni slab, toda notranjost pokvari celoten izgled. Zakaj to tablico ne morejo malo lepše vstavit. Morali bi biti vgrajena v armaturko, ne pa da tako gredo ven gleda. Pa to audi dela pri skoraj vseh modelih.
 
Uporabniški avatar
MacTron
Administrator a.com
 
Prispevkov: 8348
Pridružen: To sep 10, 2002 9:55 pm
Kraj: Dezela Kranjska

Re: 2015 Audi A4

Napisal/-a MacTron Po jun 29, 2015 11:13 pm

matejxx je napisal/-a:Ni slab, toda notranjost pokvari celoten izgled. Zakaj to tablico ne morejo malo lepše vstavit. Morali bi biti vgrajena v armaturko, ne pa da tako gredo ven gleda. Pa to audi dela pri skoraj vseh modelih.


Ni samo audi na tnalu. Taksno notranjost, le kar se tice "tablice" (ki v nadaljnjem to ni) prevzemajo ze vecinoma vse znamke avtomobilske industrije, gre pa predvsem za hitrejsi periferni vid ter s tem ne odmakniti pozornosti s ceste, skratka varnost. V armaturi je MMI ze bil vgrajen, ta zgodba je ze mimo. Kar se mojega mnenja tice, je ta display tam popolnoma odvec, zato je ze v samem stevcu t.i. audi virtual cockpit. Toda, ker v vsakem modelu ne mora biti je temu navkljub postavljeno tudi tam. V nadaljnjem ter slednjem je to MMI 5/6. generacije in od strani ne izgleda kot tablica. Tablice kot opcija so v zadnjem delu, ki je povezan z MMI (Multi Media Interface) spredaj.
Priponke
audi_mmi.jpg
  • Vorsprung durch Technik | Progress through Technology
 
Uporabniški avatar
honeybee
Novinec
 
Prispevkov: 267
Pridružen: Če jun 04, 2015 9:38 pm

Re: 2015/16 Audi A4

Napisal/-a honeybee To jun 30, 2015 1:01 am

hippo je napisal/-a:To je že bolano, kako vse zgleda enako... Sej sploh več ne veš a je A4, A6, .... eno te isto....

Zato ker če jim ostane odbijač od A6 ga lahko dajo na A4 da zaloga gre.

Sicer pa nemcev res ne razumem - zakaj narišejo dve črti in kao nek nov model?

lp
darkside
 
Uporabniški avatar
drugmirko
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2660
Pridružen: Ne apr 17, 2005 9:30 pm
Kraj: LJ

Re: 2015 Audi A4

Napisal/-a drugmirko To jun 30, 2015 7:32 am

Tattoo- je napisal/-a:
drugmirko je napisal/-a:če bi svet bil normalen bi Alfa to "pojedla za malco".... še sreča, da so ljudje ovce ;)
Svet je normalen in zato je ljudem, ki za avto odkartajo 35k+ EUR, pomembno še kaj drugega, kot pa samo lep design! ;) Zmerjati ljudi z ovcami je pa vsaj neokusno če že ne neprimerno...pa karkoli že kupujejo! ;)

Drugače pa zunanjost razočaranje, notranjost pa navdušenje!


hja... kakorkoli obrneš sta skorajda neizpodbitni dve zelo preprosti dejstvi... prvo je to, da se bo tale Audi prodajal neprimerljivo bolje ne glede na to koliko in v čem je dejansko boljši ali koliko se komu zdi lepši (saj kot vemo, je "lepota" individualna kategorija) od zgoraj omenjene Alfa. drugo pa to, da bi to s skorajda enako vrjetnostjo držalo tudi, če bi na obeh omenjenih avtomobilih samo zamenjal značke.... ;) :).
toliko o "normalnosti" sveta... sicer pa je že dolgo nazaj nekdo, točno o tem problemu "normalnosti", napisal še danes relativno znano pravljico.... se mi zdi, da se ji je reklo Cesarjeva nova oblačila. :mrgreen: ;)

btw. tako, kot tale zapis, so tudi "ovce" v prejšnjem opremljene s smajliji.... ti naj bi simbolizirali "ton" povedanega. ta bi ti, če bi se namesto "preko foruma" o tem pogovarjala "čez mizo" ob pivu (ker debate o dizajnu avtomobilov itak niso za nikamor drugam), bil v trenutku jasen, ker bi že iz načina govora razbral, da je povedano hec... eno tako -kljub mojemu generalnemu nestrinjanju z "ustrojem sveta" okrog teh stvari- "grumpy old men" nerganje.... razumem pa, da je to težko "prebrat" iz forumskega komentarja. zato se ti opravičujem, če te je karkoli od zgoraj napisanega užalilo.


MacTron je napisal/-a:
matejxx je napisal/-a:Ni slab, toda notranjost pokvari celoten izgled. Zakaj to tablico ne morejo malo lepše vstavit. Morali bi biti vgrajena v armaturko, ne pa da tako gredo ven gleda. Pa to audi dela pri skoraj vseh modelih.


Ni samo audi na tnalu. Taksno notranjost, le kar se tice "tablice" (ki v nadaljnjem to ni) prevzemajo ze vecinoma vse znamke avtomobilske industrije, gre pa predvsem za hitrejsi periferni vid ter s tem ne odmakniti pozornosti s ceste, skratka varnost. V armaturi je MMI ze bil vgrajen, ta zgodba je ze mimo. Kar se mojega mnenja tice, je ta display tam popolnoma odvec, zato je ze v samem stevcu t.i. audi virtual cockpit. Toda, ker v vsakem modelu ne mora biti je temu navkljub postavljeno tudi tam. V nadaljnjem ter slednjem je to MMI 5/6. generacije in od strani ne izgleda kot tablica. Tablice kot opcija so v zadnjem delu, ki je povezan z MMI (Multi Media Interface) spredaj.


eeee... displej je -poleg povsem praktičnih razlogov kot so recimo "primerna razdalja od desne roke", "večja preglednost, ker se prikazani podatki ne rabijo "gužvat" z virtualnimi števci instrumentov", "neprimerno lažje upravljanje s touch funkcijami, saj za to roke ni treba tlačit čez volan" in, kot si omenil že sam, perifernega vida- tam predvsem zato ker folk te farbovite touch zaslone tam hoče! se jim zdijo "nobel in fensi" in jih, kljub (za zdaj) dokazano butastim in v primerjavi z navadnimi knofi bolj okornim interfejsom, navdajajo z... kaj pa vem... občutkom "izpolnitve" =P ! ... heh, še sam, izpričani nasprotnik teh dotakljivih kontrapcij, ne vem, če bi si kupil nov avto brez njega. sicer bi one moralo met vsaj eno koristno funkcijo... recimo, prikazovanje "rikverc kamere", pa vseeno... brez najbrž ne bi šlo že zaradi vsesplošne prisotnosti touch screenov v našem življenju in njihovega vse večjega vpliva nanj... :| ;)
tisto, kar bi v primeru te tablice v novem A4 zanimalo mene pa je tole.... ali se da -glede na to, da ma pred volanom tudi virtual kokpit zaslon- ta "erektirani onegaj" pospravit v armaturo? tako, kot se je to dalo njega dni v A8... :?
živeo drugmirkooooo!!!!
 
Uporabniški avatar
Daedalus
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1951
Pridružen: To sep 02, 2008 6:00 pm

Re: 2015 Audi A4

Napisal/-a Daedalus To jun 30, 2015 10:11 am

sašo5 je napisal/-a:v zunanji špegu ga boste pogledali in ugotovili če je B8 ali B9 :lol: Po 22-tih letih zopet na vratih.....prva stvar, ki mi ne sede....ostalo se treba navadit....preskok kot golf 6 :mrgreen:


Zanimivo...meni je ta detajl neprimerno lepši kot v prejšnjem modelu. :)

Notranjost zelo lepa. Tiste tablice pa očitno postajajo nujno zlo.
 
Uporabniški avatar
MacTron
Administrator a.com
 
Prispevkov: 8348
Pridružen: To sep 10, 2002 9:55 pm
Kraj: Dezela Kranjska

Re: 2015 Audi A4

Napisal/-a MacTron To jun 30, 2015 10:18 am

drugmirko je napisal/-a:tisto, kar bi v primeru te tablice v novem A4 zanimalo mene pa je tole.... ali se da -glede na to, da ma pred volanom tudi virtual kokpit zaslon- ta "erektirani onegaj" pospravit v armaturo? tako, kot se je to dalo njega dni v A8... :?


V video prispevku imas sicer C7 vendar za vpogled je podobno kot pri ze omenjeni A8 D3 (tudi D4), ki je bil prakticno prvi l.2002 med temi "ereaktalnimi" vendar se vedno v nizjem predelu armature. Pri A4 B9 se ne pospravi ker je t.i. nizek design: http://www.automobil-blog.de/wp-content ... -A4_09.jpg , ni na visokem delu armature kot pri Q7 Q3 kjer se pospravi vertikalno, obstaja pa gumb s katerim display ugasnes med voznjo. Vse to pa se "preseli" v virtualni kokpit. Kot zanimivost se predstavitev audi kokpita v TT-ju (zopet prvi med v tej znamki, nasploh prva sta bila Range Rover HSE s se bolj okrnjenim softwarom ter Cadillac XTS ), ki pa tega "ereaktalnega" ne bo imel, kajti ze 12,3" display v stevcu je vec kot dovolj pa tudi prenizka armatura.

MMI 5.gen z "navadnim" stevcem: https://www.youtube.com/watch?v=0LN6yDBs3O8
Audi virtual kokpit: https://www.youtube.com/watch?v=Y3wYFLAmLYA
  • Vorsprung durch Technik | Progress through Technology
 
evilfury
Uporabnik
 
Prispevkov: 870
Pridružen: Pe jul 10, 2009 9:04 am

Re: 2015 Audi A4

Napisal/-a evilfury To jun 30, 2015 11:29 am

Nevem zakaj niso naredil, da se zaslon posprav v armaturo kot ima to a6 2011 letnik.
 
GE312
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 17
Pridružen: Ne jun 28, 2015 6:02 pm

Re: 2015 Audi A4

Napisal/-a GE312 To jun 30, 2015 12:09 pm

Enkranček je enako pozicioniran kot pri novih Mercedesih. Luči zadaj so pa vsak model ožje, čez dve generaciji bo samo še črta. :)
 
Uporabniški avatar
~toMmy~
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5806
Pridružen: Sr dec 07, 2005 3:19 pm
Kraj: Vinica

Re: 2015 Audi A4

Napisal/-a ~toMmy~ To jun 30, 2015 2:30 pm

Če sklepam po TT-ju, ki je po slikah tudi zgledal kot facelift in je v živo bistveno bolj prepričljiv, bi tudi A4 znal zgledat prekleto dobro, pa tudi od predhodnika ga ne bi smel bit prevelik problem ločit, hudič je v detajlih.
Slika
"Deutschen sind vielleicht nicht die Humorvollsten, aber wer will schon ein lustiges Auto?"
 
GE312
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 17
Pridružen: Ne jun 28, 2015 6:02 pm

Re: 2015 Audi A4

Napisal/-a GE312 To jun 30, 2015 3:05 pm

A ni tako da vsi dragi avti imajo najvišjo kvaliteto, tako da je kupcu prva stvar design. Če je vsaka generacija podobna kot jajce jajcu mene to nekak ne privlači. Ta avto od zunaj mi je tako sterilen, ne kaže mi neke duše in neke drznosti. Same neke ostre linije in na prvi pogled nobene spremembe od prejšnjega. Moj kolega ima Audi A4 in če pogledam tega novega, razen še bolj ostrih linij in bolj ostrih luči ne vidim nobene razlike. Pri penzionistih se bo dobro prodajal, mlajši bomo pa kaj bolj drznega izbrali. :)
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4332
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: 2015 Audi A4

Napisal/-a Firediver Sr jul 01, 2015 5:23 pm

Penzionistov pa je iz dneva v dan več, tako da se zna računica Audiju kar dobro izteči. :)
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
Uporabniški avatar
Polo78
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1935
Pridružen: Sr mar 17, 2004 1:32 am
Kraj: Cockpit

Re: 2015 Audi A4

Napisal/-a Polo78 Po jul 06, 2015 12:24 pm

GE312 je napisal/-a:A ni tako da vsi dragi avti imajo najvišjo kvaliteto, tako da je kupcu prva stvar design.


Prva stvar kupcu takega avta je imidž oz. značka na havbi, 4 krogi v tem primeru. Pa niti ni nujno, da je kvaliteta kaj boljša od tiste pri "navadnih" avtih. Sem že tudi v Audiju na lastna ušesa slišal koncert čričkov... =P
Antiznačkar po prepričanju
 
ecoblue
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 99
Pridružen: Ne avg 09, 2015 12:16 am

Re: 2015 Audi A4

Napisal/-a ecoblue To avg 18, 2015 11:35 am

Kdaj ga bo možno naročit v Sloveniji?
 
Uporabniški avatar
Renault VG
Uporabnik
 
Prispevkov: 1519
Pridružen: Če nov 11, 2010 1:21 pm

Re: 2015 Audi A4

Napisal/-a Renault VG To avg 18, 2015 3:31 pm

Glede tega, kdaj bo na voljo težko pomagam, je pa tukaj link za konfigurator v Nemčiji če se želi kdo malo poigrati. Jaz razen v osnovi plastičnega volana nimam kakšnih pritožb nad osnovno opremo, morda sem sicer še kaj spregledal.
 
Uporabniški avatar
martin_krpan
Mojster foruma
 
Prispevkov: 10988
Pridružen: Sr feb 22, 2006 8:26 pm
Kraj: Ribnica

Re: 2015 Audi A4

Napisal/-a martin_krpan Po jan 11, 2016 7:00 pm

Kobilica:
http://www.avtomobilizem.com/forum/viewtopic.php?f=7&t=88076&start=0
Vrni se na Vozila prihodnosti

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 30 gostov