Nova vozila v prodaji, konceptna vozila in vsa vozila, o katerih lahko (zaenkrat) le sanjamo...
 
Uporabniški avatar
Renault VG
Uporabnik
 
Prispevkov: 1519
Pridružen: Če nov 11, 2010 1:21 pm

Re: 2017 VW Arteon

Napisal/-a Renault VG Ne mar 19, 2017 7:57 pm

Sem videl da nima ja ampak jo pa ima več kot Passat Highline in ne verjamem, da bo VW prodajal bolj premium avto za manjši denar od ljudskega :mrgreen: No ja morda sta pa Alfa in VW ravno zamenjala poziciji ker od Alfe ne bi pričakoval, da bodo prodajali avto s halogenskimi lučmi in 16 col litkami za 30k € :mrgreen:

Sicer pa je meni tale avto precej všeč, sem ga videl v Ženevi, meni je bolj všeč kot Insignia, tudi notri pa čeprav je rahlo dolgočasen.
 
Uporabniški avatar
sašo5
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5033
Pridružen: Po sep 10, 2007 4:29 pm
Kraj: Brežice

Re: 2017 VW Arteon

Napisal/-a sašo5 Po mar 20, 2017 9:27 am

ko si glih pri VW-ju in Alfi: če dobi VW zahtevano vsoto od Škode, 1/2 plača za izpušne kazni, 1/2 pa za nakup Alfe... :lol:
 
Uporabniški avatar
Renault VG
Uporabnik
 
Prispevkov: 1519
Pridružen: Če nov 11, 2010 1:21 pm

Re: 2017 VW Arteon

Napisal/-a Renault VG Po mar 20, 2017 6:26 pm

Dvomim da bo Sergio prodajal, pomojem raje vidi da konča kot Lancia kot pa da gre v roke VWja. Pa bi bilo najbrž bolje če bi šla...
 
ojanez
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 14
Pridružen: To apr 26, 2005 7:00 pm

Re: 2017 VW Arteon

Napisal/-a ojanez Po mar 20, 2017 7:36 pm

Nisem na tekočem - kaj pa VW zahteva od Škode?
 
Uporabniški avatar
sašo5
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5033
Pridružen: Po sep 10, 2007 4:29 pm
Kraj: Brežice

Re: 2017 VW Arteon

Napisal/-a sašo5 Po mar 20, 2017 8:02 pm

škoda bi se rada "odcepila" (kot mi l.1991 :lol: ) - vendar VW hoče € ....(baje ogromno)
 
Uporabniški avatar
Renault VG
Uporabnik
 
Prispevkov: 1519
Pridružen: Če nov 11, 2010 1:21 pm

Re: 2017 VW Arteon

Napisal/-a Renault VG To mar 21, 2017 2:13 pm

Od kje pa ta novica? Ker tega pa res nisem zasledil, lahko link na PM, če je problem smetenje.
 
Uporabniški avatar
srcnik
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1588
Pridružen: Po nov 22, 2010 10:51 am

Re: 2017 VW Arteon

Napisal/-a srcnik To mar 21, 2017 11:32 pm

Tole so mal bučke, kako se bo odcepila če pa uporablja praktično vso vag tehnologijo? Poleg tega recimo edini izdelujejo famozne 1.2 tsi motorje za komplet grupo (sicer je tole že malce star podatek), njihova avtomatizirana proizvodnja so praktično reciklirane bivše vw linije...
 
Uporabniški avatar
sašo5
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5033
Pridružen: Po sep 10, 2007 4:29 pm
Kraj: Brežice

Re: 2017 VW Arteon

Napisal/-a sašo5 Sr mar 22, 2017 9:31 am

no, ni za polemizirat_bučke gor ali dol.....čas bo pokazal; oz. "zgoditi" se bo moralo kaj kmalu
- še ena "notranja" informacija: VW potihem brenza izdelavo Kodiaka in preusmerja pozornost Seatu (Ateca)....
 
Uporabniški avatar
srcnik
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1588
Pridružen: Po nov 22, 2010 10:51 am

Re: 2017 VW Arteon

Napisal/-a srcnik Sr mar 22, 2017 11:30 am

Tisto da jih po eni strani bremza je res, tudi pri octaviji so morali iti v komplet redizajn armaturne plošče, saj je bila preveč dobra napram golfu. (govorim za aktualno octavio pred fl)

Vendar to še ne pomeni, da bi lahko škoda enako plavala brez VAG koncerna. Platforme, motorji, praktično vsi moduli v vozilu...
 
Uporabniški avatar
srcnik
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1588
Pridružen: Po nov 22, 2010 10:51 am

Re: 2017 VW Arteon

Napisal/-a srcnik So apr 01, 2017 11:48 am

Na hitro vtis iz sejma:

+ V živo lepši kot na slikah
+ lepa notranjost (čeprav passatova, je v tem boljši občutek kot pri passatu).

o Tiste reže zračnika so tako tako, ko se usedeš v avto, jih ne opaziš in dejansko pašejo, če jih pa začneš specifično gledati, potem so pa tudi meni malce tak-tak)

- Cena (po nemškem konfiguratorju se začne pri slabih 50k€ - sicer polno opremljen, a vseeno)
 
Uporabniški avatar
Renault VG
Uporabnik
 
Prispevkov: 1519
Pridružen: Če nov 11, 2010 1:21 pm

Re: 2017 VW Arteon

Napisal/-a Renault VG So apr 01, 2017 12:32 pm

Sem že napisal pa bom še enkrat, piše na DE konfiguratorju da bo cena osnovnega dizla 37.350€ kar je 350 € več kot je Passat Highline 2.0 TDI po njihovem ceniku.
 
Uporabniški avatar
srcnik
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1588
Pridružen: Po nov 22, 2010 10:51 am

Re: 2017 VW Arteon

Napisal/-a srcnik So apr 01, 2017 12:48 pm

Vseeno je to visoka cena za osnovni model, pač point je v tem, da ne bo verzij za povprečne slovenske razmere, npr. osnovni model za 20k€, potem pa lahko izbiraš opremo za doplačila. Čeprav vem, da bo ta v osnovi bolj opremljen.
 
nered
Novinec
 
Prispevkov: 489
Pridružen: Ne jul 26, 2015 3:40 pm

Re: 2017 VW Arteon

Napisal/-a nered So apr 01, 2017 1:09 pm

Ah kot, da je vazna cena. Pol slovenske ekonomije je tko v plehu. Vecina ljudi pri nas kupuje avte, ki jih ne potrebujejo, z dnarjem, ki ga nimajo, da impresionirajo ljudi, ki jim je vseeno.

Jaz imam prijatelje in sorodnike, ki skupaj z partnerji zasluzijio minimalce vozijo nove BMW, Audi, MB, VW zivijo pa v misjih luknah.

Tko, da oni ne bojo postavl realne cene ce pa so ljudje pripravljeni placati toliko vec.
 
Uporabniški avatar
Tattoo-
Uporabnik
 
Prispevkov: 1318
Pridružen: Če dec 16, 2004 10:33 pm
Kraj: Circuit de la Sarthe

Re: 2017 VW Arteon

Napisal/-a Tattoo- So apr 01, 2017 1:52 pm

nered je napisal/-a:Ah kot, da je vazna cena. Pol slovenske ekonomije je tko v plehu. Vecina ljudi pri nas kupuje avte, ki jih ne potrebujejo, z dnarjem, ki ga nimajo, da impresionirajo ljudi, ki jim je vseeno.

Jaz imam prijatelje in sorodnike, ki skupaj z partnerji zasluzijio minimalce vozijo nove BMW, Audi, MB, VW zivijo pa v misjih luknah.
In s tem kakšen avto kdo vozi in od kje mu denar se najbolj ukvarjajo taki, ki jim je kao vseeno! :roll: Kaj ima tebe (ne mislim tebe osebno, ampak na splošno) za brigati koliko sosed zasluži, kje živi in s kakšnim avtom se vozi?! Vsak naj si svoje življenje organizira pač tako, kot njemu ustreza...pa če zaradi mene živi od zraka in vozi novega Bentleya!
There are only three sports: bull fighting, car racing and mountain climbing. The rest are mere games! - Ernest Hemingway
 
Uporabniški avatar
emozul
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1792
Pridružen: So jan 26, 2013 12:11 pm

Re: 2017 VW Arteon

Napisal/-a emozul So apr 01, 2017 3:31 pm

Ja, na kater račun pa živijo od zraka?
Tako, da ti ne more biti glih vseen!

Drugače, trenutno najlepši VW.
 
Uporabniški avatar
Renault VG
Uporabnik
 
Prispevkov: 1519
Pridružen: Če nov 11, 2010 1:21 pm

Re: 2017 VW Arteon

Napisal/-a Renault VG Ne apr 02, 2017 8:54 am

Tattoo- je napisal/-a:
nered je napisal/-a:Ah kot, da je vazna cena. Pol slovenske ekonomije je tko v plehu. Vecina ljudi pri nas kupuje avte, ki jih ne potrebujejo, z dnarjem, ki ga nimajo, da impresionirajo ljudi, ki jim je vseeno.

Jaz imam prijatelje in sorodnike, ki skupaj z partnerji zasluzijio minimalce vozijo nove BMW, Audi, MB, VW zivijo pa v misjih luknah.
In s tem kakšen avto kdo vozi in od kje mu denar se najbolj ukvarjajo taki, ki jim je kao vseeno! :roll: Kaj ima tebe (ne mislim tebe osebno, ampak na splošno) za brigati koliko sosed zasluži, kje živi in s kakšnim avtom se vozi?! Vsak naj si svoje življenje organizira pač tako, kot njemu ustreza...pa če zaradi mene živi od zraka in vozi novega Bentleya!

Am eno vprašanje, mogoče veš, kdaj bodo začeli prihajati Passati s takim infotainmentom kot je v Arteonu? V Ženevi so bili že vsi razstavljeni s takim zato sprašujem.
 
Uporabniški avatar
Tattoo-
Uporabnik
 
Prispevkov: 1318
Pridružen: Če dec 16, 2004 10:33 pm
Kraj: Circuit de la Sarthe

Re: 2017 VW Arteon

Napisal/-a Tattoo- Po apr 03, 2017 9:57 am

Renault VG je napisal/-a:
Tattoo- je napisal/-a:Am eno vprašanje, mogoče veš, kdaj bodo začeli prihajati Passati s takim infotainmentom kot je v Arteonu? V Ženevi so bili že vsi razstavljeni s takim zato sprašujem.
Z novim modelskim letom (22. koledarski teden) bodo tudi Passati dobili tak infotainment, kot je bil v Arteonu / Golfu.
There are only three sports: bull fighting, car racing and mountain climbing. The rest are mere games! - Ernest Hemingway
 
Uporabniški avatar
Lignage
Moderator foruma
 
Prispevkov: 3900
Pridružen: To mar 21, 2006 3:17 am

Re: 2017 VW Arteon

Napisal/-a Lignage Sr maj 31, 2017 7:44 pm

Pri Passatu jim je od zamisli do realizacije zelo dobro uspelo, pri Arteonu pa jim je malo zmanjkalo. Mnogo bolj bi mi bilo všeč, če bi bilo spredaj manj rež in če bi le-te bile ožje. Druga stvar pa, ki bi jo sam popravil, je tretje stransko okence - fino bi bilo, če bi bilo drugače oblikovano ali pa ga sploh ne bi bilo. Tako bi avto izgledal manj razpotegnjen in hkrati bi bil tudi učinek športne, dinamične oblike boljši.

https://www.netcarshow.com/volkswagen/2 ... on_r-line/
https://www.netcarshow.com/volkswagen/2018-arteon/
 
Uporabniški avatar
mrtwelvetrees
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2854
Pridružen: To apr 26, 2005 6:33 pm

Re: 2017 VW Arteon

Napisal/-a mrtwelvetrees Če jun 08, 2017 2:27 pm

Si vedel, da so semaforje Iznašli pri naftnih podjetjih za zapravljanje goriva in večanje dobičkov?
 
Uporabniški avatar
tomzzi
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2172
Pridružen: Pe mar 11, 2005 8:47 pm

Re: 2017 VW Arteon

Napisal/-a tomzzi Če jun 08, 2017 5:03 pm

Lignage je napisal/-a:Pri Passatu jim je od zamisli do realizacije zelo dobro uspelo, pri Arteonu pa jim je malo zmanjkalo. Mnogo bolj bi mi bilo všeč, če bi bilo spredaj manj rež in če bi le-te bile ožje. Druga stvar pa, ki bi jo sam popravil, je tretje stransko okence - fino bi bilo, če bi bilo drugače oblikovano ali pa ga sploh ne bi bilo. Tako bi avto izgledal manj razpotegnjen in hkrati bi bil tudi učinek športne, dinamične oblike boljši.

https://www.netcarshow.com/volkswagen/2 ... on_r-line/
https://www.netcarshow.com/volkswagen/2018-arteon/


Sem popolnoma enakega mišljenja. To je prva stvar katera me je ZELO zmotila ob prvem pogledu na avto. No moti me še vedno.
Se mi zdi, da so krepko pretiraval s tem.
Tretje stransko okence me pa ne moti.
Bolj me moti tudi notranjost. Preveč samih ravnih linij. Dokaj "hladna" notranjost. Pa "reže" čez celotno armaturo... Nevem no.
Saj razumem kam so ciljali ampak so pretiravali.
Vrni se na Vozila prihodnosti

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Google Adsense [Bot], Polo78 in 39 gostov