Nova vozila v prodaji, konceptna vozila in vsa vozila, o katerih lahko (zaenkrat) le sanjamo...
 
Uporabniški avatar
drugmirko
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2660
Pridružen: Ne apr 17, 2005 9:30 pm
Kraj: LJ

2017 Citroën C5 Aircross

Napisal/-a drugmirko Če apr 02, 2015 10:15 pm

za zdej samo teaser.... ostalo pa par dni kasneje :)

https://scontent-ams.xx.fbcdn.net/hphot ... e=55702408


vir : worldscoop.fr
živeo drugmirkooooo!!!!
 
Uporabniški avatar
Lignage
Moderator foruma
 
Prispevkov: 3900
Pridružen: To mar 21, 2006 3:17 am

Re: 2015 Citroën Aircross (koncept)

Napisal/-a Lignage Pe apr 03, 2015 12:16 pm

Še en..., mal večji, kaktus...?

Slika
(Vir: worldscoop.forumpro.fr)
 
Uporabniški avatar
Lignage
Moderator foruma
 
Prispevkov: 3900
Pridružen: To mar 21, 2006 3:17 am

Re: 2015 Citroën Aircross (koncept)

Napisal/-a Lignage So apr 04, 2015 6:08 pm

 
Uporabniški avatar
drugmirko
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2660
Pridružen: Ne apr 17, 2005 9:30 pm
Kraj: LJ

Re: 2015 Citroën Aircross (koncept)

Napisal/-a drugmirko Ne apr 05, 2015 9:12 am

ja... se mi je zdelo, da bo kej takega.... sicer sem najprej mislu, da bo tako kot Peugeotov Food truck, koncept prihajajocega dostavnika (kodna oznaka K0), pa mi je na tistem prvem teaserju razdalja med odpritno kolesa in masko vseeno zgledala prekratka in visoka hauba prevodoravna za dostavnik...
no, v glavnem... ne lajkam to, da je SUV! jih pac ne maram in v "mestnih terencih" ne vidim absolutno nobenega smisla! tudi v tistem kromastem okvirju zadnjega bocnega okna ne, ce smo ze pri tem.... in rahlo me bega obcutek, da ne samo, da se tudi na tem ne bo dalo odpret zadnjih oken apak celo to, zadnjih vrat sploh nima!! ...ker, na pragu, za kljuko prednjih vrat, ostane prekleto malo placa za njih... ampak, to je concept... na konceptih pa je mogoce vse. od dejansko samo enega para vrat, do kaksne "suicidal" izvedbe.... concept cactusa, recimo ni mel sip! zanimivo je tudi to v kaj so "transformirali" airbumpe.... v male crne "ocvirke: na odbijacu in nad pragom... kar meni pove, da bodo tudi airbumpi kmalu sli svojo pot v smeri volana s fiksno sredico, s soncem presvetljenga LCD displeja merilnikov in podobnih izvrstnih&citroenastih resitev, ki so sterile "prerano smrt"...

v glavnem... tisto, kar res lajkam je nos tega koncepta! se posebej verzijo teaserja, kjer je kromolajsna samo okrog dnevnih ledic, na spodnjem delu maske jih pa ni! mislim, da bi to resitev morali nujno&takoj nataknit na restajlan C5, se posebej, ce novega C5 se lep cas ne bo (ako sploh se kdaj pride)! nekaj podobnega je ze pred casom na wsc "naphotoshopal" ... evo:

http://i39.servimg.com/u/f39/15/31/71/94/citroy10.jpg

in, ce smo ze pri Tusmanu, se je prijazno potrudil malo "v red spravit tisti casopisni scan, tako da ze danes lahko pravilnee vidimo tisto, kar bomo videli v sredo =P :

Slika
živeo drugmirkooooo!!!!
 
Uporabniški avatar
drugmirko
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2660
Pridružen: Ne apr 17, 2005 9:30 pm
Kraj: LJ

Re: 2015 Citroën Aircross (koncept)

Napisal/-a drugmirko To apr 07, 2015 10:24 am

še tretji teaser:

Slika
živeo drugmirkooooo!!!!
 
Uporabniški avatar
Lignage
Moderator foruma
 
Prispevkov: 3900
Pridružen: To mar 21, 2006 3:17 am

Re: 2015 Citroën Aircross (koncept)

Napisal/-a Lignage To apr 07, 2015 4:50 pm

Slika
(Vir: worldscoop.forumpro.fr)
 
Uporabniški avatar
drugmirko
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2660
Pridružen: Ne apr 17, 2005 9:30 pm
Kraj: LJ

Re: 2015 Citroën Aircross (koncept)

Napisal/-a drugmirko To apr 07, 2015 5:48 pm

aha, si jo ze snel =P sem jo najprej tam nalimal, ker gre pr francozeljnih o njem "zustra debata." :mrgreen:....

drugac pa pocasi izgublja privlacnost in namesto z Evoqueom vse bolj dobiva podobnost z Dusterjem =P ampak, pustmo to do uradne kopice slik... ;)

sin e zmeraj zgleda, da zadnjih vrat vsaj na konceptu ne bo! ....ce pa slucajno bodo, pa bo -po tisti "zracniski" distanci med zadno sipo in njenim kromolajstastim okvirjem sodec- sipa na njih spet FIKSNA! =P :mrgreen:
živeo drugmirkooooo!!!!
 
Uporabniški avatar
Lignage
Moderator foruma
 
Prispevkov: 3900
Pridružen: To mar 21, 2006 3:17 am

Re: 2015 Citroën Aircross (koncept)

Napisal/-a Lignage To apr 07, 2015 7:00 pm

drugmirko je napisal/-a:aha, si jo ze snel =P sem jo najprej tam nalimal, ker gre pr francozeljnih o njem "zustra debata." :mrgreen:....


aaa, vidim zdaj, ja, ti si jo nalimal. Nisem prej opazil. :)

Ta koncept sicer ni videti tako daleč od realizacije, me pa bolj zanima kako velik bo? Bodo z njim nadomestili C3 picassa in bodo konkurirali Fiatu 500x, ali se bodo šli konkurenco Kadjaru? Vsekakor, ideja ni zanimiva kot pri Cactusu, ker zasnova izgleda tako kot pri konkurenci.
 
Uporabniški avatar
drugmirko
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2660
Pridružen: Ne apr 17, 2005 9:30 pm
Kraj: LJ

Re: 2015 Citroën Aircross (koncept)

Napisal/-a drugmirko To apr 07, 2015 8:31 pm

e, vidis.... en od francozov mi tam sveto zagotavlja (sklicujoc se na preverjene informacije :roll: ), da bo avto mel 4.58 metra dolzine... in ne morem ga prepricat, da je kej takega nemogoce, sej zadevscina zgleda tako kratka, da prakticno ni kam dat drugega para vrat, kaj sele da bi mel dolzino novega Grand Picassa =P

je pa res, da je tudi Cactus konceptno zivljenje zacel s polnimi dimenzijami C segmenta, produkcijsko pa koncal v B segment... no, ampak tisto, kar je bolj vazno je tole: sodec po petih sraufih feltne na tretjem teaserju, je tale zverca koncno narejena na EMP2 platformi....
živeo drugmirkooooo!!!!
 
Uporabniški avatar
Lignage
Moderator foruma
 
Prispevkov: 3900
Pridružen: To mar 21, 2006 3:17 am

Re: 2015 Citroën Aircross (koncept)

Napisal/-a Lignage To apr 07, 2015 9:21 pm

No, zdaj bo nekako lažje osmislit ta avto. Torej, če bo dejansko prišel na trg, ga lahko pričakujemo kot zamenjavo za model C4 Aircross. Kot sem že prej zgoraj omenil, mi deluje zasnova preveč običajna, da bi lahko to bil Citroën iz cactusove linije navkljub podobnostim z njim, ker je preprosto previsok, tako da upam, da, če že pride, ne pride kot C5 Cactus.
 
primoz75
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 36
Pridružen: Če mar 05, 2015 4:43 pm

Re: 2015 Citroën Aircross (koncept)

Napisal/-a primoz75 To apr 07, 2015 10:25 pm

drugmirko je napisal/-a:e, vidis.... en od francozov mi tam sveto zagotavlja (sklicujoc se na preverjene informacije :roll: ), da bo avto mel 4.58 metra dolzine... in ne morem ga prepricat, da je kej takega nemogoce, sej zadevscina zgleda tako kratka, da prakticno ni kam dat drugega para vrat, kaj sele da bi mel dolzino novega Grand Picassa =P

je pa res, da je tudi Cactus konceptno zivljenje zacel s polnimi dimenzijami C segmenta, produkcijsko pa koncal v B segment... no, ampak tisto, kar je bolj vazno je tole: sodec po petih sraufih feltne na tretjem teaserju, je tale zverca koncno narejena na EMP2 platformi....


Zavaja kot zajema avtomobila, avto je optično večji kot morda izgleda. Iz ene fotke se jasno vidi, da ima avto dva para vrat....
 
Uporabniški avatar
drugmirko
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2660
Pridružen: Ne apr 17, 2005 9:30 pm
Kraj: LJ

Re: 2015 Citroën Aircross (koncept)

Napisal/-a drugmirko Sr apr 08, 2015 10:07 am

evo... prva serija znosno velikih prezentacijskih fotk.... ostale so preprosto prevelike, da bi jih tlačil na forum =P

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika


in da... avto definitivno ma tudi zadnja vrata, in da, so "konceptno suicidalna" inDA, spet so naredili FIKSNE ZADNJE ŠIPE :mrgreen: :mrgreen: =P
vir:autoweek.nl
živeo drugmirkooooo!!!!
 
Uporabniški avatar
drugmirko
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2660
Pridružen: Ne apr 17, 2005 9:30 pm
Kraj: LJ

Re: 2015 Citroën Aircross (koncept)

Napisal/-a drugmirko Sr apr 08, 2015 10:15 am

primoz75 je napisal/-a: Zavaja kot zajema avtomobila, avto je optično večji kot morda izgleda. Iz ene fotke se jasno vidi, da ima avto dva para vrat....


seveda, zato sem v enem od zgornjih postov tudi navedel več "možnosti".... šlo je pa predvsem za to, da je na tistem bočnem airbumpu, če si ga razdelil na 2/3 za sprednja vrata in 1/3 za zadnja vrata, tista "zadnja" 1/3 zgledala prekleto "kratka" za kej uporabnega....in ko se bodo po netu pojavle tudi ostale prezentacijske fotke v znosni resoluciji, bo lepo videt, da je odprtina za sprednjimi zici, namenjena vstopanju v drugo vrsto, res prekleto ozka.... ;)

drugač pa avto jako lajkam! in to kljub vsej "okrašenosti" in dejstvu, da je SUV! :mrgreen:
edino kar me res malo moti je trenutna "pre-konceptualnost" zicev in dejstvo, da je armatura spet visoka do vrh volana :evil:.... ostalo mi je ravno prav citroenovsko "ma baš me briga"! =P
živeo drugmirkooooo!!!!
 
Uporabniški avatar
drugmirko
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2660
Pridružen: Ne apr 17, 2005 9:30 pm
Kraj: LJ

Re: 2015 Citroën Aircross (koncept)

Napisal/-a drugmirko Sr apr 08, 2015 11:01 am

evo...:

Slika

Slika

Slika

Slika

in še cela kopica slik od totalov, do najmanjših detajlov in postopka razvoja koncepta:

http://www.autocar.co.uk/car-news/motor ... t-revealed
živeo drugmirkooooo!!!!
 
Uporabniški avatar
Lignage
Moderator foruma
 
Prispevkov: 3900
Pridružen: To mar 21, 2006 3:17 am

Re: 2015 Citroën Aircross (koncept)

Napisal/-a Lignage Sr apr 08, 2015 1:51 pm

Kako lep interijer... :-o

S čim manj spremembami bi ga morali realizirati v serijskega, vključno z vsemi materiali in barvami v notranjosti in z obliko sedežev in detajli kot so npr. držala za roke... 8)
 
Sriple Tix
Novinec
 
Prispevkov: 267
Pridružen: Pe feb 10, 2006 2:16 pm

Re: 2015 Citroën Aircross (koncept)

Napisal/-a Sriple Tix Sr apr 08, 2015 4:28 pm

Bolj kot gledam te slike, manj mi je jasno, kako zlezeš na zadnje sedeže, brez da bi odpiral sprednja vrata.
 
Uporabniški avatar
Lignage
Moderator foruma
 
Prispevkov: 3900
Pridružen: To mar 21, 2006 3:17 am

Re: 2015 Citroën Aircross (koncept)

Napisal/-a Lignage Sr apr 08, 2015 11:32 pm

Sriple Tix je napisal/-a:Bolj kot gledam te slike, manj mi je jasno, kako zlezeš na zadnje sedeže, brez da bi odpiral sprednja vrata.


To tukaj sploh ni vprašanje, zaradi tega, ker moraš odpret sprednja vrata, če hočeš tudi zadnja. Ne vem pa kako bi tisto majhno prostornino za vstopanje na zadnje sedeže rešili pri transformaciji v serijski avto. Uglavnem, pri konceptnih avtih so vedno zelo izvirni s temi vrati in oblikami kljuk. Ko pa pridejo stvari serijsko na plan se pa oprijemajo klasike. Brez B stebrička, bi mogoče še šlo, z njim pa nemogoče. Prostora za vstop je res premalo...

Slika
(Vir: largus.fr)
 
Uporabniški avatar
~toMmy~
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5806
Pridružen: Sr dec 07, 2005 3:19 pm
Kraj: Vinica

Re: 2015 Citroën Aircross (koncept)

Napisal/-a ~toMmy~ Če apr 09, 2015 7:04 am

Po moje že z normalno velikostjo koles pridobijo dovolj prostora za vstop, razen če mislite, da bo tudi serijski imel cca. 162892 col :)
Slika
"Deutschen sind vielleicht nicht die Humorvollsten, aber wer will schon ein lustiges Auto?"
 
Uporabniški avatar
drugmirko
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2660
Pridružen: Ne apr 17, 2005 9:30 pm
Kraj: LJ

Re: 2015 Citroën Aircross (koncept)

Napisal/-a drugmirko Če apr 09, 2015 9:08 am

Lignage je napisal/-a:
Sriple Tix je napisal/-a:Bolj kot gledam te slike, manj mi je jasno, kako zlezeš na zadnje sedeže, brez da bi odpiral sprednja vrata.

Ne vem pa kako bi tisto majhno prostornino za vstopanje na zadnje sedeže rešili pri transformaciji v serijski avto. Uglavnem, pri konceptnih avtih so vedno zelo izvirni s temi vrati in oblikami kljuk. Ko pa pridejo stvari serijsko na plan se pa oprijemajo klasike. Brez B stebrička, bi mogoče še šlo, z njim pa nemogoče. Prostora za vstop je res premalo...


e, ja... kako bodo to nardili.... enostavno, podrli bodo karoserijska razmerja =P ! je pa res, da je Citroen zadnji, ki to naredi... ;)

pri tej stvari je treba najprej pomislit na sledeče... ali je tip ki sedi v njem palček, al je pa ta avto gromozanski! in glede na njegove mere, je trenutno pravilna opcija B ... avto nima samo gromozanskih (22 colskih) gum ampak ma tudi primerne dimenzije: 4.58 metra dolžine 2.10 metra širine IN 1.8 metra višine! torej, odprtina za zadnjimi zici niti ni tako majhna... sam zgleda majhna! poleg tega ma vseskupej ZELO RWD razmerja, serijski avto bo pa FWD...
zato bo serijski primerek najvrjetneje mel krajšo haubo, posledično daljšo kabino, feltne ziher ne bodo večje od 19 col, predvsem pa zici ne bodo debeli 40+ cm.... in vse to bo dalo dovolj placa za B stebriček in za normalna zadnja vrata, kljub dejstvu, da bodo dimenzije serijskega modela manjše... še posebej, ker se bo še najmanj spremenila dolžina. če se bo sploh... ;)
živeo drugmirkooooo!!!!
 
Sriple Tix
Novinec
 
Prispevkov: 267
Pridružen: Pe feb 10, 2006 2:16 pm

Re: 2015 Citroën Aircross (koncept)

Napisal/-a Sriple Tix Pe apr 10, 2015 8:51 am

Lignage je napisal/-a:To tukaj sploh ni vprašanje, zaradi tega, ker moraš odpret sprednja vrata, če hočeš tudi zadnja.

Napisal sem malce sarkastično, toda ravno to mi je porajalo vprašanje. Mar moraš vselej odpreti prednja vrata, če želiš tudi zadnja? Vem, da je zadeva (zaenkrat) konceptna, vendar vseeno :) .
Vrni se na Vozila prihodnosti

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 39 gostov