Nova vozila v prodaji, konceptna vozila in vsa vozila, o katerih lahko (zaenkrat) le sanjamo...
 
Uporabniški avatar
mello
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 15
Pridružen: To feb 28, 2017 1:36 pm

Re: 2017 Hyundai i30

Napisal/-a mello To feb 28, 2017 11:30 pm

drugmirko je napisal/-a:meh... meni zgleda pa tako generično (in staro), kot predfacliftani Pug 508... :?

Slika

Slika


Ma isti je hahaha :mrgreen:
 
avtofan
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 41
Pridružen: Po dec 26, 2016 5:54 pm

Re: 2017 Hyundai i30

Napisal/-a avtofan Sr mar 01, 2017 7:33 am

Dobra kopija peugeota so res struckoti ti korejci za kopiranje.
 
Uporabniški avatar
ban
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3582
Pridružen: Po nov 15, 2004 10:37 am

Re: 2017 Hyundai i30

Napisal/-a ban Sr mar 01, 2017 7:39 am

To bo prodajna veleuspešnica pri nas. :lol:
 
Uporabniški avatar
tomzzi
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2174
Pridružen: Pe mar 11, 2005 8:47 pm

Re: 2017 Hyundai i30

Napisal/-a tomzzi Sr mar 01, 2017 9:07 am

A rezervoar za gorivo je pri vseh novejših avtomobilih manjši?
Astra 48, novi I30 50l...
Drugače pa ni ravno grd... Le dnevne ledice so mi brezvezne. In pa notranjost ni ravno najlepša.
Ni pa zdaj da bi bil grd avto.
Škoda edin, da je močnejši bencinar tistih par kilovatov čez 100.
 
Uporabniški avatar
Renault VG
Uporabnik
 
Prispevkov: 1519
Pridružen: Če nov 11, 2010 1:21 pm

Re: 2017 Hyundai i30

Napisal/-a Renault VG Sr mar 01, 2017 9:22 am

Pri večini avtomobilov je manjši tank ja. Sicer pa cene s popusti niso obupne samo Golf ni občutno dražji, Astra in Megane sta pa cenejša( pa najbrž še kakšen EU konkurent). Razen če se da izpogajat dodatne popuste, nevem kako je to pri korejcih.
 
Uporabniški avatar
grizli
Novinec
 
Prispevkov: 337
Pridružen: So dec 26, 2009 1:47 pm

Re: 2017 Hyundai i30

Napisal/-a grizli Sr mar 01, 2017 1:35 pm

Meni se pa cene zdijo sorazmerno visoke. Je med dražjimi v svojem razredu, tudi v primerjavi z direktno evropsko konkurenco. Dvomim, da bo tole kakšen bestseller.
 
Gosic
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2045
Pridružen: To jan 27, 2009 9:35 pm

Re: 2017 Hyundai i30

Napisal/-a Gosic Sr mar 01, 2017 1:35 pm

ban je napisal/-a:To bo prodajna veleuspešnica pri nas. :lol:


Mogoče če bi se malo poigrali z izpusti (kar kupce glede na njihovo pamet in splošno razgledanost ne moti) bi verjetno bili uspešnejši.

Meni se zdi tudi predrag, saj nudi za 22.000€ praktično vso opremo, ki jo ponudi Seat Leon za nekaj tisočakov več, tudi njegov bratranec Golf. Pač to je korejski avtomobil, ki bi moral vso to opremo ponuditi za 13.999€ in pika. Pri nas v Sloveniji se kupuje kakovostne avtomobile, tipa Fabia in pa število krogcev, čeprav tudi rabljene. Spisek opreme pri tem vozilu praktično ni pomemben, saj je splošno znano, da v povprečju Slovenci preberejo knjigo na eno leto, kar nas uvršča v sam vrh v EU (da ne bo kdo mislil da si izmišljujem > http://www.hy.si/bralna-kultura-v-slove ... -slovenci/). Zunanjost tudi ni lepa, čeprav Peugeot 308 pa je. Da še pokomentiram notranjost. Ja tudi notranjost mi ni všeč. Imam raje gumbe. Aja, saj ta avto ima gumbe. No pač ni mi všeč.
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4340
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: 2017 Hyundai i30

Napisal/-a Firediver Sr mar 01, 2017 2:14 pm

Zanimivo pri teh splošnih odzivih se mi zdi to, da se med drugim Hyundai-ju očita, da je premalo oblikovno drzen, obenem pa večina folka hvali-in-navali na Golfa, ki je že desetletja sinonim oblikovne zadržanosti. Imamo tu novo definicijo hinavščine?
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
Uporabniški avatar
emozul
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1793
Pridružen: So jan 26, 2013 12:11 pm

Re: 2017 Hyundai i30

Napisal/-a emozul Sr mar 01, 2017 2:27 pm

Gosic je napisal/-a:Mogoče če bi se malo poigrali z izpusti (kar kupce glede na njihovo pamet in splošno razgledanost ne moti) bi verjetno bili uspešnejši.

Meni se zdi tudi predrag, saj nudi za 22.000€ praktično vso opremo, ki jo ponudi Seat Leon za nekaj tisočakov več, tudi njegov bratranec Golf. Pač to je korejski avtomobil, ki bi moral vso to opremo ponuditi za 13.999€ in pika. Pri nas v Sloveniji se kupuje kakovostne avtomobile, tipa Fabia in pa število krogcev, čeprav tudi rabljene. Spisek opreme pri tem vozilu praktično ni pomemben, saj je splošno znano, da v povprečju Slovenci preberejo knjigo na eno leto, kar nas uvršča v sam vrh v EU (da ne bo kdo mislil da si izmišljujem > http://www.hy.si/bralna-kultura-v-slove ... -slovenci/). Zunanjost tudi ni lepa, čeprav Peugeot 308 pa je. Da še pokomentiram notranjost. Ja tudi notranjost mi ni všeč. Imam raje gumbe. Aja, saj ta avto ima gumbe. No pač ni mi všeč.


Sam, normalnega odgovora, pa od tebe ni za pričakovat, verjetno si skoz malo zakajen.
 
Uporabniški avatar
yashica
Moderator foruma
 
Prispevkov: 2362
Pridružen: Pe mar 23, 2012 1:45 pm

Re: 2017 Hyundai i30

Napisal/-a yashica Sr mar 01, 2017 3:28 pm

avtofan je napisal/-a:Dobra kopija peugeota so res struckoti ti korejci za kopiranje.


Ti so nastanjeni v nemškem Rüsselsheimu in vodi jih Korejec, s tipičnim korejskim imenom Peter Schreyer.
1992 Fiat Uno 60 SX
1988 Peugeot 205 1.1 GR - Starodobnik
1991 Citroen ZX 1,6i Aura
 
Uporabniški avatar
ban
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3582
Pridružen: Po nov 15, 2004 10:37 am

Re: 2017 Hyundai i30

Napisal/-a ban Sr mar 01, 2017 3:35 pm

Tudi ravzpiti Srečko Prijatelj je bil v originalu rojen kot Ismail Mainardi, tako da ime ne pove ničesar o narodnosti :lol:
 
Uporabniški avatar
tomzzi
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2174
Pridružen: Pe mar 11, 2005 8:47 pm

Re: 2017 Hyundai i30

Napisal/-a tomzzi Sr mar 01, 2017 3:58 pm

Gosic je napisal/-a:
ban je napisal/-a:To bo prodajna veleuspešnica pri nas. :lol:


Mogoče če bi se malo poigrali z izpusti (kar kupce glede na njihovo pamet in splošno razgledanost ne moti) bi verjetno bili uspešnejši.

Meni se zdi tudi predrag, saj nudi za 22.000€ praktično vso opremo, ki jo ponudi Seat Leon za nekaj tisočakov več, tudi njegov bratranec Golf. Pač to je korejski avtomobil, ki bi moral vso to opremo ponuditi za 13.999€ in pika. Pri nas v Sloveniji se kupuje kakovostne avtomobile, tipa Fabia in pa število krogcev, čeprav tudi rabljene. Spisek opreme pri tem vozilu praktično ni pomemben, saj je splošno znano, da v povprečju Slovenci preberejo knjigo na eno leto, kar nas uvršča v sam vrh v EU (da ne bo kdo mislil da si izmišljujem > http://www.hy.si/bralna-kultura-v-slove ... -slovenci/). Zunanjost tudi ni lepa, čeprav Peugeot 308 pa je. Da še pokomentiram notranjost. Ja tudi notranjost mi ni všeč. Imam raje gumbe. Aja, saj ta avto ima gumbe. No pač ni mi všeč.


A zato, ker je korejc mora biti pa poceni? A je kaj slabši od evropske konkurence? Po moje ne. Verjetno še zanesljivejši od marsikaterega "evropejca".
Aja Hyundai je. To mora biti potem avtomatsko vsaj 8000€ cenejši od evropskih saj več ni vreden... :roll:

So pa res optimistični glede cenika....
Malenkost je predrag ampak... Golf je res cenejši highline z 150 dizlom.
Lahko bi bil cenovno v rangu Astre, Megana...

Jaz sem dobil Astro dizla (1.6 136KM) Innovation + za 2500€ dodatne opreme (dodatno zatemnjene šipe, matrični led, kovinska barva, akustično vetrobransko steklo, 17" lita...) za krepko manj kot je I30 v ceniku s popustom.
 
Gosic
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2045
Pridružen: To jan 27, 2009 9:35 pm

Re: 2017 Hyundai i30

Napisal/-a Gosic Sr mar 01, 2017 8:49 pm

emozul je napisal/-a:
Gosic je napisal/-a:Mogoče če bi se malo poigrali z izpusti (kar kupce glede na njihovo pamet in splošno razgledanost ne moti) bi verjetno bili uspešnejši.

Meni se zdi tudi predrag, saj nudi za 22.000€ praktično vso opremo, ki jo ponudi Seat Leon za nekaj tisočakov več, tudi njegov bratranec Golf. Pač to je korejski avtomobil, ki bi moral vso to opremo ponuditi za 13.999€ in pika. Pri nas v Sloveniji se kupuje kakovostne avtomobile, tipa Fabia in pa število krogcev, čeprav tudi rabljene. Spisek opreme pri tem vozilu praktično ni pomemben, saj je splošno znano, da v povprečju Slovenci preberejo knjigo na eno leto, kar nas uvršča v sam vrh v EU (da ne bo kdo mislil da si izmišljujem > http://www.hy.si/bralna-kultura-v-slove ... -slovenci/). Zunanjost tudi ni lepa, čeprav Peugeot 308 pa je. Da še pokomentiram notranjost. Ja tudi notranjost mi ni všeč. Imam raje gumbe. Aja, saj ta avto ima gumbe. No pač ni mi všeč.


Sam, normalnega odgovora, pa od tebe ni za pričakovat, verjetno si skoz malo zakajen.


Pravilno! Od izpustov. Sicer pa hvala za lepe besede. Kultura, ki se odraža na cesti.
 
avtofan
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 41
Pridružen: Po dec 26, 2016 5:54 pm

Re: 2017 Hyundai i30

Napisal/-a avtofan Če mar 02, 2017 12:49 am

yashica je napisal/-a:
avtofan je napisal/-a:Dobra kopija peugeota so res struckoti ti korejci za kopiranje.


Ti so nastanjeni v nemškem Rüsselsheimu in vodi jih Korejec, s tipičnim korejskim imenom Peter Schreyer.

Peter schreyer mislim da oblikuje kie ne hyundaie.Ce je pa zarisal tega novega i30 potem je pa povsem brez idej in zna samo kopirati.
 
meganer
Uporabnik
 
Prispevkov: 1162
Pridružen: So nov 03, 2012 8:25 pm

Re: 2017 Hyundai i30

Napisal/-a meganer Če mar 02, 2017 7:51 am

Vsi bi meli max. Opremo pa na najmočnejši motor ko pa vidimo-vidite pa ..... sam sem tud mal cilal na ta avto ampak po ceniku .... ne. Koliko se jih pa proda v Slo. Golfa 150 hiline?? Pomoje par procentov pa še tisti grejo ven po službene, promocijske, itd. Tukaj bo pa isto. Povprečen voznik bo vzel al osnovnega bencinarja ali pa dizla z mogoče litki (zaradi sosedov) če jih ni v osnovni opremi.

Je pa sedaj tudi novi tipo alternativa Golfou (vem da je golf sigurno vreden tistih nevem na oko 5 jurjev več-ko pride ven 8 ker 7 ima že kar konkretne popuste :lol: :lol: ) in kao nemoreta bit v istem rangu. Potem naj vzamejo raj Volva, MBa, serija 1, so še bolj premium.
 
Uporabniški avatar
emozul
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1793
Pridružen: So jan 26, 2013 12:11 pm

Re: 2017 Hyundai i30

Napisal/-a emozul Če mar 02, 2017 8:03 am

Pa kaj ga eni bluzite, da bi mogel biti po ceniku na ravni astre, megana,..., zakaj že?
Sigurno je bolj zanesljiv kot astra, megan, to pa pri nekaterih veliko pomen. Res je malo dražji, vendar nič kaj dražji kot "najboljši" golf.
 
Uporabniški avatar
sašo5
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5033
Pridružen: Po sep 10, 2007 4:29 pm
Kraj: Brežice

Re: 2017 Hyundai i30

Napisal/-a sašo5 Če mar 02, 2017 8:09 am

tomzzi je napisal/-a:A zato, ker je korejc mora biti pa poceni? A je kaj slabši od evropske konkurence? Po moje ne. Verjetno še zanesljivejši od marsikaterega "evropejca".
Aja Hyundai je. To mora biti potem avtomatsko vsaj 8000€ cenejši od evropskih saj več ni vreden... :roll:

tako nažalost je....prodajne številke kažejo v tej smeri...
- prodajna uspešnica je bil Pony, nato še Lantra in tukaj se zgodba zaključi.....
 
Uporabniški avatar
For
Uporabnik
 
Prispevkov: 1458
Pridružen: Po sep 13, 2004 10:31 pm

Re: 2017 Hyundai i30

Napisal/-a For Če mar 02, 2017 11:45 am

Čeprav imam dobro mnenje o Hyundaiu tudi mislim da se zadnje čase kar preveč cene.
Še vedno zaostajajo za evropskimi proizvajci in nimajo pri dizajnu tisto nekaj kar te pritegne.
Zaenkrat je meni edino i40 tisti ki je lepo oblikovan. Notranjost pa še vedno nekaj kar bi požrl v primeru neke normalne cene.
 
Uporabniški avatar
mello
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 15
Pridružen: To feb 28, 2017 1:36 pm

Re: 2017 Hyundai i30

Napisal/-a mello Če mar 02, 2017 2:59 pm

emozul je napisal/-a:Pa kaj ga eni bluzite, da bi mogel biti po ceniku na ravni astre, megana,..., zakaj že?
Sigurno je bolj zanesljiv kot astra, megan, to pa pri nekaterih veliko pomen. Res je malo dražji, vendar nič kaj dražji kot "najboljši" golf.



+1 ;) Sicer pa če goborimo o "najbolšem" golfu, cena komot preseže 40k ;) Sploh pri mk7 R (s katerim pa se seveda ta hyundai ne more kosat, zato ju med sabo tudi cenovno nimamo kaj primerjati :) )
 
Uporabniški avatar
Renault VG
Uporabnik
 
Prispevkov: 1519
Pridružen: Če nov 11, 2010 1:21 pm

Re: 2017 Hyundai i30

Napisal/-a Renault VG Če mar 02, 2017 6:31 pm

emozul je napisal/-a:Pa kaj ga eni bluzite, da bi mogel biti po ceniku na ravni astre, megana,..., zakaj že?
Sigurno je bolj zanesljiv kot astra, megan, to pa pri nekaterih veliko pomen. Res je malo dražji, vendar nič kaj dražji kot "najboljši" golf.

Zakaj že sigurno? Avto je nov, motorji so novi, ne moreš biti prepričan. Sicer pa sem se včeraj malo s konfiguaratorji Golfa. Megana in Astre igral. Dizel 130 v Astri in Meganu s primerljivo opremo( Megane ima malo boljšo), Astra cenejša za 1800 €, Megane 1400 €, Golf pa s 150 dizlom, 1500€ dražji recimo da primerljivo opremo, se mi zdi da ima Golf več le radarski tempomat od pomembnejših stvari. Vse brez popusta. Kdor želi naj kar, jaz imam še nekaj avtomobilov, ki bi jih vzel pred Hyundaiom, sploh glede na ceno.
Vrni se na Vozila prihodnosti

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 16 gostov