Nova vozila v prodaji, konceptna vozila in vsa vozila, o katerih lahko (zaenkrat) le sanjamo...
 
Uporabniški avatar
drugmirko
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2660
Pridružen: Ne apr 17, 2005 9:30 pm
Kraj: LJ

Re: 2016 Citroën C3 III.

Napisal/-a drugmirko Sr okt 19, 2016 2:11 pm

Lignage je napisal/-a:Tale? :)

Slika


jep... točno ta! detajli minorno und minimalno drugačni, vendar -vsaj meni- razlika drastična! :?

Lignage je napisal/-a:Mi je pa koncept z odrezanimi okroglimi lučmi tudi kar precej všeč... :)

meni sam luči, ker so take, kot an unem opaljenem Cactus konceptu iz 2007. drugač mi je pa, gledano z ostalih kotov, ta predlog slabši od na koncu izbranega... je blo en kup slik in en video vseh treh verzij, sam so žal nekam poniknle...
živeo drugmirkooooo!!!!
 
Uporabniški avatar
Renault VG
Uporabnik
 
Prispevkov: 1519
Pridružen: Če nov 11, 2010 1:21 pm

Re: 2016 Citroën C3 III.

Napisal/-a Renault VG Pe dec 09, 2016 1:19 pm

Prvega sem danes videl v LJ, bel s temi rdečimi dodatki. Izgleda svetovno :D
 
Uporabniški avatar
drugmirko
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2660
Pridružen: Ne apr 17, 2005 9:30 pm
Kraj: LJ

Re: 2016 Citroën C3 III.

Napisal/-a drugmirko Ne dec 11, 2016 12:16 pm

avtomanija je prijazno objavila cenik novega C3:

http://www.avtomanija.com/fotoz/novosti ... /cenik.pdf


na prvi pogled skorajda pohvalno ugodno... vendar, ko začneš dodajat "malenkosti" z liste dodatne opreme kot so kovinska barva, digitalni radio, navigacija, prostoročni vstop in zagon, notranjost v sivi, rdeči ali oranž "Colorado" barvi, rikverc kamera, avtomatska klima in podobne, današnji dan relativno normalne stvari višjih in najvišjih opremskih paketov, cena zelo hitro "zdrči" v višave... :(
živeo drugmirkooooo!!!!
 
Uporabniški avatar
Lignage
Moderator foruma
 
Prispevkov: 3902
Pridružen: To mar 21, 2006 3:17 am

Re: 2016 Citroën C3 III.

Napisal/-a Lignage Ne dec 11, 2016 6:44 pm

@drugmirko: Si mogoče kje na kakšnem forumu zasledil fotografije čisto osnovnega C3 s tistimi vrtljivimi stikali ventilacije?
Rad bi videl še kakšno fotografijo več kot le tisto iz konfiguratorja. Če si jih kje videl, bi te prosil, če jih deliš še tukaj gor. Hvala.

Avto je simpatičen in se jim je že zdelo, da smejo to njegovo lastnost nekoliko višje ovrednotiti, ker računajo na to, da bo mnogim kupcem preprosto všeč in bodo zanjo tudi plačali. Za vse ostale pa bo na voljo nova Fiesta... :lol:
 
maniaxxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 7338
Pridružen: To avg 15, 2006 7:36 pm
Kraj: Celje

Re: 2016 Citroën C3 III.

Napisal/-a maniaxxx Ne dec 11, 2016 7:22 pm

Ki se bo vsaj vozila kot se spodobi :mrgreen:
Podpis je besedilo, ki se samodejno doda na koncu vsake vaše objave. Dolžina besedila je omejena na 355 znakov.
 
Uporabniški avatar
drugmirko
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2660
Pridružen: Ne apr 17, 2005 9:30 pm
Kraj: LJ

Re: 2016 Citroën C3 III.

Napisal/-a drugmirko Ne dec 11, 2016 8:39 pm

Lignage je napisal/-a:@drugmirko: Si mogoče kje na kakšnem forumu zasledil fotografije čisto osnovnega C3 s tistimi vrtljivimi stikali ventilacije?
Rad bi videl še kakšno fotografijo več kot le tisto iz konfiguratorja. Če si jih kje videl, bi te prosil, če jih deliš še tukaj gor. Hvala.


huh... te so pa redkejše kot slike kačjih nog :mrgreen: ... ampak se je vseeno našla kakšna. bolj "šugava", pa vseeno:

armatura in plešasta centralna konzola:
Slika

plastik fantastik pred voznikom:
Slika

nič dnevnih ledic:
Slika

nič meglenk, evnofarbna zunanjst in z brez airbumpov:
Slika

torej, očigledno veliko bolj ubogo ampak niti ne spet tako strašno... ampak, naj me bes plenta, če tudi v najopremljenejšei verzji ne bi raje mel teh knofov za ventilacijo (da o komandah klime iz C3/DS3 niti ne govorim), kot pa tisto "serijsko vgrajeno LUKNO" iz višjih opremskih paketov!

maniaxxx je napisal/-a:Ki se bo vsaj vozila kot se spodobi :mrgreen:

he... kot lahko prebereš stran nazaj in, če je vrjet EVO magazinu in ostalim, se pelje čist zadost spodobno! spomnem se tudi enega (mislim, da nizozemskega) videa, kjer je voditelj na prezentacijski vožnji po španskem podeželju konstantno opozarjal na majhno nagibanje v ovinkih, kljub (baje) izjemnemu udobju... če vprašaš mene, je to veliko večja zmaga od tega, da lahko kak drugi avto s polnim gasom zvozi vrhniške al pa šembijske "serpentine" "0.75 sekunde" hitreje, a me zarad tega neudobno "tepe" na vsaki cestni lukni in neravnini, ko grem v mčkator ali špar po kruh in liter mleka... ;) =P
živeo drugmirkooooo!!!!
 
Uporabniški avatar
tomzzi
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2174
Pridružen: Pe mar 11, 2005 8:47 pm

Re: 2016 Citroën C3 III.

Napisal/-a tomzzi To dec 13, 2016 4:20 pm

Meni pa tej novi Citroeni sploh niso všeč.
Od Cactusa naprej. Če mi je bil Cactus na predstavitvenih fotkah še nekako "zanimiv" mi sedaj v živo izgleda bolj bogo vse skupaj.
Tudi novi C3 mi ni lep. Sploh notranjost ne. Sam pravokotnik. Še dobro, da še volan ni pravokoten/kvadraten... =P
 
Uporabniški avatar
mito155
Uporabnik
 
Prispevkov: 1099
Pridružen: So jan 17, 2004 12:15 pm
Kraj: ljubljana

Re: 2016 Citroën C3 III.

Napisal/-a mito155 Če jan 26, 2017 7:17 pm

ročne klime praktično ni.. mislim da so vsi avtomobili za slovenijo naročeni z avtomatsko klimo kot del obvezne dodatne opreme.
 
maniaxxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 7338
Pridružen: To avg 15, 2006 7:36 pm
Kraj: Celje

Re: 2016 Citroën C3 III.

Napisal/-a maniaxxx Če jan 26, 2017 7:28 pm

Vedno več jih videvam ( za zdaj na šleperjih ) in mi je res fajni, tako osvežujoče deluje proti enmu dolgočasnem polotu naprimer
Podpis je besedilo, ki se samodejno doda na koncu vsake vaše objave. Dolžina besedila je omejena na 355 znakov.
 
Uporabniški avatar
Cefizelj
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1635
Pridružen: To dec 22, 2009 5:35 pm

Re: 2016 Citroën C3 III.

Napisal/-a Cefizelj Če jan 26, 2017 8:01 pm

Moja mati ga že imajo. Bel z črnimi airbumpi, feel paket, edin še kšne lepe feltnce mu manjkajo pa bo super. 11 jurčkov za kr dost avta. Kar mi je všeč da se dost visoko sedi, prostora več kot dovolj, sploh za ta razred.
 
Uporabniški avatar
drugmirko
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2660
Pridružen: Ne apr 17, 2005 9:30 pm
Kraj: LJ

Re: 2016 Citroën C3 III.

Napisal/-a drugmirko Pe jan 27, 2017 10:52 am

Cefizelj, a ma tudi črno streho inu špegeljne? se mi zdi, da tak, poleg črnega z rdečo + stekleno streho, zgleda daleč najboljše! vse ostalo je za moj okus lahko hitro ali preveč pusto, če je v eni barvi in brez bumpov, ali pa preveč "šargopirgasto" =P

kako se pa pelje, če si že vozu seveda?
živeo drugmirkooooo!!!!
 
Uporabniški avatar
Cefizelj
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1635
Pridružen: To dec 22, 2009 5:35 pm

Re: 2016 Citroën C3 III.

Napisal/-a Cefizelj So jan 28, 2017 11:40 am

Peljal sem ga 1 kilometer tako da težko rečem zaenkrat. Prvi vtis je mehkoba.

Črne špegeljne ma, strehe še ne, pravi da bo dodajala ko se bo naveličala tele konfiguracije. :) Zanimivo se mi zdi samo da konfigurator v paketu z ročno klimo obljublja tudi lita platišča medtem ko jih noben od teh na zalogi nima. Se pa strinjam da preveč šare hitro rata kič :)

Več pa ko se odpeljem malo več kilometrov...
 
Uporabniški avatar
drugmirko
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2660
Pridružen: Ne apr 17, 2005 9:30 pm
Kraj: LJ

Re: 2016 Citroën C3 III.

Napisal/-a drugmirko Po jan 30, 2017 9:15 pm

e, danes na kratko vozu novega C3.... 81-konjsko prdalico :) . žal ne preveč, ker so mi dali enega čist brez bencina :mrgreen: . je bordkomp pravu, da ma še za 60km, sam so cist vse možne lampe in displeji opozarjali na "Fuel level too low", pa nisem htel reskirat 8)
v glavnem, mešeni občutki... tista atmosferska ropotavza pod pokrovom mi je delovala rahlo anemično... al je pa avto preprosto malo pretežeek. tudi touch screen mi je deloval počasnejši kot v P308 in Picassu, je pa res, da je blo mrzlo ko hudič :mrgreen: . drugače pa sem bil kar prijetno presenečen nad zvočno izolacijo in splošnim občutkom čvrstoti in kompaknosti karoserije. ambient v kabini je zelo prijeten, čeprav mu vseeno zamerim vsesplošno trdoplastičnost... bi z mehkejšimi materiali na vrhu armature in zgornjem koncu vratnih oblog deloval veliko bolje!
veseli me tudi, da so malo poravli vodila ročice menjalnika, ki ne opleta več tako drastično kot v mojem C2, čeprav je 5 stopenjki menjalnijk še zmerej isto "poosebljeno g*vno"! sedeži so udobni, jim pa ne bi škodlo malo več bočne opore na sedalu... sploh je cel avto zelo udoben! bi pa vzmetenje vseeno lahko naredili malček bolj čvrsto, saj to ne bi bistveno vplivalo na splošno udobje, bi pa po moje dokaj zmanjšalo bočno nagibanje v ovinkih in ugodno vplivalo na vozne lastnosti! sej ne, da se pelje slabo... v bistvu se za to kako je udoben, pelje presentljivo dobro... pa vseeno! tudi volanski mehanizem je prijetno "obtežen" in ne daje občutka premočne "servoasistence". nič ne bi mel proti tudi, če bi -sicer zelo lepa- armatura bila par centimetrov nižja... pa tudi tisti LCD "televizor" bi za moj okus lahko bil postavljen malo višje...

kakorkoli obrneš, avto je zanimiv in bi, z malo več truda (še posebej pa z novo paltformo, ki jo pacajo že dlje časa) in spodobnim 6 stopenjkim manualcem bil kar pri vrhu B segmenta... tako pa ni! mislim... niti približno ni slab, mu bo pa v naslednjih par letih, ko tudi konkurenca dobi nove, modernejše naslednike, "življenje" veliko težje... :?
živeo drugmirkooooo!!!!
 
Uporabniški avatar
Lignage
Moderator foruma
 
Prispevkov: 3902
Pridružen: To mar 21, 2006 3:17 am

Re: 2016 Citroën C3 III.

Napisal/-a Lignage Če feb 02, 2017 12:42 am

Se mi zdi le toliko zanimivejši od kompletno vse konkurence, da verjamem in hkrati upam, da mu sapa ne bo prehitro pošla, ...niti pri kakšnih novincih ne. :)

Včasih so Italijani še delali zanimive avtomobile, ampak zdaj so globoko v spancu. Novega Punta ni. Ypsilon je cenen in nevaren. Z Mitom nimajo ambicij...
 
Uporabniški avatar
Lignage
Moderator foruma
 
Prispevkov: 3902
Pridružen: To mar 21, 2006 3:17 am

Re: 2016 Citroën C3 III.

Napisal/-a Lignage To feb 11, 2020 2:11 pm

Prenova za C3!

Slika
Slika
Slika
Slika

Vir: lenouvelautomobiliste.fr
 
Uporabniški avatar
Lignage
Moderator foruma
 
Prispevkov: 3902
Pridružen: To mar 21, 2006 3:17 am

Re: 2016 Citroën C3 III.

Napisal/-a Lignage To feb 11, 2020 2:38 pm

Kot je razvidno iz vira, motorji ostajajo enaki kot do zdaj in niso prevzeti iz novega 208. Je pa opaziti nove barve in barvne kombinacije...

Slika
Slika

New Citroën C3 - Because Life is More Beautiful in Colours
 
Uporabniški avatar
drugmirko
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2660
Pridružen: Ne apr 17, 2005 9:30 pm
Kraj: LJ

Re: 2016 Citroën C3 III.

Napisal/-a drugmirko To feb 11, 2020 6:29 pm

Lignage je napisal/-a:Kot je razvidno iz vira, motorji ostajajo enaki kot do zdaj in niso prevzeti iz novega 208.


kuko to misliš... sej razen novega 1.5l dizla ma 208ca iste motorje?!

drugač pa... ne lajkam tega facelifta… vsej za zdej, na slikah ne... :( . bom vidu kako bo zgledalo v živo.
a so mu vsej blagovolili full led glavne luči, če so že šli delat komplet nove lampe?
živeo drugmirkooooo!!!!
 
Uporabniški avatar
Lignage
Moderator foruma
 
Prispevkov: 3902
Pridružen: To mar 21, 2006 3:17 am

Re: 2016 Citroën C3 III.

Napisal/-a Lignage To feb 11, 2020 6:54 pm

Da razčistimo:

Peugeot 208 ima dva bencinska motorja, in sicer 75 konjski in 100 konjski. Citroën C3 pa ima (tudi ta novi model) še vedno 83 in 110 konjskega. Drži? :?

Kar se pa oblike tiče pa sem mnenja, da gre za sila cenen fejslift s tem optičnim združevanjem spodnjih in zgornjih žarometov z navzdol zakrivljenim kromom. Ni mi jasno, zakaj ne morejo stati za prvotnim namenom oblikovanja oziroma imam občutek, da prenovo naredijo drugi ljudje kot pa prvotno obliko avta(?). Tudi ta lita platišča so mnogo grša od vseh tistih, ki jih ima trenutni na voljo za doplačilo. Povsem na nivoju azijskega fejsliftanja je tole (kot npr. trenutni fejslift i20). Prenova se tudi zgleduje po tem kitajskem modelu:

Slika
Slika
(Vir fotografij: worldscoop.forumpro.fr)
 
Uporabniški avatar
drugmirko
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2660
Pridružen: Ne apr 17, 2005 9:30 pm
Kraj: LJ

Re: 2016 Citroën C3 III.

Napisal/-a drugmirko To feb 11, 2020 7:07 pm

ma j*beš to... to je vse isti pure tech tricilnder z različnimi ECU mapami in tubinami =P ... in če mene vprašeš bi blo boljše, če bi obema namest tteh atmosferskih mlinčkov dali 130 konjsko turbo verzijo ;) ... al pa atmosfercu malo bolj napimpano ECU mapo z vsaj ene 90 konji :mrgreen:

in... na par sajtih pravijo, da bo deležen tud 1.5 litrskega dizla in da ima po novem full led glavne luči... hvala bogu vsej za to zadnje, so vendarle dopustili to čudno tehnično "novotarijo" tud Citroenom =P
živeo drugmirkooooo!!!!
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4168
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: 2016 Citroën C3 III.

Napisal/-a xxl To feb 11, 2020 7:32 pm

Meni je, po prenovi, lepši. :)
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
Vrni se na Vozila prihodnosti

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 80 gostov