Nova vozila v prodaji, konceptna vozila in vsa vozila, o katerih lahko (zaenkrat) le sanjamo...
 
Uporabniški avatar
Lignage
Moderator foruma
 
Prispevkov: 3902
Pridružen: To mar 21, 2006 3:17 am

2016 Renault Koleos

Napisal/-a Lignage Če apr 21, 2016 10:34 am

Renaultov novi športni terenec bo ponovno Koleos

V tem primeru, po mojem mnenju, ne gre za ohranjanje modela ampak za ohranjanje imena Koleos. Sam avto v Evropi pa tudi pri nas ni ravno prepričal veliko kupcev. Avto je bil v svojem času (pred prihodom Kadjara) iz korejskega Samsung programa vzeta dopolnitev (ali če hočete popestritev) ponudbe raznim offroad preoblekam Scenica.

Ime Koleos pa nas še vedno lahko spominja na konceptni Koleos iz leta 2000 ne glede na prvo nič kaj posrečeno realizacijo tega avta oz. uporabo imena.

Torej novi, večji, Koleos:

http://i86.servimg.com/u/f86/19/45/99/83/renaul10.jpg
http://i86.servimg.com/u/f86/19/45/99/83/renaul11.jpg

Slika

Spy Shots: the new Renault Koleos is Ready for the Beijing Auto Show
 
Uporabniški avatar
Polo78
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1938
Pridružen: Sr mar 17, 2004 1:32 am
Kraj: Cockpit

Re: 2016 Renault Koleos

Napisal/-a Polo78 Če apr 21, 2016 1:29 pm

http://www.avtomanija.com/default.asp?id=15528&rb=3
Tule se krešejo mnenja glede razredov športnih terencev. Moje mnenje pa je, da (trenutno) vlada rahla zmeda v kateri razred spada kater model. Nekje sem zasledil, da po eni klasifikaciji obstajajo 3 razredi in sicer nižji razred (tipični predstavniki: Captur, CX-3, Mokka, Juke,...), srednji razred (tipični predstavniki: Kadjar, Tiguan, CX-5, Tuscon,...) in višji razred (tipični predstavniki: Touareg, XC90, Q7,...). Po neki drugi klasifikaciji so razredi 4 in sicer mini oz. subcompact, compact, mid-size in full-size. Ponekod gredo še dlje in vmes uvrstijo podaljšane verzije ali pa celo glede na luksuz ipd. Potem so še coupejevske izvedenke modelov, kot npr. BMW-jeva X4 in X6, prihajajoča Mazda CX-4 itd.

Bistveno vprašanje je, kam točno spada novi Koleos? Je to razred Touarega ali ne?
Antiznačkar po prepričanju
 
Uporabniški avatar
Cefizelj
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1635
Pridružen: To dec 22, 2009 5:35 pm

Re: 2016 Renault Koleos

Napisal/-a Cefizelj Če apr 21, 2016 6:21 pm

Pasal bo tja kamor paše X-trail :) Kam pa paše X-trail pa bogsigavedi. Kadjar je isti razred kot Qashqai.
 
metor
Novinec
 
Prispevkov: 389
Pridružen: Ne maj 11, 2014 3:23 pm
Kraj: GO

Re: 2016 Renault Koleos

Napisal/-a metor Če apr 21, 2016 6:56 pm

H kakšnemu Touregu , Gle-ju, Q7 itd. sigurno nebo pasal, tam govorimo o osnovni ceni nad 80k€. So pa to tudi vrednosti kjer so/smo kupci že petični in se že nekaj pričakuje. Npr. notranjost novega Q7 je izjemna, da ne govorimo o podvozju, tehnologijah itd. Žal tega Renault ne more doseči, ker se osredotoča bolj na ljudska vozila.

Gotovo bo pa Koleos spadal tja med Tiguana, RAV-4,.... Sam imam tudi ta rang malo namišljeno razdeljen, recimo Kadjar, Qashqai in še nakateri se za moje pojme težko kosajo z recimo prihajajočim Tiguanom. Tam je pač tehnika na višjem nivoju, že če pogledamo izbiro močnejših motorjev, naprednih tehnologij, odlične izdelave v notranjosti in v končni fazi tudi cene. Dobro opremljenega Tiguana si lahko komot sestaviš za 45k€+.
Don't worry, be happy ;)
 
Uporabniški avatar
Lignage
Moderator foruma
 
Prispevkov: 3902
Pridružen: To mar 21, 2006 3:17 am

Re: 2016 Renault Koleos

Napisal/-a Lignage Če apr 21, 2016 7:29 pm

Polo78 je napisal/-a:Bistveno vprašanje je, kam točno spada novi Koleos? Je to razred Touarega ali ne?


Na platformi CMF-CD je sestavljenih cel kup avtov. Nissan Qashqai, Nisan X-Trail, Nissan Pulsar, Renault Espace pete generacije, Renault Kadjar, Renault Talisman, novi Renault Megane, novi Scénic in pa tudi ta novi Koleos, ki si platformo, kot je bilo omenjeno, deli z Nissanovim X-Trailom. Z X-Trailom zadnje generacije v ZDA zamenjujejo model Qashqai. Zaenkrat sta v ponudbi še oba Roguea, tako 2015, ki so mu pritaknili še ime Select, ter 2016:

Slika
(Vir: nissanusa.com)

Naš, evropski Qashqai je postal za ZDA očitno premajhen in posledično bi bil tam tudi predrag.

Razred Touarega je pri Renaultu novi Espace, ki je sedaj ne le enoprostorec ampak tudi hkrati še športni terenec. Kadjar je nastal zato, ker je trenutno v Evropi velika naklonjenost kupcev do športnih terencev in bi koncern samo iz Qashqaia veliko premalo iztisnil in niso hoteli te naklonjenosti zapraviti. Renault sili še višje in posega sam s svojim modelom še v rang X-Traila. Očitno se jim za Kitajce in za uveljavljanje blagovne znamke tam vse to izplača.
 
metor
Novinec
 
Prispevkov: 389
Pridružen: Ne maj 11, 2014 3:23 pm
Kraj: GO

Re: 2016 Renault Koleos

Napisal/-a metor Če apr 21, 2016 7:47 pm

In ti bi Espaca, primerjal z X5, Q7 in ostalimi v tem rangu? Cena najbolj nafilanega espaca se konča, kjer se pri omenjenih niti ne začne. Da ne govorimo o dodatkih, kjer cena zrase tudi za 3-kratnik cene espaca. Zapelji se en krog z dobro opremljeno Q7 recimo in espacom, razlika kot noč in dan, da o kvaliteti gumbov, materialov, tehnike niti ne začnemo. Pa nisem fan nobene znamke, ma to se nikakor ne more primerjat.
Don't worry, be happy ;)
 
Uporabniški avatar
Lignage
Moderator foruma
 
Prispevkov: 3902
Pridružen: To mar 21, 2006 3:17 am

Re: 2016 Renault Koleos

Napisal/-a Lignage Če apr 21, 2016 8:18 pm

@metor: Sej si verjetno opazil, da poskušamo ugotoviti kam bi glede na samo velikost ta novi Koleos lahko sodil. Šlo je za grobo primerjavo, da se lažje orientiramo glede samih velikosti. Odgovoril sem na vprašanje uporabniku Polo78, da je s Touaregom pri VW najbolj primerljiv Espace. To mi pritrjuje tudi wikipedia, ki pravi, da se Touareg uvršča v razred "Mid-size luxury crossover", Espace pa v "Mid-size crossover". Beseda luxury v tej konkretni debati ni imela prioritete. Je pa to ta razlika, ki je tebe zmotila.

Ostanimo pri bistvu, da ne izgubimo niti....
 
Uporabniški avatar
Cefizelj
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1635
Pridružen: To dec 22, 2009 5:35 pm

Re: 2016 Renault Koleos

Napisal/-a Cefizelj Če apr 21, 2016 10:12 pm

Heh, ok primerjat Touarega in tele je res kot hruške in jabolka. Samo dejstvo da si Tiguana lahko za 45k sestaviš pa govori bolj o precenjenosti VW politike kot o realni vrednosti avta. Na splošno pa novi avti razen igračk, ki so v večini primerov neuporabne, ne ponujajo nobenega napredka.
 
Uporabniški avatar
Polo78
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1938
Pridružen: Sr mar 17, 2004 1:32 am
Kraj: Cockpit

Re: 2016 Renault Koleos

Napisal/-a Polo78 Po apr 25, 2016 7:28 am

Torej imamo pri crossoverjih zmedo razredov. Sicer pa ja, mislil sem glede na velikost in ne koliko kdo stane. Npr. tudi Audi A3 spada v segment C (golfov razred), čeprav po sami ceni lahko precej odskoči od konkurence. Vendar velikostno spada tja in nikamor drugam.

Po mojem ne zgrešim dosti, če rečem, da novega Koleosa uvrstimo v "podaljšan" mid-size razred. enako bi potem sem spadal še novi X-trail, Outlander, tudi Santa Fe itd.
Antiznačkar po prepričanju
 
Uporabniški avatar
Lignage
Moderator foruma
 
Prispevkov: 3902
Pridružen: To mar 21, 2006 3:17 am

Re: 2016 Renault Koleos

Napisal/-a Lignage Po apr 25, 2016 11:39 am

Novi Koleos uradno:

Slika
Slika
Slika
Slika


NetCarShow.com je napisal/-a:Renault revealed the new Renault Koleos at the 2016 Beijing International Automobile Exhibition, the newest addition to its global portfolio.

The new Koleos delivers all that is expected of a D-segment SUV:

Powerful, muscular exterior lines,
Unparalleled four-wheel drive technology,
Real all-terrain ability thanks to ground clearance of 213mm.
And hallmarks Renault's know how:

A refined, comfortable interior with seats including technology and design amongst the very best in its category,
Class-leading cabin space, including 289mm of rear knee room,
Equipment shared with other high-end Renault models, like the R-LINK 2 multimedia tablet.
The new Koleos delivers a blend of robust SUV cues and the refinement and features associated with large saloon cars.

In addition to a package that positions the new Koleos as the reference of its class in terms of comfort and refinement, it completes Renault's high-end range that now includes a crossover (Espace), a large saloon car (Talisman) and its estate variant (Talisman Estate), plus an SUV (new Koleos).

Conceived and meticulously thought through to meet the demands of exacting customers on every continent, the new Koleos is destined for a global audience, with sales beginning in the third quarter of 2016 in Australia, Turkey, the Gulf states and some Latin American countries, followed by China at the end of 2016, then Russia and Europe at the beginning of 2017. For Renault, the new Koleos comes at a time when SUVs are enjoying strong growth in many markets, and for many consumers, this will be their first opportunity to experience Renault in their segment of choice.


Vir: NetCarShow.com
 
Uporabniški avatar
martin_krpan
Mojster foruma
 
Prispevkov: 11002
Pridružen: Sr feb 22, 2006 8:26 pm
Kraj: Ribnica

Re: 2016 Renault Koleos

Napisal/-a martin_krpan Pe okt 20, 2017 5:30 pm

Kobilica:
http://www.avtomobilizem.com/forum/viewtopic.php?f=7&t=88076&start=0
 
Uporabniški avatar
Ivan36
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4568
Pridružen: Po feb 19, 2007 3:16 pm
Kraj: Primorska je lepa. 100 ljudi 100 čudi !

Re: 2016 Renault Koleos

Napisal/-a Ivan36 So okt 21, 2017 10:14 am

:shock: So pohiteli in že na Avtosalonu pripeljali tole v ogled! Je direktni konurent Kodiaq-u razen, da je malček dražji od Škode :) Oba sta hudimano odlična!
 
Uporabniški avatar
format
Novinec
 
Prispevkov: 376
Pridružen: Po jan 09, 2017 7:16 pm

Re: 2016 Renault Koleos

Napisal/-a format Ne okt 22, 2017 5:06 pm

 
Uporabniški avatar
martin_krpan
Mojster foruma
 
Prispevkov: 11002
Pridružen: Sr feb 22, 2006 8:26 pm
Kraj: Ribnica

Re: 2016 Renault Koleos

Napisal/-a martin_krpan Pe jun 07, 2019 5:26 pm

Kobilica:
http://www.avtomobilizem.com/forum/viewtopic.php?f=7&t=88076&start=0
 
Uporabniški avatar
emozul
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1793
Pridružen: So jan 26, 2013 12:11 pm

Re: 2016 Renault Koleos

Napisal/-a emozul So jun 08, 2019 12:15 pm

Zunanji izgled, dva velika minusa za moj okus:
- spredaj luči (led), speljane v blatnik, ima clio veliko bolje, še bolj bi bilo pa če tega kiča ne bi bilo,
- zadaj Fredi Miler stayle, prav tako ima clio veliko lepše.
 
meganer
Uporabnik
 
Prispevkov: 1163
Pridružen: So nov 03, 2012 8:25 pm

Re: 2016 Renault Koleos

Napisal/-a meganer Ne jun 09, 2019 2:58 am

Meni se pa zdi čudno da jih ni več na cesti. Lep prostoren, na cesti tak "mogočen" avto pa se ni prijel.Cenovno so mi ponudili lani z 1,6dci za 22000 kar se mi zdi "za današnje cene avtomobilov ugodno" recimo senika 1,5dci 110 pa za 21300 pa nekako nista za primerjat. Me pa resno zanima za 2,0dci 4wd avtomatika, da bi dobil kak leto, dve starega pa jih sploh ni. Zanimivo mi je ker Kodiaqov je pa v primerjavi z Koleosom kot noč in dan pa je dražji.
 
Uporabniški avatar
emozul
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1793
Pridružen: So jan 26, 2013 12:11 pm

Re: 2016 Renault Koleos

Napisal/-a emozul Ne jun 09, 2019 7:10 am

Ravno včeraj gledal Kodiaqa. Samo RS izvedba mi je všeč, ki pa je čisto predraga. Škoda je dejansko predraga zato kar ponuja.
 
novinec1980
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 62
Pridružen: Ne jan 22, 2017 7:07 pm

Re: 2016 Renault Koleos

Napisal/-a novinec1980 Po jun 10, 2019 2:14 pm

Meni je tud hud, samo luči ga dol vlečejo.

Kodiaq pa, RS oz SportLine je lep, vse ostalo pa zgleda kot 10 let star model.

lp
 
Uporabniški avatar
jack86
Uporabnik
 
Prispevkov: 1268
Pridružen: Ne feb 24, 2008 8:01 pm
Kraj: Dolenjska

Re: 2016 Renault Koleos

Napisal/-a jack86 Po jun 10, 2019 9:53 pm

Pa dejansko ima Koleos več terenskih genov (X-trail), kot Kodiaq.

Ne vem kaj ga srejejo, da se ne proda več, ker sama oblika ni mimo.
Če ni kaj takega, kot je pri talismanu, da je najmočnejši dizel 1.6dci. No, s fl so to popravli, ampak nekaj let prepozno.
 
meganer
Uporabnik
 
Prispevkov: 1163
Pridružen: So nov 03, 2012 8:25 pm

Re: 2016 Renault Koleos

Napisal/-a meganer Po jun 10, 2019 10:21 pm

Je že skozi 2.0dci 177km v ponudbi. Sedaj 190km
Vrni se na Vozila prihodnosti

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 58 gostov