Nova vozila v prodaji, konceptna vozila in vsa vozila, o katerih lahko (zaenkrat) le sanjamo...
 
Uporabniški avatar
lin
Novinec
 
Prispevkov: 424
Pridružen: Sr maj 02, 2018 5:35 pm

Re: 2018 VW T-Roc (Golf SUV)

Napisal/-a lin Pe maj 04, 2018 1:53 pm

V zadnjih leti se prodaja suvov najbolj povečuje torej bi tvoje moral ogromno ljudi matrati križ , ne ni poanta samo v tem temveč , ko se vsedeš v suva in se zapelješ kaj hitro ugotoviš , da je počutje v njem bistveno boljše kot v ostalih in zato so tudi vse bolj popularni in prodaja strmo narašča, veliko jih poznam , ki so šli na suva nobenega pa , ki bi šel iz tega tipa vozila nazaj na nizko sedenje, ko enkrat imaš suva se težko odločiš , da boš spet sedel skoraj na asfaltu , tak je običajno prvi občutek , če greš nazaj na nizko sedenje. Seveda se najde tudi kdo , ki se vrne nazaj toda mislim, da so zelo redki. Glede T-roca in Vitare se strinjam , da je T-roc bistveno boljši v notranjosti kljub trdi plastiki , ki izgleda v Trocu bistveno bolje in manj opazno, v Vitari sem imel že takoj ob zapiranju vrat občutek kot , da sem v neki zastavi 1001 saj so se zapirale kot bi bile kartonske v tem je Trock neprimerljiv z Vitaro, ki pa ima spet svoje kupce , ki jih navduši z drugimi lastnostmi , je pa kvaliteta izdelave in notranjosti v Trocu vsekakor boljša, to pa je sigurno res.
 
Uporabniški avatar
tha_man
Uporabnik
 
Prispevkov: 1007
Pridružen: To nov 08, 2005 7:18 pm

Re: 2018 VW T-Roc (Golf SUV)

Napisal/-a tha_man Pe maj 04, 2018 2:50 pm

lin je napisal/-a:V zadnjih leti se prodaja suvov najbolj povečuje torej bi tvoje moral ogromno ljudi matrati križ

Saj verjetno jih res, glede na povprečno starost voznikov tovrstnih avtomobilov :)

Osebno bi SUV/crossover imel predvsem zaradi višje oddaljenosti od tal, delno tudi zaradi možnosti 4x4. Klasični avtomobili postajajo vedno nižji, do te mere, da zna biti že problematično, če se ne držiš striktno asfaltiranih površin. Pozicija za volanom je meni minus, imam raje bolj stegnjeno. So pa nekateri crossoverji tud oblikovno kar simpatični. Klasični hatchbacki so IMO malce izgubili svoj mojo, razen parih izjem.
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4341
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: 2018 VW T-Roc (Golf SUV)

Napisal/-a Firediver Pe maj 04, 2018 4:20 pm

Tole, da te mora križ bolet, da si posledično omisliš SUV je tako dobra kot tista, da so ceste po Ljubljani - in to po ravnem! - najbolj zaj.eban teren v Sloveniji, če sodimo po največjem deležu štirikolesno gnanih (visokokubaturnih) dizlov (predvsem nemškega porekla) v prometu.
:lol: :lol:
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4168
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: 2018 VW T-Roc (Golf SUV)

Napisal/-a xxl Pe maj 04, 2018 5:30 pm

Verjameš ali ne, križ, kolena, kolk+SUV je za ene poglavitni razlog za nakup in verjamem, da jih ni malo. ;)
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
matejxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 962
Pridružen: So okt 06, 2012 3:46 pm

Re: 2018 VW T-Roc (Golf SUV)

Napisal/-a matejxx Pe maj 04, 2018 7:00 pm

lin je napisal/-a:V zadnjih leti se prodaja suvov najbolj povečuje torej bi tvoje moral ogromno ljudi matrati križ , ne ni poanta samo v tem temveč , ko se vsedeš v suva in se zapelješ kaj hitro ugotoviš , da je počutje v njem bistveno boljše kot v ostalih in zato so tudi vse bolj popularni in prodaja strmo narašča, veliko jih poznam , ki so šli na suva nobenega pa , ki bi šel iz tega tipa vozila nazaj na nizko sedenje, ko enkrat imaš suva se težko odločiš , da boš spet sedel skoraj na asfaltu , tak je običajno prvi občutek , če greš nazaj na nizko sedenje.



Kakor za koga. Meni visoko sedenje ne ugaja. Imamo službeni avtu SUV, pa mi je vožnja mojega precej bolj udobna. Pač nimam rad visokega sedenja. Potem se počutiš kot v traktorju. Avto mora biti nizek, da ima čim boljšo lego na cesti.
 
Uporabniški avatar
lin
Novinec
 
Prispevkov: 424
Pridružen: Sr maj 02, 2018 5:35 pm

Re: 2018 VW T-Roc (Golf SUV)

Napisal/-a lin Pe maj 04, 2018 7:53 pm

matejxx je napisal/-a:
lin je napisal/-a:V zadnjih leti se prodaja suvov najbolj povečuje torej bi tvoje moral ogromno ljudi matrati križ , ne ni poanta samo v tem temveč , ko se vsedeš v suva in se zapelješ kaj hitro ugotoviš , da je počutje v njem bistveno boljše kot v ostalih in zato so tudi vse bolj popularni in prodaja strmo narašča, veliko jih poznam , ki so šli na suva nobenega pa , ki bi šel iz tega tipa vozila nazaj na nizko sedenje, ko enkrat imaš suva se težko odločiš , da boš spet sedel skoraj na asfaltu , tak je običajno prvi občutek , če greš nazaj na nizko sedenje.



Kakor za koga. Meni visoko sedenje ne ugaja. Imamo službeni avtu SUV, pa mi je vožnja mojega precej bolj udobna. Pač nimam rad visokega sedenja. Potem se počutiš kot v traktorju. Avto mora biti nizek, da ima čim boljšo lego na cesti.



Glede na to kako skokovito narašča prodaja suvov , to večini paše , seveda pa so tudi takšni , ki jim ne , vendar so kot vse kaže vse bolj v manjšini , primerjava s traktorjem pa je povsem nevmesna. Crosoverji ali suvi so vse bolj priljubljeni in zato so jih prisiljeni izdelovati že praktično vsi proizvajalci vozil, saj drugače bi ne mogli več preživeti , ker se ostalih avtomobilov vse manj proda. Če pa odgovorim na primerjavo s traktorjem, no potem je pa za tistega , ki ima enkrat suva občutek vožnje z nizkosedečim avtom kot , da sediš na asvaltu in boš vsak trenutek podrsal z zadnjo platjo po tleh.
 
Uporabniški avatar
ironmaiden
Novinec
 
Prispevkov: 353
Pridružen: Pe avg 17, 2007 7:51 pm

Re: 2018 VW T-Roc (Golf SUV)

Napisal/-a ironmaiden So maj 05, 2018 12:24 pm

Če že primejamo t-rocka in Vitaro (konkurent) je tukaj kar par zadev. In zakaj jih sploh ne moramo primerjati :
- Zgodovina vitare in uspehi so mokre sanje za t-rocka
- Filozofija celotnega objekta/firme sta si v celoti drugačna
- Miselnosti kupcev, kaj bi potrebovali, kaj je za njih kvalitetno, v kaj se raje kažejo pred sosedu, obisk mehanikov :mrgreen:
-.....in ko smo že pri vratih......delujejo :mrgreen: ( to je tisto kar si vsak želi )


lp

Pa brez zamere. :mrgreen: . Včasih je pač topla voda "laufa že dolgo časa" :mrgreen:
 
blaze11
Novinec
 
Prispevkov: 128
Pridružen: Ne okt 24, 2010 8:23 pm

Re: 2018 VW T-Roc (Golf SUV)

Napisal/-a blaze11 So maj 05, 2018 12:42 pm

ko kupujem avto me pa res ne zanimajo mokre sanje t rocka pravtako me ne zanima filozofija tovarne. Kar se pa mehanika tiče je pa statistika znana. Je pa statistika k... odvisno kaj želiš prikazat.
še to nimam t rocka in ga tudi ne nameravam kupit!
 
Uporabniški avatar
lin
Novinec
 
Prispevkov: 424
Pridružen: Sr maj 02, 2018 5:35 pm

Re: 2018 VW T-Roc (Golf SUV)

Napisal/-a lin So maj 05, 2018 12:48 pm

Vitara je prav simpatičen avto na zunaj, tudi glede kvalitete in pretekle tradicije mu ni kaj očitati, škoda pa, da so pri notranjosti tako varčevali in niso malo več pozornosti posvetli tudi počutju v kabini, nekaterim pač tudi to nekaj pomeni , lahko tudi celo največ, pa bi bil morda celo najboljši suv v svojem razredu, glede vrat , ja delovala so tudi pri zastavi 101. :)
 
Uporabniški avatar
Ivan36
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4568
Pridružen: Po feb 19, 2007 3:16 pm
Kraj: Primorska je lepa. 100 ljudi 100 čudi !

Re: 2018 VW T-Roc (Golf SUV)

Napisal/-a Ivan36 So maj 05, 2018 4:42 pm

VW T-Roc (Golf SUV) in povrhu še GOLF v dodatku je uspeh zagotovljen! Vitara bo sedaj 3. na lestvici po prodaji samo, da naredijo dovolj 1.5 TSI motorjev :DDD
 
meganer
Uporabnik
 
Prispevkov: 1163
Pridružen: So nov 03, 2012 8:25 pm

Re: 2018 VW T-Roc (Golf SUV)

Napisal/-a meganer So maj 05, 2018 5:01 pm

Ivan36 je napisal/-a:VW T-Roc (Golf SUV) in povrhu še GOLF v dodatku je uspeh zagotovljen! Vitara bo sedaj 3. na lestvici po prodaji samo, da naredijo dovolj 1.5 TSI motorjev :DDD



Polo SUV, Golf je kralj za njega. Plastika pa Dcia duster (če nima še ta bol). Moje videvanje. Je pa lušten, simpatičen pa WV.
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4168
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: 2018 VW T-Roc (Golf SUV)

Napisal/-a xxl So maj 05, 2018 5:31 pm

Polo SUV bo T-cross, če bi bil majhen kot Polo ali Arona, ga ne bi naročil.
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
meganer
Uporabnik
 
Prispevkov: 1163
Pridružen: So nov 03, 2012 8:25 pm

Re: 2018 VW T-Roc (Golf SUV)

Napisal/-a meganer So maj 05, 2018 6:33 pm

Se opravičujem, če sem naredil napako ampak po mojem videnju je to rang Polota, ker Golf mi deluje večji (zato sem napisa, da je Golf kralj). Ko se vsedeš v Golfa imaš normalno prostora spreaj, zadaj in strani v T-rocu pa tega ni.

Nikakor pa nočem, da kdo misli da ga spluvam. Vsake oči imajo svojega malarja (v mojih je črno-bel).
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4168
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: 2018 VW T-Roc (Golf SUV)

Napisal/-a xxl So maj 05, 2018 6:43 pm

Pa ni čisto tako, T-roc je širši, 3 cm krajšo medosno ima, je pa prtljažnik večji 445 l. Od Polota je prav v vsem večji, je pa v bistvu nekaj vmes. Čez kakšen mesec bom imel oba na hofu pa lahko poslikam. :D
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
Uporabniški avatar
lin
Novinec
 
Prispevkov: 424
Pridružen: Sr maj 02, 2018 5:35 pm

Re: 2018 VW T-Roc (Golf SUV)

Napisal/-a lin Ne maj 06, 2018 2:11 pm

Tu si lahko ogledate in primerjate velikosti vseh tipov vozil.

https://www.automobiledimension.com/vol ... sions.html
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4168
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: 2018 VW T-Roc (Golf SUV)

Napisal/-a xxl Ne maj 06, 2018 3:30 pm

Vem za tole, ampak, hvala. No, tukaj se lepo vidi, da je T-roc veliko bližje Golfu kot Polotu.
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
Uporabniški avatar
lin
Novinec
 
Prispevkov: 424
Pridružen: Sr maj 02, 2018 5:35 pm

Re: 2018 VW T-Roc (Golf SUV)

Napisal/-a lin Ne maj 06, 2018 3:38 pm

To pa vsekakor drži.
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7522
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: 2018 VW T-Roc (Golf SUV)

Napisal/-a pskoda Ne maj 06, 2018 3:40 pm

Dolžina avta lahko vara, ker je odvisno koliko ima napihnjene odbijače oz kako je izpeljana karoserija.

Jaz mislim, da je glavni podatek medosna razdalja
Lp
 
Uporabniški avatar
Ivan36
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4568
Pridružen: Po feb 19, 2007 3:16 pm
Kraj: Primorska je lepa. 100 ljudi 100 čudi !

Re: 2018 VW T-Roc (Golf SUV)

Napisal/-a Ivan36 Ne maj 06, 2018 4:26 pm

Evo danes spet ene 3 srečal oziroma videl, ko sem psa sprehajal :shock: 8) Pa niso tile lokalni so biili od drugje IT in D pa 1 SLO.
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4168
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: 2018 VW T-Roc (Golf SUV)

Napisal/-a xxl Ne maj 06, 2018 10:49 pm

Spet so začeli z oglasi po TV, naj raje skrajšajo dobavne roke.
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
Vrni se na Vozila prihodnosti

Kdo je prisoten

Po forumu brska: IcEm4n in 91 gostov