Nova vozila v prodaji, konceptna vozila in vsa vozila, o katerih lahko (zaenkrat) le sanjamo...
 
Uporabniški avatar
avto fan1308
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 743
Pridružen: So sep 19, 2015 9:54 am
Kraj: Koper-Ljubljana

Re: 2018 Peugeot 508 II.

Napisal/-a avto fan1308 So apr 27, 2019 8:37 pm

void je napisal/-a:Kolkrat sm js slišau v preteklosti to mantro, da je Insignia najboljši nakup. Če je nova Insignia 50% boljša od prejšne je še zmerj katastrofaln avto iz stališča tehnične kakovosti.

Lahko podrobneje razložiš?
lp
Citroen C5 najbolj (h)udoben avto na celem svetu
Citroen C5 2.0 BlueHDi 180 Exclusive Avt. 2016 (privat)
Opel Insignia 2.0 CDTI edition start/stop 2014 (privat)
Citroen C4 1.6 HDi 2011 (privat)
Audi A6 Avant 3.0 TDI clean diesel quattro S tronic 2015 (služben)
 
Uporabniški avatar
tomzzi
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2166
Pridružen: Pe mar 11, 2005 8:47 pm

Re: 2018 Peugeot 508 II.

Napisal/-a tomzzi So apr 27, 2019 8:50 pm

To tudi mene zanima.
 
Stumpjumper
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 750
Pridružen: To maj 24, 2016 3:08 pm

Re: 2018 Peugeot 508 II.

Napisal/-a Stumpjumper Ne apr 28, 2019 1:29 pm

Sem malce pogledal 2010/2011 letnike...passat/508 imata zelo podobne cene. 8k +/- drobiž. Najcenejše so insignie.
 
nered
Novinec
 
Prispevkov: 489
Pridružen: Ne jul 26, 2015 3:40 pm

Re: 2018 Peugeot 508 II.

Napisal/-a nered Ne apr 28, 2019 3:37 pm

Po hitri primerjavi na Avto.net Insignia se vseeno bolje drzi ceno. Prav tako bo vsaj po mojem mnenju hitreje prodal Insignio kot P508. Ce gledam racionalno je Insignia boljsi nakup. Osnovni model je meni bil ponujen za 18k za got. Drugi paket pa 20k. Pri Peugeotu niso nekaj prevec radodarni kar se tice popustov ampak tudi ce ti dajo na osnovni paket 2k je to se vedno prevec.
 
Uporabniški avatar
martin_krpan
Mojster foruma
 
Prispevkov: 10984
Pridružen: Sr feb 22, 2006 8:26 pm
Kraj: Ribnica

Re: 2018 Peugeot 508 II.

Napisal/-a martin_krpan Sr jul 24, 2019 6:39 pm

Kobilica:
http://www.avtomobilizem.com/forum/viewtopic.php?f=7&t=88076&start=0
 
Uporabniški avatar
drugmirko
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2654
Pridružen: Ne apr 17, 2005 9:30 pm
Kraj: LJ

Re: 2018 Peugeot 508 II.

Napisal/-a drugmirko Sr jul 24, 2019 11:52 pm

maniaxxx je napisal/-a:
nered je napisal/-a:Meni je super avto. Ampak bi ga kupl 1-2 leti starega ko mu bo cena padla za 30+%. Glede na to kako slabo stari 508ki in Peugeot na splosno drzijo ceno si ne predstavljam veliko kupcev. Sosed je 2016 508 2.0HDI prodajal eno leto predno je obupal in ga dal v ceno. Ta isti peugeot se se dan danes prodaja na Avto.net z 60% nizjo ceno kot pri nakupu :(

Ce bi se zacel pri 18k z popustom kot recimo Insignia/Talisman bi bil se dosti privlacen avto.


Ne vem ali sem jaz glup ampak meni se ne zdi 508 nič kaj cenejši od konkurence ( govorim o rabljenih seveda ), je pa precej zanesljiv za razliko od nekaterih. Dejansko je precej drag nov 508 ampak je tako impozanten ko ga vidiš, da pozabiš na ceno. Če bi imel toliko denarja za avto sploh ne gledam drugam, ker skoraj vse izpade kot stara kanta v primerjavi z njim. Kar dela peugeot z zadnjimi serijami pri dizajnu je vrhunsko, začenši z 308, potem je pa šlo še samo na boljše ( 5008 odštejem ker tisto je skropucalo )


:D skropucalo? ...moja ga ma (službenega), pa je več kot fajn avto! od te SUV navlake prsenetlivo fajn, in za tako gajbo se tudi pelje presenetljivo dobro. se mu zdi da boljše od Kuge, ki jo j mela prej..... drugač pa.... je skorej petnajst let za službene avte vozila Audije (posledično nemalokrat tudi jaz) in kdaj je kakega tudi odkupila... in lahko mirno in iz prve roke povem, da ko je po par letih šel od hiše, "depreciacija" ni bla nič drugačna kot pri kaki bolj "profani" znamki... ko je z menjavo službe šou zadnji, je blo nujno kupit "karavana, s xsenoni, navigacijo in stekleno streho" in tako sem par let nazaj "pridelal" sedanji "polovni" 508SW 2.0 HDI "llederzic" avtomatik, letnik 2012... najprej je (čeprav ma praktično vse kar se je takrat vanj dalo
vtaknit) malo vihala nos, ker Pugi iz leta 2012 pač še ni mel tako nobel izdelave in materialov kot njeni Audiji, me je pa s prve 100+ km dolge vožnje poklicala in rekla "joooooj... tu not se je tako fajn in udobno peljat... zakaj sem se jaz ves ta cajt vozila z Audiji?!" :mrgreen: ...
nekako ne dvomim, da je novi za štengo in pol boljši v vsem, razen v prostornosti! pa še to bl v višino, kot pa kam drugam... vozu pa še nisem. sedel sem, vozu pa ne.

sicer pa mi ni biu namen pisat to ampak tole: ...kot zapriseženi sovražnik avtomatikov moram priznat, da sem z delom 6 stopenjskega Aisina v mojem 508 povsem zadovoljen! zahteva malo drugačen način vožnje kot sem ga vajen iz avtomobilov z ročnimi, pa vseeno... dela točno to, za kar je narejen.... menja tiho in praktično neopazno in na pospeševanja reagira spodobno hitro.... dela tako spodobno, da tistih šaflic ob volanu sploh ne uporabljam! pa sovražim avtomatike. ja, lahko bil hitrejši ampak, iskreno, temu ni namenjen, saj gre za klasični avtomatski menjalnik s pretvornikom navora!!! zato ga je tudi brez veze primerjat z DSG menjalniki... ki so v bistvu v "eno škatlo zaprta" DVA ročna menjalnika, vsak s svojo sklopko in v svoji prestavi... something completely diferent! avtomatiki s pretvornikom navora zato ne bodo nikoli tako hitri kot DSG, tako kot noben ICE avto nikoli ne bo pospeševal tako hitro kot primerljivi električni... ali z drugimi besedami, džaba vam debata =P …. če je novi 8 stopenjski boljši od starega 6 stopenjskega, je dovolj! avto bi bil pa lahko par jurjev cenejši... in to kljub temu, da zgleda kot happy hour v res zelo nobel kupleraju ;) .
živeo drugmirkooooo!!!!
 
Uporabniški avatar
Tattoo-
Uporabnik
 
Prispevkov: 1318
Pridružen: Če dec 16, 2004 10:33 pm
Kraj: Circuit de la Sarthe

Re: 2018 Peugeot 508 II.

Napisal/-a Tattoo- Če jul 25, 2019 8:49 am

drugmirko je napisal/-a:sicer pa mi ni biu namen pisat to ampak tole: ...kot zapriseženi sovražnik avtomatikov moram priznat, da sem z delom 6 stopenjskega Aisina v mojem 508 povsem zadovoljen! zahteva malo drugačen način vožnje kot sem ga vajen iz avtomobilov z ročnimi, pa vseeno... dela točno to, za kar je narejen.... menja tiho in praktično neopazno in na pospeševanja reagira spodobno hitro.... dela tako spodobno, da tistih šaflic ob volanu sploh ne uporabljam! pa sovražim avtomatike. ja, lahko bil hitrejši ampak, iskreno, temu ni namenjen, saj gre za klasični avtomatski menjalnik s pretvornikom navora!!! zato ga je tudi brez veze primerjat z DSG menjalniki... ki so v bistvu v "eno škatlo zaprta" DVA ročna menjalnika, vsak s svojo sklopko in v svoji prestavi... something completely diferent! avtomatiki s pretvornikom navora zato ne bodo nikoli tako hitri kot DSG, tako kot noben ICE avto nikoli ne bo pospeševal tako hitro kot primerljivi električni... ali z drugimi besedami, džaba vam debata =P …. če je novi 8 stopenjski boljši od starega 6 stopenjskega, je dovolj!
Džabe je predvsem opravičevanje slabega avtomatika z načinom njegovega delovanja...danes znajo narediti tudi klasični avtomatik s pretvornikom navora, ki prestavlja skoraj tako hitro kot DSG in je hkrati uglajen kot klasični avtomatik (ZF-ov 8-stopenjski avtomatik)! ;)
There are only three sports: bull fighting, car racing and mountain climbing. The rest are mere games! - Ernest Hemingway
 
Uporabniški avatar
drugmirko
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2654
Pridružen: Ne apr 17, 2005 9:30 pm
Kraj: LJ

Re: 2018 Peugeot 508 II.

Napisal/-a drugmirko Če jul 25, 2019 9:55 am

Tattoo- je napisal/-a: Džabe je predvsem opravičevanje slabega avtomatika z načinom njegovega delovanja...danes znajo narediti tudi klasični avtomatik s pretvornikom navora, ki prestavlja skoraj tako hitro kot DSG in je hkrati uglajen kot klasični avtomatik (ZF-ov 8-stopenjski avtomatik)! ;)


hja, sej veš kaj pravijo.... "skoraj" še noben ni zajca ujel. :mrgreen: ;)

ne trdim, da ZFov ni boljši/hitrejši... pravim sam, da je že stari, za tako "potovalno kravo" kot je moj 508SW, povsem spodobno in neopazno opravljal svojo nalogo.... zato, če je novi 8 stopenjski kakorkoli boljši, dvomim, da bi ga lahko okarkaterizirali za "slabega"... saj se, na koncu koncev, ne pogovarjamo o športnem avtu, ki rabi bliskovite menjave brzin pred in po "polaganju" ovinkov ali kakšnem "GT-ju" v pravem, žlahtnem pomenu besede ampak o čist navadni družinski limuzini/karavanu, ki pač zgleda malo bolj vznemirljivo in zanimivo od preostalih bolj "funkciji" podrejenih konkurentov
živeo drugmirkooooo!!!!
 
Uporabniški avatar
emozul
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1789
Pridružen: So jan 26, 2013 12:11 pm

Re: 2018 Peugeot 508 II.

Napisal/-a emozul Če jul 25, 2019 11:37 am

Saj tudi dsg ni optimalen. Pri voznji v nacinu D prestavlja prehitro (prenizki obrati) kar je motece, v S pa prepozno, tako, da je najbolje prestavljati preko komand.
 
VW T4
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 646
Pridružen: Če okt 10, 2013 5:21 pm

Re: 2018 Peugeot 508 II.

Napisal/-a VW T4 Če jul 25, 2019 12:00 pm

uff jaz sem pa prav za kačami glede avtomatov. Nekaj sem imel v spominu, da naj bi dsg bil nek top avtomat...zdaj pa berem, da je to bolj tako in da je klasika boljša...pa nekje sem bral, da naj bi top mercedesi imeli tudi klasiko avtomat. No za na konec pa sploh ne vem kakšna je razlika med klasiko in dsg oziroma kako delujeta :D
 
Uporabniški avatar
Locher
Uporabnik
 
Prispevkov: 860
Pridružen: Sr avg 28, 2013 5:21 pm

Re: 2018 Peugeot 508 II.

Napisal/-a Locher Če jul 25, 2019 12:22 pm

Verjetno sem edini na svetu, ki mu je stari, dobri, ročni menjalnik čisto ok. Pa saj avtomatik je čisto v redu ampak, če lahko izbiram, potem zame raje ročnega. Če ne bo kakšnih nepremostljivih pogojevanj z nivojem opreme, bom tudi pri naslednjem avtomobilu ostal na ročnem.

Res pa je, da klasični avtomatik pride prav ob zastojih.
 
maniaxxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 7338
Pridružen: To avg 15, 2006 7:36 pm
Kraj: Celje

Re: 2018 Peugeot 508 II.

Napisal/-a maniaxxx Če jul 25, 2019 7:07 pm

Meni je tudi ročni zakon.

@drugmirko , 5008 je skropucalo dizajnersko ( seveda za moj okus ), za razliko od bratca 3008 8)
Podpis je besedilo, ki se samodejno doda na koncu vsake vaše objave. Dolžina besedila je omejena na 355 znakov.
 
void
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1763
Pridružen: Sr mar 02, 2016 4:21 pm

Re: 2018 Peugeot 508 II.

Napisal/-a void Če jul 25, 2019 8:43 pm

VW T4 je napisal/-a:uff jaz sem pa prav za kačami glede avtomatov. Nekaj sem imel v spominu, da naj bi dsg bil nek top avtomat...zdaj pa berem, da je to bolj tako in da je klasika boljša...pa nekje sem bral, da naj bi top mercedesi imeli tudi klasiko avtomat. No za na konec pa sploh ne vem kakšna je razlika med klasiko in dsg oziroma kako delujeta :D


Ja res je, večina novih generacij avtomatikov ni več dual clutch. Še posebej tisti avtomatiki, ki so namenjeni za visoke navore in konje.
 
Uporabniški avatar
IcEm4n
Mojster foruma
 
Prispevkov: 6391
Pridružen: Če jun 22, 2006 11:17 am

Re: 2018 Peugeot 508 II.

Napisal/-a IcEm4n Če jul 25, 2019 9:08 pm

Če ne drugega, se 5008 oddolži vsaj s prostornostjo. :D
Slika
 
Uporabniški avatar
For
Uporabnik
 
Prispevkov: 1450
Pridružen: Po sep 13, 2004 10:31 pm

Re: 2018 Peugeot 508 II.

Napisal/-a For Če jun 04, 2020 7:13 pm

Je že kdo posodabljal svojega Peugeota?

Zanima me samo ali je nujno da je USB ključ, ali je lahko tudi zunanji disk?
Nobenega pametnega ključa nimam doma. :?
..pa kakšen sistem mora biti NTFS, FAT32, exFAT ...?
 
Uporabniški avatar
sašo5
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5033
Pridružen: Po sep 10, 2007 4:29 pm
Kraj: Brežice

Re: 2018 Peugeot 508 II.

Napisal/-a sašo5 Če jun 04, 2020 8:59 pm

Locher je napisal/-a:Verjetno sem edini na svetu, ki mu je stari, dobri, ročni menjalnik čisto ok. ....

nisi edini.... :D
 
Skyen
Novinec
 
Prispevkov: 203
Pridružen: Pe nov 29, 2013 1:56 pm

Re: 2018 Peugeot 508 II.

Napisal/-a Skyen Če jun 04, 2020 9:28 pm

Glede tega ali mora biti ključek ali ne je pri določenih modelih hardversko tako, da ne prebavijo velikosti večjih od 32, določeni gredo do 128, ne vem pa kako je pri Peugeotu. Najbolje, da poskusiš in boš videl. Format mora biti FAT32.
 
VW T4
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 646
Pridružen: Če okt 10, 2013 5:21 pm

Re: 2018 Peugeot 508 II.

Napisal/-a VW T4 Ne jun 07, 2020 11:17 am

For; si šel zadnje dni kaj skozi novo gorico? sem videl en takšen rdeč s SG tablicami, se ga kar opazi na cesti 8)
 
Uporabniški avatar
sašo5
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5033
Pridružen: Po sep 10, 2007 4:29 pm
Kraj: Brežice

Re: 2018 Peugeot 508 II.

Napisal/-a sašo5 Ne jun 07, 2020 11:50 am

dvomim, da ma SG ....z Jesenic je, bo torej KR
 
Uporabniški avatar
For
Uporabnik
 
Prispevkov: 1450
Pridružen: Po sep 13, 2004 10:31 pm

Re: 2018 Peugeot 508 II.

Napisal/-a For Ne jun 07, 2020 4:51 pm

Ne. ;) Ti sigurno nisi videl video :mrgreen:
https://youtu.be/32y6zmYywYw
Ja, res je opazen. Sploh nisem navajen da folk tko gleda avto....mi je že malo nerodno. :mrgreen: =P :D



Drugače sem pa zlowdal posodobitve navigacije in 18 GB tega :huh:
Sploh ne vem če se mi da s tem ukvarjat in koliko časa bo to posodabljanje trajal?
Itak imam garmina ki sem ga navajen.

Se mi je bolj šlo za posodobitev softwera, ampak ni na voljo še. Pa dve leti je že star :roll:

A je kdo tukaj ki je že poskusil posodabljat?
Koliko časa traja to?
Avto mora vseskozi biti prižgan če sem prav razumel.

Kar sem našel navodil, je v francoščini in v pdf formatu.
Prevod v chrome ne dela v tem primeru.
Vrni se na Vozila prihodnosti

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 27 gostov