Nova vozila v prodaji, konceptna vozila in vsa vozila, o katerih lahko (zaenkrat) le sanjamo...
 
void
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1767
Pridružen: Sr mar 02, 2016 4:21 pm

Re: 2018 Peugeot 508 II.

Napisal/-a void Ne dec 23, 2018 11:04 pm

Tudi jaz sem to opazil dostkrat, ko mi je pred delavnico delau avto z TDIjem v "štangasu". Prav nek specifičn jedek/pekoč občutek v nosu. Pri nobeni drugi znamki tega nism nikdar opazil.
 
Uporabniški avatar
tomazpog
Novinec
 
Prispevkov: 213
Pridružen: Sr jun 16, 2010 7:58 am

Re: 2018 Peugeot 508 II.

Napisal/-a tomazpog Po dec 24, 2018 2:17 pm

mrtwelvetrees je napisal/-a:
tomazpog je napisal/-a:
mrtwelvetrees je napisal/-a:Lep je, samo zakaj me skrbi da kvaliteta materiala ne bo zdržala dolgo, mam občutek da se bo vsaj v notranjosti hitro obrabili sedeži.
(sej vem da VSI proizvajalci varčujejo na kvaliteti materiala)


Upam, da ne :)

Sam imam identične svetle sedeže v P3008 - so po enem letu in 25000km še takšni kot prvi dan..


Sedeži se ponavadi začneje orabljati nad 100.000 normalne uporabe (razen če dela lastnik z avtom kot svina z mehom)


Ne bo panike, prejšnji avto, ravno tako svetel noter, je z mano preživel dobrih 230000km, pa je bila notranjost kot iz škatlice...
 
uros11
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1623
Pridružen: Če nov 08, 2007 9:52 am

Re: 2018 Peugeot 508 II.

Napisal/-a uros11 Po dec 24, 2018 2:24 pm

Gricko je napisal/-a:
uros11 je napisal/-a:Niso dokazali, ker drugi so kar priznali.


še en zaslepljenec, ki se prepričuje, tolaži in laže sam sebi.......

vw konceren z poddružnicami plačuje odškodnine, tožbe in kazni....ostali ne!!

Kar pa še vedno ne pomeni, da tudi drugi niso imeli prilagojene programske opreme. Naučte se brat.
 
Stumpjumper
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 750
Pridružen: To maj 24, 2016 3:08 pm

Re: 2018 Peugeot 508 II.

Napisal/-a Stumpjumper Po dec 24, 2018 2:50 pm

Eni se vžigate (sploh vw fani) kot da vas plačujejo, da jih po forumih zagovarjate. :lol:
 
Uporabniški avatar
srcnik
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1588
Pridružen: Po nov 22, 2010 10:51 am

Re: 2018 Peugeot 508 II.

Napisal/-a srcnik Po dec 24, 2018 3:52 pm

chad je napisal/-a:VAG ima dejansko obupne izpuste. Pa saj vsi opazimo vsakodnevno, stojiš pri semaforju v gužvi za kakšnim starim golf petko ali passatom dva modela nazaj, smrdi ti v kabino, da te peče nos..dejansko moraš dat na notranje kroženje. Isto velja za stare seate, škode, audije...vsi tdi motorji po desetih letih in primerno št. kilometrov začnejo grdo smrdeti, ta smrad je pa ubijalec. Starejših modelov pa niti omenjal ne bom, tam je itak dimna zavesa.


meeeee meeee, ovce se oglašajo...

Smrdi ker ima folk blindirane egr ventile in odstranjene dpf filtre... po možnosti še vozijo na kurilca oz. nafto slabse kakovosti...

In to je pri vseh znamkah enako... Tako da je zanimivo slišat nevedne ovce kako vas vodijo vaši gospodarji ;)

(PS: ne vozim VAG)
 
uros11
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1623
Pridružen: Če nov 08, 2007 9:52 am

Re: 2018 Peugeot 508 II.

Napisal/-a uros11 Po dec 24, 2018 3:58 pm

Stumpjumper je napisal/-a:Eni se vžigate (sploh vw fani) kot da vas plačujejo, da jih po forumih zagovarjate. :lol:

Take lahko samo novinci klatite. Mi, stara garda, smo pa lahko samo objektivni, ker drugače ne znamo. Mladci seveda ne veste, kaj to pomeni, ker je pri vas značilno, da ste apriori proti ali pa za, razlogi za to so pa seveda takšni, da se stara garda samo nasmihamo. Boste že prišli na naše ;) Vesele praznike vsem skupaj, pa ne jemat preresno vsega skupaj!!
 
Stumpjumper
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 750
Pridružen: To maj 24, 2016 3:08 pm

Re: 2018 Peugeot 508 II.

Napisal/-a Stumpjumper Po dec 24, 2018 4:29 pm

Po čem sklepaš da sem mladenič in da nisem objektiven? :lol: Trdim, da najboljšega voza pač ni, ker je to precej relativen pojem. Vsak ima določene prednosti (in slabosti), ampak razlike med vozili (govorim o istem cenovnem rangu) so dandanes minimalne.
 
Uporabniški avatar
Gricko
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1916
Pridružen: Sr jun 02, 2004 7:49 pm
Kraj: ljubljana AR156SW

Re: 2018 Peugeot 508 II.

Napisal/-a Gricko Sr dec 26, 2018 12:48 pm

uros11 je napisal/-a:
Gricko je napisal/-a:
uros11 je napisal/-a:Niso dokazali, ker drugi so kar priznali.


še en zaslepljenec, ki se prepričuje, tolaži in laže sam sebi.......

vw konceren z poddružnicami plačuje odškodnine, tožbe in kazni....ostali ne!!

Kar pa še vedno ne pomeni, da tudi drugi niso imeli prilagojene programske opreme. Naučte se brat.




najdi mi EN članek / besedilo/ kar koli, kjer piše, da so druge znamke ravno tako delale prilagojeno programsko opremo glede izpustov - URADNO!!
ne nekih člankov, kjer se vw fani tolažijo!


Ja, vse znamke so zavajale z porabo in posledično z co2 izpusti, ampak vse te trditve so imele podlago!!!

avti so dejansko dosegali take porabe, res pa je, da bolj kot ne le v res specifišnih okoljih ( avto na najtanjših možnih gumah, z najmanjšim kotaslnim uporom, z previsokim pritiskom zaradi kotalnega upora, brez luči, brez ventilacije z le eno osebo, po točno določenih cestah, vsi stiki karoserije so bili prelepljeni zaradi manjšega upora....)
torej v normalnem življenju neuporabno in nedosegljivo, se je pa take številke vseeno dalo dobiti!
in to so delali VSI, popolnoma vsi
vW grupa pa je EDINA, ki je dokazano imela tudi SW, ki je v realnem življenju / pogojih deloval drugače, kot v testnih!!

in to goljufijo se jim očita!! in če ti tega ne dojameš, pol se ne čudi, če te označijo za zaslepljenca in vw ovco!

PS; če bi tudi pridrugih znamkah dokazali goljufijo, bodi siguren, da bi ravnotako padale tožbe in kazni, njihovo "priznanje" tega ne bi spremenilo, bodi siguren!!

PPS; ne označuj forumaše vse povprek za "novince","mladiče", ker se ti sanja ne, kolikšna je starost sogovornika, zelo verjetno si mlajši tudi od mene ;)

lp
 
void
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1767
Pridružen: Sr mar 02, 2016 4:21 pm

Re: 2018 Peugeot 508 II.

Napisal/-a void Sr dec 26, 2018 9:10 pm

Gricko je tu zadeu bistvo. In točno tako je tudi bilo. VAG je vedno bil največji lopov in tudi bo ostal največji lopov.

Latest afere po dieselgateu :lol: ne vem zakaj se drugim ne dogajajo afere, samo njim. Sigurno so se vsi zapikali v VW, druge pa pustijo pri miru ne? :lol:

https://www.dnevnik.si/1042799724
http://www.avtomanija.com/default.asp?rb=3&id=18785
 
Uporabniški avatar
mrtwelvetrees
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2854
Pridružen: To apr 26, 2005 6:33 pm

Re: 2018 Peugeot 508 II.

Napisal/-a mrtwelvetrees Če dec 27, 2018 4:39 pm

https://www.youtube.com/watch?v=UZOqaLVxk7w

v Angliji od 25.000 funtov naprej.
Si vedel, da so semaforje Iznašli pri naftnih podjetjih za zapravljanje goriva in večanje dobičkov?
 
uros11
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1623
Pridružen: Če nov 08, 2007 9:52 am

Re: 2018 Peugeot 508 II.

Napisal/-a uros11 Če dec 27, 2018 5:49 pm

Gricko je napisal/-a:[
PPS; ne označuj forumaše vse povprek za "novince","mladiče", ker se ti sanja ne, kolikšna je starost sogovornika, zelo verjetno si mlajši tudi od mene ;)

Saj jih ne označujem. Samo prepisal sem, kar je pisalo pod nickom..... seveda nobenemu ni potegnilo, kar niti ni čudno.
Primer: stormjumperju zgoraj piše _novinec_. Nekomu piše _nov uporabnik_ itd. To pač piše. Za "mladiča" se pa ne spomnim.
 
Uporabniški avatar
sašo5
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5033
Pridružen: Po sep 10, 2007 4:29 pm
Kraj: Brežice

Re: 2018 Peugeot 508 II.

Napisal/-a sašo5 Če dec 27, 2018 7:34 pm

zanimivo.....po "aferi" bi morali bankrotirat, prodajne št. strmo navzdol_zgodilo se je pa ravno obratno....narobe svet :lol:.......če ma kdo koga, da dela v Vag-u naj ga povpraša o višini božičnice
 
Uporabniški avatar
esem
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9970
Pridružen: Ne mar 27, 2005 6:35 am
Kraj: Ljubljana pri Kozarjah

Re: 2018 Peugeot 508 II.

Napisal/-a esem Če dec 27, 2018 8:21 pm

uros11 je napisal/-a:
Gricko je napisal/-a:[
PPS; ne označuj forumaše vse povprek za "novince","mladiče", ker se ti sanja ne, kolikšna je starost sogovornika, zelo verjetno si mlajši tudi od mene ;)

Saj jih ne označujem. Samo prepisal sem, kar je pisalo pod nickom..... seveda nobenemu ni potegnilo, kar niti ni čudno.
Primer: stormjumperju zgoraj piše _novinec_. Nekomu piše _nov uporabnik_ itd. To pač piše. Za "mladiča" se pa ne spomnim.
Pritlehni izgovori! Zate imata torej mladič in mladec različna pomena? Na prošnjo po "enem članku" seveda nisi odgovoril, verjetno ker ne moreš. Nakladanje o objektivnosti in "preresnem odzivanju" je seveda samo nakladanje, mešanje predprazničnega časa s spuščanjem bombic je vsekakor dovolj povedno. VAGovce je težko razumeti, ker so nedosledni in sami sebi nerazumljivi (mladci/mladiči) s temi bornimi poskusi relativizacije direktnega sranja dizel afere VAG koncerna.
 
Uporabniški avatar
limas
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2190
Pridružen: Ne avg 18, 2013 8:01 pm

Re: 2018 Peugeot 508 II.

Napisal/-a limas Če dec 27, 2018 8:59 pm

sašo5 je napisal/-a:zanimivo.....po "aferi" bi morali bankrotirat, prodajne št. strmo navzdol_zgodilo se je pa ravno obratno....narobe svet :lol:.......če ma kdo koga, da dela v Vag-u naj ga povpraša o višini božičnice


Folcvagna nič ne uniči, ker imajo zacementirano bazo kupcev.
Niso varali samo z izpusti.
Znova so jih zasačili: prodajali so predserijska vozila kot nova.
https://autorepublika.com/2018/12/12/pr ... je-u-toku/
 
void
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1767
Pridružen: Sr mar 02, 2016 4:21 pm

Re: 2018 Peugeot 508 II.

Napisal/-a void Pe dec 28, 2018 9:24 am

Res je, če bi bilokatera druga firma imela toliko problemov s kakovostjo nasplošno, ne samo afere, še posebej Italjanska al pa Franconska -> bi že zdavnaj propadla.
 
Uporabniški avatar
srcnik
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1588
Pridružen: Po nov 22, 2010 10:51 am

Re: 2018 Peugeot 508 II.

Napisal/-a srcnik Pe dec 28, 2018 3:25 pm

VAG-a ne uniči nič ker v povprečju s svojimi vozili pokrijejo največ zahtev in pričakovanj uporabnikov... (ponudi najboljši paket)

Čisti resničen primer, ki mi je tudi najbolj zabaven: sosed je bil že dolga leta proti nemškim vozilom, sploh proti vw, si slišu stalno izjave kot določeni "pametnjakoviči" tule nabijajo: sam značko plačaš, precenjeno sranje, dobim drugje več opreme...

In tako so se zvrstili, francozi (peugeot 2x), italjani (fiat 3x), pa še en opel vmes...

Potem pa so lahko v službi ugodno odkupili službenega vw passata 2005 (lešnikov dizajn)... Sem mislil ok, pač zaradi ugodne cene... No vrhunec je pa doseglo, ko je letos kupil spet passata samo facelift 2010 :D

Tako da ja, najprej je potrebno dobro preizkusiti, potem pa lajati...

Je pa v življenju ponavadi tako, da koliko denarja toliko muzike... Enako je pri avtomobilih...

Npr. Radarski tempomat ni enako dober pri vseh proizvajalcih (nekateri ga še vedno niti ne ponujajo), tu ma vag prednost zaradi mase vozil in verjetno največjega razvojnega oddelka med proizvajalci vozil...
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7522
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: 2018 Peugeot 508 II.

Napisal/-a pskoda Pe dec 28, 2018 3:40 pm

srcnik je napisal/-a:Je pa v življenju ponavadi tako, da koliko denarja toliko muzike... Enako je pri avtomobilih...


X2



Vw je zelo daleč od slabega avtomobila. Sicer ima cvetke kot vsi tudi premium niso imuni, ampak jaz sem že imel kar nekaj avtomobilov in moram reči, da je vw zelo dober avtomobil
Lp
 
void
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1767
Pridružen: Sr mar 02, 2016 4:21 pm

Re: 2018 Peugeot 508 II.

Napisal/-a void Pe dec 28, 2018 3:46 pm

No jaz, ki imam izkušnje iz tehnike z večino popularnih znamk, lahko povem da majo VWji zadnjih 10 let cvetk malo preveč. Sploh z novimi generacijami motorjev, tu ciljam na 1.6 TDI, 1.2 TSI, 1.4 TSI in tudi do neke mere tudi 2.0 TSI.
Da ne govorimo o tem, da določeni defekti pri Francozih in Italjanih se ne tolerirajo, pri Nemci se pa to vzame kot "se zgodi tudi najboljšim" in se brez problema odkarta 500€ za novi sesalni kolektor ko se polomijo lopute ali pa 1000€ za obnovljene šobe pri 150k km.

Kar se pa tiče same vožnje, so Nemci definitivno najboljši za vozit, vse je na svojem mestu. Ampak, mislim da tudi v tem segmentu jih je konkurenca dosegla v nižjem, nižjem srednjem in srednjem razredu (avtomobili za navadne smrtnike) in novi pug 508 je dobr primer tega.
 
Uporabniški avatar
mrtwelvetrees
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2854
Pridružen: To apr 26, 2005 6:33 pm

Re: 2018 Peugeot 508 II.

Napisal/-a mrtwelvetrees Pe dec 28, 2018 4:01 pm

Lahko, vsakdo govori v svojem imenu, so pa tudi ljudje ki jim gre za udobje pri vožnji, kar pa za nemce sam nebi rekel da so.
Ampak to je že druga tema, ta tema je o Peugeotu 508 II.
Si vedel, da so semaforje Iznašli pri naftnih podjetjih za zapravljanje goriva in večanje dobičkov?
 
Stumpjumper
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 750
Pridružen: To maj 24, 2016 3:08 pm

Re: 2018 Peugeot 508 II.

Napisal/-a Stumpjumper Pe dec 28, 2018 4:08 pm

Koga briga VW v tej temi. Pač še ena povprečna znamka (kot vsi ostali plebejci) s svojimi plusi in minusi.
Vrni se na Vozila prihodnosti

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Google [Bot] in 61 gostov