Nova vozila v prodaji, konceptna vozila in vsa vozila, o katerih lahko (zaenkrat) le sanjamo...
 
Uporabniški avatar
Polo78
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1935
Pridružen: Sr mar 17, 2004 1:32 am
Kraj: Cockpit

Re: 2018 Peugeot 508 II.

Napisal/-a Polo78 Pe apr 26, 2019 1:16 pm

Menjalnik je super, dokler voziš umirjeno. Ko pa želiš instantno pospeševanje pa menjalnik rabi določen čas, da dojame kaj želiš od njega. Vem kako deluje stari EAT 6, ki se pojavlja v drugih avtih PSA koncerna, očitno je ta hiba še vedno prisotna tudi v EAT 8. Čeprav napredujejo iz generacije v generacijo, glede tega še vedno capljajo za DSG-jem. So pa precej neproblematični (EAT 6), poznam en primerek, ki ima čez 300k km in dela BP. Kako bo pa s tem iz P 508 II, bo pa pokazal čas.

Kar se pa tiče pozicioniranja samega avtomobila, ga ne bi dajal v isti koš z Insignio, Talismanom in podobnimi. Sicer se nahaja v istem velikostnem razredu, vendar gre hkrati za coupe, teh se pa še nikoli ni kupovalo iz vidika racionalnosti, zato te primerjave niso na mestu.
Antiznačkar po prepričanju
 
void
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1767
Pridružen: Sr mar 02, 2016 4:21 pm

Re: 2018 Peugeot 508 II.

Napisal/-a void Pe apr 26, 2019 1:20 pm

Res je P508 II deluje meni ko cenejsa alternativa A5ki, kot pa konkurenca klasičnim limuzinam.

Drugače so EAT 6 in EAT 8 Aisin menjalniki, ki so znani po kvaliteti in neproblematičnosti, definitivno pa niso med najboljšimi za uporabo -> zgoraj navedene neodločnosti itd.
 
VW T4
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 646
Pridružen: Če okt 10, 2013 5:21 pm

Re: 2018 Peugeot 508 II.

Napisal/-a VW T4 Pe apr 26, 2019 1:21 pm

Kako coupe? Al je limuzina ali pa coupe. Jaz bi reku, da je to limuzina. Pa ja vsi vemo kako coupe zgleda.
 
Uporabniški avatar
emozul
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1792
Pridružen: So jan 26, 2013 12:11 pm

Re: 2018 Peugeot 508 II.

Napisal/-a emozul Pe apr 26, 2019 1:29 pm

Oplova tehnika, je sigurno od teh treh, ki jih je pokazal Tomzi, za moje pojme najslabša.
DSG menjalnik je res špica in je 100% boljši kot oplov in peugeotov (govorim iz izkušenj), pa, da ne bo pomote, ne govorim o zanesljivosti.
Kot sem tudi že rekel, da bi, če bi gledal kot celoto izbral konkurenco. Me pa zanima kaj bo s karavanom, ki je meni mnogo lepši.
 
void
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1767
Pridružen: Sr mar 02, 2016 4:21 pm

Re: 2018 Peugeot 508 II.

Napisal/-a void Pe apr 26, 2019 3:26 pm

No no, nekateri govorijo kot da je ne vem DSG svetinja, drugi so pa neuporabni. 100x boljši? :roll:
Seveda je boljši, ampak v detajlih. Niso pa drugi zato neuporabni. Jaz osebno avtomatika pri prehitevanjih nikoli ne uporabljam v avto načinu.

Jaz bom tako povedau, če bi rad da je avtomatik:
- Zdržljiv in neproblematičen z manjšimi quirky -> Aisin
- Najboljši avtomatik za vozit (uporabniška izkušnja) uzameš DSG (Borg Warner).

Simple.
 
Uporabniški avatar
Renault VG
Uporabnik
 
Prispevkov: 1519
Pridružen: Če nov 11, 2010 1:21 pm

Re: 2018 Peugeot 508 II.

Napisal/-a Renault VG Pe apr 26, 2019 5:00 pm

Meni je bil ZF v novih BMWjih dober menjalnik. Sicer pa 508 sem zvlekel očeta pogledat ker je meni všeč ampak njemu ni bil. Lep design in vse to ampak je rekel, da se slabo počuti notri, utesnjeno, nič se ne vidi ven ker je zagotovo res. Meni je všeč ampak ne za to ceno, s to ceno je tam nekje nad Passatom, Audi A4 pa v akciji stane tam 2k € več. Pa prosim brez tega da je Audi že dolgo na trgu in da bodo za 508 tudi enkrat popusti itd. Govorim za tukaj in zdaj in resno ne vidim, da bi dal toliko denarja za Peugeota glede na konkurenco. Se pa strinjam, da je Insignia še vedno najboljši nakup v tem razredu glede cene, če prebaviš meh notranjost in zunanjost in to da je avto grozno dolg. Je pa od primerljivega 508 cenejši za kakšnih 10k€, kot da je za en razred nižji avto, pa se nikakor ne čuti.

https://www.avto.net/Ads/details.asp?id=13992464
https://www.avto.net/Ads/details.asp?id=13886081
 
Uporabniški avatar
emozul
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1792
Pridružen: So jan 26, 2013 12:11 pm

Re: 2018 Peugeot 508 II.

Napisal/-a emozul Pe apr 26, 2019 5:11 pm

void je napisal/-a:No no, nekateri govorijo kot da je ne vem DSG svetinja, drugi so pa neuporabni. 100x boljši? :roll:
Seveda je boljši, ampak v detajlih. Niso pa drugi zato neuporabni. Jaz osebno avtomatika pri prehitevanjih nikoli ne uporabljam v avto načinu.

Jaz bom tako povedau, če bi rad da je avtomatik:
- Zdržljiv in neproblematičen z manjšimi quirky -> Aisin
- Najboljši avtomatik za vozit (uporabniška izkušnja) uzameš DSG (Borg Warner).

Simple.



Nisem rekel, da je neuporaben.
Za DSG pa vem, da ga zanesljivost tepe, samo za vozit je pa bomba.

Mene prav zanima kako se bo kaj prodajal, ker konkurenca je huda.
 
void
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1767
Pridružen: Sr mar 02, 2016 4:21 pm

Re: 2018 Peugeot 508 II.

Napisal/-a void Pe apr 26, 2019 5:12 pm

Renault VG je napisal/-a:Meni je bil ZF v novih BMWjih dober menjalnik. Sicer pa 508 sem zvlekel očeta pogledat ker je meni všeč ampak njemu ni bil. Lep design in vse to ampak je rekel, da se slabo počuti notri, utesnjeno, nič se ne vidi ven ker je zagotovo res. Meni je všeč ampak ne za to ceno, s to ceno je tam nekje nad Passatom, Audi A4 pa v akciji stane tam 2k € več. Pa prosim brez tega da je Audi že dolgo na trgu in da bodo za 508 tudi enkrat popusti itd. Govorim za tukaj in zdaj in resno ne vidim, da bi dal toliko denarja za Peugeota glede na konkurenco. Se pa strinjam, da je Insignia še vedno najboljši nakup v tem razredu glede cene, če prebaviš meh notranjost in zunanjost in to da je avto grozno dolg. Je pa od primerljivega 508 cenejši za kakšnih 10k€, kot da je za en razred nižji avto, pa se nikakor ne čuti.

https://www.avto.net/Ads/details.asp?id=13992464
https://www.avto.net/Ads/details.asp?id=13886081


Čisto brezveze je primerjat cene čisto novega modela z modelom, ki je že nekaj let na trgu. Sploh ta audi iz linka je stara zaloga(pred FL), zato je takšna cena ker se ga hočejo znebiti. Realno je ta audi dražji od 508 nekaj tisoč eurov.
Čez dva leta bo ta isti 508 iz linka koštal 24k € in bo super nakup za ta dnar. Če pa primerjaš tega peugeota z novim focusom, je kar naenkrat 508 za 30k poceni.

emozul je napisal/-a:
void je napisal/-a:No no, nekateri govorijo kot da je ne vem DSG svetinja, drugi so pa neuporabni. 100x boljši? :roll:
Seveda je boljši, ampak v detajlih. Niso pa drugi zato neuporabni. Jaz osebno avtomatika pri prehitevanjih nikoli ne uporabljam v avto načinu.

Jaz bom tako povedau, če bi rad da je avtomatik:
- Zdržljiv in neproblematičen z manjšimi quirky -> Aisin
- Najboljši avtomatik za vozit (uporabniška izkušnja) uzameš DSG (Borg Warner).

Simple.



Nisem rekel, da je neuporaben.
Za DSG pa vem, da ga zanesljivost tepe, samo za vozit je pa bomba.

Mene prav zanima kako se bo kaj prodajal, ker konkurenca je huda.


Res je, strinjam se s tabo. Glih zato sem napisal to razčlenitev :D
 
Stumpjumper
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 750
Pridružen: To maj 24, 2016 3:08 pm

Re: 2018 Peugeot 508 II.

Napisal/-a Stumpjumper Pe apr 26, 2019 7:30 pm

Men izgleda v živo mega, čeprav mi ta razred sploh ni... Všeč mi je tudi utesnjen občutek v kabini. :)
 
Uporabniški avatar
dobek
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4310
Pridružen: So mar 02, 2002 5:12 pm
Kraj: MarburgAnDerDrau

Re: 2018 Peugeot 508 II.

Napisal/-a dobek Pe apr 26, 2019 7:56 pm

void je napisal/-a:- Zdržljiv in neproblematičen z manjšimi quirky -> Aisin.



a to govoris o novem 8 stopenjskem, ali starem 6?
SlikaSlika
Ce v svojih postih slucajno koga uzalim - prisezem, da je bilo nalasc!
 
void
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1767
Pridružen: Sr mar 02, 2016 4:21 pm

Re: 2018 Peugeot 508 II.

Napisal/-a void Pe apr 26, 2019 7:57 pm

Stumpjumper je napisal/-a:Men izgleda v živo mega, čeprav mi ta razred sploh ni... Všeč mi je tudi utesnjen občutek v kabini. :)


Ta avto je definitivno lifestyle avto, ne pa družinsko in racionalno vozilo. They went bold, let's see if it sticks. In js to spoštujem.

dobek je napisal/-a:
void je napisal/-a:- Zdržljiv in neproblematičen z manjšimi quirky -> Aisin.



a to govoris o novem 8 stopenjskem, ali starem 6?


Oboji.
 
Uporabniški avatar
dobek
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4310
Pridružen: So mar 02, 2002 5:12 pm
Kraj: MarburgAnDerDrau

Re: 2018 Peugeot 508 II.

Napisal/-a dobek Pe apr 26, 2019 8:02 pm

6 je bolj dosti quirkov in manj ostalega, bi rekel ( s prve roke), zato vprasam
SlikaSlika
Ce v svojih postih slucajno koga uzalim - prisezem, da je bilo nalasc!
 
Stumpjumper
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 750
Pridružen: To maj 24, 2016 3:08 pm

Re: 2018 Peugeot 508 II.

Napisal/-a Stumpjumper Pe apr 26, 2019 8:04 pm

Zadnjič sem videl na cesti 508 in za njim bmwja g30 (kateri mi je sicer ena grših petk ever poleg e60). G30 izgleda kot da je iz prejšnjega stoletja. In ja, to definitivno ni avto za babo, 2 froca in psa. 8) Je pa dost specifičen avto tole. Ali ti je všeč, ali pa sploh ne.
 
void
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1767
Pridružen: Sr mar 02, 2016 4:21 pm

Re: 2018 Peugeot 508 II.

Napisal/-a void Pe apr 26, 2019 8:08 pm

508 II GT v perla beli barvi me je čisto fascinirala ko se je peljala nasproti. Prau nisem posvečau pozornost na vožnjo nekj časa. Wow factor is there for sure :D

Drugače ja te G30 petke so res grde. Neverjetno grde glede na to kako je bila F10 petka ličen avto.

dobek je napisal/-a:6 je bolj dosti quirkov in manj ostalega, bi rekel ( s prve roke), zato vprasam


ne razumem kaj misliš povedat.
 
Uporabniški avatar
Renault VG
Uporabnik
 
Prispevkov: 1519
Pridružen: Če nov 11, 2010 1:21 pm

Re: 2018 Peugeot 508 II.

Napisal/-a Renault VG So apr 27, 2019 4:40 pm

void je napisal/-a:Čisto brezveze je primerjat cene čisto novega modela z modelom, ki je že nekaj let na trgu. Sploh ta audi iz linka je stara zaloga(pred FL), zato je takšna cena ker se ga hočejo znebiti. Realno je ta audi dražji od 508 nekaj tisoč eurov.
Čez dva leta bo ta isti 508 iz linka koštal 24k € in bo super nakup za ta dnar. Če pa primerjaš tega peugeota z novim focusom, je kar naenkrat 508 za 30k poceni.


No saj to, ko bo 160 KM dizel star eno leto z 20-30k km za 25k € bo pa dobra cena za ta avto. Trenutno je pa predrag, 1000€ popusta je smešnih na avtomobilu za 30k€+. Focus je pa itak joke s cenami pri nas, kolikor sem gledal so v DE par tisoč € cenejši.
 
void
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1767
Pridružen: Sr mar 02, 2016 4:21 pm

Re: 2018 Peugeot 508 II.

Napisal/-a void So apr 27, 2019 4:41 pm

Ne ne, jaz sem mislil da bo novi avto koštal toliko, rabljen bo hitro 15k.
 
Uporabniški avatar
For
Uporabnik
 
Prispevkov: 1451
Pridružen: Po sep 13, 2004 10:31 pm

Re: 2018 Peugeot 508 II.

Napisal/-a For So apr 27, 2019 5:29 pm

tomzzi je napisal/-a:@For

1. Potemtakem so kupci 508 samo tisti ki palijo na izgled in ne na praktičnost.
Seveda! Avto je kombinacija cupeja in limuzine, zato tukaj ne moreš pričakovat Škodo Superb. So najbrž namenoma ciljali na drugo skupino kupcev ki jim je dizajn pomembnejši od prostora. Jaz sem recimo eden takšnih.
Ker 508 je totalno neprakticen avto. Zadaj malo placa, temno, prtljažnik med manjšimi...
Pa tudi najcenejši ni. Design se pač plača.
Jaz ga ne bi nikoli kupil saj konkurenca ponuja več za svoj denar.
Ma ne moreš to primerjat z Insignijo in Superbom. VW si recimo lahko več privošči in zato ima Passata in Arteona. Jaz bi rekel da 508 hoče biti oboje v enem in zato je tak kot je.

2. Težave bluetooth in pa slabo serijsko ozvočenje...
Slab infotainment, porodne težave? Šparanje na ozvočenju?
Nisem rekel "slabo" ...rekel sem da je zvok tečen Ni bil prijazen za moja ušesa. Lahko da bo kdo drug zadovoljen. Nobenih porodnih težav nisem opazil. To z bluetooth je najbrž kaj v nastavitvah (nisem se poglabljal) ker prejšnji ki sem ga imel za tri urce ni nagajal.

3. Prvo napišeš, da je menjalnik super. Nakar napišeš, da potrebuje pol sekunde da skuži, da hočeš prehitevati...? Meni se to ne zdi super.
DSG v Golfu 7 je imel isto. Jaz nisem opazil razlike. Meni je super...in zdi se mi logično da ne more takoj v milisekundi reagirat na tvoj pritisk stopalke plina.

4. Lane assist itak upošteva žmigavc in te pusti pri miru. A ne to pri vseh?
Moja astra enako. Saj po moje to vsi upoštevajo.
Oprosti moji nevednosti. NIkjer to nisem prebral in nisem vedel da upošteva žmigavc. Sem pač napisal ker sem sam ugotovil.

Meni se 508 ne zdi kot celota najboljši nakup v tem razredu in se strinjam z Mattom..

https://youtu.be/5raFMCp4658

Opel insignia je sigurno trenutno najboljši nakup v tem razredu.
Pa, da ne bo pomote nisem "fan" opla. Se najde tudi kakšen minus.
Ampak kot celota v smislu kvaliteta, prostor, vozne lastnosti, cena pa je Insignia zelo dober avto.
Če ne celo najboljši ta hip.
Kot rečeno ..nepošteno je 508 primerjati z Insignijo. Se pa strinjam, meni je tudi Insignija všeč in vem da je bolj ugodna in da ima več prostora. Na sploh imam dobro mnenje o Oplu ...bi jo imel.
Ni mi pa všeč armaturna plošča ...
:huh:


void je napisal/-a:Kolkrat sm js slišau v preteklosti to mantro, da je Insignia najboljši nakup. Če je nova Insignia 50% boljša od prejšne je še zmerj katastrofaln avto iz stališča tehnične kakovosti.

Kaj konkretno misliš s tem?
Jaz sem z Astro bil 100X bolj zadovoljen kot z Golfom.

Polo78 je napisal/-a:Menjalnik je super, dokler voziš umirjeno. Ko pa želiš instantno pospeševanje pa menjalnik rabi določen čas, da dojame kaj želiš od njega. Vem kako deluje stari EAT 6, ki se pojavlja v drugih avtih PSA koncerna, očitno je ta hiba še vedno prisotna tudi v EAT 8. Čeprav napredujejo iz generacije v generacijo, glede tega še vedno capljajo za DSG-jem.
Ne vem no ...kar se spomnim DSG-ja iz Golfa 7 je bilo tako kot si rekel: "menjalnik rabi določen čas, da dojame kaj želiš od njega"
Pri tem v Peugeotu ni bilo nič drugače ...vsaj kar sem kot laik opazil.


So pa precej neproblematični (EAT 6), poznam en primerek, ki ima čez 300k km in dela BP. Kako bo pa s tem iz P 508 II, bo pa pokazal čas.

Kar se pa tiče pozicioniranja samega avtomobila, ga ne bi dajal v isti koš z Insignio, Talismanom in podobnimi. Sicer se nahaja v istem velikostnem razredu, vendar gre hkrati za coupe, teh se pa še nikoli ni kupovalo iz vidika racionalnosti, zato te primerjave niso na mestu.
Točno tako! Se strinjam! :tomidelej:


void je napisal/-a:
Stumpjumper je napisal/-a:Men izgleda v živo mega, čeprav mi ta razred sploh ni... Všeč mi je tudi utesnjen občutek v kabini. :)


Ta avto je definitivno lifestyle avto, ne pa družinsko in racionalno vozilo. They went bold, let's see if it sticks. In js to spoštujem.
.

Eeee bravo! Eni očitno to ne vejo. Mešajo hruške in jabolke.

Z avtom sem naredil kakšnih 350 km in lahko rečem da sem bil kar utrujen. Bolj kot v mojem 308.
Tisti sedeži v Allure opremi mi niso všeč. Ledveni del me je motil. V 308 mi je super ...že od trenutka ko sem se prvič vsedel.
Drive Mode sem večinoma imel normalno. Imel je še šport in eco. Dražja različica ima še Confort če s prav spomnim. Pa še sedeže nastavljive v ledvenem delu.
Zanimivo pa da je gume imel 215⁄17 Moj 308 pa ima 225.
Tudi to, da zadaj ima vrata in ne pokrov prtljažnika je velika stvar ....vsaj zame. Ne vem če bi prebavil pokrov.
Poraba je tudi komot na 6 z umirjeno vožnjo. Zadaj je streha res nizko, ampak se da preživet. Tudi prostora za noge je kar solidno. Ni pol metra kot v Superbu, ampak je dovolj.
 
nered
Novinec
 
Prispevkov: 489
Pridružen: Ne jul 26, 2015 3:40 pm

Re: 2018 Peugeot 508 II.

Napisal/-a nered So apr 27, 2019 6:19 pm

Meni je super avto. Ampak bi ga kupl 1-2 leti starega ko mu bo cena padla za 30+%. Glede na to kako slabo stari 508ki in Peugeot na splosno drzijo ceno si ne predstavljam veliko kupcev. Sosed je 2016 508 2.0HDI prodajal eno leto predno je obupal in ga dal v ceno. Ta isti peugeot se se dan danes prodaja na Avto.net z 60% nizjo ceno kot pri nakupu :(

Ce bi se zacel pri 18k z popustom kot recimo Insignia/Talisman bi bil se dosti privlacen avto.
 
Uporabniški avatar
emozul
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1792
Pridružen: So jan 26, 2013 12:11 pm

Re: 2018 Peugeot 508 II.

Napisal/-a emozul So apr 27, 2019 6:45 pm

For, moral bi probat DSG 6 stopenjski, kjer se opazi razlika v prid DSG-ju. Vsak ima svoj denar in se odloči kaj mu več pomeni. Če že ne moremo primerjati z insignijo, mazdo, pa lahko z aertonom, ki je meni mnogo lepši.
 
maniaxxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 7338
Pridružen: To avg 15, 2006 7:36 pm
Kraj: Celje

Re: 2018 Peugeot 508 II.

Napisal/-a maniaxxx So apr 27, 2019 7:38 pm

nered je napisal/-a:Meni je super avto. Ampak bi ga kupl 1-2 leti starega ko mu bo cena padla za 30+%. Glede na to kako slabo stari 508ki in Peugeot na splosno drzijo ceno si ne predstavljam veliko kupcev. Sosed je 2016 508 2.0HDI prodajal eno leto predno je obupal in ga dal v ceno. Ta isti peugeot se se dan danes prodaja na Avto.net z 60% nizjo ceno kot pri nakupu :(

Ce bi se zacel pri 18k z popustom kot recimo Insignia/Talisman bi bil se dosti privlacen avto.


Ne vem ali sem jaz glup ampak meni se ne zdi 508 nič kaj cenejši od konkurence ( govorim o rabljenih seveda ), je pa precej zanesljiv za razliko od nekaterih. Dejansko je precej drag nov 508 ampak je tako impozanten ko ga vidiš, da pozabiš na ceno. Če bi imel toliko denarja za avto sploh ne gledam drugam, ker skoraj vse izpade kot stara kanta v primerjavi z njim. Kar dela peugeot z zadnjimi serijami pri dizajnu je vrhunsko, začenši z 308, potem je pa šlo še samo na boljše ( 5008 odštejem ker tisto je skropucalo )
Podpis je besedilo, ki se samodejno doda na koncu vsake vaše objave. Dolžina besedila je omejena na 355 znakov.
Vrni se na Vozila prihodnosti

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 31 gostov