Nova vozila v prodaji, konceptna vozila in vsa vozila, o katerih lahko (zaenkrat) le sanjamo...
 
Uporabniški avatar
alexwell
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 649
Pridružen: Po dec 05, 2011 10:19 pm

Re: 2018 Peugeot 508 II.

Napisal/-a alexwell Ne mar 14, 2021 1:54 pm

508sw PSE le končno že v prodaji v Nemčiji...izgled je kr brutalni :twisted:
https://suchen.mobile.de/fahrzeuge/deta ... 5d46dd46d2
 
Uporabniški avatar
rhino
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 741
Pridružen: Če nov 30, 2006 2:21 pm
Kraj: Maribor

Re: 2018 Peugeot 508 II.

Napisal/-a rhino To mar 16, 2021 12:13 pm

Zakljucki izpuhov bi morali biti vecji, ali pa wannabe difuzor manjsi. Tako izgleda spodnji del avta smesno
 
Uporabniški avatar
tomzzi
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2172
Pridružen: Pe mar 11, 2005 8:47 pm

Re: 2018 Peugeot 508 II.

Napisal/-a tomzzi To mar 16, 2021 6:03 pm

Difuzor manjši. ;)
To pa deluje precej "rižasto". Me spominja na čase ko se je v domači "delavnici" montiralo na avtomobile vsega oziroma kar je prišlo pod roko.
Samo, da je. :lol: Neokusno.
So šli v ekstrem. Včasih je veljalo manj je več. In ja tukaj so šli korak ali dva čez mejo okusa.
Mi je "normalna" verzija velik bolj všeč.
 
nered
Novinec
 
Prispevkov: 489
Pridružen: Ne jul 26, 2015 3:40 pm

Re: 2018 Peugeot 508 II.

Napisal/-a nered Sr mar 17, 2021 1:31 pm

Imam rad Peugeot-e, trenutno vozim 308, 2019 odlicen avto. Ampak 50k za katerega koli Peugeota je 30k prevec.
 
Stumpjumper
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 750
Pridružen: To maj 24, 2016 3:08 pm

Re: 2018 Peugeot 508 II.

Napisal/-a Stumpjumper Sr mar 17, 2021 3:24 pm

Danes je vsak avto vsaj 30% predrag.
 
pleomax
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 597
Pridružen: Po jul 07, 2014 3:46 pm

Re: 2018 Peugeot 508 II.

Napisal/-a pleomax Sr mar 17, 2021 7:02 pm

Zakaj je preveč 50.000 za pežoja? Ne vem, če ima opremo, motorizacijo, tehniko dobro in to katerakoli znamka, se mi zdi prav, da je tudi cena višja, sploh pa ta je hibrid in en arteon z 200 dizelskimi konji je takoj 50 jurjev. Med sebi enakimi je še poceni, čeprav ja, znesek ni majhen, pa vendar sem pričakoval še nekoliko višjo ceno, ker je hibrid in vemo, da elektromotorji avto podražijo.
 
Uporabniški avatar
soso
Uporabnik
 
Prispevkov: 1457
Pridružen: Če sep 18, 2003 9:37 pm
Kraj: maribor

Re: 2018 Peugeot 508 II.

Napisal/-a soso Sr mar 17, 2021 7:09 pm

Bi rekel, da so navdih dobili v filmu Taxi. S temi stranskimi podaljski so res pretiravali. Brez tega v tej barvi bi bil top!
AH NI NAM LAHKO!
 
Uporabniški avatar
alexwell
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 649
Pridružen: Po dec 05, 2011 10:19 pm

Re: 2018 Peugeot 508 II.

Napisal/-a alexwell Sr mar 17, 2021 7:42 pm

hibrid, 360KM, 5,4s do 100km/h....mislim, da je težko najt kaj cenejšega v tej kategoriji za ta denar
 
nasamorpheus
Novinec
 
Prispevkov: 271
Pridružen: Sr nov 04, 2020 2:36 pm

Re: 2018 Peugeot 508 II.

Napisal/-a nasamorpheus Sr mar 17, 2021 7:51 pm

Je pa ena prednost v elektrifikaciji, vsak lahk že nardi avto z 350 konji.. no za nas je to fajn, uporabnike.. je pa čist nepotrebno.
 
Uporabniški avatar
Bat_zajla
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 504
Pridružen: Če dec 09, 2010 10:32 pm

Re: 2018 Peugeot 508 II.

Napisal/-a Bat_zajla Sr mar 17, 2021 8:47 pm

alexwell je napisal/-a:hibrid, 360KM, 5,4s do 100km/h....mislim, da je težko najt kaj cenejšega v tej kategoriji za ta denar


Zelo blizu je BMW 330e. Mal manj moči ampak skoraj enako hiter. Ima pa velko prednost, da lahko na elektriko naredi 65km proti pežojevim 41. Je tudi 100kg lažji. Drugače pa mi je ta pežo vizualno všečen. :-P
 
nered
Novinec
 
Prispevkov: 489
Pridružen: Ne jul 26, 2015 3:40 pm

Re: 2018 Peugeot 508 II.

Napisal/-a nered Ne mar 21, 2021 11:57 am

pleomax je napisal/-a:Zakaj je preveč 50.000 za pežoja? Ne vem, če ima opremo, motorizacijo, tehniko dobro in to katerakoli znamka, se mi zdi prav, da je tudi cena višja, sploh pa ta je hibrid in en arteon z 200 dizelskimi konji je takoj 50 jurjev. Med sebi enakimi je še poceni, čeprav ja, znesek ni majhen, pa vendar sem pričakoval še nekoliko višjo ceno, ker je hibrid in vemo, da elektromotorji avto podražijo.


Zato ker pri Arteonu se notranjost nebo razpadla po 2eh letih. Jaz imam rad Peugeot-e ampak tudi najboljši ni vreden več kot 20k to po tem ko sem sam za svojega dal 25k.

Mi imamo floto golfov in passatov starih 8 leti, več voznikov itd.. Pri nobenem ni crickov ali razpadajoče se notanjosti ali pa bilo kakšnih večjih servisov.

Jaz imam P308 in pa P5008. P308 je dve leti star, 46k prevoženih bila je potrebna menjava zadnje prejme ampak bi moral plačati 1200 EUR čeprav gre za napako pri gradnji zaradi slabe kvalitete no v sklopu garancije mi lahko za 200 EUR vsako leto to premo nafilajo z ekspanzijsko peno, da mi avto ob vožnji ne poka kot kočija.

No po 2eh letih skrbne uporabe je v notranjosti polno crickov, masažni sedeži ne dejalo zaradi neke napake, za katero mi vsakič obljubljajo da bo odpravljena na servisu v garanciji pa nikoli ni.

V zadnji desni luči je zrak in prihaja notri voda in kondenz. Vrtenje volana spušča neke čudne zvoke kot da bi dve plastike dregnil skupaj.

P5008 je eno leto star. Popustila je guma okoli meglenke in so te nehale zaradi volka delati. Ob toplem vremenu mi nekaj vibrira pod armaturo česar ne znajo odpraviti, začela mi je odstopati srebrna folija s rock za odpiranje vrat. Usnje na menjalniku je začelo pokati. Bilo je potrebno menjati nek senzor za gorivo zaradi cukanja, v prtljažniku ne dela vtičnica...

Oba vozila nova iz trgovine. Imam tudi dobre besede za Peugeot-a. Ampak žal je nižji rang vozila in nikakor vreden postavljene cene. Tudi prodajna cena bo bistveno nižja in tudi manj zazeljen kot pa golf in Passat.
 
Stumpjumper
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 750
Pridružen: To maj 24, 2016 3:08 pm

Re: 2018 Peugeot 508 II.

Napisal/-a Stumpjumper Ne mar 21, 2021 12:25 pm

Očitno nimaš sreče. Kar se tiče zadnje preme, je na veliko njihovih modelih ta napaka. Sliši se neko škripanje in tista pena to reši samo za nekaj časa, tako da vztrajaj da jo zamenjajo in nebo več težav.

Kar se tiče čričkov iz lastne izkušnje povem, da jih moj 308 (tudi kupljen nov) nima po parih letih, razen ob močnejših pritiskih na osrednjo konzole, katera je kar se tiče kvaliteta plastike res izjema (v negativnem smislu).

Vag nima nikakršnih čričkov? Vse kar sem vozil do sedaj, ni bilo nič nadpovrečnega kar se tiče kvalitete sestavljenosti in kvalitete vgrajenih materialov (novi modeli pravzaprav precej šepajo tukaj).

Ta novi 508 PSE je pa "tresla se je gora, rodila se je miš". Avto ne da od sebe tega, kar bi se pričakovalo.

Test: https://www.youtube.com/watch?v=-bPzG_ZsqWg
 
Uporabniški avatar
emozul
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1792
Pridružen: So jan 26, 2013 12:11 pm

Re: 2018 Peugeot 508 II.

Napisal/-a emozul Ne mar 21, 2021 12:45 pm

Večje razlike, med avti, v tem cenovnem razredu ni.
Bolj je odvisno od sreče.
 
matejxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 961
Pridružen: So okt 06, 2012 3:46 pm

Re: 2018 Peugeot 508 II.

Napisal/-a matejxx Ne mar 21, 2021 1:06 pm

Ja, imaš prav. Toda razlika pa je potem, ko je treba avto prodati, ko za Nemca še nekaj dobiš in ga tudi izredno hitro prodaš. Druge pa moraš skoraj da podariti.
 
nered
Novinec
 
Prispevkov: 489
Pridružen: Ne jul 26, 2015 3:40 pm

Re: 2018 Peugeot 508 II.

Napisal/-a nered Ne mar 21, 2021 1:08 pm

Stumpjumper je napisal/-a:Očitno nimaš sreče. Kar se tiče zadnje preme, je na veliko njihovih modelih ta napaka. Sliši se neko škripanje in tista pena to reši samo za nekaj časa, tako da vztrajaj da jo zamenjajo in nebo več težav.

Kar se tiče čričkov iz lastne izkušnje povem, da jih moj 308 (tudi kupljen nov) nima po parih letih, razen ob močnejših pritiskih na osrednjo konzole, katera je kar se tiče kvaliteta plastike res izjema (v negativnem smislu).

Vag nima nikakršnih čričkov? Vse kar sem vozil do sedaj, ni bilo nič nadpovrečnega kar se tiče kvalitete sestavljenosti in kvalitete vgrajenih materialov (novi modeli pravzaprav precej šepajo tukaj).

Ta novi 508 PSE je pa "tresla se je gora, rodila se je miš". Avto ne da od sebe tega, kar bi se pričakovalo.

Test: https://www.youtube.com/watch?v=-bPzG_ZsqWg


Za premo nisem nikakor mogel izsiliti prišli smo skoraj do odvetnika ampak nevem kako bi se to izšlo. V glavnem sedaj moram vsako leto na servis, da s praznijo to premo in jo ponovno nafilajo a to peno. To pa mi zaračunajo...

Mislim avto iz flote imajo cricke ne kaj preveč motečega ampak so to 8 let stari avto s katerimi se je kar grdo delalo s strani večih voznikov. Tko, da tu je ok normalno ampak mi ni prav ker moj avto je skoraj nov, zelo pazim nanj potem pa..
 
kseb
Novinec
 
Prispevkov: 396
Pridružen: Sr sep 11, 2013 2:24 pm

Re: 2018 Peugeot 508 II.

Napisal/-a kseb Ne mar 21, 2021 1:35 pm

Stumpjumper je napisal/-a:
Test: https://www.youtube.com/watch?v=-bPzG_ZsqWg


Pa dobro no.
Ne moreš Pežoja primerjat v Audijem ali pa BMW.
 
Stumpjumper
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 750
Pridružen: To maj 24, 2016 3:08 pm

Re: 2018 Peugeot 508 II.

Napisal/-a Stumpjumper Ne mar 21, 2021 1:45 pm

Saj to je velikokrat tako. Svojega paziš in voziš lepo in lahko imaš kljub temu kup težav, določene službene kante pa zdržijo 400k km in 10 šoferjev brez kakršnih koli napak in čričkov itd...

Zakaj ne moreš primerjat? Vsi imajo podobno moč in v šprintu bencinar (340i) pričakovano naščije dizla in hibrida. Sem pa pričakoval, da bosta dizel (audi) in hibrid (pug) bolj skupaj.
 
Uporabniški avatar
drugmirko
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2660
Pridružen: Ne apr 17, 2005 9:30 pm
Kraj: LJ

Re: 2018 Peugeot 508 II.

Napisal/-a drugmirko Ne mar 21, 2021 3:22 pm

hmm.... mel par let pri hiši zadnjo generacijo 5008-ce (službeni od nezakonite).... absolutno BP! in par let prejšnjo generacijo SW 508-ce (kupljen za 15 jurjev, 4 leta star second hand z 85k km na urici). razen senzorja za nastavitev višine žarometov tudi brez omembe vrednega problema, okvare ali "črička" (pri starosti nekaj čez 9 let, prodan za 9.5 jurjev). zdej mam leto in 10 mescev star 508 SW zadnje generacije in v njem, pri nekaj čez 38k km, hvala bogu ni videt še nobenega znaka "razpadanja", ni čričkov in razen rednega servisa še ni rabu kakšne posebne pozornosti... glede na moje dolgoletne izkušnje z vozili PSA nekako pričakujem, da bo tako tudi ostalo... (pred tem mel Citroene, nazadnje C2 na katerem je v 10. letih crknla samo žarnca v sprednjem žarometu, odpovedalo stikalo za lučko zategnjene ročne in poču feder na sprednjem amortizerju..)
pri hiši je blo v zadnjih 25 letih tudi en kup Audijevih A4-k (službeni od nezakonite). cel kup problemov z njimi, čeprav so bili vsi kupljeni novi in -ker so bili vsi tudi za privatno uporabo- sva bila ona in (občasno) jaz, edina voznika!
meni najbolj zabavna je bla prigoda je bila, ko je njen službeni A4 spet pristal na servisu, ona je pa morala službeno v Zagreb, je za nadomestno vozilo dobila novo, novcato Škodo Octavio (prevoženih par tisoč km).... kiiiiiii ji je crknla na avtocesti pred Krškim! :mrgreen: :mrgreen: .... bing! fatal failure! končala na kamiončku AMZS šlep službe =P...
zadnjega od teh Audijev (letnik 2008, morda 09, B8 karavan 2.0 TDI) sva ob, ob njeni menjavi službe, tudi odkupila za 18 jurjev (če se peav spomnem, je nov je z nekaj dodatki pri opremi koštal nekaj čez 36k evrov)! star je bil 4 leta. od hiše je šel nepolno leto kasneje, za mislim da 16k....
v glavnem... če pustimo peripetije s službenimi vozili moje nezakonite (in zmešnjavo, ki jo je to povzročalo pri privatnem "drugem" avtu v familiji), iz osebnih izkušenj lahko zaključim naslednje:
- PSA vozila majo čist spodobno zanesljivost in izdelavo, saj so se vsi, ki sem jih mel, kvarli manj kot čislani nemški premium!
- tudi nemški premium izdelek v prvih štirih do petih letih izgubi 50% svoje začetne vrednosti, zato je to, kako nemški izdelki neprimerno bolje "držijo vrednost", ena taka "rekla kazala"... razlike so, niso pa drastične. sploh ne procentualno glede na začetno vrednost.

če zdej primerjamo moje izkušnje z izkušnjami nereda, je opaziti :mrgreen: , da so diametralno nasprotne! najbolj zabavno je pa to, da se nobeden od naju ne zmišljuje =P. nauk zgodbic bi torej bil, da generalnega pravila pač ni. in da se vsi, z vsako generacijo, trudijo bit čim boljši. ;)
živeo drugmirkooooo!!!!
 
nered
Novinec
 
Prispevkov: 489
Pridružen: Ne jul 26, 2015 3:40 pm

Re: 2018 Peugeot 508 II.

Napisal/-a nered Ne mar 21, 2021 4:45 pm

Mislim OK odvisno od avta do avta. Jaz VW ne hvalim niti nisem pristaš. Če greš pogledat na peugeot forume ali reddit peugeot boš našel goro objav ljudi, ki so nezadovolnji zaradi crickov in napak na kvaliteti gradnje. Jaz kaksnih večjih težav nisem imel razen naštetega.

Kar se tiče mehanskih napak mi z VW nismo imeli kej preveč težav razen tu in tam kakšen prezgoden turbo ali pumpa kar mislim, da je prej razlog načina vožnje ker noben ne pazi na služben avto.

Pri peugeot pa razen preme, jaz se nisem nikoli imel večje težave. Zato ga tudi še kupujem. Ampak kvaliteta gradnje in materialov pa se žal ne more primerjati ne z VW, Audi ne s Škodo.

Imel sem tudi P407 2.0HDI kateremu sem iz stisnil dušo. Delal vse kar nebi smel s dizlom pa mu ni prslo do živega.

Zame je Peugeot nižji rang znamke ravno zaradi teh napak, ki so pri tej ceni nezazeljene ampak ok. Definitivno pa nimajo moči udarit v 30k+ EUR cenovni razred.

Ker tako slaba kvaliteta gradnje ni sprejemljiva na nobenem nivoju. Če ne znaš pri osnovnih modelom pokazati kvalitete zakaj bi ti ljudje zaupali pri 59k modelu.

Tako, da po mojem mnenju se nevem kao opremljen model 50k je 25-30k preveč za katerega koli peugeot.
 
matejxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 961
Pridružen: So okt 06, 2012 3:46 pm

Re: 2018 Peugeot 508 II.

Napisal/-a matejxx Ne mar 21, 2021 5:01 pm

Pozabljaš pa, da se VW v kvaliteti vedno bolj slabša.
Vrni se na Vozila prihodnosti

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 20 gostov