Nova vozila v prodaji, konceptna vozila in vsa vozila, o katerih lahko (zaenkrat) le sanjamo...
 
Uporabniški avatar
frgo
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 550
Pridružen: So sep 18, 2004 5:11 pm
Kraj: Trebnje

Re: 2018 Ford Focus IV.

Napisal/-a frgo Pe sep 21, 2018 11:17 am

Že to, da ne ločiš garancije in jamstva, pove, da nabijaš.
 
ales3112
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 74
Pridružen: Če jul 16, 2009 12:29 pm

Re: 2018 Ford Focus IV.

Napisal/-a ales3112 Pe sep 21, 2018 11:21 am

Jamstvo je na motor al kaj tebi ni jasno?
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4332
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: 2018 Ford Focus IV.

Napisal/-a Firediver Pe sep 21, 2018 11:26 am

Moram gospe stopiti v bran, ker je korektno opisala svojo zadevo.

ales3112 je napisal/-a:
Čestitam gospa. Menjali so vam motor vi ste ga pa potem servisirali pri nepooblaščenem mehaniku čeprav ste na novi motor imeli garancijo. Krivda je v veliki meri na vaši strani.


Ne zavajajte!
Preberite poljudno napisan članek od začetka do konca:
https://med.over.net/clanek/zps-nepoobl ... garancijo/

V razmislek: Če bi bilo karkoli narobe s servisiranjem v času garancije ji nobenega od 2 nadomestnih motorjev ne bi odobrili...pa so ji!

ales3112 je napisal/-a:Sam vozim Forda ecoboosta 4 leta, zaenkrat sem menjal samo eno žarnico, ostalo vse bp, avto še v garanciji. Če kateri motor ni bil nikoli problematičen je to ecoboost. Zato to posploševanje na podlagi vašega primera ne more biti merilo. Zakaj mislite da daje Ford 5 let garancije brez omejitve km?


Tudi posploševanje na osnovi vašega primera ne more biti merilo.

ales3112 je napisal/-a:Pa ne vem v katerem stoletju tu eni živite, ampak turbo bencinarji so sedanjost in prihodnost.


Živimo v 21. stoletju. Sedanjost in prihodnost so samo tisti turbobencinarji, ki delujejo.
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
Uporabniški avatar
frgo
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 550
Pridružen: So sep 18, 2004 5:11 pm
Kraj: Trebnje

Re: 2018 Ford Focus IV.

Napisal/-a frgo Pe sep 21, 2018 11:31 am

ales3112 je napisal/-a:Jamstvo je na motor al kaj tebi ni jasno?


Meni je vse jasno, tebi očitno precej manj. Najprej je bila garancija, zdaj je že jamstvo.

Garancije, ki jo pokriva ford je 2 leti, jamstvo pa pokriva zavarovalnica, ki ima svoje pogoje. Ne me prepričevat, da je to isto kot garancija.

In še to, servisiranje na nepooblaščenem servisu je kar se garancije tiče popolnoma enako kot servisiranje na pooblaščenem, če je avto servisiran po navodilih proizvajalca.

Pa še to: Da ford ponuja 5 letno jamstvo popolnoma nič ne pove o zanesljivosti motorja. Če je več odškodninskih zahtevkov zavarovalnica pač dvigne premijo. Kakšna je ta premija tebe niti ne zanima. Ford jo z lahkoto prinese nazaj z višjo nakupno in rednimi servisi, ki jih opravljaš pri njih...
Zadnjič spremenil frgo, dne Pe sep 21, 2018 11:37 am, skupaj popravljeno 1 krat.
 
ales3112
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 74
Pridružen: Če jul 16, 2009 12:29 pm

Re: 2018 Ford Focus IV.

Napisal/-a ales3112 Pe sep 21, 2018 11:35 am

Firediver je napisal/-a:Moram gospe stopiti v bran, ker je korektno opisala svojo zadevo.

ales3112 je napisal/-a:
Čestitam gospa. Menjali so vam motor vi ste ga pa potem servisirali pri nepooblaščenem mehaniku čeprav ste na novi motor imeli garancijo. Krivda je v veliki meri na vaši strani.


Ne zavajajte!
Preberite poljudno napisan članek od začetka do konca:
https://med.over.net/clanek/zps-nepoobl ... garancijo/

V razmislek: Če bi bilo karkoli narobe s servisiranjem v času garancije ji nobenega od 2 nadomestnih motorjev ne bi odobrili...pa so ji!

ales3112 je napisal/-a:Sam vozim Forda ecoboosta 4 leta, zaenkrat sem menjal samo eno žarnico, ostalo vse bp, avto še v garanciji. Če kateri motor ni bil nikoli problematičen je to ecoboost. Zato to posploševanje na podlagi vašega primera ne more biti merilo. Zakaj mislite da daje Ford 5 let garancije brez omejitve km?


Tudi posploševanje na osnovi vašega primera ne more biti merilo.

ales3112 je napisal/-a:Pa ne vem v katerem stoletju tu eni živite, ampak turbo bencinarji so sedanjost in prihodnost.


Živimo v 21. stoletju. Sedanjost in prihodnost so samo tisti turbobencinarji, ki delujejo.


Prvi motor je bil menjan pod garancijo, servisiran pri pooblaščencu, garancija na motor se podaljša. Gospa gre k nepooblaščencu ji crkne drugi motor na katerega ji ni priznana garancija. Kdo govori o narobnem servisiranju? Avto je bil servisiran pri nepooblaščencu katerega uraden servis ni hotel priznati. Konec debate.

Jaz ne posplošujem ampak povem svoje izkušnje. Ker je enemu crknil motor ne pomeni da je vsem.
 
ales3112
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 74
Pridružen: Če jul 16, 2009 12:29 pm

Re: 2018 Ford Focus IV.

Napisal/-a ales3112 Pe sep 21, 2018 11:38 am

frgo je napisal/-a:
ales3112 je napisal/-a:Jamstvo je na motor al kaj tebi ni jasno?


Meni je vse jasno, tebi očitno precej manj. Najprej je bila garancija, zdaj je že jamstvo.

Garancije, ki jo pokriva ford je 2 leti, jamstvo pa pokriva zavarovalnica, ki ima svoje pogoje. Ne me prepričevat, da je to isto kot garancija.

In še to, servisiranje na nepooblaščenem servisu je kar se garancije tiče popolnoma enako kot servisiranje na pooblaščenem, če je avto servisiran po navodilih proizvajalca.


Jamstvo ni popolnoma isto kot garancija ker garancijo krije proizvajalec ostalo pa uradni zastopnik. Kako ima on to urejeno je njegova stvar. In jamstvo krije motor, kaj bi pa naj krilo po tvoje jamstvo?

Na nepooblaščenem se krije garancija ampak je treba stvar menjat po predpisih, kar pri gospe očitno niso. Lahko pa bi jih tožila če je tako sveto prepričana da ima prav.

Da ima proizvajalec 5 let garancije brez omejitev ne pove nič o zanesljivosti, hvala sma končala tukaj. Predvidevam da kupuješ avte samo z 2 letno garancijo, ker si enkrat na forumu prebral da en ni imel težav.
Zadnjič spremenil ales3112, dne Pe sep 21, 2018 11:41 am, skupaj popravljeno 1 krat.
 
Uporabniški avatar
frgo
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 550
Pridružen: So sep 18, 2004 5:11 pm
Kraj: Trebnje

Re: 2018 Ford Focus IV.

Napisal/-a frgo Pe sep 21, 2018 11:40 am

ales3112 je napisal/-a:[Avto je bil servisiran pri nepooblaščencu katerega uraden servis ni hotel priznati. Konec debate.


Ni konec debate. Sledi tožba proti proizvajalcu zaradi neupoštevanja zakonskih določil. Gospa zmaga in dobi nov motor, ford pa plača še stroške postopkov.
 
ales3112
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 74
Pridružen: Če jul 16, 2009 12:29 pm

Re: 2018 Ford Focus IV.

Napisal/-a ales3112 Pe sep 21, 2018 11:43 am

Pa kaj je s tabo človek, na servisu trdijo da ni bilo pravo olje, lahko gospa toži ni problema, bodi njen odvetnik.
 
Uporabniški avatar
frgo
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 550
Pridružen: So sep 18, 2004 5:11 pm
Kraj: Trebnje

Re: 2018 Ford Focus IV.

Napisal/-a frgo Pe sep 21, 2018 11:49 am

Na Summit motorsu v LJ navajajo, da je pri ecoboostih predpisana uporaba olja 5W20 in da uporaba drugačnega olja lahko pripelje do okvare - a kaj je resničen vzrok okvare, bi lahko pojasnil samo izvedenec ustrezne stroke.

Jaz iz tega nisem razbral, da je bilo v avtu napačno olje. Lahko pa je bilo, potem pač smola za gospo, motor pa ni zato nič manj zanič.

Očitno pa gospa ni osamljena:
https://www.dailymail.co.uk/news/article-5885385/Ford-faces-1billion-legal-fight-defective-engines.html
 
ales3112
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 74
Pridružen: Če jul 16, 2009 12:29 pm

Re: 2018 Ford Focus IV.

Napisal/-a ales3112 Pe sep 21, 2018 11:53 am

Nekdo ko ima opel astro na sliki pa res ne more biti pristojen da ocenjuje kvaliteto motorja.
 
Uporabniški avatar
frgo
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 550
Pridružen: So sep 18, 2004 5:11 pm
Kraj: Trebnje

Re: 2018 Ford Focus IV.

Napisal/-a frgo Pe sep 21, 2018 11:54 am

Jaz se vsaj ne tolažim, da imam dober avto.
 
ales3112
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 74
Pridružen: Če jul 16, 2009 12:29 pm

Re: 2018 Ford Focus IV.

Napisal/-a ales3112 Pe sep 21, 2018 11:56 am

1500 reklamacij na 1 mio proizvedenih, vrhunsko, manj kot 1% okvar
Zadnjič spremenil ales3112, dne Pe sep 21, 2018 12:00 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
 
Uporabniški avatar
frgo
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 550
Pridružen: So sep 18, 2004 5:11 pm
Kraj: Trebnje

Re: 2018 Ford Focus IV.

Napisal/-a frgo Pe sep 21, 2018 11:58 am

Težko se odločim ali ti gre slabše bralna pismenost ali angleščina...
 
Uporabniški avatar
Fenix_
Novinec
 
Prispevkov: 212
Pridružen: Če apr 21, 2005 10:05 am
Kraj: Obala

Re: 2018 Ford Focus IV.

Napisal/-a Fenix_ Pe sep 21, 2018 12:27 pm

Focus 1.6 ecoboost 150KM kupljen nov leta 2014
čipan od 10.000km dalje na 200KM in do danes, prevoženih 75.000km sem zamenjal samo gume in brisalce.
Servise delam pa na 15.000km. oz 1x na leto, kar pride prej
 
AssKicker
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 560
Pridružen: Po jan 20, 2014 6:08 pm

Re: 2018 Ford Focus IV.

Napisal/-a AssKicker Pe sep 21, 2018 3:44 pm

Pa 75.000km ni nič za tak motor, sploh 1.6. Vem za fiesto st, katera ima blizu oziroma cca 300 konjev, pa je motor bp. Pa je avto že kar nekajkrat doživel dirkališče, in se dejansko vozil na max.
 
Uporabniški avatar
esem
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9970
Pridružen: Ne mar 27, 2005 6:35 am
Kraj: Ljubljana pri Kozarjah

Re: 2018 Ford Focus IV.

Napisal/-a esem So sep 29, 2018 3:49 pm

V dveh nemških revijah je bil FF za malenkost boljši od Golfa in malo cenejši
 
Bilbosole
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 22
Pridružen: Ne mar 25, 2018 4:19 pm
 
umilave1
Novinec
 
Prispevkov: 160
Pridružen: To dec 16, 2008 6:08 pm
Kraj: Cerknica

Re: 2018 Ford Focus IV.

Napisal/-a umilave1 So sep 29, 2018 6:01 pm

Na Fordovih dnevih (ASPC Drobnič) sem peljal testno vožnjo novega Focusa, ST-Line verzijo, skoraj vsa oprema, mislim da 1.0 ecoboost 125, cca 5km vožnje skozi naselje in izven naselja po ravnini. Prvo je treba povedati, da je ta avto v živo veliko bolj dopadljiv od vseh možnih fotografij, ki sem jih videl do sedaj. Sploh temno modra barva res poživi avto. Tudi notranjost pravzaprav ni slaba, ergonomija štima, v 1 minuti sem dojel upravljanje obvolanskih kontrol, tipk na volanu in touch screena. Kljub temu, da le-ta grdo štrli iz armaturke, me je pozitivno presenetila odzivnost dotika zaslona in tudi vmesnik SYNC 3 je precej enostaven, celo bolj kot pri meni, ki imam SYNC 1.1. Ozvočenje je bilo na prvi vtis zelo na nivoju. Prav tako se mi je dopadla notranjost obložena v komplet temno barvo - tudi strop in okoli stekel. Prostornost na zadnji klopi je zgledna.
Vožnja: Ta avto naredi naše ceste kar nekoliko bolj znosne, samo podvozje res lepo blaži vse sunke, motor lepo sodeluje, menjalnik ni da ni. Zvočna izolacija preseneča, do ca 2000 obratov, še nekaj čez se avta skoraj ne sliši razen šumenje koles. Bere prometne znake in tempomat prilagodi hitrost na dano omejitev z znakom. Sistem ohranitve na voznem pasu deluje zelo dobro, volan lepo potrza, ko prečiš sredinsko črto. Deluje pa le pri hitrosti nad 65 km/h. Vzratna kamera s dodatno črto kaže pot vozila glede na trenutni zasuk volana.

In še nekaj pripomb: O cenah smo že dovolj povedali, prtljažnik mi ne deluje nekaj baš prostoren, sploh prostora nad zadnjo polico pri zadnjem steklu je precej skopo odmerjen. LED žarometi bi lahko bili serijski, klavirska plastika je itak lepilo za prah, sistem za branje znakov očitno ni vezano na dejansko stanje na cesti, marveč na navigacijske karte, kar v praksi pomeni, da kakih omejitev ne zazna. Potem avto je meni osebno nekoliko nizek (nizki pragi), brezžicno polnenje deluje le, če telefon prej konektaš s SYNC sistemom. Aja, pa nima osvetlitve ogledalc v senčnikih.

Prav tako sem peljal tudi novo Fiesto in glede na prejšnjo generacijo je soliden preskok. Sem pa ugotovil, da dobiš veliko teh asistenčno-varnostnih sistemov serijsko že pri osnovni opremi in da se da nekatere brez težav izklopiti (ohranjanje voznega pasu, ESP, start-stop itak...). Imam občutek, ko pogledaš kaj vse ima danes nov, že osnoven avto, cene vendarle niso tako zelo napihnjene. Konec koncev je bila redna cena Clio Storia leta 2012 brez popustov preko 11.000€, pa je avto komajda premorel ročno klimo, BC in tempomat.
 
Uporabniški avatar
sašo5
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5033
Pridružen: Po sep 10, 2007 4:29 pm
Kraj: Brežice

Re: 2018 Ford Focus IV.

Napisal/-a sašo5 So sep 29, 2018 6:25 pm

ales3112 je napisal/-a:Čestitam gospa. Menjali so vam motor vi ste ga pa potem servisirali pri nepooblaščenem mehaniku čeprav ste na novi motor imeli garancijo. Krivda je v veliki meri na vaši strani.

ne v veliki meri, ampak 100%.......

čudi me, da se gospa ni sklicevala na evropsko direktivo, ko je plačala 6k€ iz svojega žepa...
 
Uporabniški avatar
tha_man
Uporabnik
 
Prispevkov: 1007
Pridružen: To nov 08, 2005 7:18 pm

Re: 2018 Ford Focus IV.

Napisal/-a tha_man Sr okt 10, 2018 8:09 pm

Danes sem ga skočil pogledat v salon. ST line sploh ne zgleda slabo, všeč mi je bilo, da sediš precej nizko (še posebej opazno ko greš noter in ven iz avta). Sedi se lepo, nad ergonomijo nobenih pripomb, prostora veliko, še posebej zadaj za kolena. Prtljažnik povprečen. Kvaliteta izdelave pa na mestih precej šepa. Gumbi in ostale kontrole so ok, sredinska konzola pa grozno plastična in majava, glovebox se slabo zapira (in tudi maje), vrata spredaj ok (obloženi predali so nice touch), zadaj čisto drug feeling - brez problema si obtolčeš komolce. Takoj za tem sem se šel usest še v novega Ceeda, ki noter deluje za razred bolje narejen in z boljšimi materiali, pa je bil z edition opremo (druga stopnja), ki stane (upoštvevajoč popuste) kar zajeten kup manj denarja kot Focus.
Vrni se na Vozila prihodnosti

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 39 gostov