Nova vozila v prodaji, konceptna vozila in vsa vozila, o katerih lahko (zaenkrat) le sanjamo...
 
Uporabniški avatar
frgo
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 550
Pridružen: So sep 18, 2004 5:11 pm
Kraj: Trebnje

Re: 2018 Ford Focus IV.

Napisal/-a frgo Sr dec 19, 2018 8:25 pm

Pri nas se proda skoraj 20x manj fiest kot cliotov in polotov in skoraj 20x manj focusov kot golfov ali meganov. Nekaj počnejo narobe.
 
void
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1767
Pridružen: Sr mar 02, 2016 4:21 pm

Re: 2018 Ford Focus IV.

Napisal/-a void Sr dec 19, 2018 8:52 pm

Jaz razumem Fiesto da se dobro prodaja, ker je avto ki ima karizmo in je zelo dober avto za svoj denar.
Za tega neposrečenega Focusa pa to sploh ne morem trdit. Zunaj je meh, znotraj že zdaj zgleda zastarel, kvaliteta plastike tudi ni na nivoju vsaj po slikah sodeč.
Sem pa 100% da se pelje vrhunsko, kot je pri Fordih standard.
 
Uporabniški avatar
mrtwelvetrees
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2854
Pridružen: To apr 26, 2005 6:33 pm

Re: 2018 Ford Focus IV.

Napisal/-a mrtwelvetrees Sr dec 19, 2018 9:49 pm

Sto ljudi, sto čudi... recimo jaz ko sem kupoval avto dobre 3 leta nazaj, mi je bila zunanjost na predzadnjem mestu, na prvem mestu pa oprema in pa visoko sedenje. Tako da vsak gleda na to drugače.

Zdaj če bi kupoval avto, nebi več vzel max opreme, pač moraš dati enkrat to čez... :roll:
Si vedel, da so semaforje Iznašli pri naftnih podjetjih za zapravljanje goriva in večanje dobičkov?
 
Dr.M3
Uporabnik
 
Prispevkov: 1408
Pridružen: Sr dec 19, 2007 12:28 pm

Re: 2018 Ford Focus IV.

Napisal/-a Dr.M3 Sr dec 19, 2018 9:59 pm

Od opreme se vzame športne (oz. boljše) zice, klimo majo že vsi, avdio sistem tudi, pa kake senzorje, morda še boljše žaromete in to je to. Meni je bila gora dodatne opreme vedno malce overrated, saj je osnova avta ista.
 
Uporabniški avatar
whitee
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 784
Pridružen: Pe nov 22, 2013 8:25 pm
Kraj: Kozje

Re: 2018 Ford Focus IV.

Napisal/-a whitee Če dec 20, 2018 3:09 pm

Dobro, VB primerjat z ostalo Evropo je malo tako tako, saj se pa ve, da so Angleži dost mahnjeni na Forde, kar lahko potrdim iz lastnih izkušenj.
 
Uporabniški avatar
lin
Novinec
 
Prispevkov: 424
Pridružen: Sr maj 02, 2018 5:35 pm

Re: 2018 Ford Focus IV.

Napisal/-a lin Če dec 20, 2018 3:24 pm

To je ena ed zanimivosti, pri nas smo recimo "mahnjni ali poveličujemo Nemce -Golfa ,v Canadi kjer imam sorodnike trdijo , da so za njih najboljši Japonski avtomobili , celo zavarovanje za Japonce je pri njih dražje , ker so kao boljši itd..to samo dokazuje , da v resnici kaj malo pomeni danes še kakovost neke znamke nad drugo, temveč so v enakem razredu kakovosti vozil zelo podobne , bolj šteje neko ljudsko prepričanje , da je neka znamka boljša od druge , ki pa je zelo dvomljivo v resnici.
 
void
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1767
Pridružen: Sr mar 02, 2016 4:21 pm

Re: 2018 Ford Focus IV.

Napisal/-a void Pe dec 21, 2018 9:30 am

V Ameriki in Kanadi veljajo nemški avtomobili za komplicirane in nezanesljive in niso niti približno tako popularni ko Japonci, pa čeprav so nemški avti v Ameriki veliko cenejši kot pri nas v Evropi. Veliko rajši imajo recimo Volvo, pri nas je pa glih obratno - večina rajši uzame Audija kot Volva.
Pač okusi so različni.
 
Uporabniški avatar
Renault VG
Uporabnik
 
Prispevkov: 1519
Pridružen: Če nov 11, 2010 1:21 pm

Re: 2018 Ford Focus IV.

Napisal/-a Renault VG So dec 22, 2018 3:37 pm

frgo je napisal/-a:Pri nas se proda skoraj 20x manj fiest kot cliotov in polotov in skoraj 20x manj focusov kot golfov ali meganov. Nekaj počnejo narobe.

Cena je za Focusa v 100€ glede na DE, medtem ko so Megane/Golf/Astra občutno cenejši pri nas in bolj primerno cenovno pozicionirani. Očetu je novi Focus všeč ampak je rekel, da 25k € za 150 KM bencinarja ST-line ne da, preveč denarja za avto tega razreda. Fiesta pa v glavnem isto, neverjetno dragi so Fordi pri nas glede na našo kupno moč.
 
Enzo83
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 52
Pridružen: To maj 27, 2008 5:55 pm

Re: 2018 Ford Focus IV.

Napisal/-a Enzo83 So dec 22, 2018 9:48 pm

Pri Focusu je zelo dobra opcija brezobrestno financiranje, kar ga dejansko “poceni” za cca 3000€ (25.000€ za 6let, z 10.000€ pologa) v primerjavi s konkurenco. Tudi nisi vezan na njihovo zavarovanje kot ponekod. Je pa jasno, da “denar nekaj stane” in so to skrili v vrednost avtomobila.
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7522
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: 2018 Ford Focus IV.

Napisal/-a pskoda Ne dec 23, 2018 1:00 pm

Obresti so vračunane v obroke in teh +++3000€ boš preplačal in bo dražje kot če bi ga takoj skeširal.

Jaz sem že pri 3 znamkah prišel do istega zaključka, čeprav imajo neke kvazi akcije.
Saj to je logično, kdo ti pa bo posodil denar za 3, 4, 5 let brez obresti ima pa xy ljudi zaposlenih objekte da te kap,...
Lp
 
Enzo83
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 52
Pridružen: To maj 27, 2008 5:55 pm

Re: 2018 Ford Focus IV.

Napisal/-a Enzo83 Ne dec 23, 2018 2:15 pm

Sem enako mislil, dokler nisem videl dejanske ponudbe. Razlike je bilo cca 800€ med gotovino in leasingom, kar se mi ne zdi veliko.
Ko sem delal izračun za Octavio je bila razlika bistveno večja.
Ne pravim, da je ugoden, ampak da je v tem primeru leasing dobra ideja.
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4159
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: 2018 Ford Focus IV.

Napisal/-a xxl Ne dec 23, 2018 4:58 pm

To si mora vsak sam izračun naredit. Podobne cvetke ima Kia, zato ne moreš dat pologa več kot 30%, ker potem nimajo več računice.
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
Uporabniški avatar
lin
Novinec
 
Prispevkov: 424
Pridružen: Sr maj 02, 2018 5:35 pm

Re: 2018 Ford Focus IV.

Napisal/-a lin Ne dec 23, 2018 8:16 pm

Vse pogosteje se pojavlja tudi brezobrestni lizing ob njem pa še ugodnosti, kot so podaljšano jamstvo, brezplačni servisi itd..in to samo v primeru , da avto vzameš na obročno odplačevanje, če ga plačaš z gotovino, imaš samo osnovno garancijo in nič več, torej si na slabšem , logika bi in je bila vedno obratna, popust na gotovino , torej takojšnje plačilo, tega preprosto ne razumem, kje je tu zaslužek prodajaca ali banke , ki to omogoča, res ne vem in tudi oni ne znajo ali pa nočejo na to podati nek pameten odgovor.Res se ne razumem v te finančne mahinacije, ne verjamem pa , da kdo v kapitalizmu dela v svojo škodo brez profita :?:
 
Uporabniški avatar
limas
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2190
Pridružen: Ne avg 18, 2013 8:01 pm

Re: 2018 Ford Focus IV.

Napisal/-a limas Ne dec 23, 2018 8:50 pm

Brezobrestna posojila bodo aktualna čez nekaj mesecev, saj je pred vrati hujša kriza od tiste iz 2008, bolj diši na leto 1929. Takrat je vse obstalo, prodaja pleha pa se je drastično zmanjšala.
V ZDA je val odpuščanj v avtoindustriji v polnem zamahu, skladišča s plehovjem pa so polna. Ponavadi nas blagodejni učinek recesije doleti z nekajmesečnim zamikom.
Se motim ali ne? Dobro je pogledati nekaj aktualnih posnetkov na jutubu.
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4159
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: 2018 Ford Focus IV.

Napisal/-a xxl Ne dec 23, 2018 8:55 pm

Kaj tu ni jasno? Gre za navidezne ugodnosti, če avto plačuješ po obrokih. Vse je skrito v obrestih. Cena za gotovino je postavljena, da te ne pritegne tako, kot v primeru njihovega financiranja. Simple.
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
yeo
Novinec
 
Prispevkov: 260
Pridružen: Pe maj 24, 2013 5:40 pm

Re: 2018 Ford Focus IV.

Napisal/-a yeo Ne dec 23, 2018 9:17 pm

Seveda je najugodneje vzeti lizing, saj je enako, kot bi imel mesečno za vlak - plačuješ kolikor uporabljaš.
Gotovino pa investiraš kam drugam, in če dobro investiraš, lahko imaš čez nekaj časa iz 20 tisoč 25 tisoč evrov. Če v avto investiraš 20 tisoč evrov gotovine, jih nikoli več ne boš imel! Isto delajo firme, ki sedijo na milijonih.. Je že kera uspešna ferma polna denarja keširala avto? Ni, ker denar porabi za pametnejše investicije in razvoj!
 
Uporabniški avatar
lin
Novinec
 
Prispevkov: 424
Pridružen: Sr maj 02, 2018 5:35 pm

Re: 2018 Ford Focus IV.

Napisal/-a lin Ne dec 23, 2018 11:06 pm

xxl je napisal/-a:Kaj tu ni jasno? Gre za navidezne ugodnosti, če avto plačuješ po obrokih. Vse je skrito v obrestih. Cena za gotovino je postavljena, da te ne pritegne tako, kot v primeru njihovega financiranja. Simple.


Gre za brezobrestni lizing in poleg dobiš še dodatne ugodnosti, nisi dobre prebral kar sem napisal, cena je enaka kot če plačaš z gotovino kjer pa ni nobenih dodatnih ugodnosti , zato mi to ne gre skupaj, če so obresti na lizing je tako vse jasno.
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4159
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: 2018 Ford Focus IV.

Napisal/-a xxl Po dec 24, 2018 8:42 am

Verjetno ocenjujejo (pravilno), da bodo več prodali na obroke, kot na gotovino, zato ponudijo celo brezobrestni lizing, tisti bolj redki, kateri imajo gotovino pa lahko investirajo drugam in izkoristijo priložnost. Cena po ceniku je itak relativna, ponavadi napihnjena, kot ugotavljamo tukaj pri Fordu. Seveda, niso edini.
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
Uporabniški avatar
lin
Novinec
 
Prispevkov: 424
Pridružen: Sr maj 02, 2018 5:35 pm

Re: 2018 Ford Focus IV.

Napisal/-a lin Po dec 24, 2018 12:17 pm

Po moje ni fora v tem, ker ne vem zakaj naj bi prodajalec skrbel za tvoje naložbe in te silil v lizing z ugodnostmi, ki jih v gotovinskem nakupu ne dobiš, njemu je pač vseeno kako ti avto plačaš samo, da ga kupiš in , če bi bili pogoji enaki ( kredit, lizing, gotovina) ne bi nič manj ljudi vzelo na lizing , saj je to pač bolje , bi pa kdo zaradi kakšnih osebnih razlogov raje avto takoj odplačal, jaz npr, sem samo enkrat kupil avto na kredit, drugače sem vedno ob menjavi staro za novo razliko takoj odplačal , sem kredit raje vzel za kakšno drugo naložbo npr obnova hiše.
 
Uporabniški avatar
J.McLane
Moderator foruma
 
Prispevkov: 1287
Pridružen: Ne feb 19, 2006 5:01 pm

Re: 2018 Ford Focus IV.

Napisal/-a J.McLane Po dec 24, 2018 12:30 pm

A ni bila včasih fora v tem da so pri nas določeni modeli cenejši in z lizingom preprečijo te enodnevne registracije in izvoz v tujino? Pri Oplu pred desetimi leti vem da je bilo tako, lizing cenejši kot gotovina, si dal na minimalno dobo, mislim da 13 mesecev in je bilo ceneje kot na gotovino.
Prius (prodan): Slika
Prius (2018):Slika
Hilux (prodan): Slika
Subaru XV Bi-Fuel: Slika
Vrni se na Vozila prihodnosti

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 26 gostov