Nova vozila v prodaji, konceptna vozila in vsa vozila, o katerih lahko (zaenkrat) le sanjamo...
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4159
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: 2018 Ford Focus IV.

Napisal/-a xxl Po dec 24, 2018 12:51 pm

lin je napisal/-a:Po moje ni fora v tem, ker ne vem zakaj naj bi prodajalec skrbel za tvoje naložbe in te silil v lizing z ugodnostmi, ki jih v gotovinskem nakupu ne dobiš, njemu je pač vseeno kako ti avto plačaš samo, da ga kupiš in , če bi bili pogoji enaki ( kredit, lizing, gotovina) ne bi nič manj ljudi vzelo na lizing , saj je to pač bolje , bi pa kdo zaradi kakšnih osebnih razlogov raje avto takoj odplačal, jaz npr, sem samo enkrat kupil avto na kredit, drugače sem vedno ob menjavi staro za novo razliko takoj odplačal , sem kredit raje vzel za kakšno drugo naložbo npr obnova hiše.

Seveda mu je vseeno, poanta je v tem, da bo več prodal, če ponudi na obroke. Redko kdo ima v Sloveniji gotovino za nov avto, saj nismo Nemčija, ostale "ugodnosti" pa so marketinški prijemi. Kdo ima denar, se bo sam odločil kako ga bo investiral, če ga nimaš, pa je lizing (in če še nisi kreditno sposoben), edina rešitev.
Zadnjič spremenil xxl, dne Po dec 24, 2018 1:01 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
Uporabniški avatar
lin
Novinec
 
Prispevkov: 424
Pridružen: Sr maj 02, 2018 5:35 pm

Re: 2018 Ford Focus IV.

Napisal/-a lin Po dec 24, 2018 1:00 pm

Saj pa to je vsem jasno, ni pa mi jasno zakaj ni enakih ugodnosti pri gotovini, temveč so obratno slabši pogoji za gotovino ( logično bi bilo , da dobiš dodaten popust na gotovino , tako je vsaj vedno bilo), ta namreč nič ne spremeni v tem , da se večina avtov proda na lizing . Ne vidim smisla in zaslužka ali prodajalca ali banke , ki daje lizing v tem , zato pravim kdo danes dela brez profita , fora je nekje drugje v bančnih poslih, ki jih pač ne razumemo dovolj , nobena banka ti danes ne da nič zastonj. Saj pa tudi ta brezobrestni lizing se pojavlja samo pri določenih firmah , večina ti zaračuna za obročno odplačevanje kar solidne obresti.
Zadnjič spremenil lin, dne Po dec 24, 2018 1:08 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4159
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: 2018 Ford Focus IV.

Napisal/-a xxl Po dec 24, 2018 1:04 pm

Saj pravim, verjetno ocenjujejo, da bodo na ta način več prodali. Tržna logika.
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
yeo
Novinec
 
Prispevkov: 260
Pridružen: Pe maj 24, 2013 5:40 pm

Re: 2018 Ford Focus IV.

Napisal/-a yeo Po dec 24, 2018 3:57 pm

xxl je napisal/-a:
lin je napisal/-a:Po moje ni fora v tem, ker ne vem zakaj naj bi prodajalec skrbel za tvoje naložbe in te silil v lizing z ugodnostmi, ki jih v gotovinskem nakupu ne dobiš, njemu je pač vseeno kako ti avto plačaš samo, da ga kupiš in , če bi bili pogoji enaki ( kredit, lizing, gotovina) ne bi nič manj ljudi vzelo na lizing , saj je to pač bolje , bi pa kdo zaradi kakšnih osebnih razlogov raje avto takoj odplačal, jaz npr, sem samo enkrat kupil avto na kredit, drugače sem vedno ob menjavi staro za novo razliko takoj odplačal , sem kredit raje vzel za kakšno drugo naložbo npr obnova hiše.

Seveda mu je vseeno, poanta je v tem, da bo več prodal, če ponudi na obroke. Redko kdo ima v Sloveniji gotovino za nov avto, saj nismo Nemčija, ostale "ugodnosti" pa so marketinški prijemi. Kdo ima denar, se bo sam odločil kako ga bo investiral, če ga nimaš, pa je lizing (in če še nisi kreditno sposoben), edina rešitev.


Še enkrat: ni lizing zato ker nimaš gotovine... Sem na prejšnji strani napisal zakaj lizing, tudi če imaš poln sef gotovine.
Pač pri nas gre sam za avto in hišo, potem pa se zaključi ker zmanjka gotovine.
Kaj pa če recimo želiš najet jadrnico in moraš plačati 2000eur kavcije. Če si vso gotovino vrgel v avto in hišo, pač nimaš gotovine za kavcijo in lahko greš samo v apartma... Itd, ni lizing samo za tiste, ki nimajo dovolj gotovine!
 
Uporabniški avatar
lin
Novinec
 
Prispevkov: 424
Pridružen: Sr maj 02, 2018 5:35 pm

Re: 2018 Ford Focus IV.

Napisal/-a lin Po dec 24, 2018 4:24 pm

Popolnoma mimo teme , ki sem jo zastavil, vprašanje se mi postavlja zakaj so dodane ugodnosti kot je podaljšana garancija itd.. na lizing in to brezobrestni, na gotovino pa ne. Saj pa vsak lahko kupi na lizing , če želi tudi, če bi bili pogoji enaki za oba nakupa , tudi ne vem v čem bi bila marketinška poteza, če ti dajo boljše pogoje na lizing saj pa te nobeden ne sili v gotovinski nakup, torej slabši pogoji so za plačilo z gotovino kot za lizing upam, da sem razumljiv in to nima nobene veze s tem kdo ima več ali zakaj denarja.
Poanta je v tem , da je torej za prodajace bolje , da kupiš na brezobrestni lizing in s tem več zasluži kot, če plačaš avto takoj, kupec pa ga v obeh primerih plača po enaki ceni , tu mi ni vse jasno , kje bi naj bil tu profit za prodajalca ali banko. Ali poenostavljeno nočejo , da jim plačaš avto takoj , raje imajo , da ga odlačuješ več let četudi s tem nič ne zaslužijo.
 
Stumpjumper
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 750
Pridružen: To maj 24, 2016 3:08 pm

Re: 2018 Ford Focus IV.

Napisal/-a Stumpjumper Po dec 24, 2018 5:05 pm

Po mojem mnenju je ta brezobrestna zadeva brezobrestna samo na papirju. Nevem, kdo ti bo posodil npr. 20 k € katerih boš vračal 5-6 let in pri tem nič zaslužil? Banke živijo in služijo na račun obresti iz kreditov oz. lizingov.
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4159
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: 2018 Ford Focus IV.

Napisal/-a xxl Po dec 24, 2018 5:37 pm

Večina katere poznam uporablja lizing, ker ni kreditno sposobna, ne glede, čemu je lizing dejansko namenjen.
V glavnem, meni so zadeve jasne, komu ne, pač ne.
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
Uporabniški avatar
lin
Novinec
 
Prispevkov: 424
Pridružen: Sr maj 02, 2018 5:35 pm

Re: 2018 Ford Focus IV.

Napisal/-a lin Po dec 24, 2018 6:13 pm

Stumpjumper je napisal/-a:Po mojem mnenju je ta brezobrestna zadeva brezobrestna samo na papirju. Nevem, kdo ti bo posodil npr. 20 k € katerih boš vračal 5-6 let in pri tem nič zaslužil? Banke živijo in služijo na račun obresti iz kreditov oz. lizingov.


Ja saj to mi ni najbolj jasno, toda je res , ker je moja hčerka pred 4 leti vzela tako nov avto na lizing ( pred mesecem ji je potekel lizing in je avto že njen) in smo vse obroke preračunali in res ni plačala niti centa več kot pa, če bi ga takrat vzela z gotovino, je pa dobila zato 5 let garancije, ob plačilo z gotovino pa bi imela samo 3 leta. ( edino strošek odobritve lizinga je plačala, kot ga pač vsak, bilo pa je nekje okrog 100 evrov , toda to je zanemarljivo glede na ceno avtomobila ali obresti, ki jih banke običajno zaračunajo).
 
Stumpjumper
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 750
Pridružen: To maj 24, 2016 3:08 pm

Re: 2018 Ford Focus IV.

Napisal/-a Stumpjumper Po dec 24, 2018 6:37 pm

Ko sem kupoval peugeota, so mi na vsak način želeli vsiliti lizing. Spomnim se, da sem prodajalca vprašal kako je, če se npr. po 1 mesecu pač odločim da bom lizing odplačal. Prodajalec mi je omenjal nekaj v smislu, da moram lizing določen čas odplačevat (ne spomnim se kako dolgo), da lahko vozilo odplačam in ga prepišem na sebe. Iz tega lahko po logiki potegneš samo en zaključek in sicer, glede na to da je 308 gt/gti v npr. Nemčiji vsaj 5k € dražji kot pri nas, po mojem mnenju ciljajo na to, da se voz takoj po nakupu pri nas ne preproda naprej v npr. prej omenjeno Nemčijo.
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7522
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: 2018 Ford Focus IV.

Napisal/-a pskoda Po dec 24, 2018 6:55 pm

Briga njih kam se avto proda
Lizing moraš odplačevat vsaj 2 leti






Avto na lizing je dražji
Ne vem kako vi to računate oz ne znate računat in je potreben ponovni obisk osnovne šole.
Avto, če vzameš 5 let na lizing boš prelačal 3 do 5k€ pa če je brezobrestni in dobiš zimske gume servis gratis da ne omenjam za obvezni polni kasko in da si po izplačilu lizinga 2 lastnik

Ps.: če ne znate barantat in si izborit popust na keš je vaš problem. Jaz sem si na keš izboril tudi 6k€ popusta
Lp
 
Stumpjumper
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 750
Pridružen: To maj 24, 2016 3:08 pm

Re: 2018 Ford Focus IV.

Napisal/-a Stumpjumper Po dec 24, 2018 7:38 pm

In v čem je potem fora, da moraš lizing odplačevat vsaj 2 leti? V pogodbo verjetno ni problem napisat, da se obresti v primeru predčasnega poplačila NE diskontirajo. Banka v tem primeru ni na nobeni izgubi. Logika mi govori to, kar sem napisal prej.
 
VW T4
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 646
Pridružen: Če okt 10, 2013 5:21 pm

Re: 2018 Ford Focus IV.

Napisal/-a VW T4 Po dec 24, 2018 8:08 pm

In kakšne so te super sposobnosti barantanja? Mislim sej ne kupuješ kavbojk v italiji, kjer je napisana cena kar nekaj in je v bistvu vse stvar dogovarjanja. Sicer pa 6000e ni noben podatek, povej procente. Sklepam da je vozilo po ceniku stalo preko 40.000e?
Oče je pred leti kupoval megana, na vsak način želeli ponudit financiranje, v salonu se razjezil a ga vzamejo na keš ali nočejo prodat avta. Na koncu ga je peljal brez kakšnega posebnega popusta... Sedaj je kupoval scenica, keš na mizo, na koncu se je izkazala računica, da je bilo "ugodneje" ga peljat z max pologom in najkrajšim odplačilom lizinga-1 leto.
 
Uporabniški avatar
IcEm4n
Mojster foruma
 
Prispevkov: 6393
Pridružen: Če jun 22, 2006 11:17 am

Re: 2018 Ford Focus IV.

Napisal/-a IcEm4n Po dec 24, 2018 8:36 pm

Kaj, ko bi nekateri (sami veste, kdo ste) že enkrat nehali s tem posploševanjem glede lizinga/kredita, da se ga krepko preplača?
Ja, v večini primerov se ga res, so pa tudi izjeme, kjer se ga ubistvu ne (oz. res minimalno) ali pa si celo na boljšem kot z gotovino.

Imam že drugi avto na lizing, tako da vem, o čem govorim.

Če so pa ljudje blesavi, da vidijo samo zastonj zimske gume, gratis vinjeta, 5000€ popusta, itd., potem pa nobenega ne brigajo več lepe številke, ki jih je treba potem skupaj "sešteti", saj jim je ja pošteni prodajalec dal najboljšo možno ponudbo...... ja potem pa ni čudno, da je prisotno jamranje, kot ga vidimo zgoraj. Je*iga, ne slepo verjeti prodajalcem. ;)

Pri Focusu je zelo dobra opcija brezobrestno financiranje, kar ga dejansko “poceni” za cca 3000€ (25.000€ za 6let, z 10.000€ pologa) v primerjavi s konkurenco. Tudi nisi vezan na njihovo zavarovanje kot ponekod. Je pa jasno, da “denar nekaj stane” in so to skrili v vrednost avtomobila.


V končni fazi (ne glede na obliko plačila) še vedno zelo precenjen avto. Mi je kar slabo, ko vidim, kaj se prodaja (tik) nad 20k €.....
Slika
 
Uporabniški avatar
lin
Novinec
 
Prispevkov: 424
Pridružen: Sr maj 02, 2018 5:35 pm

Re: 2018 Ford Focus IV.

Napisal/-a lin Po dec 24, 2018 8:40 pm

pskoda je napisal/-a:Briga njih kam se avto proda
Lizing moraš odplačevat vsaj 2 leti






Avto na lizing je dražji
Ne vem kako vi to računate oz ne znate računat in je potreben ponovni obisk osnovne šole.
Avto, če vzameš 5 let na lizing boš prelačal 3 do 5k€ pa če je brezobrestni in dobiš zimske gume servis gratis da ne omenjam za obvezni polni kasko in da si po izplačilu lizinga 2 lastnik

Ps.: če ne znate barantat in si izborit popust na keš je vaš problem. Jaz sem si na keš izboril tudi 6k€ popusta


Zelo dobro znamo računat in lizing je praviloma res z obrestmi, toda včasih ga nekateri ponujajo tudi brez obresti in takrat je pač tako , sicer pa žena je delala na banki in tudi na kreditih, menda pa ja zna narediti pravi izračun v to si lahko prepričan. Sicer pa kot vidim je tema prezahtevna zato raje zaključimo , pač je kot je ni pa logično. ;)
 
yeo
Novinec
 
Prispevkov: 260
Pridružen: Pe maj 24, 2013 5:40 pm

Re: 2018 Ford Focus IV.

Napisal/-a yeo Po dec 24, 2018 9:49 pm

xxl je napisal/-a:Večina katere poznam uporablja lizing, ker ni kreditno sposobna, ne glede, čemu je lizing dejansko namenjen.
V glavnem, meni so zadeve jasne, komu ne, pač ne.


Ko je tema ravno o fordu. Pri njih imajo klasičen lizing, kjer moraš dat polog in obresti so cca 8%. Lizing dobi tudi tak, ki ni kreditno sposoben. Potem pa imaš lizing, kjer ni potrebno dat pologa, obresti so cca 3-4%, ampak moraš bit kreditno sposoben, enako kot bi jemal kredit.

Ps. Pišete sicer o nekem brezobrestnem financiranju v tej temi, te trenutne akcije ne poznam, primeri lizingov, ki jih pišem so omenjeni generalno, da sem obrazložil, da jemljejo lizinge tudi kreditno sposobni.
 
Enzo83
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 52
Pridružen: To maj 27, 2008 5:55 pm

Re: 2018 Ford Focus IV.

Napisal/-a Enzo83 To dec 25, 2018 8:12 am

Brezobrestno velja za Focusa, za ostale mislim, da ne. Imam dejansko ponudbo in ne govorim na pamet kot nekateri.
Verjamem, da prodajalec dobi od banke boljše pogoje, v kolikor je več vozil na leasing. Tudi banka kot taka ima verjetno plan, da ima čimveč leasing pogodb, saj je to namen bank, da posoja denar.
Ne vem zakaj bi nekaj kupil na gotovino, če lahko na leasing in denar namenim pomembnejšim rečem ali pa si ga enostavno pustim za rezervo. Gotovinsko je dejansko dražja opcija, če upoštevamo, da danes vložimo 20.000€ in za to ne dobimo obresti, temveč celo izgubljamo zaradi inflacije. V npr. 5. letih tako veliko izgubimo. Pri leasingu pa je obrok enak danes in čez 5. let, kljub inflaciji.
Focus ni ugoden, vendar ne vem kaj primerljivega se dobi za tak denar, ker se zadnje čase vsi avtomobili zelo dražijo, verjetno tudi na račun “ugodnih pogojev financiranja.”
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4332
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: 2018 Ford Focus IV.

Napisal/-a Firediver To dec 25, 2018 8:32 am

Banke so sicer vedno dežurni krivci, ampak tudi WTLP ima nekaj pri tem dražanju.
Sicer pa, če je cena ista v primeru gotovine in brezobrestnega financiranja sploh ni dileme!
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7522
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: 2018 Ford Focus IV.

Napisal/-a pskoda To dec 25, 2018 10:41 am

Če bi vzel kredit na banki verjetno ne bi bilo velike razlike med lizingom, ampak tukaj je problem, da večina ni kreditno sposobnih in banka to dobro ve zakaj niso sposobni problem je v tem, da se sami kupci ne zavedajo, zato jih veliko zabrede.

Punca je pred 1 letom vzela 1 leto rabljenega audija a4 na lizing. Avto je bil vreden 26k€ plačala je 10k€ in 16k€ vzela na lizing, ki je bil kao brezobrestni (itak imajo vedno neke kvazi akcije).
Na koncu z vsemi stroški sva izračunala, da bo avto čez 5let prišel 29k€.
Da ne pišem kakšne probleme je imela, ko je hotela prodati avto z lizingom in da so na porsche lizig presrani v amen in mislijo, da so bog in batina.
Po tej izkušni se raje vozim z kolesom kot, da jim denar dajem

Take izkušnje sem imel tudi jaz osebno z seatom, vwjem, oplom, fiatom in tudi mazdo oz par 100€ gor dol.
Jaz vedno plačam avto na keš oz nakažem denar in kupim tisto kar sem sposoben kupiti in se ne hvalim z avtom, ki ga nisem sposoben kupiti, ker nimam denarja da bom fotral razne seronje na fafing hišah.

Lahko še povem, da dobiš najbeč popusta pri tisti avtohiši, ki ni dosegla dovolj velik odstotek zamišljenih prodanih avtomobilov.


ps.: kdor pravi, da se avto ne da kupiti z denarjem se laže 100 na uro.
Lp
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4159
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: 2018 Ford Focus IV.

Napisal/-a xxl To dec 25, 2018 11:54 am

Eni vozijo avte od 60 000 €+ in 800 € obroka, pa kaj? Ne obsojam nobenega več, če hoče naj ima, če se preceni, prodaš, vrneš in adijo.
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
Uporabniški avatar
lin
Novinec
 
Prispevkov: 424
Pridružen: Sr maj 02, 2018 5:35 pm

Re: 2018 Ford Focus IV.

Napisal/-a lin To dec 25, 2018 12:30 pm

Včasih smo rekli vsako tele ima svoje vesele, v tem ni nič žaljivega, tudi jaz mislim , da naj si vsak v času svojega življenja privošči nekaj kar ga veseli, ne pa samo gleda kje bo kaj prišparal in imel donos ali dobiček tisti , ki žal živijo v razmerah , ki jim res omogočajo zgolj golo preživetje ( žal jih je v tej državi vse preveč , nekoč v sedaj tako osovraženi Yugi jih praktično ni bilo , to vemo tisti , ki smo v njej živeli), žal ne morejo razmišljati o čemerkoli tisti , ki pa lahko, pa naj si privoščijo karkoli in v to spada tudi avto , lizing pač omogoča , da si vsak omisli avto po svojih željah in seveda določeniih sposobnostih, če pa se mu potem kje zalomi pač vrne avto , dokler ga je imel ga je sigurno izkoristil ali imel nekaj od njega, življenje je samo eno in ga je potrebno izkoristiti tako ali drugače predvsem pa vsakemu prepustiti , da se sam odloča, kdor raje sedi na denarju in večno samo planira dobiček in špara kot , da bi nekaj imel od njega pač naj tako živi , kdor želi nekaj imeti od njega recimo avto, pa če tudi prek lizinga, pa naj to izkoristi. :)
Vrni se na Vozila prihodnosti

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 2CV_1976 in 44 gostov