Nova vozila v prodaji, konceptna vozila in vsa vozila, o katerih lahko (zaenkrat) le sanjamo...
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4167
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: 2018 Toyota Corolla

Napisal/-a xxl So dec 01, 2018 11:16 am

Vozil sem Corollo 1,6 (trenutni model) in ni slab motor. Čuti se, da ni turbo, je pa kultiviran in zmeren pri porabi, bi pa raje videl, da je noter 1,2 T.
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
Uporabniški avatar
J.McLane
Moderator foruma
 
Prispevkov: 1293
Pridružen: Ne feb 19, 2006 5:01 pm

Re: 2018 Toyota Corolla

Napisal/-a J.McLane So dec 01, 2018 9:26 pm

Irske cene so višje za vse avte, glede na àvstralske bo nova Corolla Hybrid drazja od 500 do 1000 eur, je pa na trenutno odhajajočo verjetno kaj več popusta.

Klasičen 1.6 bo še na voljo v limuzini
Prius (prodan): Slika
Prius (2018):Slika
Hilux (prodan): Slika
Subaru XV Bi-Fuel: Slika
 
svetilnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 1053
Pridružen: Pe okt 31, 2008 5:15 pm
Kraj: Istra

Re: 2018 Toyota Corolla

Napisal/-a svetilnik Ne dec 02, 2018 5:38 am

limas je napisal/-a:Upam, da bodo slovenske verzije zadržale preverjevi 1.6 valvermatic motor. Motor, ki se nikoli ne pokvari. Za bencinarja ima presenetljivo nizko porabo in visok navor. Odličen je tudo 1.2T. Že nekaj let na tržišču in nobenih poročil o okvarah.


Tega 1.2T sem kar dosti vozil, toda motor je zelo, zelo podhranjen. Regionalke, AC, prehitevanja niso po njegovih željah.
 
Uporabniški avatar
tha_man
Uporabnik
 
Prispevkov: 1007
Pridružen: To nov 08, 2005 7:18 pm

Re: 2018 Toyota Corolla

Napisal/-a tha_man Pe apr 05, 2019 8:37 pm

Par vtisov iz testne vožnje: fural sem 1.8 HB, potem pa še 2.0 TS. Avto v živo zgleda strupeno, še posebej HB v sport opremi in dvobarvno belo-črno kombinacijo. V notranjosti je drug svet v primerjavi z Aurisom, zelo všečno oblikovan, pregleden, dobri materiali, ok prostornost (pri HB je zadaj malce tesno za kolena in glave, ampak za 4 osebe je popolnoma ok), štrleči zaslon je stvar okusa, ko sem dal gor prikaz energije hibridnega pogona je bil po svoje kul :) Preglednost je kljub športni obliki čisto v redu, sploh naprej. Pelje se presenetljivo dobro čez ovinke, zvočna zatesnitev bi bila lahko malo boljša, ni pa slaba in veliko pripomore tud hibridni pogon, ki se oglasi le med pospeševanjem, drugače je izredno tih, dosti časa pravzaprav neslišen. To je bila moja prva vožnja hibrida, zato ne morem primerjati s starejšimi izvedbami, lahko pa rečem, da me je zelo pozitivno presenetil. Še nikoli nisem vozil avtomobila, ki bi se peljal tako smoooth. Nobenega cukanja (razni avtomatiki se skrijejo), avto je odziven, športen sicer ni, ampak zmogljivosti so me kar presenetile. 1.8 je popolnoma dovolj za normalno vožnjo, ker ni treba prestavljati je tudi za prehitevanja popolnoma ok, saj je avto vedno "pripravljen" ko pritisneš na gas. V sport načinu je med ovinki celo zabaven. Pogon mi je bil bolj všeč kot 2.0 bencinar v novi Mazdi 3, ki sem jo fural par dni kasneje. 2.0 hibrid je opazno močnejši, dlje gre lahko na elektriko (do cca 115, nad tem ICE vedno laufa, ampak če ni potrebe po večji moči dostikrat na le cca 2k rpm). Obrati ICE so med pospeševanji v povprečju nižji kot pri 1.8 (razen ko pritisneš do konca) in nasploh je vožnja še bolj smooth, prehitevanja pa so tukaj res mala malica. Do 160 pospešuje popolnoma zvezno in niti za trenunek ne kaže znakov upehanja, hitreje pa nisem šel (sicer je baje itak omejen na 180 km/h).

Še poraba po računalniku: 5.1 z 1.8, 5.5 z 2.0. To je bila dobra ura vožnje, del po zaviti "gorski" cesti (gorjanci), par km po avtocesti (do 160 na uro), del po mestu, tudi nekaj gužve. Z normalno vsakodnevno vožnjo brez testiranja zmogljivosti bi imel sigurno manj. Za primerjavo - poraba s testno Mazdo 3 na isti relaciji je bila 7.2 (približno enake razmere in stil vožnje).
 
Uporabniški avatar
emozul
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1793
Pridružen: So jan 26, 2013 12:11 pm

Re: 2018 Toyota Corolla

Napisal/-a emozul Pe apr 05, 2019 10:00 pm

A si vozil ta močnega, 180 KM? Meni je tudi zelo všeč, pa, da pustim ta evropska nekakovostna j***a.
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4167
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: 2018 Toyota Corolla

Napisal/-a xxl Pe apr 05, 2019 10:45 pm

Malce draga je , predvsem 2,0 hybrid, raje vzamem dobro nalodnega Civica z enako konji in veliko ceneje, pa mi ostane za precej km goriva, pa še ne porabi veliko.
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
Uporabniški avatar
tha_man
Uporabnik
 
Prispevkov: 1007
Pridružen: To nov 08, 2005 7:18 pm

Re: 2018 Toyota Corolla

Napisal/-a tha_man Pe apr 05, 2019 11:56 pm

Ja fural sem oba hibrida, 2.0 180 je res fajn in sploh ne pokuri veliko več kot 1.8 (ki je sicer tudi povsem spodobna zadeva za vsakodnevno vožnjo), če seveda pretirano ne izkoriščaš dodatne moči. Je pa to nov motor, tk da se bo še videlo kako se bo obnesel, medtem ko je 1.8 preizkušena zadeva iz Priusa. Res govorimo o Toyoti, ampak tud japonci znajo zabluzit - dober primer je ravno Hondin 1.5 v Civicu in njegovi problemi z bencinom v olju. Razen tega je Civic, upoštevajoč trenutno ceno in odlične review-e (sam ga še nisem fural), verjetno res best buy v razredu, še posebej če imaš rad športnejšo vožnjo. Ampak za take užitke imam že MX-5. Hibrid je nekaj posebnega, da ti tak futurističen občutek, ko pol vidiš kakega ropotajočega dizla je kar malo smešno :)
 
Manfred
Novinec
 
Prispevkov: 252
Pridružen: Po jul 11, 2005 9:52 am

Re: 2018 Toyota Corolla

Napisal/-a Manfred So apr 06, 2019 6:09 am

Pozdrav.

Jaz sem zaenkrat vozil samo 1.8 in se strinjam z napisanim. Za vsak dan in če nisi preveč zahteven je res zadovoljiv. Moram reči, da sem nad avtom navdušen in da sem tudi bil bolj zadovoljen kot z novo Mazdo 3. Tudi oblika je zelo prijetna. Mazda mi zadaj enostavno ni lepa bi pa rekel, da je notri Mazda malo lepše narejena. Ampak kot celota definitivno Corolla.

LP
 
Uporabniški avatar
limas
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2191
Pridružen: Ne avg 18, 2013 8:01 pm

Re: 2018 Toyota Corolla

Napisal/-a limas So apr 06, 2019 11:43 am

Pri limuzinskih verzijah so ohranili 1.6 valvematic. Moje priporočilo vsem, ki jim je dodatnih 5000 ojrov za hibridno izvedenko preveč.
Bojda je motor nekoliko modificiran glede na prejšnjo serijo. Motor je za pogoje malih atmosfercev presenetljivo agilen in varčen. Je tudi pojem zanesljivosti.
 
Uporabniški avatar
J.McLane
Moderator foruma
 
Prispevkov: 1293
Pridružen: Ne feb 19, 2006 5:01 pm

Re: 2018 Toyota Corolla

Napisal/-a J.McLane So apr 06, 2019 2:34 pm

Po ceniku je razlika 4k € (isti nivo opreme), če gledaš avtomatski menalnik pa samo še 2.500 €. Jasno Hibrdi ne more biti za vsakogar, ampak če pa že gledaš neko srednjo opremo in želiš avtomatski menajlnik je pa hibrid no-brainer.

Pa baje se na hibrida dobi 2,5k € popusta, tako da po ceniku je težko sodit koliko je Civic cenejši, bo treba iti v salon po ponudbe.
Prius (prodan): Slika
Prius (2018):Slika
Hilux (prodan): Slika
Subaru XV Bi-Fuel: Slika
 
Uporabniški avatar
tha_man
Uporabnik
 
Prispevkov: 1007
Pridružen: To nov 08, 2005 7:18 pm

Re: 2018 Toyota Corolla

Napisal/-a tha_man So apr 06, 2019 7:06 pm

Konkurenca hibridu je dizel z avtomatskim menjalnikom, tk da ni tako drag kot zgleda če ga na hitro primerjaš z manual bencinarjem. Pa nimaš DPF-ja, EGR-ja, turbine, ad-blueja, traktorskega ropota in tresenja, smrada itd... baterija naj bi zdržala celotno življensko dobo avtomobila (pri Corolli ima 10 let garancije), če pa bi slučajno bila potreba menjava, stane nova sodeč po Toyota UK ceniku okoli 1500 EUR. Ni malo, ni pa tud tak bav-bav. Za tiste ki kupujejo na kredit baje obstaja tud možnost nekega eko kredita z dost nizko obrestno mero.
 
Uporabniški avatar
Polo78
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1938
Pridružen: Sr mar 17, 2004 1:32 am
Kraj: Cockpit

Re: 2018 Toyota Corolla

Napisal/-a Polo78 To apr 09, 2019 1:25 pm

Moram iti enkrat na test, da vidim razliko napram prejšnjemu modelu (Auris), ki me ravno ni navdušil. Kot sem že napisal pod novico o novi Corolli, motilo me je, da si se v režimu EV moral jajcat po cesti (to naj bi bilo sedaj precej boljše, tudi baterija naj bi zdržala dlje), še bolj kot to pa me je motilo tuljenje motorja ter nabijanje obratov kot posledica delovanja CVT menjalnika. Za moje potrebe bi bila idealna TS izvedenka (karavan), ki je oblikovno eden najlepših v svojem razredu. Cena pa slej ko prej pade vsem, zato se avto vedno kupuje, ko je kaki 2 leti na trgu ter, ko so znane (in po možnosti že tudi odpravljene) morebitne napake.
Antiznačkar po prepričanju
 
Uporabniški avatar
J.McLane
Moderator foruma
 
Prispevkov: 1293
Pridružen: Ne feb 19, 2006 5:01 pm

Re: 2018 Toyota Corolla

Napisal/-a J.McLane To apr 09, 2019 2:02 pm

Če si bil nad prejšnjim razočaran z novim ne bo kaj dosti drugače. Je pa to stvar navade, da se naučiš z gas pedalom točno dozirati tisto kar od avta hočeš, v normalnem prometu dokler je pred teboj nek povprečen avto tuljenja motorja ne boš slišal. To se zgodi samo na AC v kakšen klanec, pri prehitevanju (par sekund) ali pri divjanju po podeželski cesti. Za mene so to vse robni pogoji in pri teh pogojih se dere prav vsak avto, razlika je samo v frekvenci zvoka ki je pri Toyotinem hibridu pač konstanta, drugje pa nihajo obrati gor in dol.

Baje se 2.0 hibrida s 180 konji da lepo peljat in tudi zna simulirat stopenjski menjalnik, bi bilo definitivno za sprobat. 1.8 je pa zelo podoben predhodniku samo pri sami odzivnosti mogoče malo več pomaga elektrika.

Toyota Center BTC ima v soboto dan odprtih vrat, za testno vožnjo se je treba prijavit, ne vem pa če je še kaj frej.
Prius (prodan): Slika
Prius (2018):Slika
Hilux (prodan): Slika
Subaru XV Bi-Fuel: Slika
 
Manfred
Novinec
 
Prispevkov: 252
Pridružen: Po jul 11, 2005 9:52 am

Re: 2018 Toyota Corolla

Napisal/-a Manfred To apr 09, 2019 2:09 pm

edit mod
Predhodnega posta se NE citira


Zelo korektno zapisano, se pridružujem.
 
maniaxxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 7338
Pridružen: To avg 15, 2006 7:36 pm
Kraj: Celje

Re: 2018 Toyota Corolla

Napisal/-a maniaxxx So apr 13, 2019 5:20 pm

Sam sem vozil 1.8 hibrida, pa sem navaje turbo dizlov, avtomatikov po defaultu ne prenesem, pa moram priznati da sploh ni bil atoliko slaba izkusnja...se zadere ko jo pritisnes, ampak ce si nezen voznik jo ne slisis itak pa tale avto je vse samo sportnik ne...bi pa na obliko in tudi podvozje pasal kak mocen TB pod haubo z rocnim menjalnikom seveda
Podpis je besedilo, ki se samodejno doda na koncu vsake vaše objave. Dolžina besedila je omejena na 355 znakov.
 
Uporabniški avatar
dobek
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4310
Pridružen: So mar 02, 2002 5:12 pm
Kraj: MarburgAnDerDrau

Re: 2018 Toyota Corolla

Napisal/-a dobek So apr 13, 2019 8:04 pm

hmm...tamali hibrid karavan s posteno opremo in kov. barvo nekje 26k, sploh ni tako hudo
nisem edino usspel najti, ce ima sploh opcijo panoramske strehe...

bi pa slo spletni verziji komot dal 5 zvezdic na koncu, ce bi prav cas videl, da je moznost dolpotega kataloga v pdfu, za kar ostali hocejo os. podatke in domac naslov :lol:
SlikaSlika
Ce v svojih postih slucajno koga uzalim - prisezem, da je bilo nalasc!
 
maniaxxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 7338
Pridružen: To avg 15, 2006 7:36 pm
Kraj: Celje

Re: 2018 Toyota Corolla

Napisal/-a maniaxxx So apr 13, 2019 8:21 pm

Ima opcijo panorame, plus racunaj na popust cca 2500e
Podpis je besedilo, ki se samodejno doda na koncu vsake vaše objave. Dolžina besedila je omejena na 355 znakov.
 
Uporabniški avatar
J.McLane
Moderator foruma
 
Prispevkov: 1293
Pridružen: Ne feb 19, 2006 5:01 pm

Re: 2018 Toyota Corolla

Napisal/-a J.McLane So apr 13, 2019 9:46 pm

...z omejitvami (iz cenika):
"Panoramska pomična streha (na voljo le pri 2.0 Hybrid Sport TS s paketom HUD; 1.8 in 2.0 Hybrid Executive HB in 2.0
Hybrid Executive TS)"
Prius (prodan): Slika
Prius (2018):Slika
Hilux (prodan): Slika
Subaru XV Bi-Fuel: Slika
 
Uporabniški avatar
martin_krpan
Mojster foruma
 
Prispevkov: 10999
Pridružen: Sr feb 22, 2006 8:26 pm
Kraj: Ribnica

Re: 2018 Toyota Corolla

Napisal/-a martin_krpan Sr apr 24, 2019 5:58 pm

Kobilica:
http://www.avtomobilizem.com/forum/viewtopic.php?f=7&t=88076&start=0
 
Uporabniški avatar
Ivan36
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4568
Pridružen: Po feb 19, 2007 3:16 pm
Kraj: Primorska je lepa. 100 ljudi 100 čudi !

Re: 2018 Toyota Corolla

Napisal/-a Ivan36 Sr apr 24, 2019 6:36 pm

Behh povsod že tlačijo poleg serjiske opreme tisto panoramsko stekleno streho! Neuporabna nad 60kmh in sonce žge v glave, če ni aktivna zatemnitev poleg in v primeru debele toče gre cugrunt in ob prevtnitvi vozila si brez takoj!!! :huh: :evil: :roll: Glede oblike pa bo zame ostal Auris! :lol: :DDD :mrgreen:
Vrni se na Vozila prihodnosti

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 18 gostov