Nova vozila v prodaji, konceptna vozila in vsa vozila, o katerih lahko (zaenkrat) le sanjamo...
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4341
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: 2018 HYUNDAI TUSCON

Napisal/-a Firediver Če mar 29, 2018 8:26 am

Prihajajoči 508 ga ima nekje na sredini armaturke, ni šans, da bi ga lahko dvignil na nivo štrleče verzije, kot je pri Hyundai-u v tej temi...
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
bembi
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 44
Pridružen: Po jul 24, 2017 2:38 pm

Re: 2018 HYUNDAI TUSCON

Napisal/-a bembi Če mar 29, 2018 8:32 am

Za primer odlično integriranega, ne štrlečega zaslona si prosim oglejte notranjost Giulije ... seveda se ta rešitev ne bo prijela, ker je draga in zahtevna

Je pa drug primer tudi novi Tuareg , ki ima ( ogromen ) zaslon pravilno nameščen in odlično integriran, pri tem pa tudi dobro dizajnersko izveden

Torej nikjer ne piše, da mora biti tablica ''pripopana'' na sredini armaturke, ravno v sredini vetrobranske šipe ... je pa res, da to precej oteži namestitev aftermarket navigacij , se vam ne zdi ;-)
Ali ste vedeli, da so prve samovozne avtomobile izumili že v začetku 20. stoletja ? Takrat so jim še rekli TAXI.
 
Uporabniški avatar
tha_man
Uporabnik
 
Prispevkov: 1007
Pridružen: To nov 08, 2005 7:18 pm

Re: 2018 HYUNDAI TUSCON

Napisal/-a tha_man Če mar 29, 2018 11:15 am

Osebno mi je najbolj všeč izvedba, kjer je zaslon integriran v armaturko v višini števcev, tako imajo npr. Leon, Giulia, T-Roc/Polo, Insignia... Te štrleče tablice mi prav pokvarijo izgled armature, v Hyundaiu je pa še posebej grda s temi gumbi in ogromnim robom.
 
corus
Novinec
 
Prispevkov: 338
Pridružen: Pe avg 05, 2016 11:27 am

Re: 2018 HYUNDAI TUSCON

Napisal/-a corus Če mar 29, 2018 11:57 am

Tudi meni je veliko lepše in boljše , če je ta že skoraj "tv" vgrajen v armaturko , kot imajo to rešeno našeti pa še kdo recimo qashqai itd.., toda kljub temu mi je ta nova armaturka v tucsonu pa veliko lepša od prejšneje, ki je bila v njihovem klasičnem stilu z poševnimi zategnjenimo zračniki itd.., ko sem ga preizkušal mi res ni bila všeč notranjost ,tudi v primerjavi s sestrsko kio sportage mi je bila tam veliko bolj všeč, so pa okusi pač različni. Mogoče so ti stoječi tv modni trend, bolj bi pa rekel nesposobnost konstruktorjev, da jih vgradijo v armaturko, v res prestižnih avtomobilih nisem v noben opazil, da bi imel izven armaturke postavljen veliki zaslon, torej se da, če se hoče, seveda je pa vse povezano tudi s troški. Se pa najde novinar , ki ti napiše, da je vgrajen ekran v armaturko zanj minus in notranjost avta zato dolgočasna, res zanimivo , toda okusi so pač različni.
 
Uporabniški avatar
brett
Novinec
 
Prispevkov: 296
Pridružen: Če okt 02, 2008 11:38 am

Re: 2018 HYUNDAI TUSCON

Napisal/-a brett Pe mar 30, 2018 11:16 am

Meni je ta serija tuscona eden najlepših SUV na trgu...zunanjost! Notranjost pa mi ni posrečena, še posebej s tem štrlečim zaslonom. Res ne razumem proizvajalcev za tovrstno "rešitev". Tudi drugače mi notranjost deluje plastična. Ko sem lansko leto sedel v njem na sejmu v LJ, sem bil razočaran nad notranjostjo.

Na isti dan je bil predstavljen npr. Subaru forester. Na zunaj antipatičen, ampak notranjost vsaj meni rang višje, ob tem, da je bolj skladna, lepša sredinska konzola in zame s pravilno umestitvijo zaslona.

Da se da lepo umestiti zaslon v armaturko: VW koncern, Renault, Subaru, Opel, Volvo in še kdo.

Osebno mi je štrleč zaslon sprejemljiv tako kot je imel Audi (potopen sistem) ali pa aktualne Mazde, ki imajo zaslon že pomaknjen na vrh armature v globino, medtem ko ima Hyundai (Honda, Mercerdes, Peugeot,...) tako kot da je prilepljen na lice armature. Deluje ceneno, neestetsko!
 
kseb
Novinec
 
Prispevkov: 398
Pridružen: Sr sep 11, 2013 2:24 pm

Re: 2018 HYUNDAI TUSCON

Napisal/-a kseb Pe mar 30, 2018 11:56 am

Hitro je zaslon postavljen prenizko in odvrača pozornost od vožnje.
Ergonomsko boljše postavljen zaslon mi je pomembnejši, kot pa zelo lep, vendar prenizko postavljen zaslon.

lp
 
Uporabniški avatar
brett
Novinec
 
Prispevkov: 296
Pridružen: Če okt 02, 2008 11:38 am

Re: 2018 HYUNDAI TUSCON

Napisal/-a brett Pe mar 30, 2018 12:12 pm

Roko na srce: koliko pa se gleda v te zaslone?! Toliko da uč vržeš za sekundo, dve. da preveriš podatek.

Se pas strinjam, da prenizko zopet ni ok. Tako kot ima, če se ne motim novi Audi A8.
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4341
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: 2018 HYUNDAI TUSCON

Napisal/-a Firediver Pe mar 30, 2018 2:36 pm

Dejte vi carji predstavit en primer z enako višino zaslona, kot je v temu Tucsonu, pa da je zaslon vgrajen v armaturko (neštrleč) in nima monolitne armaturke!

P.S.: Vsi predstavljeni primeri imajo nekoliko nižjo pozicijo zaslona (nižje je, slabše je) ali pa je armaturka cel monolit.
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
Uporabniški avatar
Renault VG
Uporabnik
 
Prispevkov: 1519
Pridružen: Če nov 11, 2010 1:21 pm

Re: 2018 HYUNDAI TUSCON

Napisal/-a Renault VG Pe mar 30, 2018 4:21 pm

Firediver je napisal/-a: nekoliko nižjo pozicijo zaslona

Kar ni nek hud problem , dokler ni tam spodej kot je pri kakšnih starejših avtomobilih je kul. Mene že pri Golfu ne moti pa je relativno nizko. Sicer pa tudiekran na armaturi ne izgleda nujno slabo, v 3008 izgleda prav vredu, problem tukaj je, da so tisti odurni gumbi okrog + čudne oblike je. Pa ko smo že pri notranjostih, te predpotopne števce bi tudi lahko nadomestili s čem modernejšim.
 
Stumpjumper
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 750
Pridružen: To maj 24, 2016 3:08 pm

Re: 2018 HYUNDAI TUSCON

Napisal/-a Stumpjumper Pe mar 30, 2018 4:34 pm

Notranjost izgleda cenena (tisti gumbi okoli ekrana so za kozlat), zunanjost pa sterilna.
 
Uporabniški avatar
brett
Novinec
 
Prispevkov: 296
Pridružen: Če okt 02, 2008 11:38 am

Re: 2018 HYUNDAI TUSCON

Napisal/-a brett Pe mar 30, 2018 8:14 pm

Firediver je napisal/-a:Dejte vi carji predstavit en primer z enako višino zaslona, kot je v temu Tucsonu, pa da je zaslon vgrajen v armaturko (neštrleč) in nima monolitne armaturke!

P.S.: Vsi predstavljeni primeri imajo nekoliko nižjo pozicijo zaslona (nižje je, slabše je) ali pa je armaturka cel monolit.


Tole je zame primer estetskega zaslona na armaturki, ki je na isti višini kot tusconov:

Slika

Slika
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4341
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: 2018 HYUNDAI TUSCON

Napisal/-a Firediver Ne apr 01, 2018 6:24 am

..če še niste opazili...ta štrli!

Še vedno čakam na lep primerek vgrajenega (neštrlečega) na isti višini kot ima Tucson.
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7522
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: 2018 HYUNDAI TUSCON

Napisal/-a pskoda Ne apr 01, 2018 6:53 am

Ne vem, zakaj v isti višini? Za mene ima golf dovolj visoko nameščen ekran in je lepo dosegljiv

Drugače pa giulia ima zelo lepo narejeno
Lp
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4341
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: 2018 HYUNDAI TUSCON

Napisal/-a Firediver Ne apr 01, 2018 9:27 am

pskoda je napisal/-a: Ne vem, zakaj v isti višini?


Da vam dokažem, da se drugače kot štrleče ne da narediti!

In višje ko je, manj preusmeri pozornost s ceste - varneje je!

Kako komu paše pa nima smisla debatirat- ker ima vsak po svoje prav.
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
Uporabniški avatar
ST 13
Novinec
 
Prispevkov: 148
Pridružen: So mar 22, 2008 10:25 am
Kraj: Celje

Re: 2018 HYUNDAI TUSCON

Napisal/-a ST 13 Ne apr 01, 2018 11:00 am

Razlika je, da nekateri integrirajo štrleč zaslon tako, da se sklada z notranjostjo in ne izgleda kot naknadno nalepljen garmin na vrhu armaturke.
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7522
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: 2018 HYUNDAI TUSCON

Napisal/-a pskoda Ne apr 01, 2018 11:08 am

Med vožnjo nimaš kaj ekran šlatat. Imaš vse tipke na volanu, kar jih rabiš med vožnjo.

Med vožnjo lahko kvečjemu punco za noge pošlataš
Lp
 
Uporabniški avatar
brett
Novinec
 
Prispevkov: 296
Pridružen: Če okt 02, 2008 11:38 am

Re: 2018 HYUNDAI TUSCON

Napisal/-a brett Ne apr 01, 2018 3:34 pm

Firediver je napisal/-a:..če še niste opazili...ta štrli!

Še vedno čakam na lep primerek vgrajenega (neštrlečega) na isti višini kot ima Tucson.


Izvoli par primerkov:

Infiniti:
Slika

Nissan:
Slika

Aston Martin: malo "hibrid"
Slika

Chervolet: tudi v nižjem rangu mogoče
Slika

Jeep: mogoče kak centi nižje
Slika
 
Gosic
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2045
Pridružen: To jan 27, 2009 9:35 pm

Re: 2018 HYUNDAI TUSCON

Napisal/-a Gosic Ne apr 01, 2018 5:09 pm

pskoda je napisal/-a:Med vožnjo nimaš kaj ekran šlatat. Imaš vse tipke na volanu, kar jih rabiš med vožnjo.

Med vožnjo lahko kvečjemu punco za noge pošlataš



A samo za noge?! Pff.

Ja ta štrleči ekran je res grozen. Raje imam ekran na višini menjalnika, tako kot ga ima naprimer Volkswagen Golf. Tam imam vse na očeh, pa še kvaliteten je. Hyundai včasih plastik fantastik, potem se je nekaj časa slabo peljal... Zdaj pa še ekrana ne znajo pravilno namestit. Pa ta znamka ima res težke preizkuse v slovenskem okolju. Kako sploh kaj prodajo?
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4341
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: 2018 Hyundai Tuscon

Napisal/-a Firediver Ne apr 01, 2018 6:23 pm

Kakšne masivne armaturke...in to vam je lepo?
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
Uporabniški avatar
martin_krpan
Mojster foruma
 
Prispevkov: 11003
Pridružen: Sr feb 22, 2006 8:26 pm
Kraj: Ribnica

Re: 2015 Hyundai Tucson

Napisal/-a martin_krpan To jun 05, 2018 10:55 am

Kobilica:
http://www.avtomobilizem.com/forum/viewtopic.php?f=7&t=88076&start=0
Vrni se na Vozila prihodnosti

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 93 gostov