Nova vozila v prodaji, konceptna vozila in vsa vozila, o katerih lahko (zaenkrat) le sanjamo...
 
Uporabniški avatar
martin_krpan
Mojster foruma
 
Prispevkov: 11003
Pridružen: Sr feb 22, 2006 8:26 pm
Kraj: Ribnica

2015 Hyundai Tucson

Napisal/-a martin_krpan Ne mar 02, 2014 8:19 am

Eden izmed 22 modelov, ki jih namerava podjetje plasirati na evropski trg do 2020. Stal bo na platformi i30, ponujal bo tudi motorje na alternativne pogone.

http://www.blogcdn.com/slideshows/image ... -2-1-1.jpg
http://www.blogcdn.com/slideshows/image ... -8-1-1.jpg

vir:
http://es.autoblog.com/2014/03/01/fotos ... ndai-ix35/
Kobilica:
http://www.avtomobilizem.com/forum/viewtopic.php?f=7&t=88076&start=0
 
Marek_
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2207
Pridružen: Po maj 18, 2009 9:13 am

Re: 2015 Hyundai ix35/Tucson

Napisal/-a Marek_ Sr maj 14, 2014 4:30 pm

 
Gosic
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2045
Pridružen: To jan 27, 2009 9:35 pm

Re: 2015 Hyundai ix35/Tucson

Napisal/-a Gosic So jan 03, 2015 12:01 am

http://thekoreancarblog.com/2015/01/02/ ... -revealed/

Nekaj fotk notranjosti in razkrita rit.
 
Gosic
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2045
Pridružen: To jan 27, 2009 9:35 pm
 
Uporabniški avatar
martin_krpan
Mojster foruma
 
Prispevkov: 11003
Pridružen: Sr feb 22, 2006 8:26 pm
Kraj: Ribnica

Re: 2015 Hyundai ix35/Tucson

Napisal/-a martin_krpan To feb 17, 2015 7:13 pm

ix35 uradno:

Slika
Slika
Slika
Slika

http://www.autoweek.nl/nieuws/31858/tot ... llo-tucson

Glede na nove Hyundaijeve limuzine (Sonata) spodobno oblikovan. Edino notranjost razočara.
Kobilica:
http://www.avtomobilizem.com/forum/viewtopic.php?f=7&t=88076&start=0
 
Gosic
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2045
Pridružen: To jan 27, 2009 9:35 pm

Re: 2015 Hyundai Tucson

Napisal/-a Gosic To feb 17, 2015 11:47 pm

Zelo lep! Po spisku varnostne opreme sodeč tudi zelo varen!

- led žarometi
- avtomatsko zaviranje v sili in sicer za tri področja ( pešci, mestni in medmestni - zazna osebo, vozilo) za nizke in visoke hitrosti
- lane assist oz avtomatsko popravljanje volana, če vozilo prevozi črto
- 180 stopinjsko zaznavanje nevarnosti za vozilom
- blind spot detector (vozila v mrtvem kotu)
- branje pometnih znakov
- v primeru nesreče s pešci ali kolesarji se sprednji pokrov ( hauba) dvigne

Motorji:

1.6 GDi (bencinski-direktni vbrizg) s 135KM
1.6 T-GDI (turbobencinski z direktnim vbrizgom) s 176KM + DCT

1.7 CRDI (turbo diesel) s 115KM
2.0 CRDi s 136KM
2.0 CRDi s 184KM

Prodaja se prične v naslednji polovici leta.

Več na:
http://thekoreancarblog.com/2015/02/17/ ... ai-tucson/
 
zany
Uporabnik
 
Prispevkov: 1035
Pridružen: To nov 27, 2007 6:34 pm
 
ecoblue
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 99
Pridružen: Ne avg 09, 2015 12:16 am

Re: 2015 Hyundai Tucson

Napisal/-a ecoblue Če sep 10, 2015 10:02 pm

Kaj Kia tudi reze dela? Zadnjič gledam tv pa med reklamami pripelje nova Kia Tucson in vidim da je garancije "samo" še 5 let oz. neomejeno kilometrov. So malo skrajšali... vendar je še vedno 5 let garancije bolje kot 2 leti, kar ima večina proizvajalcev... Večina ima 2 leti garancije, ker če bi izdelek imel samo 1 leto garancije bi lahko potrošnik uveljavljal potrošniški zakon o stvarni napaki(2 leti velja) in bi dejansko lahko vozilo vrnil, če bi se mu napaka zgodila med prvim in drugim letom. ;)
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4341
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: 2015 Hyundai Tucson

Napisal/-a Firediver Pe sep 11, 2015 6:45 am

ecoblue je napisal/-a:Kaj Kia tudi reze dela? Zadnjič gledam tv pa med reklamami pripelje nova Kia Tucson in vidim da je garancije "samo" še 5 let oz. neomejeno kilometrov. So malo skrajšali... vendar je še vedno 5 let garancije bolje kot 2 leti, kar ima večina proizvajalcev... Večina ima 2 leti garancije, ker če bi izdelek imel samo 1 leto garancije bi lahko potrošnik uveljavljal potrošniški zakon o stvarni napaki(2 leti velja) in bi dejansko lahko vozilo vrnil, če bi se mu napaka zgodila med prvim in drugim letom. ;)


Malo si zamešal.
1. Kia Tucson ne obstaja
2. Najbrž si med reklamami videl novega Hyundai Tucsona in Hyundai ima že več časa "trojno" 5-letno garancijo (za detajle ne vem, vem pa, da nikoli ni imel 7-letne garancije).
3. Če si med reklamami videl Kio, si nemara videl model Sportage, ampak za Kio nisem prepričan, da je zadnje čase krajšala garancijsko dobo.
4. Garancija ti ne pomaga veliko, če ni zraven tudi take podpore s strani tehnične mreže, da težavo odpravijo takoj in ne šele ko zagroziš s tožbo.
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
ecoblue
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 99
Pridružen: Ne avg 09, 2015 12:16 am

Re: 2015 Hyundai Tucson

Napisal/-a ecoblue Pe sep 11, 2015 5:57 pm

Zmotil sem se, hyundai tucsona sem videl, napisal sem pa kia.
Mislil sem da imata kia in hyundai isto dobo garancije, ker je isti lastnik, pa ima očitno kia 7 let, hyundai pa 5 let...
Kako je pa z garancijo pri teh dveh znamkah pa nimam izkušenj, ker si nikoli nisem lastil.
 
Uporabniški avatar
Polo78
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1938
Pridružen: Sr mar 17, 2004 1:32 am
Kraj: Cockpit

Re: 2015 Hyundai Tucson

Napisal/-a Polo78 To sep 15, 2015 1:56 pm

Glede garancije pri Hyundai-u sem slišal precej pohval takole iz prve roke. Dober znanec ima ix-35 (skupaj se tudi vozimo na delo) in je zelo zadovoljen. Sami na servisu so se mu ponudili za menjavo usnja na volanu (avto ima že prek 100k km), čeprav ni govora o kakšni hujši obrabi, da bi se volan svaljkal ali kaj podobnega. Drugje bi verjetno samo zamahnili z roko in rekli, da je to normalna obraba in vozi dalje miško. Kaj šele da bi se sami od sebe ponudili za menjavo...

Novi Tucson je vsekakor zanimiv avto, z opremo Style (ki je že kar bogata) in motorjem 2.0 crdi pride s popustom okoli 25k, kar je v primerjavi s konkurenco relativno ugodno. Edino ne vem ali je motor toliko prenovljen, da je odpravljen lag, ki je bil prisoten pri starejših verzijah tega motorja (ko si pohodil plin, se v prvem trenutku ni zgodilo nič, po kaki sekundi pa je sledil sunek). Za 1.7 crdi vem, da tega ni.
Antiznačkar po prepričanju
 
Uporabniški avatar
honeybee
Novinec
 
Prispevkov: 267
Pridružen: Če jun 04, 2015 9:38 pm

Re: 2015 Hyundai Tucson

Napisal/-a honeybee Ne sep 20, 2015 3:52 pm

Pri Hyundaiu se mi zdi da je ravno to težava, da so zunaj vsi avti lepi. Notranjost pa pri dražjih modelih je lepa, pri cenejših pa je bolj meh efekt. Da se že na daleč vidi kot da je na zunaj malo dražji, ko pa pogledaš noter pa kot da je delo kitajcev.

lp
darkside
 
Uporabniški avatar
Polo78
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1938
Pridružen: Sr mar 17, 2004 1:32 am
Kraj: Cockpit

Re: 2015 Hyundai Tucson

Napisal/-a Polo78 Po sep 21, 2015 12:02 pm

Kot, da je pri konkurenci glede notranjosti kaj drugače. :roll: Tudi novi Tiguan zgleda ok, ko je nabildan z opremo, vprašanje pa kakšne bodo plebejske verzije. Pri Golfu VII je že razlika, kjer je glede na opremo lahko več trde ali mehke plastike... Sploh pa ocenjevanje na podlagi slik je itak vedno traparija. Treba avto videt v živo in potem komentirat.
Antiznačkar po prepričanju
 
Uporabniški avatar
Tattoo-
Uporabnik
 
Prispevkov: 1318
Pridružen: Če dec 16, 2004 10:33 pm
Kraj: Circuit de la Sarthe

Re: 2015 Hyundai Tucson

Napisal/-a Tattoo- Po sep 21, 2015 12:31 pm

Polo78 je napisal/-a:Pri Golfu VII je že razlika, kjer je glede na opremo lahko več trde ali mehke plastike...
A res...kje pa?! :shock: :lol:

Polo78 je napisal/-a:Treba avto videt v živo in potem komentirat.
Bi se lahko tega držal, ja...
There are only three sports: bull fighting, car racing and mountain climbing. The rest are mere games! - Ernest Hemingway
 
Gosic
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2045
Pridružen: To jan 27, 2009 9:35 pm

Re: 2015 Hyundai Tucson

Napisal/-a Gosic Po sep 21, 2015 10:01 pm

Tatto, ne boš nič okaral čebelice, ki se tudi ne drži pravila, da je potrebno avto videti v živo? Aja, oprosti, saj gre za konkurenco.

Zanimivo je tudi to, da se večinoma dopušča to neko čudno omadeževanje nekaterih znamk, medtem ko se druge nekako podpre in niti ni pritoževanja nad tovrstnim početjem. Cenenost armature bi lahko bila opisana za vsak avto in znamko. Toliko kot se plača in kar se plača, to dobiš.
 
Uporabniški avatar
Polo78
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1938
Pridružen: Sr mar 17, 2004 1:32 am
Kraj: Cockpit

Re: 2015 Hyundai Tucson

Napisal/-a Polo78 To sep 22, 2015 1:35 pm

Tattoo- je napisal/-a:
Polo78 je napisal/-a:Pri Golfu VII je že razlika, kjer je glede na opremo lahko več trde ali mehke plastike...
A res...kje pa?! :shock: :lol:


V debati o Golfu VII, ki je dolga skoraj 70 strani (in se mi zaradi tega niti slučajno ne da iskat) ali morda celo v kateri drugi temi - nevem..., je nekdo omenjal razliko med oblogami zadnjih vrat med comfortline in highline opremo. Če torej to ni res, potem sem pač širil dalje dezinformacijo,...

Ostajam pa pri trditvi, da tako kot je razlika med osnovnim in z opremo nabildanim Tucsonom, enake so razlike tudi pri konkurenci. Nikoli mi ne bo jasno kako nekateri samo pri korejcih in japoncih vidijo neko ceneno notranjost in to zgolj na podlagi slik... :roll: :?:
Antiznačkar po prepričanju
 
meganer
Uporabnik
 
Prispevkov: 1163
Pridružen: So nov 03, 2012 8:25 pm

Re: 2015 Hyundai Tucson

Napisal/-a meganer To sep 22, 2015 2:19 pm

Sodelavec in golfasportvan in ima skoraj vso mozno opremo razen usnja, park spredaj zada, ogledala se sama zaperajo, multifunkcijo, alu, mislim da celo xenon pa ma zadaj na vratih plastiko kot kombi. Trda kot kamen, vizuelno pa kao mehka.
 
ecoblue
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 99
Pridružen: Ne avg 09, 2015 12:16 am

Re: 2015 Hyundai Tucson

Napisal/-a ecoblue To sep 22, 2015 7:26 pm

Moj kolega ima tudi Hyundaija ix35 in če že delate primerjavo z Golfom, lahko še jaz povem, da on ima 2.0 crdi in ko smo šli z morja in smo kar hitro vozili( jaz z svojim 1.6TDI, on pa z svojim 2.0crdi ix35) sem ga prehitel kot da je želva pa je rekel da ga je tiščal do konca. 2.0crdi motor ne da nič od sebe(ali pa je pretežek in previsok) in ne vem kje so tisti konji in navor ki so na papirju pri Korejcih.
Sicer sem vozil trend,comfor in highline G7 in glede plastike se nisem oziral na kvaliteto ker je pri Golfu nasploh boljša od konkurence, sem pa opazil da je imel vsak nivo opreme pri Golfu dosti čričkov tudi highline(veliko več kot hyundai ix35 s katerim me kolega včasih pelje.. :roll:)
 
Uporabniški avatar
Polo78
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1938
Pridružen: Sr mar 17, 2004 1:32 am
Kraj: Cockpit

Re: 2015 Hyundai Tucson

Napisal/-a Polo78 Sr sep 23, 2015 6:50 am

No saj pomisleke glede 2.0 crdi motorja imam tudi jaz, ker sem imel Proceeda s tem motorjem in poznam določene slabosti, zato pa sem spraševal o izboljšavah. Pri ix35/Tucsonu pa svoje naredita predvsem teža in zračni upor, zato je povsem normalno, da si lahko z Golfom 1.6 tdi hitrejši. Ampak to je zopet ena tistih "hruške-jabolka" primerjav, ker z vsakim avtom iz golfovega razreda boš ob manjku 20-30 km lahko hitrejši na cesti od bilo katerega crossoverja, kateri bo moral imeti kar precej več konj, če te bo hotel prehiteti, sploh pa na avtocesti, kjer dosti vloge igra zračni upor. Tukaj nimajo kaj dosti veze konji "na papirju" pri korejcih oz. vsaj ne v takšni meri kot si morda nekateri mislite.
Antiznačkar po prepričanju
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4341
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: 2015 Hyundai Tucson

Napisal/-a Firediver Sr sep 23, 2015 8:02 am

Marsikdo bo malo pomešal zadeve glede živahnosti konj, sploh če SUV razreda dotlej še ni vozil. Sam sem pred časom imel Toyoto RAV4 z 1.8 bencinskim motorjem in njegovih deklariranih 125 konjev ni bilo čutiti izrazito, kot bi si želel (do takrat sem vozil kombilimuzine moči okoli 75 konjev). Pač toliko različen avtomobil po zasnovi, da ni neposredne primerjave, da bi ocenil Toyotin motor kot lenega.

Druga stvar pa je, da želijo ljudje pospeševati in dirkati ne glede na razred vozila. Kot da ne vedo ali si nočejo priznati, da ni vsak avto za to namenjen...
Človek brez problema, to strašna je stvar!
Vrni se na Vozila prihodnosti

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 80 gostov