Nova vozila v prodaji, konceptna vozila in vsa vozila, o katerih lahko (zaenkrat) le sanjamo...
 
Uporabniški avatar
Lignage
Moderator foruma
 
Prispevkov: 3900
Pridružen: To mar 21, 2006 3:17 am

2019 Škoda Scala

Napisal/-a Lignage Po okt 15, 2018 3:23 pm

Neposrečeno izbrano ime za nov škodin avto v c segmentu, ki ga je napovedal model Vision RS na pariškem salonu. Z avtom naj bi hkrati zamenjali tudi Rapida Spaceback...

Slika

Prvi obrisi novega Škodinega kompaktnega modela

Ime Scala sta namreč nosila, v Renault preznačkana, stara limuzinska Nissan Almera ter Micra na nekaterih trgih zunaj Evrope. Ime Skala pa spominja tudi navsezadnje na stoenko, ki se je pod takšnim imenom (oz. podobnim, Skala) prodajala v 80-ih letih prejšnjega stoletja.
 
Uporabniški avatar
Lignage
Moderator foruma
 
Prispevkov: 3900
Pridružen: To mar 21, 2006 3:17 am
 
Uporabniški avatar
srcnik
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1584
Pridružen: Po nov 22, 2010 10:51 am

Re: 2019 Škoda Scala

Napisal/-a srcnik To okt 16, 2018 9:40 am

Slika

Če je to to, pol je meni osebno grd k...

Je pa škoda, da grejo z dizajnom strmo navzdol... Prej so imele škode tak preprost, po svoje prikupen dizajn, pa praktičen avto, samo zdaj pa že z octavio FL in očitno tole scalo, pa res grejo v smeri grd in praktičen avto.
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4332
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: 2019 Škoda Scala

Napisal/-a Firediver To okt 16, 2018 9:51 am

Oblikovno deluje nizkocenovno..verjamem pa, da cena ne bo sledila obliki, ker ne sme tako nizko.
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
Uporabniški avatar
frgo
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 550
Pridružen: So sep 18, 2004 5:11 pm
Kraj: Trebnje

Re: 2019 Škoda Scala

Napisal/-a frgo To okt 16, 2018 9:55 am

Kaj pa smo pričakovali od škode drugega kot da nas predrami v kruto oblikovalsko realnost. Eno je skica, drugo je pa.. tole.
 
Uporabniški avatar
emozul
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1789
Pridružen: So jan 26, 2013 12:11 pm

Re: 2019 Škoda Scala

Napisal/-a emozul To okt 16, 2018 12:01 pm

srcnik je napisal/-a:Slika

Če je to to, pol je meni osebno grd k...

Je pa škoda, da grejo z dizajnom strmo navzdol... Prej so imele škode tak preprost, po svoje prikupen dizajn, pa praktičen avto, samo zdaj pa že z octavio FL in očitno tole scalo, pa res grejo v smeri grd in praktičen avto.


+1

Tole ne zgleda prav obetavno. Prvi obrisi, so bili pa dobesedno fantastični, škoda.
 
Stumpjumper
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 750
Pridružen: To maj 24, 2016 3:08 pm

Re: 2019 Škoda Scala

Napisal/-a Stumpjumper To okt 16, 2018 2:09 pm

Zna škoda dejansko naredit proporcionalen avto (-superb) z všečnimi sprednjimi lučmi? Bruh. oops
 
Uporabniški avatar
tomzzi
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2166
Pridružen: Pe mar 11, 2005 8:47 pm

Re: 2019 Škoda Scala

Napisal/-a tomzzi To okt 16, 2018 4:13 pm

srcnik je napisal/-a:Slika

Če je to to, pol je meni osebno grd k...

Je pa škoda, da grejo z dizajnom strmo navzdol... Prej so imele škode tak preprost, po svoje prikupen dizajn, pa praktičen avto, samo zdaj pa že z octavio FL in očitno tole scalo, pa res grejo v smeri grd in praktičen avto.


+1

Grde luči, in grd odbijač. Škoda je včasih res imela preprost, soliden dizajn. Tak nevpadljiv pa vseeno ne grd. Po Ocatvii FL pa gre res samo še navzdol z dizajnom.

Da ne omenjam "katastrofe" od Karoq in Kodiaq. Še posebej zadnji konc.
Verjamem, da so dobri, praktični avtomobili vendar gredo z dizajnom samo še strmo navzdol.
Vsaj meni ni niti malo všeč.
 
Uporabniški avatar
moj-avto
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 670
Pridružen: Če apr 17, 2008 4:46 pm

Re: 2019 Škoda Scala

Napisal/-a moj-avto Pe okt 19, 2018 12:20 pm

Kot sem informiran je tale SCALA namesto Rapida, ker hočejo povečat prodajo. Sicer pa pri Škodi so si sami krivi za slabo prodajo Rapida in ostalih modelov, ker imajo najslabše pogoje financinarja na lieasing in podobne fore. Tisto za 1% mesečne maloprodajne cene brez pologa, če nimaš nekaj tisočakov na računu ni možno kupiti. Pa te oglaševalske hece niti ne spremljam več, ker ni možno nič kupiti brez nekaj prihranjenih tisočakov.
Lažje je kupiti drugo blagovno znamko avta za isto kupno ceno, če nimaš denarja kot Škodo. Sicer jih pa razumem, da so Škode zelo dobri avti za te z denarjem, tako da ni za prodat vsakemu, če nima gotovine dovolj.
En čas sem se zanimal za Rapida in Fabio a ugotovil da je njihov leasing nemogoče odplačati, a lahko kupim KIA za enako vrednost, kar ni niti slab avto.
Avto, moj partner!
 
Stumpjumper
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 750
Pridružen: To maj 24, 2016 3:08 pm

Re: 2019 Škoda Scala

Napisal/-a Stumpjumper Pe okt 19, 2018 1:28 pm

Pomoje se rapid in fabia ne prodajata ker sta oba dobesedno ogabna.
 
Uporabniški avatar
moj-avto
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 670
Pridružen: Če apr 17, 2008 4:46 pm

Re: 2019 Škoda Scala

Napisal/-a moj-avto Pe okt 19, 2018 1:35 pm

Meni glede na ceno in kvaliteto, če velja tista iz 90 . let ( ne vem), ko so Škode bile odlično narejene za manj denarja niti niso ogabne, čeprav oblika je stvar okusa, pa zopet nebi šel z glavo skozi zid, in se žrl kako avto odplačati, da bi si jo kupil zaradi slabih pogojev financiranja katere nudijo trgovci pri Škodi. Raje mirno spim in sem brez stresa pa si kupim drugo blagovno znamko za isti denar. Pločevina in znamka ni vredna živcev in neprespanih noči, sploh pa Škoda ne.
Avto, moj partner!
 
Uporabniški avatar
ban
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3578
Pridružen: Po nov 15, 2004 10:37 am

Re: 2019 Škoda Scala

Napisal/-a ban Pe okt 19, 2018 1:37 pm

Fabia je na 13. mestu z 975 prodanimi primerki, niti ni tako slabo. Rapida pa ni med top 20.
 
Uporabniški avatar
moj-avto
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 670
Pridružen: Če apr 17, 2008 4:46 pm

Re: 2019 Škoda Scala

Napisal/-a moj-avto Pe okt 19, 2018 1:42 pm

Rapidov je res zelo malo na cesti. Mogoče je krivo zavajajoči ime. Scala bo mogoče bolj uspešna. A jih bi lahko vseeno več prodali, če bi se trgovci prilagajali kupcem pri financiranju, kot to počnejo druge hiše.
Ta nova Škoda spominja na YUGO SKALA po imenu, vsaj mene. Pa tudi Zastava 101 se je preimenovala v Skalo, da bi povečala prodajo.
Avto, moj partner!
 
umilave1
Novinec
 
Prispevkov: 160
Pridružen: To dec 16, 2008 6:08 pm
Kraj: Cerknica

Re: 2019 Škoda Scala

Napisal/-a umilave1 Pe okt 19, 2018 4:22 pm

Pa meni je Rapid (=Seat Toledo) čist fajn avto, sam nekako ni našel svoje pozicije. Podobno kot pred časom recimo Opel Signum, ki je bila zgolj drugačna verzija Vectre, sedaj Ford z modelom Ka+ počne isto, vendar je tu bolj izrazita nizkocenovnost napram Fiesti. Ponudba 2 podobnih avtomobilov ene znamke v istem velikostnem razredu kvečjemu zmede kupce, ki imajo (sicer hvalabogu) že tako veliko izbire med posameznimi znamkami. Čeprav je Octavia malo večja, je po mojem mnenju Rapid predstavljal zgolj alternativno izbiro.
Glede financiranja pa nebi zgubljal besed. Vsi so videli samo tistih 1% na mesec, pod površjem drobnega tiska se omenja 30% polog, globoko brskanje pa pokaže še plačilo zadnjega obroka v višini 20% vrednosti razen, če daš potem avto v polog za novega, pa se ti odbije zadnji obrok od ocenjene vrednosti. Seveda so obresti, na papirju nekaj nižje napram konkurenci. Pač klasični 6-letni lizing z višjim zadnjim obrokom.

Scala pa ni posrečeno ime, dobim tagoj asociacijo na Yugo Skala 55 :) sprednji del po fotografijah pa izgleda, kot da bi sprednji del Seata na silo fotošopal v Škodo. Ne neki preveč lepo.
 
maniaxxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 7338
Pridružen: To avg 15, 2006 7:36 pm
Kraj: Celje

Re: 2019 Škoda Scala

Napisal/-a maniaxxx Pe okt 19, 2018 8:04 pm

Rapid je brezvezna verzija ne vem česa. Prodajajo ga škodini trgovci kot malo cenejšega golfa, pa ni niti cenejši še manj pa golf. Notranjost je strahotno utesnjena v širino, še vedno je pa največji problem cena. Sicer jih videvam ogromno po cesti ampak resnično ne vidim razloga zakaj bi ga kdorkoli kupil z lastnim denarjem.
Podpis je besedilo, ki se samodejno doda na koncu vsake vaše objave. Dolžina besedila je omejena na 355 znakov.
 
Uporabniški avatar
moj-avto
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 670
Pridružen: Če apr 17, 2008 4:46 pm

Re: 2019 Škoda Scala

Napisal/-a moj-avto Pe okt 19, 2018 9:45 pm

Tale SCALA, če bo res tak avto kot je na sliki v tem prispevku bo en najgrših avtov tega časa.
Avto, moj partner!
 
Skyen
Novinec
 
Prispevkov: 203
Pridružen: Pe nov 29, 2013 1:56 pm

Re: 2019 Škoda Scala

Napisal/-a Skyen Sr okt 24, 2018 1:02 pm

https://www.youtube.com/watch?v=4jfG85D3fVM

Očitno bodo sedaj kar proizvajalci delali spy shote..
Sodeč po videu in zgornji "leakani" sliki, se mi zdi, da bo res taka... Pa delana je na polotovi platformi, nevem čemu rinejo k golfu?
 
Uporabniški avatar
Tattoo-
Uporabnik
 
Prispevkov: 1318
Pridružen: Če dec 16, 2004 10:33 pm
Kraj: Circuit de la Sarthe

Re: 2019 Škoda Scala

Napisal/-a Tattoo- Sr okt 24, 2018 3:15 pm

Saj je bil tudi Rapid Spaceback velikost / prostornost Golfa na platformi od Polota...
There are only three sports: bull fighting, car racing and mountain climbing. The rest are mere games! - Ernest Hemingway
 
maniaxxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 7338
Pridružen: To avg 15, 2006 7:36 pm
Kraj: Celje

Re: 2019 Škoda Scala

Napisal/-a maniaxxx Sr okt 24, 2018 4:33 pm

Rapid ni bil blizu golfu po prostornosti, sploh v sirino, prtljaznik ze, ostalo je bilo pa 2 razreda slabse, za (skoraj) enako ceno.
Podpis je besedilo, ki se samodejno doda na koncu vsake vaše objave. Dolžina besedila je omejena na 355 znakov.
 
Uporabniški avatar
moj-avto
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 670
Pridružen: Če apr 17, 2008 4:46 pm

Re: 2019 Škoda Scala

Napisal/-a moj-avto Če okt 25, 2018 2:24 pm

Lahko naredijo super avto, če hočejo, pa če trgovci ne znajo prodajat vozil oziroma so nemotivirani od prodaje ne bo kruha. Dve leti nazaj sem se zanimal za Rapida, bil sem že odločen da ga kupim a v salonu se trgovcu ni dalo niti premakniti rit, še kaj da bi mi pokazal kakega. Želel sem iti v drugi kraj pogledat kaj bo dobrega glede Rapida a časovno nisem nikakor uspel, a kmalu me je minila volja za nakup.
Avto, moj partner!
Vrni se na Vozila prihodnosti

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 5 gostov