Nova vozila v prodaji, konceptna vozila in vsa vozila, o katerih lahko (zaenkrat) le sanjamo...
 
Uporabniški avatar
Tattoo-
Uporabnik
 
Prispevkov: 1318
Pridružen: Če dec 16, 2004 10:33 pm
Kraj: Circuit de la Sarthe

Re: 2019 Škoda Scala

Napisal/-a Tattoo- Ne apr 07, 2019 9:19 am

frgo je napisal/-a:Začne se pri dobrih 15800€, tako, da lahko sam oceniš, če je nižje cenovno umeščen. Cene so nekje tam tam s focusom tudi, ko hočeš malo več. Jaz bi rekel malo avta za veliko denarja oz. s cenami novih avtov so vsi popolnoma izgubili kompas.
Nihče ni izgubili kompasa, ampak pri cenah novih avtomobilov se še najbolje vidi, kakšna je realno naša kupna moč (pa čeprav nas vladajoči na vsakem koraku prepričujejo, da je Slovenija praktično raj na zemlji :roll: ). Cene novih avtomobilov so prilagojene na razvite (zahodne) države...problem je pa pri nas, ker zaradi nizke dodane vrednosti in pa hkrati visokih davkov premalo zaslužimo...
There are only three sports: bull fighting, car racing and mountain climbing. The rest are mere games! - Ernest Hemingway
 
Uporabniški avatar
sašo5
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5033
Pridružen: Po sep 10, 2007 4:29 pm
Kraj: Brežice

Re: 2019 Škoda Scala

Napisal/-a sašo5 Ne apr 07, 2019 10:30 am

Tatoo: a da niso(niste) izgibili kompasa :?: popolnoma_novi Q3 me zanima, To kar sem si zamislil sam (pa ne neko preseravanje) malo manj kot 50k€

Da ne govorimo osnovi za 36k€....sramota

xxl je napisal/-a:Meni je simpatična, 1.5.tsi, če ne cuka, stopnja opreme style in pod 20k evra, bi bilo sprejemljivo. S popusti tudi bo.

v tem avtu mogoče....(v tvojega absolutno ne paše)sicer je to samo moje mnenje, važno, da si ti zadovoljen))
PS. vpoklic boš imel_zadnji spojler lahko odleti... :mrgreen:
 
void
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1767
Pridružen: Sr mar 02, 2016 4:21 pm

Re: 2019 Škoda Scala

Napisal/-a void Ne apr 07, 2019 10:42 am

Fora je v tem, da imajo oboji previsoke apetite (kupci in proizvajalci). Vsi bi radi imeli premium znamko s plačo 1000€. Po drugi strani pa proizvajalci izkoriščajo s cenami, ker se pač avti še super dobro prodajajo, ne glede na ceno ki je postavijo (tu cilam predvsem na nemške avtomobile). Tisti ki so bilokdaj delali v tej branži vedo kakšne so nabavne cene za avtomobilske dele (cene so v centih in eurih, redko kater sestavni del dejansko stane 100€ in več).
Čisti dobiček pri premijskem avtu za 50k € je najmanj 5k, da ne govorimo o sharanju delov. 1.5 TSI košta isto za Škodo Rapid kot za Q3 ali pa za A4, ki spravijo prozvodno ceno na minimum. Proizvodna cena 1.5 TSIja sigurno ni višja kot ene 300€, ki je verjetno tudi najdražji del na avtu, poleg izdelave karoserije in garniture sedežev.

Tako da, za nastalo situacijo smo krivi oboji. Če bi folk ignoriral modele, ki imajo napihnjene cene (predvsem novodobne SUV modele) bi cele konkretno padle.
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4159
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: 2019 Škoda Scala

Napisal/-a xxl Ne apr 07, 2019 11:36 am

xxl je napisal/-a:Meni je simpatična, 1.5.tsi, če ne cuka, stopnja opreme style in pod 20k evra, bi bilo sprejemljivo. S popusti tudi bo.

v tem avtu mogoče....(v tvojega absolutno ne paše)sicer je to samo moje mnenje, važno, da si ti zadovoljen))
PS. vpoklic boš imel_zadnji spojler lahko odleti... :mrgreen:[/quote]

Imam 2x paket sport, je veliko lepši. :) Spojler je že zaliman. ;)
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
Uporabniški avatar
emozul
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1792
Pridružen: So jan 26, 2013 12:11 pm

Re: 2019 Škoda Scala

Napisal/-a emozul Ne apr 07, 2019 12:01 pm

void je napisal/-a:Fora je v tem, da imajo oboji previsoke apetite (kupci in proizvajalci). Vsi bi radi imeli premium znamko s plačo 1000€. Po drugi strani pa proizvajalci izkoriščajo s cenami, ker se pač avti še super dobro prodajajo, ne glede na ceno ki je postavijo (tu cilam predvsem na nemške avtomobile). Tisti ki so bilokdaj delali v tej branži vedo kakšne so nabavne cene za avtomobilske dele (cene so v centih in eurih, redko kater sestavni del dejansko stane 100€ in več).
Čisti dobiček pri premijskem avtu za 50k € je najmanj 5k, da ne govorimo o sharanju delov. 1.5 TSI košta isto za Škodo Rapid kot za Q3 ali pa za A4, ki spravijo prozvodno ceno na minimum. Proizvodna cena 1.5 TSIja sigurno ni višja kot ene 300€, ki je verjetno tudi najdražji del na avtu, poleg izdelave karoserije in garniture sedežev.

Tako da, za nastalo situacijo smo krivi oboji. Če bi folk ignoriral modele, ki imajo napihnjene cene (predvsem novodobne SUV modele) bi cele konkretno padle.


Zakaj praviš samo nemci? Tudi drugi višajo cene, tako, da so skoraj vsi isti. Vcasih, ca 10 let nazaj je bila škoda zelo dober nakup, danes ni, pa je to škoda, ki ni ne vem kako dober, pa še renomeja nima.
 
Stumpjumper
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 750
Pridružen: To maj 24, 2016 3:08 pm

Re: 2019 Škoda Scala

Napisal/-a Stumpjumper Ne apr 07, 2019 12:11 pm

Meni se zdi, da so s cenami najbolj zblazneli ford, kia in hyundai. Ko v tem segmentu gledam nove megane, civice, mazde 3, 308, pa mogoče tudi kakšen golf, se mi cene sploh ne zdijo pretirane.

Megane tce 140 ali pa kakšen golf tsi 150 se mi za 20k zdi kar dober deal.
 
Uporabniški avatar
Bat_zajla
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 504
Pridružen: Če dec 09, 2010 10:32 pm

Re: 2019 Škoda Scala

Napisal/-a Bat_zajla Ne apr 07, 2019 12:33 pm

void je napisal/-a:Fora je v tem, da imajo oboji previsoke apetite (kupci in proizvajalci). Vsi bi radi imeli premium znamko s plačo 1000€. Po drugi strani pa proizvajalci izkoriščajo s cenami, ker se pač avti še super dobro prodajajo, ne glede na ceno ki je postavijo (tu cilam predvsem na nemške avtomobile). Tisti ki so bilokdaj delali v tej branži vedo kakšne so nabavne cene za avtomobilske dele (cene so v centih in eurih, redko kater sestavni del dejansko stane 100€ in več).
Čisti dobiček pri premijskem avtu za 50k € je najmanj 5k, da ne govorimo o sharanju delov. 1.5 TSI košta isto za Škodo Rapid kot za Q3 ali pa za A4, ki spravijo prozvodno ceno na minimum. Proizvodna cena 1.5 TSIja sigurno ni višja kot ene 300€, ki je verjetno tudi najdražji del na avtu, poleg izdelave karoserije in garniture sedežev.

Tako da, za nastalo situacijo smo krivi oboji. Če bi folk ignoriral modele, ki imajo napihnjene cene (predvsem novodobne SUV modele) bi cele konkretno padle.


Pozabljaš na to, da je razvoj draga zadeva. Če ne bi bilo premijskih znamk in njihovih "napihnjen" cen, potem tudi nižje znamke ne bi imele novejših tehnologij tako hitro. Lep primer je Škoda, ki ti za ugodno ceno ponuja izredno dober infotaiment sistem in DSG menjalnik. Pa še kaj bi se našlo. Tega druge nižje cenovne znamke ne morejo nuditi, ali pa so veliko slabše.

Se pa strinjam da smo mi kupci krivi za dviganje cen. Proizvajalci so skoz bolj pod večjim pritiskom, da ponudijo čim več novih stvari v čim krajšem času. Poglejte si samo kakšna vojna je med mobilnimi telofoni. Tam morajo vsako leto narediti čisto nov telefon, ki bo moral v vseh pogledih biti boljši kot njegov predhodnik. V avtomobilski industriji imajo malo več časa, vendar pa nanje zelo pritiskajo nova okoljevarstvena pravila in pa tudi varnostna.
 
void
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1767
Pridružen: Sr mar 02, 2016 4:21 pm

Re: 2019 Škoda Scala

Napisal/-a void Ne apr 07, 2019 1:27 pm

Ahhh ko ti razvijaš motor za toliko koncernskih avtomobilov se razvoj zelooooo hitro pokrije. Zato pa obstajajo koncerni da šerajo dele, danes niti ne moreš preživet če ne delaš na ta princip, ker si itak totalno nekonkurenčen. Vsi proizvajalci so v koncernih takšnih ali drugačnih.
Sploh ko pogledaš dobičke na koncu leta, vidiš da so čisti profiti na kos (ko pokriješ vse stroške, vključno z razvojem) zelo visoki in tudi rastejo vsako leto več, ne glede na vso dodatno opremo ki je dajejo notr.

Meni se ne vidi da so vsi dvignili cene, nekateri imajo še zmeraj normalne cene. Odvisno je tudi od modela, kakor pravi sturmjumper. Megani in Golfi imajo čisto normalne in realne cene.
 
Uporabniški avatar
limas
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2190
Pridružen: Ne avg 18, 2013 8:01 pm

Re: 2019 Škoda Scala

Napisal/-a limas Ne apr 07, 2019 1:44 pm

Realna tržna cena za C segment: 14.000 - 20.000 ojrov. Zaradi pohlepa menedžerjev in večinskega lastnika so cene pobezljale.
Vsi dodatki in "oprema", ki se ponuja na štirih straneh formata A4 je vredna nekaj ojrov po kosu, kasira pa se 50-500 ojrov. V dodatni opremi leži največji nateg in seveda v servisnih storitvah.
Kaj niso bile kie ceed v prvi seriji 9.999 ojrov za začetni model? Koliko so zdaj?
Še nekaj mesecev počakati za normalne cene. V ZDA se avtomobilski trg sesuva po eksponentni liniji. K nam pride z nekajmesečno zamudo.
Recesija.
https://www.youtube.com/results?search_ ... s+decrease
 
Stumpjumper
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 750
Pridružen: To maj 24, 2016 3:08 pm

Re: 2019 Škoda Scala

Napisal/-a Stumpjumper Ne apr 07, 2019 1:51 pm

Glede na to, da gre pri motorjih bolj za evolucijski pristop dvomim, da so stroški razvoja "novega" motorja tako enormno visoki, sploh če upoštevaš dejstvo, da si lahko npr. 4 znamke delijo isti motor.
Ostale stvari kot so npr. kakšni screentouchi/led luči... se pač splošno cenijo zaradi masovne proizvodnje. Kdo bi si pred 15 leti mislil, da boš leta 2019 lahko za 1/5 povprečne plače kupil povprečen telefon s screentouchem?
 
zany
Uporabnik
 
Prispevkov: 1035
Pridružen: To nov 27, 2007 6:34 pm

Re: 2019 Škoda Scala

Napisal/-a zany Sr apr 10, 2019 6:55 pm

V Sloveniji od 15.046€ za najšibkejši bencinski motor in opremo active in do 22.700€ za dizelski motor in opremo Style.
 
void
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1767
Pridružen: Sr mar 02, 2016 4:21 pm

Re: 2019 Škoda Scala

Napisal/-a void Sr apr 10, 2019 7:00 pm

Prve pol leta. Ker ta osnovni model bo tako grd, da ga bojo mogli kar hitro prodajat za 13k.
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4159
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: 2019 Škoda Scala

Napisal/-a xxl Sr apr 10, 2019 7:08 pm

Itak bo na to ceno popust (njihovo financiranje, bon...), tako, da bo ziher nekaj čez 13k začetna cena. ;)
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
Uporabniški avatar
frgo
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 550
Pridružen: So sep 18, 2004 5:11 pm
Kraj: Trebnje

Re: 2019 Škoda Scala

Napisal/-a frgo Sr apr 10, 2019 7:16 pm

Še električno nastavljive špegle je treba doplačat, kaj šele kakšno bolj sodobno opremo.

Sem jo hitro nakonfiguriral za 27k, da je nekako opremljena pa da nekako zgleda. Čeprav to je relativno, ker je še vedno grda ko smrtni greh.
 
Uporabniški avatar
mrtwelvetrees
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2854
Pridružen: To apr 26, 2005 6:33 pm

Re: 2019 Škoda Scala

Napisal/-a mrtwelvetrees Sr apr 10, 2019 9:04 pm

frgo je napisal/-a:Še električno nastavljive špegle je treba doplačat


A se hecaš ?
Si vedel, da so semaforje Iznašli pri naftnih podjetjih za zapravljanje goriva in večanje dobičkov?
 
meganer
Uporabnik
 
Prispevkov: 1156
Pridružen: So nov 03, 2012 8:25 pm

Re: 2019 Škoda Scala

Napisal/-a meganer Če apr 11, 2019 4:56 am

Kolikor sem gledal, če vzameš 2 nivo opreme imaš doplačilo 6 eur da imaš dalinjsko centralno (tipko za zaklep na ključu) modra odločitev :huh:
 
Uporabniški avatar
ban
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3579
Pridružen: Po nov 15, 2004 10:37 am

Re: 2019 Škoda Scala

Napisal/-a ban Če apr 11, 2019 6:19 am

mrtwelvetrees je napisal/-a:
frgo je napisal/-a:Še električno nastavljive špegle je treba doplačat


A se hecaš ?

Špegli so električno nastavljivi in ogrevani že v osnovnem paketu active, niso pa električno preklopljivi.
 
Uporabniški avatar
frgo
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 550
Pridružen: So sep 18, 2004 5:11 pm
Kraj: Trebnje

Re: 2019 Škoda Scala

Napisal/-a frgo Če apr 11, 2019 9:30 am

https://prnt.sc/nafjdq

po konfiguratorju 167€ doplačila
 
Uporabniški avatar
martin_krpan
Mojster foruma
 
Prispevkov: 10988
Pridružen: Sr feb 22, 2006 8:26 pm
Kraj: Ribnica

Re: 2019 Škoda Scala

Napisal/-a martin_krpan To apr 30, 2019 6:02 pm

Kobilica:
http://www.avtomobilizem.com/forum/viewtopic.php?f=7&t=88076&start=0
 
Uporabniški avatar
emozul
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1792
Pridružen: So jan 26, 2013 12:11 pm

Re: 2019 Škoda Scala

Napisal/-a emozul To apr 30, 2019 6:42 pm

Meni se po slikah ne zdi slaba, sploh plava. Sam bi vzel 1.5 mašino, vendar z majhnim cmokom v grlu, ker tsi-ju ne zaupam.
Vrni se na Vozila prihodnosti

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 43 gostov