Nova vozila v prodaji, konceptna vozila in vsa vozila, o katerih lahko (zaenkrat) le sanjamo...
 
Uporabniški avatar
Renault VG
Uporabnik
 
Prispevkov: 1519
Pridružen: Če nov 11, 2010 1:21 pm

Re: 2020 VW Golf VIII.

Napisal/-a Renault VG So maj 23, 2020 10:49 am

 
Aesthetics
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 517
Pridružen: Sr mar 26, 2014 7:52 pm

Re: 2020 VW Golf VIII.

Napisal/-a Aesthetics So maj 23, 2020 10:57 am

Saj pa še "VW fani" govorijo kakšen zmazek je Golf 8 ... Tiste prodajne številke za 2020 so pomoje še Golf 7.5 stara zaloga, zato je trenutno še na vrhu Golf po prodaji v EU.
 
Uporabniški avatar
sašo5
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5033
Pridružen: Po sep 10, 2007 4:29 pm
Kraj: Brežice

Re: 2020 VW Golf VIII.

Napisal/-a sašo5 So maj 23, 2020 12:56 pm

se teb "možgani" kisajo???
Zapomni si, da ne bom ponavljal:.Golf je že 40 let prodajni hit in tako bo tudi ostalo, ne da ga bo kdo prehitel, kunkurenca vedno bolj zaostaja...in tako bo na veke vekovaj_amen 》pa bilo to vam prav ali ne.....zdej pa hitr šrik, pa na drevo :mrgreen:
 
Uporabniški avatar
yashica
Moderator foruma
 
Prispevkov: 2362
Pridružen: Pe mar 23, 2012 1:45 pm

Re: 2020 VW Golf VIII.

Napisal/-a yashica So maj 23, 2020 1:58 pm

Ob 40% dvigu produktivnosti napram predhodniku, čaka marsikoga siv las in požrt živec v sprejemni pisarni servisne mreže.
1992 Fiat Uno 60 SX
1988 Peugeot 205 1.1 GR - Starodobnik
1991 Citroen ZX 1,6i Aura
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4332
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: 2020 VW Golf VIII.

Napisal/-a Firediver So maj 23, 2020 6:06 pm

sašo5 je napisal/-a:se teb "možgani" kisajo???
Zapomni si, da ne bom ponavljal:.Golf je že 40 let prodajni hit in tako bo tudi ostalo, ne da ga bo kdo prehitel, kunkurenca vedno bolj zaostaja...in tako bo na veke vekovaj_amen 》pa bilo to vam prav ali ne.....zdej pa hitr šrik, pa na drevo :mrgreen:


Kot sem že enkrat napisal: Zanimivo bo videti, koliko avta mora "manjkati", da bodo kupci reagirali.
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
void
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1763
Pridružen: Sr mar 02, 2016 4:21 pm

Re: 2020 VW Golf VIII.

Napisal/-a void So maj 23, 2020 7:35 pm

Mislim da bo treba za to počakati še kakšno generacijo... jaz ne pričakujem da bo golf8 kaj slabše prodajan kot 7. Mogoče bo slabše prodajan zaradi SUV trenda, ne zaradi tega ker so prišparali povsod kjer se da in da je manj simpatičn kot prejšni.
Zadnjič spremenil void, dne So maj 23, 2020 7:48 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
 
Stumpjumper
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 750
Pridružen: To maj 24, 2016 3:08 pm

Re: 2020 VW Golf VIII.

Napisal/-a Stumpjumper So maj 23, 2020 7:46 pm

Hiti so vedno bili za brezvezne ovce. Lp
 
Uporabniški avatar
srcnik
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1584
Pridružen: Po nov 22, 2010 10:51 am

Re: 2020 VW Golf VIII.

Napisal/-a srcnik So maj 23, 2020 8:56 pm

Potem imaš ti rad hite...
 
wildbliw
Novinec
 
Prispevkov: 410
Pridružen: To feb 03, 2015 8:06 pm

Re: 2020 VW Golf VIII.

Napisal/-a wildbliw Ne maj 24, 2020 11:30 am

Renault VG je napisal/-a:Vse težave z Golfom 8 so izmišljene.

https://www.motor-talk.de/forum/diverse-probleme-t6863376.html


Kot sem že omenil želijo zelo prikrito špijonirati s pomočjo avtov. Zelo zanimiva mi je naveza VW-Spar. S kom se je pa Spar pred 30 leti združil, ni pa nobena skrivnost.
 
Uporabniški avatar
mtl
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 595
Pridružen: Sr jul 14, 2010 8:56 am
Kraj: Vetrovno mesto

Re: 2020 VW Golf VIII.

Napisal/-a mtl Ne maj 31, 2020 6:51 pm

void je napisal/-a:Mislim da bo treba za to počakati še kakšno generacijo... jaz ne pričakujem da bo golf8 kaj slabše prodajan kot 7. Mogoče bo slabše prodajan zaradi SUV trenda, ne zaradi tega ker so prišparali povsod kjer se da in da je manj simpatičn kot prejšni.

Bi se kar strinjal s tem.
Lahko se recimo pogleda samo prodajo T-Roca in T-Crossa in očitno večini kupcev takšne zadeve ne pomenijo veliko.
Oz. jih večina niti ne zazna.
Še več pametovanj na Mtl blog.
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7522
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: 2020 VW Golf VIII.

Napisal/-a pskoda Po jun 01, 2020 10:50 am

Golf 8 po moje ne bo za kupit in bo bolje počakati na 8 facelift oz 8.5, kjer bo večina napak odpravljenih
Lp
 
Sriple Tix
Novinec
 
Prispevkov: 267
Pridružen: Pe feb 10, 2006 2:16 pm

Re: 2020 VW Golf VIII.

Napisal/-a Sriple Tix Po jun 01, 2020 11:04 am

Danes sem prvic opazil osmico na cesti (vozil je za mano, me prehitel in nato cez nekaj casa zavil desno) in vizuelno se mi zdi precej neskladna pojava z "mehkim" sprednjim delom ter "ostrimi" linijami zadaj.

Ampak, vsakemu svoje, najbrz moji favoriti tudi mnogim niso vsec.
 
Uporabniški avatar
tomzzi
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2166
Pridružen: Pe mar 11, 2005 8:47 pm

Re: 2020 VW Golf VIII.

Napisal/-a tomzzi Pe jul 10, 2020 4:21 pm

Nov test.
https://www.youtube.com/watch?v=6u2GslmhDck

Zanimivo. Thomas priporoča nakup 7.5 (novo če se ga še kje dobi) ali rabljeno. :) Pravtako priporoča osnovni infotainment.
In tudi on je imel nekaj težav z samim infotainmentom.
Kolikor sem videl je software obupno počasen. Tudi grafični izgled infotainmenta je zastarel.
Človek dobi občutek, da so to res na hitro spacali skupaj samo, da je.
Aja pa še komu izgledajo materiali "cheap". Sploh v tej svetli notranjosti kjer to še bolj pride do izraza?
Zanimivo mi je tudi, da je zadaj imel dejansko manj placa za noge v primerjavi z nekaj konkurence (leon, octavia in tudi v astri je imel več placa).

Meni se dejansko zdi nov leon boljši avto. Kot tudi octavia.
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4158
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: 2020 VW Golf VIII.

Napisal/-a xxl Pe jul 10, 2020 5:31 pm

Saj pravim, gladko grem drugam pogledat kaj ponujajo drugi. Ne izgubljajte časa z njim. ;)
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
void
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1763
Pridružen: Sr mar 02, 2016 4:21 pm

Re: 2020 VW Golf VIII.

Napisal/-a void Pe jul 10, 2020 5:42 pm

Malo prej so na ljubljanski obvoznici nalagali na avtovleko reklamnega golfa 8 :lol: zihr bo izplavala kakšna slika :) jaz nisem imel časa slikat.
 
Skyen
Novinec
 
Prispevkov: 203
Pridružen: Pe nov 29, 2013 1:56 pm

Re: 2020 VW Golf VIII.

Napisal/-a Skyen Pe jul 10, 2020 9:06 pm

Jaz sem eden od tistih, ki je imel velika pričakovanja od osmice, do te mere, da sem nekako čakal, da se pojavi nova generacija teh VAG modelov, preden se odločim za nov avto..
Moral bi biti ravno tista skupina, ki so jo z novim golfom ciljali - zgodnja trideseta, dobesedno rastel s tehnologijo, v mojem primeru še delo v ITju že od srednje šole.. Kaj je rezultat tega? To, da imam sedaj v garaži novega 7.5.
Najprej me je razočaral videz ob predstavitvi, ko se nikakor nisem mogel navaditi na sprednji del ampak sem si to nekako tolmačil s tem, da itak lahko prebavim videz, ker tako ali tako jaz avta večino časa ne vidim, ampak je tudi mene, ITjevca, notranjost odvrnila od nakupa.. Ja, definitivno je zelo "flashy", super prilagodljivo, ni da ni, ampak potem pa ko začneš vse skupaj malo uporabljati, se sprehajati med meniji (sploh pa kaj spreminjati med vožnjo!) vidiš, da to ni to, praktično zadnje 3 strani te teme povzamejo večino stvari, ki ni uredu z novim modelom.. Tako da sem na koncu dobil super ceno za praktično polno opremljenega novega 7.5 1,5tsi DSG s katerim sem do sedaj super zadovoljen in ne obžalujem tega, da nisem raje vzel osmice. Verjetno se bo splačalo počakati na facelift, kjer bodo najverjetneje upoštevali vse trenutne kritike (ker roko na srce, vsi reviewi non stop govorijo eno in isto glede problemov) in jih vsaj nekaj tudi odpravili.
 
Uporabniški avatar
Locher
Uporabnik
 
Prispevkov: 860
Pridružen: Sr avg 28, 2013 5:21 pm

Re: 2020 VW Golf VIII.

Napisal/-a Locher Pe jul 10, 2020 11:08 pm

Meni je pa osmica bolj všeč kot sedmica. Vsaj malo drugačna notranjost. Kolikor sem imel opravka z njim, nisem imel mobenih težav z upravljanjem klime, radia in carplaya. Sem pa naletel na hrošča ali dva v infotainmentu.

Po mojih vatlih se 150 konjski dizel z DSG pelje izjemno dobro. Na 17” je skoraj francosko udoben, na 18” malo manj. Če bi kupoval v tem razredu, bi bil izbran brez pomislekov takoj za A3.

Instrumentna plošča se mi zdi veliko bolj pregledna kot digitalna pri 7.5.

Kot kaže, so bolj ciljali na “mene”, ki sem bil že sit ene in iste oblike tako zunaj kot znotraj. Pa končno ni več tistega stikala za vklop luči, ki je bilo več ali manj enako že od štirke naprej.
 
Uporabniški avatar
Polo78
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1935
Pridružen: Sr mar 17, 2004 1:32 am
Kraj: Cockpit

Re: 2020 VW Golf VIII.

Napisal/-a Polo78 So jul 11, 2020 1:05 am

V kolikor bo prodaja "osmice" slaba se zna z naslednikom zgoditi predvsem dvoje:
1. Golf 9 bo glede na trende postal crossover coupe, nekaj podobnega kot že danes ponuja Kia z Xceed-om ali pa Citroen s prihajajočim C4 III.
2. Vrnili se bodo določeni fizični gumbi za uravnavanje klimatizacije ipd. zadev, ki za voljo varnosti v prometu ne bi smele biti na touch. Ali pa bodo zadeve v izboljšani različici ter z odpravljenimi hrošči ostale na touch, avto pa bo sposoben ali pa vsaj blizu avtonomne vožnje.

Vsekakor je trenutna generacija za preskočit, ker ni ne tič ne miš, poleg tega tehnologija ni dodelana in se pojavljajo določene težave, kar je za moje pojme nesprejemljivo! Racionalni kupci so posegli po Golfu 7.5 ali pa šli h konkurenci (kjer stvari tudi niso rožnate pa vendar...).
Antiznačkar po prepričanju
 
Uporabniški avatar
Locher
Uporabnik
 
Prispevkov: 860
Pridružen: Sr avg 28, 2013 5:21 pm

Re: 2020 VW Golf VIII.

Napisal/-a Locher So jul 11, 2020 5:29 am

Mislim, da se ne bo uresničila niti prva niti druga točka. Zgodil se je “iPhone 7 headphone jack” v avtomobilskem svetu. Reakcije ljudi in vplivnežev na socialnih omrežjih so podobne, končni rezultat bo verjetno podoben.

V ozir je treba vzeti tudi bratskega ID3, ki bo verjetno za VW in golfa vse bolj pomemben.
 
Aesthetics
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 517
Pridružen: Sr mar 26, 2014 7:52 pm

Re: 2020 VW Golf VIII.

Napisal/-a Aesthetics So jul 11, 2020 6:15 am

Skyen je napisal/-a:Tako da sem na koncu dobil super ceno za praktično polno opremljenega novega 7.5 1,5tsi DSG s katerim sem do sedaj super zadovoljen in ne obžalujem tega, da nisem raje vzel osmice. Verjetno se bo splačalo počakati na facelift, kjer bodo najverjetneje upoštevali vse trenutne kritike (ker roko na srce, vsi reviewi non stop govorijo eno in isto glede problemov) in jih vsaj nekaj tudi odpravili.


Si ga dobil kaj pod 25 jurjev ali tam nekje? Ceprav gre mk7.5 ven in ponujajo 3-4 jurje popusta na lizing, so cene se kar zasoljene se mi zdi.
Vrni se na Vozila prihodnosti

Kdo je prisoten

Po forumu brska: jack86 in 20 gostov