Nova vozila v prodaji, konceptna vozila in vsa vozila, o katerih lahko (zaenkrat) le sanjamo...
 
Stumpjumper
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 750
Pridružen: To maj 24, 2016 3:08 pm

Re: 2020 VW Golf VIII

Napisal/-a Stumpjumper Po jun 03, 2019 4:17 pm

Ok, avto z največ 16 colami, mi se pa "kregamo" kateri se pelje bolj dinamično :lol:. Oba (vsi) na 15/16 sta za en ku*ac, kar se tiče vozne dinamike če mene vprašaš oz. kot sem že prej napisal...avto od a do b in nič več.
 
Uporabniški avatar
Gricko
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1916
Pridružen: Sr jun 02, 2004 7:49 pm
Kraj: ljubljana AR156SW

Re: 2020 VW Golf VIII

Napisal/-a Gricko Po jun 03, 2019 4:49 pm

@uros11 govori neumnosti!!
+ tega zelo verjetno primerja 17" ali 18" z 16" balonarji

@uros11 veš, sem se 14dni po kanarskih vozil z golfom in če mene vprašaš kakšno ima lega, bi ti jo opisal zelo podobno, kot si jo opisal ti za megana....pa doma vozim 17 let staro alfo......ampak odzivnost volana, sterilnost volana, počasno menjavanje smeri napram moji stari kanti je obupna!!
če golfa primerjam z citroen c 4 pa je golf ok. C4 -pač veliko bolj mehak avto, pa to ne pomeni, da se ne drži ceste, samo mehko podvozje in balonarce naredijo svoje - pač se je potrebno navaditi, avto vedno naredi enako, le ti moraš predvideti, kako se bo odzval!

Se pa strinjam, mehki avti so obupni za vozit ( moje mnenje), veliko raje imam trše in bolj odzivno podvozje!!
ma, obstaja veliko ljudi, ki se samo prevaža po cestah in jih "nabijanje" podvozja moti in bi tvoj avto opisali kot "dilo", francoza pa za udoben fotelj!

ps: golf ima solidno lego in to je to, nič več!! glede natančnosti volana, pa tudi ne bi..... so bili stari hidravlični volani neprimerno boljši kot vsi sedanji električni približki ( izvzami super športnike)
 
Uporabniški avatar
Gricko
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1916
Pridružen: Sr jun 02, 2004 7:49 pm
Kraj: ljubljana AR156SW

Re: 2020 VW Golf VIII

Napisal/-a Gricko Po jun 03, 2019 4:52 pm

uros11 je napisal/-a:
Imam dva golfa. Itak. VI, ki ga vozim jaz, 16 col gume, kot so prišle iz trgovine.
VII, ki ga vozi žena, na 15 colskih gumah.

Oba sta svetlobna leta proč od megana z gumami, kot so prišle iz trgovine. Nobenih 17 ali 18 col. Največ 16 ali pa 15 col.
.


no, ko pa prebereš tole je pa samo :rofl :rofl :rofl
golf na 16kah je taka spužva, da glava boli!!! samo žez ležeče je "trd", v ovinkih pa ......kr neki!!
 
uros11
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1623
Pridružen: Če nov 08, 2007 9:52 am

Re: 2020 VW Golf VIII

Napisal/-a uros11 Po jun 03, 2019 5:03 pm

Stumpjumper je napisal/-a:Ok, avto z največ 16 colami, mi se pa "kregamo" kateri se pelje bolj dinamično :lol:. Oba (vsi) na 15/16 sta za en ku*ac, kar se tiče vozne dinamike če mene vprašaš oz. kot sem že prej napisal...avto od a do b in nič več.

Jaz sem se kregal o slabi legi na cesti, ne o dinamičnosti.
Pri hitrostih po omejitvah.
Vidim, da ste se potolažili, ker kritiziram avte za rajo, ne pa za t.i. cestne dirkače.
Sem prestar za te vaše neumnosti očitno.
 
Stumpjumper
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 750
Pridružen: To maj 24, 2016 3:08 pm

Re: 2020 VW Golf VIII

Napisal/-a Stumpjumper Po jun 03, 2019 5:25 pm

O tem sem ti malo prej govoril. Jaz pri normalni vožnji po omejitvah med meganom 3 in golfom 7 (osnovni verziji na balonih) ne vidim nobene razlike, kar se tiče lege na cesti. Za normalno vožnjo sta oba ok, za kaj več pa niti ne.
Če že govoriš o avtih za rajo, mogoče se zato toliko hvali megana? V današnjih časih, ko so razni focusi in ceedi 25k € ali več z nekimi osnovnimi motorčki, je 30% cenejši megane dost dober deal.
 
uros11
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1623
Pridružen: Če nov 08, 2007 9:52 am

Re: 2020 VW Golf VIII

Napisal/-a uros11 Po jun 03, 2019 5:42 pm

Sem primerjal dva normalna avta za rajo (ker, kot razumem, nista "in", ker imata manj kot 17 col in sta brezveze - gornji komentarji) in sem napisal, kaj me moti pri _normalni_ vožnji pri meganu vs staremu golfu.
Nato cel halo, ker noben ni imel 17+ colskih gum.
Nimam pojma, kaj vozite, da ima lego na cesti in da je še udobno povrh vsega. Oboje pač ne gre. No pri meganu ni šlo oboje, ker me ne bo noben prepričal, da je tisto plesanje karoserije udobno.
Menda imate vsi vsaj 17+ gor. Jaz pač nimam in nimam namena imeti. Da bo avto bolj trd?
Med mojim golfom za rajo (16 col), 10 let starim, in novim meganom za rajo (15 ali 16 col) je bilo par jurjev razlike v ceni.

Morda je megane 3 boljši kot megane 4 - v kar pa seveda dvomim. Nimam pojma, na koliko colskih gumah. Pri tej legi na cesti ga pač ne moreš izbrati kot dober deal.
 
Uporabniški avatar
tomzzi
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2172
Pridružen: Pe mar 11, 2005 8:47 pm

Re: 2020 VW Golf VIII

Napisal/-a tomzzi Po jun 03, 2019 6:02 pm

Spet klasičen "pogovor" na a.com. Kako tema hitro zaide in si merite virtualne "p_nise" kateri ima daljšega.
Tema je od 2020 VW Golf VIII in ne kdo ima boljšo lego na cesti. ;)

Jaz sem svoje mnenje podal. Po videnem me nikakor ne prepriča. Bomo videli kmalu kaj bodo poslal na trg.
Moje mnenje je, da bodo morali počasi začet razmišljat v drugo smer predvsem glede designa.
Ker določeni trenutni modeli katere imajo v prodaji izgledajo bolj sveže, zanimivo kot prihajajoči Golf.
To definitivno. Pustimo tehniko na strani za zdaj.

@uroš
ne pretiravaj! Bi ti verjel če ne bi vse omenjene vozil. ;)
 
Uporabniški avatar
Renault VG
Uporabnik
 
Prispevkov: 1519
Pridružen: Če nov 11, 2010 1:21 pm

Re: 2020 VW Golf VIII

Napisal/-a Renault VG Po jun 03, 2019 6:05 pm

A smo spet pri tem kako se dobro pelje kaj, super, glavna stvar za večino folka, ki fura svojega 1.5dci Megana in 1.6 tdi Golfa po avtocesti. Mene resno ni bilo strah peljat hitro z Meganom 1 pa je menda obupno mehak. Golf VII pa tudi ni nek grozno vodljiv avto kolikor sem ga vozil. Over all, če te je strah it v ovinek v teh časih s katerim avtom je problem v tebi ne v avtu, nič se ne pelje tako slabo da bi bil problem.
 
uros11
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1623
Pridružen: Če nov 08, 2007 9:52 am

Re: 2020 VW Golf VIII

Napisal/-a uros11 Po jun 03, 2019 7:00 pm

Neverjetni ste. A sedaj bo ego trpel, če je avto slab in raje v jarek kot počasi v ovinek. Kaj ne prebereš tukaj. Sem res prestar za take otročarije. :roll:
 
Stumpjumper
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 750
Pridružen: To maj 24, 2016 3:08 pm

Re: 2020 VW Golf VIII

Napisal/-a Stumpjumper Po jun 03, 2019 7:54 pm

@uros11: Pri vožnji po omejitvah si ugotovil, da je golf svetlobna leta pred meganom kar se tiče lege. Precej diši po objektivnosti tole... :lol:
 
uros11
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1623
Pridružen: Če nov 08, 2007 9:52 am

Re: 2020 VW Golf VIII

Napisal/-a uros11 Po jun 03, 2019 8:14 pm

edit mod
Predhodnega posta se NE citira


Ja, ja, sedaj smo pri osebnem napadu. Prej so bile še gume razlog.

Diši kvečjemu po precenjenem francoskem klumpu.
Če se že pri vožnji po omejitvah vidi slaba lega, kakšna je šele, ko otroci z njim pretiravajo skozi kakšne lokalne ovinke. Za take je itak značilno, da ne zvozijo ovinka, ne da bi sekali črto. Sedaj mi je znano tudi zakaj tako vozijo. Zato ker avto ne dopušča vožnje po svojem pasu.
 
void
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1767
Pridružen: Sr mar 02, 2016 4:21 pm

Re: 2020 VW Golf VIII

Napisal/-a void Po jun 03, 2019 8:19 pm

uros11 ti se hvališ kako si star in izkušen. Ne daješ glih takega vtisa s takimi izjavami...
 
uros11
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1623
Pridružen: Če nov 08, 2007 9:52 am

Re: 2020 VW Golf VIII

Napisal/-a uros11 Po jun 03, 2019 8:28 pm

Ne hvalim se, da sem star in izkušen. Sploh se ne hvalim. Sploh ni potrebe po tem.
Saj nimam 16+ colskih gum ;)
Da sem star, se mi zdi po tem, ker se nekateri fajn otročje obnašajo.
 
Uporabniški avatar
Gricko
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1916
Pridružen: Sr jun 02, 2004 7:49 pm
Kraj: ljubljana AR156SW

Re: 2020 VW Golf VIII

Napisal/-a Gricko Po jun 03, 2019 8:31 pm

pustite @uros11..... človek je pač iz kmetije.
navajen je na trdoto traktorja, zato mu je golf tdi udoben....drži se pa tudi bolje kot traktor. Ko pridemo do volanskega mehanizma je zopet dosti boljši kot pri traktorju in bolj odziven, pa hkrati se počuti domače... torej win win kombinacija. edino kar pogreša je verjetno kakšna hidravlika ( pa ne na podvozju - to je brez veze) ;)

kar koli je bolj udobnega / drugačnega pa mu je "spužva" in plava po cesti.
jaz ga razumem in pravilno se je odločil!
@uros11 uživaj v vožnji in še naprej kupuj vw!. resnično ti privoščim, da si zadovoljen z izdelkom in kar ti nudi!

pa da gremo nazaj na temo.... so še kakšne slikce tega "čudesa" na kolesih.
mi je res zabavno gledati slikce in se smejati komentarjem ( tu na forumu in na tujih, še bolj :rofl )
 
uros11
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1623
Pridružen: Če nov 08, 2007 9:52 am

Re: 2020 VW Golf VIII

Napisal/-a uros11 Po jun 03, 2019 8:38 pm

Na, napišeš nekaj čez megana, si takoj iz kmetije. Traktorja še nisem vozil.

Si ne bi mislil, da boste tako užaljeni.
 
Uporabniški avatar
Gricko
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1916
Pridružen: Sr jun 02, 2004 7:49 pm
Kraj: ljubljana AR156SW

Re: 2020 VW Golf VIII

Napisal/-a Gricko Po jun 03, 2019 9:33 pm

ne, ni problem ( vsaj pri meni ne), da napišeš nekaj čez megana ( glede stikal imaš celo prav in mene je to odbilo pri renoju), hecno je kako hvališ vw, vozne lastnosti, hkrati grajaš megana ( francoze na splošno), pa se vsi te avti dobro držijo ceste, veliko je pa odvisno od gum. Res pa je , da sta avta drugače nastavljena in je razlika opazna med enim in drugim avtom. Višina gume naredi veliko na občutku, še posebno na volanu. potem še govoriš, da si to vozno dinamiko pogruntal na "balonarcah" ( kredibilnost gre proti->0) in ugotavljaš, da je megan skoraj nevozen pri 120kmh
sedaj pa res ne vem, kdo je/ni objektiven

današnji avti z vedno bolj strogimi hitrostnimi omejitvami se lahko po večini omejitev peljejo x2 ali celo več dokaj brez problema tako, da tvoje ugotovitve pač niso na mestu!

PS. probaj kakšen "mehkejši - ne mehak" avto z "nižjimi"gumami in potem trši avto z "višjimi gumami - balonarcami" pa povej kako se vozi nasplošno en in drug. mislim, da bo druga kombinacija bolj udobna in bolj dinamična...... tvoj golf pa je bolj prva kombinacija
 
uros11
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1623
Pridružen: Če nov 08, 2007 9:52 am

Re: 2020 VW Golf VIII

Napisal/-a uros11 To jun 04, 2019 5:25 am

Sem samo napisal, kako se obnašata dva različna stock avtomobila.
Da je objektivnost odvisna od balonarc, si pa nisem mislil. To prodajajo, nisem jaz kriv.
 
Kristjan123
Uporabnik
 
Prispevkov: 827
Pridružen: So jul 01, 2017 8:31 am

Re: 2020 VW Golf VIII

Napisal/-a Kristjan123 To jun 04, 2019 7:29 am

uros11 je napisal/-a:edit mod
Predhodnega posta se NE citira


Ja, ja, sedaj smo pri osebnem napadu. Prej so bile še gume razlog.

Diši kvečjemu po precenjenem francoskem klumpu.
Če se že pri vožnji po omejitvah vidi slaba lega, kakšna je šele, ko otroci z njim pretiravajo skozi kakšne lokalne ovinke. Za take je itak značilno, da ne zvozijo ovinka, ne da bi sekali črto. Sedaj mi je znano tudi zakaj tako vozijo. Zato ker avto ne dopušča vožnje po svojem pasu.


Resno.... dej še enkrat preberi kaj si napisal

ti si praktično prišel do odgovora zakaj neizkušeni "otroci" sekajo ovinke ker francoski klump ne dopušča vožnje po svojem pasu....
ko že človek misli da je prebral vse na tem forumu ... :roll:
 
Uporabniški avatar
Locher
Uporabnik
 
Prispevkov: 860
Pridružen: Sr avg 28, 2013 5:21 pm

Re: 2020 VW Golf VIII

Napisal/-a Locher To jun 04, 2019 7:53 am

Počitnice se še začele niso, pa že beremo zgodbe.
 
Uporabniški avatar
Polo78
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1935
Pridružen: Sr mar 17, 2004 1:32 am
Kraj: Cockpit

Re: 2020 VW Golf VIII

Napisal/-a Polo78 To jun 04, 2019 10:47 pm

Glede na to, da je tema o Golfu VIII se mi je zdelo smiselno izpostavit lego na cesti (tudi zato, da se ne bi razpravljalo samo o obliki), za katero upam, da bo v primerjavi z VII izboljšana. Testi ne lažejo in bi priporočal vsem, da si jih pogledajo, še posebej pa tistim, ki menijo, da imajo vozila iz VAG koncerna nekakšna super podvozja, ker jih dejansko nimajo. Eno je lažen občutek (ne)varnosti za volanom, drugo pa so dejanski testi, kjer se operira z dejstvi in številkami.

Potem je pa tu še t.i. "fun" faktor, kjer tako VW kot Renault konkretno zaostajata za npr. Mazdo in Fordom, če se omejim samo na "ljudske" znamke. Ko smo že pri tem, je Renault pri Meganu 3 v bistvu poskušal narediti precej neposreden volan kar jim je v neki meri uspelo, saj je avto zelo lepo vodljiv skozi ovinke - lepo vodljiv v smislu, da čutiš volan in podvozje že z najbolj navadnimi gumami (16 col ali whatever je gor), kar je zelo neznačilno za francoze. Žal pa je avto zaradi tega neposrednega volana precej nervozen pri AC hitrostih že pri najmanjših popravkih smeri - tu pa niso znali narediti tako sofisticirano kot ima npr. Mazda, kjer ni nikakršne nervoze. Morda so zaradi tega pri 4 gen. zopet šli en korak nazaj in naredili bolj uravnotežen volanski mehanizem skupaj s podvozjem, ki je bolj kot za kako dinamiko narejeno za udobje (in za najširšo ciljno skupino kupcev). Še vedno pa avto bolj suvereno opravi z losovim testom kot konkurenca iz VAG koncerna, zato pravim, da eno so občutki (in gostilniške debate =P ), drugo pa realnost.
Antiznačkar po prepričanju
Vrni se na Vozila prihodnosti

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Google [Bot], Google Adsense [Bot] in 30 gostov