Nova vozila v prodaji, konceptna vozila in vsa vozila, o katerih lahko (zaenkrat) le sanjamo...
 
Uporabniški avatar
tomzzi
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2172
Pridružen: Pe mar 11, 2005 8:47 pm

Re: 2020 VW Golf VIII

Napisal/-a tomzzi To nov 26, 2019 4:11 pm

A zdaj je že debata o lizingih? :) Klasika a.com-a.
Evo malo berem prve vtise vožnje na autoexpress. Saj verjetno bo potrebno počakati na prve večje teste.
Me je pa vseeno presenetilo nekaj kritik golfa na tej strani.

https://www.autoexpress.co.uk/volkswage ... 020-review

Nekaj kritik:
And while wind noise is well suppressed, tyre roar is a constant companion. The engine can be heard too, incidentally; under heavy load and beyond 4,000rpm, we’d even describe it as a little bit rough.
A mixed bag here. The suspension is capable, especially with the adaptive damping, but there’s too much road noise and the motor is thrashy when pushed hard.
But in comfort mode at lower speeds, there’s too much assistance, so the system actually feels too light around the straight-ahead position and a bit vague.


Me zanima celoten review pri Autogefühl.
 
Uporabniški avatar
IcEm4n
Mojster foruma
 
Prispevkov: 6393
Pridružen: Če jun 22, 2006 11:17 am

Re: 2020 VW Golf VIII

Napisal/-a IcEm4n Če nov 28, 2019 6:10 pm

VW Golf 8 FULL REVIEW driving the all-new Mk8 2020 1.5 TSI DSG - Autogefühl

https://www.youtube.com/watch?v=vc8KbxKl8DY
Slika
 
Uporabniški avatar
PogachnyK
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 741
Pridružen: Sr maj 27, 2009 6:39 am

Re: 2020 VW Golf VIII

Napisal/-a PogachnyK Če nov 28, 2019 6:37 pm

Če dobro pogledate, a tisti dvignjen zatič zadnje havbe, to je tako kot pri Abarthih 750, da se bolj hladi? nisem vedel, da ima novi golf zadaj motor.


https://youtu.be/vc8KbxKl8DY?t=356

Pa še naslednih 15sec poglejte, pa to je resnično žalostno..
Slika
 
VW T4
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 646
Pridružen: Če okt 10, 2013 5:21 pm

Re: 2020 VW Golf VIII

Napisal/-a VW T4 Če nov 28, 2019 8:05 pm

V tistem zatiču je kamera, ki ko ni v uporabi se spravi. Kakšen je režim delovanja mi ni poznano (koliko časa po prestavitvi iz R v D se pospravi). To ima verjetno tudi že obstoječi...passat tudi ima...
 
void
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1767
Pridružen: Sr mar 02, 2016 4:21 pm

Re: 2020 VW Golf VIII

Napisal/-a void Če nov 28, 2019 8:08 pm

ahhh ta štanga je manjši problem, kot to da so rajši dali pokrov motorja, namesto pokrova akumulatorja! veliko bolj pomembno, ker pokrov motorja je samo za izgled, nima čist nobene funckije.

Zgleda da je virtual cockpit dejansko zakompliciran in neintuitiven. Da ne govorimo o tem, da je šparanje očitno. Bomo vidli kaj bo rekel Thomas glede octavie. Kot celota je Golf7 veliko boljše zaokrožen in zgleda iz boljših materialov.
 
matejxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 961
Pridružen: So okt 06, 2012 3:46 pm

Re: 2020 VW Golf VIII

Napisal/-a matejxx Če nov 28, 2019 8:32 pm

PogachnyK je napisal/-a:Če dobro pogledate, a tisti dvignjen zatič zadnje havbe, to je tako kot pri Abarthih 750, da se bolj hladi? nisem vedel, da ima novi golf zadaj motor.


https://youtu.be/vc8KbxKl8DY?t=356

Pa še naslednih 15sec poglejte, pa to je resnično žalostno..


To kar vidiš tam na posnetku je tole: https://www.youtube.com/watch?v=lqahncExnQU in to imajo vsi VW, ki imajo kamero. Boljše pozicije za kamero tako ne more biti.
 
Skyen
Novinec
 
Prispevkov: 203
Pridružen: Pe nov 29, 2013 1:56 pm

Re: 2020 VW Golf VIII

Napisal/-a Skyen Če nov 28, 2019 9:01 pm

Fak, ne morem se navadit sprednjega konca nikakor.. Mogoče naslednje leto, ko se začnejo na cestah pojavljati..
Na to me spominja:
Slika
 
Uporabniški avatar
Bat_zajla
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 504
Pridružen: Če dec 09, 2010 10:32 pm

Re: 2020 VW Golf VIII

Napisal/-a Bat_zajla Če nov 28, 2019 9:06 pm

Samo iščete kaj vse boste našli da je narobe. Tako se na vsakem avtu najdejo stvari. Šparalo se bo pri vseh znamkah. Tole s štango je res malo hudo že, ampak ob enem pa verjetno prišparajo tudi nekaj pri teži. Motijo me tudi da so zadnje vratne obloge iz slabših materialov kot prednje. Če potegnemo črto bo na koncu še vedno najbolj uravnotežen avto in se bo zelo dobro prodajov. Ga ni konkurenta, ki bi bil tako dober na vseh področjih.

Drugače pa tako opevana nova corolla ima tudi štango za podkajlat haubo pa se na to nobeden ni obesil. Ne sedaj da sm golf fanboy, ampak usi avti imajo slabosti. Če ima golf samo to, potem je sploh najboljši avto kar jih je....
 
Dr.M3
Uporabnik
 
Prispevkov: 1408
Pridružen: Sr dec 19, 2007 12:28 pm

Re: 2020 VW Golf VIII

Napisal/-a Dr.M3 Če nov 28, 2019 11:03 pm

Notranjost izgleda res privlačno preko videov.
 
thunderbolt
Uporabnik
 
Prispevkov: 1371
Pridružen: So maj 21, 2011 5:40 pm

Re: 2020 VW Golf VIII

Napisal/-a thunderbolt Pe nov 29, 2019 1:25 am

Poleg haube na hitro se: luknja za pijaco na srednjem tunelu nima poklopca, ni zaprtega predalcka na spodnji strani armaturke, ergoactive sedezi so 7 potisnili blizje passatu z delno v sky obleceno notranjostjo. Dvomim, ce je elektro in memory funkcija standardna za ergoactive, ampak ce je, potem ne bodo vec 350€ doplacila. Armaturka je na prvi pogled ze ok, ampak ko pa malo bolj pogledas, je pa povsod sparanje. Kot je Thomas rekel-pri golfu se to ne bi smelo dogajat. Ce so ze pri vidnih stvareh sparali, kaj sele tam, kjer se ne vidi.

In ja, pod crto je pa zelo kompleten avto, kajti konkurenti sami sebe v kolena streljajo-mazda3 bi na zadnjih sedezih morala imeti vsaj se 5 cm placa za kolena, corolla ima pa tudi poleg omejenega prostora za kolena, opremske pakete res toge! Skoda, ker drugace sta oba super avta.
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4159
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: 2020 VW Golf VIII

Napisal/-a xxl Pe nov 29, 2019 8:30 am

Saj pravim, ko izbiraš avto, moraš sklepat kompromise, razen, če ti denar "pada z neba". Če zdaj gledam kaj bi vzel do 30 000 €, ni takšnega, ki bi izpolnjeval vse moje želje. Najlažje je tistim, kateri "ne komplicirajo". Samo da imaju dovolj denarja in da je barva ženi všeč in sedeži udobni. To so najboljši kupci in verjamete, da jih ni malo.
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
Uporabniški avatar
Locher
Uporabnik
 
Prispevkov: 860
Pridružen: Sr avg 28, 2013 5:21 pm

Re: 2020 VW Golf VIII

Napisal/-a Locher Pe nov 29, 2019 10:55 am

Žena izbira barvo pri njenem avtu, pri avtu od moža verjetno pač ne.
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4159
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: 2020 VW Golf VIII

Napisal/-a xxl Pe nov 29, 2019 2:55 pm

Ne vem kako imaš ti, pri nas doma sva enakopravna. Za kar se ne moreva zmeniti, pa sklepava kompromise, ker nimava vsak svojega. Čemu le, če ga ne potrebujeva?
V prejšnjem stavku se mi je prikradla napaka; imaju=imajo oops
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
Uporabniški avatar
Polo78
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1935
Pridružen: Sr mar 17, 2004 1:32 am
Kraj: Cockpit

Re: 2020 VW Golf VIII

Napisal/-a Polo78 Pe nov 29, 2019 10:47 pm

Tisti kapacitivni gumbi za temperaturo in jakost radia so adijo pamet, ko želiš nekaj vtipkat ali poslajdat po touch screenu, se vedno znova po nepotrebnem vklopijo, ko se jim približaš oz. se jih nehote dotakneš. Thomasu se je v testu to nonstop dogajalo in to pri stoječem avtu, kjer imaš čas ter osredotočen pogled na zaslon. In potem še en kup stvari v samem infotainmentu, kjer moraš precej precizno nastavljat zadeve, skratka niti slučajno si ne predstavljam, da karkoli od tega nastavljaš med vožnjo.

Vse te stvari bi vsaj mene osebno precej bolj iritirale kot pa odsotnost hidravličnih rok prednje havbe ali pa trde plastike na zadnjih vratih, ki je bila že itak prisotna v Golfu 7 / Sportsvanu.
Antiznačkar po prepričanju
 
Uporabniški avatar
For
Uporabnik
 
Prispevkov: 1451
Pridružen: Po sep 13, 2004 10:31 pm

Re: 2020 VW Golf VIII

Napisal/-a For Pe nov 29, 2019 11:41 pm

xxl je napisal/-a:Saj pravim, ko izbiraš avto, moraš sklepat kompromise, razen, če ti denar "pada z neba". Če zdaj gledam kaj bi vzel do 30 000 €, ni takšnega, ki bi izpolnjeval vse moje želje. Najlažje je tistim, kateri "ne komplicirajo". Samo da imaju dovolj denarja in da je barva ženi všeč in sedeži udobni. To so najboljši kupci in verjamete, da jih ni malo.

Ja, ni nam lahko :mrgreen: Jaz tudi imam ta problem.
Trenutno do 20.000 tisoč ne najdem nič. Do 40.000 pa bi Novi rdeči 508 izpolnil vse moje želje, a kaj ko so to že sanje. :(
Zadnjič sem se skoraj zadavil od smeha ko je moja žena rekla da bi zamenjala tale 4,5 star 308. Pa me vpraša kaj bi vzel zdaj...sem rekel da ni nič zanimivega trenutno.
"pa saj...vzameva novega 308?" :huh: :bonk :bonk :bonk
"kako to misliš novega? pa saj je isti kot ta?"
"pa kaj potem, bo spet nov" :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: "a veš koliko folka kupi istega"
"ja, istega, ampak novejši model" :nae

Ajmeeeee majko moja, sem takoj moral eno rakijo ruknit da se pomirim. :huh: :lol: :lol:

Tisti ki ne komplicirajo ponavadi rečejo " a veš kolk jih na cesti" :roll:
 
Uporabniški avatar
emozul
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1792
Pridružen: So jan 26, 2013 12:11 pm

Re: 2020 VW Golf VIII

Napisal/-a emozul So nov 30, 2019 8:41 am

Dejstvo je, da mi itak prevec damo na avto (slovenci) in se posledicno tudi prevec s tem obremenjujemo.
 
Uporabniški avatar
format
Novinec
 
Prispevkov: 375
Pridružen: Po jan 09, 2017 7:16 pm

Re: 2020 VW Golf VIII

Napisal/-a format So nov 30, 2019 9:47 am

Točno tako! :vrum
 
Uporabniški avatar
PogachnyK
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 741
Pridružen: Sr maj 27, 2009 6:39 am

Re: 2020 VW Golf VIII

Napisal/-a PogachnyK So nov 30, 2019 11:08 am

Ravno ta teden me je prijelo, da bi zamenjal starega Citroena... Men je škoda dat 12.000€ za spodnji razred. Da pa bi dajal 25k€ za nov avto, pa nisem nor.


Sploh, ker dvomim, da vas veliko tu gori dela za kaj več kot 42€ več od minimalca.... (Sklepam po tem, ker imate preveč časa)
Slika
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4332
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: 2020 VW Golf VIII

Napisal/-a Firediver So nov 30, 2019 11:21 am

Ti naj ne bi bil nor dat 25.000€ za avto, sploh ker naj bi uporabniki foruma (domnevno) delali za malce višji znesek od minimalca na podlagi količine časa visenja na forumu?
:DDD :DDD :DDD :DDD :DDD :DDD :DDD

Ti si že nor, če s tem utemeljuješ svojo izbiro...
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
Uporabniški avatar
sašo5
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5033
Pridružen: Po sep 10, 2007 4:29 pm
Kraj: Brežice

Re: 2020 VW Golf VIII

Napisal/-a sašo5 So nov 30, 2019 11:31 am

For je napisal/-a: Do 40.000 pa bi Novi rdeči 508 izpolnil vse moje želje, a kaj ko so to že sanje. :(

Ta j**c boš že čez tri, štiri leta dobil za 12k.eur
Vrni se na Vozila prihodnosti

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 48 gostov