Nova vozila v prodaji, konceptna vozila in vsa vozila, o katerih lahko (zaenkrat) le sanjamo...
 
void
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1767
Pridružen: Sr mar 02, 2016 4:21 pm

Re: 2020 VW Golf VIII

Napisal/-a void Sr mar 20, 2019 9:13 am

Malo čudno da ena firma, ki je bla etalon kvalitete notranjosti pala tako nizko v tako kratkem času. To ni varčevanje, to je ekstremno varčevanje.

Kje drugje so še šparali bomo pa še videli.
 
Uporabniški avatar
emozul
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1792
Pridružen: So jan 26, 2013 12:11 pm

Re: 2020 VW Golf VIII

Napisal/-a emozul Sr mar 20, 2019 9:16 am

Mogoče sem se narobe izrazil, mislil sem, katera znamka pa ne varčuje?
 
void
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1767
Pridružen: Sr mar 02, 2016 4:21 pm

Re: 2020 VW Golf VIII

Napisal/-a void Sr mar 20, 2019 9:22 am

Pravilno si se izrazu, ampak je velika razlika med normalnim šparanjem in ekstremnim šparanjem. Sploh zato ker nabavna cena obloge vrat z mehko plastiko in trdo plastiko ni več kot 3€. In če šparajo na takih stvareh, kolk so potem šparali na drugih, kjer se da še več.
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7522
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: 2020 VW Golf VIII

Napisal/-a pskoda Sr mar 20, 2019 9:51 am

Vi tako grajate golfa
Naj mi nekdo pove kateri avto ranga golfa ima tapiciran predal v vratih pa nima veze ali je premium ali ne
Lp
 
void
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1767
Pridružen: Sr mar 02, 2016 4:21 pm

Re: 2020 VW Golf VIII

Napisal/-a void Sr mar 20, 2019 9:52 am

Megane v Intens opremi. Če misliš filc na dnu odlagalnega predala v vratih, pravtako ima "muckast" predal.

Sicer pa js ne grajam Golfa, ker je čisto proper avto in je iz kvalitetnih materialov narejen. Jaz jim bolj zamerim Troc, Tcrossa. Če bojo tako nadaljevali s takšnim trendom, bodo kmalu na dnu po kvaliteti materialov. Dvomim da bo to tradicialne kupce motilo, gledano po prodaji Troca, ki se super dobro prodaja.

Pač ene firme lahko nardijo bilokaj, tut največjo spako, vseeno se proda v masovnih količinah.
Zadnjič spremenil void, dne Sr mar 20, 2019 9:59 am, skupaj popravljeno 1 krat.
 
VW T4
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 646
Pridružen: Če okt 10, 2013 5:21 pm

Re: 2020 VW Golf VIII

Napisal/-a VW T4 Sr mar 20, 2019 9:56 am

Naročen megane karavan, tce 1.33 140km, zunaj gtline, full led luči, električna ročna, 18 col, temnjene šipe, rezervna guma, zimske gume, 5 let garancije, 5 let servisov; 18.400e. Mislim, da je to ta čas best buy.
 
void
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1767
Pridružen: Sr mar 02, 2016 4:21 pm

Re: 2020 VW Golf VIII

Napisal/-a void Sr mar 20, 2019 10:01 am

Meni se edino tisti sedeži ne dopadejo v Intens opremi. Sej so super za sedet, malo manj za pogledat :D

Uglavnem ja, ko pogledaš kaj v pri drugih dobiš za ta 18k, ni sploh za razmišljat. STFU and take my money.
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7522
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: 2020 VW Golf VIII

Napisal/-a pskoda Sr mar 20, 2019 10:03 am

void je napisal/-a:Megane v Intens opremi. Če misliš filc na dnu odlagalnega predala v vratih, pravtako ima "muckast" predal.


Ne samo na dnu, ampak tudi okrog cel predal v vratih oblečen v "mucke" oz tapiciran
Na sovoznikovi strani ima itak veliko avtomobilov oblečen predal
Lp
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4159
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: 2020 VW Golf VIII

Napisal/-a xxl Sr mar 20, 2019 10:21 am

Vsak evro se pozna. Če prodaš 10 mio avtomobilov na leto in pri vsakem prišparaš 100 evra, je to milijarda na leto. ;)
Megane je verjetno res best buy, za tistega, ki avto kupuje izključno na podlagi cene.
In zakaj, končno bi moral imet Golf enako ceno kot Megane, ali kateri koli drug avto? Razlike bodo vedno, sami se odločimo, ali je to vredno našega denarja, ali ne. Naj dvignejo cenovno Megana na raven Golfa, pa da vidimo, koliko se jih bo potem prodalo. Pa ne zagovarjam VW, samo postavim ogledalo. ;)
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
VW T4
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 646
Pridružen: Če okt 10, 2013 5:21 pm

Re: 2020 VW Golf VIII

Napisal/-a VW T4 Sr mar 20, 2019 10:48 am

Meni se megane ne zdi poceni, ampak na mestu. Vse drugo se mi pa zdi drago, avti v tem segmentu preko 20.000e mi pač ne gre. Imam srečo, da je avto, ki mi je všeč (v tem primeru megane), dostopen za kulturno ceno. Če bi bil za ceno golfa, si ga ne bi mogel privoščit in bi kupil neko rabljeno vozilo.
Meni je vseeno koliko stane golf in ostali, povedal sem samo kaj sem dobil pri meganu in za kakšno ceno. Vseeno sem pogledal še par drugih konkurentov, vendar je bil reno v štartu prva izbira in potem je še cena naredila svoje
 
void
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1767
Pridružen: Sr mar 02, 2016 4:21 pm

Re: 2020 VW Golf VIII

Napisal/-a void Sr mar 20, 2019 10:49 am

Zakaj bi pa kupoval Megana samo zaradi cene? Kot da je najslabši avto v tem rangu.
Zakaj je Golf drag? Ker je mogoče najbolj prodajan avto v EU in skoraj worldwide? Zakaj bi spuščau ceno nečemu, ki se prodaja tut če je star model in je najdražji od vse konkurence?

Trg določa ceno, da je pa Golf tolk boljši avto kot drugi in je vreden teh nekaj tisoč več kot drugi... Pomojem mnenju ne.

Se strinjam v VW T4. Mislim da večina se sploh ni vozila v meganu 4 in samo govori na pamet. Pri meni je Megane 4 logična izbira, glede na to da imam sedaj dve trojke pri hiši. Isto kot nekomu ki vozi trenutno G6 menja za G7.

Sicer pa xxl, ti si plačau "kvaliteto", pa si dobil kvaliteto ki si jo plačau? :? Blo bi pametneje da si Kadjara obdržau. Vsaj nisi preplačau pregovorno "kvaliteto".
 
Uporabniški avatar
emozul
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1792
Pridružen: So jan 26, 2013 12:11 pm

Re: 2020 VW Golf VIII

Napisal/-a emozul Sr mar 20, 2019 11:29 am

Saj ni res, xxl je napisal točno tako kot je (se sami odločamo).
Verjetno je on iskal tisto, kar je njemu najbolj paše in za denar, konjenico in opremo je bil pač najboljši (po njegovem okusu vw), pa verjetno ni gledal samo enega avtomobila.
Jaz res ne vem zakaj ste tako cepljeni proti vw. Vsi vemo, da ni špica avto, je pa, če vse malo primerjaš med sabo (paketi opreme, končni izdelek, lega, armatura,..) med boljšimi. Tudi sam nisam fan vw, ampak, ko sem sedel v golfu, škodi, seatu, meganu, astri in hyundaju je bil od teh, ki sem jih naštel najboljši (mazde žal nisem sprobal).
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4159
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: 2020 VW Golf VIII

Napisal/-a xxl Sr mar 20, 2019 11:58 am

Tako kot praviš sem izbiral tudi sam, samo zato, ker je VW, niti slučajno nisem izbral, ker v tem primeru kupim prvo Alfo. Da je kvaliteta tako slaba, si nisem mislil, no, ne da je slaba, ampak ni nič boljša od drugih. Kadjara sem dobil 5700 evra ceneje po ceniku, zato sem se, v prvi vrsti, odločil zanj, kakovost mu je pa tudi pešala. Čeprav je v notranjosti imel mehko armaturko, je vse skup slabše sestavljeno in škripavo. V začetku sem imel cel spisek pripomb, na katere mi v večini niso znali niti odgovoriti in so nekatere manj pomembne stvari ostale nerešene, da o odpovedi turba niti ne govorim.
Pri VW ni kaj dosti boljše, žal. Včasih me prime, da zapeljem do Toyote, Mazde, pa še koga in kar zamenjam avto. Bom še probal potrpet, kašen mesec, ali leto, do kakšne primerne Alfe. :|
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
void
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1767
Pridružen: Sr mar 02, 2016 4:21 pm

Re: 2020 VW Golf VIII

Napisal/-a void Sr mar 20, 2019 12:28 pm

No se pravi si prišel do zaključka da je vse isto problemtično in vsak ima svoje probleme. Tako kot js govorim že od davnine, tako da je vseeno kaj kupiš. Če dobiš dobr deal, nabavi in to je to, ne glede na znamko.
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4332
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: 2020 VW Golf VIII

Napisal/-a Firediver Sr mar 20, 2019 1:36 pm

Premožnejši si lahko omislijo isti šmoren za višjo ceno. Tisti, ki nismo tako premožni, pa pravimo, da ni vredno višje cene, ker je isti šmoren.
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
void
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1767
Pridružen: Sr mar 02, 2016 4:21 pm

Re: 2020 VW Golf VIII

Napisal/-a void Sr mar 20, 2019 1:44 pm

No evo, pa smo zaključli tukaj. In golf se bo še zmeraj prodajal naprej kot avtomobil vrhunske kakovosti in ne vem kakih superlativov :D

Čeprav js mislim da se vseeno počasi menja situacija. Poznam kar nekaj privatnikov, ki so imeli službena vozila, kombije, dostavnike od renoja, pežoja itd in sem ji jaz šraufal. Skos so šimfali kako sranje je to in pametovali da je treba nabavit caddya, transproterja da bo potem kao mir pri hiši.
No ko so jih nabavli, so videli da je isto sranje, oz. še slabši - sploh 1.6 tdi ki so bili v caddyju. No ne rabim govorit da so spet nazaj na renoju, peugeotu, kjer rajši šraufajo malenkosti, kot pa da menjajo šobe, EGR hladilnike, skos dotakajo olje, kompresorje klime, vodne pumpe, imobilizotorje volana, ključavnice itd.
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4159
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: 2020 VW Golf VIII

Napisal/-a xxl Sr mar 20, 2019 1:57 pm

To sem slišal tudi sam neki dan od vodovodarja. Zanimivo je, da bi prej rekel, VW nikoli več, kot Renault. Verjetno zato, ker od VW to ne pričakuješ. :)
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
Uporabniški avatar
emozul
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1792
Pridružen: So jan 26, 2013 12:11 pm

Re: 2020 VW Golf VIII

Napisal/-a emozul Sr mar 20, 2019 2:19 pm

Potem pa poglejmo še zanesljivost v številkah:
https://www.avto.info/Novosti/Najbolj_z ... h_znamkah/
https://www.zurnal24.si/avto/jd-power-z ... 017-294377
https://www.reliabilityindex.com/manufacturer/AvgRep
http://www.avtoblog.com/zanesljivost-mo ... aze-dobro/

Tako kot jaz že vedno govorim, da je treba japonca kupit, sam dejansko nimajo, za moj okus, zaenkrat še nič pametnega.
Edina, ki mi zaenkrat zelo diši, je nova corolla karavan (to bom šel pa 100% probat).
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4159
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: 2020 VW Golf VIII

Napisal/-a xxl Sr mar 20, 2019 2:30 pm

Se strinjam. Bom tudi malo prečekiral Japonce, samo pogoj višjega sedenja pa hitro zoža že itak majhno izbiro.
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
void
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1767
Pridružen: Sr mar 02, 2016 4:21 pm

Re: 2020 VW Golf VIII

Napisal/-a void Sr mar 20, 2019 2:33 pm

Sicer ne verjamem statistikam, ampak nekako ko pogledam iz svojih iskušenj se kr strinjam z naslednjo;

https://www.reliabilityindex.com/manufacturer/AvgRep

Renault in Peugeot imata svoje probleme, ampak so večinoma manjhni problemi. Včasih je cenejše imeti 5 problemčkov, kot pa 1 velik problem.
Vrni se na Vozila prihodnosti

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 39 gostov