Nova vozila v prodaji, konceptna vozila in vsa vozila, o katerih lahko (zaenkrat) le sanjamo...
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4159
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: 2020 VW Golf VIII

Napisal/-a xxl Če nov 21, 2019 11:37 am

Firediver je napisal/-a:Plastika iz kinderjajčk (a.k.a. manjvredna plastika) nima kaj delat v vodilnem modelu tega razreda, razen, če bo to postala nekakršna nova tržna muha in bi tako "povozila" nižjo kvaliteto materiala.
Po drugi strani pa niti ni prodajno strateško, da bi bestsellerju znižali ceno - kdo pri zdravi pameti bi to naredil pri modelu, ki se dobro prodaja?

Absolutno se strinjam(o), ne samo pri vodilnem. Drugič mogoče ne bom požrl tega (vzel v zakup), ko bom izbiral nov avto. :?
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
void
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1767
Pridružen: Sr mar 02, 2016 4:21 pm

Re: 2020 VW Golf VIII

Napisal/-a void Če nov 21, 2019 11:43 am

Sej glih to je problem. VW je naredil test oz. še zmeraj dela test; dejmo znižat proizvodne stroške na minimum, pa bomo do kje se da sklestit. Tipični primer je Troc, novinarji so vsi skritizirali materiale, prodaja je pa vseeno med TOP5 v europi. Pa še poceni ni.
Pomojem se še sam VW čudi koliko ta značka pomeni kupcem :lol:
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4159
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: 2020 VW Golf VIII

Napisal/-a xxl Če nov 21, 2019 11:51 am

Najbrž res pomeni, pri meni pa ne, saj je to moj prvi nov VW, rabljen hrošč in Golf 1, 30 let nazaj ne štejem. Pri meni so druge stvari bile odločilne, tako da, se ne štejem med tipične VW kupce.
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
Uporabniški avatar
srcnik
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1588
Pridružen: Po nov 22, 2010 10:51 am

Re: 2020 VW Golf VIII

Napisal/-a srcnik Če nov 21, 2019 2:39 pm

void je napisal/-a:Ne nakladaj, Clio tce 100 Intens bele barve in brez doplačil je natanko 13k €.
Toliko je koštal tudi clio 4 tce 90 ko je prišel na trg leta 2012. In šele facelift 2015 je dobil mehko armaturo... Primerjava z 2ko ali 3ko in ceno pa sploh ni na mestu, ker je samo zarad inflacije cena mogla zrasti. Tako da tvoji argumenti ne držijo vodo. Je pa res, da je bila notranjost 4ke cheap v primerjavi z 3ko. Ampak vseeno, zato je tu 5ka ki postavi vse na svoje mestu. Tudi cena je več kot normalna za avto s toliko moderne opreme. A true class leader.

https://www.avto.net/Ads/details.asp?id ... %20ZIMSK...

Jaz nisem nikdar reku da stara 7ka ni bil dobr avto. Kvečjemu nekajkrat sem ga še pohvalil da ima vse na svojem mestu in da so materiali na nivoju.


A znaš sploh brati, če že linke limaš, cena velja v primeru "posebnega" financiranja...

Trenutna akcija renaulta je - 800€ na polno ceno, ki pa je tce 100 intens : 14.590€ - 800€ = 13.790€...

Ne razumeš pa bistva, pri prejšnjem cliotu si dobil mehko armaturko za ~10k€, zdaj te pa to stane slabih 14k€... Če ti to ni definicija šparanja... :roll:
Ker za 10k€ dobiš zdaj cliota s ceneno plastiko, brez klime in brez avtoradia...

Point je v tem, da je cena francoskega in nemškega delavca (razvoj, proizvodnja...) je enaka... Vsi imajo podobne dobičke, tako francozi kot nemci... Kar pomeni, da katerikoli avto kupiš, dobiš toliko kot plačaš... Megane je npr. cenejši... z razlogom...
 
void
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1767
Pridružen: Sr mar 02, 2016 4:21 pm

Re: 2020 VW Golf VIII

Napisal/-a void Če nov 21, 2019 2:54 pm

Če ti še ne veš, so vse cene avtomobilov na avto netu "v primeru financiranja". Pametnjakovič. In v tem primeru če ne vzameš financiranje vsaj 5k, ne dobiš niti 5 letno garancijo. Tako da bo ta cena čista prava in je praktično mandatorna da ga uzameš vsaj 5k na financiranje, ker se ti drugače ne splača.

Moj point je da je Clio za 13k veliko boljši od prejšnega za 13k. In ni čisto nič narobe s tem, da se da nižjim opremam slabše materiale in boljšo osnovno opremo, saj je avto konc koncev tudi poceni. Pa še ne da se primerjati kaj dosti stari in novi model, ker novi model ima veliko manj popusta... Cena je čisto identična ubistvu. tudi nabavna cena po ceniku je ista skoraj. Razlika je samo ta, da ima novi model manj popusta. kar je logično.

Ti pa seveda iščeš malenkosti... Razloži potem kako je možno da ima clio za 14k boljše materiale kot Troc za 20k? ali pa ima clio veliko boljše materiale ko Polo za isti dnar? Kaj ni VW leader v kvaliteti izdelave?

P.S. Novi clio mislim da ne daje niti enemu delavcu kruh v Franciji, ker se avto proizvaja v Sloveniji in Turčiji. Deli so pa večinoma iz Turčije, Romunije in Bolgarije. Kvečjemu francoski razvojni inžinerji imajo kaj od clia in seveda država od dobičkov in davkov.
V primeru Troca tudi ne plačaš Nemškega delavca, ampak kr lepo Potrugalskega, ki ima nižjo plačo kot Slovenec v Revozu npr.
 
Uporabniški avatar
srcnik
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1588
Pridružen: Po nov 22, 2010 10:51 am

Re: 2020 VW Golf VIII

Napisal/-a srcnik Če nov 21, 2019 3:46 pm

:lol: A kar vse cene so na avto netu v primeru financiranja :lol: Res ne dohajam tvoje pameti :mrgreen:
 
meganer
Uporabnik
 
Prispevkov: 1157
Pridružen: So nov 03, 2012 8:25 pm

Re: 2020 VW Golf VIII

Napisal/-a meganer Če nov 21, 2019 3:50 pm

Bravo !!
 
void
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1767
Pridružen: Sr mar 02, 2016 4:21 pm

Re: 2020 VW Golf VIII

Napisal/-a void Če nov 21, 2019 3:50 pm

Pri večini znamk je podana cena v primeru financiranja. Ne vem zakaj je to šokantno zate, sej je to že splošno znano. Še zmerj je pa cena veliko bolj točna kot po ceniku.
 
Uporabniški avatar
srcnik
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1588
Pridružen: Po nov 22, 2010 10:51 am

Re: 2020 VW Golf VIII

Napisal/-a srcnik Če nov 21, 2019 6:47 pm

Vidim, da živiš v svojem svetu... Pravi fanboy...
 
void
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1767
Pridružen: Sr mar 02, 2016 4:21 pm

Re: 2020 VW Golf VIII

Napisal/-a void Če nov 21, 2019 8:31 pm

Ja prau, kakor ti praviš. Edini proizvajalec, ki ne pogojuje cene in raznoraznih drugih kosov dodatne opreme s svojim financiranjem je Mazda koliko je meni znano. Drugi vsi hočejo da uzameš vsaj del kupnine avtomobila na "hišno leasing oz. kreditno hišo". Tako si proizvajalci zagotavljajo money flow oz. da ti ponudijo celotno uslugo -> zaslužek na avtu + zaslužek na financiranju.

Lahko me pa kdo popravi, če se kronično motim.
 
Uporabniški avatar
srcnik
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1588
Pridružen: Po nov 22, 2010 10:51 am

Re: 2020 VW Golf VIII

Napisal/-a srcnik Pe nov 22, 2019 8:59 am

Kronično se motiš :mrgreen:
 
Uporabniški avatar
J.McLane
Moderator foruma
 
Prispevkov: 1287
Pridružen: Ne feb 19, 2006 5:01 pm

Re: 2020 VW Golf VIII

Napisal/-a J.McLane Pe nov 22, 2019 9:20 am

void je napisal/-a:Ja prau, kakor ti praviš. Edini proizvajalec, ki ne pogojuje cene in raznoraznih drugih kosov dodatne opreme s svojim financiranjem je Mazda koliko je meni znano. Drugi vsi hočejo da uzameš vsaj del kupnine avtomobila na "hišno leasing oz. kreditno hišo". Tako si proizvajalci zagotavljajo money flow oz. da ti ponudijo celotno uslugo -> zaslužek na avtu + zaslužek na financiranju.

Lahko me pa kdo popravi, če se kronično motim.


Ne bluzi, naredi bolj podrobno analizo, sem prepričan da dobiš še kakšnega, vsaj za Toyoto sem 100% prepričan.
Prius (prodan): Slika
Prius (2018):Slika
Hilux (prodan): Slika
Subaru XV Bi-Fuel: Slika
 
void
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1767
Pridružen: Sr mar 02, 2016 4:21 pm

Re: 2020 VW Golf VIII

Napisal/-a void Pe nov 22, 2019 9:29 am

Verjamem da je še kdo, ampak večina dela na tak način pač. Če ne uzameš njihovega financiranja je avto dražji in manj bombončkov dobiš zdravn in te tako prisilijo v to.
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4159
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: 2020 VW Golf VIII

Napisal/-a xxl Pe nov 22, 2019 9:56 am

KIA je lep primer tega.
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
janma
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 14
Pridružen: Ne avg 26, 2018 7:23 pm

Re: 2020 VW Golf VIII

Napisal/-a janma Pe nov 22, 2019 9:57 am

Hyundai te ne sili v financiranje,plačaš ceno po ceniku minus popust.Če vzameeš financiranje plačaš vsoto obrokov toliko kot je oglaševanja cena,če pa plačaš z gotovino pa dobiš dodatni popust.Kia pa z financiranjem naravnost odira naiven folk.
 
Uporabniški avatar
mihaing
Uporabnik
 
Prispevkov: 2870
Pridružen: To okt 21, 2008 9:24 am
Kraj: Slovenc

Re: 2020 VW Golf VIII

Napisal/-a mihaing Pe nov 22, 2019 10:10 am

Stara fora nova budala. Že tumbam to več let pa folku ne kapne. Plačaš polno ceno za ceed 25k EUR in dobiš kvazi brezobrestno financiranje.

Čez 3 leta greš v prodajo, vrednost avtomobila je 15 jurjev, dolžan pa si leasingu še vedno min20k EUR :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :lol: :lol: :lol:

Dejsnko plačaš pa vse obresti že prvi dan podpisa leasinga za vsa leta naprej.
 
Uporabniški avatar
Locher
Uporabnik
 
Prispevkov: 860
Pridružen: Sr avg 28, 2013 5:21 pm

Re: 2020 VW Golf VIII

Napisal/-a Locher Pe nov 22, 2019 10:58 am

Moje mnenje: če ne skeširaš avta, si ga ne moreš privoščiti.

P.S.: čakam na tiste, ki denar ta čas raje investirajo na borzi. Kot da tisti, ki skešira, ne bi imel denarja tudi v delnicah.
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4159
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: 2020 VW Golf VIII

Napisal/-a xxl Pe nov 22, 2019 12:03 pm

Tudi hišo si praktično nobeden ne more privoščit, zato je kupi na obroke. Kaj potem? Tvoje mnenje je nepomembno. In ne, nimam avta na obroke. ;)
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
void
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1767
Pridružen: Sr mar 02, 2016 4:21 pm

Re: 2020 VW Golf VIII

Napisal/-a void Pe nov 22, 2019 12:32 pm

Ma js mislim da bi bla prodaja vsaj za pol manjša če bi folk kupoval samo z kešom ki ga ima v žepu.
 
Uporabniški avatar
J.McLane
Moderator foruma
 
Prispevkov: 1287
Pridružen: Ne feb 19, 2006 5:01 pm

Re: 2020 VW Golf VIII

Napisal/-a J.McLane Pe nov 22, 2019 12:37 pm

Avto je strošek, prav nobene veze nima ali privarčuješ denar in ga potem v avtu vsega izgubljaš z izgubo vrednosti, ali pa vzameš kredit in sproti mečeš to izgubo vrednosti skozi okno. Gledati je treba samo na to da imaš v vsakem momentu odplačanega več avta kot je preostala vrednost, kar v grobem pomeni da daš ene 30% pologa.
Prius (prodan): Slika
Prius (2018):Slika
Hilux (prodan): Slika
Subaru XV Bi-Fuel: Slika
Vrni se na Vozila prihodnosti

Kdo je prisoten

Po forumu brska: driver8 in 54 gostov