Nova vozila v prodaji, konceptna vozila in vsa vozila, o katerih lahko (zaenkrat) le sanjamo...
 
Uporabniški avatar
emozul
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1793
Pridružen: So jan 26, 2013 12:11 pm

Re: 2020 VW Golf VIII.

Napisal/-a emozul Sr jul 29, 2020 9:00 pm

Samo poglejte (preberite), kaj dela wv grupa. Banda.... poj pa kupi njihov izdelek
https://www.zurnal24.si/svet/naplavilo- ... nta-350846
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4168
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: 2020 VW Golf VIII.

Napisal/-a xxl Sr jul 29, 2020 9:03 pm

Pomnožite vsak prišparan cent pri VW z 10 000 000 kosov na leto, pa je vse jasno. ;)
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4342
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: 2020 VW Golf VIII.

Napisal/-a Firediver Če jul 30, 2020 4:58 am

Vse je odvisno od kupcev, če si to razkošje minimalizma (tudi pri kvaliteti) želijo privoščiti.
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
Uporabniški avatar
Tattoo-
Uporabnik
 
Prispevkov: 1318
Pridružen: Če dec 16, 2004 10:33 pm
Kraj: Circuit de la Sarthe

Re: 2020 VW Golf VIII.

Napisal/-a Tattoo- Če jul 30, 2020 11:17 am

emozul je napisal/-a:Samo poglejte (preberite), kaj dela wv grupa. Banda.... poj pa kupi njihov izdelek
https://www.zurnal24.si/svet/naplavilo- ... nta-350846
Najprej se malo pozanimaj, zakaj se je sploh šlo med Preventom in VW-jem in kdo je koga izsiljeval...pa začni s kakšnim bolj kredibilnim/specializiranim virom, kot je pa Žurnal24! :roll:


Supplier holds Volkswagen’s feet to the fire
Handelsblatt je napisal/-a:Prevent, controlled by Bosnian-born investor Nijaz Hastor and his two sons Kenan and Damir, has become expert at forcing through price increases with threats to paralyze Volkswagen’s production. In 2015, a Prevent-owned company suddenly stopped delivering Volkswagen parts, demanding massive price hikes. On that occasion, VW is thought to have lost well over €100 million ($120 million).
A year later, Prevent pulled the same trick. Accusing VW of reneging on contracts, the supplier group ordered two subsidiaries to stop supplying parts. With production halted and replacement suppliers hard to find, Volkswagen was forced — through gritted teeth — to agree a compromise deal.

The carmaker set about finding alternative suppliers. But meanwhile, at the beginning of this year, Prevent acquired a small but important parts company, Neue Halberg Guss, a centuries-old engineering firm which delivers cast iron cylinder heads, engine blocks, and crankshafts to many major European automakers. In recent years Halberg filed for bankruptcy and was bought and sold several times. But the company, based in the small western state of Saarland, is one of the few suppliers for which VW still has no easy replacement. Prevent was no doubt aware of VW’s vulnerability in this corner of its complex supply chain. Without the company’s engine casings, Volkswagen cars will stop rolling off the production line. As Halberg’s new owners, Prevent began a familiar litany of complaints, saying Volkswagen had abused its position as a major client to impose tougher conditions, to cancel orders at the last minute, and to deliberately misinform suppliers. A high-level management meeting held in mid-March failed to resolve tensions between the two sides. Volkswagen decided to pull the plug on their relationship with Halberg as quickly as contractually possible.

Prevent responded with familiar tactics. Handelsblatt has seen documents suggesting it has increased what it charges Volkswagen by between 500 and 1000 percent. According to Volkswagen’s calculations, this could increase costs by as much as €150 million. Take or leave it, was Prevent’s message. Nein Danke, said Volkswagen, despite a lack of alternative suppliers.
There are only three sports: bull fighting, car racing and mountain climbing. The rest are mere games! - Ernest Hemingway
 
Uporabniški avatar
emozul
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1793
Pridružen: So jan 26, 2013 12:11 pm

Re: 2020 VW Golf VIII.

Napisal/-a emozul Če jul 30, 2020 11:48 am

Ha, ha, kaj bom od tebe drugega pričakoval, wv Gruppe über alles.

Bo dnevnik kaj boljši:

https://avto.finance.si/8964344/Novi-sk ... li-Prevent

Novi dokazi v sporu med Volkswagnom in Preventom kažejo, da je avtomobilski velikan uporabljal nenavadne prijeme.
 
Clancy
Novinec
 
Prispevkov: 277
Pridružen: Pe nov 27, 2009 11:17 pm

Re: 2020 VW Golf VIII.

Napisal/-a Clancy Če jul 30, 2020 12:10 pm

Se že ve, kdaj bo v salonih Golf 8 karavan?
 
void
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1767
Pridružen: Sr mar 02, 2016 4:21 pm

Re: 2020 VW Golf VIII.

Napisal/-a void Če jul 30, 2020 12:27 pm

Sej to je splošno znano da je VW največji cigan do dobaviteljev. Vprašajte koga ki dela v TPVju ali pa Hidriji kakšne izkušnje imajo oz. zakaj se na vsak način izogibajo poslom z VW.

VW je ratal prevelik in misli da lahko dela kar hoče pač... Dieselgate je bil tipični primer te lahkomiselnosti.
 
Uporabniški avatar
Tattoo-
Uporabnik
 
Prispevkov: 1318
Pridružen: Če dec 16, 2004 10:33 pm
Kraj: Circuit de la Sarthe

Re: 2020 VW Golf VIII.

Napisal/-a Tattoo- Če jul 30, 2020 12:34 pm

emozul je napisal/-a:Ha, ha, kaj bom od tebe drugega pričakoval, wv Gruppe über alles.

Bo dnevnik kaj boljši:

https://avto.finance.si/8964344/Novi-sk ... li-Prevent

Novi dokazi v sporu med Volkswagnom in Preventom kažejo, da je avtomobilski velikan uporabljal nenavadne prijeme.
Še enkrat počasi preberi tisto, kar sem zgoraj prilepil, pa boš potem mogoče ugotovil razliko med vzrokom in posledico...

Clancy je napisal/-a:Se že ve, kdaj bo v salonih Golf 8 karavan?
Proti koncu leta.
There are only three sports: bull fighting, car racing and mountain climbing. The rest are mere games! - Ernest Hemingway
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4342
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: 2020 VW Golf VIII.

Napisal/-a Firediver Če jul 30, 2020 12:46 pm

Tatoo- je napisal/-a:
Clancy je napisal/-a:Se že ve, kdaj bo v salonih Golf 8 karavan?
Proti koncu leta.


Po teh zadnjih člankih v tej temi sem že skeptičen, da bodo imeli dovolj delov, da sestavijo vsaj salonske primerke...
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
Uporabniški avatar
Locher
Uporabnik
 
Prispevkov: 860
Pridružen: Sr avg 28, 2013 5:21 pm

Re: 2020 VW Golf VIII.

Napisal/-a Locher Če jul 30, 2020 12:50 pm

drugmirko je napisal/-a:ne vem zakaj mi slovenčki ne znamo mislit širše slike. (nhf, ne mislim nič osebnega, resno) ampak.. železna palca mogoče stane par deset centov, plinski amortizer pa par evrov (v štacuni tud par deset evrov) ... :?
zdej pa teh "par evrov" pomnoži z (v zadnjih petih letih samo v EU) povprečno 1.7 miljona prodanimi Golfi na leto in 10-20 miljoni prodanih v življenjski dobi modela in cifra že znotraj enega leta mimogrede rata kar visoko sedem mestna... tista druga pa bi se lahko približala tud devet mestni cifri evrčkov :shock: ;) ....


Ne vem, zakaj nekateri ne pomislijo, da zgornji izračun drži samo v primeru, ko zaradi tega ne pade tudi prodaja.

FYI, napisal sem, da me zanima prihranek pri vsakem avtu. Jaz konkretnih cen ne poznam. Jih ti poznaš?
 
Uporabniški avatar
tomzzi
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2175
Pridružen: Pe mar 11, 2005 8:47 pm

Re: 2020 VW Golf VIII.

Napisal/-a tomzzi Če jul 30, 2020 2:41 pm

Mislim, da ni potrebe nič računati.
Dejstvo je, da se tudi tukaj kar nekaj prišpara! In to je verjetno glavni razlog zakaj ima sedaj "štango" namest amortizerja.
Pa meni osebno dol visi kaj ima.
Je pa imel golf 7, 7.5 amortizerček. In tukaj ga pač nima. To je šparanje in nič drugega.
Pa nima veze kdo od konkurence ima štango ali amortizer a ne?

Edit:
me prav zanima kakšen bo facelift.
Se mi zdi, da bodo kar spremembe.
 
Uporabniški avatar
emozul
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1793
Pridružen: So jan 26, 2013 12:11 pm

Re: 2020 VW Golf VIII.

Napisal/-a emozul Če jul 30, 2020 3:03 pm

Mene pa zanima kako se bo prodajal, ker kot vidim tukaj na forumu nam večini ni preveč všeč.
 
void
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1767
Pridružen: Sr mar 02, 2016 4:21 pm

Re: 2020 VW Golf VIII.

Napisal/-a void Če jul 30, 2020 3:41 pm

Ah če kdo misli da bo prodaja padla zato ker je štanga za haubo je tut usekan. Prodajal se bo sigurno čist OK.
Osebno mislim da mu bo večina zamerila pretirano digitalizacijo in čudn prednji konc.
 
Uporabniški avatar
mtl
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 595
Pridružen: Sr jul 14, 2010 8:56 am
Kraj: Vetrovno mesto

Re: 2020 VW Golf VIII.

Napisal/-a mtl Če jul 30, 2020 3:48 pm

Se strinjam: samo zaradi tega bodo izgubili zelo malo kupcev, ampak vse te zadeve se naberejo. Bomo videli kako bo s prodajo, trenutno je v podnu zaradi napak v SW, za kar si je VW sam kriv.
Če pa pogledaš malo komentarje pod mojim video posnetkom je kar precej LASTNIKOV Golfov zapisalo, da Golf 8 za njih odpade in bodo šli h konkurenci. In to, da izgubiš obstoječega kupca, nekaj vsekakor pomeni. Pa ne pozitivno.
Je pa tudi res, da je ta razred izjemno pod udarom že brez tega, saj ga nadomeščajo kvazi SUVji.
Še več pametovanj na Mtl blog.
 
Uporabniški avatar
emozul
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1793
Pridružen: So jan 26, 2013 12:11 pm

Re: 2020 VW Golf VIII.

Napisal/-a emozul Če jul 30, 2020 4:54 pm

void je napisal/-a:Ah če kdo misli da bo prodaja padla zato ker je štanga za haubo je tut usekan. Prodajal se bo sigurno čist OK.
Osebno mislim da mu bo večina zamerila pretirano digitalizacijo in čudn prednji konc.


Nisem mislil zaradi štange. Slaba lega, digitalizacija, sreen zmrzuje,...
 
void
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1767
Pridružen: Sr mar 02, 2016 4:21 pm

Re: 2020 VW Golf VIII.

Napisal/-a void Če jul 30, 2020 4:56 pm

zmrzovanje se bo rešilo z updejtih sigurno, medtem ko sam "workflow" se pa ne bo. :roll: tu js vidim največji problem, penzionerji avtomatsko odpadejo tukaj.
 
Uporabniški avatar
Locher
Uporabnik
 
Prispevkov: 860
Pridružen: Sr avg 28, 2013 5:21 pm

Re: 2020 VW Golf VIII.

Napisal/-a Locher Če jul 30, 2020 5:59 pm

emozul je napisal/-a:Mene pa zanima kako se bo prodajal, ker kot vidim tukaj na forumu nam večini ni preveč všeč.


V Sloveniji ali globalno? Mislim, da pri nas nekih velikih pretresov ne bo. Potencialni slovenski kupec golfa verjetno najprej pogleda med konkurenti v koncernu VW. Največ (po moje pretiranega) jamranja je glede infotainmenta, ki pa je več ali manj podoben pri vseh štiirih. Tu bo Octavia verjetno utrdila svoj položaj. Leona (vsaj po teh cenah) ne vidim, da bi lahko konkretneje zarezal v pogačo, A3 pa je že konkretno dražji. Veliko vprašanje je, kolikšen delež bo prevzel ID3.
Zadnjič spremenil Locher, dne Če jul 30, 2020 6:02 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
 
Uporabniški avatar
mtl
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 595
Pridružen: Sr jul 14, 2010 8:56 am
Kraj: Vetrovno mesto

Re: 2020 VW Golf VIII.

Napisal/-a mtl Če jul 30, 2020 6:02 pm

edit mod
Predhodnega posta se NE citira


Slovenski kupec (in ostali tudi) so že jasno povedali, kaj bodo kupili: T-Roc, T-Cross, Tiguan :). Pa Škodine alternative.
Jaz praktično delam že čez 50% teh kvazi SUVjev. Zanimivo, da je Octavij še veliko, Golfov relativno malo, precej velik delež med njimi jih je pa športnih izpeljank GTD/GTI/R, pa kakšen GTE se še najde med njimi.
Zadnjič spremenil mtl, dne Če jul 30, 2020 6:04 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
Še več pametovanj na Mtl blog.
 
Uporabniški avatar
Locher
Uporabnik
 
Prispevkov: 860
Pridružen: Sr avg 28, 2013 5:21 pm

Re: 2020 VW Golf VIII.

Napisal/-a Locher Če jul 30, 2020 6:04 pm

To se strinjam. Mislim pa, da kupec T-Roca ni (več) kupec Golfa ali kakega drugega, v prejšnjem prispevku omenjenega, predstavnika.

P.S.: v kriznih časih je praktičnost in racionalnost na prvem mestu. Golfa ne kupiš zaradi prostora.
Zadnjič spremenil Locher, dne Če jul 30, 2020 6:08 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
 
Uporabniški avatar
mtl
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 595
Pridružen: Sr jul 14, 2010 8:56 am
Kraj: Vetrovno mesto

Re: 2020 VW Golf VIII.

Napisal/-a mtl Če jul 30, 2020 6:07 pm

edit mod
Predhodnega posta se NE citira


Se strinjam, je pa kupcu Golfa definitivno alternativa T-Roc. Tudi precej mojih strank je (že pred prihodom Golfa 8 ) naredilo ta preskok. Zanimivo, da je med njimi tudi veliko mladih.
Še več pametovanj na Mtl blog.
Vrni se na Vozila prihodnosti

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 120 gostov