Nova vozila v prodaji, konceptna vozila in vsa vozila, o katerih lahko (zaenkrat) le sanjamo...
 
void
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1767
Pridružen: Sr mar 02, 2016 4:21 pm

Re: 2020 VW Golf VIII

Napisal/-a void Sr feb 19, 2020 3:36 pm

No prau, bomo vidli ko ga še drugi sofurumaši vidijo v resnici... Sicer noben novinar ni glih pohvalu da so materiali na ne vem kakšnem nivoju, kvečjemu da so nič posebnega oz. slabši kot prej.
Zadnjič spremenil void, dne Sr feb 19, 2020 3:40 pm, skupaj popravljeno 2 krat.
 
Dr.M3
Uporabnik
 
Prispevkov: 1408
Pridružen: Sr dec 19, 2007 12:28 pm

Re: 2020 VW Golf VIII

Napisal/-a Dr.M3 Sr feb 19, 2020 3:37 pm

Ga že ni več na avto net :P
 
Uporabniški avatar
ban
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3579
Pridružen: Po nov 15, 2004 10:37 am

Re: 2020 VW Golf VIII

Napisal/-a ban Sr feb 19, 2020 4:13 pm

Avto je v resnici lep. To je tko kot bi reku da so van Goghove slike grde.
 
Uporabniški avatar
tomzzi
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2172
Pridružen: Pe mar 11, 2005 8:47 pm

Re: 2020 VW Golf VIII

Napisal/-a tomzzi Sr feb 19, 2020 4:26 pm

Tattoo- je napisal/-a:
void je napisal/-a:Videl sem ga v živo malo prej. Me je zanimalo in sem zavil v salon. Materiali so daleč od pričakovanega za takšen denar in v živo ne zgleda nič bolje kot na slikah.
So mi pa bili sedeži pri Style opremi všeč. Tista piano plastika okoli števcev je pa katastrofalno poceni in magnet za prah in prstne odtise. Bog nedaj da potrkaš po njej :lol:
Ne nabijaj, ker kvaliteta materialov je enaka, kot je bila v Golf 7.5...močno dvomim, da si ga sploh videl v živo! :roll:


Saj. Kvaliteta materialov ni nič boljša od konkurence. Pa tudi nič boljša od 7-7.5. Sem ga pretipal, ker sem imel glih šanso.
Če sem žleht bi lahko rekel, da v bistvu tudi drugje ni večjih razlik. Razen digitalizacije kabine in par ostalih (nepotrebnih) bombončkov.
Kolikor vem to ni čisto nov avto. ;)
V določenih stvareh je še slabši od predhodnika oziroma korak nazaj. ;)

Glede oblike pa imajo vsake oči svojga malarja. Meni je zadaj ok. Spredaj se ga pa ne morem navadit in je grd.
Sploh smotane prednje luči.
 
Uporabniški avatar
grizli
Novinec
 
Prispevkov: 337
Pridružen: So dec 26, 2009 1:47 pm

Re: 2020 VW Golf VIII

Napisal/-a grizli Sr feb 19, 2020 5:32 pm

A ni zanimivo, da ravno tisti, ki imajo največ povedati čez Golfa in VW nasploh so si ga šli v živo ogledat praktično takoj, ko se je pojavil v salonih?
 
void
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1767
Pridružen: Sr mar 02, 2016 4:21 pm

Re: 2020 VW Golf VIII

Napisal/-a void Sr feb 19, 2020 5:35 pm

Jaz osebno grem vsak avto, ki mi je vsaj malo zanimiv pogledat v salon ali pa prosim za testno vožnjo. Mislim, da bi mogel to naredi vsak ljubitelj avtomobilizma. Potem bi bla mnenja na tem forumu veliko bolj objektivna.

tomzzi je napisal/-a:
Tattoo- je napisal/-a:
void je napisal/-a:Videl sem ga v živo malo prej. Me je zanimalo in sem zavil v salon. Materiali so daleč od pričakovanega za takšen denar in v živo ne zgleda nič bolje kot na slikah.
So mi pa bili sedeži pri Style opremi všeč. Tista piano plastika okoli števcev je pa katastrofalno poceni in magnet za prah in prstne odtise. Bog nedaj da potrkaš po njej :lol:
Ne nabijaj, ker kvaliteta materialov je enaka, kot je bila v Golf 7.5...močno dvomim, da si ga sploh videl v živo! :roll:


Saj. Kvaliteta materialov ni nič boljša od konkurence. Pa tudi nič boljša od 7-7.5. Sem ga pretipal, ker sem imel glih šanso.
Če sem žleht bi lahko rekel, da v bistvu tudi drugje ni večjih razlik. Razen digitalizacije kabine in par ostalih (nepotrebnih) bombončkov.
Kolikor vem to ni čisto nov avto. ;)
V določenih stvareh je še slabši od predhodnika oziroma korak nazaj. ;)

Glede oblike pa imajo vsake oči svojga malarja. Meni je zadaj ok. Spredaj se ga pa ne morem navadit in je grd.
Sploh smotane prednje luči.


Točno to, medtem ko cena malo boljšega Golfa je na že na nivoju višjega razreda npr. P508. Golf bi za to ceno moral izgledati kot višji razred, ne pa na nivoju konkurentov oz. še malenkost pod v nekaterih primerih. Enostavno cena je previsoka za to kaj dobiš, tako kot npr. pri Focusu. Če Golfa mislijo prodajat ko prejšnega bo treba dat popuste. Zaenkrat je popust 1000€ koliko je meni bilo rečeno.
Zadnjič spremenil void, dne Sr feb 19, 2020 6:16 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
 
Uporabniški avatar
emozul
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1792
Pridružen: So jan 26, 2013 12:11 pm

Re: 2020 VW Golf VIII

Napisal/-a emozul Sr feb 19, 2020 6:13 pm

Se strinjam, meni deluje notri ceneno, sploh za ta denar. Moram pa povedat, da ga v zivo se nisem videl.
Void, je pa res, da so cene sedaj poskocile, skoraj pri vseh znamkah, tudi renault je navil cene.
 
Uporabniški avatar
tomzzi
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2172
Pridružen: Pe mar 11, 2005 8:47 pm

Re: 2020 VW Golf VIII

Napisal/-a tomzzi Sr feb 19, 2020 6:39 pm

grizli je napisal/-a:A ni zanimivo, da ravno tisti, ki imajo največ povedati čez Golfa in VW nasploh so si ga šli v živo ogledat praktično takoj, ko se je pojavil v salonih?


Upam, da mene ne šteješ zraven. Sem lepo napisal, da sem imel priliko pogledat. Nisem šel z namenom.
Kot nisem napisal, da v salonu. ;)

Kritiko (utemeljeno) pa menda lahko napišem. Saj zato pa je forum.
In ne nisem privrženec določene znamke pa čeprav vozim eno znamko že nekaj let.
Med drugim napišem tudi kakšno kritiko svojga avtomobila in sem jih tudi že. Nisem tiho in mi ni problem povedat par krepkih tudi čez svoj avto.
Tudi pri trenutnem se najde kakšna stvar ki mi gre na jetra.

Mnenje o novem golfu sem pa že zapisal. Tako ga jaz vidim.
In dejstvo je, da so šli v določenih stvareh korak nazaj ali na slabše.
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7522
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: 2020 VW Golf VIII

Napisal/-a pskoda Sr feb 19, 2020 8:56 pm

Če so proti vwju so proti pa če naredijo top avto v klasi bo v njihovih očeh eno navadno sranje
Lp
 
Gosic
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2045
Pridružen: To jan 27, 2009 9:35 pm

Re: 2020 VW Golf VIII

Napisal/-a Gosic Sr feb 19, 2020 10:19 pm

Tako kot bodo za nekatere (kajne?) Mazda, Kia, Hyundai, Peugeot, Renault itd. Oglasite se moralisti tudi takrat.
 
Dr.M3
Uporabnik
 
Prispevkov: 1408
Pridružen: Sr dec 19, 2007 12:28 pm

Re: 2020 VW Golf VIII

Napisal/-a Dr.M3 Če feb 20, 2020 1:17 am

Zadnji del golfa mi je zelo všeč, stranska linija ok, spredaj jim pa res ni ratal, vsaj po slikah. Je pa huda notranjost tako iz slik.

Opreme je ogromno v Styleu.
Vendar vsaj začetna cena ne bo za mase.
Konc leta ob ohlajanju avtoinduatrije zna bit lepa akcija
 
meganer
Uporabnik
 
Prispevkov: 1156
Pridružen: So nov 03, 2012 8:25 pm

Re: 2020 VW Golf VIII

Napisal/-a meganer Če feb 20, 2020 6:04 am

Samo poglejte kateri modeli so z prenovo šli krepko gor .....
Senik, Ceed, Focus, Berlingo, ............
Posledićno jih je tudi dosti manj na cesti. Je pa res da je VW fen pač VW fan in to je drugačna vrsta ljudi :mrgreen: kjer so jim zvesto do groba.
Pa nobenega ne obsojam ........
 
Uporabniški avatar
masko
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 77
Pridružen: Ne jan 10, 2010 3:49 pm

Re: 2020 VW Golf VIII

Napisal/-a masko Če feb 20, 2020 7:10 pm

Videl Golfa VIII v živo. Nič posebnega. Zopet kompromis pri kompromisu. Skratka ljudski avto, avto za vse in nikogar, sploh v osnovni opremi.Osebno mi golf nikoli ni bil všeč, (sem pa imel golfa I 1,6 na začetku vozniške kariere leta 1988 :D :D ).. Se pa seveda strinjam z predhodniki glede odnosa do strank pri VW. Do sedaj sem imel šest novih avtomobilov tega koncerna in moram povedati, da se je odnos do strank iz leta v leto slabšal. Pa nisem bil le pri enem trgovcu. Z zanesljivostjo nisem imel nobenih težav. Seveda pa nisem imel nobenega avtomobila več kot štiri leta in 100k kilometrov. Zaradi odnosa sem tudi zamenjal znamko.
 
Uporabniški avatar
sašo5
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5033
Pridružen: Po sep 10, 2007 4:29 pm
Kraj: Brežice

Re: 2020 VW Golf VIII

Napisal/-a sašo5 Če feb 20, 2020 7:29 pm

lahko bi vedel, da je bolje držati se enega trgovca/ serviserja.......Osebno ne opazam razlik recimo 1985-2020......
Če se pa vse draži, je pa serviser najmanj kriv za to.....ampak zopet se moraš znajdit: ne kupiš olje pri njih za 30e ampak drugje za 7eur ipd....
 
Clancy
Novinec
 
Prispevkov: 277
Pridružen: Pe nov 27, 2009 11:17 pm

Re: 2020 VW Golf VIII

Napisal/-a Clancy Če feb 20, 2020 8:27 pm

To glede olja seveda ne drži. Vsaj iz mojih izkušenj, večina VW pooblaščencev ne jemlje več olja, če pa že vzame, pa ti nabije eko takso in ne dobiš popusta za delo in ostali material. Tako, da si potem na istem.

Sem pa danes tudi jaz malo čekiral novega Golfa 8. Meni je predvsem znotraj, zelo všečen. Materiali so precej kakovostni in sedeži zelo udobni. Obloge na prednjih vratih so lepo mehke na otip, na zadnjih vratih pa so plastične. Predali v vseh štirih vratih so lepo tapicirani, kar je redkost v tem razredu. Zelo všečna mi je tudi sredinska konzola z naslonom za roko in to mini prestavno ročico DSG menjalnika.
Gor so bile namontirane nizkopresečne gume 225/40 18 in se sprašujem, kako (ne)udobna je vožnja s takimi gumami.

Kot celota mi je avto zelo všeč, ampak žal premajhen za družinski avto z dvema otrokoma.

Sedaj čakama še na novo Octavio.
 
Uporabniški avatar
sašo5
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5033
Pridružen: Po sep 10, 2007 4:29 pm
Kraj: Brežice

Re: 2020 VW Golf VIII

Napisal/-a sašo5 Če feb 20, 2020 8:55 pm

to glede olja hudičevo drži_vsaj zame....in tako bo tudi v bodoče, res pa napišejo, da si olje prinesel sam.....
 
void
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1767
Pridružen: Sr mar 02, 2016 4:21 pm

Re: 2020 VW Golf VIII

Napisal/-a void Če feb 20, 2020 9:37 pm

In potem ko ti odleti turbina v garanciji se pa lahko pod nosom obrišeš (ali pa bilokaj drugo z vitalnimi deli motorja, ki jih maže olje) :lol: Porsche Slovenija komaj čaka da se obesi na take malenkosti, kot so nekateri že okusili na lastni koži.
Če maš za novega Fauveja, imaš tudi za servise. Če pa nimaš za novega fauveja, pa kupiš rabljenega in nosiš olje na servis.
 
Uporabniški avatar
ban
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3579
Pridružen: Po nov 15, 2004 10:37 am

Re: 2020 VW Golf VIII

Napisal/-a ban Pe feb 21, 2020 7:25 am

Tam kamor vozim svojga vagna nikol ne komplicirajo glede olja, že pri prejšnem avtu sem vedno prinesel svojega, tud zdej pr novem imam svoje olje, nobenih problemov. Tud cena ni zarad tega nič višja.
 
Uporabniški avatar
masko
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 77
Pridružen: Ne jan 10, 2010 3:49 pm

Re: 2020 VW Golf VIII

Napisal/-a masko Pe feb 21, 2020 8:13 am

sašo5 je napisal/-a:lahko bi vedel, da je bolje držati se enega trgovca/ serviserja.......Osebno ne opazam razlik recimo 1985-2020......
Če se pa vse draži, je pa serviser najmanj kriv za to.....ampak zopet se moraš znajdit: ne kupiš olje pri njih za 30e ampak drugje za 7eur ipd....


Pri enem trgovcu sem bil več kot dvajset let. Smo pa že takrat naredili primerjavo. Pri meni so pri servisu dali original olje, sestra je pa za svoj servis prinesla svoje olje. Pri računu se skoraj ni poznalo. Meni so dali razne rabate in popuste, pri sestri pač ne. Tako, da tudi sestra ni več sama nosila olja na servis.
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4159
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: 2020 VW Golf VIII

Napisal/-a xxl Pe feb 21, 2020 8:15 am

Ban, bomo videli ko (če) bodo problemi. ;)
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
Vrni se na Vozila prihodnosti

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 33 gostov