Nova vozila v prodaji, konceptna vozila in vsa vozila, o katerih lahko (zaenkrat) le sanjamo...
 
Uporabniški avatar
emozul
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1793
Pridružen: So jan 26, 2013 12:11 pm

Re: 2020 VW Golf VIII.

Napisal/-a emozul Pe jul 24, 2020 6:55 pm

tomzzi je napisal/-a:Saj... Med hot hatchi ga nek Hyundai premaga.
https://youtu.be/hehVnK4bJR4

Več gripa. Potem se pa vprašaš kje je tista superiorna vozna dinamika VWjev o kateri vsi novinarji pišejo.


Ti pa si šaljivec. Napiši enega novinarja, ki je napisal, da so superiorni. Samo, da se nekaj piše in zbada.
 
Uporabniški avatar
tomzzi
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2174
Pridružen: Pe mar 11, 2005 8:47 pm

Re: 2020 VW Golf VIII.

Napisal/-a tomzzi Pe jul 24, 2020 7:21 pm

Nisem mislil v dobesednem smislu. Nisem pa dosti falil. ;)
Nobeden ne zbada. Kaj imam od tega? Nič.
 
Uporabniški avatar
srcnik
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1594
Pridružen: Po nov 22, 2010 10:51 am

Re: 2020 VW Golf VIII.

Napisal/-a srcnik Pe jul 24, 2020 9:08 pm

void je napisal/-a:
srcnik je napisal/-a:Bravo, touring gumo daš na RS-a... :roll:


Potenze, PilotSporti, Sportcontacti na prednjem koncu ne zdržijo 10k brez nekega posebnega divjanja.
FWD in 320hp terja svoj davek pri pospeševanjih. Sploh če ne iščeš maksimume, kar jih jaz ne, je touring guma čisto OK.

Lahko pa drugič natakne Nexen N8000 če hočeš, če boš bolj zadovoljen s to "športno gumo".


Zakaj potem rabiš 320hp in RS-a? A za po ravnini? Ali dirkanja od semaforja do semaforja? Ali samo za to, da si đek, ko maš RS-a?

A to z nexen hočeš povedat, da imaš za RS-a, nimaš pa za gume?

Tole z gumami mi pa res ni jasno, ker ravno RS je dobesedno narejen za ovinke... :ue
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7522
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: 2020 VW Golf VIII.

Napisal/-a pskoda Pe jul 24, 2020 9:49 pm

10kkm gume zdržijo brez problema. Imam veliko več konjičkov ( če kateremu kaj pomeni od 100-200km/h doseže v 8.1s) pa guma pzero spredaj zdržita 25kkm brez problema in nisem cjazel ( na +10kkm povprečna poraba skoraj 11l z 2.0 motorjem).

Jaz touring gumo tudi povoham ne. Naslednje 4 gume bodo 99% Michelin PS4S
Lp
 
Stumpjumper
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 750
Pridružen: To maj 24, 2016 3:08 pm

Re: 2020 VW Golf VIII.

Napisal/-a Stumpjumper So jul 25, 2020 7:06 am

McLaren je napisal/-a:
Stumpjumper je napisal/-a:2 sezoni vožene pilotke so za v kanto za smeti (cca. 10k km).

A res? Dobro da si napisal jih jutri na odpad odpeljem pa kupim nove.
Vem da je odvisno od nacina voznje, ampak ti to zapises tako kot da je to sveta resnica da guma pri 10.000 ni vec za nikamor


Doma imam 235/35/19 michelinke ps3, vožene 2 sezoni (cca. 10k km). Če jih primerjam z novo ps4 je razlika kot noč in dan (dokler ne poizkusiš, ne verjameš!). Zadevo ti podarim če želiš in jih lahko primerjaš s čimerkoli pač želiš!
 
Uporabniški avatar
emozul
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1793
Pridružen: So jan 26, 2013 12:11 pm

Re: 2020 VW Golf VIII.

Napisal/-a emozul So jul 25, 2020 11:51 am

Ne vem, nisem ravno dirkač, pa so mi p zero zdržale 30 tkm. Sedaj sem kupil ps4, katera se mi zdi dobra guma, ni pa za moje pojme vrhunska. Bom porocal kako bo kasneje.

To, da ima golf tako slab test je res porazno. Verjetno se spet na veliko spara..... banda pokvarjena.
 
Uporabniški avatar
Locher
Uporabnik
 
Prispevkov: 860
Pridružen: Sr avg 28, 2013 5:21 pm

Re: 2020 VW Golf VIII.

Napisal/-a Locher So jul 25, 2020 6:09 pm

Glede gum verjamem enim in drugim, ker sem že doživel, da guma ni dočakala 10k km. Veliko je odvisno tudi od konkretne (ovinkaste) ceste, kjer nabiraš kilometre. Zgornji test pa golfu ni v ponos. :?
 
Uporabniški avatar
Locher
Uporabnik
 
Prispevkov: 860
Pridružen: Sr avg 28, 2013 5:21 pm

Re: 2020 VW Golf VIII.

Napisal/-a Locher So jul 25, 2020 6:17 pm

Stumpjumper je napisal/-a:Ti dizlarski warm hatchi so brezvezni. Zaradi navora imaš občutek, da so precej hitrejši kot dejansko so.


Občutek je včasih tudi pomemben. :) #matrica
 
Stumpjumper
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 750
Pridružen: To maj 24, 2016 3:08 pm

Re: 2020 VW Golf VIII.

Napisal/-a Stumpjumper So jul 25, 2020 7:47 pm

Je pomemben in se strinjam, da niso tok napačni ti naviti 2.0 dizli v tem razredu za vozt. Če pogledaš test novega focusa, kjer hočejo 40k za warm hatcha (ok tisti v testu je karavan) s 190 hp, mi je zadeva absurdna, ker za manj ali isto vsoto dobiš precej močnejšega bencinsko gnanega brata.
 
Uporabniški avatar
mtl
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 595
Pridružen: Sr jul 14, 2010 8:56 am
Kraj: Vetrovno mesto

Re: 2020 VW Golf VIII.

Napisal/-a mtl So jul 25, 2020 7:58 pm

Meni osebno recimo moč ni tako pomembna, vsekakor pa močno žalujem za NA atmosferci, ki sicer po vseh objektivnih kriterijih pogorijo proti sodobnim turbo motorjem. Vendar občutka direktnosti in takojšnjega odziva ti žal ne morejo dočarati. Pri dizlu je to šebolj občitno. Morda bodo elektro turbine to delno rešile, čeprav imam občutek, da ne bo isto zaradi malega kemičnega laboratorija zadaj za čiščenje izpuha. Bo treba izgleda poseči po elektriki.
Sam sem na dizlu zaradi računive, pa tudi bolj ustreza mojemu načinu vožnje. Ti “športni” dizli so mi ravno zaradi lege všeč, da ti nariše nasmeh na ovinkih pri normalni vožnji..
Še več pametovanj na Mtl blog.
 
thunderbolt
Uporabnik
 
Prispevkov: 1372
Pridružen: So maj 21, 2011 5:40 pm

Re: 2020 VW Golf VIII.

Napisal/-a thunderbolt So jul 25, 2020 9:09 pm

Zadnjic sva s fotrom peljala en za drugim po ovinkasti cesti: passat b8 2.0 tdi 150km dsg in golf 7 1,4tsi 125km dsg, v obeh avtih smo bili stirje (pri fotru par cca 60let, pri meni cca. 35 let). Ker se nam je mudilo na nek ogled, je bil tempo bolj zivahen in se mi je foter vztrajno zacel odmikat. Tudi ko ju sam primerjam, je golf daaaaalec boljsi v ovinkih-passat je kot ladja in prav cutim, kako je zadnji del tezek in sili ven. Tako da velik avto in veselje v voznji je no go. Sedaj so pa ocitno se golfa zasrali :roll:
 
void
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1767
Pridružen: Sr mar 02, 2016 4:21 pm

Re: 2020 VW Golf VIII.

Napisal/-a void So jul 25, 2020 11:52 pm

srcnik je napisal/-a:
void je napisal/-a:
srcnik je napisal/-a:Bravo, touring gumo daš na RS-a... :roll:


Potenze, PilotSporti, Sportcontacti na prednjem koncu ne zdržijo 10k brez nekega posebnega divjanja.
FWD in 320hp terja svoj davek pri pospeševanjih. Sploh če ne iščeš maksimume, kar jih jaz ne, je touring guma čisto OK.

Lahko pa drugič natakne Nexen N8000 če hočeš, če boš bolj zadovoljen s to "športno gumo".


Zakaj potem rabiš 320hp in RS-a? A za po ravnini? Ali dirkanja od semaforja do semaforja? Ali samo za to, da si đek, ko maš RS-a?

A to z nexen hočeš povedat, da imaš za RS-a, nimaš pa za gume?

Tole z gumami mi pa res ni jasno, ker ravno RS je dobesedno narejen za ovinke... :ue


Človek, še nikdar me nihče ni skurcau ker sm nataknu na RS-a Turanzo. Ne bi reku, če bi gor nataknu nankang za 50€ komad.

Svojega Redbull-a imam od novega, in je moj projekt ki traja že skoraj 10 let dejansko. In kdo si sedaj ti da boš meni nabijau in govoru kaj meni za delat z mojim avtom? Moj avto je sobotno/nedeljsko vozilo, ne vidi avtoceste ampak skoraj izključno gorske prelaze in ovinkasto cesto. Pretiravam pa ne več, ker sem verjetno že malo v tistih letih ko se mi ne da več. No mogoče za koga bi bila moja vožnja pretiravanje, ampak meni se ne zdi da pretiravam.
In ne moreš primerjat obrabo gum, če imaš hothatcha za vsak dan, ali pa samo kot vozilo s katerim se skoraj vedno voziš veliko hitreje ko z civilnim avtom. In verjemi da je hadling še vedno zelooo soliden na Turanzi in definitivno ni Golf pogrnu zaradi Turanze.
 
Uporabniški avatar
srcnik
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1594
Pridružen: Po nov 22, 2010 10:51 am

Re: 2020 VW Golf VIII.

Napisal/-a srcnik Ne jul 26, 2020 6:16 am

Glej, ravno to kar pišeš mi ne gre skupaj.

Najprej kupiš avto za cca. 30k€ nato še v avto vlagaš in ga predeluješ, da prideš na 320hp. Voziš ga citiram:
void je napisal/-a: Moj avto je sobotno/nedeljsko vozilo, ne vidi avtoceste ampak skoraj izključno gorske prelaze in ovinkasto cesto.


In potem daš na avto touring gumo, ki je ravno bridgestonova "avtocestna" guma...
 
void
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1767
Pridružen: Sr mar 02, 2016 4:21 pm

Re: 2020 VW Golf VIII.

Napisal/-a void Ne jul 26, 2020 7:33 am

Glih zaradi tega ker so spredaj te mehke športne gume zdržale cca 10k, se pravi eno leto nekje, sm enkrat za spremembo nataknu tršo gumo. In na moje presenečenje je grip še zmeraj čisto soliden, obraba pa ene 2x manjša.
 
Uporabniški avatar
emozul
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1793
Pridružen: So jan 26, 2013 12:11 pm

Re: 2020 VW Golf VIII.

Napisal/-a emozul Ne jul 26, 2020 10:37 am

Tudi sam razmisljam, da ne bi več nabavil športno gumo. Sploh, ker škoda rs ni sportni avto (ampak je malo hitrejsi druzinski avto), zato je velika verjetnost, da kupim nekaj drugega.
 
void
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1767
Pridružen: Sr mar 02, 2016 4:21 pm

Re: 2020 VW Golf VIII.

Napisal/-a void Ne jul 26, 2020 11:54 am

Pravim, govorite na pamet. V realnosti ni tako velike razlike v gripu med turanzo in potenzo. Je razlika, če greš na pisto in loviš sekunde in stotinke.

Je pa včasih res, da je važno kje je guma narjena (različne tovarne) oz. na kakšen LOT naletiš. Kot ste verjetno že večkrat zasledili da so nekateri isti model gume totalno popljuvali, nekateri pa prehvalili do amena. Tudi jaz sem že kupil enkrat gumo od renomiranega proizvajalca in je v bila od nove neuporabna v mokrem, da ne govorimo zelo nevarna. medtem ko so je vsi hvalili kako je super v mokrem. Včasih je treba probat različne stvari, ne pa samo tolči in kokodakati to kaj pišejo testi oz. kaj piše v brošuri.
 
Uporabniški avatar
srcnik
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1594
Pridružen: Po nov 22, 2010 10:51 am

Re: 2020 VW Golf VIII.

Napisal/-a srcnik Po jul 27, 2020 12:12 am

No ja, to je tako, kot da bi jaz napisal: V realnosti ni tako velike razlike v gripu med bridgestone in nexen. Je razlika, če greš na pisto in loviš sekunde in stotinke.
 
vipe5s
Novinec
 
Prispevkov: 321
Pridružen: Pe avg 07, 2015 11:46 am

Re: 2020 VW Golf VIII.

Napisal/-a vipe5s Po jul 27, 2020 8:48 am

void, sej ne govorimo mi na pamet, v losovem testu na Youtubu je omenjeno, da so imeli pri Mercedesu z istimi gumami tudi slabe rezultate.
 
void
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1767
Pridružen: Sr mar 02, 2016 4:21 pm

Re: 2020 VW Golf VIII.

Napisal/-a void Po jul 27, 2020 9:15 am

No jaz pa pravim da teh problemov nimam. Zato sm se pa vtaknu. Mogoče je to slab lot al pa samo subjektivni občutek na volanu.

Se grem stavit da Golf še zmerj pogrne ta test tudi na PS 4.
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7522
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: 2020 VW Golf VIII.

Napisal/-a pskoda Po jul 27, 2020 1:53 pm

srcnik je napisal/-a:No ja, to je tako, kot da bi jaz napisal: V realnosti ni tako velike razlike v gripu med bridgestone in nexen. Je razlika, če greš na pisto in loviš sekunde in stotinke.


Lahko pa te reši točno tistih par procentov in avto ostane cel
Lp
Vrni se na Vozila prihodnosti

Kdo je prisoten

Po forumu brska: cellist in 17 gostov