Nova vozila v prodaji, konceptna vozila in vsa vozila, o katerih lahko (zaenkrat) le sanjamo...
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4341
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: 2020 VW Golf VIII

Napisal/-a Firediver Ne okt 27, 2019 5:53 am

Prava nočna mora se začne, ko so kritike utemeljene.
Ampak so glave že toliko oprane, da vsem težavam in goljufijam navkljub prodaja celo naraste.
Se vam to zdi logično? (Opranim glavam je logika španska vas..)
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
Uporabniški avatar
tomzzi
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2174
Pridružen: Pe mar 11, 2005 8:47 pm

Re: 2020 VW Golf VIII

Napisal/-a tomzzi Ne okt 27, 2019 8:06 am

istvan je napisal/-a:@emozul: Pa veš zakaj? Ker vozniki drugih znamk že 30 let poslušamo nabijanje da je golf pač najboljši v svojem razredu.
In če se za nekaj trdi da je najboljše, je treba bit pripravljen na kritike če temu ni tako.


+1
Boljše ne bi mogel napisati.

Če se napiše utemeljeno kritiko je vse narobe. Pa čeprav 100% drži.

Bom malo pogrel juho. :lol:
Velik jih pravi, da je Golf pač najboljši. Celo premium.
Zakaj ima potem novi slabše materiale zadaj kot določena konkurenca katera ni kao premium, najboljša?
Po prostornosti tudi ni več prvak, najboljši.
V digitalizaciji kabine tudi ne.
Prav tako matrični žarometi niso več nobena novost.
Koliko novega je golf vpeljal v razred z osmico?
Jaz ne vidim nobene premium v novem golfu.
 
Uporabniški avatar
tha_man
Uporabnik
 
Prispevkov: 1007
Pridružen: To nov 08, 2005 7:18 pm

Re: 2020 VW Golf VIII

Napisal/-a tha_man Ne okt 27, 2019 9:20 am

Kakšen premium. Nekateri govorijo o subpremium razredu, ampak za moje pojme to ne obstaja. Golf ni bil nikoli v ničemer najboljši, je bil pa vedno eden najboljših allrounderjev, zato tud je tako popularen. V bistvu z njim "ne moreš falit". Če seveda nimaš nesreče s kakimi TSI-ji :)
 
Clancy
Novinec
 
Prispevkov: 277
Pridružen: Pe nov 27, 2009 11:17 pm

Re: 2020 VW Golf VIII

Napisal/-a Clancy Ne okt 27, 2019 9:22 am

Kdo pravi, da je premimum? Je pa najboljši kompromis v svojem razredu. To pa si moramo priznati.
V primerjavi z konkurenco mislim, da najbolj izstopa v ergonomiji, preglednosti, uporabnosti, varčnosti, zmogljivosti in nima večjih pomankljivosti. Vse lastnosti so nekje v povprečju, nekatere pa celo izstopajo.
Kaj mi recimo pri Mazdi 3 pomaga premium notranjost in super duper zunanji izgled, če pa avto ima slabo preglednost, utesnjenost zadaj ter v prtljažniku in anemični motor? Se pa sigurno najde določeni krog kupcev, ki mu dobre lastnosti tega avta pomenijo več in bo avto kupil. Ampak takih je bolj malo.

In ne mešajmo jabolke in hruške. Ne moreš primerjati modelov, ki so prišli na trg letos, z modeli iz leta 2013. O Golfu 8 pa še ne moremo soditi nič, ker ga še noben v živo ni videl, kaj šele peljal.
Ampak zanimivo mi je recimo, kako se vedno kritizira, ko pride novi Golf ven kako je grd in je bil prejšnji lepši. Na koncu pa je prodajna uspešnica.

Da ne bo pomote, nisem zapriseženi ljubitelj VW znamke. Trenutno sem v fazi nakupa in ne bom kupil VW, ker me je navdušila Toyota Corolla TS z svojim hibridnim pogonom, eko popustom in z ugodnim eko kreditom. Pač je potrebno gledati celovito kaj vse dobiš za vloženi denar.
 
Uporabniški avatar
tha_man
Uporabnik
 
Prispevkov: 1007
Pridružen: To nov 08, 2005 7:18 pm

Re: 2020 VW Golf VIII

Napisal/-a tha_man Ne okt 27, 2019 9:47 am

Pa Golf oz. VAG grupa v splošnem je v evropi tudi ena najbolj konfigurabilnih znamk, zato ob izmišljevanju glede opreme lahko pride tudi precej cenejši od marsikaterega konkurenta, kjer si obsojen na par paketov.
 
lovec1990
Novinec
 
Prispevkov: 159
Pridružen: So mar 08, 2014 1:00 pm

Re: 2020 VW Golf VIII

Napisal/-a lovec1990 Ne okt 27, 2019 10:12 am

tha_man to pa ni res Toyota je cenejša plus več opreme dobiš za to ceno
 
Uporabniški avatar
sašo5
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5034
Pridružen: Po sep 10, 2007 4:29 pm
Kraj: Brežice

Re: 2020 VW Golf VIII

Napisal/-a sašo5 Ne okt 27, 2019 10:34 am

Toyota je j**c proti Golfu, neprimerljivo......oblikovno je nova Mazda 3 prvak v segmentu, nažalost se tukaj neha, ni dobrega bencinca, ne dobrega dizla....
 
lovec1990
Novinec
 
Prispevkov: 159
Pridružen: So mar 08, 2014 1:00 pm

Re: 2020 VW Golf VIII

Napisal/-a lovec1990 Ne okt 27, 2019 10:37 am

^^ se strinjam nemoreš VW j**c primerjat z Toyoto
 
Uporabniški avatar
emozul
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1793
Pridružen: So jan 26, 2013 12:11 pm

Re: 2020 VW Golf VIII

Napisal/-a emozul Ne okt 27, 2019 10:40 am

Clancy je napisal/-a:Kdo pravi, da je premimum? Je pa najboljši kompromis v svojem razredu. To pa si moramo priznati.
V primerjavi z konkurenco mislim, da najbolj izstopa v ergonomiji, preglednosti, uporabnosti, varčnosti, zmogljivosti in nima večjih pomankljivosti. Vse lastnosti so nekje v povprečju, nekatere pa celo izstopajo.
Kaj mi recimo pri Mazdi 3 pomaga premium notranjost in super duper zunanji izgled, če pa avto ima slabo preglednost, utesnjenost zadaj ter v prtljažniku in anemični motor? Se pa sigurno najde določeni krog kupcev, ki mu dobre lastnosti tega avta pomenijo več in bo avto kupil. Ampak takih je bolj malo.
In ne mešajmo jabolke in hruške. Ne moreš primerjati modelov, ki so prišli na trg letos, z modeli iz leta 2013. O Golfu 8 pa še ne moremo soditi nič, ker ga še noben v živo ni videl, kaj šele peljal.
Ampak zanimivo mi je recimo, kako se vedno kritizira, ko pride novi Golf ven kako je grd in je bil prejšnji lepši. Na koncu pa je prodajna uspešnica.

Da ne bo pomote, nisem zapriseženi ljubitelj VW znamke. Trenutno sem v fazi nakupa in ne bom kupil VW, ker me je navdušila Toyota Corolla TS z svojim hibridnim pogonom, eko popustom in z ugodnim eko kreditom. Pač je potrebno gledati celovito kaj vse dobiš za vloženi denar.


Tocno tako.
 
Uporabniški avatar
emozul
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1793
Pridružen: So jan 26, 2013 12:11 pm

Re: 2020 VW Golf VIII

Napisal/-a emozul Ne okt 27, 2019 10:42 am

tomzzi je napisal/-a:
istvan je napisal/-a:@emozul: Pa veš zakaj? Ker vozniki drugih znamk že 30 let poslušamo nabijanje da je golf pač najboljši v svojem razredu.
In če se za nekaj trdi da je najboljše, je treba bit pripravljen na kritike če temu ni tako.


+1
Boljše ne bi mogel napisati.

Če se napiše utemeljeno kritiko je vse narobe. Pa čeprav 100% drži.

Bom malo pogrel juho. :lol:
Velik jih pravi, da je Golf pač najboljši. Celo premium.
Zakaj ima potem novi slabše materiale zadaj kot določena konkurenca katera ni kao premium, najboljša?
Po prostornosti tudi ni več prvak, najboljši.
V digitalizaciji kabine tudi ne.
Prav tako matrični žarometi niso več nobena novost.
Koliko novega je golf vpeljal v razred z osmico?
Jaz ne vidim nobene premium v novem golfu.


Pa kje ti zivis, kdo pravi, da je premium, jao, jao. Skoz eno in iste nebuloze.
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4341
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: 2020 VW Golf VIII

Napisal/-a Firediver Ne okt 27, 2019 10:46 am

Se pravi, da je low cost? Po plastiki sodeč...
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4168
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: 2020 VW Golf VIII

Napisal/-a xxl Ne okt 27, 2019 10:48 am

Težko je zdaj primerjat v detajle pri katerem dobiš največ, normalno, da cena in oprema ne more bit pri vseh enaka, +/- 2000€ pa tudi ni tak strošek, ki bi bil odločilen pri nakupu. Še je veliko drugih faktorjev. Vsaj tako jaz delam. Ko sem sestavil svojega, sem ugotovil, da sploh ni tako drag proti drugim, nekdo drug pa bi ga črtal s seznama. Meni je xceed všeč, pa me takoj odbija cena, čeprav bi jo lahko kupil, to je pač moj problem. Mogoče bom drugače razmišljal, ko je preizkusim, ali pa dokončno prečrtal.
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
mnmn
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 91
Pridružen: Po dec 29, 2014 12:00 pm

Re: 2020 VW Golf VIII

Napisal/-a mnmn Ne okt 27, 2019 10:52 am

Na žalost so s tem golfom zasrali vse kaj so lahko zasrali.

Zunanjost je enostavno grda. Notranjost pa še slabše. Si lastnim golfa 7 in je za moje pojme res odličen avto. Vse je ravno tam kjer mora biti. Vsi gumbi, ki jih potrebuješ so na pravem mesu, ekran lepo vgrajen v armaturko. Vse kar golf 8 nima.

Pri 8 pa je pa čista žalost. Štrleč zaslon, ko bi lahko samo armaturko potegnili malo bolj naprej, pa bi bilo videti precej bolje. Še večja neumnost pa je, da se vse dela preko zaslona. Razumem, da je to vse cenejše, toda tako pa res ni treba šparati. Ko bi bilo vsaj narejeno kot npr. pri Audijo, da imaš posebej zaslon za klimo in še enega za ostalo. Tam imaš vedno vse na istem mestu, in je po tem takem skoraj enako, kot pri klasičnih gumbih, toda še vedno je boljši klasični gumb. Me res zanima, kaj razmišljajo oblikovalci. Kako boš to navadil uporabljati enega 50 letnika, ko rabiš dve uri, da mu pokažeš kako se kliče s pametnim telefonom. Potem mu pa razlagaj, kdaj uporabljaš dva prsta, kdaj enega, in naj to uporablja še med vožnjo.

V glavnem sramota, da ima Dacia lepšo in bolj uporabno notranjost kot VW golf.

In še največja sramota. Zakaj za vraga mora biti vidna ključavnica za vrata? Stvar, ki jo ne boš uporabil niti enkrat v življenju so pustili tako neestetsko. Kaj so razmišljali? Pa bi potem vzeli kar kljuke od golf 7, pa bi prihranili precej denarja, pa še lepše bi bilo.

V glavnem avto je totalno razočaranje in očitno odpade pri naslednjem nakupu.
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4168
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: 2020 VW Golf VIII

Napisal/-a xxl Ne okt 27, 2019 12:48 pm

Ja, kupil ga bo gdo, katerega vse to kar tebe moti, njega ne bo. Čas bo pokazal katerih bo več.
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
Uporabniški avatar
Locher
Uporabnik
 
Prispevkov: 860
Pridružen: Sr avg 28, 2013 5:21 pm

Re: 2020 VW Golf VIII

Napisal/-a Locher Ne okt 27, 2019 12:51 pm

xxl, kaj je bilo treba komentirati mnmjev prispevek? Kot da mnmn ne sme povedati, da se mu ne zdi vreden nakupa. Cel forum VW advokatov. In potem še užaljen, "boste že videli, kako se bo prodajal".
 
Uporabniški avatar
srcnik
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1594
Pridružen: Po nov 22, 2010 10:51 am

Re: 2020 VW Golf VIII

Napisal/-a srcnik Ne okt 27, 2019 1:16 pm

A zdaj se na forumu že ne sme komentirati?

Meni se je tudi smešno zdelo, da ga moti taka stvar, kot je ključavnica na vratih(oz. v kljuki). Sam ključavnic ponavadi sploh ne opazim na bilokaterem avtu (tudi če so starejši).

Tako da bolj deluje v stilu, da js mam pa zadnjega dobrega golfa...

Je pa v avtomobilski zgleda moment podoben tistemu, ko smo šli iz telefonov na tipke na touchscreene... Dosti se jih je upiralo, dandanes jih pa bolj kot ne vsi (tudi starejši) uporabljajo.

Je pa zanimivo, koliko obsodb glede zunanjosti pa notranjosti, pa ga še nobeden ni v živo videl ali pa v njem sedel...
 
mnmn
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 91
Pridružen: Po dec 29, 2014 12:00 pm

Re: 2020 VW Golf VIII

Napisal/-a mnmn Ne okt 27, 2019 1:30 pm

xxl je napisal/-a:Ja, kupil ga bo gdo, katerega vse to kar tebe moti, njega ne bo. Čas bo pokazal katerih bo več.


Jaz sem samo podal svoje mnenje o avtu. Seveda se bo avto prodajal, o tem ni dvoma, saj je to vendar golf.
 
Uporabniški avatar
Locher
Uporabnik
 
Prispevkov: 860
Pridružen: Sr avg 28, 2013 5:21 pm

Re: 2020 VW Golf VIII

Napisal/-a Locher Ne okt 27, 2019 1:35 pm

srcnik je napisal/-a:A zdaj se na forumu že ne sme komentirati?

Je pa v avtomobilski zgleda moment podoben tistemu, ko smo šli iz telefonov na tipke na touchscreene... Dosti se jih je upiralo, dandanes jih pa bolj kot ne vsi (tudi starejši) uporabljajo.


Je razlika, če se komentira stvar ali če se podcenjevalno komentira mnenje drugega uporabnika.

Kar pa še ne pomeni, da je to dobro. Če hočeš nekaj opravičiti: saj vsi to delajo. :)
 
mnmn
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 91
Pridružen: Po dec 29, 2014 12:00 pm

Re: 2020 VW Golf VIII

Napisal/-a mnmn Ne okt 27, 2019 1:43 pm

srcnik je napisal/-a:A zdaj se na forumu že ne sme komentirati?

Meni se je tudi smešno zdelo, da ga moti taka stvar, kot je ključavnica na vratih(oz. v kljuki). Sam ključavnic ponavadi sploh ne opazim na bilokaterem avtu (tudi če so starejši).

Tako da bolj deluje v stilu, da js mam pa zadnjega dobrega golfa...

Je pa v avtomobilski zgleda moment podoben tistemu, ko smo šli iz telefonov na tipke na touchscreene... Dosti se jih je upiralo, dandanes jih pa bolj kot ne vsi (tudi starejši) uporabljajo.

Je pa zanimivo, koliko obsodb glede zunanjosti pa notranjosti, pa ga še nobeden ni v živo videl ali pa v njem sedel...


Če so imeli ključavnico zakrito na 7-ki, bi jo lahko imeli tudi na 8-ki. Pa saj VW ni v rangu Dacie, da si lahko privošči takšno šparanje. Pri golfu 7 še ni bilo takšnega gledanja na vsak cent, kot so to storili pri osmici.

Proces iz prehoda na pametne telefone se pa malce razlikuje. Pri prehodu na pametne telefone smo šli na boljše, pri prehodu na touchscreene v avtih pa na slabše. Seveda je ekran odličen, za nastavljanje nastavitev, toda za klimo je pa vedno 100 krat bolje imeti gumbe, ki jih lahko nastaviš brez, da pogledaš kje je. In kot sem napisal, če bi bil vsaj ekran za klimatsko napravo in ogrevanje sedežev posebej, bi še to šlo, ne pa, da enkrat uporabljaš dva prsta enkrat enega. In čudno, da še niso dali tretji prst zraven. V glavnem so vse skupaj zakomplicirali. Jaz se bi že navadil na to, toda nikakor pa ne vem kako naj razložim npr. svojemu očetu kako naj si nastavi klimo. Ni precej bolj enostavno, zasuči gumb v desno in je bolj toplo, zasuči gumb v levo in je bolj hladno. Saj razumem, dela se na tem, da bo avto čim bolj poceni.

Če je sredi armaturke štrleč ekran, ga ne rabiš videti v živo, da veš da je grdo. Še noben štrleč ekran ni bil lep in nikoli ne bo. Zunanjost pa je po slikah grda, in težko, da bo v resnici kaj boljše.

In zakaj bi jaz imel zadnjega dobrega golfa? Mogoče bodo pri 9, popravili izgled notranjosti. Mogoče pa že pri 8.5.
 
Uporabniški avatar
srcnik
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1594
Pridružen: Po nov 22, 2010 10:51 am

Re: 2020 VW Golf VIII

Napisal/-a srcnik Ne okt 27, 2019 2:41 pm

Point je bil v tem, da vsak svoje kljuse hvali... Tvoj je pač 7ka, zdaj ko je 8ka zunaj je: moj je boljši... In iščeš samo napake...

Drugače je pa pri touchscreen telefonih bilo enako, tipke so boljše, na ekranu tipkovnici ne moreš hitro pisati, ker ne zadaneš črk... Zdaj smo se vsi navadli, kot se bomo očitno tudi tu... (Pa, da ne boš mislil, sem tudi sam velik pristaš vrtljivih gumbov za klimo)

Isto je s štrlečimi ekrani, ki so meni osebno boljši zaradi višje pozicije, saj ni potrebno tako močno umakniti pogleda s cestišča in ne naredijo armaturke tako napihnjene... Npr. Mazda ima to odlično (elegantno) rešeno.

Focus je isto na slikah grozno zgledal, pa je v živo precej lep avto (sploh st line v modri barvi)...

Sori sam to pokrivalo ključavnice, kot največje razočaranje mi je še pa vedno smešno, ker če prav razumem tebe bolj kot sam izgled moti zavedanje da so šparali?
PS: Kaj pa če so imeli pritožbe, da folk ni našel ključavnic? :)

@Locher: kje si ti videl podcenjevanje? Je tvoja replika mnogo bolj podcenjevalna...
Vrni se na Vozila prihodnosti

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 89 gostov