Nova vozila v prodaji, konceptna vozila in vsa vozila, o katerih lahko (zaenkrat) le sanjamo...
 
matejxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 961
Pridružen: So okt 06, 2012 3:46 pm

Re: 2020 VW Golf VIII

Napisal/-a matejxx Ne feb 09, 2020 3:49 pm

Sem poskusil sestavitvi enega golfa na konfiguratorju, pa sem kar obupal. Z nič dodatne opreme, ki jo tako ne potrebujem (razen luči) si takoj na 30.000€.
- ali pride 150 konjski dizel z ročnim menjalnikom?
 
uros11
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1623
Pridružen: Če nov 08, 2007 9:52 am

Re: 2020 VW Golf VIII

Napisal/-a uros11 Ne feb 09, 2020 3:52 pm

No ja, če mislijo resno, bi jaz raje šel sestavljati passata, če ne raje kaj rabljenega.
 
Uporabniški avatar
Locher
Uporabnik
 
Prispevkov: 860
Pridružen: Sr avg 28, 2013 5:21 pm

Re: 2020 VW Golf VIII

Napisal/-a Locher Ne feb 09, 2020 4:25 pm

Naj me kdo popravi. Če bodo cene previsoke, bo bodisi prodaja padla bodisi bo preusmeritev na nizkocenovne predstavnike. Če proračun tipične družine ne bo zdržal novih cen, ne pomaga ugotovitev, da so vsi dragi. Če pa so nove cene vzdržne, potem pa nam gre hudo dobro.

Pri passatu se mi zdi, da se mu znotraj že malo poznajo leta. Nova digitalna instrumentna plošča mi je še manj všeč kot pred prenovo.
 
Uporabniški avatar
Renault VG
Uporabnik
 
Prispevkov: 1519
Pridružen: Če nov 11, 2010 1:21 pm

Re: 2020 VW Golf VIII

Napisal/-a Renault VG Ne feb 09, 2020 5:02 pm

uros11 je napisal/-a:No ja, če mislijo resno, bi jaz raje šel sestavljati passata, če ne raje kaj rabljenega.

5k€ dražji z manj opreme. Če ti je bencinar vredu je kar solidna cena, ni pa poceni.
 
Uporabniški avatar
emozul
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1792
Pridružen: So jan 26, 2013 12:11 pm

Re: 2020 VW Golf VIII

Napisal/-a emozul Ne feb 09, 2020 7:02 pm

Sem ga sestavil, 2.0 tdi z dsg-jem, po mojih zeljah. Pride ca. 33t evrov. Defenitivno ni poceni, sploh za ta razred, je pa obcutno cenejsi kot v Nemciji.
Me pa zanima, ce je to suha sklopka, pri kateri ni predvidena menjava olja?
 
thunderbolt
Uporabnik
 
Prispevkov: 1371
Pridružen: So maj 21, 2011 5:40 pm

Re: 2020 VW Golf VIII

Napisal/-a thunderbolt Ne feb 09, 2020 8:12 pm

2,0 tdi nima suhe sklopke. Je pa tudi pri menjalniku s suho sklopko predviden servis.
 
Uporabniški avatar
srcnik
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1588
Pridružen: Po nov 22, 2010 10:51 am

Re: 2020 VW Golf VIII

Napisal/-a srcnik Ne feb 09, 2020 11:25 pm

umilave1 je napisal/-a:Redna cena 22.500€ za Golf VIII bencinarja, srednjo opremo. Kaj to resno?! Dobro leto nazaj smo se pištolili nad cenami novega Ford Focusa, sedaj bosta oba avtomobila cenovno nekako poravnana, sepravi kar občutno predraga. Kvaliteta gor ali dol. Hvala Bogu, da vsaj Renault z Meganom drži bolj prizemljene cene. Je pa res, da na račun nekaj slabše opremljenosti in tega, da je avto že par let na trgu.....

Verjamem, da se bo Golf dobro prodajal, bo pa zanimivo spremljat prodajne številke.


Sem stran nazaj napisal, da toliko kot ima golf v osnovnem paketu opreme za 20k€, pride primerljiv megane celo dražji. (oboje redne cene)

Dejansko res ni tako drag, je pa res da nimajo več osnovnih oprem z ročno klimo, plastičnim volanom, navadnim avtoradiom...

Upam da bo octavia imela podobno razmerje, potem bo top. (ker je lepša, pa ena redkih limuzin, ki je hkrati praktična)
 
Dr.M3
Uporabnik
 
Prispevkov: 1408
Pridružen: Sr dec 19, 2007 12:28 pm

Re: 2020 VW Golf VIII

Napisal/-a Dr.M3 Po feb 10, 2020 9:46 pm

Kaj naj bi bilo v first edition pri nas?
 
Uporabniški avatar
For
Uporabnik
 
Prispevkov: 1451
Pridružen: Po sep 13, 2004 10:31 pm

Re: 2020 VW Golf VIII

Napisal/-a For To feb 11, 2020 11:29 pm

Stumpjumper je napisal/-a:Cena je nadpovprečna, zanesljivost znamke je slaba oz. povprečna, tehnika je ok, motorji so ena žalost, notranjost je plastična, zunanjost je dolgočasna.... Torej praviš da imam frustracije, ker sem napisal da je zadeva precenjena plastična gajba? Jst mislim, da pomirjevala rabijo (rabite) bolj tisti, ki pišete hvalospeve tej škatli...

Jaz se opravičujem :mrgreen: ker nisem utegnil prej podpreti tvojih postov. Nisem vedel da je še en meni podoben tukaj. :D
Se strinjam z vsem kar si napisal in zato bom citiral "nekaj" tvojih postov, tudi če nimam nič pametnega za povedat spodaj. :mrgreen:
Ja, zanimivo da teli VW fanatiki res nočejo videt nekaj kar je dejansko očigledno, za otipat, občutit, povohat.....
Najbolj je povedal en srbski novinar ko je imel Mazdo in BMWja na testu. https://youtu.be/IbTKFMUdQkw?t=85 Ok tehnika, motor, menjalnik, vodljivost ...ostalo pa pod nivojem, a 20 jurjov dražje :shock: Res je pa da vsa ta napredna tehnika zaradi katere so premium znamke boljše, ne moreš testirat, kar se tiče zanesljivosti. Lastniki pa itak ne bodo niti prijatelju povedali (kje pisali po forumih) da jim je kaj crknilo. Ko mu bo motor šel v maloru, bo rekel da mu je avto pri vulkanizeru :mrgreen: V prevodu ...napredna tehnika je fajn, dokler je garancija, pa še to ni nujno z VAG koncernom (vedno si ti kriv ker se je pokvarila)
To fanatiki ne bodo nikoli priznali.
Premium znamke na račun tega fanatizma prav zlorabljajo svoje stranke ker vejo da slepci tega ne vidijo (nočejo videt).
Ok ...vsakemu to kar mu je všeč, ampak jaz imam oči, ušesa in rad vse to sam občutim in probam.
Stumpjumper je napisal/-a:xxl... VW sem imel (oz babnica) točno desetletje nazaj s famoznim 1.2 tsi 105 (kupljen nov!). Takrat se mi je znamka tako zamerila, da mi gre na koz*anje ko te gare vidim na cesti! Še vedno imam mapo, v kateri imam shranjene vse reklamacije katere lahko objavim na spletu, če mogoče misliš da nakladam. In ja, vw je MENI osebno precenjeni j**c od avta (v zadnjem času precenjeni plastični j**c).

In ja, vem da je bil ta motor konstrukcijsko totalno mimo, ampak težave z motorjem niso bile edine težave ki so voz pestile (števec je šel po gobe, elektronika je zaj*bavala, sinhroni v menjalniku fuč pri manj kot 100k...). Če odmislim vse težave je bil voz povprečen v vseh pogledih, razen plačal sem ga 4,5 jurjev več kot kaj konkurenčnega!

To je MOJA izkušnja in mi je malo mar, če ima sosedov Joža passata 1.9 tdi s prevoženimi 500k kilometri. Glede na MOJO izkušnjo je ta znamka govno od govna!

Ma kaj mapo ...jaz imam celo omarco tega :mrgreen: =P Tistih šest let če nisem končal v umobolnici ne bom nikoli :huh:

Stumpjumper je napisal/-a:Tipičen odgovor. Ko nekomu crkne VW, je običajno odgovor ravno takšen, kot si ga ti napisal. Ko nekomu crkne karkoli drugega (predvsem ne-nemškega), je običajno cela znamka za smetišče zgodovine.
In dejstvo je, da sem daleč od tega, da sem edini ki mu je ta znamka povzročala preglavice. Ti lahko še njihove reklamacije pokažem če želiš, ker so družinski člani. Na spisku okvar so turbine, šobe in še marsikaj pri famoznih tdijih!

Zakaj bi ti naredil to uslugo? Nimam pravice izražat svojega mnenja? Povem tako kot je, brez olepševanja in verjamem da v tem mehkužnem svetu resnica marsikoga bolj užali kot laž.

Tistih šest let z Golfom sem bil po moje najbolj aktiven uporabnik tukaj. Vse sem napisal. Tudi kasneje z Astro, ki je imela recimo 5% tega kar je Golf. Od 2013 pišem tudi za Peugeota in 308. Naj se ve, nisem fanatik nobene znamke. Pošteno in dobro je za nas male ljudi da se takšne stvari pišejo. Nekomu bo pomagalo. Je pa nepošteno, ker velika večina tega ne počne in jih je sram ko jim avto crkne.

void je napisal/-a:Tu se moram strinjat, ko se pokvari VW/Audi potem je izgovor "jah lej na tako količino se skos najdejo izjeme". Ko pa pokvari kakšen francoz ali pa italjan je pa to seveda samoumevno in si sam tako hotel, ker nisi kupil švabsko kvaliteto :roll: Medtem ko ta švabska kvaliteta kraljuje od sredine proti dnu v vseh svetovnih statistikah.

A vsi ki mamo vsaj malo pojma o stanju ne trgu vemo, da novem švab ni niti približno avto kateremu lahko rečeš "zanesljiv". Sploh leta 2020 ne. Pošli so časi 1.9 tdijev. Že 15 let nazaj.

Vsako toliko se najde kakšen ogorčen uporabnik svete trojice in na široko pše o slabih izkušnjah. Je pa res ....kot sem zgoraj napisal.
Zaradi "prednost je v tehniki" in "stanje tehnike" je sigurno več šans da kaj odpove. Tole gledam kar zdaj ima Golf za čiščenje ....ajme ajme. Že vidim kako bodo vsak mesec hodili to čistit in popravljat. Kako bo šele drago, ker bo "potrošni materijal" :roll: :mrgreen:

Stumpjumper je napisal/-a:Lahko bi mi ga pobral še v drugo (in morda celo v tretje in četrto), če se mi nebi tako zameril! Edini njihov avto trenutno (gledam na celotni koncern) v tem golfovem segmentu, za katerega lahko rečem da mi je všeč, je nova octavia karavan. Novi audi A3 bo nakičan s tistimi ledikami kot božično drevo kot vsi zadnji njihovi modeli, mk8 je pogršan mk7, leona so prav tako pokvarili glede na prejšnjo generacijo, ostali segmenti me pa sploh ne zanimajo.

Res ...spet si me zadel. Pa še to ne bi vzel ker je itak vse isto in dolgčasno v notranjosti. Lepa je Octavia, ampak ....spomnim se tudi kako mi je Superb bil lep. Zdaj mi je še Talisman lepši. To je nekakšna kratkotrajna lepota....ne vem. NIma tisto nekaj (kot recimo en starejši A7) Ja...eden od svete trojice :mrgreen: ...Audi ima kar nekaj zelo lepih avtomobilov, za razliko od mercedesa in bmwja.

Stumpjumper je napisal/-a:Zameriš se mi enkrat in odletiš za vedno, moja preprosta življenska filozofija! Kaj naj tu rešujem? Objasni.

Eeeee :tomidelej: :clapclap

Stumpjumper je napisal/-a:@pskoda: Sploh ni res. Znamki, oz vozili s katerima nimam niti ene samcate slabe izkušnje sta honda 1.6 vti 160 iz konca 90ih in bmw 335i e90 izpred dobrega desetletja. Bi imel hondo na podlagi te dobre izkušnje? Bi takoj, če bi mi bila všeč! Bi imel bmwja na podlagi te dobre izkušnje? Bi se našel kakšen absolutno, ampak glede na to, koliko sem v parih letih izgubil, me premium rang ne zanima več.

@xxl: saj nisem rekel, da je vsak ki to vozi fanatik. Je pa res, da ima znamka precej pristranskih zagovornikov (sploh na tem forumu), kateri znamko zagovarjajo kot da so plačani za to.
Mene ni sram povedat, če imam s svojim avtom kakšne probleme in ja, tudi pri peugeotu sem naletel na (banalne) težavice, ampak ni me pustil na cedilu še nikoli. Avto ni perfekten, kot mi je nekdo napisal, je pa odličen kompromis med ceno in nasmeški na obrazu. Lp

Bravo! Enako bi jaz napisal .. :D Bravo!
Stumpjumper je napisal/-a:Ne razumem, zakaj bi me imeli v pesti? Če napišem svoje mnenje na forumu, me imajo v pesti? Če ku*cam znamko zaradi svoje negativne izkušnje me imajo v pesti? Naj se ve, zakaj bi molčal?

Če bi nas bilo več takšnih ....lažje bi nam bilo, in težje bi nas nategovali. :huh:
Stumpjumper je napisal/-a:Se strinjam in definitivno nisem zadnjič napisal, zakaj ne maram znamke (mogoče celo koga na ta način neposredno "rešim" odvečnih stroškov)! Ti pa seveda kot pristaš znamke to težko gledaš! Meni je popolnoma vseeno, če v bmw/honda/peugeot... (katerikoli) temi ku*caš karkoli vozim oz. sem vozil jaz. Če imaš negativne izkušnje, rad vidim da jih kdo deli!

Ste slišali ...delite slabe in dobre izkušnje. Vsem nam bo lažje.
Jaz vem da sem v tisti moji temi o nakupu vozila marsikaj izvedel kar nisem vedel. To te takoj odvrne od nakupa.
Pisanje novinarjev pa recimo nikoli ne jemljem tako ...ker vem da so prodane duše.
...
Noben ne testira zanesljivost znamke, noben ne testira odnos uvoznika do strank ko gre za reklamacije, noben ne testira zadovoljstvo s servisi, noben ne testira strokovnost teh "mojstrov" v delavnicah pooblaščenih servisov...in še in še....

Tega ni ....razen če smo mi tukaj iskreni in objektivni in kaj napišemo glede tega.

:pivo
 
Uporabniški avatar
ban
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3579
Pridružen: Po nov 15, 2004 10:37 am

Re: 2020 VW Golf VIII

Napisal/-a ban Sr feb 12, 2020 10:50 am

Po mojih željah pride golf 23.600€. 1.5 TSI 130 KM, life oprema, bela barva, ozvočenje harman kardon, rezervno kolo, dab+. Drugege na rabim.
 
Uporabniški avatar
srcnik
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1588
Pridružen: Po nov 22, 2010 10:51 am

Re: 2020 VW Golf VIII

Napisal/-a srcnik Sr feb 12, 2020 11:05 am

Ste smešni, problem strumpjumperja je ta, da zmerja lastnike vw, jih primerja z verskimi fanatiki, njihove avte označuje kot govna...

Če je kaj zafrustriranost, potem je to to...

Sam sem imel nekoč tudi megana 2004 1.5 dci, pri cca. 110.000km menjava visokotlačne črpalka, kar pomeni tudi menjavo šob, čiščenje komplet sistema... Strošek ohohoho €€€€. Pred tem je šel en elektronski modul za odklepanje volana, spet avtovleko klicat in spet lepa cifra €€€... Da ne govorim o egr ventilu, gumice na zadnji premi, ležaji amortizerjev... Pa to vse pri dobrih 100k km...

Pa zdaj nimam izpadov, pa da žalim lastnike renoja, pa njihova vozila...

Je pa ironično, da te je 308ka pustila 2x že na cesti in to z različno motorizacijo in ne malenkostnimi napakami, pa ti je vseeno vw manj zanesljiv? (to vse pa sodiš po golfu 4?)
 
Uporabniški avatar
For
Uporabnik
 
Prispevkov: 1451
Pridružen: Po sep 13, 2004 10:31 pm

Re: 2020 VW Golf VIII

Napisal/-a For Sr feb 12, 2020 11:15 am

Ja. Ampak z isto motorizacijo.
Zato ker je to 2% od tega kar je bilo z Golfom.
A ni to logično?
Da ne govorimo o odnosu ko je bilo treba garancijo uveljavljat.
 
Uporabniški avatar
srcnik
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1588
Pridružen: Po nov 22, 2010 10:51 am

Re: 2020 VW Golf VIII

Napisal/-a srcnik Sr feb 12, 2020 5:00 pm

A nisi imel prej 1.6 thp, pa neko sranje z njemu, pa si zato potem vzel staro za novo spet 308 samo 1.2 thp?

(Me pa firbec daje kaj je bilo narobe z golfu, da je menjava avta in okvara, pri kateri je potrebno menjati motor samo 2% v primerjavi s tam, ker 4ka je še bil dokaj stara tehnologija in brez elektronike avto, pa 1.9 tdi velja tudi za zanesljivega, razen če si imel 1.4 motor :))
 
Uporabniški avatar
mrtwelvetrees
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2854
Pridružen: To apr 26, 2005 6:33 pm

Re: 2020 VW Golf VIII

Napisal/-a mrtwelvetrees Sr feb 12, 2020 5:06 pm

srcnik je napisal/-a:Ste smešni, problem strumpjumperja je ta, da zmerja lastnike vw, jih primerja z verskimi fanatiki, njihove avte označuje kot govna...

Če je kaj zafrustriranost, potem je to to...

Sam sem imel nekoč tudi megana 2004 1.5 dci, pri cca. 110.000km menjava visokotlačne črpalka, kar pomeni tudi menjavo šob, čiščenje komplet sistema... Strošek ohohoho €€€€. Pred tem je šel en elektronski modul za odklepanje volana, spet avtovleko klicat in spet lepa cifra €€€... Da ne govorim o egr ventilu, gumice na zadnji premi, ležaji amortizerjev... Pa to vse pri dobrih 100k km...

Pa zdaj nimam izpadov, pa da žalim lastnike renoja, pa njihova vozila...

Je pa ironično, da te je 308ka pustila 2x že na cesti in to z različno motorizacijo in ne malenkostnimi napakami, pa ti je vseeno vw manj zanesljiv? (to vse pa sodiš po golfu 4?)


hehe :D

Sklepam da ne boš več kupil Renoja ? :D Pa veš da je to napačno sklepanje :mrgreen:
Si vedel, da so semaforje Iznašli pri naftnih podjetjih za zapravljanje goriva in večanje dobičkov?
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7522
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: 2020 VW Golf VIII

Napisal/-a pskoda Sr feb 12, 2020 5:41 pm

@strumpjumper ima problem z vwjem ker se njegov peugeot 308 gti letnik 2016 nikakor noče prodati za 20k€ (za mene bolna cena in kot kaže za večino tudi), vw pa skoraj ne dobiš za to ceno tega letnika
Zadnjič spremenil pskoda, dne Sr feb 12, 2020 5:48 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
Lp
 
Uporabniški avatar
srcnik
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1588
Pridružen: Po nov 22, 2010 10:51 am

Re: 2020 VW Golf VIII

Napisal/-a srcnik Sr feb 12, 2020 5:43 pm

Stumpjumper je napisal/-a:@pskoda: Sploh ni res. Znamki, oz vozili s katerima nimam niti ene samcate slabe izkušnje sta honda 1.6 vti 160 iz konca 90ih in bmw 335i e90 izpred dobrega desetletja. Bi imel hondo na podlagi te dobre izkušnje? Bi takoj, če bi mi bila všeč! Bi imel bmwja na podlagi te dobre izkušnje? Bi se našel kakšen absolutno, ampak glede na to, koliko sem v parih letih izgubil, me premium rang ne zanima več.


Tule je pa na mestu pregovor: "Ni žvaka za seljaka".

Se je blo treba kurčiti z biturbo bmw-ji, pol pa jokcat koliko vrednosti izgubi... :roll:
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7522
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: 2020 VW Golf VIII

Napisal/-a pskoda Sr feb 12, 2020 5:51 pm

Bmw toliko izgubi na ceni, da glava boli. Sem prodajal 118d starega 1.5 leta je šla cena za več kot pol dol od novrga, da je šel od hiše in je bil avto kot iz škatljice.


Malo se zapeljite okrog švercerjev in boste videli kateri avtomobili najbolj gredo v promet (glejte znamko in število avtomobilov). Garantiram, da bo vw na 1 mestu.


ps.: moje mnenje glede peugeota od strumpjumperja. Vozi in prodaj ko bo star 8let seveda če je avto bp
Lp
 
Uporabniški avatar
sašo5
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5033
Pridružen: Po sep 10, 2007 4:29 pm
Kraj: Brežice

Re: 2020 VW Golf VIII

Napisal/-a sašo5 Sr feb 12, 2020 8:03 pm

ma kaj nakladate, VW in Peugeot sploh ni primerljiva zadeva......poglej za kako bagatelno ceno se prodajajo 508 recimo, pa še noben ga noče, npr. 5 let star Passat gre za med + 50% višjo ceno, nova sta stala enako.....
PS: Toni je imel mk4 z 1.4 bencincem, kolk da je bilo problemom, vleka ga ni vozila v delavnico, Peugeota pa 2x če prav pomnim....
 
thunderbolt
Uporabnik
 
Prispevkov: 1371
Pridružen: So maj 21, 2011 5:40 pm

Re: 2020 VW Golf VIII

Napisal/-a thunderbolt Sr feb 12, 2020 8:36 pm

No, tudi novega passata se zelo tezko znebis, ali pa novega e-ja. Danes ljudje kupujejo avtomobile pri sverkotih, ker se jim zdi, da je nakup varnejsi in vse na lizing. Danes avto, vrednosti 13 jurjev in navzgor je zasebno umetnost prodat.
 
Stumpjumper
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 750
Pridružen: To maj 24, 2016 3:08 pm

Re: 2020 VW Golf VIII

Napisal/-a Stumpjumper Sr feb 12, 2020 10:18 pm

Jst mislim, da ga sploh nebom prodal. Vsi parametri kažejo v tej smeri...15 jurjev, kolikor bi mi mogoče ponudili zanj, če bi ga dal v račun mi v tej fazi življenja ne pomeni nič. Sam ga ne mislim prodajat, ker se mi ne ljubi ukvarjat s firbci in ne mislim ponovit iste napake kot z bmwjem (še danes mi ga je žal). Takrat sem denar rabil, zdaj ga ne. Vem, da bi mi bilo presneto žal, če bi ga prodal...

@srcnik: kaj za vraga ti veš, kaj drugega človeka doleti v življenju in zakaj je sprejel odločitve kot jih je? Če imaš kakšen problem z menoj, ga lahko urediva na 4 oči kadarkoli želiš.
Vrni se na Vozila prihodnosti

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 33 gostov