Nova vozila v prodaji, konceptna vozila in vsa vozila, o katerih lahko (zaenkrat) le sanjamo...
 
meganer
Uporabnik
 
Prispevkov: 1163
Pridružen: So nov 03, 2012 8:25 pm

Re: 2020 VW Golf VIII

Napisal/-a meganer Ne okt 27, 2019 3:12 pm

Ker je Golf "prvak" bi lahko prinesel neko revolucijo v avto.

Recimo 2 ekrana ima citroen že 10+ let
Take Luči Opel tud že vrsto let .
.
.
.
.
Skratka ni nekaj novega. Začeli so šparati po dolgem in počez pa če se sprijazniti ali ne. Zanimivo mi je kako so eni spluvali da gre vse na displeje, ...... Sedaj ko ma pa wv je pa to ok.

Skratka ljudje smo ovce kateri se pustimo Nat..... Podolgem in počez.

Ne dizlov ker ne smejo v mesta. Ja, samo ne sodobni dizli .......
Vsi bencinarja ker je bil eko. K ti kuri 2L več je pa ok. Pod črto isti klinc.
Skratka hočem povedati da če bi delali skoz reklamo na TV da je Tipo najboljši avto ..... Bi bil pa Tipo kralj v svojem razredu.

Lani sem gledal SUV rang ala Tiguan. Sem šel malo pogledat ... kodiaq mi je bil ok. Tiguan tud daleč od slabega avta, samo ostali manjši wv pa brez zamere, skreti.
Lep izgled ko se pa malo poglobis pa si na rangu 2 stopnje nižje.

Zato pa hvala bogu danes ni slabih avtomobilov in si vsak vzame kar mu je všeč oziroma kar si lahko privošči.
 
Aesthetics
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 517
Pridružen: Sr mar 26, 2014 7:52 pm

Re: 2020 VW Golf VIII

Napisal/-a Aesthetics Ne okt 27, 2019 3:25 pm

Ko sem jaz kupil Gol 7, pomoje vsaj kaksen mesec nisem vedel, da ima kljucavnico. :mrgreen:
 
Uporabniški avatar
PogachnyK
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 741
Pridružen: Sr maj 27, 2009 6:39 am

Re: 2020 VW Golf VIII

Napisal/-a PogachnyK Ne okt 27, 2019 5:01 pm

Samo da je Golf, pa čeravno je slab...
Slika
 
Uporabniški avatar
tha_man
Uporabnik
 
Prispevkov: 1007
Pridružen: To nov 08, 2005 7:18 pm

Re: 2020 VW Golf VIII

Napisal/-a tha_man Ne okt 27, 2019 11:50 pm

lovec1990 je napisal/-a:tha_man to pa ni res Toyota je cenejša plus več opreme dobiš za to ceno


Odvisno kaj hočeš. Meni je npr. pomembno dobro ozvočenje in dovolj zmogljiv motor. Takšna Corolla stane konkretno čez 30k, Golf pa 25. Seveda ima Corolla ful več opreme in avtomatski menjalnik, ampak to ne rabim.
 
Uporabniški avatar
srcnik
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1594
Pridružen: Po nov 22, 2010 10:51 am

Re: 2020 VW Golf VIII

Napisal/-a srcnik Po okt 28, 2019 12:03 am

meganer je napisal/-a:Ker je Golf "prvak" bi lahko prinesel neko revolucijo v avto.


A ti to resno? Pa ravno ko je prvi golf, ki je po dolgem času ( cca. 15 let) res revolucionaren...

- upravljanje vsega preko enega računalnika in ne 20 modulov, kot je to trenutno v avtomobilih
- tudi menjalnik je shift by wire
- druga stopnja avtonomne vožnje
- že osnovni model bo imel vse sisteme vključene, ki si jih boš lahko odklenil na servisu... Povej en avto, ki ti omogoča trenutno samo odklep npr. aktivnega tempomata na servisu? Brez drugih posegov?

Tako da tukaj jim lahko rečem samo kapo dol, ker so res imeli j***a in šli v tako revolucijo in čisto drugo mentaliteto, kot jo pa pozna avtomobilska industrija do sedaj...

Me še najbolj zanima kako se bo to v praksi izkazalo, ker če se bo dobro, potem bodo verjetno vsi proizvajalci kaj kmalu hitro sledili...

Drugače so meni bolj všeč klasični števci, klima na vrtljiv gumb, ksenon ali halogenke namesto led (ker tam lahko žarnico zamenjaš), tipke namesto touch površin... samo tako kot pri telefonih, bo potrebno zgleda s tehnologijo naprej...
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4340
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: 2020 VW Golf VIII

Napisal/-a Firediver Po okt 28, 2019 5:23 am

Super bo, ko bo ta veleračunalnik crknil in bo treba €€€€,€€ odštet za zamenjavo z novim. Pa še nastavitve za dotično vozilo.

Če crkne samo modul, daš lahko rabljenega gor.
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
Uporabniški avatar
srcnik
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1594
Pridružen: Po nov 22, 2010 10:51 am

Re: 2020 VW Golf VIII

Napisal/-a srcnik Po okt 28, 2019 7:06 am

Aha, ker teh računalnikov pa ne bo rabljenih... Res huda logika, kapo dol :roll: Pa tudi te "module" je v veliki večini potrebno že zdaj reprogramirati na nastavitve avtomobila...

Hejterji kar iščete, samo da se lahko pritožuje... Ko bodo pa francozi imeli to, bo pa oh in sploh... Tako kot je bil npr. aktivni tempomat... ki ga nekateri komaj zdaj počasi uvajajo...
 
lovec1990
Novinec
 
Prispevkov: 159
Pridružen: So mar 08, 2014 1:00 pm

Re: 2020 VW Golf VIII

Napisal/-a lovec1990 Po okt 28, 2019 9:37 am

srcnik je napisal/-a:
meganer je napisal/-a:Ker je Golf "prvak" bi lahko prinesel neko revolucijo v avto.


A ti to resno? Pa ravno ko je prvi golf, ki je po dolgem času ( cca. 15 let) res revolucionaren...

- upravljanje vsega preko enega računalnika in ne 20 modulov, kot je to trenutno v avtomobilih
- tudi menjalnik je shift by wire
- druga stopnja avtonomne vožnje
- že osnovni model bo imel vse sisteme vključene, ki si jih boš lahko odklenil na servisu... Povej en avto, ki ti omogoča trenutno samo odklep npr. aktivnega tempomata na servisu? Brez drugih posegov?

Tako da tukaj jim lahko rečem samo kapo dol, ker so res imeli j***a in šli v tako revolucijo in čisto drugo mentaliteto, kot jo pa pozna avtomobilska industrija do sedaj...

Me še najbolj zanima kako se bo to v praksi izkazalo, ker če se bo dobro, potem bodo verjetno vsi proizvajalci kaj kmalu hitro sledili...

Drugače so meni bolj všeč klasični števci, klima na vrtljiv gumb, ksenon ali halogenke namesto led (ker tam lahko žarnico zamenjaš), tipke namesto touch površin... samo tako kot pri telefonih, bo potrebno zgleda s tehnologijo naprej...


Nova Corolla hibrid ima drugo stopnjo avtonomne vožnje standard ni treba nič odklepat pa še cenejša je
 
Uporabniški avatar
Tattoo-
Uporabnik
 
Prispevkov: 1318
Pridružen: Če dec 16, 2004 10:33 pm
Kraj: Circuit de la Sarthe

Re: 2020 VW Golf VIII

Napisal/-a Tattoo- Po okt 28, 2019 9:53 am

lovec1990 je napisal/-a:Nova Corolla hibrid ima drugo stopnjo avtonomne vožnje standard ni treba nič odklepat pa še cenejša je
This is the first Golf to feature semi-autonomous driving technology. In fact, it's a first for any model in this segment.

:roll:
There are only three sports: bull fighting, car racing and mountain climbing. The rest are mere games! - Ernest Hemingway
 
lovec1990
Novinec
 
Prispevkov: 159
Pridružen: So mar 08, 2014 1:00 pm

Re: 2020 VW Golf VIII

Napisal/-a lovec1990 Po okt 28, 2019 10:14 am

^^ Corolla in golf sta oba razred C tako da
 
Uporabniški avatar
Tattoo-
Uporabnik
 
Prispevkov: 1318
Pridružen: Če dec 16, 2004 10:33 pm
Kraj: Circuit de la Sarthe

Re: 2020 VW Golf VIII

Napisal/-a Tattoo- Po okt 28, 2019 10:29 am

Očitno je bold premalo, tako da poizkusimo še enkrat...

This is the first Golf to feature semi-autonomous driving technology. In fact, it's a first for any model in this segment.
There are only three sports: bull fighting, car racing and mountain climbing. The rest are mere games! - Ernest Hemingway
 
lovec1990
Novinec
 
Prispevkov: 159
Pridružen: So mar 08, 2014 1:00 pm

Re: 2020 VW Golf VIII

Napisal/-a lovec1990 Po okt 28, 2019 10:35 am

Očitno ti tudi ne Golf je segment C v katerem je tudi Corolla
 
void
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1767
Pridružen: Sr mar 02, 2016 4:21 pm

Re: 2020 VW Golf VIII

Napisal/-a void Po okt 28, 2019 10:37 am

Ne vem če tale trditev ne drži. Corolla ga je prehitela za nekaj mesecev...

Sicer pa sploh ne vem zakaj je to dobra stvar, jaz sem naklonjen razvoju in novitetam, ampak avtonomna vožnja je čist mimo. Tako da je mi čisto vseeno kdo je bil prvi in kdo ne. Ubistvu je kul da avto popravlja smer vožnje, če je voznik zmatran in začne kinkat. Vse kar je več od tega je pa potencialno bolj nevarno kot slab voznik.

Mene osebno najbolj zanimajo cene Golf, ker je avto poln novitet je super -> ampak mora bit tudi dostopno za normalne smrtnike europskega povprečja. Recimo Clio je tudi poln novitet (v svojem razredu) ampak je cena še zmerj zmerna in dostopna vsakemu, ki ima koliko toliko okej plačo. Ker za 15k npr dobiš zelo moderen avto z kar nekaj bombončki.
 
lovec1990
Novinec
 
Prispevkov: 159
Pridružen: So mar 08, 2014 1:00 pm

Re: 2020 VW Golf VIII

Napisal/-a lovec1990 Po okt 28, 2019 10:47 am

void cenejši od trenutnega golfa sigurno nebo tako da bosta Clio in Corolla kar odlični izbiri
 
void
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1767
Pridružen: Sr mar 02, 2016 4:21 pm

Re: 2020 VW Golf VIII

Napisal/-a void Po okt 28, 2019 10:51 am

Corolle nisem vozil, ampak slišim od soseda da je avto bomba in da ga je testna vožnja tako prepričala, da je takoj naročil svojo. Trenutno ima aktualni model Astre. Tudi cena dokaj zmerna glede na dobljeno.
 
Uporabniški avatar
Locher
Uporabnik
 
Prispevkov: 860
Pridružen: Sr avg 28, 2013 5:21 pm

Re: 2020 VW Golf VIII

Napisal/-a Locher Po okt 28, 2019 11:26 am

srcnik je napisal/-a:Pa ravno ko je prvi golf, ki je po dolgem času ( cca. 15 let) res revolucionaren...
- upravljanje vsega preko enega računalnika in ne 20 modulov, kot je to trenutno v avtomobilih
- tudi menjalnik je shift by wire
- druga stopnja avtonomne vožnje
- že osnovni model bo imel vse sisteme vključene, ki si jih boš lahko odklenil na servisu... Povej en avto, ki ti omogoča trenutno samo odklep npr. aktivnega tempomata na servisu? Brez drugih posegov?


Ne razumem tega silnega navdušenja nad stvarmi, ki meni kot kupcu ne pomenijo veliko. Mene ne zanima, kako si je proizvajalec s tem revolucionarno znižal stroške in poenostavil proces proizvodnje. Tudi avtonomna vožnja naj bo popolnoma avtonomna, sicer me ne zanima, pa naj bo to VW ali Dacia. Mene zanima look and feel in ta mi ni preveč všeč.

Meni so kakovostni gumbi veliko bolj premium od kapacitivnih in nasploh od touch vmesnikov. Pomembna mi je izkušnja pri vožnji, pomembno mi je pravo usnje in ne papir.

Najbolj premium pa mi je vožnja ponoči z digitalno instrumentno ploščo, kjer zaradi pronicanja svetlobe skozi črnino deluje skrajno moteče.
 
void
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1767
Pridružen: Sr mar 02, 2016 4:21 pm

Re: 2020 VW Golf VIII

Napisal/-a void Po okt 28, 2019 11:52 am

Ali mi lahko kdo razloži kaj naj bi pomenilo shift by wire? In zakaj bi bilo to tako revolucionarno?
Zadnjič spremenil void, dne Po okt 28, 2019 11:57 am, skupaj popravljeno 1 krat.
 
Uporabniški avatar
J.McLane
Moderator foruma
 
Prispevkov: 1293
Pridružen: Ne feb 19, 2006 5:01 pm

Re: 2020 VW Golf VIII

Napisal/-a J.McLane Po okt 28, 2019 11:55 am

Tattoo- je napisal/-a:Očitno je bold premalo, tako da poizkusimo še enkrat...

This is the first Golf to feature semi-autonomous driving technology. In fact, it's a first for any model in this segment.


Tole so bolj kot ne neke besedne igre, naj nekdo poda definicijo za semi-autonomous pa bomo pote sodili dalje.

Poznamo SAE nivoje od 0-5, ali lahko kdo potrdi da ima Golf SAE Level 3, če nima, potem je na istem kot vsaka serijska Toyota Corolla z avtomatskim menjalnikom brez doplačane dodatne opreme.
Prius (prodan): Slika
Prius (2018):Slika
Hilux (prodan): Slika
Subaru XV Bi-Fuel: Slika
 
Uporabniški avatar
J.McLane
Moderator foruma
 
Prispevkov: 1293
Pridružen: Ne feb 19, 2006 5:01 pm

Re: 2020 VW Golf VIII

Napisal/-a J.McLane Po okt 28, 2019 11:57 am

void je napisal/-a:Ali mi lahko kdo razloži kaj naj bi pomenilo shift by wire?

Pomeni da nimaš mehanske ročice menjalnika ampak elektronsko, iz uporabniškega vidika je največja prednost to, da ti ni treba ročno vsakič prestavit v P k parkiraš in ugasneš avto.
Prius (prodan): Slika
Prius (2018):Slika
Hilux (prodan): Slika
Subaru XV Bi-Fuel: Slika
 
void
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1767
Pridružen: Sr mar 02, 2016 4:21 pm

Re: 2020 VW Golf VIII

Napisal/-a void Po okt 28, 2019 11:59 am

Sem šel googlat, ampak očitno je to revolucionarno samo takrat ko je to v Golfu, ker ima to že ogromno avtomobilov. Tako da :roll: Ubistvu Golf tukaj zaostajal in je šele sedaj dohitel druge... Tut če to ne bi imel, neke velike izgube ni glih.
Zadnjič spremenil void, dne Po okt 28, 2019 11:59 am, skupaj popravljeno 1 krat.
Vrni se na Vozila prihodnosti

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 48 gostov