Nova vozila v prodaji, konceptna vozila in vsa vozila, o katerih lahko (zaenkrat) le sanjamo...
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4332
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: 2020 VW Golf VIII

Napisal/-a Firediver Če maj 30, 2019 1:12 pm

Praktično so skoraj vse znamke doslej iskale novi stil, ene bolj, druge manj uspešno, ampak se vsaj upajo in trudijo.

Golf je pa v istih škripcih kot Hrošč v 70-ih letih. Ampak takrat so pri VW še znali usekat po mizi...
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
Uporabniški avatar
Tattoo-
Uporabnik
 
Prispevkov: 1318
Pridružen: Če dec 16, 2004 10:33 pm
Kraj: Circuit de la Sarthe

Re: 2020 VW Golf VIII

Napisal/-a Tattoo- Če maj 30, 2019 1:45 pm

@Firediver & void: Zakaj mislita da je steklenica Coca-Cole tako prepoznavna?! Ali pa električna kitara Fender Stratocaster?! Ali pa Porsche 911, Mercedes G in VW Golf iz avtomobilskega sveta?! Najbrž ne zato, ker bi se oblika revolucionarno menjala iz generacije v generacijo...
There are only three sports: bull fighting, car racing and mountain climbing. The rest are mere games! - Ernest Hemingway
 
Stumpjumper
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 750
Pridružen: To maj 24, 2016 3:08 pm

Re: 2020 VW Golf VIII

Napisal/-a Stumpjumper Če maj 30, 2019 1:53 pm

Kolikor spremljam svet avtomobilizma, je vw v svetu precej identificiran z opozorilom "check engine" na armaturki. :lol:
 
Uporabniški avatar
Tattoo-
Uporabnik
 
Prispevkov: 1318
Pridružen: Če dec 16, 2004 10:33 pm
Kraj: Circuit de la Sarthe

Re: 2020 VW Golf VIII

Napisal/-a Tattoo- Če maj 30, 2019 2:00 pm

Zmeni se z moderatorji, da ti zamenjajo avatar za spodnjega...bi ti pristajal! :roll:

Slika
There are only three sports: bull fighting, car racing and mountain climbing. The rest are mere games! - Ernest Hemingway
 
Uporabniški avatar
Locher
Uporabnik
 
Prispevkov: 860
Pridružen: Sr avg 28, 2013 5:21 pm

Re: 2020 VW Golf VIII

Napisal/-a Locher Če maj 30, 2019 3:10 pm

Tattoo- je napisal/-a:@Firediver & void: Zakaj mislita da je steklenica Coca-Cole tako prepoznavna?! Ali pa električna kitara Fender Stratocaster?! Ali pa Porsche 911, Mercedes G in VW Golf iz avtomobilskega sveta?! Najbrž ne zato, ker bi se oblika revolucionarno menjala iz generacije v generacijo...


Mislim, da imate vsi delno prav.
 
uros11
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1623
Pridružen: Če nov 08, 2007 9:52 am

Re: 2020 VW Golf VIII

Napisal/-a uros11 Če maj 30, 2019 3:14 pm

Ah, druge znamke nimajo j**c, da bi držale podobno obliko skozi čas. Reno je sploh neprepoznaven. Lega na cesti pa nikavka, ne glede na to, pod kakšno obliko ga postavijo. Da ne govorim, kaj delajo s stikali. Se nisem mogel načuditi, kako so lahko v novem meganu razmetali stikala. Leta 2019, pa so kot v fičotu. Tempomat stikalo pri ročni, ogledala, neke čudne tipke. Vprašanje če karkodi dela.

Lega na cesti, poraz od vseh porazov. Tako globoko razočaran še nisem bil, ker sem na tukajšnje komentarje pričakoval vsaj nekaj na ravni škode ali pa passata, no vsaj kie.

Sicer pa tema je o novem golfu, ne pa o frustracijah imetnikov drugih ponesrečenih znamk.
 
Stumpjumper
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 750
Pridružen: To maj 24, 2016 3:08 pm

Re: 2020 VW Golf VIII

Napisal/-a Stumpjumper Če maj 30, 2019 3:19 pm

Sem bral, da golf 8 sploh nebo več imel podvozja ker bo letel po zraku. Vir je sicer neuradni, ampak glede na nadpovprečno tehnično znanje njihovih inženirjev, mu precej zaupam.
 
void
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1767
Pridružen: Sr mar 02, 2016 4:21 pm

Re: 2020 VW Golf VIII

Napisal/-a void Če maj 30, 2019 3:54 pm

Tattoo- je napisal/-a:@Firediver & void: Zakaj mislita da je steklenica Coca-Cole tako prepoznavna?! Ali pa električna kitara Fender Stratocaster?! Ali pa Porsche 911, Mercedes G in VW Golf iz avtomobilskega sveta?! Najbrž ne zato, ker bi se oblika revolucionarno menjala iz generacije v generacijo...


Sorry, ampak 911 in G sta dejansko identična že 50 let. Golf pa ni identičn. Kaj Golf 7 ima samo drugo masko in je vse drugo izpeljano iz Golf 1 in 2?

Sorry, ampak js uzamem Les Paul-a Black Beauty namesto Stratocasterja 8)
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4332
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: 2020 VW Golf VIII

Napisal/-a Firediver Če maj 30, 2019 4:00 pm

No, ko se tekmece tako agresivno blati, je zaznati obupanost nad svojim adutom.
Golfa pa ne bi štel med naštete legende, ker se šlepa na uspehih predhodnega Hrošča in nasplošno na nekdanjo slavo nemške industrije. Bo pa zanimivo videti, kako se bo zadeva prijela.
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
Uporabniški avatar
Polo78
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1935
Pridružen: Sr mar 17, 2004 1:32 am
Kraj: Cockpit

Re: 2020 VW Golf VIII

Napisal/-a Polo78 Po jun 03, 2019 1:23 pm

uros11 je napisal/-a:Se nisem mogel načuditi, kako so lahko v novem meganu razmetali stikala. Leta 2019, pa so kot v fičotu. Tempomat stikalo pri ročni, ogledala, neke čudne tipke. Vprašanje če karkodi dela.

Lega na cesti, poraz od vseh porazov. Tako globoko razočaran še nisem bil, ker sem na tukajšnje komentarje pričakoval vsaj nekaj na ravni škode ali pa passata, no vsaj kie.


S prvim delom glede nelogične ergonomije pri renaultih se strinjam, čeprav je res da pri taki razporeditvi vztrajajo že nekaj generacij. Vedno ko se presedem v službenega Megana pa naj bo to 3. ali 4. gen. imam več težav kot pri drugih avtih. VAG grupa je tu pravo nasprotje saj je praktično vse tam, kjer pričakuješ da bo.

Ne razumem pa točno kaj je narobe z lego na cesti, razen da podvozje ni tako trdo nastavljeno kot pri VW, kjer v hrbtenici čutiš vsako luknjo ali grbino, ki je pri Meganu ne?! Tule pa mislim, da VAG verniki močno brcate v temo. Če kdo, bodo morali ravno pri njih konkretno izboljšati podvozje, vsaj sodeč po losovih testih, ki jih delajo španci (na youtube išči "maniobra de esquiva" + ime modela). Praktično vsi modeli capljajo za konkurenco, nad 75~77 km/h ne vem, če komu uspe zvoziti tisto kombinacijo ovinkov pa naj bosta to neka navadna Seat ali Škoda, ali pa na drugi strani Golf GTI, ki kar poskakuje po asfaltu, tudi VW Arteon podre vse tiste stožce. Po drugi strani Megane 4. gen. zelo solidno opravi s testom, tudi na splošno to velja za večino francoskih avtov. Kaj je torej narobe z lego pri Meganu?!

Tudi takole čisto subjektivno iz lastnih izkušenj kadar ga vozim, ne vem kaj točno bi bilo tako slabo, sploh pa glede na to, da je doma Golf Sportsvan, ki bi očitno glede na komentarje nekaterih moral biti superioren proti Meganu pa temu ni tako. V primerjavi s kako Mazdo imata oba približno enako sterilen volan, Golf sicer daje občutek, da se v ovinkih bolj prilepi na tla ampak to je verjetno zgolj lažen občutek zaradi gum (17 col proti nekim 16 col "balonom" na Meganu) in že omenjenega tršega podvozja. Ne vem, vozil sem ogromno avtov in res se mi niti sanja ne, kaj točno je narobe s podvozjem in lego pri Meganu? Ali pa na drugi strani kaj je tako super-duper oh in sploh s podvozji pri vozilih iz VAG koncerna? Včasih se sprašujem kakšno robo kadite VAG-ovci, to bi imel tudi jaz. :D
Antiznačkar po prepričanju
 
void
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1767
Pridružen: Sr mar 02, 2016 4:21 pm

Re: 2020 VW Golf VIII

Napisal/-a void Po jun 03, 2019 1:31 pm

Lepo si tole povedau :bow

Kaj se tiče stikal so pa tam kjer so. Njihovega pač malo drgačna filozofija... Je pa vseeno tisti media stick za glasnost in druge stvari po volanom zame čista zmaga.
 
Stumpjumper
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 750
Pridružen: To maj 24, 2016 3:08 pm

Re: 2020 VW Golf VIII

Napisal/-a Stumpjumper Po jun 03, 2019 1:46 pm

https://www.youtube.com/watch?v=xSgfvwqXpm8

Waw! :lol: :lol:

Ampak...90% avtov v tem rangu je z nekimi 110 hp prdci v nosu. Zakaj bi takšen avto sploh hotel z nekim trdo nastavljenim podvozjem? Jaz imam podhranjen avto rajši nastavljen mehko kot trdo. Golf 7 in megane 3 na 16 colkah sta oba povprečna avta s povprečnimi voznimi lastnostmi od a do b in nič več.
Zadnjič spremenil Stumpjumper, dne Po jun 03, 2019 1:52 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
 
Uporabniški avatar
PogachnyK
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 741
Pridružen: Sr maj 27, 2009 6:39 am

Re: 2020 VW Golf VIII

Napisal/-a PogachnyK Po jun 03, 2019 1:49 pm

Pozdrav.

Golf itak gradi na tradiciji. Ampak trenutni trendi mu res niso pisano na kožo, ko se ozrete po konkurenci, maske sekajo v obraz. In Golfa na osnovi tradicije ne morejo spremeniti v trendovski avto, vsaj trenutno ne in pika... Ne gre... In vprašanje je, če to ni zadnji konservativno oblikovani Golf....

Lep primer je I.D. Vw. Kako prijetne oblike, iz tam naj VW črpa svoj navdih za naprej. Minimalizem jim leži, in tega naj se držijo. Je pa spet med vsemi ID VW Golf najmanj prijeten na pogled.
Slika
 
uros11
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1623
Pridružen: Če nov 08, 2007 9:52 am

Re: 2020 VW Golf VIII

Napisal/-a uros11 Po jun 03, 2019 3:12 pm

Polo78 je napisal/-a:Kaj je torej narobe z lego pri Meganu?!
Kaj je narobe? To, da je ni. Golf gre po ac kot po tirih, megane gre po isti AC kot po zdrizu. Kot da bi na mestu ves čas krožil v vseh ravninah. Težko opisati, kot na ladji, morska bolezen. Ko sem se presedel v svojega nemca, je šel kot lokomotiva. S tem, da ima 10 let in 180 kkm, megane pa 1 leto in tistih 20 kkm. V glavnem zelo neprijetno in neprijeten občutek, da ne veš, kaj bo na cesti naredil. Sčasoma sem se navadil, da ko je v ovinku na AC pri tistih 60 ali 80 zapeljal preko luknje, in je karoserija pogledala tam preko luknje ven iz ovinka, da to ne pomeni, da so kolesa naredila isto, temveč so nekako sledila začrtani smeri. Seveda je ta ista karoserija morala priti nazaj od tam kjer je šla, kaj to pomeni za udobje krožečega voznika v vseh smereh, je najbrž jasno.
Pri več kot 120 km/h je megane po občutku že precej nevodljiv. Vkalkulirati moraš, da prej obrneš volan, ker bo reakcija na kolesih zakasnjena. Ali pa na karoseriji, kdo bi vedel.
Če to pomeni bolj udobno vožnjo, naj ga kar imajo. Enostavno nočem avtomobila, ki se zaradi nekega kao udobja obnaša kot se sam hoče, voznik pa se počuti, da nima nobene kontrole nad vozilom. Da bi bil kaj bolj bistveno udoben proti mojemu nemcu, nisem opazil. Sedeži so že slabši. Pozicija za volanom isto. Proti temu meganu je moj golf precizno vozilo, kljub temu, da je bil par jurjev več, jih več kot odtehta. In brez dileme bi šel v naslednji nakup ne da bi gledal proti kakšnemu meganu. Vendar prihaja elektrika in bodo karte pomešane.
 
uros11
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1623
Pridružen: Če nov 08, 2007 9:52 am

Re: 2020 VW Golf VIII

Napisal/-a uros11 Po jun 03, 2019 3:15 pm

Stumpjumper je napisal/-a: trdo nastavljenim podvozjem?
IMO sta podvozji zelo različni, da se prej govori od dveh popolnoma različnih podvozjih, kot samo o trdosti podvozja.
 
void
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1767
Pridružen: Sr mar 02, 2016 4:21 pm

Re: 2020 VW Golf VIII

Napisal/-a void Po jun 03, 2019 3:34 pm

Samo enkrat bom vprašal, si peljal kakega megana, ki ni bil na 16 colskih balonih in bil obut v eco gume? Nisi zgleda, drgač ne bi govoru tako. Če bi pelau 205 50 17 ali pa 225 40 18 gume na meganu, ne bi reku da je mehak in nevodljiv. Tako da kr v najbližji salon pa zaprosi za test drive.
 
Stumpjumper
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 750
Pridružen: To maj 24, 2016 3:08 pm

Re: 2020 VW Golf VIII

Napisal/-a Stumpjumper Po jun 03, 2019 3:44 pm

Pri prejšnji generaciji megana je več kot očitna razlika med navadnim modelom na 15 balonih in recimo še vedno civilnemu modelu z gt line opremo in 17 colkami (pilot sport 3). Če se primerja golfa na 17/18 colkah z meganom na 15/16 balonih potem ti nekako verjamem (@uros11), v nasprotnem primeru ne...
 
void
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1767
Pridružen: Sr mar 02, 2016 4:21 pm

Re: 2020 VW Golf VIII

Napisal/-a void Po jun 03, 2019 4:06 pm

Indeed. Moji kolegi so ne vem kolkrat potrdili, da je moj bivši GTline trši od njihovih golfov.
 
uros11
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1623
Pridružen: Če nov 08, 2007 9:52 am

Re: 2020 VW Golf VIII

Napisal/-a uros11 Po jun 03, 2019 4:07 pm

void je napisal/-a:Samo enkrat bom vprašal, si peljal kakega megana, ki ni bil na 16 colskih balonih in bil obut v eco gume? Nisi zgleda, drgač ne bi govoru tako. Če bi pelau 205 50 17 ali pa 225 40 18 gume na meganu, ne bi reku da je mehak in nevodljiv. Tako da kr v najbližji salon pa zaprosi za test drive.

Vozil sem takega, kot je prišel iz trgovine. Tako kot moj golf, ki ima enake gume kot tiste, s katerimi je prišel iz trgovine.
Jaz kupujem na približno tak način - z gumami, ki jih da proizvajalec gor. Ne da ga potem še tunam, da gre kolikor toliko v redu.
 
uros11
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1623
Pridružen: Če nov 08, 2007 9:52 am

Re: 2020 VW Golf VIII

Napisal/-a uros11 Po jun 03, 2019 4:10 pm

Stumpjumper je napisal/-a:Pri prejšnji generaciji megana je več kot očitna razlika med navadnim modelom na 15 balonih in recimo še vedno civilnemu modelu z gt line opremo in 17 colkami (pilot sport 3). Če se primerja golfa na 17/18 colkah z meganom na 15/16 balonih potem ti nekako verjamem (@uros11), v nasprotnem primeru ne...


Imam dva golfa. Itak. VI, ki ga vozim jaz, 16 col gume, kot so prišle iz trgovine.
VII, ki ga vozi žena, na 15 colskih gumah.

Oba sta svetlobna leta proč od megana z gumami, kot so prišle iz trgovine. Nobenih 17 ali 18 col. Največ 16 ali pa 15 col.

Če je to kriterij, potem aj aj aj, kaj da reno od sebe za povprečnega uporabnika. Razlika pa par jurjev.

Ne vem, tako kot ga hvalite, sem resnično pričakoval več. Bistveno več. Tako pa izpade samo kot slab nakup.
Vrni se na Vozila prihodnosti

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 23 gostov