Nova vozila v prodaji, konceptna vozila in vsa vozila, o katerih lahko (zaenkrat) le sanjamo...
 
Stumpjumper
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 750
Pridružen: To maj 24, 2016 3:08 pm

Re: 2020 VW Golf VIII.

Napisal/-a Stumpjumper Po jul 27, 2020 3:10 pm

Če je avto podkrmarjen, ga ne reši nobena pilotka super sport.
 
golfabimu
Novinec
 
Prispevkov: 289
Pridružen: Če apr 10, 2014 9:01 pm

Re: 2020 VW Golf VIII.

Napisal/-a golfabimu Po jul 27, 2020 9:35 pm

Neki so ga usral pri tej 8ki, no ja vec stvari.
Zanimivo, da se naprimer Golf 7 bistveno bolje izkaže, pa je praktično na istem podvozju...

https://youtu.be/xSgfvwqXpm8

Lp,
 
BlackT
Novinec
 
Prispevkov: 112
Pridružen: Sr sep 26, 2007 6:32 pm

Re: 2020 VW Golf VIII.

Napisal/-a BlackT To jul 28, 2020 6:58 am

Sami znalci tukaj pa ne čutite razlike med turanzo in ps4 :roll: nima veze konjaža, ovinek lahko hitro odpelješ tudi s švoh avtom...
 
Uporabniški avatar
Blinder
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3788
Pridružen: Pe avg 08, 2003 9:40 pm
Kraj: Obala

Re: 2020 VW Golf VIII.

Napisal/-a Blinder To jul 28, 2020 10:53 am

ESP ima tako nastavljen. Saj na tistem posnetku se je z drugim "driving mode" (sport) avto drugace obnasal.
Sem fant redkih besed. Govori vec moja desna noga.
 
Uporabniški avatar
mtl
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 595
Pridružen: Sr jul 14, 2010 8:56 am
Kraj: Vetrovno mesto

Re: 2020 VW Golf VIII.

Napisal/-a mtl To jul 28, 2020 10:56 am

Blinder je napisal/-a:ESP ima tako nastavljen. Saj na tistem posnetku se je z drugim "driving mode" (sport) avto drugace obnasal.

ESP se ni sam nastavil, temveč ga je nastavil proizvajalec.
In pri nastavitvi tega, bi pred vsemi ostalimi zadevami, morala biti na prvem mestu varnost, ne glede na izbran vozni profil.

Sam sem ravno včeraj skoraj imel bližnje srečanje s srno, k sreči sem jo pravočasno videl in odreagiral. In ti sistemi bi morali vozniku nuditi podporo v smeri varnega reagiranja.

PS: Mi pa ni jasno, kako sodobni avtomobili z vsemi temi propomočki relativno pogrnejo na teh testih. Proizvajalci le vedo, da bo šel avto čez te teste in mi ni jasno, kako elektronike ne nastavijo tako, da gre avtomobil normalno čez.
PS2: Je pa res, da je relativno nizek delež voznikov, ki nam je to sploh pomembno. Danes je večini pomembna le multimedija, status in ostale vozniško nepovezane zadeve. :)
Še več pametovanj na Mtl blog.
 
Uporabniški avatar
srcnik
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1594
Pridružen: Po nov 22, 2010 10:51 am

Re: 2020 VW Golf VIII.

Napisal/-a srcnik To jul 28, 2020 11:04 am

pskoda je napisal/-a:
srcnik je napisal/-a:No ja, to je tako, kot da bi jaz napisal: V realnosti ni tako velike razlike v gripu med bridgestone in nexen. Je razlika, če greš na pisto in loviš sekunde in stotinke.


Lahko pa te reši točno tistih par procentov in avto ostane cel


Vem, kakor tudi med turanzo in npr. pilot sport...

Zato sem dal to primerjavo.
 
mavrica
Novinec
 
Prispevkov: 394
Pridružen: Ne nov 13, 2011 3:36 pm

Re: 2020 VW Golf VIII.

Napisal/-a mavrica Sr jul 29, 2020 1:21 pm

Novi mi deluje kot spar program. Hauba nima plinskega odpiralca, ampak moraš uporabiti palico kot pri Golfu 2, da stoji odprto.

Pred prihodom na trg sem upe polagal na prodajne številke nove Škode Octavia in res mi je notranjost in zunanjost precej lepša v škodilaku.

Še nikoli pa mi ni bil tako zelo všeč Audi A3, kot je tokrat s tem novim modelom. Pravi butični izdelek, zunaj in znotraj (armaturka, sedeži). Top. A razlika v ceni je krepka. Bolje imeti Octavio z istim motorjem in preostanek denarja 5.000 eur v delnicah (npr. Apple). Me je kar vest zapekla ob zadnjem zapisu :)

Lep dan vsem!
 
Uporabniški avatar
Tattoo-
Uporabnik
 
Prispevkov: 1318
Pridružen: Če dec 16, 2004 10:33 pm
Kraj: Circuit de la Sarthe

Re: 2020 VW Golf VIII.

Napisal/-a Tattoo- Sr jul 29, 2020 3:07 pm

mavrica je napisal/-a:Novi mi deluje kot spar program. Hauba nima plinskega odpiralca, ampak moraš uporabiti palico kot pri Golfu 2, da stoji odprto.
Prav tak spar program, kot pri vecini ostalih modelov v tem razred...

Mazda 3
Slika

Peugeot 308
Slika

Opel Astra
Slika

Toyota Corolla
Slika

Ford Focus
Slika
There are only three sports: bull fighting, car racing and mountain climbing. The rest are mere games! - Ernest Hemingway
 
mavrica
Novinec
 
Prispevkov: 394
Pridružen: Ne nov 13, 2011 3:36 pm

Re: 2020 VW Golf VIII.

Napisal/-a mavrica Sr jul 29, 2020 3:27 pm

Octavia 2020
Slika

Audi a3 2020
Slika

Golf 7.5
Slika
 
metor
Novinec
 
Prispevkov: 389
Pridružen: Ne maj 11, 2014 3:23 pm
Kraj: GO

Re: 2020 VW Golf VIII.

Napisal/-a metor Sr jul 29, 2020 3:38 pm

Zaradi zmanjševanja teže najbrž. Je pa vsaj meni popolnoma vseeno ali ima palčko ali plinski blažilec. Kvečjemu bo palčka trajna, blažilec pa lahko gre v k in maš še s tem strošek, ko je avto starejši.
Don't worry, be happy ;)
 
Uporabniški avatar
mrtwelvetrees
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2856
Pridružen: To apr 26, 2005 6:33 pm

Re: 2020 VW Golf VIII.

Napisal/-a mrtwelvetrees Sr jul 29, 2020 4:14 pm

Lepo te prosim, kdo pa še danes kupuje avto za 10 let ? A še ne veš da ne delajo več avtomobilov ki bi trajali leta in leta brez okvar.
Si vedel, da so semaforje Iznašli pri naftnih podjetjih za zapravljanje goriva in večanje dobičkov?
 
Uporabniški avatar
ban
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3582
Pridružen: Po nov 15, 2004 10:37 am

Re: 2020 VW Golf VIII.

Napisal/-a ban Sr jul 29, 2020 4:22 pm

Že golf 5 je daljnega leta 2003 mel plinski blažilec. Sicer pa pri VW itak nikol ne odpiraš haube ker za to ni potrebe. :mrgreen:
 
Stumpjumper
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 750
Pridružen: To maj 24, 2016 3:08 pm

Re: 2020 VW Golf VIII.

Napisal/-a Stumpjumper Sr jul 29, 2020 4:36 pm

Kaj se pritožujete? Luksuz (čedalje bolj) stane!
 
Uporabniški avatar
mtl
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 595
Pridružen: Sr jul 14, 2010 8:56 am
Kraj: Vetrovno mesto

Re: 2020 VW Golf VIII.

Napisal/-a mtl Sr jul 29, 2020 4:47 pm

metor je napisal/-a:Zaradi zmanjševanja teže najbrž. Je pa vsaj meni popolnoma vseeno ali ima palčko ali plinski blažilec. Kvečjemu bo palčka trajna, blažilec pa lahko gre v k in maš še s tem strošek, ko je avto starejši.

Se strinjam. Ampak Golf naj bi bil nekaj več od povprečja in take malenkosti to naredijo. Največji hec je pa to, da je Octavia sedaj prvič dobila plinski blažilnik in to ob dejstvu, da naj bi bila Škoda po novem low cost alternativa pri VAGu.
Še več pametovanj na Mtl blog.
 
Uporabniški avatar
Locher
Uporabnik
 
Prispevkov: 860
Pridružen: Sr avg 28, 2013 5:21 pm

Re: 2020 VW Golf VIII.

Napisal/-a Locher Sr jul 29, 2020 5:10 pm

Res je malo nenavadno, da ima navadno palico za podporo pokrova motorja v množici {Octavia, Golf, Leon, A3} samo Golf.
 
Uporabniški avatar
Locher
Uporabnik
 
Prispevkov: 860
Pridružen: Sr avg 28, 2013 5:21 pm

Re: 2020 VW Golf VIII.

Napisal/-a Locher Sr jul 29, 2020 5:17 pm

mavrica je napisal/-a: Bolje imeti Octavio z istim motorjem in preostanek denarja 5.000 eur v delnicah (npr. Apple).


Pa je dodatnih 5000 EUR dovolj za primerljivo opremljenega Audija A3?

V Applovih delnicah praviš? :D

Stumpjumper je napisal/-a:Kaj se pritožujete? Luksuz (čedalje bolj) stane!


Dvomim, da bodo tako zelo profitirali zaradi palice. Bi bilo pa zanimivo videti, koliko so privarčevali na ta račun (in ali bodo zaradi tega potencialno izgubili kakega kupca). Verjamem, da se nobene stvari v masovni proizvodnji ne naredi brez tehtnega premisleka.
 
Stumpjumper
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 750
Pridružen: To maj 24, 2016 3:08 pm

Re: 2020 VW Golf VIII.

Napisal/-a Stumpjumper Sr jul 29, 2020 7:04 pm

In zakaj bi nekdo izgubil kupca če za havbo nima amortizerja? Meni je to res zadnja briga...
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4168
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: 2020 VW Golf VIII.

Napisal/-a xxl Sr jul 29, 2020 7:18 pm

Če ga ima (Alfe so ga imele), fajn, če ne, pač ne.
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
Stumpjumper
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 750
Pridružen: To maj 24, 2016 3:08 pm

Re: 2020 VW Golf VIII.

Napisal/-a Stumpjumper Sr jul 29, 2020 7:24 pm

Moj ga tudi nima in mi je ravno, ker pokrov odprem 2x letno pozimi ko dolijem vitrex.
 
Uporabniški avatar
drugmirko
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2660
Pridružen: Ne apr 17, 2005 9:30 pm
Kraj: LJ

Re: 2020 VW Golf VIII.

Napisal/-a drugmirko Sr jul 29, 2020 8:27 pm

Locher je napisal/-a:
mavrica je napisal/-a: Bolje imeti Octavio z istim motorjem in preostanek denarja 5.000 eur v delnicah (npr. Apple).


Pa je dodatnih 5000 EUR dovolj za primerljivo opremljenega Audija A3?

V Applovih delnicah praviš? :D

heh, z malo ironije in (če balon ni že nevarno prevelik), pol rajš v Teslinih... :mrgreen: =P

Locher je napisal/-a:Dvomim, da bodo tako zelo profitirali zaradi palice. Bi bilo pa zanimivo videti, koliko so privarčevali na ta račun (in ali bodo zaradi tega potencialno izgubili kakega kupca). Verjamem, da se nobene stvari v masovni proizvodnji ne naredi brez tehtnega premisleka.

ne vem zakaj mi slovenčki ne znamo mislit širše slike. (nhf, ne mislim nič osebnega, resno) ampak.. železna palca mogoče stane par deset centov, plinski amortizer pa par evrov (v štacuni tud par deset evrov) ... :?
zdej pa teh "par evrov" pomnoži z (v zadnjih petih letih samo v EU) povprečno 1.7 miljona prodanimi Golfi na leto in 10-20 miljoni prodanih v življenjski dobi modela in cifra že znotraj enega leta mimogrede rata kar visoko sedem mestna... tista druga pa bi se lahko približala tud devet mestni cifri evrčkov :shock: ;) ....
živeo drugmirkooooo!!!!
Vrni se na Vozila prihodnosti

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 81 gostov