Nova vozila v prodaji, konceptna vozila in vsa vozila, o katerih lahko (zaenkrat) le sanjamo...
 
Uporabniški avatar
srcnik
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1594
Pridružen: Po nov 22, 2010 10:51 am

Re: 2020 VW Golf VIII

Napisal/-a srcnik Po okt 28, 2019 11:59 am

Locher je napisal/-a:
srcnik je napisal/-a:Pa ravno ko je prvi golf, ki je po dolgem času ( cca. 15 let) res revolucionaren...
- upravljanje vsega preko enega računalnika in ne 20 modulov, kot je to trenutno v avtomobilih
- tudi menjalnik je shift by wire
- druga stopnja avtonomne vožnje
- že osnovni model bo imel vse sisteme vključene, ki si jih boš lahko odklenil na servisu... Povej en avto, ki ti omogoča trenutno samo odklep npr. aktivnega tempomata na servisu? Brez drugih posegov?


Ne razumem tega silnega navdušenja nad stvarmi, ki meni kot kupcu ne pomenijo veliko. Mene ne zanima, kako si je proizvajalec s tem revolucionarno znižal stroške in poenostavil proces proizvodnje. Tudi avtonomna vožnja naj bo popolnoma avtonomna, sicer me ne zanima, pa naj bo to VW ali Dacia. Mene zanima look and feel in ta mi ni preveč všeč.

Meni so kakovostni gumbi veliko bolj premium od kapacitivnih in nasploh od touch vmesnikov. Pomembna mi je izkušnja pri vožnji, pomembno mi je pravo usnje in ne papir.

Najbolj premium pa mi je vožnja ponoči z digitalno instrumentno ploščo, kjer zaradi pronicanja svetlobe skozi črnino deluje skrajno moteče.


Čist simpl primer: se voziš v službo dnevno 5km, za kar ti zadostuje osnovna oprema avta... Nabaviš osnovni avto brez pomagal... Čez leto ali dve menjaš službo in se voziš npr. dnevno 50km v eno smer, kjer pa že pridejo zelo prav vsi ti asistenčni sistemi... Pa si jih enostavno vključiš... Ni treba avta menjati, tako kot je potrebno sedaj...

Vem pa da je za hejterja to težko razumeti...
 
Uporabniški avatar
emozul
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1793
Pridružen: So jan 26, 2013 12:11 pm

Re: 2020 VW Golf VIII

Napisal/-a emozul Po okt 28, 2019 12:00 pm

Locher je napisal/-a:
srcnik je napisal/-a:Pa ravno ko je prvi golf, ki je po dolgem času ( cca. 15 let) res revolucionaren...
- upravljanje vsega preko enega računalnika in ne 20 modulov, kot je to trenutno v avtomobilih
- tudi menjalnik je shift by wire
- druga stopnja avtonomne vožnje
- že osnovni model bo imel vse sisteme vključene, ki si jih boš lahko odklenil na servisu... Povej en avto, ki ti omogoča trenutno samo odklep npr. aktivnega tempomata na servisu? Brez drugih posegov?


Ne razumem tega silnega navdušenja nad stvarmi, ki meni kot kupcu ne pomenijo veliko. Mene ne zanima, kako si je proizvajalec s tem revolucionarno znižal stroške in poenostavil proces proizvodnje. Tudi avtonomna vožnja naj bo popolnoma avtonomna, sicer me ne zanima, pa naj bo to VW ali Dacia. Mene zanima look and feel in ta mi ni preveč všeč.

Meni so kakovostni gumbi veliko bolj premium od kapacitivnih in nasploh od touch vmesnikov. Pomembna mi je izkušnja pri vožnji, pomembno mi je pravo usnje in ne papir.

Najbolj premium pa mi je vožnja ponoči z digitalno instrumentno ploščo, kjer zaradi pronicanja svetlobe skozi črnino deluje skrajno moteče.


Mazda je notri res TOP, vsaj za moj okus.
 
Uporabniški avatar
Locher
Uporabnik
 
Prispevkov: 860
Pridružen: Sr avg 28, 2013 5:21 pm

Re: 2020 VW Golf VIII

Napisal/-a Locher Po okt 28, 2019 12:07 pm

srcnik je napisal/-a:Vem pa da je za hejterja to težko razumeti...


Ko se boš začel primerno obnašati, bomo pa naprej.
 
VW T4
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 646
Pridružen: Če okt 10, 2013 5:21 pm

Re: 2020 VW Golf VIII

Napisal/-a VW T4 Po okt 28, 2019 12:18 pm

Pomoje ne bo tako enostavno...saj za vse asistenčne zadeve je potrebne en kup senzorike, katere osnovni gotovo nima vgrajene...prav tako, kako boš vklučil tempomat, če na volanu nimaš tipk za nastavljanje hitrosti itd...
Tudi ne bi bilo logike, da lahko kupiš osnovni model, potem pa "odkleneš" funkcije, ki jih je nekdo drug moral pri novem doplačati 5000e....
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4340
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: 2020 VW Golf VIII

Napisal/-a Firediver Po okt 28, 2019 12:20 pm

srcnik je napisal/-a:Aha, ker teh računalnikov pa ne bo rabljenih... Res huda logika, kapo dol :roll: Pa tudi te "module" je v veliki večini potrebno že zdaj reprogramirati na nastavitve avtomobila...


Utopist si ti, ker misliš, da bo en sam računalnik kar odklenjen, da dostopaš do vsega, sploh do kilometrine ali pa motornih nastavitev.
In ko bo crknil pogon šip ali kakšna druga postranska stvar zaradi napake na tem računalniku, ti bo logika že začela delati. Dražje popravilo pa to...
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
Uporabniški avatar
J.McLane
Moderator foruma
 
Prispevkov: 1293
Pridružen: Ne feb 19, 2006 5:01 pm

Re: 2020 VW Golf VIII

Napisal/-a J.McLane Po okt 28, 2019 12:21 pm

srcnik je napisal/-a:
Locher je napisal/-a:
srcnik je napisal/-a:Pa ravno ko je prvi golf, ki je po dolgem času ( cca. 15 let) res revolucionaren...
- upravljanje vsega preko enega računalnika in ne 20 modulov, kot je to trenutno v avtomobilih
- tudi menjalnik je shift by wire
- druga stopnja avtonomne vožnje
- že osnovni model bo imel vse sisteme vključene, ki si jih boš lahko odklenil na servisu... Povej en avto, ki ti omogoča trenutno samo odklep npr. aktivnega tempomata na servisu? Brez drugih posegov?


Ne razumem tega silnega navdušenja nad stvarmi, ki meni kot kupcu ne pomenijo veliko. Mene ne zanima, kako si je proizvajalec s tem revolucionarno znižal stroške in poenostavil proces proizvodnje. Tudi avtonomna vožnja naj bo popolnoma avtonomna, sicer me ne zanima, pa naj bo to VW ali Dacia. Mene zanima look and feel in ta mi ni preveč všeč.

Meni so kakovostni gumbi veliko bolj premium od kapacitivnih in nasploh od touch vmesnikov. Pomembna mi je izkušnja pri vožnji, pomembno mi je pravo usnje in ne papir.

Najbolj premium pa mi je vožnja ponoči z digitalno instrumentno ploščo, kjer zaradi pronicanja svetlobe skozi črnino deluje skrajno moteče.


Čist simpl primer: se voziš v službo dnevno 5km, za kar ti zadostuje osnovna oprema avta... Nabaviš osnovni avto brez pomagal... Čez leto ali dve menjaš službo in se voziš npr. dnevno 50km v eno smer, kjer pa že pridejo zelo prav vsi ti asistenčni sistemi... Pa si jih enostavno vključiš... Ni treba avta menjati, tako kot je potrebno sedaj...

Vem pa da je za hejterja to težko razumeti...


Težko je to razumet iz tehničnega vidika, ker je vse že v avtu samo nekaj vrstic programske kode manjka. Razumem da je treba program razviti in plačati, ampak ko daš to kot opcijo, ki jo doplača 20% voznikov, je cena temu primerno višja, ker programska koda je še vedno ista. Če bi dali to serijsko v vsak prodani avto, bi strošek razdelili na toliko več vozil, da bi bil strošek za končnega kupca samo še par 10 eur in ne par 100 eur kolikor bodo za to naknadno zaračunavali.

Vse lepo in prav so šli v tak model zaračunavanja in individualizma, ampak tistih 20% ki bi to funkcijo želeli že ob nakupu novega avta bodo hitro ugotovili, da "full option" pakete opreme dobijo pri konkurenci ceneje.
Prius (prodan): Slika
Prius (2018):Slika
Hilux (prodan): Slika
Subaru XV Bi-Fuel: Slika
 
Uporabniški avatar
J.McLane
Moderator foruma
 
Prispevkov: 1293
Pridružen: Ne feb 19, 2006 5:01 pm

Re: 2020 VW Golf VIII

Napisal/-a J.McLane Po okt 28, 2019 12:27 pm

VW T4 je napisal/-a:Pomoje ne bo tako enostavno...saj za vse asistenčne zadeve je potrebne en kup senzorike, katere osnovni gotovo nima vgrajene...prav tako, kako boš vklučil tempomat, če na volanu nimaš tipk za nastavljanje hitrosti itd...
Tudi ne bi bilo logike, da lahko kupiš osnovni model, potem pa "odkleneš" funkcije, ki jih je nekdo drug moral pri novem doplačati 5000e....


Vsa senzorika je že v avtu, saj se jo potrebuje AEB, brez tega sistema pa ni več mogoče doseči 5 zvezdic na NCAP. Ti varnostni sistemi bodo v EU postali čez čas (mislim da tam ~2022) obvezni, tako kot je pred leti postal ESP.

Sicer je res da za nek osnovni AEB ne potrebuješ vseh najdražjih najboljših senzorjev, ampak sem prepričan da je v Golfu tudi ACC brez doplačila, za doplačilo bodo dodatni programski bonbončki, tako kot Tesla prodaja "full self driving" tudi naknadno ko že imaš avto.
Prius (prodan): Slika
Prius (2018):Slika
Hilux (prodan): Slika
Subaru XV Bi-Fuel: Slika
 
void
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1767
Pridružen: Sr mar 02, 2016 4:21 pm

Re: 2020 VW Golf VIII

Napisal/-a void Po okt 28, 2019 12:34 pm

J.McLane ima praf, če ima avto sistem za zaviranje v sili oz. AEB, je radarski tempomat samo en kup kode, vse drugo je že v avtu. Mislim da to vseeno ne bo neka velika revolucija, možno bo odklepati samo določene funkcije, ne pa vse (tako kot nekateri mislijo).

Jaz imam občutek da bodo od tega največ imeli tunerji, ki bodo odklepali funckije na uvoženih golfih 8... Zdej mi je kr malo žau da nisem tuner, če bo šla industrija v to smer :lol:
 
Uporabniški avatar
Tattoo-
Uporabnik
 
Prispevkov: 1318
Pridružen: Če dec 16, 2004 10:33 pm
Kraj: Circuit de la Sarthe

Re: 2020 VW Golf VIII

Napisal/-a Tattoo- Po okt 28, 2019 12:48 pm

J.McLane je napisal/-a:
Tattoo- je napisal/-a:Očitno je bold premalo, tako da poizkusimo še enkrat...

This is the first Golf to feature semi-autonomous driving technology. In fact, it's a first for any model in this segment.


Tole so bolj kot ne neke besedne igre, naj nekdo poda definicijo za semi-autonomous pa bomo pote sodili dalje.

Poznamo SAE nivoje od 0-5, ali lahko kdo potrdi da ima Golf SAE Level 3, če nima, potem je na istem kot vsaka serijska Toyota Corolla z avtomatskim menjalnikom brez doplačane dodatne opreme.
Travel Assist (video je sicer od novega Passata, ampak sistem pri Golfu je identičen):

https://www.youtube.com/watch?v=dqoWdxVRpyU

Zaradi zakonskih omejitev je še vedno klasificiran kot Level 2, ampak vseeno pa omogoča nekoliko višjo stopnjo avtomatizacije kot Toyotin Safety Sense 2.0
There are only three sports: bull fighting, car racing and mountain climbing. The rest are mere games! - Ernest Hemingway
 
lovec1990
Novinec
 
Prispevkov: 159
Pridružen: So mar 08, 2014 1:00 pm

Re: 2020 VW Golf VIII

Napisal/-a lovec1990 Po okt 28, 2019 12:55 pm

in koliko boš moral doplačat za to kolikor jaz vem nikjer ne piše da je standardna oprema?
 
Uporabniški avatar
PogachnyK
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 741
Pridružen: Sr maj 27, 2009 6:39 am

Re: 2020 VW Golf VIII

Napisal/-a PogachnyK Po okt 28, 2019 2:56 pm

Ja dober nateg se je spomnil pri nacivagen gmbh.....

Vse ti dajo že v avto (kar takoalitako že v štartu plačaš), potem pa ti na servisu še računajo za odklepanje..

Wau ampak njihov marketing za britje ovac na balin je res brez primere, Herbalife so proti VAG-u amaterji..

Ampak seveda še vseeno je Golf pač najboljši avto na svetu (in širše), to se vendar razume.

@ban je verjtetno že moker, ker komaj čaka, kdaj bo lahko na servisu plačal 1000€, da mu bodo svetile lučke pri nogah...
Slika
 
Uporabniški avatar
tha_man
Uporabnik
 
Prispevkov: 1007
Pridružen: To nov 08, 2005 7:18 pm

Re: 2020 VW Golf VIII

Napisal/-a tha_man Po okt 28, 2019 5:40 pm

Meni se zdi to, da boš lahko funkcije naknadno odklenil brez razstavljanja avtomobila odlična ideja. Mogoče se bo dalo celo kaj pohekat :) Glede cen je pa škoda pametovat dokler niso znane.
 
lovec1990
Novinec
 
Prispevkov: 159
Pridružen: So mar 08, 2014 1:00 pm

Re: 2020 VW Golf VIII

Napisal/-a lovec1990 Po okt 28, 2019 5:57 pm

dvomim, da bo tako lahko malo pohekat in odklenit vse zakljenjene funkcije. VW ni tok neumen, da bi dal lastnikom možnost, da pridejo tako enostvno do plačljivih dodatkov
 
uros11
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1623
Pridružen: Če nov 08, 2007 9:52 am

Re: 2020 VW Golf VIII

Napisal/-a uros11 Po okt 28, 2019 6:00 pm

PogachnyK je napisal/-a:Ja dober nateg se je spomnil pri nacivagen gmbh.....

Vse ti dajo že v avto (kar takoalitako že v štartu plačaš), potem pa ti na servisu še računajo za odklepanje..

Wau ampak njihov marketing za britje ovac na balin je res brez primere, Herbalife so proti VAG-u amaterji..

Ampak seveda še vseeno je Golf pač najboljši avto na svetu (in širše), to se vendar razume.

@ban je verjtetno že moker, ker komaj čaka, kdaj bo lahko na servisu plačal 1000€, da mu bodo svetile lučke pri nogah...


Ja, vas se vas je cel kup snežinkic nabralo, ki jokajo nad golfom.

;)
 
Uporabniški avatar
PogachnyK
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 741
Pridružen: Sr maj 27, 2009 6:39 am

Re: 2020 VW Golf VIII

Napisal/-a PogachnyK Po okt 28, 2019 6:13 pm

Jaz jokam za ljudmi, ki kupijo takšno precenjeno gajbo. Se mi zdi , da potrebujejo pomoč v življenju..

Bomo zbirali GOLF in GOLF5 na 1919 in prispevali boste denar za ljudi, ki plačujejo že peti kredit za golfa 6...

Prisežem, nikoli več ne bom napisal nič na temo Golf in VW... Škoda časa, ovac pač ne moreš učiti novih trikov. Kajne?

Konec...
Slika
 
Uporabniški avatar
Renault VG
Uporabnik
 
Prispevkov: 1519
Pridružen: Če nov 11, 2010 1:21 pm

Re: 2020 VW Golf VIII

Napisal/-a Renault VG Po okt 28, 2019 7:54 pm

To odklepanje funkcij je bilo prisotno že sedaj, če gre kdo pogledat mtl garage stran lahko pri Passatu pogleda kaj se vse da. Če si recimo doplačal en asisstenčni sisem si dobil senzoriko za še 2 druga doplačljiva recimo. Bo pa najbrž v precej večjem obsegu sedaj in bodo imeli vsi Golfi vso senzoriko.
Ne upajte pa preveč da boste sami kaj hekali, pomojem bo dobro zaščiteno kar je konec koncev prav ker ča lahko sami kaj veliko šarite lahko tudi kdo , za katerega ne želite ;)

J.McLane je napisal/-a:
void je napisal/-a:Ali mi lahko kdo razloži kaj naj bi pomenilo shift by wire?

Pomeni da nimaš mehanske ročice menjalnika ampak elektronsko, iz uporabniškega vidika je največja prednost to, da ti ni treba ročno vsakič prestavit v P k parkiraš in ugasneš avto.


Še največja prednost je, da sprosti prostor in se da narediti kakšno lebdečo konzolo.

Drugače pa v DE menda pod 20k € z LED spredaj/zadaj, keyless go, avtomatsko klimo in digitalnimi števci. Focus je po ceniku recimo 21k €, Megane 20k €, Astra 20k €. Sicer ima Golf najšibkejši motor ampak ima pa največ opreme tako da morda cena ne bo tako nora.
 
void
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1767
Pridružen: Sr mar 02, 2016 4:21 pm

Re: 2020 VW Golf VIII

Napisal/-a void Po okt 28, 2019 8:07 pm

Ja ampak Golf dvomim da bo imel toliko popustov kot nekaj let stari modeli. Cenik je eno, realne cene so drugo. Razn, če so uspeli dobro šparat z materialom, da bo še zmeraj ostalo veliko v žepu tudi če se gre nizko z ceno. Ampak jaz ne bi pričakevau čudeže.
 
Uporabniški avatar
LeQuack
Novinec
 
Prispevkov: 465
Pridružen: Pe nov 16, 2007 4:16 pm

Re: 2020 VW Golf VIII

Napisal/-a LeQuack Po okt 28, 2019 8:43 pm

A ni tako da so proizvodne cene avtomobilom nekaj tisoč evrov, vse ostalo pa je profit. Se pravi v vsakem primeru več kot 100% profita na avto. S tem da denarja za razvoj so itak porabili minimalno ker so Golfi vedno isti.
 
void
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1767
Pridružen: Sr mar 02, 2016 4:21 pm

Re: 2020 VW Golf VIII

Napisal/-a void Po okt 28, 2019 8:48 pm

No ja, vseeno ni avtomobilska industrija farmacevtska industrija. Takih profitov pa spet ni. Je pa res da je nabavna cena sestavnih delov nekje 5x cenejša kot v poprodaji.

Če bi kupil del po del golfa 7 v salonu, bi te to stalo verjetno najmanj 100k € :D
 
Uporabniški avatar
frgo
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 551
Pridružen: So sep 18, 2004 5:11 pm
Kraj: Trebnje

Re: 2020 VW Golf VIII

Napisal/-a frgo Po okt 28, 2019 8:58 pm

Magična beseda je "profit margin", ki je v avtomobilski industriji od skoraj 0 procentov, do norih cifer ko gre za porsche in ferrari (tja do 50%).

Pred časom sem bral, da ima vw profit margin samo 2%, pri daciji pa je to okrog 9%. Kar bi po domače pomenilo, da renault z vsakim sanderotom zasluži več kot vw z golfom...
Vrni se na Vozila prihodnosti

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 25 gostov