Nova vozila v prodaji, konceptna vozila in vsa vozila, o katerih lahko (zaenkrat) le sanjamo...
 
Uporabniški avatar
Locher
Uporabnik
 
Prispevkov: 860
Pridružen: Sr avg 28, 2013 5:21 pm

Re: 2020 VW Golf VIII.

Napisal/-a Locher Ne jul 12, 2020 10:49 am

Ne zameri, ampak sestopi z Olimpa. Smo samo kmetje na šahovnici. Zasloni so očitno cenejši kot gumbi in prilagodljivost med različnimi modeli je neskončno večja. Mislim, da kupci nimamo šans s pritoževanjem.
 
Uporabniški avatar
mtl
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 595
Pridružen: Sr jul 14, 2010 8:56 am
Kraj: Vetrovno mesto

Re: 2020 VW Golf VIII.

Napisal/-a mtl Ne jul 12, 2020 10:51 am

edit mod
Predhodnega posta se NE citira


Ne zameri, ampak nimaš prav. Vote with your wallet, pa boš videl hitro, kaj se zgodi, če ne bo prodaje. Potem tudi bean counters pogruntajo, da se ne da samo ožemati kupcev. Dokler bodo pa kupci mirno požrli polizdelke pa seveda ne bo nič.
PS: To, da so zasloni cenejši, mi je pa kristalno jasno, sem tudi v videu to razložil :).
Še več pametovanj na Mtl blog.
 
thunderbolt
Uporabnik
 
Prispevkov: 1371
Pridružen: So maj 21, 2011 5:40 pm

Re: 2020 VW Golf VIII.

Napisal/-a thunderbolt Ne jul 12, 2020 10:54 am

Kupci smo trg, trg je pa danes menda vsemogocen. Dokler bo vag se naprej tako nagrajen s tako bogato prodajo, potem bodo tisto produktivnost se naprej pridno visali na racun kvalitete.
 
Uporabniški avatar
mtl
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 595
Pridružen: Sr jul 14, 2010 8:56 am
Kraj: Vetrovno mesto

Re: 2020 VW Golf VIII.

Napisal/-a mtl Ne jul 12, 2020 10:57 am

edit mod
Predhodnega posta se NE citira


Točno tako.
V ZDA se je VW že zaklal recimo s Passatom, ki se praktično več skoraj ne proda in konkurirajo samo še s ceno. Gre pa v bistvu za dobro faceliftanega Passata B7, torej nategujejo to zadevo že krepko čez rok, ker so izračunali, da se jim ne splača. V ZDA je tako Passat dejansko postal nekakšna Dacia izbira. Medtem ko z Golfom 7 jim je pa relativno dobro šlo, čeprav tam šparajo še precej bolj.

Je pa res, da so limuzine itak izumirajoči dinozavri, sedaj se samo še SUVji prodajajo in pa pick-upi čez lužo. Podobna usoda pa verjetno čaka tudi hatchback-e.
Še več pametovanj na Mtl blog.
 
Uporabniški avatar
Locher
Uporabnik
 
Prispevkov: 860
Pridružen: Sr avg 28, 2013 5:21 pm

Re: 2020 VW Golf VIII.

Napisal/-a Locher Ne jul 12, 2020 10:58 am

Ne verjamem, da se bodo proizvajalci odločili, da bodo vrnili gumbe namesto zaslonov in zaradi tega dvignili prodajo. Prej bi verjel v kak džentelmenski dogovor. :?

@thunderbolt: Trg je vsemogočen? Smo videli ja, kako to gre.

Da ne bo pomote: tako kot vi, si želim vrnitev gumbov, ampak verjamem, da je to pase.
 
nejc1
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1909
Pridružen: Ne maj 30, 2010 9:39 am

Re: 2020 VW Golf VIII.

Napisal/-a nejc1 Ne jul 12, 2020 11:04 am

Honda Jazz vrača klasične gume za klimo z novim modelom, mogoče se bo še kdo drug sčasoma spametoval...
 
Uporabniški avatar
mtl
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 595
Pridružen: Sr jul 14, 2010 8:56 am
Kraj: Vetrovno mesto

Re: 2020 VW Golf VIII.

Napisal/-a mtl Ne jul 12, 2020 11:05 am

edit mod
Predhodnega posta se NE citira


Honda Civic je dobila z MY2020 nazaj fizični gumb za nastavljanje glasnosti na radiju. :)
Vse se da, le kupci ne smemo biti tiho.

Sam nisem imel v planu narediti video primerjave, ampak me je totalno razkurilo, ker sem gledal x video predstavitev Golfa 8 in razen šipke za pokrov motorja ni bilo nič omenjeno v njih glede ostalih zadev. Zato sem bil izredno razočaran, ko sem dejansko dobil Golfa 8 v roke. Največji udarec je pa tisti smeh od digitalne armaturke s 4cm piano black robom okrog. No, potem gremo pa na manjko fizičnih gumbov.

Mene res zanima, kako se bodo starejši kupci znašli v vsej tej zmešnjavi.
Še več pametovanj na Mtl blog.
 
Uporabniški avatar
Locher
Uporabnik
 
Prispevkov: 860
Pridružen: Sr avg 28, 2013 5:21 pm

Re: 2020 VW Golf VIII.

Napisal/-a Locher Ne jul 12, 2020 11:09 am

mtl, kot spletni vplivnež si veliko bolj slišen in kreiraš javno mnenje. Ostali tukaj nimamo te možnosti.
Zadnjič spremenil Locher, dne Ne jul 12, 2020 11:10 am, skupaj popravljeno 1 krat.
 
matejxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 961
Pridružen: So okt 06, 2012 3:46 pm

Re: 2020 VW Golf VIII.

Napisal/-a matejxx Ne jul 12, 2020 11:09 am

Tole z gumbi bi čisto enostavno rešil npr. NCAP. Pri določanju zvezdic bi vključili tudi kako težavno je, da si nastaviš določeno stvar. In če pač sparaš pri gumbih boš pač imel manj zvezdic in se proizvajalec ne bo več mogle hvaliti z vsemi.

Npr. pri trenutnem VW-ju je bila notranjost res takšna kot mora biti. Temperaturo si si lahko nastavil z zaprtimi očmi. Vklop luči, meglenk prav tako. Enostavno, da bolj ne more biti. Toda to vse so šli uničiti s to digitalizacijo.
 
Uporabniški avatar
mtl
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 595
Pridružen: Sr jul 14, 2010 8:56 am
Kraj: Vetrovno mesto

Re: 2020 VW Golf VIII.

Napisal/-a mtl Ne jul 12, 2020 11:11 am

Locher je napisal/-a:mtl, kot spletni vplivnež si veliko bolj slišan in veliko bolj kreiraš javno mnenje, kot ostali tukaj.

To niti ne drži, se nimam za nobenega vplivneža. Lahko sem recimo tudi jaz podkupljen ;)... Je pa res, da je video eksplodiral, ker si noben novinar ne more privoščiti kaj takega direktno povedati.
Največji in končni vpliv ima: vote with your wallet. Če bi dovolj kupcev šlo v VW salone in se potem zgroženo obrnilo in šlo h konkurenci, verjemi da bi ta feedback prišel tudi do bean conuterjev in bi bil popravek zunaj v roku leta dni ali pa malce več.
Še več pametovanj na Mtl blog.
 
Uporabniški avatar
Locher
Uporabnik
 
Prispevkov: 860
Pridružen: Sr avg 28, 2013 5:21 pm

Re: 2020 VW Golf VIII.

Napisal/-a Locher Ne jul 12, 2020 11:13 am

Ideja z zvezdicami na NCAP je dobra.

Sicer pa mislim, da so hoteli isti infotainment tako v ID3 kot v Golfu.
 
Uporabniški avatar
mtl
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 595
Pridružen: Sr jul 14, 2010 8:56 am
Kraj: Vetrovno mesto

Re: 2020 VW Golf VIII.

Napisal/-a mtl Ne jul 12, 2020 11:13 am

matejxx je napisal/-a:Tole z gumbi bi čisto enostavno rešil npr. NCAP. Pri določanju zvezdic bi vključili tudi kako težavno je, da si nastaviš določeno stvar. In če pač sparaš pri gumbih boš pač imel manj zvezdic in se proizvajalec ne bo več mogle hvaliti z vsemi.

Zna biti, da se že kaj dela v tej smeri. So namreč zunaj že raziskave, ki so pokazale, da je upravljanje s touch screeni izredno nevarno.
matejxx je napisal/-a:Npr. pri trenutnem VW-ju je bila notranjost res takšna kot mora biti. Temperaturo si si lahko nastavil z zaprtimi očmi. Vklop luči, meglenk prav tako. Enostavno, da bolj ne more biti. Toda to vse so šli uničiti s to digitalizacijo.

Se strinjam, evolucija je pripeljala do teh rešitev, ki so dejansko fenomenalne, izredno enostavne in varne za uporabo.
Še več pametovanj na Mtl blog.
 
Uporabniški avatar
Locher
Uporabnik
 
Prispevkov: 860
Pridružen: Sr avg 28, 2013 5:21 pm

Re: 2020 VW Golf VIII.

Napisal/-a Locher Ne jul 12, 2020 11:22 am

mtl je napisal/-a:To niti ne drži, se nimam za nobenega vplivneža. Lahko sem recimo tudi jaz podkupljen ;)... Je pa res, da je video eksplodiral, ker si noben novinar ne more privoščiti kaj takega direktno povedati.
Največji in končni vpliv ima: vote with your wallet. Če bi dovolj kupcev šlo v VW salone in se potem zgroženo obrnilo in šlo h konkurenci, verjemi da bi ta feedback prišel tudi do bean conuterjev in bi bil popravek zunaj v roku leta dni ali pa malce več.


Nekaj besede pa imaš.

Mnenje o golfu sem si ustvaril po tem, ko sem ga par dni vozil in naredil malo več kot 1k km. Nikoli ne verjamem vplivnežem na besedo ravni zaradi tega, kar praviš. Nikoli ne veš, kdo "plača", tekmeci, proizvajalec ali je nekdo (anti)shill znamke po duši. Sicer pa je jasno, da tisti, ki se profesionalno ukvarjajo s tem, niso imuni na "razškatljevanja". #preživeti je treba

Ne verjamem v moč denarnice toliko, kot jo navajaš. Pri nakupu avtomobilov je verjetno pred denarjem še kaka stvar ali dve prej. Spomni se, kaj se je zgodilo z iPhone 7 in nerganjem glede odstranitve vtiča za slušalke. Cel internet je eksplodiral, zgodilo pa se ni nič. Danes razen low cost telefonov za nezahtevne kupce tega nima več nihče. Verjamem, da se bo kaj podobnega zgodilo tudi tukaj.
 
Uporabniški avatar
drugmirko
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2660
Pridružen: Ne apr 17, 2005 9:30 pm
Kraj: LJ

Re: 2020 VW Golf VIII.

Napisal/-a drugmirko To jul 14, 2020 2:12 pm

nejc1 je napisal/-a:Honda Jazz vrača klasične gume za klimo z novim modelom, mogoče se bo še kdo drug sčasoma spametoval...


mogoče res... celo PSA, pionirji "tačskrinovskega kontroliranja vsega kar se da", je novemu Citroenu C4 vrnili klasične gumbe za kontrolo klime in glasnosti radia... vseeno pa dvomim, da se bo na dolgi rok obdržalo, ker bo po moje naslednji "hype" in dokazovanje "kdo ma večjega", glasovno ukazovanje... Tesla se s tem že itak trka po prsih vsakič, ko kdo omeni da je odpiranje sovoznikovega predala in smeri pihanja zračnikov prek tačskrina čista lobotomija že pri mirujočem avtu, kaj šele med vožnjo, "hej Mercedes" pri njihovem MMUX "čudežu" pa je -poleg haptičnega zaslona- itak največja stvar s ktero se "ku*čijo" v predstavitvenih videih nove S klase... :?
živeo drugmirkooooo!!!!
 
Uporabniški avatar
IcEm4n
Mojster foruma
 
Prispevkov: 6393
Pridružen: Če jun 22, 2006 11:17 am

Re: 2020 VW Golf VIII.

Napisal/-a IcEm4n To jul 14, 2020 3:29 pm

No, ko ravno debatirate o (klasičnih) gumbih za kontrolo klime. Očitno imajo švercarji nov izgovor / način za zbijanje cen fizičnim prodajalcem:
https://med.over.net/forum5/viewtopic.php?t=11225181

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Slika
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4159
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: 2020 VW Golf VIII.

Napisal/-a xxl To jul 14, 2020 8:32 pm

Jaz pa delam celo korak nazaj. Zdaj imam digitalno armaturko, naročen avto še ima analogno. 8) Na srečo, oba še imata gumbe za radio in klimo.
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
uros11
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1623
Pridružen: Če nov 08, 2007 9:52 am

Re: 2020 VW Golf VIII.

Napisal/-a uros11 To jul 14, 2020 8:43 pm

Folk piše SMS-e med vožnjo, dvomim, da bi isti ne zmogli ene klime med vožnjo finetunati.
 
thunderbolt
Uporabnik
 
Prispevkov: 1371
Pridružen: So maj 21, 2011 5:40 pm

Re: 2020 VW Golf VIII.

Napisal/-a thunderbolt To jul 14, 2020 8:59 pm

xxl je napisal/-a:Jaz pa delam celo korak nazaj. Zdaj imam digitalno armaturko, naročen avto še ima analogno. 8) Na srečo, oba še imata gumbe za radio in klimo.

Ce se ze takole subtilno pohvalis, daj povej kaj je v prihodu? Si za T-roca dobil ok ceno?
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4159
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: 2020 VW Golf VIII.

Napisal/-a xxl Sr jul 15, 2020 6:53 am

No, no, nekje sem že omenil, ne odpiram nove teme zaradi tega. CHR 2.0 CLUB. T-Roc so odlično ocenili, veliko bolje kot vw (bolj informativno, pa vendar, poznajo vozilo).
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
Skyen
Novinec
 
Prispevkov: 203
Pridružen: Pe nov 29, 2013 1:56 pm

Re: 2020 VW Golf VIII.

Napisal/-a Skyen Pe jul 24, 2020 8:40 am

https://www.youtube.com/watch?v=A7x1n3kDuAY&feature=emb_title
Losov test z novim Golfom. Konkretno zaplava...
Shit gume? shit elektronika? shit podvozje?
Vrni se na Vozila prihodnosti

Kdo je prisoten

Po forumu brska: luxxx7 in 28 gostov