Nova vozila v prodaji, konceptna vozila in vsa vozila, o katerih lahko (zaenkrat) le sanjamo...
 
Uporabniški avatar
emozul
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1792
Pridružen: So jan 26, 2013 12:11 pm

Re: 2020 VW Golf VIII

Napisal/-a emozul Ne feb 16, 2020 12:10 pm

Jp, tudi sam bom sel pogledal, ter sigurmo probat novo rs. Upam, da bo notri ta mocna verzija z 240 konji. Bomo videli spomladi.
Golfa, verjetno sploh pogledat ne bom sel, ker mi ni najbolj vsec. Ampak, nikoli ne reci nikoli.
 
Uporabniški avatar
For
Uporabnik
 
Prispevkov: 1451
Pridružen: Po sep 13, 2004 10:31 pm

Re: 2020 VW Golf VIII

Napisal/-a For Ne feb 16, 2020 11:00 pm

Clancy je napisal/-a:
For je napisal/-a:Sory, pač moje mnenje. Ni nujno da imam prav...

“Corolla

Ma več ali manj enako kot z Camryjem. Meni dolgčas, čeprav malo bolj prijetna v notranjosti. Tudi zunanja oblika je malo bolj času primerna...sveže izgleda, čeprav za moj okus še vedno preveč “načičkana” z nekim nepotrebnim linijami.
Tudi všečen volanski obroč. Ni bil najvišji paket opreme.
Precej glasno podvozje, kar je opazit pri višjih hotrostih ko vozi na elektriko. Tudi motor se precej sliši v višjih vrtljajih.
Vem da je to čisto druga filozofija, ampak v primerjavi z Mazdo 3 je to v vseh pogledih revščina.
V tem razredu mi niti en karavan ni všeč, v primeru Corolle pa edina različica ki mi je koliko toliko skladna kar se tiče zunanje oblike.
Je bila z 1.8 motorjem ...nekih 120 KS. Prodajalec me je povabil naslednji teden še na karavansko 180 konjsko različico.
Dvomim da razen boljših pospeškov bo kaj bolj izolirana od zunanjega hrupa.
Je pa prijetno voziti po mestu na elektriko. Se mi je posrečilo ene 2-3 kilometra to doživet.
Škoda da ni bila tista najvišja oprema. In ja ...Toyota tudi ne govori slovensko.
Ugotavljanje točne porabe pa tudi kot v Camryju preveč komplicirano.
Zapiranje vrat je čudno. Vrata nimajo tistega “pospeška” do karoserije kot ponavadi. Je treba močneje porinit.
Prostora za noge na zadnji klopi enako kot v mojem 308. Se mi zdi da je še Mazda imela več.
Enako kot pri Camryju...samo še šokantna cena me lahko prepriča da vzamem ta avto.”


Preden si ustvariš dokončno mnenje o Corolli, ti priporočam, da se pelješ še z TS 2.0 Executive. Je pa tako, da vsakič, ko se vsedem v Corollo, mi je vedno bolj všeč, Mazda pa mi je bila na začetku Vauu, sedaj se mi pa vedno manj dopade. Z materiali v notranjosti pa je tako, da so v Corolli z Executive opremo zelo kvalitetni. Sedeži so enkratni. Predali v vratih in pred sovoznikom pa niso oblazinjeni, kakor tudi na moje presenečenje in razočaranje niso niti v Mazdi. Ko še dodam Mazdin anemičen motor, pri meni le-ta odpade.
Bom pa še počakal na testno vožnjo z Golfom 8 in novo Octavio.

Dokončno mnenje sem si že ustvaril. Sem probal tudi Camryja, z 2.5 ...ni to to, vsaj zame ne. Tale rdeča s svetlo notranjostjo mi je še všeč https://youtu.be/y9f9nCni4DI?t=12 (tudi ona ni slaba :mrgreen: )
Vem da najvišji paketi znajo biti bolj privlačni, ampak tole kar sem jaz doživel pri Camryju in Corolli je v osnovi pod nivojem. Izolacija, občutki, obnašanje motorja, občutek na stopalki plina, menjalnik, tudi dizajn nič posebnega .....mene to ne prepriča.
Sem pa prvič v življenju Toyoto probal. Nikoli nisem imel slabega mnenja o tej znamki. Tudi zdaj nimam nič proti tej njihovi filozofiji ....je v redu to kar počnejo, sem pa pričakoval več kar se tiče porabe in na sploh. To, da je samo v mestni vožnji dobra, mi nič ne pomeni. Jaz mestne vožnje skoraj da nimam.
Mazda je mene pozitivno šokirala. Vse našteto zgoraj je pri Mazdi res ok. Je pa res da jo s tem bogim motorjem ne bi vzel.
Rad bi sprobal še ta njihov X in preveril na lastno nogo to famozno porabo. Glede na teste ki sem jih prebral⁄pogledal ni nič posebnega.
Od obljubljenih 40% nižje porabe, kaže, da niti 10% ni :roll:
Golf 8 in Octavia bosta sigurno boljši nakup od Mazde, in najbrž na sploh boljša avta. Žal nič iz VAG koncerna me ne zanima, ker to je meni vse preveč klasično, brez korajže v notranjosti (in tudi zunanjosti) Preveč je tega na cesti in ne morem biti del tega.
Tehnično gledano so sigurno naprednejši od vseh ki jih tukaj omenjamo kot alternativo, s tem da nova tehnologija ni vedno tudi zanesljiva.
Raje imam manj tega, kar pomeni tudi manj reklamacij in uveljavljanja garancij.
 
Uporabniški avatar
emozul
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1792
Pridružen: So jan 26, 2013 12:11 pm

Re: 2020 VW Golf VIII

Napisal/-a emozul Ne feb 16, 2020 11:49 pm

Bravo, odkrito si tole napisal. Vem, oz. sem skoraj preprican, ce se ti izide, bos vzel 508.
 
Gosic
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2045
Pridružen: To jan 27, 2009 9:35 pm

Re: 2020 VW Golf VIII

Napisal/-a Gosic Po feb 17, 2020 12:05 am

Napisano deluje bolj tako, da se slučajno ne bi komu preveč zameril :D :D
 
Uporabniški avatar
For
Uporabnik
 
Prispevkov: 1451
Pridružen: Po sep 13, 2004 10:31 pm

Re: 2020 VW Golf VIII

Napisal/-a For Po feb 17, 2020 12:47 am

Ma ...ljubitelji te znamke ste ful občutljivi, kot da bi vam kdo otroka kritiziral ali ne daj bože okregal.
Par reakcij je bilo prav smešnih.
Vseeno mi je glede zamer. VW se mi je zagravžal za celo življenje, ampak ne morem pa rečt da so to slabi avtomobili. Meni pač niso všeč...plus slabe izkušnje.
Nazadnje ko sem se vsedel v sedemko (in to res opremljeno ..mislim da ta R Line) sem bil fejst razočaran s tem kar sem videl in občutil v kabini. Verjamem da bo z osemko podobno glede na določene teste kjer grajajo vsesplošno šparanje. Verjamem da to drži, ker točno to sem jaz videl že v sedemki.
Mi ki nismo takšni prvrženci tej znamki to vidimo, ostali pa nočete tega videt.. Žal .... :roll:
 
Uporabniški avatar
sašo5
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5033
Pridružen: Po sep 10, 2007 4:29 pm
Kraj: Brežice

Re: 2020 VW Golf VIII

Napisal/-a sašo5 Po feb 17, 2020 7:42 am

iz vsega napisamega :arrow: Peugeot 508

ps. nisi probal MB? Neki bi se našlo zate :mrgreen: Pa BMW x2 mi je super....malo glej v tej smeri.... =P
 
VW T4
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 646
Pridružen: Če okt 10, 2013 5:21 pm

Re: 2020 VW Golf VIII

Napisal/-a VW T4 Po feb 17, 2020 8:29 am

Imam filing, da če bi na mercedesa nataknili vw značko in bi se vsedel not, bi rekel da je za en falus. Zaradi izkušnje z golfom pred 15 leti si popolnoma zblaznel nad to znamko in tudi, če je v nečem dobra praviš, da jo ne bi imel. Sam nimam vw (razen '74 hrošča)...
Zanimivo, da glede na težave s pežojom niti malo ne pomisliš, da bi se distanciral od znamke, tukaj brez problema oprostiš in samo model zamenjaš. Pri vag pa ni pardona, zarad golfa pred 15 leti je koncern v kurcu :)
 
MadIggy
Novinec
 
Prispevkov: 263
Pridružen: Sr feb 04, 2009 8:57 pm

Re: 2020 VW Golf VIII

Napisal/-a MadIggy Po feb 17, 2020 8:42 am

Po tem, kar je slišati se odnos do strank ni popolnoma nič spremenil v zadnjih 15 letih, tako da je bojazen upravičena. Kar se tiče primerjav s Toyoto je pa tako.. Zgleda, da so se japonci zavestno odločili, da štartajo praktično en rang nižje (cene se pri Corolli začnejo pod 16k) in s tem poberejo kupce z nižjim budgetom. To jim očitno uspeva, saj je prodaja zelo solidna, tržni delež znamke pa pri nas raste. Seveda to prinese šparanje, kar se pri nižjih paketih pozna. Hibrid ima očitno prednost v mestih, potem pa se ta z višino povprečne hitrosti zmanjšuje. V SLO je pač zares uporaben samo po LJ, medtem ko v mnogih evropskih velemestih že kraljuje med taksisti (npr. Berlin). Camry je pri nas samo po sili razmer, ker se jim Avensisa ne splača razvijat samo evropo in ga očitno ne bodo prav nič prilagajali evropskim kupcem.
 
Uporabniški avatar
emozul
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1792
Pridružen: So jan 26, 2013 12:11 pm

Re: 2020 VW Golf VIII

Napisal/-a emozul Po feb 17, 2020 10:01 am

Tudi sam lahko potrdim. Ko sem imel opla, so mi zadevo takoj rešili, brez komplikacij. Pri škodi, pa pogosti izgovori.
 
Uporabniški avatar
For
Uporabnik
 
Prispevkov: 1451
Pridružen: Po sep 13, 2004 10:31 pm

Re: 2020 VW Golf VIII

Napisal/-a For Po feb 17, 2020 10:34 am

Ja emozul ...ti si tudi eden tistih ki nič ne poroča o iskušnjah z Octavio. Vem da si enkrat nekaj govoril da ti nekaj nagaja... ?
Veliko si tukaj, spremljaš, bereš, sprašuješ, komentiraš ....napišeš pa zelo malo (ali pa sem kje spregledal) o izkušnjah z avtom. ;)

sašo5 je napisal/-a:iz vsega napisamega :arrow: Peugeot 508

ps. nisi probal MB? Neki bi se našlo zate :mrgreen: Pa BMW x2 mi je super....malo glej v tej smeri.... =P

Ah, kje pa sašo! Če bi že imel toliko denarja bi najbrž izbral kakšno drugo nenemško znamko. ;)

VW T4 je napisal/-a:Imam filing, da če bi na mercedesa nataknili vw značko in bi se vsedel not, bi rekel da je za en falus. Zaradi izkušnje z golfom pred 15 leti si popolnoma zblaznel nad to znamko in tudi, če je v nečem dobra praviš, da jo ne bi imel. Sam nimam vw (razen '74 hrošča)...
Zanimivo, da glede na težave s pežojom niti malo ne pomisliš, da bi se distanciral od znamke, tukaj brez problema oprostiš in samo model zamenjaš. Pri vag pa ni pardona, zarad golfa pred 15 leti je koncern v kurcu :)

Tole z Peugeotom je bila kaplja v morje. Tudi Golfa sem imel dvakrat, če ti bo kaj lažje. Pred tem sem imel tudi trojko ki je za odtenek bila malo manj nadležna.
Eni ne razumete, da smo na svetu tudi takšni ki nam avto iz te skupine svete trojice nič ne pomeni, celo nelagodno bi se počutili v njem.
V primeru da bi zadel na lotu, bi me mogoče kakšen lep Audi še prepričal, čeprav dvomim. Toliko drugih znamk je ki se več trudijo in zaslužijo več kupcev.
Glede distance od Peugeota, te je moja žena uslišala in naročila Cliota :mrgreen: čeprav jo mali 208 ni nikoli izdal na cesti.
MadIggy je napisal/-a:Po tem, kar je slišati se odnos do strank ni popolnoma nič spremenil v zadnjih 15 letih, tako da je bojazen upravičena. Kar se tiče primerjav s Toyoto je pa tako.. Zgleda, da so se japonci zavestno odločili, da štartajo praktično en rang nižje (cene se pri Corolli začnejo pod 16k) in s tem poberejo kupce z nižjim budgetom. To jim očitno uspeva, saj je prodaja zelo solidna, tržni delež znamke pa pri nas raste. Seveda to prinese šparanje, kar se pri nižjih paketih pozna. Hibrid ima očitno prednost v mestih, potem pa se ta z višino povprečne hitrosti zmanjšuje. V SLO je pač zares uporaben samo po LJ, medtem ko v mnogih evropskih velemestih že kraljuje med taksisti (npr. Berlin). Camry je pri nas samo po sili razmer, ker se jim Avensisa ne splača razvijat samo evropo in ga očitno ne bodo prav nič prilagajali evropskim kupcem.

lepo napisano, se strinjam. :tomidelej:
 
Uporabniški avatar
emozul
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1792
Pridružen: So jan 26, 2013 12:11 pm

Re: 2020 VW Golf VIII

Napisal/-a emozul Po feb 17, 2020 11:36 am

Uf sem kar pisal, samo premalo si bral.
Skratka, da se ne bom ponavljal, z zanesljivostjo in odnosom strank sem NEZADOVOLJEN.
 
VW T4
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 646
Pridružen: Če okt 10, 2013 5:21 pm

Re: 2020 VW Golf VIII

Napisal/-a VW T4 Po feb 17, 2020 12:16 pm

No no, vw ni nobena sveta trojica, je lepo kr navaden ljudski avto. Če se kdo počuti pomembnega v vw je to njegov problem 8)
 
2CV_1976
Novinec
 
Prispevkov: 129
Pridružen: Pe jan 05, 2018 10:45 am

Re: 2020 VW Golf VIII

Napisal/-a 2CV_1976 Po feb 17, 2020 12:32 pm

Firediver je napisal/-a:Odlična sado-mazo kombinacija, kjer zgarane kmečke kosti z znucanimi sklepi in vretencami radostno uživajo v odlikah trdega nemškega podvozja. Kdor si to privošči, priželim obilo užitka!


:lol: :lol: :lol: :lol:
 
Dr.M3
Uporabnik
 
Prispevkov: 1408
Pridružen: Sr dec 19, 2007 12:28 pm

Re: 2020 VW Golf VIII

Napisal/-a Dr.M3 Sr feb 19, 2020 1:28 pm

En je že na avto.net :)
 
Uporabniški avatar
Tattoo-
Uporabnik
 
Prispevkov: 1318
Pridružen: Če dec 16, 2004 10:33 pm
Kraj: Circuit de la Sarthe

Re: 2020 VW Golf VIII

Napisal/-a Tattoo- Sr feb 19, 2020 2:07 pm

...so tudi že v salonih po SLO.
There are only three sports: bull fighting, car racing and mountain climbing. The rest are mere games! - Ernest Hemingway
 
Uporabniški avatar
emozul
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1792
Pridružen: So jan 26, 2013 12:11 pm

Re: 2020 VW Golf VIII

Napisal/-a emozul Sr feb 19, 2020 2:16 pm

Evo, upam, da notri ni samo plastik fantastik:
https://www.avto.net/Ads/details.asp?id ... 1.5%20eTSI
 
void
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1767
Pridružen: Sr mar 02, 2016 4:21 pm

Re: 2020 VW Golf VIII

Napisal/-a void Sr feb 19, 2020 2:43 pm

Videl sem ga v živo malo prej. Me je zanimalo in sem zavil v salon. Materiali so daleč od pričakovanega za takšen denar in v živo ne zgleda nič bolje kot na slikah.
So mi pa bili sedeži pri Style opremi všeč. Tista piano plastika okoli števcev je pa katastrofalno poceni in magnet za prah in prstne odtise. Bog nedaj da potrkaš po njej :lol:
 
Dr.M3
Uporabnik
 
Prispevkov: 1408
Pridružen: Sr dec 19, 2007 12:28 pm

Re: 2020 VW Golf VIII

Napisal/-a Dr.M3 Sr feb 19, 2020 2:50 pm

Torej je kvaliteta notri opazno slabsa od sedmice?
Izgled je sicer top.
 
Stumpjumper
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 750
Pridružen: To maj 24, 2016 3:08 pm

Re: 2020 VW Golf VIII

Napisal/-a Stumpjumper Sr feb 19, 2020 2:51 pm

Videl v živo. Avto je prava spaka (mk7 je vsaj skladen). Notri zadeve sploh nebom gledal, ker je zunanjost naravnost odvratna.
 
Uporabniški avatar
Tattoo-
Uporabnik
 
Prispevkov: 1318
Pridružen: Če dec 16, 2004 10:33 pm
Kraj: Circuit de la Sarthe

Re: 2020 VW Golf VIII

Napisal/-a Tattoo- Sr feb 19, 2020 2:59 pm

void je napisal/-a:Videl sem ga v živo malo prej. Me je zanimalo in sem zavil v salon. Materiali so daleč od pričakovanega za takšen denar in v živo ne zgleda nič bolje kot na slikah.
So mi pa bili sedeži pri Style opremi všeč. Tista piano plastika okoli števcev je pa katastrofalno poceni in magnet za prah in prstne odtise. Bog nedaj da potrkaš po njej :lol:
Ne nabijaj, ker kvaliteta materialov je enaka, kot je bila v Golf 7.5...močno dvomim, da si ga sploh videl v živo! :roll:
There are only three sports: bull fighting, car racing and mountain climbing. The rest are mere games! - Ernest Hemingway
Vrni se na Vozila prihodnosti

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 40 gostov