Nova vozila v prodaji, konceptna vozila in vsa vozila, o katerih lahko (zaenkrat) le sanjamo...
 
Stumpjumper
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 750
Pridružen: To maj 24, 2016 3:08 pm

Re: 2020 VW Golf VIII.

Napisal/-a Stumpjumper So jul 11, 2020 7:02 am

Vsi vagovi produkti tega ranga (z izjemo octavie) so v tej generaciji pogršani. A3 sicer ni napačen, je pa precej overdesigned, leon je glede na prejšnjo generacijo kot nekakšna čudna spaka, golf je prav tako precej čuden iz določenih zornih kotov (rit jim je uspela, ostalo niti ne). Tudi octavia ni ravno presežek, je pa lepša glede na prejšnjo generacijo.
 
void
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1767
Pridružen: Sr mar 02, 2016 4:21 pm

Re: 2020 VW Golf VIII.

Napisal/-a void So jul 11, 2020 7:45 am

Jup, ubistvu je Octavia najbolj ličen izdelek. Mene bi dejansko zanimala Octavia za naslednji avto.
 
Uporabniški avatar
emozul
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1792
Pridružen: So jan 26, 2013 12:11 pm

Re: 2020 VW Golf VIII.

Napisal/-a emozul So jul 11, 2020 9:55 am

Meni je trenutno najlepsi vw izdelek novi arteon.
 
Uporabniški avatar
tomzzi
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2172
Pridružen: Pe mar 11, 2005 8:47 pm

Re: 2020 VW Golf VIII.

Napisal/-a tomzzi So jul 11, 2020 2:45 pm

Locher je napisal/-a:Mislim, da se ne bo uresničila niti prva niti druga točka. Zgodil se je “iPhone 7 headphone jack” v avtomobilskem svetu. Reakcije ljudi in vplivnežev na socialnih omrežjih so podobne, končni rezultat bo verjetno podoben.

V ozir je treba vzeti tudi bratskega ID3, ki bo verjetno za VW in golfa vse bolj pomemben.


Če bi gledal review bi verjetno slišal od Thomasa, da se znotraj koncerna dogovarjajo oziroma pogovarjajo kaj narediti. Baje je kar nekaj pritožb kupcev.
Sicer pa pričakovano.
Moje mnenje... Vse na touch so prehitro začel vgrajevati.
Ko bo vožnja povsem avtonomna potem pa ja.
To kar je v golfu ni varno in pika.
Sam sem navdušenec novih tehnologij. Pa vendar sem mnenja, da je še prezgodaj za take odločitve.
 
kseb
Novinec
 
Prispevkov: 396
Pridružen: Sr sep 11, 2013 2:24 pm

Re: 2020 VW Golf VIII.

Napisal/-a kseb So jul 11, 2020 3:50 pm

Jaz ne bom kupil avta z digitalnimi komandami za ventilacijo in radio. Pogojno digitalni števci, ostalo ziher ne.
Če bom zaradi tega čez 10 let vozil Dacio, pač bom.
 
Uporabniški avatar
Locher
Uporabnik
 
Prispevkov: 860
Pridružen: Sr avg 28, 2013 5:21 pm

Re: 2020 VW Golf VIII.

Napisal/-a Locher So jul 11, 2020 5:01 pm

tomzzi je napisal/-a:Če bi gledal review bi verjetno slišal od Thomasa, da se znotraj koncerna dogovarjajo oziroma pogovarjajo kaj narediti. Baje je kar nekaj pritožb kupcev.
Sicer pa pričakovano.
Moje mnenje... Vse na touch so prehitro začel vgrajevati.
Ko bo vožnja povsem avtonomna potem pa ja.
To kar je v golfu ni varno in pika.
Sam sem navdušenec novih tehnologij. Pa vendar sem mnenja, da je še prezgodaj za take odločitve.


Vseeno sem precej skeptičen, da bodo proizvajalci šli nazaj.
 
Uporabniški avatar
Cefizelj
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1635
Pridružen: To dec 22, 2009 5:35 pm

Re: 2020 VW Golf VIII.

Napisal/-a Cefizelj So jul 11, 2020 5:26 pm

Ne vem no. Jaz sem se komand v 308ki precej hitro navadil. Radio je itak obvolanski tudi oz. v tem primeru na volanu, klimo pa itak nastavim in je to to, ne popravljam nekaj velik.

Zaradi tega tudi ne opazim, če je kakšna stvar počasna. Edino kar me občasno zmoti je da se kamera za vzvratno vožnjo kdaj prepozno vklopi.
 
Stumpjumper
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 750
Pridružen: To maj 24, 2016 3:08 pm

Re: 2020 VW Golf VIII.

Napisal/-a Stumpjumper So jul 11, 2020 7:54 pm

Jaz osebno tudi ne vidim problema v touchu. Nastaviš in to je to.
 
Uporabniški avatar
Bat_zajla
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 504
Pridružen: Če dec 09, 2010 10:32 pm

Re: 2020 VW Golf VIII.

Napisal/-a Bat_zajla So jul 11, 2020 9:42 pm

Danes sem sedel v golfu 8ki, pa je kar všečen avto. Zunanjost je v resnici veliko lepše izpade, sploh malo bol opremljen in tisti posebni rumeni barvi. Drugače je pa notranjost čisto ok. Ene dva kosa plastike sta malo bol poceni, drugače pa je bol na nivoju, kot marsikateri konkurent. Če ne bi novinarji toliko govorili o šparanju, nobeden ne bi porajtu. Sem po tem pogledal na parkirišču aktualnega focusa in je notranjost veliko bol plastična/cenena na pogled.
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4159
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: 2020 VW Golf VIII.

Napisal/-a xxl So jul 11, 2020 9:54 pm

Vsake oči imajo svojega malarja. Jaz sem tudi bil v salonu in me ni ganil. ;)
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
Uporabniški avatar
Locher
Uporabnik
 
Prispevkov: 860
Pridružen: Sr avg 28, 2013 5:21 pm

Re: 2020 VW Golf VIII.

Napisal/-a Locher Ne jul 12, 2020 8:29 am

Jaz sem ga par dni vozil in moram reči, da je to prvi golf, ki bi ga kupil. Seveda ne v posebni rumeni barvi. :)
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4332
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: 2020 VW Golf VIII.

Napisal/-a Firediver Ne jul 12, 2020 9:08 am

Zanimiva statistika na forumu:
- večini ni všeč (glede istih zadev so tudi internet reviewi nenaklonjeni)
- nekateri "verižni" lastniki golfov bi osmico celo preskočili, tako obupna je
- nekaterim je vseeno všeč, ker je to prvi pravi golf za ga kupit

He, he, no da vidimo, ali bo prodaja solidna ali pa eno samo jamranje zaradi covida.
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
Uporabniški avatar
Locher
Uporabnik
 
Prispevkov: 860
Pridružen: Sr avg 28, 2013 5:21 pm

Re: 2020 VW Golf VIII.

Napisal/-a Locher Ne jul 12, 2020 9:14 am

Firediver, res mi ni slab, pa veš, da nisem vernik ene ali druge znamke. Peljal vse tri, Octavio, Leona in Golfa in zadnji je najbolj siva miš, ampak vožnja mi je pa najbolj všeč v Golfu. Leon in Octavia sta po moje slabše zvočno zatesnjena, Leon mi znotraj deluje malo preveč športno utesnjeno. Počakati bi bilo treba še kombilimuzinsko Octavio in potem soditi.

Infotainment je res mali špartanski, ampak enostaven za uporabo. Mene spominja na WP ploščice.
 
cashy
Novinec
 
Prispevkov: 305
Pridružen: Pe jan 07, 2005 8:38 am

Re: 2020 VW Golf VIII.

Napisal/-a cashy Ne jul 12, 2020 10:24 am

Po reviewih sodeč se infotainment v golfu 8 zelo slabo odziva, šteka in zmrzuje. To, da moraš včasih avto ugasnit, da resetiraš zmrznjen infotainment, ko si hotel samo naštelat klimo, se meni zdi absurdno. :roll: kako boš to počel med vožnjo?
ne praš me nič, ker nič ne vem
 
Uporabniški avatar
Locher
Uporabnik
 
Prispevkov: 860
Pridružen: Sr avg 28, 2013 5:21 pm

Re: 2020 VW Golf VIII.

Napisal/-a Locher Ne jul 12, 2020 10:33 am

Meni se v parih dneh kaj takega ni zgodilo, sicer bi napisal. Sem pa opazil, da je v nekaterih reviewih infotainment res delal zelo počasi, za normalno uporabo preopčasi. Težave sem imel s hrošči, kjer določena stvar ni delalovala, npr. kreiranje profila.
Zadnjič spremenil Locher, dne Ne jul 12, 2020 10:36 am, skupaj popravljeno 1 krat.
 
Uporabniški avatar
mtl
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 595
Pridružen: Sr jul 14, 2010 8:56 am
Kraj: Vetrovno mesto

Re: 2020 VW Golf VIII.

Napisal/-a mtl Ne jul 12, 2020 10:36 am

edit mod
Predhodnega posta se NE citira


In se to tebi zdi normalno, da zadeva ne deluje?

Sicer je pa res, da bomo verjetno kmalu prišli do tega, da bo itak vseeno in boš avto le najel za vožnjo in bo čista potrošna roba.

Sam nekako nisem fen tega, da bi moral čakat na nastavitve, sploh med vožnjo, saj je to zelo nevarno početje. In osebno sem se med vožnjo z Golfom 8 ustavil, da sem si nastavil klimatizacijo, ker bi se drugače skoraj zagotovo skantal. To je bilo prvič zgodovini, pa sem vozil že x avtomobilov.
Še več pametovanj na Mtl blog.
 
Uporabniški avatar
Locher
Uporabnik
 
Prispevkov: 860
Pridružen: Sr avg 28, 2013 5:21 pm

Re: 2020 VW Golf VIII.

Napisal/-a Locher Ne jul 12, 2020 10:37 am

edit mod
Predhodnega posta se NE citira


Jaz lahko pišem na podlagi moje izkušnje in moram reči, da je stvar delovala super. A naj napišem da ni, ker ostalim na youtube ni delovalo?!

Pretiravaš s to klimo. Klikneš na enega izmed štirih bližnjic spodaj in potem še en klik na drsnik na zaslonu in si rešen.
Zadnjič spremenil Locher, dne Ne jul 12, 2020 10:40 am, skupaj popravljeno 1 krat.
 
Uporabniški avatar
mtl
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 595
Pridružen: Sr jul 14, 2010 8:56 am
Kraj: Vetrovno mesto

Re: 2020 VW Golf VIII.

Napisal/-a mtl Ne jul 12, 2020 10:39 am

Locher je napisal/-a:Jaz lahko pišem na podlagi moje izkušnje.

Saj to me zanima, če ti torej to nedelovanje določenih funkcij ni problematično?
Še več pametovanj na Mtl blog.
 
Uporabniški avatar
Locher
Uporabnik
 
Prispevkov: 860
Pridružen: Sr avg 28, 2013 5:21 pm

Re: 2020 VW Golf VIII.

Napisal/-a Locher Ne jul 12, 2020 10:41 am

edit mod
Predhodnega posta se NE citira


Glede na to, da ni šlo za ključne funkcije sistema in da je to software, bodo popravili. Bolj problematične se mi zdijo "hardware" pomanjkljivosti kot je manjko roletice v sredinski konzoli in plastičen predal brez podloge in neohlajen (Škoda to ima).

Počutim se počasi kot VW shill.
 
Uporabniški avatar
mtl
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 595
Pridružen: Sr jul 14, 2010 8:56 am
Kraj: Vetrovno mesto

Re: 2020 VW Golf VIII.

Napisal/-a mtl Ne jul 12, 2020 10:45 am

Locher je napisal/-a:Glede na to, da je to software, bodo popravili.

Točno ta odnos daje avtoindustriji možnost, da lansira polizdelke na trg. Sam bi, če bi hotel biti test bunny kupil Teslo.

Osebno sem pa mnenja, da če hočejo, da sem testni zajček, potem ne le, da ne bom plačal za avto, temveč mi ga morajo dati brezplačno in še plačati za storitev testiranja in odkrivanja napak.

Žal pa je večini kupcev vseeno za to, važno da se nabije 20 inčno tablico na sredino :).
Še več pametovanj na Mtl blog.
Vrni se na Vozila prihodnosti

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 37 gostov