Nova vozila v prodaji, konceptna vozila in vsa vozila, o katerih lahko (zaenkrat) le sanjamo...
 
void
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1767
Pridružen: Sr mar 02, 2016 4:21 pm

Re: 2020 VW Golf VIII

Napisal/-a void To apr 30, 2019 5:08 pm

Moj "quote" nima veze z sturmjumperjem, ampak z Vagovci :lol:
 
Stumpjumper
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 750
Pridružen: To maj 24, 2016 3:08 pm

Re: 2020 VW Golf VIII

Napisal/-a Stumpjumper To apr 30, 2019 8:21 pm

Js sm pa 100% prepričan, da so tvoja prepričanja 100% napačna. :lol:
 
Uporabniški avatar
srcnik
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1588
Pridružen: Po nov 22, 2010 10:51 am

Re: 2020 VW Golf VIII

Napisal/-a srcnik Sr maj 01, 2019 10:30 am

Jao kaj ste eni zafrustrirani... in to isti ki v sosednji temi zagovarjate 508ko kak je najboljši avto (pa prvo kot prvo, ni neki ful lep (vse nametano) , drugo kot drugo je pa za ta rang vozila leta 2019 precej nesprejemljivo, da ne morejo 4 odrasle osebe normalno not sedeti...)

In pol tu svoje frustracije stresate na druge, ker so zadovoljni s svojimi golfi, škodami...

Je pa dejstvo, da je golf kot celota najboljši avto v svojem razredu in novi bo verjetno tudi (zato se jih tudi največ proda), kljub temu da je meni trenutni zunaj grd (s full led zgleda prebavljiv) za naslednika pa tudi slabo kaže , megane je slabši a ima bistveno nižjo ceno, tako da je trenutno najboljši nakup price/performance. 308ka je pa nekje vmes (pa čeprav pri PSA še vedno ne znajo naredit zadnje preme, pa to, da ti bistveno zmanjša prtljažnik če vzameš rezervno kolo namesto kita za popravilo ni ravno hvale vredno)
 
Stumpjumper
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 750
Pridružen: To maj 24, 2016 3:08 pm

Re: 2020 VW Golf VIII

Napisal/-a Stumpjumper Sr maj 01, 2019 10:37 am

No, leta 2019 je za moje pojme nesprejemljivo tudi to, da določeni avti izgledajo kot da so iz leta 2000 (khm škoda). Najboljšega avta ni, ker je to preveč relativen pojem. Če sklepaš, da je neka stvar najboljša ker se je največ proda...xyz ti pomagaj.
 
Uporabniški avatar
srcnik
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1588
Pridružen: Po nov 22, 2010 10:51 am

Re: 2020 VW Golf VIII

Napisal/-a srcnik Sr maj 01, 2019 11:19 am

Ko frustracije udarijo na plano, je še razumevanje problem... Napisal sem, da je golf najboljši kot celota (ergonomija, prostornost, direktnost volana...), zato se jih tudi največ proda (kljub zunanji obliki). A je to tako težko razumet? Npr. Megane ima najboljše razmerje price/performance trenutno v tej klasi, zato se jih tudi zelo veliko proda. Najprej sem napisal dejstvo, nato pa kaj je posledica tega. Drugače se pa strinjam da je trenutni novi dizajn pri škodi grozen, čeprav ne vem kaj ima to veze s tem, da 508ka nima prostora za 4 odrasle osebe?
 
void
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1767
Pridružen: Sr mar 02, 2016 4:21 pm

Re: 2020 VW Golf VIII

Napisal/-a void Sr maj 01, 2019 11:30 am

Megane je res verjetno price/performance najboljši nakup. Samo ne vem od kje tebi podatek da se ga ful proda? Megane so prodaja ubistvu glede na Golfa slabo 445.303 vs. 138.077 kosov v letu 2018. Kar pomeni da folk kupuje znamko, ne pa racionaln avto.

In VW se skos prodaja odlično, ne glede na model in ne glede na to ali je cena previsoka ali ne. Ker folk kupuje znamko, ne pa price/perfomance. Tipični primer je Troc, je že med top10 najbolj prodajanimi avtomobilih v EU. Pol vidiš kolk je folk ovca in gledajo samo značko na nosu. Pač večina se sploh ne zapelje z konkurenco, grejo v prvi salon in kupujo VWja. Ker VW za njih predstavlja svetinjo in verjamejo da je to najboljša izbira čeprav ni najcenejša. To je približno tako kot verjeti v boga, ne glede na sve ti še zmeraj verjameš, ker v nekaj moraš verjeti. Simple as that.
 
Stumpjumper
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 750
Pridružen: To maj 24, 2016 3:08 pm

Re: 2020 VW Golf VIII

Napisal/-a Stumpjumper Sr maj 01, 2019 11:46 am

Nevem če je ravno najboljši v vsem tem, je pa precej dober kar se tiče prostora in ergonomije, to nebom zanikal. O kakšnih frustracijah ti? Če bi hotel golfa bi ga kupil, ampak me nič posebnega na tem avtu ne privlači v rangu kar jaz hočem, ker pri konkurenci dobim več za svoj denar.
Kdo je trdil da je 508 najboljši avto? Definitivno je zanimiva popestritev na cestah, če ti je všeč ali ne je precej relativno. To pač ni avto za prevažanje 4ih odraslih oseb (čeprav mogoče izgleda tako). Tudi v bmwju 4 lahko teoretično prevažaš 4 odrasle osebe, ampak sopotnika zadaj ne bosta preveč uživala. To so bolj lifestyle oz. pozerska vozila.
V prejšnjih postih sploh nisem govoril o avtu, ampak o pristranskosti in nadutih tailgaterskih šoferjih kateri so v 8 od 10 primerov v...2x lahko ugibaš.
Jaz se nebom kregal o tem, kateri avto je boljši in pristransko zagovarjal to kar vozim jaz je precej primitivno in otročje.
 
Stumpjumper
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 750
Pridružen: To maj 24, 2016 3:08 pm

Re: 2020 VW Golf VIII

Napisal/-a Stumpjumper Sr maj 01, 2019 11:55 am

Saj folk tudi kupuje mercedesa A z 1.5 dcijem in zanj plača 10k € več kot za primerljivo opremljenega megana. Zakaj bi dal 10k € več za ISTI preformance? Raje grem na 3 poštene dopuste, ker se požvižgam na to kaj drugi rečejo oz. si mislijo, ker itak ljudje zadnje čase bolj malo mislijo... :lol:
 
Uporabniški avatar
srcnik
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1588
Pridružen: Po nov 22, 2010 10:51 am

Re: 2020 VW Golf VIII

Napisal/-a srcnik Sr maj 01, 2019 12:19 pm

Stumpjumper je napisal/-a:Jaz se nebom kregal o tem, kateri avto je boljši in pristransko zagovarjal to kar vozim jaz je precej primitivno in otročje.


Če pa točno to počneš...

@void: megane je v slo dobro prodajan, lani 3. v razredu. Letos ne moreš pogledat, ker ne dajejo več podatkov modelov po mesecih. Zakaj pa v evropi ni tako priljubljen pa ne vem (lahko da ima na drugih trgih višjo ceno in se poruši p/p). Druga stran je pa lahko ta, da si je renault z laguno 2 in megane+scenic 2 2004-2006 naredil slabo reklamo, sploh na trgu rabljenih vozil (1.5 dci so delphi pumpe ribale že pri 130k km in uničle se šobe zraven, 1.9 dci in 2.2. dci, lezaji in turbine) plus elektricne ročne itd... Po tistem jih je dosti reklo, nikoli več renaulta.

Razlog zakaj je troc popularen je verjetno ta splošna popularnost suv in folk k je vozil do zdaj golfa in je bil zadovoljen, gre s trendom in kupi troca (verjetno). Imaš pa tudi druge (npr. xxl) kateremu je bil troc najboljsi p/p glede na to kar je iskal. Tak da ta troc je ena taka čudna zmes vsega možnega.
 
uros11
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1623
Pridružen: Če nov 08, 2007 9:52 am

Re: 2020 VW Golf VIII

Napisal/-a uros11 Sr maj 01, 2019 12:39 pm

void je napisal/-a: ne pa racionaln avto.
Sem že pisal, kako se ta racionalen avto od megana vozi. Megane dizel, tako slabe lege na cesti še nisem doživel in to tak, ki ga kupi večina folka za domače potrebe, ne za poziranje z nekimi rs oznakami. Zakaj bi si torej kupoval tak avto? Čemu, ko pa je na cesti slabši od yugota? Da bo nacija zadovljna, ker nisem vzel nemca?
 
uros11
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1623
Pridružen: Če nov 08, 2007 9:52 am

Re: 2020 VW Golf VIII

Napisal/-a uros11 Sr maj 01, 2019 12:41 pm

Stumpjumper je napisal/-a:Saj folk tudi kupuje mercedesa A z 1.5 dcijem in zanj plača 10k € več kot za primerljivo opremljenega megana. Zakaj bi dal 10k € več za ISTI preformance? Raje grem na 3 poštene dopuste, ker se požvižgam na to kaj drugi rečejo oz. si mislijo, ker itak ljudje zadnje čase bolj malo mislijo... :lol:

Če bi bil A enako zasnovan kot megane, bi še razumel tvoj post. Vendar je verjetno vse razen motorja različno in bistveno bolj kvalitetno izdelano.
Tle tega bogega megana predstavljate, kot da je top of the top, ki se mu ne more nihče daleč naokoli približati.
 
Stumpjumper
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 750
Pridružen: To maj 24, 2016 3:08 pm

Re: 2020 VW Golf VIII

Napisal/-a Stumpjumper Sr maj 01, 2019 12:57 pm

@srcnik: kje sem trdil da je peugeot boljši od ostalih?? Določenim ta njihov cockpit ne sede kar je razumljivo ker je poseben, ampak če nisi ravno 160, potem ni bojazni da nebi videl na števce. 308 je povprečen, je pa hot verzija precej karizmatična glede na konkurenco.

@uros11: megane je dober deal za denar, ima pa pluse in minuse kot vsi. Nevem, če je tista boljša izdelava in na otip boljši materiali v notranjosti vrednih 10 jurjev. O voznih lastnostih pa nebi, ker 100 konjskega prdca pač ne kupiš zaradi voznih lastnosti.

RS pozerska zadeva ja... :lol:
 
nejc1
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1909
Pridružen: Ne maj 30, 2010 9:39 am

Re: 2020 VW Golf VIII

Napisal/-a nejc1 Sr maj 01, 2019 1:09 pm

Fantje če bi vsi gledali na to, kaj ponuja največ za svoj denar bi bile same Dacie na cesti.. Pač če si nekdo lahko privoščiš Mercedesa namesto Renoja brez da kaj drugega pomembnega trpi v življenju pač naj ga kupi, definitivno je boljši avto, res pa ponuja pa manj za svoj denar, to vsekakor.. Pač načeloma dražji kot je avto, boljši je kot neka celota, ampak razmerje plačano/dobljeno se pa slabša z višanjem cene, saj pri vseh stvareh je podobno, pa ljudje zato ne kupujemo vse stvari z najboljšim razmerjem glede na ceno...
 
Stumpjumper
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 750
Pridružen: To maj 24, 2016 3:08 pm

Re: 2020 VW Golf VIII

Napisal/-a Stumpjumper Sr maj 01, 2019 1:15 pm

To se strinjam do neke mere. Kar hočem povedati je to, da jaz osebno bi mercedesa oz. karkoli bolj žlahtnega kupil le v primeru, da želim dejansko nekaj posebnega. Premium ni samo značka na nosu, ampak avto kot celota. Osebno mi je pri avtu najbolj pomemben pogonski sklop, zato bi merc/audi/bmw kupil izključno in samo, če bi želel najmanj 6 cilindrski stroj v nosu. Zakaj bi kupil mercedesa/audija z 110 konjskim dizelčkom za 30 jurjev, kateri ni prav nič posebnega? Raje za ta denar vzamem kakšno hot varianto ljudske znamke, kateri mi definitivno pričara več nasmeška na obrazu/kilometer kot prej omenjeni.
 
void
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1767
Pridružen: Sr mar 02, 2016 4:21 pm

Re: 2020 VW Golf VIII

Napisal/-a void Sr maj 01, 2019 3:08 pm

srcnik je napisal/-a:
Stumpjumper je napisal/-a:Jaz se nebom kregal o tem, kateri avto je boljši in pristransko zagovarjal to kar vozim jaz je precej primitivno in otročje.


Če pa točno to počneš...

@void: megane je v slo dobro prodajan, lani 3. v razredu. Letos ne moreš pogledat, ker ne dajejo več podatkov modelov po mesecih. Zakaj pa v evropi ni tako priljubljen pa ne vem (lahko da ima na drugih trgih višjo ceno in se poruši p/p). Druga stran je pa lahko ta, da si je renault z laguno 2 in megane+scenic 2 2004-2006 naredil slabo reklamo, sploh na trgu rabljenih vozil (1.5 dci so delphi pumpe ribale že pri 130k km in uničle se šobe zraven, 1.9 dci in 2.2. dci, lezaji in turbine) plus elektricne ročne itd... Po tistem jih je dosti reklo, nikoli več renaulta.

Razlog zakaj je troc popularen je verjetno ta splošna popularnost suv in folk k je vozil do zdaj golfa in je bil zadovoljen, gre s trendom in kupi troca (verjetno). Imaš pa tudi druge (npr. xxl) kateremu je bil troc najboljsi p/p glede na to kar je iskal. Tak da ta troc je ena taka čudna zmes vsega možnega.


Megane se dobro prodaja do neke mere tudi zato, ker je reno. Reno je tradicionalna znamka pri nas, glih tako kot VW. Ni pa to pravilo za večino europe, kjer je večina VW tradicionalen, reno pa ni.
Mislim a se ni brezveze obešat na modele,ki so bili problematičnih sedaj že skoraj 20 let nazaj? Noben se pa ne spotakne ob faile v obliki 1.6 TDI, 1.2 TSI, 1.4 TSI, 1.8T, 2.0TSI itd itd. Nobenega impakta na prodajo in imidž ni bilo. VW še zmerj velja za "visoko kvalitetno vozilo".
Se pravi to pomeni samo eno, da se eni znamkam odpušča vse, drugim pa nič. In to se je sčasoma že zapisalo v DNK.

Ker če bi res bil Renault tako zanič kot folk tolče, bi že zdavnaj propadel.
 
titanius
Uporabnik
 
Prispevkov: 876
Pridružen: Ne jan 17, 2016 9:16 pm

Re: 2020 VW Golf VIII

Napisal/-a titanius Sr maj 01, 2019 5:24 pm

Na avto. net imas slovensko poreklo 1.6tdi passata z 440k km 2011 letnik. Koliko izrednih servisov je imel vmes bog ve. Za 7k eur. Kar je se zmeraj zelo veliko za avto z pol miljona km.

Glede Renaulta je drugace. Vecina rajsi vzame novejsega Megana kot par let starejsega Golfa za isti denar.
 
Uporabniški avatar
srcnik
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1588
Pridružen: Po nov 22, 2010 10:51 am

Re: 2020 VW Golf VIII

Napisal/-a srcnik Sr maj 01, 2019 5:50 pm

srcnik je napisal/-a:
Stumpjumper je napisal/-a:Jaz se nebom kregal o tem, kateri avto je boljši in pristransko zagovarjal to kar vozim jaz je precej primitivno in otročje.


Če pa točno to počneš:


Stumpjumper je napisal/-a:Kdo je trdil da je 508 najboljši avto? Definitivno je zanimiva popestritev na cestah, če ti je všeč ali ne je precej relativno. To pač ni avto za prevažanje 4ih odraslih oseb (čeprav mogoče izgleda tako). Tudi v bmwju 4 lahko teoretično prevažaš 4 odrasle osebe, ampak sopotnika zadaj ne bosta preveč uživala. To so bolj lifestyle oz. pozerska vozila.


Če zagovarjaš, da 508 ni za prevažanje 4 odraslih oseb, pa da je lifestyle oz. pozerski avto... Gre se za peugeota, ti ga pa zagovarjaš kot da je lambo al pa maserati... Res osnovni pogoj v tem razredu je prevoz 4 odraslih oseb in če tu ne znaš bit kritičen, potem si točno to kar si zgoraj napisal...
 
void
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1767
Pridružen: Sr mar 02, 2016 4:21 pm

Re: 2020 VW Golf VIII

Napisal/-a void Sr maj 01, 2019 6:41 pm

titanius je napisal/-a:Na avto. net imas slovensko poreklo 1.6tdi passata z 440k km 2011 letnik. Koliko izrednih servisov je imel vmes bog ve. Za 7k eur. Kar je se zmeraj zelo veliko za avto z pol miljona km.

Glede Renaulta je drugace. Vecina rajsi vzame novejsega Megana kot par let starejsega Golfa za isti denar.


Poznam primer dveh službenih Golfov 1.6 TDI oba letnik 2012, Šobe so bile obem menjane v garanciji pri cca 50k km, pri 200k so ble spet zrele za obnovo, nad 200k pol se je pa začela veselica in masovna ulaganja, ckrovanje vsega vse po vrsti. Pri 250k km je eden motor totalno izdahnil, dva valja sta mela premalo kompresije da bi normalno deloval. Tako da 1.6TDI in več kot 250k km brez velikih ulaganj je dejansko nemogoče. In tudi pri novejših letnikih naj bi bilo boljše, ampak daleč od tega da bi blo kaj za hvalit. EGR hladilnik je npr. problem že od samega štarta, ampak njim je vseeno, terajo dalje istega že od samega začetka.

Jaz uzamem 1.5 dci preko 1.6 tdi any time of a day. In pol se vsi nekj zmrdujejo kako je 1.5 dci v mercedesu, noben se pa ne zmrduje da je ta zmazek od 1.6 tdi v Audiju. Ironično res.
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7522
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: 2020 VW Golf VIII

Napisal/-a pskoda Sr maj 01, 2019 6:54 pm

Ti govoriš o prvih 1.6tdi, ki so bili res problematični.

Isti primer so 1.5dci z delphi pumpami (šobe so tudi bile problematične), ki so crkvale kot po tekočem traku. Zdaj s simesom je manj problemov
Probleme so imeli oz imajo baje še z kompresijskimi obročki. Menjali so jih pri 50kkm poznam 2 kolega
Zadnjič spremenil pskoda, dne Sr maj 01, 2019 6:57 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
Lp
 
void
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1767
Pridružen: Sr mar 02, 2016 4:21 pm

Re: 2020 VW Golf VIII

Napisal/-a void Sr maj 01, 2019 6:56 pm

Ti si za cajtom, 1.5 dci več nima siemens, ampak bosch od euro 6 dalje. Še zadnji problemčki 1.5 siemens vbrizga so zdaj zgodovina. Bosch sistem je res top, in tudi motor lepše teče in tišje.

Delphi sistem realno je bil samo od leta 2001 do 2005., se pravi 101hp varianta, 105/110 variante so siemens od 2005 do 2015, 115 varianta je pa bosch 2015+.
Zadnjič spremenil void, dne Sr maj 01, 2019 6:59 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
Vrni se na Vozila prihodnosti

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 26 gostov