Nova vozila v prodaji, konceptna vozila in vsa vozila, o katerih lahko (zaenkrat) le sanjamo...
 
Uporabniški avatar
srcnik
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1584
Pridružen: Po nov 22, 2010 10:51 am

Re: 2020 VW Golf VIII

Napisal/-a srcnik Če feb 27, 2020 12:31 pm

meganer je napisal/-a:Zanimivo mi je, da se noben ne dregne ob njegovo ceno. Ali vam je normalno odšteti 25000+ za avto ala Golf, ali pa nima veze samo da je VW ;)
Ker pred parimi leti je bil ta segment bistveno ceneje ......
Jaz vem da nebi dal več ko 20000 za avtomatika v tem segmentu ..... raje pogledam k konkurenci.


Sem že par strani nazaj napisal, da je primerljivo opremljen megane po ceniku dražji od golfa... Tako da je cena kar presenetljivo konkurenčna... Za tiste, ki pa želijo čist basic avto (ročna klima, brez ekranov, brez asistenc...), je pa drag in bodo šli h konkurenci. (Lahko da bo znotraj koncerna kak leon imel bolj opuljene verzije, glede na to da je trenutni tudi bolj cenen napram golfu)
 
void
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1763
Pridružen: Sr mar 02, 2016 4:21 pm

Re: 2020 VW Golf VIII

Napisal/-a void Če feb 27, 2020 1:21 pm

Vi primerjate najbolj opremljen model Cliota z srednje opremljenim Golfom, pa je ta skoraj 5k dražji.
Najbolj opremljen Clio je max 20k, za najbolj opremljen Golf pa dvomim da bo 30k dost. Tako da je naraščanje cene čisto primerno razredu.

Ubistvu če se res da dobit 25k 1.5 tsi s solidno opremo in nekaj doplačili je to zelo dobra cena. Konec koncev je Troc ista cena oz. še dražji.
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4158
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: 2020 VW Golf VIII

Napisal/-a xxl Če feb 27, 2020 1:51 pm

Res je, pa moj T-Roc nima navi, DAB, el. pomik sedežev, pa še kašno malenkost za podoben denar. Ima pa več plastike. :lol:
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
meganer
Uporabnik
 
Prispevkov: 1152
Pridružen: So nov 03, 2012 8:25 pm

Re: 2020 VW Golf VIII

Napisal/-a meganer Če feb 27, 2020 2:51 pm

Zadnjič k sem gledal so mi ponudili novega Turana 2.0tdi 115KM dsg glanc novega za 24500. Family paket, aktiven tempomat, alu, temna stekla, ....

To mi je "normalna cena"
 
Uporabniški avatar
McLaren
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3276
Pridružen: To jul 29, 2003 1:19 pm
Kraj: Cela EU

Re: 2020 VW Golf VIII

Napisal/-a McLaren Če feb 27, 2020 4:36 pm

https://www.youtube.com/watch?v=aicWFRDOVFI

Wow, kera grdoba. A naj ne bi GTI-ji zgledali ostro in agresivno? Ok, oblika navadnega je kakrsna je, ker itak ga bo folk kupoval ker je to Golf in je to to. Ampak fakin GTI, model pri kateremk ima proizvajalc moznost popravit oblikovne zajebe od navadne verzije, ne oni ga grejo se pogrsat. Pomoje bo to zadnji VW Golf GTI, sej po takem jajcu od avta neke skode tud ne bo.
 
void
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1763
Pridružen: Sr mar 02, 2016 4:21 pm

Re: 2020 VW Golf VIII

Napisal/-a void Če feb 27, 2020 5:39 pm

Res je daleč najgrši GTI vseh časov. Notranjost pa tudi, po liniji majmanjšega odpora, še tkanina na oblogah vrat in okrasna letvica je ista kot pri navadnem :roll:
 
Uporabniški avatar
sašo5
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5033
Pridružen: Po sep 10, 2007 4:29 pm
Kraj: Brežice

Re: 2020 VW Golf VIII

Napisal/-a sašo5 Če feb 27, 2020 7:24 pm

zadnji konc vključno z dimniki za 10.....spredaj bol ko ne "bruh" notranjost_moralo bi bolje....
 
Uporabniški avatar
tomzzi
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2166
Pridružen: Pe mar 11, 2005 8:47 pm

Re: 2020 VW Golf VIII

Napisal/-a tomzzi Če feb 27, 2020 7:44 pm

https://www.youtube.com/watch?v=LHOeIfUMgEE

Tudi Golf je napol preštrihan pod havbo. Ali gre samo za predstavitveni model?
Drugače pa katastrofa od oblike. Glavno, da so LEDICE povsod. Tudi tam kjer jih ni potrebno.
Čemu služi tist led bar spredaj? Kič. Je pa jasno, da bo tega vse več. Na žalost
 
meganer
Uporabnik
 
Prispevkov: 1152
Pridružen: So nov 03, 2012 8:25 pm

Re: 2020 VW Golf VIII

Napisal/-a meganer Če feb 27, 2020 8:55 pm

Tisti LED bar spredaj kot praviš .......

Krogelc pokonc, zlata ura pa "ojačana" roka čez šipo :mrgreen:


Žalostno res.
 
TihaVoda
Novinec
 
Prispevkov: 129
Pridružen: Po avg 05, 2019 3:57 pm

Re: 2020 VW Golf VIII

Napisal/-a TihaVoda Če feb 27, 2020 9:32 pm

A se hecajo, da še na barvi šparajo in ne pobarvajo motornega prostora? In štanga za haubo namesto amortizerjev. Ja, bling-bling LED bar spredaj je upravičen strošek (nek se vidi raskoš), kar se ne vidi, pa ko hebe. Se vprašaš, kako šparajo šele kje drugje, kjer se še manj vidi.
 
void
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1763
Pridružen: Sr mar 02, 2016 4:21 pm

Re: 2020 VW Golf VIII

Napisal/-a void Če feb 27, 2020 9:52 pm

Mene je najbolj strah da proizvajalci eni drugemu dajo take neumne ideje kje se da vse prišparat...
Tipični primer so zaščite akumulatorja npr, že pri golfu 7 so šparali in so dali samo neko pokrivalo, no pri 8ki ni več ničasar.
No npr. pri renoju so vedno imeli akumulatorje zaprte v škatle, sedaj so pa po vzoru VAGa dali samo neko tanko pokrivalo, npr. novi clio. :roll:
Zadnjič spremenil void, dne Če feb 27, 2020 9:58 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
 
Uporabniški avatar
Gricko
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1916
Pridružen: Sr jun 02, 2004 7:49 pm
Kraj: ljubljana AR156SW

Re: 2020 VW Golf VIII

Napisal/-a Gricko Če feb 27, 2020 9:56 pm

grd zunaj /znotraj....o GTI po.... še grši bruh ( kako jim je uspelo tako nezanimiv avto dodatno pokvariti :?: .... feltne, kot so bile popularne v 90tih)..... 7.5 je lepotec proti temu gravžu
če se bo ta avto prodajal , pol pa res ne vem, kam gre človeštvo z "okusom" :huh:
 
Uporabniški avatar
For
Uporabnik
 
Prispevkov: 1450
Pridružen: Po sep 13, 2004 10:31 pm

Re: 2020 VW Golf VIII

Napisal/-a For Če feb 27, 2020 11:48 pm

J.McLane je napisal/-a:Če se avto sam zaklene, kako veš da se je res zaklenil? Aja greš do avta in probaš, aja ne moreš ker se ti avtomatsko odklene. Ali pa doma, s ključem v žepu žena stopi stran od avta, mož pa ne more odpreti prtljažnika. Ne rečem so prednosti in slabosti, ampak dokler moraš vrata fizično z roko zapret, je še tisti pritisk na gumb res non-issue.

Kako veš da se je zaklenil? Slišiš klik, vidiš žmigovce ...ogledala se zaprejo. Tudi zvok je lahko ob zaklepanju.
Ravno zadnjič sem bral navodila.
Lahko z roko preveriš če si zaklenil, ne bo se odklenil. To so predvideli.
To z ženom in ključem v žepu je pa tudi enostavno. Kartica ima vse gumbe gor kot vsak drug ključ. Vse to lahko tudi na dalajavo narediš.
V bistvu je praktično to....všeč mi je. Tudi pri Mazdi sem to doživel ...super!

Golf pa ..... :? jaz bi tele šefe pri VW predlagal za nobelovo če bo ta Golf najbolj prodajan (itak da bo)


Res....narediti nov avto in v notranjosti nič novega za videt ...ne morš verjet!? :huh:
Imeti tako zveste kupce, da jih lahko še bolj odereš in da so ti potem še bolj zvesti.
Svaka jim čast! Klanjam se! :bow :clapclap :pray:
 
Uporabniški avatar
yashica
Moderator foruma
 
Prispevkov: 2362
Pridružen: Pe mar 23, 2012 1:45 pm

Re: 2020 VW Golf VIII

Napisal/-a yashica Če feb 27, 2020 11:56 pm

void je napisal/-a:Tipični primer so zaščite akumulatorja npr, že pri golfu 7 so šparali in so dali samo neko pokrivalo, no pri 8ki ni več ničasar.


Golf 7 ima akumulator v celoti oblečen s filcem, enako kot je imel golf 6 ( GTI, R sta imela oblečenega s plastiko). Tako je bilo do začetka aprila 2017, potem so ugotovili, da je manj več, obdržali filc naokoli, vendar je izginil kot pokrov in enako je bilo z močnejšo dvojico, ki sta namesto plastične obleke dobila plebejski dodatek. Golf 8 ni ostal brez, ima enak filc kot golf 7.5 (okoli baterije). Nekaj prihranka pa le nanese pri 0,04235 m² materiala na vozilo :mrgreen:

P.S: Na mk6 1.4 tsi sem filc zamenjal za plastično škatlo, ki se jo da kupiti na pooblaščencu pa še cena s popustom je bila zanemarljiva, original filc pa krasi motorni prostor starega Fiata.
1992 Fiat Uno 60 SX
1988 Peugeot 205 1.1 GR - Starodobnik
1991 Citroen ZX 1,6i Aura
 
thunderbolt
Uporabnik
 
Prispevkov: 1368
Pridružen: So maj 21, 2011 5:40 pm

Re: 2020 VW Golf VIII

Napisal/-a thunderbolt Pe feb 28, 2020 1:01 am

Res ste bedni s tem tecnarjenjem okoli golfa. Ko bi bil vsaj kaj drazji v koncnem od konkurence (dobro, 2,0 tdi dsg je res precej visoko). Tu se golfu ocita neke neumnosti v smislu ogrevanih sedezev, ki so tudi drugje marsikje doplacljivi, cez planke se pa ne pogleda, da sicer dobis "usnjen" volan, v nappa usnju je pa 150€ doplacila?! Dejstvo je, da vw ni vec (toliko) drazji kot konkurenca in se mu zato dolocene stvari tezje realno ocita. Ce imate pa nekateri raznorazne (vec ali manj) vrednostne komplekse ob omembi vw, morate pa najprej pred svojim pragom popucat, ne pa tule vsem tezit. Konkretno corolla hibrid 1,8, sol oprema 24k€ s popustom, golf 1,5 e tsi dsg s popustom enak denar. Opremsko sta si tam tam, glede zmogljivosti pa golf corollo poje.

V nobenih drugih temah ni toliko smeti kot pri vw - ce komu kaj ni vsec, se naj pac s tem ne obremenjuje. Pri renaultovem talismanu nekdo masturbira nad prenovo, za "prenovo" enakega obsega pri vw bi pa spisal vsaj 10 ogorcenih postov, kako se to ne spodobi.

Bedno.
 
Stumpjumper
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 750
Pridružen: To maj 24, 2016 3:08 pm

Re: 2020 VW Golf VIII

Napisal/-a Stumpjumper Pe feb 28, 2020 8:26 am

Razredni prvak je pričel z žuriranjem in popivanjem. :lol:
 
Uporabniški avatar
J.McLane
Moderator foruma
 
Prispevkov: 1287
Pridružen: Ne feb 19, 2006 5:01 pm

Re: 2020 VW Golf VIII

Napisal/-a J.McLane Pe feb 28, 2020 8:37 am

Resno, v čem bi bila prednost da je akku oblečen v filc? A ga mogoče zebe :lol: :lol: Če avto stojo celo noč bo akku isto ohlajen na temperaturo okoliškega zraka pa, če je "oblečen" ali ne.

Ti pikolovski komentarji glede štangice, barve pod pokrovom motorja... so pa naravnost smešne. Ne razumem kako je to lahko pomembno če ne vpliva na uporabniško izkušnjo, ne vpliva na zanesljivost ali zvočno zatesnjenost, ali karkoli drugega kar bi človek opazil.
Prius (prodan): Slika
Prius (2018):Slika
Hilux (prodan): Slika
Subaru XV Bi-Fuel: Slika
 
MadIggy
Novinec
 
Prispevkov: 263
Pridružen: Sr feb 04, 2009 8:57 pm

Re: 2020 VW Golf VIII

Napisal/-a MadIggy Pe feb 28, 2020 8:47 am

Spomnim se, da ima Polo letnik 2010 ročko za odpret pokrov motorja oblečeno v na otip prijetno mehko gumo. Lastniki japonskih vozil pa sploh ne vedo kakšne barve je pokrov motorja na spodnji strani, niti v kaj je oblečen akumulator, ker pokrova nikoli ne odpirajo. :lol: :lol:
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4158
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: 2020 VW Golf VIII

Napisal/-a xxl Pe feb 28, 2020 9:02 am

Lahko smo pikolovski, če nam za enak denar ali več kot konkurenca prodajajo vidno klestenje stroškov, ampak, o tem odločajo kupci, koliko se bo to poznalo pri prodaji. Zaradi tega jih ni treba zmerjat, eni tega niti ne opazijo, druge to ne moti, tretji gredo drugam. S stališča proizvajalca jih popolnoma razumem, zniževanje stroškov, kje se le lahko. Vsak evro se na 10 000 000 prodanih vozil letno, še kako pozna. Le računajte, ni težko. 8)
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
Uporabniški avatar
J.McLane
Moderator foruma
 
Prispevkov: 1287
Pridružen: Ne feb 19, 2006 5:01 pm

Re: 2020 VW Golf VIII

Napisal/-a J.McLane Pe feb 28, 2020 9:09 am

Ne vem no, kot kupca me zanimajo bolj pomembne stvari, ki so očem skrite. Špranaje na enem koncu ni noben indic da je to šparanje uporabljeno povsod, pa tudi nekaj kar laik dojame kot špranaje, je v resnici lahko čisto pametna tehnološka rešitev, ki ima več plusov kot minusov.
Prius (prodan): Slika
Prius (2018):Slika
Hilux (prodan): Slika
Subaru XV Bi-Fuel: Slika
Vrni se na Vozila prihodnosti

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 21 gostov