Nova vozila v prodaji, konceptna vozila in vsa vozila, o katerih lahko (zaenkrat) le sanjamo...
 
Uporabniški avatar
grizli
Novinec
 
Prispevkov: 337
Pridružen: So dec 26, 2009 1:47 pm

Re: 2020 VW Golf VIII.

Napisal/-a grizli To apr 21, 2020 7:57 pm

Če primerjaš hruške in jabolka potem seveda je razlika ;)
Jaz sem pa primerjal obe karavanski različici in še to na podlagi prejšnjih generacij. 610 proti 605 l volumna. Predvidevam, da bo tudi pri novih generacijah razmerje podobno.
 
Clancy
Novinec
 
Prispevkov: 277
Pridružen: Pe nov 27, 2009 11:17 pm

Re: 2020 VW Golf VIII.

Napisal/-a Clancy To apr 21, 2020 8:10 pm

Edini problem pri Škodi Octaviji je ta, da v ponudbi (še) ni bencinarja v kombinaciji z DSG-jem, pri Golfu pa je. Plus tega, Octavija zadaj nima prostorske preme, Golf pa jo ima pri motorjih nad 150 ps. Kako močno to vpliva na udobje in lego, nebi vedel.

Kdaj pa bo pričetek prodaje Golf Varianta? Se že kaj ve?
 
Uporabniški avatar
For
Uporabnik
 
Prispevkov: 1450
Pridružen: Po sep 13, 2004 10:31 pm

Re: 2020 VW Golf VIII.

Napisal/-a For To apr 21, 2020 10:32 pm

Meni je zanimivo da tista revščina v Golfu prav fensi izgleda v primerjavi z Octavio :mrgreen:
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4332
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: 2020 VW Golf VIII.

Napisal/-a Firediver Sr apr 22, 2020 7:18 am

grizli je napisal/-a:Tudi v prtljažniku seveda ni bistvene razlike.
Poleg tega je pa imel Golf serijsko dvojno dno in če si želel maksimalen volumen si pač dno postavil v nižjo lego... Octavia je to imela zgolj za doplačilo (če bi bil malo zloben bi rekel simply clever), kot recimo tudi podiranje naslonjala zadnje klopi iz prtljažnika.


V postu malce više sta bila prilimana linka Octavije (karavanska verzija) in Golf (hatchback verzija) - preveri še ti, mogoče sem narobe videl.
Ta dva linka smo komentirali in primerjali cene.

Še praviš, da v prtljažniku ni bistvene razlike?
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
Uporabniški avatar
grizli
Novinec
 
Prispevkov: 337
Pridružen: So dec 26, 2009 1:47 pm

Re: 2020 VW Golf VIII.

Napisal/-a grizli Sr apr 22, 2020 1:05 pm

Primerjat volumen prtljažnika limuzine in kombilimuzine je kot bi primerjal hruške in jabolka. Če ti to ni jasno potem ti verjetno ni pomoči.
 
matejxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 961
Pridružen: So okt 06, 2012 3:46 pm

Re: 2020 VW Golf VIII.

Napisal/-a matejxx Sr apr 22, 2020 2:50 pm

grizli je napisal/-a:Octavia je KREPKO večja od golfa??
Če je ostalo podobno kot s prejšnjim generacijam (in predvidevam da je) to v praksi pomeni par cm več prostora za noge na zadnji klopi in to je vse. Skratka nobene krepko večje prostornosti...


Si lastim golfa 7 in tudi octavio - oba karavana. In je octavija precej bolj prostorna, kot golf. Nasploh je razlika pri sedanju zadaj. Jaz sem dal primerjavo golfa hatchback in octavije karavan in pri tej primerjavi je pač octavija krepko večja, za precej manj denarja. Ko bo pa prišel ven še golf karavan, pa dodajte trenutni ceni še vsaj tisočaka.
 
matejxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 961
Pridružen: So okt 06, 2012 3:46 pm

Re: 2020 VW Golf VIII.

Napisal/-a matejxx Sr apr 22, 2020 2:51 pm

grizli je napisal/-a:Primerjat volumen prtljažnika limuzine in kombilimuzine je kot bi primerjal hruške in jabolka. Če ti to ni jasno potem ti verjetno ni pomoči.


Lahko pa primerjaš ceno enega ali drugega.
 
Uporabniški avatar
grizli
Novinec
 
Prispevkov: 337
Pridružen: So dec 26, 2009 1:47 pm

Re: 2020 VW Golf VIII.

Napisal/-a grizli Sr apr 22, 2020 4:16 pm

Zanimivo, tudi jaz imam izkušnje z obema karavanoma, z enim v službi z drugim doma, pa resnično nisem opazil kakšne bistvene razlike v prtljažnem prostoru. Tistih par cm ima Octavia več za kolena na zadnji klopi, ampak za to je meni osebno popolnoma vseeno.

Kar pa se cen tiče pa vsi vemo, da so oglaševane na avto.net vsaj pri nekaterih znamkah daleč od končnih, ki si jih lahko izpogajal v salonu. Pri VW je že bilo tako, popusti so bili tudi do 15 ali 20%, medtem ko si pri Škodi težko dosegel že 5% kaj šele kaj več. In potem, ko vzameš identično motorizacijo, ko daš oba pri opremi na isti imenovalec in doplačaš pri Škodi za vso opremo ki jo ima Golf že serijsko, velikokrat presenečeno ugotoviš, da je Golf celo cenejši od Octavie ;)
 
Uporabniški avatar
LeQuack
Novinec
 
Prispevkov: 463
Pridružen: Pe nov 16, 2007 4:16 pm

Re: 2020 VW Golf VIII.

Napisal/-a LeQuack Sr apr 22, 2020 4:44 pm

Upad prodaje avtomobilov zaradi pandemije novega koronavirusa bi pri Volkswagnu reševali s ponovno uvedbo državnih subvencij. Vladi predlagajo, naj obudi sistem izpred dobrih desetih let, ko je vsak kupec novega avtomobila prejel 2500 evrov subvencije. "Ukrep je deloval dobro," je poudaril glavni operativni direktor družbe Ralf Brandstätter.

https://www.zurnal24.si/avto/predlog-vr ... vta-345609
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4332
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: 2020 VW Golf VIII.

Napisal/-a Firediver Sr apr 22, 2020 5:04 pm

matejxx je napisal/-a:
grizli je napisal/-a:Primerjat volumen prtljažnika limuzine in kombilimuzine je kot bi primerjal hruške in jabolka. Če ti to ni jasno potem ti verjetno ni pomoči.


Lahko pa primerjaš ceno enega ali drugega.


..in hkrati velikost enega in drugega, z prtljažnikom vred!

Kako to, da je bistveno večja Škoda v tistem primeru za 10.000eur cenejša od manjšega Golfa?
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
Uporabniški avatar
grizli
Novinec
 
Prispevkov: 337
Pridružen: So dec 26, 2009 1:47 pm

Re: 2020 VW Golf VIII.

Napisal/-a grizli Sr apr 22, 2020 5:59 pm

Mogoče, ker gre za informativno ceno (karkoli naj bi že to pomenilo), ker je avto registriran marca, ker je to testno vozilo, ker je cena pogojena z 8-letnim super ugodnim financiranje, itd, itd.
Predlagam, da greš v salon in narediš raziskavo. Izsledki bi zanimali tudi mene ;)

Sicer pa odkod ideja, da bi morala biti cena avtomobila sorazmerna z njegovim volumnom??
 
Uporabniški avatar
IcEm4n
Mojster foruma
 
Prispevkov: 6391
Pridružen: Če jun 22, 2006 11:17 am

Re: 2020 VW Golf VIII.

Napisal/-a IcEm4n Sr apr 22, 2020 8:05 pm

Ampak govora je o (skoraj) 10000€ razlike. Pri ljudskih avtih C segmenta, oba z enakim pogonskim sklopom in najvišjim paketom opreme (Style).
Slika
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4332
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: 2020 VW Golf VIII.

Napisal/-a Firediver Sr apr 22, 2020 8:26 pm

Vse mi smrdi po klasičnem upravičevanju Golfove cene, kot da je sedaj postal neka eksotika, kjer se za manjši avto plača nesorazmerno višjo ceno.
Saj razumem, če ni racionalne razlage, ti ostane samo še nabijanje "v zvezde".

V salone ne bom hodil, ker me Golf ne zanima, bi pa Octavia s svojo ceno prej prišla med favorite.
Saj pri Golfu- če imajo željo kakega prodati- morajo nabiti popuste...temu se reče marketing! Najprej zelo navita cena, potem pa zagrizenemu interesentu, ki ne odneha, ponudijo dober popust, interesent je happy nad doseženim, ampak pod črto je končna cena še vedno navita (samo zelo navita ni več).

Mimogrede...je Golf karavan cenejši od Golfa hatchbacka, da bi bil cenovno primerljiv z Octavijo karavan?
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4158
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: 2020 VW Golf VIII.

Napisal/-a xxl Sr apr 22, 2020 9:10 pm

Pa kaj se zanašata na ta dva oglasa? Razlika v ceni je cca 3000 v štartu, potem dodatna prema, popusti... :roll:
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
Uporabniški avatar
grizli
Novinec
 
Prispevkov: 337
Pridružen: So dec 26, 2009 1:47 pm

Re: 2020 VW Golf VIII.

Napisal/-a grizli Sr apr 22, 2020 10:41 pm

Vse kar trdim je, da si bosta v realnosti ceni Golfa in Octavie zelo zelo blizu.
Sicer pa kateri avto tega segmenta s spodobno opremo, 150 KM dizlom in avtomatskim menjalnikom je kaj bistveno cenejši? Vse je med 25 in 30 tisoč... :?
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4332
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: 2020 VW Golf VIII.

Napisal/-a Firediver Če apr 23, 2020 6:04 am

Zakaj pa se ne bi zanašal na ta dva evidentna primera? Ker je Golf v oglasu za eno novo Dacio dražji od Octavije in se na to ni dobro obešat?

Kakšna je končna cena je pa itak več faktorjev, zanimivo je to, zakaj mora biti začetna cena tako visoka? Da vseeno koga nategnejo, ki ni vešč pogajanja? Evo, to ti je prava nategancija! (Še ena te čaka pa pri osnovi za kasko, če ostane še kaj denarja...)
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
matejxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 961
Pridružen: So okt 06, 2012 3:46 pm

Re: 2020 VW Golf VIII.

Napisal/-a matejxx Če apr 23, 2020 6:36 am

Teh 10.000€ se bo vsekakor poznalo, ko bo potrebno avto zavarovati.
 
MadIggy
Novinec
 
Prispevkov: 263
Pridružen: Sr feb 04, 2009 8:57 pm

Re: 2020 VW Golf VIII.

Napisal/-a MadIggy Če apr 23, 2020 6:52 am

Tako je, ista fora kot pri Kia Ceed. Po ceniku 20k, na avto.net jih maš pa za 13k. Kot pa avto zavaruješ plačaš premijo na 20k.
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4158
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: 2020 VW Golf VIII.

Napisal/-a xxl Če apr 23, 2020 2:25 pm

Te pa primerjajte osnovno različico Oktavije s tem Golfom in bo razlika še večja ;) .
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
Uporabniški avatar
grizli
Novinec
 
Prispevkov: 337
Pridružen: So dec 26, 2009 1:47 pm

Re: 2020 VW Golf VIII.

Napisal/-a grizli Če apr 23, 2020 10:59 pm

Firediver je napisal/-a:Zakaj pa se ne bi zanašal na ta dva evidentna primera? Ker je Golf v oglasu za eno novo Dacio dražji od Octavije in se na to ni dobro obešat?

Kakšna je končna cena je pa itak več faktorjev, zanimivo je to, zakaj mora biti začetna cena tako visoka? Da vseeno koga nategnejo, ki ni vešč pogajanja? Evo, to ti je prava nategancija! (Še ena te čaka pa pri osnovi za kasko, če ostane še kaj denarja...)


Moram priznat, da ne razumem več točno kaj te sploh moti? Da VW nateguje ljudi, ker je postavil ceno tako kot je?! :lol: Ne se delat norca iz sebe.

Menda že lahko proizvajalec oz. prodajalec nastavi ceno po svoji lastni izbiri. Ne vem zakaj bi se sekiral zaradi tega. Zaradi mene lahko nastavijo ceno na 100 tisoč, na kupcu pa je ali se s tem strinja ali se pač enostavno obrne stran in kupi konkurenčen izdelek.
Vrni se na Vozila prihodnosti

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 6 gostov