Nova vozila v prodaji, konceptna vozila in vsa vozila, o katerih lahko (zaenkrat) le sanjamo...
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4159
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: 2020 VW Golf VIII

Napisal/-a xxl Pe feb 14, 2020 11:12 am

Tako je tudi prav, mar ne? Se pa tudi bojim, da to ne bo dolgo trajalo (ugodno razmerje med ceno in dobljenim), ko pridejo novi paketi in modeli in jih bo treba nekam umestiti, saj se je moj Troc podražil za jurja, ko je prišel Tcross.
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
Uporabniški avatar
For
Uporabnik
 
Prispevkov: 1451
Pridružen: Po sep 13, 2004 10:31 pm

Re: 2020 VW Golf VIII

Napisal/-a For Pe feb 14, 2020 12:18 pm

Clancy je napisal/-a:
For je napisal/-a:Jaz sem poskušal nekako dodati opremo primerljivo z recimo 508. Ja faaaaaaaaak ...pridem do 38.000 pa še 30 dizelskih konj manj.

Podlo ...ogrevanje pralnih šob so pogojene z ogrevanim sedežem. Res ...podlo, nekaj kar je že skoraj nujno, kombinirajo z luksuzom ki je čisto nepotreben.


Naložiš ubgega Golfa skorajda z max. opremo za 38k, potem ti pa uturijo luksus - gretje sedežev, v zimskem paketu. To pa je res podlo. Mislim ej...

Kaj bi pa porekel na to, če bi recimo želel imeti gretje sedežev, ali pa samo senzorje spredaj/zadaj, ki se pa pri Corolli pogojuje z najdražjim paketom opreme, kjer dobiš zraven še en kup, zame nepotrebne navlake?
Mimogrede, Corolla je pri meni kandidat za nakup.

Ma določen luksuz hočem in mi je všeč. Nočem pa gretje sedežev.
Ogrevane sedeže bi lahko kombinirali z recimo ogrevanim volanom, ne pa s šobam.
No ja ...saj vem da to počnejo namenoma, da ti čim več denarja vzamejo, nimaš kaj...

Ma Corolla je na celi črti nekonkurenčna, razen mestne vožnje. To ji je edini adut.
Preden se odločiš za in kupiš, probaj vsaj še tri avtomobila v tem razredu.
 
Uporabniški avatar
Tattoo-
Uporabnik
 
Prispevkov: 1318
Pridružen: Če dec 16, 2004 10:33 pm
Kraj: Circuit de la Sarthe

Re: 2020 VW Golf VIII

Napisal/-a Tattoo- Pe feb 14, 2020 1:32 pm

For je napisal/-a:Ma določen luksuz hočem in mi je všeč. Nočem pa gretje sedežev.
Ogrevane sedeže bi lahko kombinirali z recimo ogrevanim volanom, ne pa s šobam.
No ja ...saj vem da to počnejo namenoma, da ti čim več denarja vzamejo, nimaš kaj...
Da si uspel Golfa nakucat na 38k EUR si moral pokljukati praktično VSE možne opcije. In da so ti potem ogrevane pralne šobe deal breaker...res svaka čast! :roll:

Do sedaj sem te imel za kredibilnega, ampak ob takih komentarjih...pojdi po 508 in uživaj, nam pa prihrani take zgodbice. ;)
There are only three sports: bull fighting, car racing and mountain climbing. The rest are mere games! - Ernest Hemingway
 
Manfred
Novinec
 
Prispevkov: 252
Pridružen: Po jul 11, 2005 9:52 am

Re: 2020 VW Golf VIII

Napisal/-a Manfred Pe feb 14, 2020 1:34 pm

For je napisal/-a:Ma določen luksuz hočem in mi je všeč. Nočem pa gretje sedežev.
Ogrevane sedeže bi lahko kombinirali z recimo ogrevanim volanom, ne pa s šobam.
No ja ...saj vem da to počnejo namenoma, da ti čim več denarja vzamejo, nimaš kaj...

Ma Corolla je na celi črti nekonkurenčna, razen mestne vožnje. To ji je edini adut.
Preden se odločiš za in kupiš, probaj vsaj še tri avtomobila v tem razredu.


No tole da je Corolla na celi črti nekonkurenčna bi pa rad, da malo bolje obrazložiš.
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7522
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: 2020 VW Golf VIII

Napisal/-a pskoda Pe feb 14, 2020 3:15 pm

srcnik je napisal/-a:
ban je napisal/-a:
pskoda je napisal/-a:X2



Meni je gretje sedežev taka bedarija, da večje skor ni.
Vsedeš se v mrzel stol pa če imaš 10x gretje.
Edina dobra stvar je možnost iz stanovanja zagreti kabino avtomobila recimo webasto

X2


Meni je pa to ena najboljših stvari, ker te "pogreje" bistveno prej kot pa začne gretje toplo pihati... Pozimi sem ga vsak dan prižgal na poti v službo... Prižgem pa samo toliko da me zagreje (cca.2- 5 min)... Tudi pri sopotnici je priročna, ker je bolj zmrzljive sorte, si vklopi in jo pogreje... Brez da bi moral ogrevat na npr. 27° celo kabino...

Pa imam webasto tudi, samo to so za mene bolj jabolke in hruške... Webasto ti odtali šipe pa malenkost ogreje notranjost, medtem ko ti gretje pa direkt telo pogreje, brez da bi rabil imeti zrak v kabini prekomerno ogret...


Hehe važno, da je rit topla pa tudi če ti roke, nos,... zamrzne.
Križ, ledvica, hrbtenica so pa nepomembne stvari?
Punca ima v mazdi 6 in je navadno sranje od sranja. Kaj če mi, če sem se vsedel v mrzel stol.
Gretje kabine z daljincem in mirujočim avtomobilom deluje super seveda, če je original
Lp
 
Uporabniški avatar
For
Uporabnik
 
Prispevkov: 1451
Pridružen: Po sep 13, 2004 10:31 pm

Re: 2020 VW Golf VIII

Napisal/-a For Pe feb 14, 2020 3:36 pm

Tattoo- je napisal/-a:
For je napisal/-a:Ma določen luksuz hočem in mi je všeč. Nočem pa gretje sedežev.
Ogrevane sedeže bi lahko kombinirali z recimo ogrevanim volanom, ne pa s šobam.
No ja ...saj vem da to počnejo namenoma, da ti čim več denarja vzamejo, nimaš kaj...
Da si uspel Golfa nakucat na 38k EUR si moral pokljukati praktično VSE možne opcije. In da so ti potem ogrevane pralne šobe deal breaker...res svaka čast! :roll:

Do sedaj sem te imel za kredibilnega, ampak ob takih komentarjih...pojdi po 508 in uživaj, nam pa prihrani take zgodbice. ;)

Ne šobe, ogrevani sedeži :mrgreen:
Golf me v bistvu sploh ne zanima.
To sem naredil samo za primerjavo.
Kaj si takoj užaljen?
Sory ker nisem v tej vw sekti. :roll:
 
Uporabniški avatar
For
Uporabnik
 
Prispevkov: 1451
Pridružen: Po sep 13, 2004 10:31 pm

Re: 2020 VW Golf VIII

Napisal/-a For Pe feb 14, 2020 3:40 pm

Manfred je napisal/-a:
For je napisal/-a:Ma določen luksuz hočem in mi je všeč. Nočem pa gretje sedežev.
Ogrevane sedeže bi lahko kombinirali z recimo ogrevanim volanom, ne pa s šobam.
No ja ...saj vem da to počnejo namenoma, da ti čim več denarja vzamejo, nimaš kaj...

Ma Corolla je na celi črti nekonkurenčna, razen mestne vožnje. To ji je edini adut.
Preden se odločiš za in kupiš, probaj vsaj še tri avtomobila v tem razredu.


No tole da je Corolla na celi črti nekonkurenčna bi pa rad, da malo bolje obrazložiš.


Sory, pač moje mnenje. Ni nujno da imam prav...

“Corolla

Ma več ali manj enako kot z Camryjem. Meni dolgčas, čeprav malo bolj prijetna v notranjosti. Tudi zunanja oblika je malo bolj času primerna...sveže izgleda, čeprav za moj okus še vedno preveč “načičkana” z nekim nepotrebnim linijami.
Tudi všečen volanski obroč. Ni bil najvišji paket opreme.
Precej glasno podvozje, kar je opazit pri višjih hotrostih ko vozi na elektriko. Tudi motor se precej sliši v višjih vrtljajih.
Vem da je to čisto druga filozofija, ampak v primerjavi z Mazdo 3 je to v vseh pogledih revščina.
V tem razredu mi niti en karavan ni všeč, v primeru Corolle pa edina različica ki mi je koliko toliko skladna kar se tiče zunanje oblike.
Je bila z 1.8 motorjem ...nekih 120 KS. Prodajalec me je povabil naslednji teden še na karavansko 180 konjsko različico.
Dvomim da razen boljših pospeškov bo kaj bolj izolirana od zunanjega hrupa.
Je pa prijetno voziti po mestu na elektriko. Se mi je posrečilo ene 2-3 kilometra to doživet.
Škoda da ni bila tista najvišja oprema. In ja ...Toyota tudi ne govori slovensko.
Ugotavljanje točne porabe pa tudi kot v Camryju preveč komplicirano.
Zapiranje vrat je čudno. Vrata nimajo tistega “pospeška” do karoserije kot ponavadi. Je treba močneje porinit.
Prostora za noge na zadnji klopi enako kot v mojem 308. Se mi zdi da je še Mazda imela več.
Enako kot pri Camryju...samo še šokantna cena me lahko prepriča da vzamem ta avto.”
 
Uporabniški avatar
sašo5
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5033
Pridružen: Po sep 10, 2007 4:29 pm
Kraj: Brežice

Re: 2020 VW Golf VIII

Napisal/-a sašo5 Pe feb 14, 2020 5:55 pm

Golf za 23keur je bestbuy nakup, kot vedno najboljši v klasi in merilo za ostale....2.0 150KM in to je to :D....Če se še mal "stegneš", potem R line.....sploh škoda ostale kikirikije gledat.....
 
Uporabniški avatar
limas
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2190
Pridružen: Ne avg 18, 2013 8:01 pm

Re: 2020 VW Golf VIII

Napisal/-a limas Pe feb 14, 2020 6:19 pm

Golf je bil "najboljši v klasi" do prihoda Renault 19 - to je l. 1988. Od takrat ni najboljši, še manj pa merilo nečesa. Dejansko je referenčna vrednost z precenjen in vprašljivo zanesljiv avto.
C segment se začenja pri 15.000 eur. Za 23.000 se dobi že marsikaj.
 
void
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1767
Pridružen: Sr mar 02, 2016 4:21 pm

Re: 2020 VW Golf VIII

Napisal/-a void Pe feb 14, 2020 6:39 pm

lol sašo, če bo 2.0 TDI 23k, potem ga bom še jaz kupil, ampak se ni bati da bo...
 
Uporabniški avatar
sašo5
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5033
Pridružen: Po sep 10, 2007 4:29 pm
Kraj: Brežice

Re: 2020 VW Golf VIII

Napisal/-a sašo5 Pe feb 14, 2020 6:57 pm

limas je napisal/-a:Golf je bil "najboljši v klasi" do prihoda Renault 19 - to je l. 1988. ........

maš pravico na svoje mnenje....Jaz vem zase in sem prepričan v svoj prav...... =P
 
Clancy
Novinec
 
Prispevkov: 277
Pridružen: Pe nov 27, 2009 11:17 pm

Re: 2020 VW Golf VIII

Napisal/-a Clancy Pe feb 14, 2020 8:54 pm

For je napisal/-a:Sory, pač moje mnenje. Ni nujno da imam prav...

“Corolla

Ma več ali manj enako kot z Camryjem. Meni dolgčas, čeprav malo bolj prijetna v notranjosti. Tudi zunanja oblika je malo bolj času primerna...sveže izgleda, čeprav za moj okus še vedno preveč “načičkana” z nekim nepotrebnim linijami.
Tudi všečen volanski obroč. Ni bil najvišji paket opreme.
Precej glasno podvozje, kar je opazit pri višjih hotrostih ko vozi na elektriko. Tudi motor se precej sliši v višjih vrtljajih.
Vem da je to čisto druga filozofija, ampak v primerjavi z Mazdo 3 je to v vseh pogledih revščina.
V tem razredu mi niti en karavan ni všeč, v primeru Corolle pa edina različica ki mi je koliko toliko skladna kar se tiče zunanje oblike.
Je bila z 1.8 motorjem ...nekih 120 KS. Prodajalec me je povabil naslednji teden še na karavansko 180 konjsko različico.
Dvomim da razen boljših pospeškov bo kaj bolj izolirana od zunanjega hrupa.
Je pa prijetno voziti po mestu na elektriko. Se mi je posrečilo ene 2-3 kilometra to doživet.
Škoda da ni bila tista najvišja oprema. In ja ...Toyota tudi ne govori slovensko.
Ugotavljanje točne porabe pa tudi kot v Camryju preveč komplicirano.
Zapiranje vrat je čudno. Vrata nimajo tistega “pospeška” do karoserije kot ponavadi. Je treba močneje porinit.
Prostora za noge na zadnji klopi enako kot v mojem 308. Se mi zdi da je še Mazda imela več.
Enako kot pri Camryju...samo še šokantna cena me lahko prepriča da vzamem ta avto.”


Preden si ustvariš dokončno mnenje o Corolli, ti priporočam, da se pelješ še z TS 2.0 Executive. Je pa tako, da vsakič, ko se vsedem v Corollo, mi je vedno bolj všeč, Mazda pa mi je bila na začetku Vauu, sedaj se mi pa vedno manj dopade. Z materiali v notranjosti pa je tako, da so v Corolli z Executive opremo zelo kvalitetni. Sedeži so enkratni. Predali v vratih in pred sovoznikom pa niso oblazinjeni, kakor tudi na moje presenečenje in razočaranje niso niti v Mazdi. Ko še dodam Mazdin anemičen motor, pri meni le-ta odpade.
Bom pa še počakal na testno vožnjo z Golfom 8 in novo Octavio.
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4159
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: 2020 VW Golf VIII

Napisal/-a xxl Pe feb 14, 2020 11:06 pm

No, pri VAGu se kar pripravi na sledi vsesplošnega šparanja. :D
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
void
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1767
Pridružen: Sr mar 02, 2016 4:21 pm

Re: 2020 VW Golf VIII

Napisal/-a void So feb 15, 2020 8:45 am

damn xxl, ti pa res nisi apologist. pali direktno po VAGU :lol: :lol: pozdravljam.
 
Manfred
Novinec
 
Prispevkov: 252
Pridružen: Po jul 11, 2005 9:52 am

Re: 2020 VW Golf VIII

Napisal/-a Manfred So feb 15, 2020 8:59 am

Clancy je napisal/-a:
For je napisal/-a:Sory, pač moje mnenje. Ni nujno da imam prav...

“Corolla

Ma več ali manj enako kot z Camryjem. Meni dolgčas, čeprav malo bolj prijetna v notranjosti. Tudi zunanja oblika je malo bolj času primerna...sveže izgleda, čeprav za moj okus še vedno preveč “načičkana” z nekim nepotrebnim linijami.
Tudi všečen volanski obroč. Ni bil najvišji paket opreme.
Precej glasno podvozje, kar je opazit pri višjih hotrostih ko vozi na elektriko. Tudi motor se precej sliši v višjih vrtljajih.
Vem da je to čisto druga filozofija, ampak v primerjavi z Mazdo 3 je to v vseh pogledih revščina.
V tem razredu mi niti en karavan ni všeč, v primeru Corolle pa edina različica ki mi je koliko toliko skladna kar se tiče zunanje oblike.
Je bila z 1.8 motorjem ...nekih 120 KS. Prodajalec me je povabil naslednji teden še na karavansko 180 konjsko različico.
Dvomim da razen boljših pospeškov bo kaj bolj izolirana od zunanjega hrupa.
Je pa prijetno voziti po mestu na elektriko. Se mi je posrečilo ene 2-3 kilometra to doživet.
Škoda da ni bila tista najvišja oprema. In ja ...Toyota tudi ne govori slovensko.
Ugotavljanje točne porabe pa tudi kot v Camryju preveč komplicirano.
Zapiranje vrat je čudno. Vrata nimajo tistega “pospeška” do karoserije kot ponavadi. Je treba močneje porinit.
Prostora za noge na zadnji klopi enako kot v mojem 308. Se mi zdi da je še Mazda imela več.
Enako kot pri Camryju...samo še šokantna cena me lahko prepriča da vzamem ta avto.”


Preden si ustvariš dokončno mnenje o Corolli, ti priporočam, da se pelješ še z TS 2.0 Executive. Je pa tako, da vsakič, ko se vsedem v Corollo, mi je vedno bolj všeč, Mazda pa mi je bila na začetku Vauu, sedaj se mi pa vedno manj dopade. Z materiali v notranjosti pa je tako, da so v Corolli z Executive opremo zelo kvalitetni. Sedeži so enkratni. Predali v vratih in pred sovoznikom pa niso oblazinjeni, kakor tudi na moje presenečenje in razočaranje niso niti v Mazdi. Ko še dodam Mazdin anemičen motor, pri meni le-ta odpade.
Bom pa še počakal na testno vožnjo z Golfom 8 in novo Octavio.


Lepo povedano. +1
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4159
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: 2020 VW Golf VIII

Napisal/-a xxl So feb 15, 2020 9:12 am

void je napisal/-a:damn xxl, ti pa res nisi apologist. pali direktno po VAGU :lol: :lol: pozdravljam.

Ta osmica kar obeta, kot celota, me pa izkušnje z znamko in odnos do strank, spravlja v dilemo. :? ;)
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
void
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1767
Pridružen: Sr mar 02, 2016 4:21 pm

Re: 2020 VW Golf VIII

Napisal/-a void So feb 15, 2020 9:16 am

Meni je pa še zmeraj avto brezveze. In zunanjost in notrajnost. sedmica je še zmeraj veliko lepša :roll:
 
Stumpjumper
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 750
Pridružen: To maj 24, 2016 3:08 pm

Re: 2020 VW Golf VIII

Napisal/-a Stumpjumper So feb 15, 2020 9:50 am

Korajžni pa niso najbolj. Screentouchi namesto gumbov debelih par let za konkurenco. :lol:
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4159
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: 2020 VW Golf VIII

Napisal/-a xxl So feb 15, 2020 9:57 am

Ma ja, kot sem že napisal, precej dolgočasen je, pa še izbira barv katastrofalna, razen najdražje kurkume, nobene živahnejše barve. Prvo moram ugotovit, kako deluje sistem el. sedeža s spominom. Všeč mi bi bilo, da zazna kdo se mu približuje (samodejno odklepanje /zaklep) in ga prilagodi avtomatsko, preden se usedem, ker, če morem vsakič sam pritiskat na gumb, ne vidim neke prednosti. Itak, da moraš avto še videt v živo, preizkusit ga... :?
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
Aesthetics
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 517
Pridružen: Sr mar 26, 2014 7:52 pm

Re: 2020 VW Golf VIII

Napisal/-a Aesthetics So feb 15, 2020 10:25 am

Hyundai i30 bo the thing letos 8) :D
Vrni se na Vozila prihodnosti

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 35 gostov