Nova vozila v prodaji, konceptna vozila in vsa vozila, o katerih lahko (zaenkrat) le sanjamo...
 
uros11
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1623
Pridružen: Če nov 08, 2007 9:52 am

Re: 2018 VW T-CROSS

Napisal/-a uros11 Sr jan 23, 2019 6:22 pm

Ja, kot paket je vedno pri vrhu. Za razliko od raznih kinder jajčk modelov, ob katerih imajo nekateri mokre sanje, kako so dobri oziroma po Froudu, boljši od vw. Vw se je očitno precej ljudem usedel v dušo. Win win.
 
Uporabniški avatar
lin
Novinec
 
Prispevkov: 424
Pridružen: Sr maj 02, 2018 5:35 pm

Re: 2018 VW T-CROSS

Napisal/-a lin Sr jan 23, 2019 6:47 pm

Vw vsekakor ni slab avto , kot pa kaže si ravno zaradi svojega renomeja lahko privoščijo to kar si drugi ne morejo, saj bi jih ob takšni plastiki v notranjosti in seveda na drugi strani ceni, že novinarji na raznih testih raztrgali kar Vw pač niso( mislim , da predvsem zato , ker je to VW), jaz sem celo malo razmišljal o nakupu T-Rocka lani poleti , toda ta trda plastična notranjost mi je pokvarila vso navdušenje in sem takoj opustil vsako misel za nakup, mene to pač moti , nekoga drugega pa ne.
 
void
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1767
Pridružen: Sr mar 02, 2016 4:21 pm

Re: 2018 VW T-CROSS

Napisal/-a void Sr jan 23, 2019 7:06 pm

Jaz se prau spomnem poletja, kot je prvič Troc prišel na trg in ga je imel eden kolega na testu za vikend.
Bili smo na kavi v gostilni, in se pripelje ta kolega z Troc in ga vsi gremo firbčno gledat. Jaz sm odprl vrata in se gledau tapeto, takoj se mi je ustavil pogled na stikalih na vratih - zelo cheap stikala s tistim poceni in trdim "klikom", gledam naprej, totalno trda plastika na tapeti vrat, niti gornji del plastike kjer ponavadi na avtocesti naslanjaš roko!??
Grem dalje, šlatam spodnji del armature - trdo, pridem na zgorni del armature in sm že imeu faco -> :roll: :?

Medtem slišim kako drugi moji kolegi, ki so totalno neuki za avte govorijo "o fak kak je hud" "ja itak, VW je zakon"
Jaz nisem mogel verjeti, ampak se rajši nism šu kregat, ker se mi ne da. Pač VW fani so glihtako kot iphone fani. Bilokaj naredijo, magari je največji crap, vse bodo uspeli prodat do zadnjega.
 
uros11
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1623
Pridružen: Če nov 08, 2007 9:52 am

Re: 2018 VW T-CROSS

Napisal/-a uros11 Sr jan 23, 2019 7:14 pm

Sedaj sem šel v trgovino in sem iz firbca šlatal mojega, 9 let starega. Ni za verjeti, tapeciran predal v vratih, vendar ne na desni strani. Tam, o groza, plastika. Sedaj moram potipati še pod volanom, če je tudi tam plastika, bo groza popolna. Jutri bom pazil, da se česa ne bom dodatnl, ker, o groza, lahko primem še kakšen kos plastike. Groza je neizmerna. Gleda na vso potencialno plastiko me čudi, da še pelje. Se moram naročiti pri mehaniku februarja, če bo, groza, zdržala vsa ta plastika do takrat. Menjal pa bom jermene, ker o groza, da se od vse te plastike ne naleze.
Potem pa k ličarju, da napiše disklaimer, da je zadaj za plehom groza - plastika.

Čudno, da sem sploh lahko spal vsa ta leta, ker o groza, v avtu imam plastiko.
 
void
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1767
Pridružen: Sr mar 02, 2016 4:21 pm

Re: 2018 VW T-CROSS

Napisal/-a void Sr jan 23, 2019 8:24 pm

Zanimivo, še lani so se vsi hvalili kako ima VW dost bolj fine materiale kot konkurenca.
Pač ko enkrat postaviš benchmark, je pač za pričakovat da boš vsakič presegel prejsnega, ne pa ratal slabši.

Ampak lej, delničarji zahtevajo dobiček in dobiček morajo tudi dobiti.
 
Stumpjumper
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 750
Pridružen: To maj 24, 2016 3:08 pm

Re: 2018 VW T-CROSS

Napisal/-a Stumpjumper Sr jan 23, 2019 8:35 pm

Hja fantje. VW ima nemško plastiko, ostale jajce pa sovjetsko. In nemška po 25 letih še kar ne škripa, italijanska recimo škripa še preden je avto sestavljen. Upam da vam je to jasno? :lol: :lol: /sarcasm
 
nejc1
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1912
Pridružen: Ne maj 30, 2010 9:39 am

Re: 2018 VW T-CROSS

Napisal/-a nejc1 Sr jan 23, 2019 8:36 pm

Pa kaj vi vsi šlatate plastiko in trkate po njej med vožnjo? :lol: :lol: :lol: Meni to zelo malo pomeni v kolikor nič ne ruži, važno da avto gre in da so motor, podvozje, volan, sedeži ipd. dobri(govorim nasplošno, ne za vw)... Aja pa nimam kaj od Vag-a :lol:
 
Stumpjumper
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 750
Pridružen: To maj 24, 2016 3:08 pm

Re: 2018 VW T-CROSS

Napisal/-a Stumpjumper Sr jan 23, 2019 8:37 pm

@nejc1: v VWju plastika šlata tebe. Seveda je pomembno da je kvalitetna! :lol:
 
Uporabniški avatar
lin
Novinec
 
Prispevkov: 424
Pridružen: Sr maj 02, 2018 5:35 pm

Re: 2018 VW T-CROSS

Napisal/-a lin Sr jan 23, 2019 8:40 pm

Saj plastika je praktično v vsakem avtomobilu vsaj nekje do premium standarda pa še tam je , toda je kombinirana z drugimi boljšimi materiali , v T-Rocku pa je res samo trda platika in to povsod v notranjosti , žal je tako in po moje se to s ceno nikakor ne ujema pa, če bi imel spredaj tudi mercedesovo zvezdo me tak avto pač ne more prepričat vsaj v sedanjem času ne, časi zastave 101 so pač že davno mimo, sicer pa kot pravim kogar to ne moti in teh je vsekakor veliko ga pač ne, vsak ima svoj kriterij in ukus. :)
 
Uporabniški avatar
esem
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9970
Pridružen: Ne mar 27, 2005 6:35 am
Kraj: Ljubljana pri Kozarjah

Re: 2018 VW T-CROSS

Napisal/-a esem Sr jan 23, 2019 10:24 pm

99 besed za to, da si povedal nekaj novega - da ti ni vseeno.
In prosim nehaj se toliko ponavljat, npr o "svojih" kriterijih in okusih. Misliš, da obstajajo taki, ki imajo tuje kriterije in tuje okuse? Je res treba to povdarjat/ponavljat v skoraj vsakem postu? Za čas stotin uporabnikov ti je očitno vseeno, kot tudi za bonton in še kaj.
Sva se razumela ali boš še naprej trolal?
 
pleomax
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 598
Pridružen: Po jul 07, 2014 3:46 pm

Re: 2018 VW T-CROSS

Napisal/-a pleomax Sr jan 23, 2019 11:07 pm

Mene so zmedli pri vw. Namreč sem nedolgo anzaj sedel v vseh modelih razen caddy, touareg. Pohvaliti moram polota kar se tiče notranjosti. Zelo kvalitetna notranjost. Verjetno kar najboljša med majhnimi avtomobili, čeprav polo sploh ni majhen več. Sicer cena je zasoljena za ta razred vozil, oblika kakor komu, meni je obupen od zunaj. Tudi ostali modeli so bili solidni, vendar nič boljši kot drugi proizvajalci, ko pa sem prišel do t-rocka...tam pa se niti vsedel nisem noter, ker takšno šparanje pa je res preveč. Ne moreš mi dati na vrata, kjer moja roka počiva, trde plastike brez neke obloge in armaturka v celoti trda kot. Ni niti koščka mehkega materiala razen sedežev :o A razstavljen model stal 28.000€. A se hecate? Doma imamo 208-ko za 11.500€ in ima precejšen del armsturke mehke, da ne omenjam stikal, ki so že po zvoku čisto drug razred. Pa tudi za t-cross sem pričakoval, da bo takšna kakovost kot v polotu, a očitno je treba nazaj dobiti ves denar, ki ga morajo dati za dieselgate afero. Me skrbi, da so še kje drugje šparali in bo to fajn vse po vrsti crkovalo.
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4168
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: 2018 VW T-CROSS

Napisal/-a xxl Če jan 24, 2019 9:23 am

Pa dajmo še enkrat. Že večkrat sem prebral, kako Polo ima veliko boljše materijale od T-Roca. Doma imamo novega Polota in to higline in T-Roca. Razlika med njimi je samo v zgornji in malenkost spodnji plasti armaturke (mehki del) in nikjer drugje. Vrata so praktično enaka, tudi on ima trdo plastiko tam kam prislonimo komolec. Moj paket sport ima tudi lepše in boljše sedeže, drugače so tudi tu enaki materijali. In potem kritizirate T-Roca, istočasno pa praktično enak Polo, ima najkvalitetnejše materijale v klasi. Eni govorite na pamet, drugi pa ne vem, kaj ste gledali. Trda plastika je seveda nedopustna, ampak, jaz, kateri sem alfafan in ne vwfan, sem, tako kot verjetno vsak, pri iskanju moral sklepat kompromise in odločitev je pač padla nanj. Alfa trenutno nima modela po mojih kriterijih. Žal kakovost pada, VW je daleč od stare slave, zato nisem preveč navdušen, saj sta bila že dva odpoklica, na nekatere pa upam, da še bodo, čeprav nimam časa viset na izrednih servisih, ker bi rad, da te poporodne nevšečnosti že enkrat odpravijo. Kdaj drugič o tem.
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
Uporabniški avatar
brett
Novinec
 
Prispevkov: 296
Pridružen: Če okt 02, 2008 11:38 am

Re: 2018 VW T-CROSS

Napisal/-a brett Če jan 24, 2019 4:43 pm

xxl je napisal/-a:R-line, 1,0 115,DSG, 18", full led, 18650, ni slabo. ampak, to je verjetno cena brez DDV. Koliko vidim so nadaljevali z trdo plastiko na armaturki.


Spodaj v drobnem tisku piše kako je z davkom...je vključen v to ceno. Ampak pozor razstavni model ni 18.690€, temveč piše v besedilo levo od cene: novi T cross na voljo od 18.690€. Tale R-line dodaten imidž paket v razstavljenem Style je proti doplačilu, kot še marsikaj drugega...Mislim, da tale razstavljeni dosega ceno cca 23-24 čukov, glede na to, da ima celo 7 stopenjski avt. menjalnik, keyles, itd.!!
 
Uporabniški avatar
esem
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9970
Pridružen: Ne mar 27, 2005 6:35 am
Kraj: Ljubljana pri Kozarjah

Re: 2018 VW T-CROSS

Napisal/-a esem Če jan 24, 2019 5:08 pm

Močnejši motor, boljša oprema, poseben paket opreme, DSG in še kaj so gotovo bistveno več kot dobre 4 tisočake razlike
 
pleomax
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 598
Pridružen: Po jul 07, 2014 3:46 pm

Re: 2018 VW T-CROSS

Napisal/-a pleomax Če jan 24, 2019 5:24 pm

S tem ko sem rekel, da se meni polo zdi med najkvalitetnejšimi v notranjosti v svojem razredu, sem mislil primerjavo s cliom, riom, 208, i20...T-roc pa sodi v večji razred za moje pojme. Polo v katerem sem jaz sedel (18.500€), je imel umetno usnje tam, kjer počiva roka, T-roc za 28.000 pa trdo plastiko. Pri ceni 28.000_ se mi je to zdelo nedopustno, pri cenejšem pač ajde, sprejmeš to kot en od minusov, ampak tam, ko roka počiva pa bi res bilo fajn kaj mehkega v vsakem avtomlbilu. Me zanimajo slovenske cene za T-crossa. Poceni zagotovo ne bo, vprašanje pa je al bo srednje cenovno pozicioniran al pa bo drag. Motorna paleta se mi zdi dobra :)
 
Uporabniški avatar
brett
Novinec
 
Prispevkov: 296
Pridružen: Če okt 02, 2008 11:38 am

Re: 2018 VW T-CROSS

Napisal/-a brett Če jan 24, 2019 5:43 pm

esem je napisal/-a:Močnejši motor, boljša oprema, poseben paket opreme, DSG in še kaj so gotovo bistveno več kot dobre 4 tisočake razlike


Sem hotel biti pokroviteljski do VW =P

Pri nas bo sem prepričan, da bo takle toliko kot sem napisal. Brez popusta...
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4168
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: 2018 VW T-CROSS

Napisal/-a xxl Če jan 24, 2019 6:01 pm

Nori so, saj se podobna Arona ponuja pri nas za 14500, no, verjetno bo pri nas tam nekje od 16 000. saj se T-Roc začne pri cca 18 600 :?
Še malo o trdi plastiki. Res ne lažem, res, jaz tudi kdaj prislonim moj komolec, tam pri oknu in ne moti me trda plastika. Res, majke mi, ne lažem. :)
Zadnjič spremenil xxl, dne Če jan 24, 2019 6:10 pm, skupaj popravljeno 2 krat.
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
Uporabniški avatar
Tattoo-
Uporabnik
 
Prispevkov: 1318
Pridružen: Če dec 16, 2004 10:33 pm
Kraj: Circuit de la Sarthe

Re: 2018 VW T-CROSS

Napisal/-a Tattoo- Če jan 24, 2019 6:08 pm

Saj je na voljo tudi že SLO cenik...pri nas od 15.990 EUR naprej.

T-CROSS cenik
There are only three sports: bull fighting, car racing and mountain climbing. The rest are mere games! - Ernest Hemingway
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4168
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: 2018 VW T-CROSS

Napisal/-a xxl Če jan 24, 2019 6:09 pm

No, pa sem dobro ocenil, nisem vedel, da ga že imajo. :D
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
Uporabniški avatar
brett
Novinec
 
Prispevkov: 296
Pridružen: Če okt 02, 2008 11:38 am

Re: 2018 VW T-CROSS

Napisal/-a brett Če jan 24, 2019 6:26 pm

Sem se zmotil...27 čukov po rednem ceniku je tale z youtube posnetka. v SLO !!!! :evil:
Ni mi žal da sem naročil Mazdo CX 3 :mrgreen:
Vrni se na Vozila prihodnosti

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Google [Bot] in 46 gostov